למה בנט תמך באחדות ללא סיפוח לפני חצי שנה ומתנגד לאחדות עם סיפוח עכשיו?

| 20 באפריל 2020

חצות, כמה שבועות אחורה, ראש הממשלה נתניהו בלב משבר הקורונה, טוחן במשך 45 דקות בשיחת ועידה כמה מבכירי הליכוד, שמיועדים להתראיין מחר בתוכניות האקטואליה. החוקים שמתכננת כחול לבן זה קץ הדמוקרטיה, גרוע מאיראן, בגרון ניחר נתניהו מרביץ תורה במרואייני המחר, זועק נגד "תאוות השלטון" של גנץ וחבריו. אחד המקשיבים כבר על סף בכי. מצחוק. תאוות השלטון שיש לנתניהו בקצה הציפורן, הוא ממלמל, יותר גדולה מכל שאר 119 חברי הכנסת גם יחד.

ב 14.10.19 , אחרי הבחירות במועד ב', התעורר נפתלי בנט על הצד הממלכתי שלו. זה קורה מעת לעת. "משוגעים רדו מהעץ. עם ישראל לא יסלח למי שיוביל את המדינה לבחירות בתקופה כה רגישה" באבירות של ממש בנט התווה את הדרך "בממשלה כזו הימין לא יוכל להחיל את החוק הישראלי על שטחי סי שאני הייתי רוצה. השמאל לא יוכל למסור שטחים. לא תהא פריצת דרך אידיאולוגית לימין או לשמאל. אם חלילה ייפתח משפט פלילי נגד ראש הממשלה נתניהו, הוא ייכנס לנבצרות (בימים הרחוקים ההם זה נשמע לא סביר שראש ממשלה יכהן תוך כדי משפט – ר.ד.)".

נדרשו בחירות, מגיפת קורונה ושישה חודשים עד שנתניהו וגנץ עמדו על סף אימוץ החזון המנהיגותי של הנביא בנט. ממשלה שיוויונית, אחדות, אין פריצת דרך, גם לא בתחום המשפטי, לא לימין ולא לשמאל. סטטוס קוו. אה, כן, אפילו חל שיפור גדול מבחינתו של בנט. הממשלה הזאת כן אמורה לספח שטחים, אם רק נתניהו ירצה וזה יקרה תוך לגיטימציה לכאורה של גנץ. חלומו הגדול ביותר של בנט מתגשם.

ביום שני שעבר, קרוב לחצות כששוב היה נדמה שזה קורה, הגיעה תגובת "ימינה" בראשות בנט:

בכירים במפלגת ימינה לקראת ההסכמה המסתמנת על ממשלת אחדות: "לצערנו מתברר שנתניהו מוכר את מערכת המשפט והריבונות לשמאל. אם זה כך, אז נגמר עידן גוש הימין. זהו סכין בגב של הציונות הדתית שהלכה עימו ויהיה גם גט כריתות.

על מה יצא קצפו של בנט, מחופש ל"בכירים ב"ימינה""? האמתלה הסהרורית היא שההסכמות על ממשלת האחדות יהרסו את המהפכה שעשתה איילת שקד במערכת המשפט, יחזירו את אהרון ברק לביהמ"ש העליון. לדברים, כמובן, אין שום קשר למציאות. שקד לא עשתה מהפכה והמינוי הבא לביהמ"ש העליון הוא עוד שנה. דמותו של ביהמ"ש העליון לא תשתנה בגלל שופט אחד. האם ייתכן שבנט הפסיק לחשוב על האינטרס של המדינה והוא פשוט מנסה להרוס ממשלת אחדות שתחייב אותו לארוז את הקרטונים ולעזוב את משרד הביטחון? האם מתברר במו"מ הלא ייאמן לממשלת האחדות שצמד האידיאולוגים סמוטריץ' את רפי פרץ מעדיפים את השררה הנוחה שמגולמת בתיקי התחבורה והחינוך על הסיכוי לממשלת אחדות שמספחת שטחים בהסכמה?

ממה שקרוי 'בכירי הליכוד' אין לאף אחד כבר ציפיות. גדעון סער היה היחיד שניסה, אחרי ההתרסקות שלו, אף אחד אחר לא רוצה לנסות. בכיר בכחול לבן הגדיר את המו"מ שמנוהל כך: "אנחנו מנהלים מו"מ עם מפלגת ביבי. לא עם הליכוד. כל מה שמעניין אותו זה שלא יישאר שום סדק בהסכם שיאפשר למישהו אחר מהליכוד לכהן כראש ממשלה". גלעד ארדן, יולי אדלשטיין וחבריהם יודעים את זה, כמובן. הם יודעים שנתניהו השאיר לליכוד פירורים, כביכול כדי להשיג לעצמו הישגים, למעשה כי הוא מעדיף אותם קטנים ושתוקים. שאר ראשי גוש הימין התגלו גם כוסלים כנועים של נתניהו. אריה דרעי שהתהדר בכך שהוא שכנע את גנץ והוא ערב להסכם, נעלם. יעקב ליצמן עסוק בענייניו וגפני נעלם. תאוות השלטון של נתניהו, מסתבר, הכפיפה את הימין וחלום הסיפוח שלו לרצונם של שרה ויאיר להישאר בבלפור. מטורף ככל שזה נשמע, הם עשויים אפילו לגבות החלטה שלו ללכת לבחירות רביעיות בלב משבר קורונה ועל בסיס הסיבות ההזויות שבגינן הוא לא חותם על ההסכם עם גנץ. את בנט הוא לא יצטרך לשכנע.

המאמר התפרסם ב"הארץ"

תגובות

תגובות

10 thoughts on “למה בנט תמך באחדות ללא סיפוח לפני חצי שנה ומתנגד לאחדות עם סיפוח עכשיו?

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  ביבי מזלזל באריה דרעי,ונוקם בו דרך דה מרקר.כי אריה דרעי שקל למנוע בחירות רבעיות.אבל,ביבי מתכנן לבלוע את שס בפעם הזו

 2. אשר

  כל התגובות מענינות. חוץ מדבר אחד. אין דבר כזה בכירי הליכוד. האם מישהו זוכר שם הליכוד על שום מה? על שום שעשו מפלגה הליברלים וחברות, ויקרא שמו מול, ו/או הליכוד. לצערי כל המפלגות נעלמו. נשאר רק מפלגת ביבי ובדל מרץ, שס וזהו. כל השאר ערב רב של אנשים המימד אותם דבקות בכיסא ומנהלי הכנסת.

 3. ביבי תתפטר

  התקשורת מפרסמת את השקרים של ביבי("הליכוד,נפתרו המחלוקות").כלומר,"גנץ אשם".אם תקשורת כזו,אי אפשר להגיד שישראל היא דמוקרטיה.כי זו לא תקשורת,זו דוברות.משה בר סימן טוב הוא כנראה מינוי של ביבי.וכל הפצת הפניקה("מדובר בשואה"),היא מטעמו של ביבי.אכשיו ביבי,עושה כל מני מהלכים(גם בטחוניים,וגם אנטי דמוקרטיים-מעקבי הש"בכ לדוגמה).אין לביבי לגיטימציה לעשות שום דבר! זו ממשלת מעבר,וביבי מואשם בפלילים

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אגב זה הזמן שטרמפ,יגיד כמה הגזענות של הסינים כלפי האפריקאים מגעילה! אולי שווה לטרמפ לבקר באפריקה(ניגריה היא די תחנת חובה שם).שווה שהוא יביא איתו אנשי עסקים,אולי אפילו את ביל גייטס המעצבן הזה,או את אילון מאסק המעופף

 5. 3e3d3c@walla.com'קובי

  למה אתם לא חושפים שיש גורמים שמחזיקים במידע אישי על גנץ? (ההקלטות של ישראל בכר ואולי גם מהנייד) ובאמצעותם מפעילים עליו לחץ (בעצם ממש מאיימים בפומבי "חביבי, אתה שם אקדח? אנחנו מניחים רובה! אחרי הבחירות תהיה חגיגה אם הרובה יתחיל לירות!"
  https://www.0404.co.il/?p=547785
  https://www.0404.co.il/?p=573119
  https://twitter.com/BoazGolan/status/1250923821730795521

 6. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  מדינות יכולות וצריכות לספק לאזרחים ולתושבים שלהם שרותי בריאות.נצבר די ידע על הקורונה,ועובדים על חיסונים.אין מה לחכות,צריך לפתוח את הכלכלה באופן מידי! אם משהוא מרגיש רע,אז יש שרותי בריאות,ושיעזר בהם. סין היא מדינה חשובה בכלכלה העולמית,"ולתבוע"אותה זה מטופש! יש מדינות שיש בהם כל מני מחלות,אף אחד לא תובע את העולם השלישי ,וכך גם אף אחד לא תבע את ישראל על העכברת.אבל כדאי לזכור שישראל היא לא מדינת עולם שלישי.ובריאות ואיכות סביבה,זו חובת המדינה לספק לאזרחיה

 7. חוני

  ובשעה טובה כבר הרימו כוסית על הממשלה החדשה! אכן לבנט אין שם כיסא משמעותי. וביבי ומשפחתו על כנפי סקרים של 40 מנדטים חשים שהצדק נעשה. אבל גדולתו של ביבי היא מתעתעת. יש מצב שכל תג וציץ בגדולתו יהיו בעתיד ל"ונהפוך הוא".
  והסיפוח? פה כבר תעתוע גמור. האמריקנים יניחו לביבי לעשות מהלך חד צדדי באזור השומרון? הנחה תמוהה…

 8. ביבי תתפטר

  התקשורת היא דוברות הממשלה.כל פעם שמפרסמים:"פלוני אלמוני,ללא מחלות רקע מת מקורונה".חושפים את מערכת הבריאות לתביעות ענק.ראשית מי שיש לו מחלות רקע ,יכול להחשב כמי שמת מקורונה?(אולי שפעת היתה גורמת גם למוות).מכאן יוצא,שאנשים שנפטרו מקורונה(ללא מחלות רקע),הם קורבנות הקורונה האמיתיים.ואז עולה השאלה הם הם הוזנחו?(אני לא חושב כך,לעיתים אפילו ספורטאי בשיא הכושר והבריאות נופל ומת.פשוט יש בעיה שלא עלו עליה). ביבי עשה מעשה שלא יעשה,הוא הפעיל את השב"כ על האזרחים.ללא סיבה ביטחונית.זה מתאים לאירן וצפון קוראה.לא למדינה יהודית וכך לא פועלים בדמוקרטיה.בכלל נראה שהגישה לאזרחי ותושבי ישראל היא מקסימום אלימות ומקסימום זילזול

 9. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  נראה שרוסיה תבנה שרות סליקה(שמציע שרותים דומים לסוויפט).שכולל מערכת ענן ,ואיחסון בטוח של נכסים ומידע.כשיש מטבע וירטואלי שמשלים את השרות.יש להניח שזו תהייה חברה בשליטה וגיבוי ממשלתי.ישראל צריכה לחשוב על שרות דומה,שהמדינה יכולה להציע.אבל בישראל..בוא נגיד שאם משאבי הגז עדיין יש למדינה משבר תקציבי,וקצ"א היא לא חברה שקופה(כנראה שדליפות הנפט היא לא הבעיה היחידה שלה).כל מחקר האטום בישראל נתון לסנקציות.אבל לעם הזה אפשר לשקר בקלות.למעשה נדמה,שאפשר לעשות הכל לאזרחי ישראל.הם תמיד ישתקו

 10. אמצלג רוברטו

  רביב דרוקר עיתונאי החצר של השמאל.אין פרשנות אובייקטיבית רק עיסוק אובססיבי בנתניהו.העם לא מטומטם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.