אנחנו נשקר ולכם אין זכות לספר את האמת

עבירת הסוביודיצה נשלפה השבוע מקברה המשפטי. מה פתאום משדרים חלקים מעדויות עדי המדינה בערוץ 13 לפני שהחל המשפט? יאיר נתניהו כתב שמקומי בכלא, ואם לא, אנחנו בדיקטטורה. אתמול, בערוץ הבית, ערוץ 20, אביו חזר על דברי הבן – כמו בכל כך הרבה פעמים בעבר.

לשכת נתניהו הודיעה שתוגש תלונה למשטרה. לא רק על הפרת סעיף הסוביודיצה, אלא גם על שיבוש משפט ואיומים.
התרגלנו כבר שאין טיעון מופרך מדי עבור הנתניהוז'. זו תמיד דילמה אם יש טעם בכלל להשיב לטיעונים המופרכים הללו. נדמה שהפעם – גם הפעם – חלק מהטענות הללו תפסו אחיזה בקרב אנשים הגיוניים.
האיסור על פרסומים שיכולים להשפיע על הליך משפטי תלוי ועומד – סוביודיצה – מת לפני כשלושים שנה. כל הניסיונות להחיותו עלו בתוהו. נשיאת ביהמ"ש העליון אמרה כבר בכנס ב 2013 שראוי למחוק אותו מספר החוקים. סרטון הריגת המחבל על ידי אלאור עזריה, תמונתו של חיים רמון עם המתלוננת כנגדו, פרסום טבלאות של אהוד אולמרט כל אלו ועוד אלפי פרסומים אחרים היו נגועים לכאורה בהפרת האיסור זכרונו לא לברכה.
בטענה לעבירת איומים אנשי נתניהו הוכיחו שסאטירה טובה לא זרה להם. שיגור רכב שיהדהד ליד ביתו של עד המדינה קריאות ברמקול נגדו, זה לא עבירה, לשיטתם. זו אינה הטרדה ובטח לא איום. פרשן משפטי שאומר באולפן טלוויזיה שקשה להאמין שפילבר יחזור בו מעדותו ושחזרה כזאת כרוכה במחירים כבדים, זה איום נוראי. עיתונאי שמעריך שחומר הראיות נגד שאול אלוביץ עלול לשלוח אותו לשנות מאסר ארוכות זה איום. מסע קשה ברשתות החברתיות נגד עדי המדינה, שנדחף ברוח גבית מבלפור, הוא בסה"כ מימוש הגון של חופש הביטוי של אזרחים טובים.
מה שעצבן באמת את אנשי נתניהו זה שפרסום חלק מעדויות פילבר וחפץ שמט מידיהם קלף חשוב, בו הם השתמשו בחסות לא מעט עיתונאים. השליטה במידע. שורה של פרסומים בשנים האחרונות העתיקו למעשה כמעט מילה במילה את טיעוני השימוע של פרקליטי נתניהו. עיתונאי אחד ציטט מעדויות איתן כבל בתיק 2000 כולל חלק מדברי הקישור, בלי להגיד, כמובן, שמקור המידע בצד מאוד אינטרסנטי ושהוא עצמו לא נחשף לחומר המלא. עיתונאי אחר, שכותב באינטרנט, ציטט מעדויות הדס קליין, עדת המפתח בתיק טובות ההנאה ומעדים נוספים כשהוא ממש מעתיק את מסמכי השימוע שהגישו פרקליטי נתניהו לפרקליטות. עיתונאי שלישי טען שעד המדינה פילבר טען שכל החלטותיו היו מקצועיות ו"אל תלכו לכיוון הזה". השידור נתן תחושה שעדות פילבר לא שווה הרבה ושבעצם לציבור לא נגרם נזק מכל ההתנהלות הזאת. הציטוט הה והטענה באו ישירות מהמסמכים שהגישו פרקליטי נתניהו לפרקליטות. לא הוזכר במסמכים הללו ובאותו שידור, המקומות הרבים בהם פילבר הודה ש'שיקוליו היו זרים', שהשיקול היה 'חצי מקצועי וחצי זר', ששיקוליו זוהמו, שהוא עשה "דברים חמורים מאוד" בתפקידו ושתפקד כ"בובה" של הלוביסט של בזק.
בפרסום תקשורתי מרכזי תוארה עדות יועץ התקשורת לשעבר, ניר חפץ, כעדות של מישהו עם בעיות זיכרון קשות. אפילו ניתן ציטוט שהוא אומר על עצמו שיש לו בעיות זיכרון. גם הטענות הללו לקוחות מהמסמכים שהוגשו על ידי פרקליטי נתניהו לפרקליטות. הציטוט על בעיות הזיכרון הוא מניפולטיבי במיוחד. הוא נאמר על ידי חפץ לפני שחתם על עדות עד המדינה. בשלב הזה הוא עוד הכחיש כמעט הכול.
קראתי את כל עשרות העדויות של חפץ ופילבר. ההתרשמות שלי הייתה שהן עדויות חזקות, לא צבועות בניסיון להפליל את נתניהו ומאוד מדויקות. ייתכן שההתרשמות שלי לא נכונה, אולי באתי עם דעות קדומות, אבל לפחות עמדה בפניי התמונה השלמה, לא חלקי עדויות שנבחרו בקפידה על ידי פרקליטי נתניהו.
יש גישה ששופטים ופרקליטים מאוד אוהבים לאמץ. אנחנו נדבר בביהמ"ש. הצד השותק של הגישה הזאת הוא – נפקיר את הזירה הציבורית. התוצאה של הגישה הזאת השתקפה היטב במשפט זדורוב. בזירה הציבורית זדורוב חף מכל אשם. לא פלא. במשך שנים הזירה הופקרה לצד אחד בלבד, לצד של הסניגורים. להפקרת הזירה הציבורית במשפט נתניהו תהיה תוצאה הרבה יותר קשה.

המאמר התפרסם ב"הארץ"

תגובות

תגובות

34 thoughts on “אנחנו נשקר ולכם אין זכות לספר את האמת

 1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  קרן אור בעולם העיתונות ! תמשיך זה על גבול עבודת הקודש מה שאתה עושה

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  רביב
  אתה ושכמותך, הם ולא אחרים, שומרי הסף, ומגיניה האחרונים של הדמוקרטיה שלנו
  אל תפסיק!

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אלפי תודות איש יקר

 4. גל

  ברוך ה שאתה קיים אל תרא ואל תחת.כי יפוצו משנאיך עד למעשיהו

 5. ישר כוח רביב

  ביבי הוא פודל(אפילו הכלבה שלו נשכה אותו).הבעיה האמיתית היא הליכוד! מפלגה שהפכה לאירגון פשיעה(אין מצע אין אידיאולוגיה,יש רק הגנה על נאשם בפלילים).יש עיתונאים טובים בישראל,אבל רביב הוא הכי ישר ואמיץ

 6. urigeo@hotmail.com'אורי

  רביב חזק ואמץ , בימים קשים אלה אתה הקול שלנו , קול ישראל השפויה

 7. למה שהנדל&האוזר לא יסבירו לציבור מדוע הם תומכים בשחיתות

  צביקה האוזר,ויואז הנדל.אתם בטח ממש גאים בעצמכם.אכשיו יש לישראל ראש ממשלה שמואשם בפלילים.אכשיו ישראל במשבר כלכלי אדיר(שהתחיל עוד לפני הקורונה).האם הבסיס האידיאולוגי של הנדל&האוזר הוא השמדת ישראל? מה הם הישיגו בדיוק? ואיך הם לא מתביישים?

 8. SHAI657@INTER.NET.IL'שי יוסיפון

  דרוקר אתה התקווה שלנו בקטסטרופה
  שעוברת על הדמוקרטיה בישראל. חזק ואמץ ופרסם את כל המידע שמגיע אליך. אין כמו אור השמש לטהר לחטא את המוגלה.

 9. ביבי כרגיל לא יתן לשרים לעבוד,ויאכל להם את הראש.עדיף שביבי יתפטר

  טוב יאללה,שיעבירו תקציב,ויעלו מיסים.שבנק ישראל יעלה ריבית.שיקדמו פרויקטים אסטרטגיים כמו רכבת לאילת ומחקר ופיתוח ביטחוני.מערכת הבריאות יכולה וצריכה להתמודד עם כל תחלואה,וחייבים לפתוח את המשק.ביבי מומחה בלהפריע ולתקוע מקלות בגלגלים.רצוי מאוד שהוא יתפטר,ויפה שעה אחת קודם.גם את הפרובוקציות וההופעות ההזויות שלו בתקשורת עדיף שידחוף לגרביים

 10. AlmaTsuy@Gmail.com'עלמה

  רביב,

  עבירת הסוב יודיצה "נשלפה" מפני שאתה לא סתם השתנת על האיסור הפלילי מהמקפצה, אלא הגעת עם שקית גופות מלאה בצואה שאספת משך שנים, דיפנת בשכבה אחידה את המקפצה וגלגלת לכל אורכה צינור להזרמה ישיר של מחראה.
  לשון אחר: היסוד הנפשי שנופפת בו בגאון היה כוונה תחילה, הן במישור ההכרתי הן במישור החפצי.

  אם בית המשפט ירצה אי פעם לאכוף את סעיף 41 לחוק בתי המשפט, המקרה שלך יהיה המקרה הפרדיגמטי.

 11. ד"ר שפירא

  עלמה,

  הטיעון בכתיבה שלעיל הוא טיעון אכיפה בררנית בעלת תימוך משמעותי, במיוחד כאשר העותרים יתקשו להציג חוסר שרירותיות בבקשה לדין.

  "אכיפה בררנית היא אחת משלוש סיבות לבקשת הגנה מן הצדק. נפסק שלא כל אכיפה בררנית היא פסולה, אלא רק כזו שנעשתה ממניעים פסולים, כלומר כאשר אחרים לא הועמדו לדין באותה עבירה מתוך שרירות, שיקול זר או מניעים פסולים."

  חג שמח והמשך יום טוב.

 12. ביבי תתפטר

  במקום להשתמש בתכנולוגית 5G סינית או אמריקאית ישראל צריכה לפתח יכולת עצמאית.כמו שקרה עם טנק המרכבה,או עם המחקר לפיתוח חיסון לקורונה

 13. nirdavidziv@gmail.com'ניר

  רביב,
  הכתיבה שלך, התחקירים שלך, ופרטי המידע הכה חשובים שאתה מציג לנו ללא מורא הם לא פחות מחמצן לנשימה עבורנו בימים לא פשוטים אלו.
  מעריך אותך על האינטגריטי ועל האומץ העיתונאי היוצא מן הכלל שלך. תענוג לשמוע אותך!
  שאפו ענק!
  ברבידוץ

 14. ביבי אתה הבעיה,לא רביב

  בארצות הברית מאוד אוהבים שישראל מונהגת בידי אדם חלש ונתן ללחץ כמו ביבי(די להסתכל ברשימת התורמים שלו).באופן מוזר גם בסין וברוסיה מרוצים מביבי(הבן אדם מכור לטובתו הנאה).בקיצור כל העולם בז לנו.התקשורת הישראלית גם היא בדיחה עצובה.רביב הוא בין היחידים שלא מפמפם את הספינים של ביבי.גם חדשות חוץ הם בדיחה.לא מספרים לנו על תוכנית החלל המתקדמת של סין.או שנותנים תמונת עולם לא מדוייקת על הקורונה(לא מתייחסים לגודל האוכלוסיה,ולא לשכבות הגיל)

 15. AlmaTsuy@Gmail.com'עלמה

  ד"ר שפירא,

  בתגובתך לא עמדת אודות מהותה של שרירותיות, שהרי שרירותיות איננה בררנות כשלעצמה, אלא היא רכיב הפסלות. שרירותיות היא הפעלת סמכות באופן בררני "מבלי לתת את הדעת לנתונים ולנימוקים". בהפעלת הסמכות להגיש כתב אישום, יש לשקול את סיכויי ההרשעה. עבירה לפי 71(א) לחוק בתי המשפט היא קשה להוכחה מפני שהיא "עבירת מטרה". כאשר הרשות השלטונית מפעילה את שיקול דעתה האם להגיש כתב אישום או לא בעניין תכנית המקור, שומה עליה להתחשב באינטרוספקציה הפומבית של דרוקר ממנה עולה שפרסם "במטרה להשפיע על מהלך המשפט או על תוצאותיו".

  יש לקוות שתעמוד על הדקויות בתגובתי הראשונה ולא תשנן טיעונים כלליים, אלא תתייחס לגופו של המקרה, שכאמור, לטענתי הוא המקרה הפרדיגמטי של עבירת הסוב יודיצה, ולכן אכיפה בררנית בגינו איננה שרירותית.

 16. ביבי כשל ,הוא לא יעביר תקציב.וגם לא הייה ראש ממשלה עוד הרבה זמן

  אל תדאג בקרוב מירי רגב תחבור לגדעון סער,ותעיף את ביבי.ביבי חשב שאם היא תעשה לו שרות ותשפיל את גנץ,זה יעזור לו…גנץ יכול בצדק לראות איך נפתלי בנט שואב לליכוד קולות."כי בנט עושה סדר בממשלה",חה חה חה.. .(ולמה שבנו לא יחבור למירי רגב וגדעון סער?)בסוף כולם יודעים ביבי הוא אפס שלא יודע לעבוד

 17. רן קנדי

  זה תעלול מאד מעניין, לערבב את זדורוב בסוף וליצור את הרשם שכל מי שמתייחס לפגמים בהליך שלו לא חורג מגדר "הזירה הציבורית". אביגדור פלדמן זה "הזירה הציבורית"? בועז סנג'רו זה "הזירה הציבורית"? (והוא כתב כבר אחרי פסה"ד הראשון שהוא לא מוצא שם השתכנעות אפילו במאזן הסתברויות) הם נופלים במשהוא מרביב דרוקר? או נראה לך שזה אותו חומר אנושי כמו יורם שפטל ואהרון פאפו? א.ח. מספר שכבר בערב יום הארוע א.ק. הראתה לו את הבגדים והסכין מגואלים בדם, והוא נבדק בפוליגרף ונמצא דובר אמת בעניין הזה. – אז אם היא לא הרגה איזה חתול בשביל להמציא לו את הסיפור הזה אני לא יודע איזה הסבר יש לך לזה. בנוסף הוא גם מספר שהיא אמרה לו ש-"יהיה בלאגן גדול" כבר לפני שהתפרסם דבר הארוע. – ואני לא יודע איזה הסבר יש לך לזה שהיא לא רוצה להבדק בפוליגרף. החקירה שלה לא נקטעה בגלל שמישהו השתכנעה שהיא נקייה, – החקירה שלה נקטעה בגלל שהשתכנעו שמצבה הנפשי כזה שהיא ממילא לא תעמד לדין.

  – וכשדנציגר שזכה את זדורוב אומר שהוא היה "כפסע" מהרשעה, – הוא אומר את זה רק בגלל הסכין המשוננת והעקבות הזרים. בלי הסיפור של "צל של אמת". אם אתה מוסיף את ההתאמה בין העקבות הזרים לסיפור של א.ק. המשקל של זה כבר אחר לגמרי. ועוד דבר שלא התייחסת אליו בכלל זה רמת השטויות שיצחק עמית כותב בחלק שלו מפסה"ד. אתייחס רק לנקודה הבולטת ביותר, – קיים סימן כידוע על הסנטר של 8 סימנים סמוכים במרחקים שווים למראית עין (קיימים הבדלים זעירים, – אבל צריך שיהיו כי משטח הפנים אינו ישר וגם תנופת החיתוך אינה ב-100% במהירות אחידה) שעל-פיו גם בור גמור יכול להבין שנעשה שימוש בסכין משוננת. אחת האפשרויות שעמית מעלה היא שהשינון נוצר כשזדורוב השחיז את הסכין באמצעות דיסק. המשקל של הנקודה לא גדול לעניין התוצאה הסופית (וכאמור יש עוד שטויות שהוא כותב) אבל כיצד יתכן שבפס"ד של ביהמ"ש העליון שמכריע לעניין גורל של אדם כפי שהוא מכריע יופיעו דברים כ"כ לא רציניים? אפילו ב-1,000 נסיונות, 2,000 נסיונות, 3,000, לא יקרה דבר כזה. הסבירות היא כל כך נמוכה שזה ממש מטומטם. זה כמו שתגרילו סתם אותיות ויצא "רביב דרוקר". אפילו פחות. אם בעל-הבלוג-הזה מאמין באמת במה שהוא טוען מה שהוא צריך לעשות זה כתבה ארוכה, אולי "המקור", – על א.ק. אם אין לה מה להסתיר אז מה הבעיה? נכון שאילה חסון פעם ראיינה אותה, אבל זה דבר אחר, ומי ששמע את הראיון יכול היה להתרשם מאמינותה כשטענה שלא הייתה בביה"ס ביום או בזמן הארוע. ואם היא באמת לא עשתה כלום היא הייתה צריכה לבקש להפגש עם אילנה ראדה, – להבהיר שאין לה יד ורגל בעניין, – יש סיכוי שהיא תעשה את זה? די מובן לדעתי.

  ואם כבר אני כותב כאן, – לדברים (המוצדקים למדי ביסודם) של עלמה: – הטיעון של רביבינו צריך ביסודו של דבר להיות כך: – נכון שהתכנית שלו הגיעה עד כדי רף שהדברים שמנגד לא הגיעו אליו מקדם. ולכן ההאשמה. אבל הרעיון הוא שהטוענים מנגד לא העמידו טיעונים רציניים, – הצגת הדברים שלהם לא מסודרת, – ידוע להם שעמדותיהם אינן אמינות ולכן אין להם מניע להעמיד דברים כמשנה סדורה אלא כקטעי דברים ונקודות שונות כאן ושם. בנסיבות הלא-מכוונות האלו הם לא הגיעו עד כדי הרף של הסוב יודיצה. אם הוא רוצה להשיב, אם הוא רוצה לשכנע בצדקתו, – הוא צריך לנקט דרך אחרת, – וזו (נדמה) גם אפשרית משום העובדות האובייקטיביות (כנראה) בתיק הרלוונטי. אז – כתולדת הרצינות של התשובה, – נולדה גם ההשפעה הפוטנציאלית הגבוהה יותר על ההליך, (כדבריה הציוריים של עלמה) וכאן יש מקום לשאל: מה ביהמ"ש רוצה? שדרוקר בכוונה יוריד את הרמה של טיעוניו ע"מ לא לבוא לידי הסוב יודיצה? שינהג כדרכם של אחרים ויביא קטעי דברים כאן ושם וטענות לא ברורות או קצת עמומות או אולי לא רציניות כדי להשאר מתחת לרף (כדרכם של עמיתיו מנגד) ולא לחטא בעבירה שבדין? ז.א, רוצה לומר, – שחטאו ברצינותו, – ואם וככל שהיה מעוניין להשיב תשובה אמינה ורצינית לדברים שונים שנשמעו מכיוונים שונים נאלץ היה להביא דברים, בקירוב, כדרך שהביא. נכון שהגזים קצת גם מעבר לזה, אבל יש לו קצת חולשה לדרמטיות דבילית ב-"המקור". זה לא שייך. ולסיום, אעפ"כ, – החלאה שהביא לו את החומר, אני לא יודע אם ארגזים אבל בכ"א לא מעט, כולל מסמכי השימוע שהוגשו ע"י עוה"ד של נתניהו, – (!) סוכן מושחת שהתנהלותו לא היתה מביישת את יונתן פולארד, – בהחלט יש מקום לשאף שיעמד לדין, – ובפחות ממאסר על תנאי הוא לא יצא מזה, – או שהמערכת הזאת היא באמת הזויה.

 18. התקשורת הישראלית בוגדת בשליחותה,ומפיצה פניקה

  משרד הבריאות:"יש התפרצות קורונה,כי לא שומרים על הכללים".אי אפשר לשמור על הכלכלים האלה! ריחוק חברתי הוא לא אפשרי ולא אנושי! אנשים יחלו בקורונה,כמו שחולים בהרפס,או בשפעת."ביבי מעולם לא היה חולה,למרות מערות האף האדירות שלו".מערכת הבריאות צריכה להיות ערוכה לתחלואה חריגה,וזה הכל

 19. זו האמת על קורונה

  הכללים המחמירים (מרחק 2 מטר בין אדם לאדם.ולבישת מסכה).צרכים להיות נהוגים בבתי אבות,ולא במסעדות.בנוסף קופות החולים צריכות להיות יותר מעורבות,בטיפול בחולי קורונה

 20. בי בי ביבי.שהכלא יעבור בקלות

  איך יודעים שהממשלה הזו לא תחזיק מעמד.וכנראה ביבי ילך לכלא.כי שוב ביבי בוגד בשרים שלו,הוא שלך את בר סימן רע לתקשורת מעל לראש של אדלשטיין.במקביל בדה מרקר הוא מפיץ עלילות על מנע"ל משרד הבריאות החדש.ומי שסובל הם אזרחי ותושבי ישראל.ביבי ילך לכלא זה מה שקורה לאנשים רעים

 21. ביבי תתפטר

  ביבי דן את בנו לחיי עצב.(הוא משבח את בנו רק שהוא עושה דברים רעים,ובכלל מעודד יחס של בוז לנשים ובני אדם בכללי). ביבי הוא גס רוח(הוא לא התקשר לברך את דנה אינטרנשנל אחרי זכייתה באירובזיון."כי ביבי הוא מאוד מאוד סטרייט").בכלל כל סביבתו של ביבי נגעלת משיכור הכוח,"שתמיד תמיד מקבל מה שהוא רוצה"(האמת היא שלא,ביבי הוא סדיסט שמבין רק כוח).האמריקאים יכולים לקחת את ביבי,אין לישראל צורך בו.שיעשו ממנו עציץ,או מפגן בוטוקס חסר טעם

 22. ביבי תתפטר

  ביבי מתלונן,"רוצים לפגוע בי".(מן הסתם השב"כ מגן עליו,והוא לא בסכנה).מה הוא רוצה?ביבי הוא אדם כוחני ואלים(להסית זה מעשה אלים,דוגמה לכך נראת בדה לגיטימציה לערבים בישראל). מי שמאיים על ביבי מדבר עליו בשפה שהוא יבין.אין מה לאהוב בביבי והוא יודע את זה.אחרי שבפסח ביבי הפר את הכללים שהוא קבע(גם הנשיא לא בסדר ,אבל הוא לא הנושא).אין לביבי שום לגיטימציה לשום דבר,ולא רק בגלל שהוא שקרן.בעיקר בגלל שהוא מואשם בפלילים.אכשיו הם רוצים,להמשיך ולהציק לאזרחי ישראל(מעקבי שב"כ ,ודוחות).כאילו אזרחי ישראל הם איזה שעיר לעזאזל שלהם

 23. "הימים שעוד נכונו לנו"

  בעתיד היו לישראל מנהיגים אחראים,שישמרו על הקופה הציבורית.ישרתו את העם(ולא את עצמם).וישמרו על כבוד המדינה,ועל כבודם שלהם.יש מיאוס מהאלימות והכחניות של ביבי,ההפקרות כלפי המדינה והכלכלה היא בלתי נסלחת! עוד מגמות מהעתיד,אז נראה שאוסטרליה תהייה יעד השקעה רצני.ישראלים ישקיעו שם,ממטעי קפה וקקאו בצפון אוסטרליה,ועד נד"לן הייטק ותשתית. עוד נראה מגמה,של תוכניות רביה וטיפוח של תרנגולות ואיגואנות כך שהיו דומות כמה שיותר לדינוזאורים.זה עונה על צורך פסיכולוגי,"כמו שהדינוזאורים לא נעלמו,גם אנחנו לא נעלם".. אפשר גם שיפתחו זן של פיל,שמאוד יזכיר ממותה

 24. למה לא מדברים על פגיעה בזכויות אדם בישראל?

  אני לא מאמין לויטנאם בכל הנוגע לתחלואה בקורונה.כי הם לא דמוקרטיה,ואין שם עיתונות חופשית! מאקו מפאר את וייטנאם אך למעשה משרת את מהלכיו הלא דמוקרטיים של ביבי.וגוף תקשורת שהוא נגד הדמוקרטיה פוגע בציבור,ולכן אין לו זכות קיום! אם היה אלוהים(וכנראה שאין לפי מה שקורה במדינה שלנו),גופי תקשורת כמו מאקו היו נמחקים

 25. gaby.shr@gmail.com'גבי שחר

  לגבי השופט דנציגר וה"פסע מהרשעה" בערעור זדורוב: אכן, כך כתב השופט דנציגר בתחילת פסק הדין שלו. אבל בגוף הניתוח, ברור שהפסע צמח וגדל. אך כל זה מתגמד לעומת ההשלמה שכתב לפסק הדין, לאחר שקרא את דברי "חברו" השופט עמית. השופט דנציגר קוטל את הנחותיו של עמית ומלמד אותו שאל לו לשופט להניח הנחות ולטעון שהן לא נסתרו ("מי לידי יתקע כף שלא…"). במילים אחרות, אומר השופט דנציגר שהשופט עמית לא יודע לשפוט. וכאן, על-פי התוספת לפסק-הדין, ניתן לקבוע שהשופט דנציגר היה רחוק קילומטרים רבים מהרשעה.

 26. לתקשורת אני כבר מזמן לא מאמין,והפוליטקאים אף פעם לא האמנתי

  התקשורת הישראלית מיצרת פניאקה.קורונה לא יותר מסוכנת ממחלות אחרות.רוצים להמנע מקורונה? תבדקו את המורים ואנשי הרפואה,ועובדי הסיעוד.ולא סתם לשגע את האנשים.בכלל כדאי להתמקד בקבוצות פגיעות(כמו בתי אבות),ולא להשמיד את הכלכלה הישראלית.בתקשורת הכלכלית מדברים על:"פיצוי גבוה,פיצוי לא מספיק…"לכל מהלך כלכלי צריך להציג מקור תקציבי! אי אפשר לדבר ברצינות על הכלכלה הישראלית בלי תקציב! שיעבירו תקציב ונראה מה עושים! החיבה של הליכוד לגרעונות חייבת להיגמר! מפלגת העבודה כבר שייכת לעבר,הקרירה של גנץ לא מענינת אותי,ובטח שביבי וגורלו המשפטי לא מזיזים לי! יש כאן עם ומדינה,התקשורת צריכה להפסיק לפזר בהלה,ולהפסיק להפיץ ספינים.ןלהתחיל לדבר בגובה העניים

 27. רן קנדי

  אני רוצה לחזור בי מדברים שכתבתי אחרי שקראתי את הכתבה הזאת, – https://mida.org.il/2020/05/27/%d7%9b%d7%a9%d7%a2%d7%99%d7%aa%d7%95%d7%a0%d7%90%d7%99-%d7%94%d7%95%d7%a4%d7%9a-%d7%9c%d7%aa%d7%95%d7%91%d7%a2-%d7%93%d7%a8%d7%95%d7%a7%d7%a8/ – זה דבר אחד אם מישהו 'מפרסם דברים על עניין פלילי התלוי ועומד בבית המשפט מתוך ראייה מראש את ההשפעה על מהלך המשפט או על תוצאותיו כאפשרות קרובה לודאי', – (כלשון החוק) אבל זה דבר אחר כשהוא מודה בפה מלא שכוונתו הייתה להשפיע על ההליך במחשבה תחילה. שזה מה שהוא רצה לעשות. – ולא ציינתי קדם, – (כי לא הייתי כותב כלום אילולא הערבוב של זדורוב ורק הוספתי הערה בסוף) רוב מה שדרוקר כותב לא לעניין, – לא שייך. – זה לא משנה אם נתניהו אשם או לא אשם. אין שאלה של מי צודק. סוב יודיצה זה לשני הצדדים, – אם אתה מנסה להשפיע זה סוב יודיצה. אין תפיסה שאתה רשאי להשפיע על ביהמ"ש ע"י הפעלת לחץ פיזי מתון על עדי תביעה שעלולים לחזר בהם מדבריהם דמקדם באפן שיסייע למדינה המאשימה גם אם בסופו של דבר זה יקדם מסקנות עובדתיות נכונות. ובנוסף, – ע"פ ראיית המחוקק, – כפי שברור מתוך עצם קיום הסעיף, – תיתכן אפשרות להשפעה על ביהמ"ש. (גם על המותב עצמו ככל שניתן להבין מהסעיף) ז.א. שגם לאחר שתתקבל הכרעה בהליך הפלילי המדובר (של נתניהו) אי אפשר להסיק מכך באפן חד משמעי לעניין השאלה של הסוב יודיצה. כי אחרת זה יהיה כמו "הרצחת וגם ירשת", – גם הצלחת להשפיע על ההליך וגם בדיעבד אתה רוצה להשתמש בעובדה הזאת כדי לחמק מהרשעה לעניין ההשפעה האסורה. דרוקר לכלא. במקרה הטוב עבודות שירות, אולי יח"צ לפרקליטות המדינה.

 28. נמאס כבר מהמדינה הזו

  הפגנת השמאל נגד הסיפוח.הרי הפלסטינים הם לא באמת עצמאים. הם תלויים בישראל,"נאו קולוניליזים".החברה "הנאורים ",שהפגינו בתל אביב.הם בעד לשמר את חוסר הצדק.לא תראה הפגנה של הערבים נגד הסיפוח.אפילו לא המוסלמים ביהודה ושומרון.מה יבטיח החוק הישראלי ביהודה ושומרון?סוג של צדק.אשר לאופי היהודי של ישראל(כי דת זה מאוד ענין בישראל).אז היו כאלה שהם יהודים דתיים,היו ישראלים שהם לא יהודים.וזה לא כזה משנה,הרי במדינות נורמליות יש נשואים אזרחיים,ויש נישואים מעורבים.וההגירה הלגלית לישראל היא ליהודים,אז תקרא לזה מדיניות ההגירה "ישראל היהודית".ואין כזו בעיה.למעשה הבעיה המרכזית היא שכל כך מסובך להתגייר בישראל

 29. על חקלאות טבריה וביבי

  הדבר הרצוי בקשר לחקלאות הישראלית,זה להשקיע במחקר.ולדאוג שהישומים יגיעו לחקלאים.בנוסף לאפשר להם מים במחירים טובים.יש מספיק מים בישראל,אפשר לנצל טוב יותר מי שטפונות ונגר,אפשר ליעל את השימוש במים.אפשר להשמיש ולטהר מים. ולא לחסום יבוא. אשר לטבריה,עיר "המיסטיקה והצדיקים". אם ביבי והליכוד היו אוהבים את העיר הזו,היתה כבר רכבת לטבריה.היתה אוניברסיטה בטבריה.לפחות מפ"אי דאגו להם לבית חולים(שלא מתבצע בו מחקר רצני,כי הוא לא בית חולים רצני).בניגוד למה שחושבים ביבי לא מבין בכלכלה.מיסוי ומסגרות תקציב,מבטיחות ישום מוצלח.כי שיש מקור תקציבי,יש ודאות.כשיש מיסים,יש אופק לפירעון ההתחיבויות הממשלתית.אבל ביבי לא אוהב דיבורים כאלו,"זה לא כייף"

 30. ביבי תתפטר יא כישלון

  כדי להביא את הכלכלה הישראלית לצמיחה.צריך להשקיע בתשתית,ולהשקיע במחקר ופיתוח.ביבי לא עושה את זה.אלה עושה הקלות במס "כדי שהעשירים יועילו בטובם,ויהנו מהחיים".זו כלכלת וודו,אבל בימים אלו ישראל וכלכלת ישראל לא מענינים את ביבי.יש לו משפט על הראש,והוא עסוק בלהתחנף לכמה שיותר אנשים

 31. ד"ר שפירא

  עלמה,

  תודה על תגובתך. אכן, בתגובה בת שלושה משפטים לא מצאתי להרחיב על מהות השרירותיות. אולי בתיאורי גימור המשתנה, איכויות הצואה, או טריות הגופות של תגובתך, לא התבטא עניין לעמידה על דקויות.

  גם אם נבחר להרחיב, וכפי שציינת, כמובן שיש מקום לשיקולים בין בררנות לשרירותיות – אין ל(עניות) דעתי או ל(כבוד) דעתם של היועצים המשפטיים של קבוצת RGE ורשת מדיה ספק שהפרסום מוגן מאישום בעבירת הסוביודיצה על ידי טענה לאכיפה בררנית במקרה בו יבחרו עלמה או כל אדם אחר להגיש טביעה. זו טענת הטקסט, זו הבהרתי המקורית, וכנגד זו לא הובאו תימוכין אלא פלפולים.

  הכרת סעיפים ושימוש במינוח "פרדיגמטי" אינו תימוכין, אינו מעמיק, ואינו דקות. לגבי הדרישה להתדיין, יש לקוות שיהיה מובן מפסקת הפתיחה מדוע אופי התגובה המקורית, בנוסף להנחה שבתור ד"ר אני נדרשת להיות זכר, יאלץ אותך להסתפק במינימום מזמני.

  בברכה ואיחולי בריאות טובה.

 32. gal.schneider@gmail.com'הפרעה מתקדמת בתווך

  פילבר יכול לספר עד מחר שחתם כי אין לו 2 מיליון ו 3 שנים, בפועל חתם כי יש מלא מיילים מתועדים בינו לבין סטלה. שמראים שהפר אמונים בצורה חמורה. הוא עשה מעשים פליליים וברור לו שאם זה יגיע למשפט הוא ישב הרבה שנים בכלא.
  לכן הצורך של רביב "לחזק" אותו מיותר, ואף שגוי, אך הצורך לחשוף את האמת לציבור מאוד חשוב, וזאת גם חובתו כעיתונאי. הוא עושה את זה מצויין פלוס וכדאי שיסביר את עצמו רק דרך זה. זה ההסבר הנכון הראוי והאפקטיבי.

  יש מלא כתבות שמסבירות למה פילבר אשם. למשל https://www.google.com/amp/s/www.themarker.com/amp/law/1.4256902

 33. AlmaTsuy@Gmail.com'עלמה

  ד"ר שפירא שלום,

  מצא חן בעיני עד מאד שטרחת למקד את הזמן היקר שהקדשת לי כדי לשטח טיעונים משפטיים ולא, חלילה, זוטות. אזכיר שלשון זכר היא צורת הפנייה הסתמית, אם כי לפי שגיאות התחביר והכתיב נראה שעדיף שלא להרחיב את חזית מאבקך עם שפה העברית. אעיר שלא נקטת במינימליזם טהור, שכן שמורה הייתה לך האפשרות להימנע כליל מלחשוף את עניות דעתך בסוגיות משפטיות, עת יזמת את תגובתך לפנייתי הישירה לרביב.

  כל טוב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.