תגובה לאורי משגב ולבן דרור ימיני

| 17 ביוני 2020
העיתונאי אורי משגב כתב ב"הארץ" שאני מבלבל אותו. איך יכול להיות שהייתי בעד כניסת גנץ לממשלה, אבל אני מבקר אותו על כך שלא אומר מילה בפומבי נגד הסיפוח. איך ייתכן שאני כותב שמנדלבליט לא התנהג באופן מושחת בפרשת הרפז, אבל כן עמדתי מאחורי הדרישה לפרסם את קלטות השיחות שלו עם אשכנזי.
ובכן, הסיבה פשוטה. אני חושב שיש יותר גוונים משחור ולבן. לגנץ לא הייתה בחירה טובה, הוא בחר בפחות גרועה ונכנס לממשלה. הוא ניהל את זה טקטית רע מאוד, היה צריך לחכות עוד ולקדם את החוק נגד נתניהו. מאז שנכנס הוא היה צריך להיות הרבה יותר ווקאלי ולעומתי לצעדי נתניהו, בעיקר כלפי המחזה הנוראי שביצע נתניהו ביום תחילת משפטו. בעיניי, זה לא סותר. אפשר להצדיק החלטה אחת ולמתוח ביקורת על החלטה אחרת.

 
לדעתי, גם אין שום סתירה בין רצון לפרסם קלטות אודיו, שברוכי קרא הביא למערכת ומראות כיצד הפרשה התגלגלה, כולל הדרך בה הפצ"ר דאז התנהג, שהייתה רחוקה ממושלמת לבין הטענה שהפגמים שנפלו בהתנהגותו רחוקים מאוד מלבסס אישום פלילי, או אפילו הצדקה לחקירה פלילית (שכן התבצעה, כידוע).
 
העיתונאי בן דרור ימיני כתב אתמול ב"ידיעות" שאני צבוע. צביעותי באה לידי ביטוי בכך שקראתי לחקור את בועז גולן, על כך שהפר במודע צו איסור פרסום וקרא מעל הדוכן ב"לאומיאדה" את תמלילי השיחות בין מנדלבליט לאשכנזי, בעוד אני עצמי פרסמתי חומרים שהושגו בהדלפה ולא מחיל על עצמי את אותו כלל.
אני חושב שימיני עשה סלט.
בועז גולן ביצע עבירה. הוא הפר במודע צו איסור פרסום, שזמן קצר לפני כן קיבל גושפנקא של ביהמ"ש העליון, שדחה את עתירתנו בנושא.
הפרת צו איסור פרסום באופן כה גס ובוטה מחייבת חקירה, בעיניי. אני עצמי נחקרתי בעבר באזהרה על הפרת צו איסור פרסום בפרשת הירשזון. טענתי שלא הפרתי שום צו ובסופו של דבר התיק נסגר.
אין לזה שום קשר להדלפות. גולן טען מאוחר יותר שהוא קיבל את התמלילים מאתר אינטרנט, שפרסם אותם בניגוד לחוק.
לעומת זאת, הפרסום שלי של חומרים מתיק 4000 אינו עבירה. אין צו איסור פרסום, לפרסום יש ערך ציבורי רב. החוק היחיד שכביכול מופר הוא חוק הסוביודיצה. בן דרור ימיני יודע היטב שהחוק לא נאכף כ 30 שנה וחוק שאינו נאכף, אינו חוק יותר. דומה הדבר לאיסור על קיום יחסי מין הומוסקסואליים, שהיה קיים בספר החוקים בישראל עד שנת 1988, אבל היו הנחיות אכיפה של היועהמ"ש כבר בשנות החמישים לא לאכוף את הסעיף הזה. מרגע שיש הנחיות כאלו, קיום יחסי מין הומוסקסואליים למעשה אינו עבירה.
הנחיות האכיפה של פרקליטות המדינה הן כאלו שלא חוקרים ולא מעמידים לדין על חוק הסוביודיצה (סעיף 71 לחוק בתי המשפט – לא יפרסם אדם דבר על עניין פלילי התלוי ועומד…). אם ינסו להעמיד מישהו לדין על כך, הוא יטען לאכיפה בררנית ובצדק. להשוות בין אדם שהפר ביודעין ובכוונה צו איסור פרסום לעיתונאי שלא הפר שום צו ושום חוק זו השוואה שאינה במקומה.

תגובות

תגובות

14 thoughts on “תגובה לאורי משגב ולבן דרור ימיני

 1. עדי

  תודה רביב, המשך בדרכך. החלק השפוי של העם אתך.

 2. biranofer@gmail.com'עפר

  העבירה היא של המדליף לך מהפרקליטות.

 3. דליה

  עופר, אתה ממשיך לא להקשיב לקול ההגיון, ולוקה בהבנת הנקרא. בן דרור ימי טוען שדרוקר עברה עבירה ולכן כמו ג’ון, גם עליו להיות מועמד לדין. אתה מבין שקשה להתמודד איתם, ועושה ספין למדליף. אתה מתכוון למדליף של החומר של גולן? למדליף של החומרים של דרוקר? לשניהם? קדימה – תטענו זאת, רק אל תתממו, ואח״כ תכתבו זלא״ד סארקאסטי…

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  קודם כל זכותך לאהוב את בני גנץ(הבן אדם תרם לביטחון ישראל,ייסד מפלגה.ואפילו הצליח להביא יותר מנדטים מביבי בבחירות בפעם ה2).דבר שני,בלהיות פוליטקאי בישראל יש הרבה פינוקים,מן הסתם.הקריקה שלו והאמינות שלו יעמדו במבחן הציבורי.זה לא משנה עם יאיר לפיד מחבל לו בעבודה.או שביבי מחבל לו בעבודה

 5. urigeo@hotmail.com'אורי

  רביב , חזק ואמץ.
  לגבי כניסה של גנץ לממשלה אתה סותר את עצמך ואומר "הוא ניהל את זה טקטית רע מאוד, היה צריך לחכות עוד ולקדם את החוק נגד נתניהו." בזה אתה צודק ולכן לא היה צריך להיכנס לממשלה

 6. ביבי הסיני

  בתקרית בין צבא הודו,לצבא סין.נראה שחיילים סינים רצחו חיילים הודיים.זה מהלך מאוד לא חכם מצד סין.הדבר הנכון הוא לקחת שבויים,שיכולים לשמש כקלף מיקוח. לא משנה כמה אתה חזק,אם אתה אכזרי.אז אתה תפסיד.כי להודו יש לגיטימציה לפעול באופן יותר מתחוכם ויותר אלים.כי הסינים"הם לא בני אדם,הם רוע צרוף".יש בישראל אנשים שאוהבים כוח(ביבי).וזה דרך הפעולה שלהם,אולי כדאי להם לחשוב לפני שהם פועלים

 7. ביבי תתפטר יא אפס

  ישראל קנתה חיסונים על הנייר(המוצר עוד לא קיים).האם לביבי יש מניות בחברה האמריקאית הזו? וגם ביבי "הפטריוט הגדול",לא נותן קרדיט למכון הביולוגי.לא סתם כל מנהיגי העולם חושבים שביבי הוא אפס מאופס

 8. ביבי תתפטר

  וואלה אני לא מבין את הרוסים.למה הם מזמנים את ביבי למצעד לכבוד הניצחון על הנאצים.ביבי הוא לא מנהיג חשוב,למעשה ביבי בסוף הקרירה שלו.בימים אלו ביבי מתכנן את "נצחונו האדיר על אבי דיכטר,ואת הנקמה האדירה על מני נפתלי". בסדר טרמפ מנצל את ביבי,אבל הלימון הזה כבר רקוב.מה הם יצליחו לסחוט ממנו?

 9. ומצרים שוב בוחרת להיות הקורבן של יצרני הנשק

  אתיופיה מנסה להוציא את המיטב ממה שהטבע נתן לה(סכר רנסנס,על הנילוס).למצרים יש סמל מודרני(תעלת סואץ),את מצרים הטבע פינק בקו חוף ארוך.ומצרים היא מדינה שטופת שמש.כך שמתקני התפלה יכולים לפעול על אנרגיה סולרית(או כמו במקרה האוסטרלי על אנרגיות רוח).אם האמריקאים הרוסים והסינים,באמת היו חברים של מצרים.אז הם היו מציאים להם מתקני התפלה,ואנרגיה מתחדשת.ולא נשק

 10. AlmaTsuy@Gmail.com'עלמה

  הטענה "הנחיות האכיפה של פרקליטות המדינה הן כאלו שלא חוקרים ולא מעמידים לדין על חוק הסוביודיצה" שקרית. הקורא הנאור מוזמן לעיין בהנחיית היועץ המשפטי לממשלה מספר 4.1102, הזמינה בכתובת: https://www.justice.gov.il/Units/YoezMespati/HanchayotNew/Seven/41102.pdf

  כפי שציינתי בהזדמנות קודמת, בנסיבות ביצוע העבירה לכאורה ע"י דרוקר, קיימת תשתית ראייתית להוכחת רכיב המטרה המיוחדת, על כן לא מן הנמנע למצות עמו את הדין.

 11. חגית

  תודה רביב, סומכת וסמכתי גם קודם על יושרתך, אבל ההסבר הזה עזת לי להבין טוב יותר את עמדתך. תודה על עבודתך המעולה והחשובה! בלי להגזים, אתה מאפשר לנו לראות את האור בקצה המנהרה בימים החשוכים האלה. שמור על עצמך וגם אנחנו נעשה הכל לשמור עליך!

 12. מערכת הביטחון והתקשורת,בשרות ביבי

  מערכת הבריאות צריכה להתמודד עם קורונה.כמו במקרה של כל תחלואה אחרת.לשם כך דרושים תקציבים,ביבי חסר האחריות לא מעביר תקציב!מה כן הוא עושה? משתק את המשק,ומפזר פאניקה(אתם בתקשורת עוזרים לביבי בהמשך השיתוק,אתם לא מבקרים את התנהגותו הפושעת של ביבי). אתם …נניח "לכם".מדוע אמ"ן משתף פעולה במסע ההפחדה של ביבי?! הרי מערכת הבריאות צריכה תקציב,ובלי שהממשלה מעבירה תקציב,אז נמשכות תקנות החרום,וכשיש מצב חירום אתם לא מעבירים ביקורת

 13. אם יצא לך לדבר עם עיתונאים גרמנים

  טרמפ עשה לגרמנים טובה,כי הוא מעביר חיילים אמריקאים לפולין.וכך "המלחמה הגרעינית הבאה",תהייה על אדמת פולין ולא בגרמניה.נכון שהאמריקאים משאירים שם כסף,אבל עדיף כסף מתיירים.מאשר להיות תלויים בקפריזות של הבית הלבן.ואשר לפולין? מדינות חכמות מסתדרות עם השכנים שלהם.ולא רצות לבכות לדוד סם.כי אין ארוחות בחינם(ומה שהיום זול.יהייה יקר להחריד,בעתיד)

 14. aiytzofia@gmail.com'עין צופיה

  מי שצמוד לאג'נדה טהורה לא מסוגל נפשית להתייחס לעובדות שסותרות לו את היעד המושלם. כאשר רביב דרוקר מביא את אותן עובדות סותרות אג'נדה וזה מביא חררה לצדקנים. גם דרוקר מועד לפורענות של זחיחות וצדקנות אבל הם בטלים בשישים מול המציאות שהוא מביא לפנים. עושה מלאכה שלא תיאמן ואשקרה שומר על הסף יותר מכל שומרי הסף המוכרים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.