היריבים הגדולים ביותר של נתניהו עובדים קשה כדי להשאיר אותו בבלפור

| 29 ביוני 2020

מעניין אם בבלפור אסירי תודה לבני הברית החדשים והמפתיעים שלהם. האם בין צרחות של הבן, השתוללות של האם ופוסט תוקפני של האב, יש גם שיחה משולשת מפתיעה. מי היה מאמין שהתקווה להישארותנו פה, מתחילה ונגמרת בגרועים שביריבינו.
מאז סוף שנת 2000 לא נראתה התאבדות פוליטית מפוארת כל כך. אהוד ברק היה על סף כינון ממשלת אחדות עם אריאל שרון והמשך הקדנציה לעוד כמה שנים. הוא זרק את זה כי לא היה מוכן לוותר על הסיכוי להבקעה מול הפלשתינים, הלך לבחירות, הובס ב 25% על ידי אותו שרון ומחנה שלם ראה מאז את בלפור רק מהמדרכה בהפגנות. לפי המספרים, המחנה הזה גם לא יגיע לשלטון עוד כמה עשרות שנים. באופן עקבי, מפלגות המרכז שמאל (בחריג של הרפתקאת 'קדימה') שווה כ 40 מנדטים. ביום טוב 45. כדי שמנהיג המחנה הזה יגיע לשלטון צריך לקרות נס, או צירוף נסיבות סופר משונה מהסוג ששם את בני גנץ בעמדה להגיע לשם. גנץ רחוק מלהיות מנהיג החלומות, לא של המחנה הזה, לא של איזשהו מחנה. תגובותיו הססניות, איטיות, נדמה שהוא ממש פוחד מנתניהו. ואחרי כל זה, בני גנץ הוא הסיכוי היחיד המעשי להזיז את נתניהו מבלפור. לצידו עומד חוק יסוד הממשלה, זו לא ערבות בנקאית, זה לא 100%, אבל זה הכי קרוב לזה שיש בעולם הפוליטי. לא בכדי הודה דוד ביטן בגילוי לב שקשה ליזום בחירות ולהישאר בבלפור עם ההסכם הקואליציוני הזה. ולא שנתניהו לא מנסה. הוא מחפש כל טריק בספר. הוא מתגרה בגנץ, מדליף נגדו, מדבר בפומבי כדי להביך אותו ("שאלתי אותם והם לא הביעו עמדה לגבי הסיפוח"), יוזם תקציב חד שנתי ועדיין הוא לא מצא את הסדק שדרכו אפשר למוטט את ההסכם והחוק.
למרבה האבסורד, הכוח המשמעותי ביותר שקם לעזרתו הוא האנשים שהכי מתנגדים לו. יריביו הגדולים ביותר, אלו שיודעים להסביר בכל מקום כמה נתניהו הוא הנזק הכי גדול למדינת ישראל, הפכו לבני הברית הכי גדולים שלו. נתניהו מבקש הטבות מס, בוא נקרע את גנץ. נתניהו רוצה להעביר תקציב עתק ל'ראש ממשלה חליפי' – נשחט את גנץ, שהודיע שאינו מעוניין בכך. המשטרה עוצרת את אמיר השכל – גנץ, מספר השרים פסיכי – גנץ. עושה רושם שנמאס להם לחבוט בנתניהו, תחושה שהוא כבר ממילא לא ממש מושפע מכך, אז הם החליפו אותו בראש הממשלה החליפי. כותב אחד מהמחנה הודיע שעדיף כבר בחירות, עדיף להפסיד, אבל לדעת את האמת על כוחו של המחנה, על הממשלה הזאת. נו, 'לחשוף את פרצופו של ערפאת' עשה קאמבק. כותבים אחרים הוסיפו שתפסיקו לאיים עלינו בבחירות. אנחנו ננצח, הסקרים טועים, כאילו לא למדו דבר משלושת מערכות הבחירות האחרונות. כשהפרסומאי ראובן אדלר התמנה למנהל הקמפיין של בוז'י הרצוג בבחירות 2015, שאלתי אותו אם מרגיש שלם עם הרצוג כראש ממשלה. אדלר ענה שהוא מוכן לזרוק כרגע אבן מהחלון. האדם בו תפגע האבן עדיף, מבחינתו על ביבי. נתניהו של 2020 בעייתי לאין ערוך יותר מנתניהו של 2015. מיותר להסביר למה. גנץ – על שלל חולשותיו – עדיף בהרבה על נתניהו והוא הסיכוי היחיד המעשי להוציא את נתניהו מבלפור. למעשה, הדרך היחידה למנוע את זה ממנו היא להחליש את גנץ לרמה שבה תרגיל מלוכלך של נתניהו להפרת ההסכם ייחשב ללגיטימי. נתניהו עושה הכול כדי להחליש את גנץ ולמרבה הטירוף, יריביו הגדולים ביותר הם בני בריתו הנאמנים ביותר במשימה הזאת. הם לא מסוגלים להצביע על איזשהו תרחיש מעשי אחר להוציא את הנתניהוז מבלפור, אבל מה זה משנה. העיקר להיות צודקים. שלטון זה לחלשים.

המאמר התפרסם ב"הארץ"

תגובות

תגובות

16 thoughts on “היריבים הגדולים ביותר של נתניהו עובדים קשה כדי להשאיר אותו בבלפור

 1. amirgal777@gmail.com'עמיר

  דרוקר חי בסרט.בכל רגע נתון מהשנייה שגנץ ואשכנזי בגדו בבוחריהם ישנם לפחות 5 חכ'ים ושרים מכחול לבן שמוכנים להתפלג לסיעה חדשה בשביל לקבל תפקידי שרים ולערוק לביבי.

 2. yosef53Yaffa@gmail.com'יפה יוסף

  מעורר מחשבה.
  אולי באמת אנחנו טועים כשאנו מחלישים את גנץ שכרגע הוא הסיכוי שלנו להרחיק את נהנתניהו מראשות הממשלה, כמי ששלושה כתבי אישום פליליים וחמורים מרחפים מעל לראשו ומעליהם עננה כבדה וגדולה הרבה יותר, המסרבת בכל תוקף לצלול!?

 3. dorither@hotmail.com'דורית רובין

  לא מסכימה.
  לא מתקנים טעות במריחת קוסמטיקה על הטעות.
  לנתניהו אין ולא יהיה לו יותר ממה שיש לו. מערך הכוחות לא משתנה כבר שנים וכל עוד זה ביבי מול x הוא ממילא לא ישתנה באופן משמעותי. אז עוד סבב יביא לאותה תוצאה שזה דווקא מצויין כי הדבר היחיד שנותר לעשות הוא להתיש. תוצאות הבחירות השלישיות הייתה הזדמנות מצויינת להמשך ההתשה. אבלל הדביל הטוויל נתן לנתניהו פסק זמן ממלחמת ההתשה. פסק זמן שהוא מנצל לתועלתו האישית בחקיקה מטורפת ומוטרפת.

 4. urigeo@hotmail.com'אורי

  1. רביב באמת שאני אוהב את מה שאתה עושה בטלוויזיה . אבל הטור הספציפי הזה הוא אוננות , שפחת זרע לבטלה. אולי כי לא נעים לך לומר את השם עופר שלח.
  2. אתה כותב "ואחרי כל זה" , אם אתה חושב שביבי יתן לגנץ ראשות ממשלה אתה תמים , גנץ לא יהיה ראש ממשלה.לכן לא צריך לאתרג את גנץ.
  3. ובאשר לאופוזיציה לגנץ , כאשר גנץ הצתרף לביבי ללא שאר הסיעה הוא לא רק החליש אותה , הוא גם גרם לפיצול הזעקה ונכון היא יותר חלשה מול ביבי כי צריך לזעוק גם מול גנץ.

 5. yair.avraham2008@gmail.com'יאיר

  בשמאל יש שפע של משכילים עם מעט מאוד תבונה פוליטית, ולפי התגובות דבר לא ישתנה

 6. ביבי תתפטר יא סדיסט

  כשאין תקציב אי אפשר לקדם תוכניות.בהסכם הקואליציוני יש המתווה לתקציב.שהחרדים יסבירו לעם ישראל(ובעיקר לציבור שלהם).למה הם מלקקים לביבי,ולא מעבירים תקציב?! התפקיד של החרדים,הוא לא לריב עם גנץ,כדי לענג את ביבי.אלה לשרת את הציבור! ביבי הוא בושה להסטוריה הישראלית! לא ברור לי למה הוא מורח את הזמן,ולא מעביר תקציב? הריי איך אפשר לנהל כך מדינה? זו לא מכולת,ולא יכול להיות שמדינה שלמה,תהייה תקועה בגלל סדיסט שנקרא ביבי.וחבל שביבי לא נשאר באמריקה

 7. אמריקה נגד העולם,מה הענין?

  מה הדמוקרטים רוצים שטרמפ יגיד? שהרוסים עושים לנו באפגניסטן.מה שאנחנו עשינו להם? שארצות הברית,הרגה הרבה רוסים בסוריה? שאמריקה הורסת את הכלכלה הרוסית(נורד סטרים2).הרי,מי שלא יבחר בארצות הברית.ינסה לבנות מחדש את מערכת היחסים עם רוסיה,ולא יצליח "מענין למה"

 8. ארצות הברית תשאר מעצמת על?

  ארצות הברית תפסיק להיות מדינה חשובה בזירה העולמית.כל יחסי החוץ שלה הם חלק ממשחק פוליטי פנימי.ולא כדי להנציח את כוחה.כשהדמוקרטים מביכים את טרמפ בנושאי חוץ,כל העולם צופה.ולא רק המצביעים באמריקה.בכלל המעורבות שלהם בעניינה הפנימיים של ישראל,לא יאפשרו בעתיד שיתוף פעולה פורה.הם חושבים שאם ביבי יהייה דיקטטור זה מיטיב איתם? הם טועים בענק! מעצמת על לא צריכה להשפיל מדינות אחרות כדי להשפיע.אבל השאלה היא אם ארצות הברית היא עדיין מעצמת על?

 9. ביבי תתפטר,אתה בושה לכולנו!

  זה לא משנה עם מירב ארלוזורוב כותבת שלביבי יש ז קטן,או שהוא גאון,או שהוא כישלון.כולנו חיים בישראל,וכולם מרגישים שהמצב רע! אכשיו בליכוד טוענים:"90% מהזמן אנו לא עוסקים בקורונה"(צחי הנגבי).תקציב לא עבר,וספק עם יעבור.(כך שכל הדיבורים של ביבי הם ריקים,כי אין תקציב לממן את זה).אבל איך הם אומרים"שתשרף המדינה"(נטען שכך שרה נתניהו אמרה).ביבי ניהל את המדינה רע,לפני הקורונה(בור ענק בתקציב),ועתה הם מכרו אג"ח ל100 שנה!!כלומר ביבי עשה כל כך הרבה נזק,שזה יורגש דורות על דורות קדימה!!!

 10. על העבודה בכאן 11

  מואב ורדי צריך להילחם בשביל מי שעובד בתחום שלו.לא יכול להיות ,שמלבישה תתן למאיה רכלין אותה תלבושות מכוערת פעמיים(פסים תכלת לרוחב? עם מה שהפיקסלים עושים,זה מרושע.עם כבר פסים לאורך בשחור או אדום).אכשיו נכון שרכלין היא כתבת רצינית,אבל היא לא הענין כאן. אלה הזובור לכתבים חדשים/צעירים

 11. שלמה

  אם הכיון שלהחליף את ביבי מתנהגים כמהוא בכל דבר אפשר שמשהוא יותר מוצלח מגנץ המצחיק ולא רציני יעשה הסכם מטורף כזה אם ביבי למשל ניצן הורביץ ואז כשהוא יהיה ראש ממשלה השפיות תחזור………….

 12. למה אין לישראל תקציב? או כץ נכשל כבר בהתחלה

  כץ הוא שר אוצר גרוע.כי הוא מורח את הזמן בקשר להעברת תקציב(ישראל כבר יותר משנה בלי תקציב).ומרגישים את זה בכל צעד ופינה.מחאה פו ומחאה שם.מה אומרים בממשלה? אין תקציב

 13. zurse@walla.com'ZURSE

  ועכשיו הדרוקר מוצא אשמים חדשים ועדיין הוא מסרב לקלוט שהמירדף האובססיבי שלו ושכמותו עם האמצעים הסמי משפטיים שלהם אחרי נתיניהו להפלתו, אמצעים שחזרו וכשלו בכל מערכות הבחירות האחרונות, הם התיגבור האולטימטיבי לתמיכה באיש? שחרר כבר מהאובססיה המטורפת שלך להפיל את האיש עם התחקירים המשונים שלך ותן כבר הזדמנות לשקט שיפיל אותו לבד ומעצמו כי טבע הדברים עכשיו הוא יפול! ולפרנסתך (שזה העניין המרכזי שלך) לך חפש לך נאות דשא אחר להזין את האמבציה שלך לטפס בסקאלת העיתונאות.

 14. גנץ עובד עבור אזרחי ישראל,ולא בשביל ביבי(תזכיר לו את זה!)

  ביבי הוא לא מפקד,ולא מנהיג,הוא אפימתיאוס.ומי שיילך אחריו יפול בתהום.ביבי חושש שילדי יתאבדו(אלו מילים שלו).ביבי ביטל את נציב דורות העתיד(כי ביבי לא מאמין בעתיד).ביבי הכניס את ישראל לגרעון אדיר(עוד לפני הקורונה).ולקח אג"ח ל100 שנה,שהנכדים של כולו עוד ישלמו.אז ביבי אולי אוהב מערכות בחירות .אבל לא נראה שהוא אוהב את המדינה או אותנו.חבל שביבי לא נשאר באמריקה

 15. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  הסינים כבר יותר מתקדמים טכנולוגית מארצות הברית.אבל האמריקאים מתעקשים לריב עם גרמניה על שוק האנרגיה העולמי.גם הרוסים לא מפחדים מארצות הברית,כי הם יודעים שהאמריקאים ילחמו בהם עד הפולני או האוקראיני האחרון.וישראל,זה מקום קטן.חברים אמריקאים צרפתים או דרום אפריקאים. בסוף ישראל היא מדינה קטנה,שהיא האחרונה לזהות

 16. ביבי תתפטר יא בושה

  מערכת הבריאות צריכה להיות ערוכה לתחלואה חריגה.מערכת הביטחון צריכה להיות ערוכה(כולל בית חולים שדה).יש להתמקד בקבוצות סיכון(בתי אבות).ועדיף שזה יהייה אכשיו,ולא בחורף! וכן לפתוח את הכלכלה,כן להעביר תקציב. עם ישראל הוא עם עם מנגנון השמדה עצמי.עובדה שביבי קיבל הרבה כוח,למרות שהוא שקרן ומושחת! ביבי זילזל באירנים ועודד אותם לפתח נשק גרעיני(ענינים רגישים,נפרסו ביהירות בידי ביבי למול כל העולם!) ושלא לדבר על הדחיה של הדיל הטוב שאובמה היציע.ביבי עשה ועושה נזקים אדירים(אין תקציב,אין מפכ"ל קבוע למשטרה,אין כבוד לזכויות אדם-מעקבי הש"בכ)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.