פעם אבי ניר היה 'חבר' ולימור סמימיאן הייתה בכלל עוזרת של גדעון סער

| 3 באוגוסט 2020

ניר חפץ: אבי ניר חושש שעוד מעט תהיה סערה למה הוא מצנזר כתבה על אבנר (בנו של נתניהו) והם אומרים שהכתבה היא כולה…
נתניהו: הכתבה היא חיובית.
ניר: כולה. והם גם הבטיחו שלא יזכירו שם לא את יאיר ולא את הקונטקסט…הוא מחפש אותך, אתה לא חוזר אליו? הוא חבר שלך. הוא נמצא בחו"ל…מחכה לטלפון ממך כי הוא בלחץ.
ביבי: שיחברו עכשיו.
השיחה הזאת – חלק מחומר החקירה בתיקי נתניהו – התנהלה רק לפני 3 שנים. ה'חבר', אבי ניר, מנכ"ל "קשת", לא השתנה, מן הסתם. הוא פחות או יותר השטן, שצריך להחרים את "קשת", שבכלל נגועה ב"אנטישמיות" וערוץ 12, כמו גם ערוץ 13 הם שידורי תעמולה, שנותנים בכוונה רוח גבית למחאה כדי להפיל אותו.
ההזיות הקונספירטיביות של ראש הממשלה, שהוא איוורר רבות מהן בתחילת ישיבת הממשלה אתמול – נתמכות על ידי כמה אנשי תקשורת. בהתחלה הם אמרו שאסור להפגין בכלל, בגלל הקורונה. "שיפגינו בזום", הם הציעו ברוחב לב. אחר כך, הם נזעקו שזו הפגנה פוליטית שמתחפשת לא-פוליטית. בוא נגיד שאם מדובר בתחפושת, זו התחפושת הגרועה בעולם. כרגע הטיעון עומד על כך שמה פתאום כל כך מעט מפגינים זוכים לכל כך הרבה תקשורת ולמה מכנים זאת חלק מכלי התקשורת "מדינה במחאה" (כאילו שכותרת תקשורתית כמו "הדרום בוער" אחרי שיגור כמה רקטות, היא יותר מדויקת) בעוד שאנחנו -הימין, המתנחלים, הבאנו הרבה יותר מפגינים וזכינו לכתף קרה.
בתקופת ההתנתקות עוזי לנדאו, מנהיג 'מורדי' הליכוד, כמעט ישן באולפן "לונדון קירשנבאום". מיכי רצון, 'סגנו', זכה ליותר אור זרקורים מכל תקופה אחרת בחייו. מדצמבר 2003 – המועד בו ראש הממשלה שרון, לראשונה, זרק את הרעיון ועד אוגוסט 2005, מועד פינוי היישובים, הנושא הזה והמחאה כנגדו שלטו לחלוטין בסדר היום. לא הייתה מחאה בתולדות המדינה שזכתה ליותר תשומת לב. כן, אומרים הימניים, אבל לא הייתה אמפטיה, כמו שיש לכם כלפי מפגיני בלפור. אז ככה – לא יודע למדוד אמפטיה, מוכן לקבל אינטואיטיבית שרוב יושבי האולפנים מזדהים יותר עם החולצות השחורות מאשר עם החולצות הכתומות, אבל הייתה טונה אמפטיה אז, ים של כתבות, סרטים וסדרות עם מתנחלי גוש קטיף, צבי הנדל, אבנר שמעוני היו גיבורים רגשיים, יותר מאמיר השכל ואורלי בר לב, שבמשך חודשים זכו להתעלמות מוחלטת מכל כלי התקשורת.
התקשורת אכן מעניקה סיקור משמעותי למחאה. הנימוק המרכזי לכך מאוד פשוט. היא סבורה שזה מעניין את הציבור, או במילה אחת – רייטינג. בדיוק מאותה סיבה סוקרה בהרחבה מחאת המילואימניקים, שם בכלל היו יותר אוהלים ממצלמות. לימניים זה לא הפריע אז מכיוון שזו הייתה מחאה להפלת ראש הממשלה אולמרט. ארי הרו, ראש לשכתו של נתניהו לשעבר, סיפר בעדותו איך הוא קנה כרטיסי חיוג עבור נתניהו, כדי שיו"ר האופוזיציה דאז יוכל לגייס כסף עבור המחאה ההיא, בלי שהציבור יידע שהוא עומד מאחורי זה. בנט, נתניהו ועוזי דיין בנכלוליות תדלקו את המחאה ההיא, היום הם כועסים על המחאה הזאת. אולי כי בניגוד למחאה שלהם, זו אותנטית.
אחת הדוברות המרכזיות היום בעד נתניהו היא ד"ר לימור סמימיאן דרש. דף הויקיפדיה שלה מתאר את הקריירה המרשימה שלה ומתהדר בכך שב 2020 החלה לייעץ לנתניהו בנושא הקורונה. אה, כן, יש שם חור קטן בביוגרפיה. שנותיה כעוזרת לגדעון סער לא מוזכרות. בטח רק מקרה. במאי 2019 ח"כ סער התראיין בערוץ 12 נגד חוק החסינות שרצה נתניהו להעביר. "ראש הממשלה קיבל עצה לא טובה", טען סער. שלושה ימים אחריו התראיינה דוקטור סמימיאן דרש לערוץ 7. "אני נגד החוק הזה…יכול להיות שייעצו עצה לא טובה", היא אמרה. ובכן, מאז מהפך. ד"ר סמימיאן דרש עברה למחנה נתניהו, היא מדבררת במרץ את מסריו ומתבטאת נגד גדעון סער. במקביל, דרך כוכבה. כותבת ב"ישראל היום", מופיעה בערוץ 20, פאנלסטית בערוצי התקשורת השונים, עכשיו גם יועצת בתשלום לראש הממשלה. מסתבר שעבורה, כמו רבים מהעיתונאים שמייצגים את עמדות נתניהו, זה לא רק אמונה בצדקת הדרך, זו גם פרנסה.

המאמר התפרסם ב"הארץ"

תגובות

תגובות

11 thoughts on “פעם אבי ניר היה 'חבר' ולימור סמימיאן הייתה בכלל עוזרת של גדעון סער

 1. rinaroth@afikim.org.il'רינה

  עכשו סגל ובושינסקי השופרים המופעים אצל רפי רפש (אלוהים יודע למה) נאחזים בקרש האחרון שעשוי לדעתם להקטין את מימדי המחאה: ״ההפגנות מסייעות לביבי״
  לא יעזור לכם. שבו בשקט.

 2. ביבי תתפטר הרסת את המדינה,ביבי שקרן.ביבי תחזור לאמריקה

  גיורא איילנד טען שלבנון היא מדינה כושלת(עקב פיצוץ האמוניה שריסק את ביירות).במה זה שונה מהמפרץ חיפה?! לישראל אין תקציב(במה זה שונה מלבנון).ישראל גזענית ואלימה (במה זה שונה מלבנון?)

 3. ביבי תתפטר יא אפס

  משום מה בן כספית נעלב,כשאומרים:"ביבי בוגד".אבל בשאלת הסיפוח(ענין ישראלי,שנוגע לריבונות,ביטחון וכלכלה).ביבי טוען:"זה יוחלט בארצות הברית".בגין היה בז לביבי.הליכוד זה שלד בורסאי,לא מפלגה,ולא אידיאולוגיה(לא סתם אין להם מצע).בן כספית טוען:"העונש על בגידה,הוא מוות",לא מוות ולא נעלים.זה גם ממש לא מאסר עולם.ממתי המשפט "הצבאי/מהפכני",הוא שיטת המשפט במדינה.היגיע הזמן להפסיק לשקר,להפסיק להסית למוות,ולהתחיל לקיים הסכמים

 4. ישראל לישראלים,והימורים ליהודים שחצנים

  רביב נראה שאתה מחבב את האדלסונים.אבל הם יצרו(במעורבות חסרת האחריות שלהם,הם הרי לא גרים וחיים כאן).משבר פוליטי,הרי מי תורם לחובב הסנאף והשופלים(בנט).ומי ממן לביבי הצגות בבית הלבן..

 5. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  ההתנכלות של ביבי סביב התקציב מעלה שאלות סביב בריאותו הנפשית(מדינה צריכה תקציב,2020 היא שנה אבודה.צריך תקציב ל2021).הוא רוצה בחירות? שילך לבחירות,מה זה קשור לתקציב? המצב כל כך גרוע שאפילו בן אדם בינוני כמו בנט זוכה לפופולריות(כולם יודעים שזו סוגיה רפואית,ולכן צריך להכין את מערכת הבריאות לתחלואה חריגה).בקשר לקורונה השבדים צדקו,ולא צריך את בנט בשביל להבין את זה

 6. יאיר לפיד למד,הוא יהייה ראש ממשלה מצוין!בנט ו גנץ הם פשוט מביכים

  הרבה פרשנים לא מבינים"איך מואשם בפלילים כמו ביבי נבחר",החוק בישראל מאפשר לאנשים כמו ביבי להיבחר.כן ישראל מלאה בפריארים,כי החוק מאפשר את זה.מדינות כושלות הם מדינות שאין בהם חוק,או שהחוק לא מיושם.אז ישראל היא עוד מדינה כושלת.(ולא חסרות דוגמאות,מגשר המכביה,דרך פרשת רמדיה,ועד האיצטדיון בבאר שבע).בנט לא מגנה,את ביבי על השחיתות,וכך גם לא גנץ.יאיר לפיד כבר מוכן להיות ראש ממשלה(והוא יהייה ראש ממשלה מצוין)

 7. על לאומנות סינית

  סין כמעצמה טכנולוגית,דרך המשי החדשה-שמשנה את העולם,או מדינה שהוציאה מליונים מעוני."כל זה שטיות",העיקר שסין תכבוש עוד שטח,עוד אי,תילחם עם עוד מדינה,תדחוף חיילים הודים מהמצוק.למרבה הצער כך נראת הלאומיות הסינית.אבל אם סין חרדה למוניטין שלה,אז עדיף שלא יצאו "מיוצר בסין" שמכיל מתכות רעילות,או זיהומים

 8. ביבי תתפטר,שלום ולא להתראות

  לראיין את ביבי זה כמו לדבר עם ילד.אחרי כמה אמירות נפוחות,מובן שהוא יגיד גם"אבסורד".בסוף בסוף האמת היא,שהוא חושב:"בסוף אני תמיד מקבל מה שאני רוצה","אני יעשה גם 100 מערכות בחירות,עד שיוותרו לי על המשפט".אם לא תעשו מה שאני רוצה,"אני יעשה לכם טרור".האמת שביבי הוא בושה לישראל,מביך שמטומטם כזה היה ראש ממשלה בישראל.לא יעזור אם הוא ישלח את רוני רימון לאולפנים,או האסטרולוגית של ישראל היום תשתתף בקמפיין,ביבי לא משרת את העם והמדינה שלנו.דרכו הפוליטית נגמרה.ושהייה בהצלחה במשפט שלו

 9. סת רוגן הוא אידיוט,אבל אין לי סבלנות לצבועים האלה

  אנשים באמריקה שהמוצא שלהם באפריקה(אפרואמריקאים"שחורים"),לא מטנפים על אפריקה,כמו שסת רוגן מטנף על ישראל.האמת היא שבעני האמריקאי הממוצע,היהודים הם סוג של"יהודה איש קריות".(ג'ונתן פולרד לא סיכן את בטחון ארצות הברית.הוא רצה לסייע לישראל.אבל הוא קיבל "טיפול מיוחד",כדי להפחיד יהודים).אז האמת,שרוב היהודים בישראל חיים על אדמות שק"קל רכשה(אדמות מדינה).וגם יש אוכלוסיה גדולה של אנשים מרקע פלסטיני בישראל(שלא גורשה).מלחמת העצמאות(בפועל סוג של מלחמת אזרחים),נהרגו אלפי יהודים.(וגם גורשו יהודים,ממזרח ירושלים וגוש עציון)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.