מחנה אנטי ביבי מציג – ההתפוררות

| 16 בנובמבר 2020

לסיעת "יש עתיד" יש קבוצת וואטסאפ. החברים כותבים בה יחסית בחופשיות. גם כשהם היו חלק מ"כחול לבן", היו כאלו שלא היססו לרדת שם על בני גנץ, המועמד שלהם לראשות הממשלה. זה לא דלף. החברים דיסקרטיים. לא רק דיסקרטיים, גם ממושמעים. לא מזמן נפתחה קבוצת וואטסאפ חדשה לחברי הסיעה. אותה קבוצה בדיוק, רק בשינוי אחד קל. חבר סיעה אחד הושאר בחוץ. לפיד גם דואג לכנס ישיבות סיעה בזום בלי עפר שלח, חברו לשעבר ועמיתו למסע הפוליטי. זה לא דבר חדש ב"יש עתיד". כל מי שהעז בשמונה השנים האחרונות לצייץ כנגד היו"ר, אפילו בעקיפין, קיבל את הטיפול הזה. בכול זאת, כשמדובר במי שנחשב למספר 2 ואחד ממייסדי המפלגה, זה חתיכת שבר.
ב"כחול לבן" בני גנץ כבר מודה שהוא לא יודע אם יצליח להשאיר את כל המפלגה מאחוריו. גם שם החברים שקטים יחסית בתקשורת. מחבבים את גנץ, לא רוצים להביך אותו. בפנים הקרעים הולכים ומתרבים. גנץ ואשכנזי כועסים על ניסנקורן. הם חושבים שהוא מתחילת הדרך התרכז יותר מדי בעצמו ובפוליטיקה שלו. הוא לא הקים את אותה ועדה שאמורה הייתה לקבוע דרך למינוי תפקידים בכירים, כפי שנקבע בהסכם הקואליציוני. הוא הלך והסלים את תגובותיו הפומביות מול נתניהו. בשלב מוקדם יחסית, אחרי שכוננה הממשלה, הגיעה הצעה מנתניהו. בואו נעשה ריסטארט, נתחיל מחדש. במסגרת הריסטארט, לראש הממשלה הייתה הצעה. תזיזו את ניסנקורן, תמנו את חילי טרופר לשר המשפטים. גנץ לא היה מוכן לשמוע על זה, אבל מישהו העביר את המידע לניסנקורן. אולי בגלל זה, חושבים בצמרת "כחול לבן", ניסנקורן הלך רחוק?
בקרוב יושמעו עוד הקלטות נפיצות, שמישהו הקליט במהלך הקמפיינים של "כחול לבן" והמישהו הזה טרח להעביר לתקשורת. זה לא יעזור לאחות את הקרעים במפלגה החבוטה.
על מצב הדברים ברשימת המשותפת חבל להכביר עוד מילים. מנסור עבאס ביצע פיגוע אלקטוראלי. שאר ראשי הרשימה עוד מנסים להפעיל לחצים על שאר חברי הכנסת של הרשימה האסלאמית, כמו גם על גורמי כוח אחרים בתנועה, בניסיון להחזיר את עבאס לתלם. בינתיים, ללא הצלחה.
השורה התחתונה היא שהאלטרנטיבה השלטונית לנתניהו לא הייתה במצב כל כך קשה כבר זמן רב. המצב בסקרים נוראי. גוש אנטי ביבי שהיה שווה 65 מנדטים רק לפני שנה, שווה עכשיו בקושי 55 מנדטים. מריבות פנימיות, ההפגנות קצת בירידה, אין מועמד שיכול ללכד את המחנה, נתניהו מתאושש בסקרים ומערכת הבחירות הקרובה יכולה להיות כל מה שכמעט קרה במועד א' של בחירות 2019 ולא התרחש רק בגלל 'נס ליברמן'.
אם יש דרך להפוך את המומנטום, היא צריכה להתחיל בכך שראשי המחנה הזה צריכים לשדר נכונות לוותר קצת. בני גנץ ויאיר לפיד לא יצליחו לשכנע אף אחד חדש שביבי כל כך מסוכן למדינה, אם למען הזזתו מהשלטון, הם לא מסוגלים להיכנס לחדר אחד ביחד. לא צריך לחלום על ריצה משותפת, אבל גנץ, לפיד, אשכנזי, אבי ניסנקורן, בוגי יעלון ורון חולדאי צריכים להיכנס לחדר עם מצלמות ולהודיע שהם עוד לא יודעים איך בדיוק, אבל כולם יהיו מוכנים לעשות את הוויתורים הנדרשים למען המטרה, שנראית להם כה חשובה. ויש עוד הצהרה שזה זמן טוב להוציא מהארון.
עוד לא ברור אם מנסור עבאס הוא האידיוט השימושי התורן, שביבי מחבק, משלם קצת וזורק בצידי הדרך, או שאולי אולי דווקא עבאס עושה פה את תרגיל המאה לנתניהו. האמת, זה לא חשוב. גם אם לא התכוון לכך, עבאס פגע קשות ביכולת של נתניהו לנהל קמפיין נגד תמיכה מבחוץ של המשותפת בממשלת מרכז שמאל. זה בדיוק הזמן של ראשי המרכז שמאל להפסיק לשקר ולהתפתל ולהגיד – אם לביבי מותר, אז גם לנו. זה צודק, זה חכם, זה טוב פוליטית וזה יחזק את הסיכוי שהערבים יבואו להצביע.

המאמר פורסם ב"הארץ"

תגובות

תגובות

29 thoughts on “מחנה אנטי ביבי מציג – ההתפוררות

 1. רות

  "ההפגנות קצת בירידה", זה קצת אכזרי לכתוב זאת, חלק ניכר מהמפגינים הנם אנשים מבוגרים שלא ממש הוגן בתנאי מזג אוויר של חורף לגרום להם לבוא ולירושלים. רבים עברו להפגין קרוב לביתם. המחאה משתמשת באמצעים ויזואלים וזה די מכסה על מי שקשה לו בחורף לבוא, אבל גם אם הם נשארו בבית זה עדיין לא אומר שהם מסכימים עם כל מה שקורה כאן, השחיתות, הריסת מוסדות המשפט, התנהלות כושלת בנגיף הקורונה ואבטלה רבה ועוד ועוד. רק הבוקר נוכחנו לדעת לאיזה בור הכניס אותנו עם השלום שלו וההסכמה למכור לאמרויות נשק מתקדם וכדי לשמור על עליונות שוב צה"ל רוכש נשק אווירי ויהיה קיצוץ רוחבי בכל המשרדים.

 2. yair.kslfa@gmail.com'יאיר כלפה

  ברור שהמחנה התפורר כמעט כולו,
  אך החיזוק שקיבלו מימינה- עולה על ההתפוררות.

  לפני כן ניסו הכל כדי להביא מצביעי ימין אך לשווא.
  והנה פתאום, ה"אמא" של הימין, מדבר באותו בקול.
  פה הם יכולים להגיד- אתם רואים זה לא רק השמאל, זה כולם.

  לכן לדעתי עצם הצטרפות ימינה, עדיפה מאשר ההתפוררות.

 3. yosh123404@gmail.com'שייע

  מחנה ההתנגדות לנתניהו מתפורר כי אינו מציג אלטרנטיבה שאינה דוחה על הסף כל התנהלות שלטונית תהיה אשר תהיה. כך למשל בכל הקשור לטיפול בקורונה, דומה שיש להעתיק מהתנהלות גורמי אופוזיציה בחוץ לארץ. צ'כיה הולנד, בלגיה, גרמניה, בריטניה, שוויץ, ועוד מדינות סופר דמוקרטיות אינם מסתערים על מפלגת השלטון בהנתן שהנגיף הזה מכה בכולם והוא אינו מבחין בין גישות פוליטיות שונות. המומחים והמומחים בעיני עצמם חלוקים בשאלת ההתמודדות המיטבית, ואין צורך להוסיף שמן למדורה. הציבור מבולבל, וכפועל יוצא הוא חוזר בהמוניו להזדהות עם מפלגת השלטון.

 4. Micyoel@gmail.com'בלה

  הבעיה היא לא נתניהו אלא היעדר אופוזיציה אמיתית. אחרי פארסת כחול לבן, מי עוד יכול לבוא ולטעון שהוא אלטרנטיבה?

 5. ישראל היא לא באמת מדינה ,היגיע הזמן שתוכיח שהיא ראויה

  מנסור עבס ,מציג לנו את האמת:לביבי אין ערכים! ביבי הוא סמפטום ,העם הזה לא רוצה להילחם על זכויות! בישראל רשע וטוב לו,כל העולם יודע שישראל היא מדינה בעיתית(ורק ישראל לא מבינה,כמו גברת שחצאית שלה תקועה בתחתונים. והיא לא רואה).אני מציע לרוסים לתבוע את מי שמטיל ספק בחיסון שלהם(יש להם מוצר שעובד ומציל חיים,ויש הסתה פרועה עלהם)

 6. assaf.weizman@gmail.com'אסף

  זה לא ביבי מול אנטי-ביבי. אנחנו במלחמה דתית ולאומית: יהודים מול מתיוונים.

  נתניהו הוא בכלל לא הסיפור המרכזי, אלא בעצם רוב הציבור היהודי הצביע למפלגות הימין/חרדים/דתיים. לעומת האוכלוסיה בכללותה שכוללת גויים (רוסים-לא-יהודים,ערבים מוסלמים ונוצרים, וזרים שהתאזרחו, כמו דרוזים צ׳רכסים שומרונים וכו׳)

  המדינה הזו הוקמה עבור העם היהודי, מדינה יהודית. הדמוקרטיה היא בה עניין טפל ליהדות המדינה. עשרות אלפי אנשים שמסרו את נפשם עליה החל ממלחמת העצמאות (ובוודאי לפני) – עשו זאת עבור מדינה יהודית.
  במגילת העצמאות לא מוזכר פעם אחת המילה ״דמוקרטית״, וגם עם הקמתה היה פה שלטון צבאי 18 שנה.
  עם כל כמות המפגינים – הם לא עולים על כמות המצביעים לשמאל, לכן גם אם יצאו 200 אלף איש להפגין, לי בתור מצביע חרדי, אותי זה לא מרשים – כי זה לא עולה על כמות המצביעים לשמאל ולכן ברור לי שאין סחף לשמאל.

  כל הויכוחים והסכסוכים פה נובעים מהויכוח הפנים יהודי הזה – יהודים מול מתיוונים – אפילו נורמליזציה עם ערבים עשה נתניהו (ודחה את הריבונות למרות החבר המפרגן בארה״ב) – זה לא הזיז לשמאל. הם רוצים פה מדינה אוניברסלית, מדינת כל-לאומיה עם מעט פולקלור יהודי בלי דת, בלי קב״ה חו״ח, בלי לאום יהודי.

  ביבי לא סיפק את הסחורה למצביעי גוש הימין – אין ריבונות (בישראל בדרום ובצפון, וכן ביהודה ושומרון) – אין חיסול הטירור וחיסול ערבים (אנחנו רוצים ״הבא להורגך השקם להורגו״ – תנו לנו רק תירוץ לחסל את עזה מהאוויר ללא כניסה קרקעית באופן של ניצחון מוחלט), אין חקיקה דתית לאומית (עצירת חקיקיה הומולסבית, בג״ץ, חיזוק הרבנות, מניעת גיוס של תלמידי חכמים, הפסקת גיוס נשים וגיוס גויים לצבא, קביעת הגיור האורתודוקסי כיחיד הקביל, ועצירת העלאת גויים, ניתוק וסילוק ידם של הרפורמים מישראל ועוד).
  אז גם הימנים האידואולוגים, גם הדתיים לאומיים וגם החרדים – מאד לא מרוצים מהבחירות שעשה ביבי.
  לצערי בנט, שכנראה מאותרג על ידי התקשורת כרגע – גם נופל בבור הזה של לשבור שמאלה – ״לא מקבל פקודות מרבנים״, לא שומע ממנו דבר על חיסול עזה, והחשש שיכניס כניסת רגל לרפורמים והומולסבים.

  הקב״ה איתנו, ולכן הדמוגרפיה לטובת הצד היהודי – האמא היהודיה בציבור החרדי והדתי-לאומי התורני היא התקוה של מחנה היהודים.
  אבל עד אז, עד רוב ברור לציבור שרוצה פה מדינה יהודית כהלכה עם דמוקרטיה פרוצדורלית בלבד/רפובליקה תורגש בכנסת – עד אז אנחנו רואים מאבק בכנסת, בצבא, בתקשורת, באקדמיה, במשפט, בחינוך – ללא הכרעה. וכולנו קמים כל בוקר לכותרות שמאכזבות ומרגיזות אותנו.
  גם אם ביבי ילך ויבוא בנט, לא השמאל ולא הימין ירגעו. ההכרעה שהמדינה בחרה בכיוון היהודי – רק אם סמוטריץ׳ או הרב גפני או איתמר בן גביר יובילו את המדינה. ואנחנו עדיין לא שם לצערי.

 7. "אסף"או ווטאוור,עם ישראל צריך להחליט,אם הם אזרחים.או עבדים

  אין כאן שום מלחמה,יש מטומטם בשם ביבי.שהתחביב שלו זה להסית,להפיץ שנאה ולשקר.בסוף תפקיד המדינה הוא לשרת את האזרחים.לא להגן על אירופה,לא למכור צוללות לגרמניה,או למכור לאמריקאים f35.שונאים את ביבי כי הוא ראש ממשלה גרוע,כי ביבי הוא אנטי ציוני("מקום תחת השמש "הוא חזון אנטי ציוני,אין בספר הזה לא מנוחה.ולא נחלה,"נחייה על חרבנו",וביבי ישתין עלנו).אגב מי אתה שתחליט מי הוא יהודי? למה אין כאן זכות להגדרה עצמית?!עם ישראל הוכיח שאין אלוהים,יש רק אינטרסים.וזו הסיבה שביבי בשלטון

 8. assaf.weizman@gmail.com'אסף

  למגיב – ״ווטאוור״.
  ביבי הוא לא הנושא. ועצם הקיום של עם ישראל וחזרתו לארצו ונצחונו במלחמות והשגת נשק גרעיני וצבא של מעצמה – אם כל אלה לא מספיקות לך בתור הוכחה לקיומו של הקב״ה אז חביבי אתה עוצם עיניים.
  (ומסיבה ברורה – אם יש קב״ה אז כיהודי זה מחייב אותך).

  אני יודע להסביר לך עד כמה התגובה שלך מלאה בשנאה ל״ביבי״ הדמון. שיהיה ברור – אני מעולם לא הצבעתי לנתניהו או לליכוד באף בחירות. (עד לפני 4 שנים הייתי אפילו מצביע שמאל – עבודה)
  ביבי הוא פשוט לא הסיפור – כי גם אם הוא ילך ויבוא במקומו גדעון סער, אבי דיכטר, בנט, שקד וכו׳ – אתה הרי לא תרצה את השלטון שלהם.
  אז הבעיה היא אידיאולוגית.

  אגב, כל מי שציינתי פה הם ימין סופר-מתון. כקמה המדינה אלפי פליטים ערבים עזבו את ישראל – כמה פוליטיקאים ישראלים בימין של הליכוד וימינה אתה שומע אומרים שהם רוצים נעכבה2? לסיים את הויכוח על הארץ ע״י פעולה צבאית התקפית וגירוש הערבים מעזה ורמאללה, יפה חיפה כפר קאסם? לא שומעים.
  אבל זו דעתי, וככה קמה המדינה שלנו ב48 וככה היא ניצחה ב67 – וכל עוד פעלנו ככה היינו מספיק מאוחדים ומנצחים. ומאז שאנחנו לא פועלים באופן התקפי להכריע צבאית את האויב – אנחנו בריב פנימי.

  אין מנוחה ונחלה ליהודי מאז חורבן בית המקדש וממלכת יהודה. זאת עובדה היסטורית חבוב.

  אין לך הסבר לוגי למה ביבי בשלטון – אתה סותר את עצמך, כי אתה טוען שחו״ח אין אלוקא אבל דווקא הציבור המסורתי והדתי שמצביע לליכוד ומשאיר את ביבי בשלטון כל כך הרבה שנים – מוכיח לך ההיפך.
  ברגע שהציבור היהודי השורשי בישראל באמת יחליט וירצה להגשים את השאיפות הלאומיות והדתיות של עם ישראל בהילוך נוסף (ההילוכים הקודמים היו – שיבת עם ישראל לארצו, שלב נוסף ב67 השגת רוב האתרים הדתיים – ירושלים חברון יהודה ושומרון) – אז יצביעו למפלגות הרבה יותר ניציות לאומית ודתית.
  לציבור החילוני-קיצוני (חילוני אידיאולוגי) ואוניברסלי-אידיאולוגי (כלומר רוצה פה מדינת כל-אזרחיה) – אין סיכוי. המגמה היא – דתי יותר, לאומי יותר.

  ההגדרה של יהודי – היא לפי התורה. היא מגדירה אותנו – ויהודי הוא מי שנולד לאם יהודיה או עבר גיור לפי חוקי התורה.
  כל מי שכפר בזה – אחרי 2-3 דורות לא נשאר יהודי לרוב. בכלל – מה אתה עושה כאן אם לא הגשמת היהדות?
  הרי יש הרבה מדינות דמוקרטיות ליברליות בעולם
  ויש הרב מדינות ערביות בעולם
  למה להיות דווקא פה אם אין לך זיקה ליהדות?
  ברגע שהשמאל ישחרר מאובססיית ביבי, נתניהו יוחלף במנהיג הרבה יותר ימני ודתי, כי בפני עצמו – המדיניות והשלטון של נתניהו לא מספיק דתי ולאומי לרוב המחנה הימין.

 9. nir.familier@gmail.com'ניר

  יש אלטרנטיבה לביבי ,ציפי ליבני , והיא תמיד הייתה שם, אבל אנשי המרכז שמאל כל כך מלאים בעצמם שלא מצליחים לראות מעבר.

  ציפי ליבני היא היא היא האלטרנטיבה היחידה לביבי.

 10. assaf.weizman@gmail.com'אסף

  ל-ניר – איזה אידיאולוגיה ציפי ליבני מביאה?
  אתם בשמאל מודעים לכך שאף אחד לא רוצה שמאל?
  מי רוצה ״שלום״ עם ה״פלסטינים״? כל המדינה הזאת קמה והצליחה לנצח כשהיא גירשה וחיסלה ערבים-מוסלמים – ברגע שהתחילו להיות נחנחים נכנסו בג״צ בצלם פמיניסטיות והמשפט הבינלאומי והמשפטנים הליברלים בעיני עצמם. בסוף הצינות – להוציא מכאן את שונאי ישראל ולהשאר מדינה יהודית בלבד.

  אין מקום ל״פרגמטיסטים״ – אין לסחורה הזאת קונים. הציבור נחלק בסוף לאלה שרוצים פה מדינה יהודית לאלא שרוצים פה מדינת כל-לאומיה (בעצם אנטי-יהודית)

 11. 0מולן עוכר ישראל

  בוא נאמר מה שכולם יודעים – ביבי ראש ממשלה כי הוא עם ברית דמים עם החרדים – הם יודעים רק ביבי ויידעו רק ביבי – הם אלו שקובעים מי יהיה רוהמ (הרי לערבים שהמשקל שלהם זהה לחרדים במנדטים הם "מוקצים", אפשר להשתמש בידיים שלהם לפזר ממשלה אבל לא לרכיבה, נתניהו,חלחל "ערבים זה רע" וזה חילחל בשנים וכשהגיע הרגע לכחלב להקים ממשלה , הערבים היו כולכך שם נרדף ל"בגידה" שקולות מתוך מחנה כחלב הביאו התנגדות… (אפילו ליברמן בשתיקה הסכים כבר!(

  לעולם, אבל לעולם לא יהיה כאן רוהב שאינו מהליכוד….זו מלחמה אבודה..אנחנו צריכים להילחם כעת שהכפייה הדתית תיעצר כי החרדים יקבלו תיאבון חזרה אחרי הבחירות הבאות…

 12. י.

  צופה בהקלטות של ניר חפץ ועולה תהייה, האם גם דרוקר הופך לחמורו של בנט? כמו לפיד? לפיד אגב, נשמע שרוצה לחזור לעמדה הזו בכל מיני דיונים לקראת בחירות.

 13. פלוני האמיתי

  לפיד דווקא דיבר יפה בימים הראשונים שעפר שלח קרא עליו תיגר (פריימריז אחרי 8 שנים, אבוי), אבל מאז הוא ממש מאכזב. האמת? לא ברור לי אם הוא מנסה לחקות את המגלומניה של נתניהו או שהוא פשוט פחדן, ואולי אין הבדל בין השניים. אני עם עפר במפלגה שאליה יגיע, ויש לי הרגשה שלפיד עוד יתחרט.

 14. אין סיבה לאהוב את ביבי,אז אני לא אוהב אותו

  אהבה למנהיג היא לא אידיאל(אין סיבה לאהוב את ביבי אז אני לא אוהב אותו).אם נלך למקומות כמו רוסיה,אז פוטין מביא השגים לרוסים.לא משנה מחיר הנפט,התקציבים עוברים.המפעלים עובדים,החוקרים והמנדסים מפתחים(בעיקר נשק).ועוד משהוא שכדאי ללמוד מרוסיה,הכנסיה הרוסית(בניגוד ליהדות).רואה בכל תושבי רוסיה מאמינים(אלה אם אתה מתעקש שלא),הם לא ויתרו על היהודים ,המוסלמים או הבודיהיסטים.היהדות לא רוצה לגייר,לא רוצה לחבר.וגם עוד משהוא, לרוסים יש הרבה כבוד לשפה הרוסית,ותרבות הרוסית.בישראל אין כבוד לעברית או לתרבות

 15. החבירה של גנץ לביבי היא מעשה חמור מאוד,הם מבינים רק כוח?

  צר לי להגיד את זה(מי שאומר את האמת,נרדף).האמת היא שרק מחאה אלימה עובדת,הפלסטינים קיבלו הכרה רק אחרי האינתיפאדה. "הפנתרים השחורים",זכה לתשומת לב.רק כשהיתה אלימות.כשגנץ הראה לכל העם,שאין דבר כזה דמוקרטיה(הצביעו לו כדי שיחליף את ביבי,לא כדי שיפרגן לו).בעצם גנץ אומר לכולנו:"לכו על אלימות,אנחנו מבינים רק כוח"

 16. בני גנץ,לא נבחרת לשרת את ביבי.חבל שהוא נכנס לפוליטיקה

  אין הרבה הבדל בין עמית סגל,לאלוף בן מ"הארץ".הארץ הוא לא עיתון שמאלני הוא סתם עוד עיתון.בני גנץ נבחר להחליף את נתניהו!ולא להיות "מצנח הזהב "שלו,בני גנץ לא מבין מה זה דמוקרטיה.השרות שהם עושים לביבי,פוגע בעם ובמדינה.איך הם מרגישים עם עצמם,שהם הרסו את העתיד של הנכדים שלהם?

 17. על קריסת ברית המועצות,וכלכלה במאה ה21

  אם נתייחס למשבר כלכלי כמו קריסת ברית המועצות.היום לא מיצרים כלי נגינה ברוסיה(למרות שפסנתרי אסטוניה מיוצרים,ומחשבים לטובים).אז כדי ליצר היום פסנתרים ברוסיה,צריך לבנות מותג חדש.נגיד "האייל הקורא",מספר הפסנתרים שייצרו כל שנה יהיה מוגבל(נניח300 יחידות).כל פסנתר יהייה ברמה הגבוהה ביותר(עץ משובח,גימור מצוין.ויחוד במבנה-אקוסטיקה מספר קלידים).תבנה מערכת שיווק,אוהדי המותג.מועדון חברים,ואומני בית.מערכת זו,לא חייבת להיות ממשלתית(אבל מעורבות ממשלתית,יכולה לסייע).אם נבחן את יצור הכינורות(כל כלי נגינה מקבל מסגרת משל עצמו,למיתוס משל עצמו).אז,נבנה סדנה גדולה(אולי במסגרת של בית ספר מקצועי).נניח נקרא למותג,"דרוקר",יעסקו 50 בוני כינורות מקצועיים(שיכולים לעסוק גם בלימוד בנית כינורות בשטח המוסד).כל דגם במסגרת המותג,יקבל את שמו של בונה הכינור.תעשיית הרכב הישראלי,נמצאת "בשמורת הטבע".של התעשיה הצבאית(טנקים,רכבים אוטונומים).וגם היא לא ממש שורדת,אם יבנה מותג יוקרה.שיבנה מהדורות מגבלות,אפשר שיבנו רכבים בישראל(אבל השאלה היא אם יש רצון לעשות את זה).מותגים ישראלים בעולם הם רובה העוזי,אולי תפוזי ג'פה(שכבר לא שייכים לישראל).כך שכל תעשיית הסטרטפים היא מענינת,כי ישראל לקחה צעד אחורה.והיא שותפה ,אבל לא מובילה

 18. המילניום הזה,קוים לדמותו

  בשנת 2100,יהייה דיבור על עיר של מילון איש על מאדים.לוביסטים יקדמו חברות,ויטיסו בחלליות שמונעות באנרגיה גרעינית.ציוד אנשים ומזון למאדים.בסוף בעיר/כלא הזו,יחיו "רק" כמה מאות אלפים.מושבה כושלת זו תלויה בכדור הארץ,ומיזמי התעשיה והחקלאות שלה לא רווחים.לבסוף בכדור הארץ יוחלט לעזוב אנשים אלו לנפשם.לאחר טרגדיות הרס רב במאדים,מה שישרוד שם.יהיו צויליזצית מאדים,או תרבות/ארץ מאדים.בכדור הארץ,כל ההשקעה במאדים תתפס ,"כהונאת הפונזי של מאדים".כדור הארץ יסבול ממשבר כלכלי ארוך.השיקום הכלכלי(ידרשו שינויים,וחשיבה יצירתית).וגם כל המחקר והפיתוח סביב הטיסה והבניה של מושבת המאדים,ישפיעו על דורות על דורות באלף השנים הקרובות

 19. כרגיל בתקשורת,רופאים ותוכן שיווקי.ותעמולה אנטי רוסית

  רופאים שמדבררים חברות שמיצרות חיסונים,כדאי שיגידו לנו אם יש להם קשר עם חברה זו או אחרת.אין תקציב לחיסונים,הדסה רכשה את החיסון הרוסי.לרוסיה יש מוצר טוב,שנמכר בעולם.כדאי להשתמש בו(אם לא היה להם מוצר טוב הוא לא היה נמכר).והרוסים ניסו את החיסון שלהם(יצא בטוח לשימוש)

 20. באו נשמור על ראש פתוח,לא להינעל על פוליטקאים(ביבי לך כבר)

  כדאי לבנקים סינים להשקיע בנורד סטרים 2(אם האמריקאים היו חכמים הם היו עושים את זה).אבל ארצות הברית היא מעצמה במשבר.האנרגיה ברוסיה כל כך זולה,שגם אם לא היה שם גז טבעי.אז היה אפשר לנצל את הסכרים ההדרו אלקטרים שלה,לשאוב Co2 מהאוויר.וליצר ממנו דלק מטוסים.אם ארצות הברית,היתה מפסיקה את הקשרים החמים עם ישראל.אז ישראל היתה מוצאת ידידים אחרים.כדאי לזכור,שארצות הברית יודעת גם לקחת ולא רק לתת.ובכל הקשור למדינות אחרות,כבדהו וחשדהו עדיף

 21. למה מגיע לביבי גהנום,ורוב הסיכויים שיהיו לו גהנום

  מזכירה של ביבי טענה שביבי אנס אותה(אני מאמין לה ולא לביבי).כשאתה רואה,שמשרד הבריאות אומר"אונס הוא לא מקרה חרום רפואי".אתה מבין שזה מגיע מהראש! רשע וטוב לו? אם יש אלוהים,ביבי יענש!נשים הם לא חיות,אבל ביבי הוא כן חיה!

 22. ביבי לך

  ביבי יעדיף לספר סודות מדינה לגורמים בבחריין.ולא להגיד בוקר טוב לאביב כוכבי.כן ביבי היה ונשאר אפס,כל מנהיגי העולם מזלזלים בו

 23. חן

  בסקרים יש למחנה הימין 67 בלי "ביתנו". המרכז יורד ל 45. כתמיד 6 למרץ: זה כל השמאל. אין מנהיג. לשמאל. לימין מזמן אין מנהיג. זה לא מנהיג שם, זה משהו אחר. זה המצב. וכך יהיה אבל לא עד קץ הדורות. ולא כי ניסים קורים (הרצל, בן גוריון) אלא כי נס גדול קרה עכשיו בארה"ב, וזה נוגע גם בנו. הטרלול עזב שם. בינתיים. ביידן ישתמש בתוכנית של טראמפ: יגיד: פתרון שתי המדינות מקובל עלינו לגמרי, ונמשיך מאותה נקודה: פתיחה בשיחות של ישראל והרשות לקראת הפתרון. ומי נכון יותר לקיים את חזון טראמפ מביבי? האם לשווא חיבק טראמפ את ביבי מאפריל 2019? האם סתם התעצבן שהבחירות שולשו? האם יהיה מופרך להניח שהוא ולא אחר דיבר על לב גנץ להקים סוף סוף את ממשלת האחדות? וכל זאת למה? כדי שביבי יממש לו את התוכנית (בינתיים באו לו בחירות והכול נעצר, אבל בקרוב הכול יתחדש בקשר ל"דיל"). ובינתיים חבל להתייסר מהמשך הכהונה המסטיקית של ביבי, יש לזה תכלית טובה! ימים יגידו…

 24. "סערת עומר ינקלביץ'"

  הליכוד=ביבי,אובסיסית עומר ינקלביץ' ,מעידה יותר על ביבי מאשר על גנץ

 25. הבעיה עם המוסד,ועם הנהגת המדינה

  הכישלון האמריקאי בנושא פולרד,יכל להמנע.אפשר לבחון סוכן כך:להפיל "בטעות"שטר של 10 דולר,ולראות אם המועמד לוקח את הכסף לכיסו.או מחזיר אותו לבעליו.אפשר להזמין אותו לארוחה מפנקת עם "איש עסקים",רב קסם."שבדרך אגב",מדבר בגסות על סמלים אמריקאים.(ואז לבדוק אם המועמד התרשם לחיוב או לשלילה ).אפשר לבחון חוש צדק,משהוא מדבר בגסות על מועמדת אחרת(איך יגיב המועמד?יגן עליה,או "יצתרף לחגיגה").בישראל של היום,יותר סביר שנעשה טעויות כמו שהאמריקאים עשו עם פולרד

 26. בשביל מה גנץ נכנס לפוליטיקה? איזה ערך הוא מיצג בדיוק?

  בדמוקרטיה יש בחירות.אם גנץ נכנס לפוליטיקה בשביל להציל את ביבי.אז הוא רמאי ושקרן! זה הערכים שהוא רצה להנחיל לדורות העתיד?

 27. הקהילה היהודית בארצות הברית,היא חבורה צבועה ומגעילה

  "הקהילה היהודית באמריקה לא מרוצה ההתלהבות הישראלית מפולרד".אם כל הכבוד לתדמית המנופחת של פרנסי ועסקני היהדות בארצות הברית.בגללם בן אדם ישב בכלא יותר שנים ממה שהוא היה צריך! אף אחד לא אמר שפולרד הוא קדוש.אבל להרוס בן אדם(שבכלל לא היה צריך לעסוק בביטחון).רק בגלל האגו שלהם?!

 28. הקונספציה הישראלית קרסה,באמת שביבי עשה נזק!שיהיה לו בהצלחה במשפט

  מותו של מדען הגרעין האירני לא משנה את תוכנית הגרעין האירנית.טרמפ הוכיח שזה משתלם להחזיק בנשק גרעיני(עיין ערך צפון קוראה).מי שרוצה להחזיק בנשק גרעיני,מתאמץ ומשיג.גם אם יהייה לה נשק גרעיני.לא סביר שהיא תשתמש בו,למרות שישראל מותקפת בשורה של מתקפות סייבר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.