מפלגת אייזנקוט, חולדאי, שלח – האופציה הכי מעשית לאתגר את נתניהו

| 30 בנובמבר 2020

בצד של רון חולדאי יודעים להסביר מצוין למה הוא צריך להיות מספר 1, בראש מחנה המרכז – שמאל, ראש בראש מול נתניהו. 22 שנים מרשימות בראשות עיריית תל אביב הם הוכחת ביצוע הרבה יותר מרשימה מכל מה שיש למתחרים הפוטנציאליים שלהם להציג. בנוסף, רקע בחינוך – מנהל גימנסיה הרצליה, בכיר בחיל האוויר, ביטחון, חינוך, ניהול, מושלם.

לעפר שלח יש, מן הסתם, טיעונים לא פחות מוצלחים בזכות בכורתו. חיבור לדור הצעיר, לאנשי המחאה, ניסיון פוליטי בזירה הארצית של 8 שנים, התמצאות בנושאים ביטחוניים, סוג המנהיגות החדש שטלטלת הקורונה אמורה לייצר.

במעלותיו של הרמטכ"ל לשעבר, גדי אייזנקוט, כבר דנו מספיק. אין ספק שאייזנקוט מביא איתו סל כישורים וביצועים מרשים למדי להתמודדות אפשרית על הנהגת המדינה.

דבר אחד בטוח – אם שלושת אלו לא ימצאו ממש מהר דרך לחיות אחד עם השני, אף אחד מהם לא יהיה פקטור אמיתי בבחירות הקרובות. לרוני מילוא, דן מרידור, איציק מרדכי ואמנון ליפקין שחק היו לא פחות אספירציות בסוף שנת 98. הם השכילו להתגבר על האגו ולבנות רשימה אחת. הרשימה נכשלה, אבל המטרה שלהם הושגה. יאיר לפיד ידע בתחילת 2019 לעשות את אותו מעשה, הוא הסכים להפוך למספר 2 והפך באחת את "כחול לבן" ובני גנץ למועמדים אמיתיים לראשות הממשלה. נכון לעכשיו, חולדאי, שלח ואייזנקוט מתקשים לעשות את מה שברור לכל משקיף מהצד שחייב להיעשות. אין הבדלים אידיאולוגיים אמיתיים ביניהם, כל אחד מהם יודע שלבד הוא לא שווה הרבה, חולדאי עומד על 6-7 מנדטים, סביר ששני האחרים לא שונים בהרבה. אין דרך אמיתית לייצר מרכז כובד אמיתי במרכז שמאל, כזה שיוכל לאתגר את נתניהו, בלי ששלושת אלה – פלוס נשים משמעותיות – יחברו לסוג של 'מפץ פוליטי'. חולדאי אמר בראיון שלא תהיה לו בעיה להיות מספר 2. ובכן, יש לו בעיה. האמירה, מסתבר, נועדה יותר להפריך את הדימוי שלו כאדם יהיר, שמוכן להיכנס רק אם יובטח לו לעמוד בראש. גם שלח מתקשה להיפרד מהחלום, טראומת הקוקפיט, שהונחת על ראשו, עדיין טרייה מדי ואייזנקוט בכלל לא יודע בשביל מה הוא צריך את זה, 'למה שאני אצליח במקום בו כל הרמטכ"לים לפניי, שנכנסו לפוליטיקה, נכשלו?', הוא תהה בשיחה סגורה.

מצב מחנה המרכז שמאל נראה אומנם מדכדך, אבל כך בדיוק הוא נראה לפני שנתניהו נתן את האות למערכת הבחירות ב 2019. בסוף זה היה הרבה יותר צמוד ממה שהיה נדמה בתחילה. טעות אחת, כנראה, המחנה הזה כבר לא יעשה בבחירות הקרובות. לא עוד יועז הנדל, צבי האוזר ואורלי לוי. כל מי שירוץ באחת מהרשימות המחויבות לא לשבת עם נתניהו, יידרש – מן הסתם – להישבע אמונים, שלא יעשה מעשה אורלי לוי. זו הסיבה שספק אם לאחת מהמפלגות במחנה יש טעם לנסות לחזר אחרי ח"כ יפעת שאשא ביטון. בלי לזלזל בכישוריה של יושבת ראש ועדת הקורונה, ספק אם מישהו יוכל להאמין שברגע האמת היא לא תסכים לשבת בממשלת נתניהו הבאה, אולי שרת אוצר, או שרת בריאות.

אייזנקוט, חולדאי ושלח יכולים לעשות מעשה מפלגת המרכז ולהחליט באמצעות סקר מי מוביל. לעניות דעתי, ברמה העניינית, אייזנקוט צריך להוביל מפלגה כזאת. הוא עדיין הבחיר מכולם והכשיר מכולם להתמודד עם נתניהו בנושאי חוץ וביטחון. על חסרונותיו במיומנות פוליטית והופעה ציבורית יפצו חבריו. אייזנקוט הוכיח בשנותיו בצבא שהוא יודע לעבוד בצוות, אין שום סיבה שזה לא יהפוך לצוות מגובש, בטח אם המטרה – הפלת שלטון נתניהו – כל כך חשובה בעיניהם. אין לאף אחד מהשלושה דרך אמיתית להסביר מדוע הם החמיצו הזדמנות כזאת רק מכיוון שהם לא הסכימו לוותר על אספירציות ההנהגה שלהם.

המאמר התפרסם ב"הארץ"

תגובות

תגובות

34 thoughts on “מפלגת אייזנקוט, חולדאי, שלח – האופציה הכי מעשית לאתגר את נתניהו

 1. eliroso@yahoo.com'אליעזר

  בקיצור לרשימת קורבנותיו של ביבי יוספו חולדאי ואיזנקוט וכך יצחקו פחות על גנץ ואשכנזי ולפיד כי ישכחו אותם.
  הפוליטיקה הישראלית מספקת את בידור הריאליטי הטוב ביותר וקשה ומשעמם לנו בעונות המלפפונים.

 2. Eithanwe@012.net.il'איתן

  מי שנכווה ברותחין וגו'…
  אחרי שהשמאל התאכזב מאוד מכמה גנרלים, אני לא בטוח שהוא יחבק גנרל נוסף שאני לא יודע עליו כלום מלבד העובדה שהוא היה רמטכ"ל (ואני מזכיר לך שאבי גבאי הביא פעם איש צבא לרשימה שלו. האיש הזה התאייד באותו זמן שגבאי התאייד. אני אפילו לא זוכר איך קוראים לו).
  חולדאי – הרקורד שלו בעיריית תל אביב אכן מרשים. מצד שני, הוא גם ידוע כאיש קצר רוח מאוד שמדבר לפני שהוא חושב, תכונה טראמפית משהו שלא תרד טוב בגרון לשמאל. ואם תחפור קצת תזכור שהוא לא התנהג יפה למוחים במחאת רוטשילד ב-2011.
  שלח – איש ראוי בהחלט. אני רק לא בטוח מהו הערך האלקטורלי המוחלט שלו.
  אז מה נשאר?
  אני מניח שאני, כמצביע שמאל, מתעניין בעיקר בנבחרת שתגויס. מי יהיו השמות שימלאו את המפלגה שתוקם. ואז נראה.
  אני מניח ששעון החול המתקתק של הבחירות יחיש את התהליך, ואיכשהו תיסגר איזושהי עיסקה בין האנשים האלו. השאלה היא מי יצטרף.

 3. hebrish@gmail.com'כנען

  "פלוס נשים משמעותיות". צחקקתי בקול. טוקניזם לא עובד כשמודיעים עליו במערכת הכריזה.

 4. weshall777@gmail.com'אל רום

  ענין חשוב, הרה גורל בכללותו. אבל, תמהני, אתה כותב מחד:

  "……ואייזנקוט בכלל לא יודע בשביל מה הוא צריך את זה, 'למה שאני אצליח במקום בו כל הרמטכ"לים לפניי, שנכנסו לפוליטיקה, נכשלו?', הוא תהה בשיחה סגורה."

  מאידך אתה כותב:

  " לעניות דעתי, ברמה העניינית, אייזנקוט צריך להוביל מפלגה כזאת"

  נו, מתוך הנחה שכך נאמר, אז אדם כזה צריך להוביל מפלגה כזו?מפלגת מרכז, שאמורה לנצח, לאחוז ברסן השלטון, ולשקם המדינה מן הקורונה לא כל שכן ? איזנקוט, מפקד מוערך מאוד. אבל, הרי הדימוי העצמי שלו לא תואם כלל. ההבנה שלו המצב או התפקיד לא תואמים כלל. מי שרץ לראשות ממשלה, צריך להיות אדם סיזיפי. בוטח בעצמו. משוכנע ביכולותיו הייחודיות. רגיש לקושי הצפוי לו. אבל, במקום זאת אנו קוראים על אדם, שתוהה לנוכח הרזומה של רמטכלי"ם אחרים לשעבר, מה יש לו לחפש פה ? קצת מחשבה. קצת שיפוט עם כל הכבוד.

  תודה

 5. weshall777@gmail.com'אל רום

  תגובה שלי נבלעה, לא עלתה, אז שוב:

  ענין חשוב, הרה גורל בכללותו. אבל, תמהני, אתה כותב מחד:

  "……ואייזנקוט בכלל לא יודע בשביל מה הוא צריך את זה, 'למה שאני אצליח במקום בו כל הרמטכ"לים לפניי, שנכנסו לפוליטיקה, נכשלו?', הוא תהה בשיחה סגורה."

  מאידך אתה כותב:

  " לעניות דעתי, ברמה העניינית, אייזנקוט צריך להוביל מפלגה כזאת"

  נו, מתוך הנחה שכך נאמר, אז אדם כזה צריך להוביל מפלגה כזו?מפלגת מרכז, שאמורה לנצח, לאחוז ברסן השלטון, ולשקם המדינה מן הקורונה לא כל שכן ? איזנקוט, מפקד מוערך מאוד. אבל, הרי הדימוי העצמי שלו לא תואם כלל. ההבנה שלו המצב או התפקיד לא תואמים כלל. מי שרץ לראשות ממשלה, צריך להיות אדם סיזיפי. בוטח בעצמו. משוכנע ביכולותיו הייחודיות. רגיש לקושי הצפוי לו. אבל, במקום זאת אנו קוראים על אדם, שתוהה לנוכח הרזומה של רמטכלי"ם אחרים לשעבר, מה יש לו לחפש פה ? קצת מחשבה. קצת שיפוט עם כל הכבוד.

  תודה

 6. דני

  נשמע כמו דרמה אמיתית.
  עוד מפלגה שאין לה שום זכות קיום מעבר לאנטי-ביבי.

  אין ספק-מפחגנ כזו תזיק קשות לגנץ וללפעיד, וכנראה גם למרצ.

  לא רואה איך הימים מאבד קולות למפלגה כזו – גם אם יהיו בה "משהו משמעותיות", מה שזה לא יהיה…

 7. afimiler2@gmail.com'שלמה

  העיקר נשים משמעותיות אולי תוסיף יפות וסקסיות אולי כאלה שמצתלמות בבגד ים ליד רמטכ"ל וחבורת גברים

 8. urigeo@hotmail.com'אורי

  מה זה משנה מי עומד בראש בשמאל ? מצביעים למפלגה , מי עומד בראש זה פחות חשוב.
  תן לימין כסף כח כבוד , לנו בשמאל קצת יותר שוויון וצדק

 9. על יחסי שכנות בין מדינות,אוסטרליה וסין.מול אוקראינה ורוסיה

  אם לסין חשוב להיות ביחסים טובים עם אוסטרליה.סין צריכה לתת לאוסטרליה אהבה,וסבלנות.אם סין לא מעונינת ביחסים טובים עם אוסטרליה זה בסדר,העולם דובר האנגלית די מאוחד.אוסטרליה לא פגעה במיוחד בסין(אולי ענינים דיפלומטיים).אוקראינה היתה חלק מהאימפריה הרוסית,ו ברית המועצות.אוקראינה פגעה ברוסיה.(המעורבות האמריקאית אוקראינית בנורד סטרים2,לא חידשה את החוזים סביב הבסיסים הצבאיים.לכן רוסיה סיפחה את קרים.והקשרים של אוקראינה עם נאט"ו).אם רוסיה היא שכנה של אוקראינה,אז שאוקראינה תסתדר עם רוסיה.ושלא תרוץ ל"הלשין",ל"דוד סם"

 10. לא בטוח שביבי הוא הומו,הוא סתם שונא נשים

  שביבי יגיד במשפט,"אני כמו חיה,תרחמו עלי כמו שמרחמים על כלב"

 11. ביבי לך!

  בסוף ביבי יחליט,על דעת עצמו לתקוף באירן.טייס ישראלי יפול שם בשבי,ירצח(ויהיה "סרט רון ארד2").בנוסף טכנולוגיה סודית תועבר לגורמים זרים(ויש משבר גם עם אמריקה).אז לא אמרתי שיש לביבי דם על הידיים(למרות שהוא מסכן את בטחון כולנו).כי זה ברור לכל המדינה! מה ביבי עושה בפוליטיקה?! לך תגן על עצמך בבית משפט

 12. משברים הם חלק מהענין,שהאמריקאים לא יאשימו אף אחד

  בניגוד למה שחושבים באמריקה.ברית המועצות לא קרסה בגללם.הגוש הסובייטי קרס,כי הוא לא שילם את החובות שלו.(אגב המרווחים הגדולים מקריסת ברית המועצות,הם הרוסים.שיתחילו לשפר את רמת החיים שלהם).סביר שרוסיה תפעיל קבוצות שוליים,בארצות הברית.שיפיצו את המסר:"אמריקה צריכה להפסיק לשלם את החובות שלה".אז ארצות הברית ,היא מעצמת על.ומסר כזה או אחר,מקבוצת שוליים כזו או אחרת לא צרכים להזיז למקבלי ההחלטות.כי מדינה רצינית משלמת את חובה,וכך תעשה ארצות הברית.עד הדולר האחרון.כי משברים באים,והולכים.זה לא אומר שמפסיקים לתפקד

 13. Tomerhemo33@gmail.com'תומר

  מקווה שמסומאי השררה ובעלי האגו יחברו למטרה החורגת מהאני. אייזנקוט קליבר, איש עניו וערכי.

 14. גנץ כבר כמעט היה ראש ממשלה,למה הוא נכנס לממשלה עם ביבי?

  ביבי לא אוהב את ישראל.גנץ שיקר,ועכשיו איך נאמין להם?

 15. חוסר רצינות,זה מה שמאפיין את יחסי החוץ הרוסיים.ממש לא יצירתי,ודוחה

  המשחק של יחסי החוץ של רוסיה במאה ה20,לא עובד יותר.כאילו "ישראל היא מקור הבעיות במזרח התיכון".גם השקר האמריקאי,"שמדינות ערב מתכננות פלישה לישראל,בהנהגת רוסיה".לא אמין יותר,מן הסתם יש לארצות הברית ורוסיה מוצרים יקרים בענף הנשק.נדרשת יצירתיות בשיווק .לחזור על שקרים מהמאה ה20,זה חובבני! יש ברוסיה אנשים שמשקיעים אנרגיה בלשנוא את ישראל,זה מטופש! אין מה לאהוב או לשנוא מדינות אחרות!כל אדם שישקיע את הרגשות האלו במדינה שבה הוא חי

 16. מה הרוסים מטנפים על ישראל?אירן עוד לא שילמה על שום מטוס

  האירנים עוד לא שילמו רובל אחד לרוסים,על מטוס נוסעים או על מטוס קרב.אם הם שלחו את השגריר שלהם כדי"להגדיר את ישראל כאיום עולמי".בלי למכור מטוסי נוסעים.אז לא נעים לי להגיד את זה,אבל רוסיה היא פריארית.המינימום שרוסיה צריכה לדרוש מאירן,על הרס יחסי החוץ עם ישראל:זה מאה מטוסי נוסעים במחיר מלא(ספק עם אירן תרכוש אפילו אחד)

 17. בחירות אכשיו

  אני לא מעריך במיוחד פוליטקאים.בטח לא את הגירסה המשעממת של בנצי גופשטין(אדם בשם צבי האוזר).יכול להיות שבני גנץ יהיה בעתיד ראש ממשלה.זה לא כל כך משנה לי.מה שחשוב שזה שישמרו על זכויות אדם,ועל שלטון החוק,שלא תהיה שחיתות,שיהיה יצוג לנשים,שישמרו על הסביבה,ועל כלכלה בריאה,שישקיעו במחקר ופיתוח,שישקיעו בחינוך

 18. פרס נובל הפך לבדיחה

  עם כל הכבוד לפרס נובל,עדיף שעקיבה נוביק לא ישווה את ביבי לערפת(ביבי אולי מושחת,אך לא טרוריסט).מותר לצפות ממנהיג לנורמות מוסריות(לדוגמה שבפגישה עם ראש ממשלת יפן ייצג את ישראל,ולא את שלדון אדלסון).מנהיגים בעלי השפעה החיובית,הם לא בעלי המדליות והממון.אלה אלו שמהווים מודל לחיקוי(ותאמין לי אף הורה לא רוצה ילד שמתנהג כמו ביבי)

 19. גנץ לך לבחירות אכשיו

  התפקיד של רב זה לחתן.לא להטיף מוסר, ולא להציק.אם רבנים לא רוצים לעשות את העבודה שלהם ,ולחתן זוגות בישראל.חובה על מדינת ישראל להציע אופציה של נשואים אזרחיים.גנץ יכול להגיד(דרך עומר ינקליביץ').למתיישבים ביהודה ושומרון,שאנחנו רוצים לשמור על, האופי היהודי של ישראל.ובמידה והדבר יתאפשר ישראל תספח את יהודה ושמרון.בכל מקרה,לא יפנו אף ישראלי מביתו (רק במקומות מורשים,ולא במאחזים בלתי חוקיים).אם המתנחלים בוחרים להאמין לביבי,זו בעיה שלהם

 20. האם הפרויקט הסיני יחזיק מעמד,או שיקרוס לתוך עצמו?

  סין היא מעצמת על,אבל יחסי החוץ שלהם הם ענין רגשי ולא פרקטי.אם היריב העיקרי שלהם הוא ארצות הברית,שווה להם לקרב בעלי ברית של אמריקה אל סין.ולמקד את היריבות באמריקאים.(בדומה לאופן שבוא מתנהלת רוסיה במזרח התיכון).מה הטעם בלחזק את קשרי ארצות הברית ואוסטרליה? מן הסתם כשאתה חזק כמו סין,אתה מעורר חשד ופחד.ואם הסינים לא הבינו את זה,אז הם בבעיה

 21. ארצות הברית היא ידידה של ישראל?

  ישראל קונה דולרים,ישראל קונה נשק אמריקאי.האמריקאים צרכים לאפשר חידוש של המחקר והמתקנים הגרעיניים בישראל(שורק ודימונה).ושלא יעבדו עלנו בציוד פגום.כי במבחן הידידות הם הצד הציני

 22. ארצות הברית עדיין מעצמת על?

  האם ארצות הברית רוצה שישראל וייטנאם ושוויץ יפסיקו להשתמש בדולר(בדומה לרוסיה)? זו מעצמת על,או ליצנים בכיינים?

 23. על מלחמת סין בטיוואן ועל מעורבות ארצות הברית

  נראה שבתחילה,סין תנסה לפתוח בדיאלוג עם טיוואן בקשר לבניית בסיס צבאי בצפון טיוואן(שדה תעופה,ונמל ימי).מבחינת סין זה "ארנונה לשלטון המקומי בטיוואן".אפשר שטיוואן תסכים(אך זה לא סביר).אם טיוואן לא תשתף פעולה,אז סין תצהיר שטיוואן פוגעת בביטחון של סין.אם סין חכמה היא תכבוש את מחצית האי(בדומה לקפריסין הטורקית).אם הם הולכים על כיבוש מלא של טיוואן,אז זה מהלך שיחליש את סין.אפשר שסין תכבוש חלק אחד,ולאחר שהיא כמה שנים שהיא תבסס את כוחה באי.היא תלך על כיבוש מלא של טיוואן.ארצות הברית תלחם לצד צבא טיוואן,מתוך הבנה הדדית.שהסיכסוך הזה לא גולש לשטח ארצות הברית.וגם לא לשטח סין(אבל כן לאיי ים סין הדרומי)

 24. ימינה עד הסוף לעזאזל

  "המשחק התינוקי הזה של כן ביבי לא ביבי".זה לא משחק!זה לא ביבי בענק! כל המשבר הזה הוא בגלל ביבי,ובנט.ביבי הוא פוליטקאי מושחת!החנפנות של בנט לביבי,זה לא אהבת ישראל.כי בנט לא משקר לאמריקאים,אבל אין לא בעיה לשקר לישראלים.אז מדינת ישראל זה לא הרכוש הפרטי של ביבי,ומדינת ישראל זה לא משחק תינוקי!

 25. התקשורת הישראלית,איזה חבורה פחדנית

  מתחיל מרוץ חלל,והתקשורת הישראלית בקושי מדברת.(גם על הטיסה לחלל של יורי גגרין הם לא דיוחו).למה לא מדברים על אדמת הירח שסין הביאה לכדור הארץ(אגב הכי פחדן זה מגזין החוץ של כאן 11) .אגב ארצות הברית היא מעצמת על,אז למה היא מפחדת כל כך מסין ורוסיה,"בצל של ארצות הברית,אין מקום לעוד מעצמות"?למה לא מדברים על הבעיות סביב טקס האוסקר(נראה שהוא יותר פוליטי,מאומנותי ).תהייה בטוח שסרט מניגירה,או ישראל לא יזכו שם,"זה לא משתלם,זה לא מענין"

 26. הסיבות שבידן יהיה נשיא מוצלח

  ראשית בידן יגדיל את ההכנסות של אמריקה.יעלה מיסים,יוציא משרות מערכות נשק ישנות,יסגור בסיסים מיותרים.ויזמין מערכות נשק חדישות(כך שתיהיה תעסוקה).עסקעות נשק ומטוסים,יהיו לרוב במזרח התיכון.אם בידן רוצה לעזור לישראל,אז לארצות הברית יש הרבה ידע.ואם הם ישתפו פעולה עם מוסדות מחקר בדימונה,ושורק.אז הוא בהחלט יחשב ידיד לישראל

 27. רוסיה היא לא איום על ארצות הברית

  ראשית,זה שהאמריקאים אומרים ש"רוסיה פרצה למערכות המידע של הממשל האמריקאי".לא אומר שמי שבאמת עשה את זה ,הם הסינים(או"צפון קוריאנים"כמו שהאמריקאים רוצים לחשוב).כדאי לאמריקאים לאמץ את הגישה הרוסית באבטחת מידע.מלכודת בדמות מידע שקרי/דיס אינפורמציה,שמצוי כפרצה הקוראת לגנב.כשהפצחן/האקר בולע את הפיתיון.אז מתחיל מעקב אחר אותו גורם שפרץ לשרתי הממשל הרוסי

 28. בני גנץ תתביש לך,בני גנץ הוא שקרן שמעודד שחיתות

  אם ביבי היה רוצה היה עובר תקציב ל2021,היו מינויים מקצועיים ולא פוליטיים,היו ישיבות ממשלה.ביבי מואשם בפלילים הוא ראש ממשלה גרוע!למה בני גנץ בכלל מדבר איתו? בני גנץ עובד בשביל ביבי,ולא בשביל עם ומדינת ישראל

 29. "מועדון החברים של בני",איך גנץ ירק בפרצוף של אזרחי ישראל

  אני בחיים לא יסלח לבני גנץ,הוא העדיף מואשם בפלילים על פני מדינת ישראל! בני גנץ הוא שקרן,שלא ראוי להיות חלק מהיסטוריה של ישראל

 30. מדינת ישראל שמחה על כל אזרח שמתאבד,אין למדינה הזו זכות קיום

  מדינת ישראל הוציאה לי את החשק לחיות.מנסים להוציא כסף מהאנשים הכי עניים(גם באמצעים לא חוקיים,גם במרמה ושקרים).מיסים גובים מכסף שקיים,ולא בסחיטה ואיומים.זו מדינת רשע,אם קוראים לך מוחמד אז מבחינת מדינת ישראל.אפשר לרצוח אותך.אם יש לך ביקורת על ביבי,יעשו עלך מעקב.כמו השטזי.יתפרו לך תיקים. זו מדינה בלי רחמים! רוב אזרחי ישראל שונאים את מדינת ישראל(ולא צריך את הזיוף ש"ישראל היום" עשו למכתב התאבדות של משה סילמן כדי לדעת את זה).זו מדינה ש"חכמה על חלשים"

 31. zurse@walla.com'zurse

  ככל שהזמן חולף אתה הולך ונהיה פאטתי ב"פרשנות" שלך כשכל פעם אתה מציע למי שעדיין טורח לקורא אותך משיח אחר להושיעו, סע לשלום ושחרר!

 32. zurse@walla.com'zurse

  אתה נהיה אובססיבי מביך בפרשנות השמאטא שלך שאתה באווילות מתפתה לחשוב שהיא משנה מציאות שתגשים לך תקווה ואני אומר דברים כאחד שמתפלל שביבי כבר ירד מדפי ההיסטוריה שלנו ושאידיוטים כמוך שמעצבנים בפרשנות מטומטמת מפריעים לזה לקרות!

 33. sumismyname@gmail.com'סום

  יש פה חוסר הבנה שחוזר על עצמו בכל מערכת בחירות.
  האופציה הטובה ביותר להזיז את ביבי תקרה כאשר השמאל לא יהווה לו איום.
  כך לא יהיה מה שיאחד את מחנה הליכוד, מה שיגרום לקולות לזלוג למחנה סער וכד'.
  ביבי רק מחכה – משתוקק ממש, שיהיה איזשהו איחוד בשמאל שיאחד את בוחריו סביבו.

  האסטרטגיה הכי טובה היא שתהינה שתי מפלגות מרכז-שמאל: יש עתיד, ואייזנקוט וכל מי שהזכרת איתו.
  אף אחת מהן לבד לא תהינה גדולה יותר מהליכוד, וטוב שכך.
  קולות הליכוד יתפצלו בין סער לביבי, ובסופו של יום תקום ממשלת אחדות עם כולם חוץ מביבי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.