הטלפון המדהים של נתניהו לפסיכיאטרית של פאקר ואיך זה קשור לשתיקתו הבעייתית של מנדלבליט

| 22 בדצמבר 2020

יש סיפור מדהים שמופיע בתיק החקירה נגד נתניהו. הקשר שלו לנושא המאמר קצת רופף, אבל הסיפור טוב והקשר קיים.
נתניהו, כידוע, ניצל באופן שיטתי את הכיס העמוק של המיליארדר האוסטרלי ג'יימס פאקר. הגיע לבריכה שלו, גם כשהוא לא היה בארץ, לקח סיגרים, אכל, נהג בביתו מנהג בעלים. בשלב מסוים, פאקר נקלע למצב אישי קשה. נתניהו הצליח לשכנע את פאקר להגיע לשיקום בישראל. על מעטפת השיקום האינטנסיבית שהוכנה לו הופקדה העוזרת של מילצ'ין, שעבדה גם עבור פאקר, הדס קליין. ואז החל דבר לא ייאמן. מילצ'ין ונתניהו החלו ללחוץ על קליין לגלות להם מה מצבו של פאקר. קליין סרבה. סודיות רפואית. נתניהו אמר למילצ'ין שהוא במקומו היה עושה לה מה שהוא עשה לישראל כץ. תציב לה אולטימטום ואם לא תגלה, תפטר אותה. קליין סרבה. תפטר אותי, אמרה למילצ'ין.
הלחץ נמשך. נתניהו ביקש לדבר עם הפסיכיאטרית שמטפלת בפאקר. קליין לא האמינה למשמע אוזניה. מילצ'ין הסביר שנתניהו אומר שהוא סיפר לפאקר דברים רגישים והוא חייב לדעת מה מצבו, כדי להבין אם יש סיכוי שפאקר, במצבו הבעייתי, יגלה את אותן סודות. איזה סודות חשף ראש הממשלה בפני מיליארדר אוסטרלי לא יציב? כך או כך, נתניהו קיבל את מספר הטלפון והתקשר לפסיכיאטרית הצעירה וההמומה. הפסיכיאטרית סרבה לספר מה מצבו של פאקר ואפילו תהתה באומץ איך ראש הממשלה שואל על עניין כזה. נתניהו ענה שמה זאת אומרת והוא מתעניין במצבם של חברים שלו אצל רופאיהם ותמיד עונים לו. ובכן, ענתה הפסיכיאטרית, אני לא יכולה לאשר לך שהוא בכלל מטופל שלי ובכול מקרה, אם יתברר שהוא מסוכן לעצמו או לסביבה, אז ברור שזו חובתי לטפל בכך.
למה נזכרתי בסיפור הזה בהקשר הפוליטי הנוכחי? כי זה עוד סיפור שמוכיח שגבולותיו של נתניהו מאוד מטושטשים. הוא מזמן לא מכיר במה שנתפס בעיני רובנו ככללי התנהגות בסיסיים. הוא לא מרגיש מחויב להסכם פוליטי שהוא חתם עליו לפני שתי דקות. הוא יכול להגיד שחייבים להעביר עכשיו תקציב דו שנתי ולכן לקרוא ל'בני' להיכנס ודקה אחר כך, להסביר שאסור להעביר תקציב כי יש אי ודאות גדולה מדי ואז הוא מודיע שהוא כן יעבר את התקציב אבל מה לעשות, זה לוקח ארבעה חודשים, אי אפשר לפני ואז להעביר חוק שהוא בעצם יכול להעביר את התקציב תוך שבועיים (!), מה שכמובן לא אומר שהתקציב יעבור. נתניהו.
חוסר הגבולות של נתניהו בא לביטוי החד ביותר בניסיון שלו להתערב במערכת המשפט. במו"מ עם גנץ הוא מנסה להשפיע על הדרך בה ייבחרו שופטי העליון, באופן בו ייבחר פרקליט המדינה ובשיטה לבחירת היועץ המשפטי לממשלה הבא. לפני כמה שנים היה קשה לדמיין אפילו מצב בו נאשם בפלילים מתקרב לאזור החיוג של הנושאים הללו. כאשר נדונה עתירה לפסילתו בבג"צ, נתניהו – כזכור – הבטיח שלא יעסוק בנושאים הללו. אחרי שבג"צ הכשיר את כהונתו, בהתבסס על אותה התחייבות, נתניהו החליט שהוא בעצם מסרב לחתום על הסדר ניגוד העניינים. מי היה אמור לטרפד את המצב הבלתי ייאמן הזה? לא, לא בני גנץ. מי שהיה אמור להתערב זה היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט. יועצים משפטיים בעבר לא היססו בעת משאים ומתנים פוליטיים לנקוט עמדה, להעביר נייר לראש הממשלה, להגיד שתיזהר מהמינוי הזה, או שהדיווח על הסכם כזה או אחר, יהיה בעייתי להגנה משפטית. מנדלבליט שותק. הוא מתעטף בטענה שזה רק מו"מ והוא יתייחס לתוצאות, כאשר יהיו. עם כל הכבוד, אם תהיינה תוצאות, זה יהיה מאוחר מדי. גם ביהמ"ש העליון משחק פה קצת את משחק שלושת הקופים. תנו לנו הסבר, תחזרו אלינו עם תשובה. מה עם צו החלטי?
ביהמ"ש העליון, הנשיאה חיות, הפרקליטות, היועץ מנדלבליט, עומדים תחת מתקפה ברוטלית ומכוערת. לא צריך לקנא בהם. דבר אחד בטוח הם מכירים מניסיון החיים שלהם. הדרך לעצור תוקף סדרתי לא עוברת דרך שתיקה וכניעה.

המאמר התפרסם ב"הארץ"

תגובות

תגובות

8 thoughts on “הטלפון המדהים של נתניהו לפסיכיאטרית של פאקר ואיך זה קשור לשתיקתו הבעייתית של מנדלבליט

 1. דן

  רביב ביבי תקוע כעצם בגרון למדינה פשוט חולה שלטון
  הבעיה באנשים סביבו שמפחדים ונותנים לו גיבויי
  לא לשכוח אותם למרר להם את חייהם ..
  אתה עושה עבודת קודש

 2. yafimiler2@gmail.com'שלמה

  ועכשיו לארון של קניג ביבי יש עוד שלד של רמטכל לשעבר האירנים צוחקים עלינו כשהם רואים את הרמטכלים של ישראל איזה אנשים חלשים
  רביב אולי תכתוב טור האם גם איזנקוט מצטרף לאלה שביבי צוחק עליהם

 3. כשראש הממשלה הוא סדיסט חסר מעצורים,מה עושים?או למה ראשי ממשלה בישראל,כל כך חזקים?

  נראה שהבעיה היא לא של פאקר,הבעיה היא של נתניהו.אם מנחם בגין היה חולה,אבל עדיין היתה לו חמלה על אזרחי ישראל.ביבי הוא פשוט סדיסט.אז הבעיה היא,שראשי ממשלה בישראל הם חזקים מדי,ולכן פוטנציאל הנזק שלהם הוא אדיר.(מה עושים כשראש הממשלה שלך הופך לסטלין?)

 4. חווה סגיר

  איך נתניהו יכול להמשיך עוד ועוד לנצח? מה, הוא באמת קוסם? רבים מפספסים את העוצמה של האחיזה של הדור השלישי לעליות מארצות האיסלם בנתניהו. ציבור זה לא רואה כלום ממה שהוא עושה ולא עושה בקשר למדינה, יש רק דבר אחד שחשוב להם: שהוא בעצם שלטונו מהווה חסם בפני האליטות להשיב את המדינה לפסים עליהם הושתתה. כמוהם גם החרדים והמשיחיים: הוא האיש שעד כה מסר את המדינה (מחוץ לביטחון כמובן, שבתחום זה מרחב פעולתו די מוגבל מעצם המבנה) ללא מיקוח וויכוח לידיהם. כששני מחנות אלה דבקים בו, הוא לא יעזוב את במת הפוליטיקה בקרוב. ולא חשוב מה יש עליו, מה יוכח, מה יוצג לעיני כול. יש רק דרך אחת, וזה אם האליטות ישכילו לשכנע מספיק אנשים אינטליגנטים מתוך הקבוצות האלה לחבור אליהם. נניח על בסיס המדע והטכנולוגיה. זה קצת כמו שארה"ב ניסתה שנים למצוא ולגייס עריקים בברית המועצות. היא די הצליחה אז

 5. zurse@walla.com'ZURSE

  כמו שאפשר לחשוד בביבי שהוא נהיה אובססיבי לעניין מסויים אי אפשר להתעלם מהאובססיביות החולנית שלך שמעבירה אותך על דעת שלך שפעם אולי היתה מעניינת ושהפכה להיות מביכה!

 6. ביבי לך לכלא,הליכוד הוא אירגון פשיעה

  רביב למה שלא תבדוק את הקשר של ביבי לגורמים בשוק האפור(עיין ערך החקיקה של נווה בוקר).אגפי הגביה,שמנפיצים חובות למי שמבקר את ביבי

 7. -ליאור

  זכור לי במעורפל איך עיתונאים בכירים הגנו על מנדלבליט וטענו שאמנם הוא מינוי של נתניהו אבל הוא אדם ערכי ובעל עקרונות. הוא לא יתכופף בפני ביבי, אלא יחקור בכובד ראש ויגיע להחלטה הנכונה.
  בינתיים, מנדלבליט מורח את הזמן, מאפשר למשפט להתעכב בלי סוף, מאחד תיקים ומוותר לנתניהו בתיקים הבאמת חשובים (צוללות). ביבי, כמנהגו, מתייחס לכל מי שהוא לא בכיס שלו כאויב מר ותוקף את מנדלבליט כאילו אין מחר, ואילו היועמ"ש המכובד ובעל העקרונות שומר על ממלכתיות, על עור של פיל, אבל גם על חוסר מעש ואפסיות מוחלטים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.