"מתי אתה מפרסם? שאוכל לעקוב ולמנף לקמפיין", בצלאל סמוטריץ'

| 17 בפברואר 2021

במהלך החפירה שלי לתוך המיזם במסגרתו הוצאו מקק"ל למעלה מ 100 מיליון שקלים עבור עסקאות שנויות במחלוקת בשטחים, שמעתי שמי שהיה עמוק בעניין זה הוא ח"כ בצלאל סמוטריץ'. נשמע הגיוני. איש תנועת הימין "רגבים", עובד ארד, הביא את העסקאות, עו"ד אבי סגל, שמייצג גופי ימין, ייצג בחלק מהעסקאות את הקונים, עו"ד בועז ארזי, גם מ"רגבים" היה מעורב, הדירקטור שהנדס, בין השאר, את ההתנהלות היה נחי אייל, מנכ"ל הפורום המשפטי למען ארץ ישראל, כל פעילי הימין העמוק הזה חומסים את קופת קק"ל, רק הגיוני שבצלאל יהיה שם. סימסתי לו בקשה לתגובה. 

"לא יודע על איזו אופרציה אתה מדבר", ענה סמוטריץ',  "אבל לכבוד הוא לי להיות מעורב בגאולת הארץ".
"האופרציה במסגרתה הימנותא ירושלים (חברת בת של קק"ל, שיצקו בה תוכן במיוחד לטובת הפעילות הבעייתית) קנתה קרקעות ב 100 מיליון שקלים מאחורי גבו של הדירקטוריון, בניגוד למדיניות הארגון, תוך התנהלות שמשמעותה דגל שחור, כפי שכתב שוקי למברגר", עניתי, "במסגרת האופרציה, שאתה מכיר היטב, פעלו הדירקטורים נחי אייל וארנן פלמן, עובד ארד, קיבל תפקיד של רכז יו"ש ועו"ד אבי סגל ייצג בעסקאות. מתברר בדיעבד שרבות מהעסקאות שנויות במחלוקת"
רוצים לנחש מה סמוטריץ' ענה?
"מתי אתה מפרסם? שאוכל לעקוב ולמנף את הסיפור לקמפיין הבחירות שלי (מקווה שלא יאשימו אותך בתרומה אסורה לקמפיין שלנו…)". הוי, הוא כה מגניב הבצלאל שלנו, זה הכול מין משחק פוליטי כזה. אז קנו נכס בחברון (בית בכרי), שיש לגביו מחלוקת קניינית גדולה, כבר שילמו לא מעט כסף, סביר שלא יראו את הכסף הזה לעולם, אבל מה אכפת לסמוטריץ'? אז הסתירו מהדירקטוריון, המנכ"ל, מבקר הפנים ויו"ר חברת הבת (הימנותא) את העובדה שלקחו למעלה מ 100 מיליון שקלים, אז מה? בשביל ארץ ישראל מותר לשקר, לא?
בוא נעזוב לשנייה את המחלוקת הפוליטית סביב מפעל ההתנחלויות ונתעסק בדרך בה הוקם. מראשית מפעל ההתנחלויות ועד למיזם האחרון בקק"ל, ראשי המיזם פועלים באופן קבוע בשיטות של רמייה ושקר, משקרים את הצבא, את הפרקליטות, את שרי הביטחון ולפעמים גם את ראש הממשלה, משקרים בקק"ל ובכול מקום נדרש ואחרי זה גם מתגאים בשקריהם. אני זוכר את הפעם שליווינו לראיון מצולם את כצל'ה, יעקב כץ, אז חבר כנסת ב"תקומה". הוא סיפר לנו סיפור מצחיק עד דמעות, איך בזמן שהוא היה עוזרו של שר התשתיות, אריאל שרון, פקידי האוצר היו מתקשרים אליו בטעות, מחפשים את מנכ"ל המשרד, קובי כץ. מכיוון ששמותיהם המלאים זהים, לא פעם היו מתקשרים אליו והוא, כמובן, היה כבר משתף פעולה ומדבר איתם כאילו הוא מנכ"ל המשרד, הכול – כמובן – לטובת ארץ ישראל. מצחיק, לא? פעם אחרת עשינו כתבה על עמונה וראיינו את פנחס ולרשטיין, שסיפר למצלמה סיפורים מצחיקים נורא איך הם הקימו התנחלויות ותשתיות בכחש ומרמה. אף פעם לא הצלחתי להבין איך אנשים מוסריים, שמטיפים כל היום לאמת, מוסר, טוהר מידות, מרגישים כל כך נוח לבנות מפעל שלם שבנוי על היסודות הללו, כאילו הם מרמים את העותומאנים.
בתום ההתכתבות הזמנתי שוב את סמוטריץ' להגיב. עד לרגע זה הוא לא הגיב. גם הדירקטורים נחי אייל וארנן פלמן בחרו לשתוק. דני עטר שותק. עו"ד אבי סגל שותק. כולם ממלאים את פיהם מים. הנה שאלון קצר. האם הם שותקים כי:
1. הם פוחדים למסור גרסה, שתסבך אותם לאחר מכן בחקירת משטרה
2. אין להם איך להסביר את מעשיהם
3. הם יודעים שזה לא מעניין את הרוב הגדול של הציבור, אז יאללה שיישטף כבר ויעבור.

תגובות

תגובות

3 thoughts on “"מתי אתה מפרסם? שאוכל לעקוב ולמנף לקמפיין", בצלאל סמוטריץ'

 1. empowert@yahoo.com'ימני גאה

  0 תגובות כתוב… אני חייב להיות הראשון שמגיב…יאללה סמוטריץ (וחברים)…קדימה לגאולאת הארץ!

  ואולי רביב תסתכל על זה מהצד השני עשו מעשה, לא לקחו לכיסם, לא קידמו אינטרסים אישיים אלא אידיאולגיה?!-
  ד"א שהשמאל בוגד, חומס, מרמה, גונב – ובכל זה לכיסף הפרטי, משקר, ממנה מקורבים, נטול בניגודי עניינים – זה בסדר 🙂 ברור כי זה נאור ופרוגרסיבי והעם לא מבין , צריך הגנה מעצמוץ

  הבעיה היא לא ביבי היא במחנה שמתנגד… שמתהדר בנוצות של טווסים ולא מבין שאנשים לא בוחרים במה לא! אלא במה כן!
  אז תציאו משהו עם תוכן, עם מהות , עם כיוון של עשיה. אולי אז הציבור יקישב לכך ויבחר או לא בנארות, בפרוגרסיביות התמהונית, בפרוק הלאומיות, בחיבוק המסתננים

 2. dorin@dorin.com'דורין

  ובכן, ימני גאה, אולי כדאי שתדע משהו…

  נניח לשם הדוגמא, שאתה עובד באיזו עמותה, לא חשוב איזו, והחלטת כי לצורך הצלה של איזה משהו, אתה "מחפף" סכום של 7-8 ספרות בשקלים מכספי העמותה – לטובת עמותה אחרת, שכל מטרתה היא לעזור לאותו משהו שאתה חושב שצריך הצלה.

  טכנית, לא עבר שקל לכיסך, נכון?
  אז זהו, שבמשטרה, בפרקליטות ובבית המשפט – זה לא יעניין אף אחד. גניבה, שקרים, רמאות, גם אם נעשו למטרות שאתה בטוח שהן מוצדקות שבמוצדקות – הן עדיין עבירות פליליות על החוק. החברים הנכבדים שהוזכרו בכתבה – יחטפו אותה, הואיל ומה שרביב דרוקר מציין, מופיע בכל מיני אימיילים ובמקומות אחרים, המשטרה פשוט צריכה לחקור, והם בסופו של דבר יחטפו.

 3. יצחק

  כל הפושעים שחמסו בגדה אדמה פלסטינית החל משנת 1967- שמותיהם ידועים וגלויים.
  זה רק עניין של שמן, עניין של כמה שנים, והם יעמדו לדין בפני בית המשפט בהאג כאחרוני הדיקטטורים המושחתים ביותר באפריקה צפון קוריאה ובורמה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.