הפעם זה אמיתי וקרוב מתמיד

ליד שולחן המו"מ הקואליציוני התיישבו מצד אחד יריב לוין ועו"ד מיכאל ראבלו. בצד השני, איתמר בן גביר, חמוש, מן הסתם, במכשיר הקלטה. בן גביר שם על השולחן את רשימת הדרישות שלו: ביטול הסכמי אוסלו, סילוק הווקף מהר הבית, שיטוח עזה על ידי חיל האוויר ואז התיישבות מחדש שם, הלבנת המאחזים, סגירת המחלקה היהודית בשב"כ, ביטול בחוק של מצעדי הגאווה, הקמת המשרד לעידוד הגירה של ערביי ישראל (רק מי שלא נאמן, משרד שבן גביר יעמוד בראשו, חברות בקבינט, החלשת ביהמ"ש העליון, ניקוי אורוות בפרקליטות.
לוין בטח יעשה את הפנים הרציניות שלו. איתמר, בנוגע למערכת המשפט, תהיה רגוע. אני אהיה שר המשפטים ואתה תהיה מאוד מרוצה. בקשר לשאר, אל תגזים. אתה בסה"כ קול אחד. בן גביר חיכה כל חייו לרגע הזה. יריב, אני לא ביקשתי דבר, שלא דיברתי עליו בשנים האחרונות. חוץ מזה, על רוב הדברים סמוטריץ' וחבריו מסכימים, בטח אבי מעוז ממפלגת "נועם". בלעדינו אין לכם ממשלה ואתה מכיר אותי, יריב, אני משוגע. בלי זה, אני לא נכנס.
לוין יבטיח להביא את הדברים לבוס. ביציאה הוא יוודא רק דבר אחד קטן עם בן גביר. אנחנו לא צריכים את חוק החסינות החדש שלך, יאמר לוין לבן גביר, כל מה שאנחנו צריכים זו הסכמה שלך למינוי יועץ משפטי חדש, לא תהיה לכם בעיה עם זה, נכון?
לא, לבן גביר לא תהיה שום בעיה. יצחק זמיר תיאר פעם את ישיבת ההדחה שלו. הוא פשוט הגיע ביום ראשון וראש הממשלה הודיע לו שהממשלה תצביע על העברתו מכהונתו ומינוי יועץ חדש. גם אם הסמן 'המתון' בממשלת נתניהו החדשה, נפתלי בנט, יתנגד, לנתניהו יהיה רוב מוצק. הוא לא יתקשה למצוא יועץ משפטי כלבבו. בנט יהיה שר הביטחון. הוא לא יפוצץ את הקואליציה על זה. כל שעל היועץ המשפטי החדש לעשות זה להודיע על עיכוב הליכים. זו סמכותו. הוא לא יבטל את המשפט. הוא רק יודיע שהגיע אליו המון מידע מטריד על הדרך בה התנהלו תיקי נתניהו והוא מבקש לקרוא את כל החומר ולהחליט שוב. עיכוב הליכים קטנצ'יק כזה, כמה חודשים, אחרי זה נראה. האם ליאת בן ארי תתפטר? אולי. האם בג"צ יאשר את זה? מי יודע מה יישאר מסמכויות בג"צ בממשלת הימין על מלא, שנתניהו מתכוון להקים.
לא הייתי שותף לחזיונות האפוקליפטיים של השנים האחרונות, שראו בכל הצעת חוק את קיצה של הדמוקרטיה. אנחנו לא קרובים לטורקיה של ארדואן ורחוקים מרוסיה של פוטין, אבל הפעם זה הדבר האמיתי. ניצחון של נתניהו הוא התרחיש היותר סביר, לפי המגמה בסקרים כרגע. זו תהיה קואליציה יציבה ל 4 שנים, הסיכוי שבנט על מספר חד ספרתי של מנדטים יעבור לצד השני, שבכלל לא נהנה כרגע מ 61 חברי כנסת, קרוב לאפס. נתניהו יהיה מוכן למכור כמעט כל דבר כדי לחמוק מהמשפט ואחרי 4 השנים הללו זו באמת כבר לא תהיה אותה ישראל.
בזמן שתרחיש האימים הזה הולך ומתממש לנגד עינינו, המחנה השני מסדר היטב את הכיסאות על הטיטאניק. יו"ר העבודה, מרב מיכאלי, שסרבה להתאחד עם מרצ, או לצרף את חולדאי ושלח, הודיעה שלא בטוח שתמליץ על יאיר לפיד לראשות הממשלה. יאיר לפיד עדיין מנסה לחסל את בני גנץ וכחול לבן, מתוך איזו תאוות נקם לא ברורה, ירון זליכה מתעקש להמשיך לרוץ, באופן שאין דרך לתאר אותו חוץ משיגעון גדלות ואיימן עודה ומנסור עבאס לא מסוגלים לחתום על הסכם עודפים. במחנה השני, לעומת זאת, צייצנות כמעט כלבית. הקמפיין הוריד הוראה לח"כים הפחות פופולריים של הליכוד לסתום את הפה וחבורה של אנשים עתירי אגו, שרצו מאולפן לאולפן פשוט נדמו, כאילו הוציאו להם את התקע מהשקע. למיקי זוהר, אוסנת מארק, דודי אמסלם, שלמה קרעי –מסתבר, פשוט אין מה להגיד, הם מסבירים שהקמפיין ביקש שרק אנשים שקשורים בטיפול בקורונה יתבטאו. אם הסקרים יתממשו, ביום רביעי כבר תשמעו אותם בקול רם מאי פעם.

המאמר התפרסם ב"הארץ"

תגובות

תגובות

16 thoughts on “הפעם זה אמיתי וקרוב מתמיד

 1. נקמתו של ביידן דרך דם אוקראיני,וסוף עידן בישראל

  הנקמה של ביידן ברוסיה.היא במזרח אוקראינה,האמריקאים חכמים על חלשים.(הם ילחמו הרוסים עד האוקראיני האחרון).אז ביידן פשוט מתבייש לדבר עם פוטין(כן גם האמריקאים רוצחים).אשר לישראל?ביבי לא רוצה מדינה מתפקדת או ממשלה מתפקדת.הוא הקיף את עצמו באנשים ריקים.ולכן אפשר לומר שדרכו של ביבי בפוליטיקה הישראלית הגיע לסיומה

 2. המלצה לרוסים

  כדאי לרוסים לשלוח את משרד החוץ שלהם לגדף את ביידן:"החתיחת זבל הזה,סוחר בדם של אוקראינים.פוטין ניסה לדבר איתו,אבל ביידן הוא אדם חסר רחמים ומצפון,פשוט צמא דם"

 3. למה האמריקאים תמיד מחפשים עם מי לריב?

  הכי מצחיק אם הרוסים יגידו"אנחנו תמכנו בביידן בבחירות,וכך הוא מדבר עלנו"?

 4. המורשת הסובייטית של ישראל.והשליטה האמריקאית,על הפוליטיקה הרוסית

  צריך לסגור את בתי הזיקוק.במקום על שטח המפעלים כדאי להקים מכון מחקר על כימיה(הוא יפיק רווח מזכויות על פטנטים).בהמשך ניתן גם להפריט אותו.ק"צא צריכה לרכוש את פעילות הגז בישראל.ולהתמקד במיזמים בח"ול.ולהפסיק את הפעילות המזהמת שלה בישראל.המורשת הסובייטית עדיין מורגשת בישראל(מפ"אי או ליכוד).ישראל היא"דמוקרטיה חד מפלגתית".ואם כבר מדברים על "אמא רוסיה",עדיין במידה רבה מי שמכתיב את סדר היום שם היא ארצות הברית(אגב מדינה הרסנית ואכזרית,שמסעות הרג ספונטינים הפכו שם לשיגרה).כי עם כל הכבוד לאיכות המזון שנבלני מקבל בכלא.אפשר לדבר על עוד סוגיות בחברה הרוסית.לדוגמה על הסדרת השימוש בסמים(מיסוי,שמירה על בריאות הקטינים,פשיעה,ורגולציה).על הדרכים לקדם בניית תשתיות ברוסיה(ענין מכריע בפיתוח הכלכלה הרוסית).על מקום הכנסיה הרוסית ברוסיה המודרנית.או על שימור הטבע והסביבה,במקום מי שקובע(מאחורי הקלעים )את סדר היום ברוסיה,זו ארצות הברית

 5. חבל שגנץ לא עזב את הפוליטיקה

  בני גנץ הוכיח שהוא מעדיף את ביבי על פני מדינת ישראל.באופן כללי הדבר היחיד שמניע את גנץ זה כסף

 6. בצאלצל סמוטריץ הוא אחד הפוליטקאים הכושלים בישראל

  כדאי לסמוטריץ להתקשר ללפיד .אולי יצא מזה משהוא.וגם הוא ילחץ על ביבי.אבל בצאלאל סמוטריץ הוא פוליטקאי כושל

 7. גדעון סער הבטיח להחליף את נתניהו(תקווה חדשה,זו אכזבה חדשה?)

  ההבטחה המרכזית של סער,היא להחליף את נתניהו.אם להיות גזען,זו"הבטחת בחירות"?אז זו החלטה מטומטמת!כי נכון שסער יעדיף לא להיות בממשלה עם ערבים.אבל החלפת נתניהו,היא המטרה המרכזית

 8. ביבי לך

  הפגיעה הדרמטית(והלא מוצדקת) בזכויות אדם בישראל(כשהקורונה משמשת לתרוץ והצדקה,בלי ביקורת או שאלות).תיצור בישראל דורות של אנשים(שהיו ילדים ונערים בזמן הקורונה).עם פגיעות נפשיות והתפתחותיות קשות! במובן מסויים "ישראל תשרף באש הגהנום",המטפורה הדרמטית הזו,היא בגלל אנשים בלי לב(הכוונה לאנשים בלי לאינטליגנציה רגשית,או כבוד מינימלי לזולת).אנשים ריקים כמו ביבי או בנט.החרדים חייבים להפסיק את שלטון נתניהו חסר הלב,והמושחת.אשר לתקשורת הישראלית? אז היא בושה וחרפה!והיא מזכירה את צפון קוראה

 9. כשעיתונאים עושים קמפיין

  בנט נותן סקופים.בתמורה טל שניידר ורביב דרוקר מריצים אותו לראשות הממשלה.בנט עשה ויעשה נזקים.ולכן כדאי שבנט יילך הביתה

 10. יכולה וצריכה להיות ממשלה

  אולי החרדים יתמכו מבחוץ?

 11. זה מה שהבריטים צרכים לעשות

  שבוריס ג'ונסון יזמין את עצמו למוסקבה(הוא הרי עבר חיסון).וכך הוא יגדיל את האטרקטיביות של בריטניה,מול אמריקה.כי אכשיו ארצות הברית,לא סופרת את הבריטים."הם לקוח שבוי"

 12. חרדים וערבים זה בסדר,הבעיה היה בנט סמוטריץ ושקד

  ביבי הכניס לחיינו את בנט וסמוטריץ.אז שיקח אותם בחזרה

 13. ביבי לך

  ביבי לך,וקח איתך את בן גביר,בנט&שקד,וסמוטריץ.אין בן אדם אחד שיצא לו טוב מהקשר עם בנט(לבנט יצא טוב אבל ,רק לו).לפיד צריך להפסיק לדבר עם בנט(בזבוז זמן ומודיעין לביבי).ולהתחיל לבנות ממשלה.מי שהצביע,ללפיד, העבודה וגנץ.לא רוצה את בן גביר,סמוטריץ ובנט.רביב אוהב את ביבי.לכן הוא מורח אותנו על ספינים חובבניים

 14. וכך אביגדור ליברמן סיים את הקרירה

  ליברמן יותר אוהב את הליכוד,מאשר המצביעים של ליברמן(שיחשוב עם בא לו להציל את "ליכוד ב',"שהוא בנט).או להמשיך לשנוא חרדים וערבים.אבידור ליברמן בחר לשנוא,ולכן דרכו בפוליטיקה נגמרה

 15. שביידן יתעסק בארצות הברית ולא יטיף מוסר

  אכשיו ג'ו ביידן הוא פרשן לעניני חוץ.כן במקום לנהל את ארצות הברית הוא להצתרף ,לארדים ,ורדים ואיילים.איזה מן מודל זה ארצות הברית?למרות שהירי קלינטון קבלה מיליון קולות יותר היא לא היתה נשיאה.טרוף הנשק במדינה.המצב המוזר של פורטוריקו.למה האמריקאים חושבים שיש להם מודל שילטוני טוב? ולמה הם מתנשאים על שאר העולם?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.