Prime Minister Bennett?

הבעיה הכי קשה של ממשלת השינוי, אם תקום, היא חוסר ההערכה של בכיריה לראש הממשלה שלה. עוד לפני התהליך הפוליטי הנוכחי, יחסי בנט עם שר האוצר העתידי שלו, אביגדור ליברמן, היו הרוסים. ליברמן אמר שבנט הוא "ימין קנאי ומשיחי" והאשים אותו שהוא מוכן להקריב חיילים למען שיקולים פוליטיים. בנט עקץ "איסמעיל הנייה, אני לא ליברמן" וטען ש"כניעת ליברמן לחמאס תביא למלחמה". השניים הללו יצליחו להכין תקציב דו שנתי ביחד? ליברמן ילחץ לפגוע בתקציב הישיבות, בנט רוצה להשאיר את החרדים במרחק קשר עין. זה יעבוד?

יחסיו של בנט עם שר הביטחון העתידי שלו היו רק קצת פחות רעים, בכל זאת, מבנה האישיות של בני גנץ. בנט אמר על גנץ בזמן ואחרי מבצע "צוק איתן" דברים איומים. " בני גנץ כרמטכ"ל היה מאד פסיבי, מאד לא יוזם" אמר בנט על גנץ לקראת בחירות 2019 מועד א', "אתה הרמטכ"ל של מדינת ישראל, אתה אחראי על ביטחון אזרחי ישראל, אתה יודע שיש שלושים מנהרות מוכנות להפעלה מיידית, לפיגוע שכמותו ישראל לא ידעה ואתה לא עושה כלום". גנץ, מצידו, התייחס לבנט כאל מטרד ילדותי, שלא מבין דבר בנושאים אסטרטגיים וגורם נזק בהצהרותיו הביקורתיות. מאז שוקמו היחסים האישיים של בנט עם גנץ. גנץ אפילו שקל לרוץ ברשימה של בנט, מתחתיו, כשמצבו עדיין היה אנוש, אבל בשעת מבחן – בנט יסמוך על שר הביטחון גנץ? גנץ יסמוך על ראש הממשלה בנט?

בנט התחיל להכיר לעומק את סער רק אחרי הבחירות האחרונות. בזהירות ניתן לומר שנבנתה שם לא מעט הערכה, אלא שהיא הערכה חד צדדית. סער כמעט בז לבנט על זיגזוגיו, חוסר עמידתו בלחץ תוך כדי הקמפיין ואחרי הקמפיין. שר המשפטים הזה יספור את ראש הממשלה שלו?

יאיר לפיד סיגל לאחרונה התנהגות של זקן השבט, רק מבוגר יותר בעשרים שנה. שזה לא יטעה אתכם. לפיד מרט את שערותיו מול ההתנהלות של בנט. רגע הוא בפנים ורגע בחוץ, רגע הוא פוסל ושנייה אחר כך מאשר. בנימין נתניהו לא הגיע ללשכת ראש הממשלה עם יותר הערכה של בכירי ממשלתו ב 1996. מצד שני, הוא אכן התקשה מאוד לתפקד כראש ממשלה, בין השאר, בגלל העימותים וההתפטרויות של שר האוצר מרידור, שר החוץ לוי ובסופו של דבר, גם שר הביטחון מרדכי.

בנט – אם בכלל יגיע ללשכת ראש הממשלה – יצטרך לעבוד קשה מאוד כדי לזכות בהערכה של שריו הבכירים. אין לו את הכוח לפטר אותם. מצד שני, גם האופציה שלהם להתפטר לא ממש קיימת. התלות ההדדית חזקה במיוחד. לזכותו של בנט עומדת התנהלות אישית נוחה ונעימה בהרבה מזו של נתניהו. בנט יודע להתעניין באנשים שאיתם הוא נפגש, הוא עושה מאמץ לא לשקר ולא להבטיח הבטחות פרסונליות על הקרח. הוא מאוד אינטליגנטי, הרבה פחות ימני ממה שהוא נתפס בציבור והרבה יותר ליברלי. הנכס הכי גדול שלו שהוא בא – אם יבוא בכלל – אחרי נתניהו. התנהלות נורמלית, כמעט ממוצעת, עשויה להקנות לו המון נקודות זכות. בארה"ב הנשיא ביידן זכה לשבחים מקיר לקיר על כך שפתח במבצע חיסונים המוני של האוכלוסייה. רק מי שבא אחרי נשיא מטורלל כמו טראמפ יכול לקבל שבחים על המובן מאליו. יש מגיפה, המציאו חיסון, מתחסנים!

מינוי פרקליט מדינה קבוע, ניהול ישיבות ממשלה, מינוי ראש אגף תקציבים קבוע, מתן כבוד מינימלי לפקידים הבכירים, יחסים תקינים עם הנשיא, הדברים הכי פשוטים עבור ראש ממשלה, יכולים להפוך את בנט בזמן מאוד קצר למישהו שמתחבר למילים "אדוני ראש הממשלה".

המאמר התפרסם ב"הארץ"

 

תגובות

תגובות

28 thoughts on “Prime Minister Bennett?

 1. או התחלנו עם התרוצים? שיעשו קואליציה ויתחילו לעבוד

  בוא נהייה רציניים!אם בנט בא בשביל כבוד,אז הוא לא יצליח!אם יש רצון טוב ,וסבלנות אז אפשר להצליח(גם עם אתה נפתלי בנט).למה אתה חושב שמישהוא חייב לאהוב את בנט? הוא בא לעבוד או רק בא לעבודה?

 2. על ארצות הברית

  נראה שארצות הברית קצת מטושטשת.היא החליטה להילחם ברוסיה וסין.אבל קצת הזניחה את עצמה.מה באמת חשוב לארצות הברית? לדעתי זה מה שבאמת חשוב:
  לא גודל הצבא(או התקציב הצבאי)מה שחשוב זה מחקר ופיתוח,מערכות נשק וביטחון.
  אין מה להילחם על "מעמד הדולר",מה שחשוב שהדולר ישקף ערך אמיתי(בלי אינפלציה).כלומר גיבוי של הדולר בזהב,וסל מטבעות.ולא בנפט(שערכו לא יציב,והשימוש בו יורד).
  כאשר עוסקים ברווחה,אז להיות ממוקדים בצימצום העוני.
  בנית מערכת בריאות לאומית על בסיס כלכלי יציב(בדומה לשוויץ או קנדה).
  לבסוף הסיבה האמיתית שארצות הברית היא מעצמת על,זה המחקר ופיתוח.ולכן הם צרכים להשקיע בזה.ארצות הברית היא מעצמת על,אבל היא לא משדרת ביטחון עצמי.המסר האמריקאי הוא פניקה מסין ורוסיה.לכן עדיף להתמקד במה שבאמת חשוב,ולא להתיש את עצמך במלחמות חסרות סיכוי מול הסינים והרוסים.(אבל הגישה שהצגתי כאן לא תתקבל בארצות הברית,הגישה שם היא"נחייה על חרבנו".ואתה רואה את זה,בכמויות הנשק האדירות שהעם האמריקאי רוכש)

 3. בנט עם הפה הגדול שלו(מי ביקש שתדבר על עבס או גנץ?!)

  בנט יהרוס לעצמו.ראש ממשלה הוא לא היה .ובבחירות 5 הוא מחוץ לפוליטיקה

 4. אני,ממש מציע לא להתרגש מהביקורת על ישראל.התקשורת הישראלית היא משעממת

  ראשית ההופעה של עדן אלנה באירוויזיון היתה אחת הטובות(מבין הרבה מאוד שרים גרועים של מדינות אחרות).מי שחושב שישראל תזכה באירוויזיון שנה אחרי שנה,חי בסרט!
  בנוסף המיזם של שרי גבעתי.בענין הקומיקס הפרו ישראלי"אירון מן",קיבל ביקורת מגורמים פרו פלסטיניים.אז הם יכולים לזלזל כמה שהם רוצים.מדובר ביצירת אומנות שתהייה שווה הרבה כסף! חבל מאוד שהתקשורת הישראלית חוזרת על אותם שני נושאים 24/7.ולא מביאה יותר סיפורים,ויותר זויות.התקשורת הישראלית היא גרועה ומשעממת!

 5. ירדן הופכת לבעיה לישראל.הממשל הישראלי צריך לפעול(ולא לדבר)

  הגבול בין ים המלח לאילת פרוץ.צריך לבנות שם גדר /חומה.לעשות ולא לדבר,בטח שלא להגיד:שהאנשים בצד השני הם "חיות טרף".צריך לבדוק עם יש מעורבות של אזרחים ירדנים במקרי הלינץ ,בזמן הלחימה בעזה

 6. על הכלכלה האוקראינית

  מאחר וגם באירופה וגם באמריקה מתקשים לרסן את האוליגרכים(ישראל היא לא יוצאת דופן בענין זה).אין סיבה שבאוקראינה הענייה,והמסוכסכת זלנסקי יצליח יותר.אז מה הוא יכול לעשות? אפשר לקדם עסקים קטנים(כך לצמצם את העוני,וגם אולי ליצור אנשי עסקים פחות מושחתים ופחות כוחניים).אירופה אולי מעונינת בכמה חומרי גלם שיש באוקראינה.אבל יותר מעונינת בהוציא מתחרים מהמשחק.הסכם סחר עם רוסיה,יאפשר לתעשיה הוותיקה והכבדה של אוקראינה לעבוד ולהרוויח.כי נכון שגם הרוסים לא רוצים תחרות,אבל לאוקראינה יש חשיבות יותר גדולה לרוסיה

 7. על תעשיית הפחם הרוסית

  נראה שהרעיון הוא לעבוד עם סין.לדוגמה מיזם משותף לגזפרום בנק וממשלת הרפובליקה המרכז אפריקאית .תחנת כוח פחמית תבנה בידי סין(בנוסף לתשתית כמו רכבת ונמל מקמרון).גזפרום בנק יתן הלוואה נוחה לרפובליקה המרכז אפריקאית.בתמורה הם יתחייבו לרכוש פחם רוסי,עד החזר ההלוואה(כנראה פריסה ל30 -40 שנים).מודל דומה ייושם בדרום אמריקה ובאסיה. נראה שגם שוקלים ברוסיה פיתוח מוצרים נוספים מפחם(בתחום האנרגיה והבניה).במידה וחסרים כורים לתעשיית הפחם במזרח רוסיה.נראה שיבחן מסע לגיוס עובדים במזרח אירופה(אולי אפילו הצעה למגורי קבע באזור).אולי אפילו יבחנו,רעיון של פתור מגיוס צבאי.למי שיחתום על חוזה לתווח ארוך עם ,אחת החברות להפקת פחם

 8. הצעת מחקר בקשר למחלת ספגת המוח

  יש לפעול בצורה משולבת,עידוד פעולת מנגנוני הריפוי וחידוש התאים הטבעי של המוח.וגם להשתמש בנגיף מהונדס ,שיבודד ויפלוט מהגוף את החלבונים הפגומים.ניתן להמשיל מחלה זו להרעלה,מעין פצצת זמן.אשר התחילה ממזון פגום מהחי.ומפרקטיקות מאוד לא מוסריות בחקלאות תעשייתית

 9. סין היא מעצמת על(וזה לא הולך להשתנות בקרוב)

  בארצות הברית יש הרואים את השינוי הצפוי בדמוגרפיה הסינית,"כאסון דמוגרפי".נניח שבסין יחיו "רק" 700 מליון אנשים.זה יחייב את סין להיות הרבה הרבה יותר יעילה.זה יאפשר שכר יותר גבוה.אזרחי סין היו יותר עשירים.ואפשר לומר ,שסין תהייה הכלכלה הגדולה בעולם,לפי כל מדד או פרמטר

 10. הזדקנות האוכלוסיה בסין,השלכות צפויות

  נראה שסין תהפוך מיבואנית מזון,ליצואנית מזון הגדולה בעולם.
  הובלה של סין בשוק הרובוטים התעשייתיים ,ובכלל בכל נושא האוטומציה.
  רוב מוחלט של אזרחי סין היו אמידים(ילדים יחידים,שלפעמים קיבלו כמה ירושות).
  סין תתמקד במוצרים עתירי ידע ומחקר.לעתים היצור יהיה מחוץ לסין.
  תיירות יהפוך לענף חשוב בסין.
  סין תמשיך להיות מובילה בכל הקשור לחלל(טיקונאוטים,לווינים וחלליות).
  צבא סין,יעסיק הרבה מאוד מדענים ומהנדסים.סין תפתח הרבה מוצרי ביטחון והגנה רובוטיים(וגם תהייה יצואנית מאוד גדולה של ציוד בטחוני).

 11. ההתנכלות ההרסנית של בנט ושקד

  התפקיד של שקד ובנט,זה לקדם את אזרחי ישראל.לא להשפיל את מפלגת העבודה,או מרצ.נראה שבמפלגות של בנט פועלים על אוטומט:זילזול ובוז,למה שהם מגדירים כשמאל או מה שהם מחשיבים כ"לא פטריוטי"

 12. כשהמדינה מתעצלת:"לך תילחם לך,על מה שמגיע לך".ישראל היא מדינה זבל

  במשרד האוצר רוצים שנתמקח על עמלות מול הבנק.אבל אולי עדיף שהבנק יתן שרות יותר טוב,במקום לרמות את הלקוחות?מה המסר,תהייה כוחני.או שלא תהייה בכלל?למה אני צריך להילחם מול הבנקים,והמדינה מתעצלת?

 13. על התעשיה במצרים וישראל

  במצרים יש תעשיית בניה נרחבת(בטון כריית חצץ ואבן ,חול).מפעל ליצור רכבים(פורד),שנראה שמצוי בקשיים(ואולי אפילו נסגר).מצריים מיצרת ברישיון טנק אברהמס אמריקאים.הרוסים יזמו בניית אזור תעשיה באזור סואץ(אגב לא ברור לאן התקדמה יוזמה זו).אם הרוסים באמת רוצים שיתוף פעולה מצרי,כדאי להם ליזום מפעל למטוסי קרב במצרים.נניח מצרים תרכוש 100,מיג35 .כש50 ייצרו במצרים בהדרכה רוסית.באופן מוזר,אולי אפילו ישראל תשתתף ,במיזם המצרי(באופן עקיף).אגב כיום תעשיית הנשק הישראלית היא ברובה בחסות אמריקאית.וחברות חצי ישראליות חצי אמריקאיות כנראה שימשיכו להתקיים בעתיד.אפשר שישראל תפתח במיזמים חדשים ללא מעורבות זרה.כשהיצור והתכנון יהיה100%ישראלי.אולי לצורך זה ייסדו חברה ממשלתית חדשה.אפשר שהפעם יתמקדו במסוקים וצוללות,קטנות בלתי מאוישות. זה יהיה "שכבה גאולוגית חדשה",בכלכלה הישראלית.אלביט מערכות תלויה בארצות הברית,התעשייה האווירית תופרט.וטנקים ישראל מיצרת בארצות הברית.אז מדינות מתערבות בכלכלה(בטח שיפן או בריטניה).וגם ישראל תתערב,כי זה לא רק חברות שמיצרות נשק.אלה חברות שעוסקות בהנדסה,במחקר ופיתוח,ותוכנה.ולכן יהיה חכם מצד ישראל להרחיב,את הבסיס של התעשיות האלה.(ליזום חברות חדשות,ולהפריט חברות חזקות שעובדות)

 14. על עתיד מגזר האנרגיה ברוסיה

  נניח ומינהרות התעלה(בין צרפת ובריטניה),נאטמות בכניסה וביציאה.מערכת האיוורור מזרימה אויר ,למתקן קירור.שם האוויר מקורר לטמפרטורה שבה מתאן הופך לנוזל.גז נוזלי זה נאגר בהמינהרות.כל החשמל שמתפעל אופציה זו,מופק מטורבינות רוח.או מסכר הדרו אלקטרי.אז לא יסגרו את מנהרת התעלה,זה לא נועד להיות מאגר גז.ולכן זה לא יהיה.אבל יש מדינות שיכולות לבנות מאגרי גז כאלו.בוודאי שרוסיה,וגם ארצות הברית וסין.בנוסף,כדאי לממשל הרוסי לעודד את רוסנפט,לקנות מיכליות ענק(עדיף ממספנות רוסיות).וכך במקרה הצורך,יהיה לרוסנפט מספיק מקום לאגור נפט.או במקרה של תקופות מאתגרות לרוסנפט,הם יכלו למכור את המיכליות האלו.ביפן הם מיצרים חשמל מאשפה גולמית,את האפר הם מעבירים דרך מגנט ענק,ומה שנצמד מתיכים לברזל ופלדה.אפשר להפיק מתוצרי אשפה אלו,עוד מתכות.וגם חומרים כמו זרחן.לרוסיה יש גודל,וכמויות של אשפה גולמית.בניגוד ליפן,ברוסיה יש אנרגיה זולה,וכך הם יכלו להפיק יותר תוצרים מאשפה גולמית.בתחילה הכמויות היו קטנות,אבל כשיצתברו בחצר המפעל מליוני טונות של תוצרים,זה יכול להיות ענף יצוא גדול

 15. zurse@walla.com'zurse

  מאמר כרגיל מקושקש ומתנשא בפוזה! בנט בכלל לא חשוב ולכן כל ניתוח של מהלכים שלו הם סתמיים שלא לומר מטופשים.בנט הוא השטיח האדום שמונח על המסלול של לפיד לראשות הממשלה וככל שהוא יתקבל כלא יוצלח כך גדולים הסיכויים של לפיד להיות בעל משמעות, אז שחרר כבר דרוקר מהבנליות הלא מרשימה שלך בניסיון הפאטתי להראות כמי שמבין עניין וסע!

 16. על הנצחה וסמלים לאומיים ברוסיה

  סביר להניח שהצאר האחרון,היה מעדיף אנדרטה דומה לזו שנבנתה לאביו(אנדרטת אלכסנדר השלישי במוסקבה). נראה שמיכאל גורבצ'וב היה רוצה ספריה על שמו במוסקבה.ומוזאון בעיר ,סטברופול. נראה שדמטרי מתבדב ירצה כנסיה גדולה .אפשר שפוטין יעדיף אנדרטה מרשימה במוסקבה,כחלק בפארק או גן לרווחת תושבי מוסקבה.ובנוסף פרש ברונזה(בהשראת פטר הגדול)במרכז לאחטה(סנק פטרסבורג).בכל מקרה,הדמויות האלו הם" גדולות מהחיים".וכמו במקרה של לנין,בקשת האדם מתגמדת ביחס לצרכים של הציבור.מן הסתם, יש משהוא חצוף בלשאול דמות הסטורית כמו גורבצ'וב,"אז איך להנציח אותך"(חברה אני עדין בחיים)

 17. על נשיא אוקראינה

  אוקראינה במצב נואש,המדינה הזו צריכה צמיחה בכלכלה.אכן שחיתות זו בעיה.אבל המבחן הוא האינטרס הציבורי.אין לזלנסקי צורך לריב עם האוליגרכים(הם לא הולכים לשום מקום).וגם עדיף שישלמו מיסים,במקום שיעלמו.אז שיאסוף את בעלי ההון האוקראינים,ויגיד להם:"אני רוצה שאנטונוב ימכרו יותר מטוסים,אני רוצה שהם ירוויחו".מה צריך לקרות,כדי שזה יקרה? שזלנסקי יגיד:"אני רוצה ש אוקראינה תכנס לתחום שבבי הסיליקון,"איך אוקראינה עושה את זה"? וגם :איך משקמים את התיירות באוקראינה? איך משקמים את הסחר ,והיחסים עם רוסיה? נראה שבמקום לשנוא את רוסיה,כדאי לאוקראינה ללמוד מרוסיה

 18. הבוז הרוסי והסיני לארצות הברית

  הענישה הקיצונית, והלא הוגנת כלפי הספורט הרוסי.הביאה את רוסיה למסקנה, שארצות הברית מנצלת את כוחה לרעה.במוסקבה הבינו:"אז הם ממש רואים בנו איום".הכרישים של מוסקבה הריחו דם זעה ופחד ,של ארצות הברית.אכשיו הגישה הרוסית היא:"תנו לנו את הכי קיצוני שלכם,ואנחנו נפתיע אותכם".
  אשר לסין,כל סוגית הקורונה .מעלה דברים לא נעימים על תעשיית המזון(אגב זה לא וירוס חדש,זה אבולוציה של וירוסים שקיימים כבר).הטענה האמריקאית,"שסין הינדסה את הקורונה במעבדה".עושה לסינים חיים קלים,כי הם עשו את השיעורי בית שלהם(בנו בתי חולים,סגרו שוקי בשר).סין בוחנת את ארצות הברית.הם שמו לב שהאמריקאים לא רגועים,ולא עניניים.סין תמצא דרך לנצל את המצב לטובתה

 19. על יחסי רוסיה וסין

  רוסיה אוהבת את זה שסין רואה בה שותפה.אז נכון שסין מקבלת השראה מתכנולוגיה רוסית(שלא לומר מעתיקים).וזה מקשה על רוסיה(אבל גם קצת מחמיא).כי עדין יש צורך בשרותים,ומוצרים מוגמרים מרוסיה. מבחינת רוסיה אפשר לעשות עוד הרבה יותר ביחד עם סין .ונראה שגם עם ארצות הברית תציע לרוסיה: "עיסקת חלומות עם אמריקה",תמורת הפסקת הקשרים של רוסיה עם סין.רוסיה תעדיף את סין על פני ארצות הברית

 20. מגמות בכלכלה הרוסית

  בנוסף לשאיפה הרוסית ליהיות במקום הראשון ביצוא נשק ,ומוצרי הגנה וביטחון.
  נראה שממשלת רוסיה תייסד את UAC העולמי(תאגיד המטוסים המאוחד).חברה זו תנסה, לפתוח נציגות בכל מדינות העולם.ותתמקד במכירה ושיווק כלי טייס מתוצרת רוסיה.הספקת חלקי חילוף ומנועים למטוסים ומסוקים.והדרכה והכשרת טייסים.נראה שהעבודה עם משרד החוץ הרוסי,מאוד תועיל לחברה הזו.
  בנוסף כחלק מפיתוח המזרח הרחוק הרוסי,והקווקז הרוסי.יקמו ערי מדע,גרסאות רוסיות ל"עמק הסיליקון".נניח 20 מרכזי מחקר ופיתוח במזרח רוסיה,ו15 בקווקז.למעשה אלו חברות בחסות אוניברסיטת מוסקבה,וממשלת רוסיה.בשיתוף משקיעים פרטיים,ואונברסיטאות וחוקרים מהעולם

 21. הצעת מחקר לממשלת ישראל

  אם ניקח תא שטח באזור הכי יבש בישראל(הר הנגב כדוגמה).עצי שיטה ושיזף(מעצי המדבר הטבעיים של ישראל),ינטעו שם.הם יושקו בצנרת של טפטפות שתונח מתחת לאדמה.(אם יקר מדי לבנות צינור מים לאזור שומם כזה.אז אפשר להציב שם מערכת לעיבוי מים,מהאוויר.שתוזן מחשמל סולרי).מצלמות תנועה יבדקו איזה בעלי חיים מסתובבים שם?האם נוספה צמחיה אחרת?(עצים צעירים ימוגנו מרעיית יתר של חיות).האם זה מאפשר מספיק צוף לדבורים?האם יש שינוי במבנה ומרכיבי הקרקע? האם מקום כזה יאפשר השבה לטבע של חיות כמו יענים?(הידע יעשיר את המגוון הביולוגי של ישראל.ויכל לשמש בפרויקטים להשבה לטבע בכל העולם).מקום נידח כזה גם יוכל להיות נקודה שמחזירים בה לטבע,חיות שמפריעות לאדם(דוגמת צבוע בשטח עירוני,שפני סלע.או חיות שהאדם אסף לביתו בניגוד לחוק(זוחלים ועופות כדוגמה)

 22. על הניתוק מהמציאות של נשיא אוקראינה(וזה כבר מתחיל להיות מעליב)

  המקור של היהודים זה המזרח התיכון(כנען ,יהודה,פלסטין,או הכי נכון ישראל).היהודים הם לא "עם יליד",באוקראינה.נכון שמי שרוצה להתגייר יכול.וגם כל אחד יכול להתחתן עם מי שבא לו.ובדמוקרטיה יש שיווין זכויות.אז כן במדינות ברית המועצות לשעבר,זה לא דמוקרטי להפלות יהודים או מוסלמים(או כל מיעוט אחר).זלנסקי צריך להבין,שינאה לרוסיה זו לא מדיניות.המדינות(רוסיה ואוקראינה הם בעלות היסטוריה משותפת.וההכחשה והשקר סביב זה,היא מביכה.וגם מקרינה חולשה)

 23. במאמת שאין לי מילה טובה על התקשורת הישראלית

  ישראל יודעת בדיוק מה קורה באירן ולבנון.זה שבישראל החליטו לעבוד במחלקת השיווק של תעשיית הנשק הרוסית,ולזעוק"גוועלד"על לויין הריגול שרוסיה מוכרת לאירן(אגב התקשורת הישראלית די שותקת על מכירת נשק אמריקאי ללבנון).מראה כמה התקשורת הישראלית היא תת רמה

 24. הבוז של בנט לנתניהו.והבוז של בנט לאינטליגנציה של עם ישראל

  ראש ממשלה נורמטיבי,שמכבד את כללי המשחק הדמוקרטיים.ומכבד את המדינה שלו.היה יוצא מבלפור בלי בעיות.בלי לקחת רכוש של המדינה,בלי פרשת עמדי.ובלי להתבכיין.לא נראה שנתניהו מכבד את כללי המשחק הדמוקרטיים.או את מדינת ישראל.ולמה שהוא יכבד?כשגם מי שמחליף אותו,לא מכבד את מדינת, ישראל ועם ישראל.כי אכשיו אין "מעון רשמי בבלפור",יש מעון ביבי בבלפור

 25. בנט הוא חצוף,פשוט גס רוח

  בנט:"תוותרו לביבי,תנו לו להשאר בבלפור.נתניהו הוא"ילד מפגר","מסכן תוותרו לו".
  בנט למפגינים:"אתם מטומטמים,הפגנתם לא מול מעון רשמי(מקום שמארח ראשי מדינות מח"ול).הפגנתם מול"ארמון נתניהו"

 26. בנט לא רוצה כבוד,והוא גם לא יקבל כבוד

  בנט הוא לא באמת ראש ממשלה,בנט הוא מורה מחליפה(עובדה שהוא לא נכנס למעון הרשמי בבלפור).לאף אחד אין סבלנות לחנפנות של בנט לביבי ושרה.והוא לא מציג חזון לעתיד המדינה

 27. על שוק האנרגיה העולמי,מגמות לעתיד

  רוסיה בחרה להתמקצע ברוב ענפי האנרגיה(למרות שבאנרגיה מתחדשת ,וביו פיול.הם פחות בתמונה).הבחירה של פוטין להשקיע באנרגיה גרעינית ,היא מאוד חכמה(וזה כבר מניב רווחים).בארצות הברית,יש קצת חוסר בהירות לגבי העתיד האנרגטי.מצד אחד,יש פרויקטים רוחיים.של אנרגיה מתחדשת.ומצד שני,כל נושא פצלי השמן הוא בעיתי מבחינת רוחיות(שלא לדבר על בעיות אקולוגיות שהוא יוצר).גם נושא מתנול מתירס,הוא לא רווחי(בערוץ היוטיוב:Why Biofuels Are Terrible,Real Engineering ).יש הסבר מצוין על הבעיות של מקור האנרגיה הזה.אם ארצות הברית החליטה,להמשיך עם ביו פיול.אז צריך למצוא מודל כלכלי,שיצדיק את זה.אפשר ללמוד מחברת סאסול,הדרום אפריקאית.שמיצרת בנזין וסולר מפחם.אז נכון שזה מצריך כמויות מים גדולות.ודרום אפריקה הלכה לכיוון הזה מחוסר ברירה.אבל החברה עדיין קיימת.במדינות עם עתודות פחם גדולות(ארצות הברית,רוסיה,וסין).כדאי ללמוד מהניסיון הדרום אפריקאי,ולחשוב על מסגרת שתאפשר ניצול אנרגיה כזה.ברוסיה המערכת הפיננסית לא אוהבת סיכונים(הם מעדיפים לממן מכרות זהב וניקל).ולכן אפשר שניצול פחם באופן כזה יעשה בסין וארצות הברית.ולא ברוסיה עתירת הנפט והגז

 28. על יחסי הציבור של ארצות הברית

  כדאי לאמריקאים להתמקד בסיבות לאהוב אותם.ולא בסיבות לשנוא את סין ורוסיה.במקום לזלזל במוצרים של מדינות מתחרות,לשבח את התוצרת של עצמם.במקום לחפש אויבים,לחשוב איך לשפר את חייהם של אזרחי ארצות הברית.אכשיו תוכן ממומן בעיתונות החרדית,שמפיץ שקרים על פוטין.זה לא יחסי ציבור טובים לארצות הברית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.