קק"ל שכרו את למברגר, למברגר כתב "דגל שחור", קק"ל נפטרו מלמברגר

| 2 באוגוסט 2021

להגיד שקק"ל הוא ארגון רקוב,זה כבר חדשות השלשום. אחרי הבחירות האחרונות במוסדות הציוניים, הוא הפך להיות גם רקוב וגם מאוד ימני. כל יום דוגמא חדשה. המקוממת מכולם נוגעת לאותה סדרה של רכישת קרקעות באיו"ש. כמה מבכירי קק"ל ניהלו פרוייקט סודי בסכום של 100 מיליון שקלים לקנות קרקעות בשטחים. כשהפרוייקט נחשף, בקק"ל עוד היו כמה אנשים נורמליים , אז שכרו את שוקי למברגר, לשעבר המשנה לפרקליט המדינה, שיחקור את הנושא. למברגר ביצע חקירה יסודית ושלח להנהלה דו"ח נוקב, שפורסם כאן. "דגל שחור" כינה למברגר את ההתנהלות שמצא.

מה עשו בקק"ל? קודם כל ניסו להסתיר את הדו"ח, לקבור אותו, אחרי זה ניסו לומר שזו רק טיוטה, אחר כך, אירעו חילופי השלטון והימין העמוק השתלט על הקרן. רכישת הקרקעות באיו"ש הפכה למדיניות כמעט רשמית של הארגון. מה פתאום לבוא חשבון עם אלו שביצעו בכחש, את מה שהיום אנחנו עושים בגלוי? בעיה. לא בעיה. קודם כל נפטרו מלמברגר. כשהוא הגיש את הדו"ח שלו, הוא אמר שהוא מוכן לאפשר לאנשים שנפגעים ממנו לקבל את כל החומר עליו נסמך, להעביר תגובה מסודרת ואם ימצא שנפלה טעות, הוא יתקן אותה. ובכן, זה כבר לא יקרה בפניו, כי הוא בחוץ. בכירי הארגון שהיו מעורבים, לפי הדו"ח, במרמה והסתרה – שוש טרגין, נחי אייל, ארנן פלמן ואחרים, קיבלו מהקרן תקציב מיוחד שיוכלו לשכור עורכי דין. כן, כן. קק"ל מממנת (לפי הבנתי ב 100 אלף שקלים לכל אחד) עורך דין לאלו שנמתחה עליהם ביקורת כדי להתמודד עם דו"ח פנימי. במקביל, העיפו את למברגר. עכשיו הוא כבר מוטה, בקק"ל הקריצו איזה טיעון שהוא בכלל בניגוד עניינים כי הוא יועץ למשרד בו שותף עו"ד אמיר קדרי וקדרי מייצג בעתירה של התנועה הרפורמית נגד העסקאות הבעייתיות בשטחים.

הטיפול בנושא עבר לכאורה לועדת הביקורת של הארגון בראשות השופט בדימוס עודד מודריק. אין כבר שום ציפיות או תקוות מהארגון הרקוב הזה, אבל אולי מודריק לפחות לא יאפשר לדו"ח חושף המוגלה הזה להתמסמס לגמרי.

במסגרת שלל הרפורמות שמשרד האוצר רצה לבצע הייתה גם רפורמה שנועדה לקחת מכספי קק"ל האינסופיים לצורך פרוייקט המטרו בגוש דן. זה בינתיים נמצא בהקפאה. שר האוצר התערב ודחה את ההכרעה לשלב מאוחר יותר. ללא שום קשר, מן הסתם, האיש של ליברמן בקק"ל צובר עוד ועוד כוח. זאב נוימן הוא יו"ר חברת הבת של קק"ל, הימנותא, שלפי ההסכמים החדשים קיבלה עצמאות והפכה בעצם לחברת נדל"ן ענקית. רק סמויה מן העין. כמה נוח. כמה מרגיע לחשוב שהאיש של ליברמן שולט בחברה כזאת, שרוצה עכשיו גם לשלוט בפרוייקט הענק של הכניסה לירושלים.

כדאי להזכיר בפעם המיליון – הכסף של קק"ל הוא לא הכסף שלה. אחרי קום המדינה, בן גוריון העביר לה בעסקה מושחתת את רוב הקרקעות הכי שוות במדינה במחירים אפסיים, פשוט כדי שערבים יתקשו לחזור ולדרוש אותם. היום הקרקעות הללו מפיקות לקק"ל מיליארדי שקלים בשנה. במקום שהכסף הזה יהיה אוטומטית של המדינה, קק"ל מתייחסת לזה כאילו הוא שלה. היא לא עושה דבר בשבילו, אפס, גם לא אמורה לעשות. היא רק אמורה לבזבז אותו ואת זה היא עושה בכישרון אין קץ.

תגובת קק"ל: “קק"ל לא החליטה "להפסיק את ההתקשרות עם עו"ד למברגר". לקק"ל אין כיום התקשרות בתוקף עם עו"ד למברגר; ההתקשרות הקודמת הסתיימה לפני כשנה.

נושא הטיפול בטיוטת דו"ח הבדיקה הפנימית שערך עו"ד למברגר מצוי, בין היתר, על שולחנה של ועדת הביקורת החיצונית של קק"ל בראשות כב' השופט (בדימוס) פרופ' עודד מודריק, אשר עוקבת אחר הנושא מקרוב על מנת להביא למיצויו בהקדם. בהתאם להחלטת ועדת הביקורת, בדיקת הנושא תעשה ע״י שופט מחוזי בדימוס שיבחן את ממצאי ומסקנות הבדיקה הפנימית, לרבות שמיעת הגורמים המוזכרים בטיוטת הדו"ח, ולהעביר את ממצאיו לוועדת הביקורת.

כמו כן, לא נתקבלה החלטה "לתקצב שירותים משפטיים" לנושאי משרה. הטיפול במיצוי זכות הטיעון של הדירקטורים המוזכרים בטיוטת הדו"ח הפנימי, לרבות מול חברת הביטוח, מבוצע בהתאם לנהלי קק"ל״

תגובות

תגובות

54 thoughts on “קק"ל שכרו את למברגר, למברגר כתב "דגל שחור", קק"ל נפטרו מלמברגר

 1. השקר שנקרא "שיגרת קורונה"

  יש שיגרה,ויש הגבלות קורונה.אין דבר כזה:"שיגרת קורונה",מדי פעם נשמע על תרופת פלא,הליך/פרוטוקול רפואי קסום שיציל מקורונה.ואכן מערכת הבריאות למדה את הקובד/סארס/מרס/דלטה וכו ועוד…
  אז מערכת הבריאות צריכה כלים תקנים ותקציבים.יפה מאוד,צריך לתקצב את זה.
  אבל אל תמשיכו עם הקישקוש שנקרא,"שיגרת קורונה".מן הסתם יש קבוצות סיכון,שצריכות תשומת לב(דוגמת קשישים).על תהרגו את האנשים(השלכות הסגר וההגבלות על הבריאות הנפשית והפיזית של כלל האוכלוסיה,חמורות מדי!)
  האם לבנט יהיה אומץ לחזור לשיגרה? לא יודע("סופר הקורונה "המחמיר,לא מסוגל).
  הורסים את כולם,בגלל פחדנות.וקונספציות שגויות

 2. איילת שקד היא שליחת ציבור,או לוביסטית.היא בניגוד ענינים דוחה

  מדוע איילת שקד העדיפה את טרמפ ממפרץ חיפה על פני תושבי חיפה?
  מדוע היא העדיפה את אפי נווה,על פני כלל הציבור בישראל?
  ומדוע היא בעד תעשיית ומשקאות הקלים,ולא בעד צרכנות נבונה?
  איילת שקד,מי משלם לך שכר?
  איילת שקד איך את לא מתביישת?
  ואיילת שקד,למה נכנסת לפוליטיקה?

 3. בנט יודע שסטטיסטיקה זה השקר הכי טוב בעולם(השאלה היא הצגת הנתונים,ושאלת המחקר)

  בנט בוחר להיכשל(הוא אפשר לשקלי ושקד,להכשיל אותו)
  בנט בוחר להקשיב,ליועצים הכי קיצוניים והכי דרמטיים.
  בנט,מסנדל את עצמו.הרי קורונה זו עוד מחלה(ויש חיסונים ויש בתי חולים).מה יעזור לו הגבלות וסגרים?
  הרי ארצות הברית רוצה מיתון עולמי,כדי שהכלכלה האמריקאית לא תתפוצץ.והייה תרוץ להדפיס כסף.
  מה הם מקשיבים בכלל לאמריקאים?

 4. שכל מומחה שמיעץ לבנט,יוכיח שהוא לא עובד גם עם ביבי

  האם רופאים ומומחים עובדים עם האופוזציה או הממשלה? לנתניהו אין אלוהים(אגב גם לחרדים).והשקר טבעי לביבי.אם מומחה מייעץ לבנט,וגם עובד עם מניפולטור כמו ביבי.אז בנט הוא הפריר הכי גדול במדינה

 5. מדינת ישראל היא חרפה,וכל הפקידות הבחירה והפוליטקאים יודעים את זה

  וביבי חוגג יחד עם איילה חסון את שיחרור זדורוב.ביבי כי הוא חולה נפש(השפוטים שלו משוים את ביבי לזדורוב).בכלל ביבי חושב שבנות "זה פחות","אז נרצחה ילדה".ואיילה חסון כי היא אישה רעה ומטומטמת.
  אכשיו הם שיחררו אדם שרצח ילדה .מה הם חושבים שיקרה?

 6. תכ"לס חדשות 12 זה תת רמה

  לייבש אלוף אולמפי באולפן של עמליה דואק,זה לא מקצועי.ולא אתי

 7. ראשי ממשלה בישראל מנצלים את כוחם לרעה(בנט לא יוצא דופן)

  אם בנט חושב שהוא יאנוס את כולם להתחסן,אז הוא טיפש מאוד! נראה להם שהם מפקדים של אזרחי ישראל,"דרושה משמעת ברזל". "לחץ חברתי ישבור את מי שלא אומר אמן".
  והכי אהוב עלהם"הציבור מטומטם,ולכן הציבור ישלם".
  כמובן שהיועץ המשפטי לממשלה צריך להרגיע את כל הנודים הנפוחים האלה בכנסת ובממשלה.
  כי כל אחד יודע,ממשלת ישראל קיימת כדי לנצל אותך,הם לא יעזרו לך(ביטוח לאומי ירמה וינצל אותך.אם תרצה עזרה,אז רשויות הרווחה יגנבו לך את הילדים.ומערכת החינוך מקדמת רק חזקים,למעשה זה מתקן כליאה לילדים,כדי שההורים יכלו לעבוד).
  אז כן מדינת ישראל כשלה,היא לא בית ולא מקור נחמה.
  ישראל היא מקום לדאגה,וללב שבור

 8. מנדלבליט חייב להרגיע את בנט

  עמיחי מנדלבליט צריך לראות את הסרט,"הנחשול".כדי להבין שבנט מתחיל להתנהג באופן מסוכן

 9. מבחינת רוסיה כבר לא יהיו קשרים טובים עם ארצות הברית

  הבוז הרוסי לארצות הברית מגיע בגלל התנהגות מזלזלת מצד אמריקה.
  ניסוי האבולוציה בעכברי מעבדה של תאודור גרלנד,יוגדר כבדיחה(האמריקאים זילזלו בביות השועלים של בלייב).
  הם אפילו לא יתיחסו לחיסונים האמריקאים(הם מצריכים מנות נוספות כי הם לא יעילים).האמריקאים אפילו לא בדקו את החיסונים הרוסיים.
  ועל תוכנית החלל האמריקאית ,"כבר עדיף את סין".
  פעם העריכו את ארצות הברית ברוסיה.אבל האמריקאים יהירים וגסי רוח.מי שאוהב אותם מרגיש מנוצל,עדיף להם לשנוא אותם

 10. על הצי הרוסי

  נראה שאוקינוס הקרח הצפוני יהיה נמל הבית של 2 נושאות מטוסים.והאוקינוס השקט יהיה נמל הבית של 2 נושאות מטוסים.בים הבלטי יהיו נושאות מסוקים,וכך גם הים השחור.
  זה לפחות השאיפה של הצי הרוסי.בנוסף לצוללות גרעיניות חדשות.
  מובן שההתמקדות הרוסית במטוסים וטילים היא הכי חכמה מבחינתם.
  וכל השקעה בצי ,באה על חשבון השקעה לא פחות דחופה במקום אחר.
  אפשר שבניית נושאות מטוסים תתחיל כפרויקט ליצוא(נניח ארגנטינה או ניגריה תשלם בנפט,בנק רוסי ינהל את מכירת הנפט ותשלום למספנה).ואז כשכבר יש ספינה מוכנה,אפשר לחשוב על פיצוי רוסי,לרוכש שלא קיבל את מה שהזמין(מערכת נשק אחרת,הספקת אותה כמות נפט בחזרה+פיצוי מוסכם במקרה של עליית מחיר הנפט).בקיצור זה נותן לרוסים ,"הלוואה" נוחה להתחלת פרויקט ענק

 11. הדוקטרינה של פוטין

  ראשית תפקיד הכלכלה הוא לקדם את הציבור הרחב,ולא את האוליגרכיה.
  תעשיות אסטרטגיות(תעופה,אטום,ציוד בטחוני),צריכות לנסות להרוויח וליצא.
  תפקיד המדינה לקדם ציבורים פחות חזקים(נשים,ילדים בסיכון).דרך מניעת הפליית נשים,ואפילו מוסדות חינוך מקצועיים לנוער.
  ארצות הברית,מונעת יצוא נשק רוסי,ואת שיקום סוריה.וזה צריך לפעול כנגד אמריקה(לא רק ביחסי ציבור שלילים).
  ולפעול כדי להציע חלופה לאירופה ואמריקה(בתרבות,כלכלה וטכנולוגיה).
  לא התייחסתי לדוקטרינה של גרסימוב,או פרימקוב.
  הדוקטרינה של פוטין,נגזרת מפועלו כנשיא רוסיה

 12. על מדליה במרתון

  לונה צמטאי סלפטר יכולה להביא מדליה.הבעיה היא שכשהמאמן שלה הוא גם הבן זוג שלה.אז המעורבות הרגשית לפעמים מפריעה לאימון

 13. על מחקר ו תעשיית הגרעין בישראל

  ראשית אין לי ידע של ממש על מצב ענף הגרעין בישראל.
  אולי אני יוגדר כפרווקטור/שרלטן.
  אבל האופן הנכון שבוא יש לראות את הדברים ,זה כחומר למחשבה.
  מן הסתם תחום האטום והגרעין סובל מסנקציות בישראל(אם חברים כאלו..).
  לצד מתחמי המחקר הקיימים הוותיקים.יש לייסד מוסד חדש.
  לדוגמה : בסיוע רוסאטום יבנה אזור תעשייה חדש.כור גרעיני מהדור ה3(wer1500?) ולצידו כור נוטרונים מהירים. בנוסף למאיץ חלקיקים.100% מהעובדים היו ישראלים(ללא הבדל דת או מין).מוסד זה יהיה פתוח לפיקוח בן לאומי.אפשר,ורצוי שקבלן חיצוני יספק את הדלק הגרעיני,ויפנה את הפסולת הרדיו אקטיבית.
  רצוי גם שמוסדות ותיקים יותר(הקמ"ג) יספקו חלק מהדלק הגרעיני.כדי שלא להיות נתון לסחיטה ומונופול של קבלן מחו"ל

 14. הוועד האולמי של רוסיה לא מענין.לניוי אשרם כן

  התקשורת הישראלית צריכה להתמקד בלינוי אשרם .ולא בלוזרים שלא יודעים להפסיד

 15. מה אפשר ללמוד מרוסיה,בנוגע לספורט

  נראה שכמה חודשים לפני האולימפיאדה עושים לאטלטים הרוסים מחנה אימונים בהר אלבטרוס.אוייר ההרים הדליל מחשל אותם,הראות מסתגלות לעשות יותר עם פחות אוויר.נראה שמתמקדים באימוני משקולות,וניתנים תוסיפי תזונה וויטמינים.ישראל יכולה לעשות משהוא דומה בחרמון(למרות שהחרמון פחות גבוה,יש לזה אפקט)

 16. על עיסקי הגרעין של רוסיה במזרח התיכון

  נניח ורוסיה תמכור תחנת כוח גרעינית(לירדן,מצרים או סודן).במזרח התיכון זה יכול לשמש להתפלת מים(לפחות במקרה הירדני,זה יכול להוריד מנטל הדרישות למים של ירדן מישראל).אפשר שזה יהיה בסיגנון תחנת הכוח הצפה לומונוסוב.
  אפשר שרוסאטום תנצל את תמלחת(תרכיז מים מרוכזי מלחים,שלא עברו כמי שתייה).בשמערבבים אותם בפולימרים,או רשתות עם חומרים שסופחים אורניום.
  אפשר להפיק אורניום ממקור אלטרנטיבי,ובכך רוסיה יכולה להרחיב את מקורות הדלק הגרעיני שלה.
  אופציה נוספת של רוסיה,זה להציע תחנת כוח פחמית קונבנציונלית.נניח ללבנון,מצרים או כל מדינה אחרת.בתמורה להתחייבות לרכישת פחם מספק רוסי,ינתן מימון רוסי נוח.
  רוסאטום תתחייב לפנות את עפר הפחם שנוצל,וממנו להפיק אורניום.ויסודות נדירים שבמחסור

 17. בוא נראה אם הבנט הזה הוא מלך

  מן הסתם כל מהלכי הקורונה הם שדה מוקשים בלתי נגמר.
  אבל,יאללה בוא תעביר תקציב עוד לפני ספטמבר.
  בוא תפגוש מנהיג זר.
  בוא תפתחו את שנת הלימודים

 18. ניסוי המימן הגדול של רוסיה

  ברוסיה מתלבטים,אבל נראה שבאזור מוסקבה יבנו תחנות כוח ניסיוניות על מימן(אפשר שרוסאטום תספק את המימן).ולאחר שהעסק יעבוד,אפשר שיעברו לעבודה בהיקפים גדולים יותר.לדוגמה,סכר הדרו אלקטרי ענק על נהרות טונגוסקה ויניסי,ייצר כמויות אדירות של מימן,שיוזרם למרכזי האוכלוסיה.
  ויזין תחנות כוח .אפשר גם שהמים שנוצרים בתהליך יזרמו בצינורות ותעלות למקומות שבהם לעיתים יש מחסור במים(הקווקז לדוגמה,או שפל עונתי בזרימת הנהרות).ויבחנו גם אפשרות לתמחר את המימן,במטבע דיגיטלי חדש(יותר כמו ביטקוין,ופחות מערכת העברת תשלום כמו ויזה)."רובל מימן",טוב נראה…

 19. קטאר הבנק של נושאות המטוסים?

  נניח שקטאר מזמינה נושאת מטוסים מארצות הברית,ואז "במפתיע" העסקה מתבטלת. כסף לא מוחזר לקטאר,מוחזר פיצוי כספי מסויים.ארצות הברית מקבלת נושאת מטוסים חדשה(וכל התרומה לשוק התעסוקה והעוצמה הצבאית). ארצות הברית תחזיר את המימון הקטארי בריבית אפסית במשך 25 שנים.
  אם רוסיה לא רוצה לשלם על 4 נשואות מטוסים שהיא בונה, בדולרים.הקטארים מוכנים לבחון תשלום רוסי באנרגיה,או בזהב.
  אם טורקיה לא מצליחה לשלם,אז קטאר קיבלה נושאת מטוסים/מסוקים, חדשה.שאולי יכולה להימכר לאינדונזיה(לדוגמה),ברווח לקטאר.
  אגב טורקיה עדיין מרוויחה,כי טורקים עבדו וקיבלו שכר בתעשיית הספנות.כולל ניסיון חשוב שנצבר בהנדסה ,ובידע מעשי

 20. יום שטוף שמש או אוויר נקי

  השימוש בפחם הוא אסון,זה מסרטן,זה מזהם.אבל עשן הפחם חוסם את אור השמש.באופן אירוני מקרר את כדור הארץ.גז טבעי עדיף,זה לא מסרטן,וה פחות מזהם.אבל Co2 הוא עדיין פולט,ולכן הוא מחמם את כדור הארץ.אז זה לא כל כך משנה,מה נעשה.בגדול הCo2 מהמאה ה20 כבר נספג אוקינוסים,ושקע (כסוג של רקב).בקרקעית האוקינוסים ,באזור נטול חמצן.
  מן הסתם מייקל מור צודק,וכשיש כל כך הרבה אנשים.אז יש יותר Co2 באטמוספרה.החורף הקרוב יהייה קר מהרגיל(עשן השרפות בצפון אמריקה וצפון אסיה עלה גבוה(זה קשור לשדה המגנטי של כדור הארץ,זוהר צפוני מרמז על זה).ופחות אור מהשמש יגיע.מן הסתם הטבע יאזן את עצמו.(ובעולם לא כל המדינות צומחות דמוגרפית)

 21. עיסקת החלל בין קטאר לרוסיה?

  נראה שהצעה הקטארית לרוסקוסמוס היא :
  קטאר וסוכנות החלל הרוסית,יבנו חברה משותפת.
  לאחר נחיתה מוצלחת של קוסמונאוט על הירח,וחזרתו בשלום לכדור הארץ.
  המיזם המשותף יתפרק,רוסיה תקנה את 50%האחוזים של קטאר.לפי ההסכם שנחתם בין המדינות בייסוד החברה.
  אפשר לבחון אפיקי תשלום שונים(לדוגמה,רוסאטום יכולה לבנות כור גרעיני בקטאר).
  אלג'זירה תקבל חומר תיעודי בלעדי.
  קטאר גם תקבל קרקע ואבנים מהירח.
  פריסת התשלומים תסוכם מראש,ולמרות תשלום נוסף חד פעמי בתחילתו של פרוק החברה,קטאר לא תדרוש ריבית.
  היתרון שבהצעה מקטאר לרוסיה:
  רוסיה תוכל להפעיל את המדענים והמהנדסים הגאונים שלה.
  חברות רוסיות יעבדו,וירווחו.
  לצורך מסחור עתידי,מול סין או ארצות הברית.יש להציג יכולת ממשית.
  השג תדמיתי, דיפלומטי,ופוליטי.בזירה הפנימית והעולמית

 22. בנק ישראל צריך לשנות את שמו לבנק הדולר(הם פשוט בדיחה)

  מאז סטנלי פישר,בנק ישראל הפך לזרוע שלטונית של ארצות הברית.הריבית חייבת לעלות!

 23. המדינה צריכה לעודד את לינוי אשרם להשתתף באולימפיאדת פריז

  לינוי היא ספורטאית ברמה הגבוהה ביותר.והיא בהחלט יכולה לזכות במדליה בפריז 2024 .ההסטריה הרוסית סביב לינוי אשרם,רק מוכיחה כמה היא גדולה

 24. התנאים הרוסיים להסכם סחר עם ארצות הברית?

  כנראה מדובר על חבילה של רכישות ענק של מוצרים אמריקאים.בתנאי שהאמריקאים ישלמו ברובל,ושיהיה רכש גומלין של מוצרים מרוסיה

 25. נראה שמשהוא נעשה מאחורי הגב של ישראל

  מארצות הבית אין לי ציפיות.ביידן הוא אדם של קלשאות וסיסמאות חלולות.כל מה שרוסיה אומרת צריך להיבדק,ולהיבחן.
  יהיה טוב עם בנט,ידבר עם פוטין,לבדוק מה קורה

 26. האם Giant Hogweed יכול להיות הקסאווה של רוסיה?הצעת מחקר

  Giant Hogweed הוא צמח פולשני ,שברוסיה הסובייטית ניסו לביית/לתרבת לצורכי האדם.אבל צמח זה הוא,רעיל.גם המניהוט הוא רעיל(יש גרסאות של זנים ללא רעל).כדי לאכול יוקה,הפקעות צריכות לעבור בישול כדי לנטרל את הרעילות.
  צמח הGiant מגדל פקעות,וגם עמודי תפרחת מרשימים.
  אפשר להשתמש בצמח לביופיול.
  אפשר לנסות להשתמש בו לתעשיית התרופות(לחלץ חומרים מסויימים מצמח מוזר זה).
  אפשר לבחון יצור של מוצר מוגמר(קמח,שימורים,או משקאות),שהחומרים הרעילים נוטרלו מימנו.אולי כתוצר לוואי של תעשיית התרופות,ויש מוצרים כמו ג'ין,אבסנט או קמח בלוטי אלון.
  אפשר בהנדסה גנטית ליצר זן לא רעיל,וזן שממוקד ביצור שמן או סוכר.
  המכון הוולקני יכול להשתתף עם גורמי המחקר החקלאי ברוסיה,בפיתוח Giant Hogweed.
  אולי כחברה בחסות אוניברסיטת מוסקבה.
  כל מוצר שיפותח מהGiant יצתרך לעבור מיתוג מחודש(יש לצמח זה מוניטין מאוד מפוקפק).
  שם כמו"קסאוות הטייגה",או "טפיוקת הקוטב"

 27. הסיכוי היחיד של ארצות הברית זה סין

  במקום שהדולרים האינפלציונם של ארצות הברית ימלאו מזבלות בארצות הברית במוצרים זולים מסין.
  עדיף לאמריקאים להצתרף ליוזמת דרך המשי החדשה של סין.
  כך לפחות ארצות הברית תקבל תשתית ברמה גבוה,שתאפשר שיקום מהיר של הכלכלה האמריקאית.
  בנוסף,מאוד כדאי לאמריקאים למחזר את החוב שלהם בבנקאות האיסלמית של המפרץ הפרסי.
  ארצות הברית לא מענינת את סין,סין עסוקה רק בקידום סין.(החרם האמריקאי על תוכנית החלל הסינית,וגם על שבבי הסיליקון.רק חיזק את עצמאות סין).
  האמריקאים לא יבינו את זה(הם לא רוצים להבין את זה).וביידן זה אדם צבוע,ויהיר.שלא יזכר לטובה

 28. עדיף שעומר בר לב יתרכז במשרד הכושל שלו,ולא יהרוס את דור העתיד

  שנת הלימודים צריכה להפתח ב 1 בספטמבר

 29. על יחסי סין ורוסיה

  נראה שסין ורוסיה ישתפו פעולה ביצוא נשק.מובן שהכל מדינה תעבוד לבד,אבל לפעמים הם יציעו חבילה משותפת.כלומר מערכות נשק ביצור משותף.השבחת מוצר קיים.כלי שייט או אוויר,שמערכות נשק מיוצרות בנפרד.ועוד כל מני פתרונות.כך שבכל מקרה,גם אם מדינה אחת לא זוכה במכרז.עדיין יכולה להיות לה עבודה והכנסה

 30. רוסיה והעולם הערבי-סיפורה של ידידות מופלאה

  הממשל הרוסי,צריך לשכנע את קרנות העושר הלאומי. במזרח התיכון,ובמפרץ הפרסי(אולי אפילו קרן העושר הפלסטינית).להשקיע בקולנוע הרוסי,זה יכול להיות אפיק השקעה מאוד רווחי(בטח במקרים כמו,Wzart animation).
  אשר לקרן העושר הישראלית? זה בדיחה לא מצחיקה…

 31. אין לי כוח לבנט הסתום הזה

  ישראל יכולה וצריכה להתמודד לבד עם שריפות.זה שבנט מתייעץ עם ביבי(קלוגהפט הוא איש הקשר).רק אומר כמה בנט טיפש."יון וקפריסין ישלחו עזרה",עד שהם יגיעו לא תהייה שריפה.ואת התשלום הם יגישו.כי ביבי הוא סתם מתווח,כראש ממשלה הוא היה בדיחה

 32. על תרבות ולאומיות רוסית,יש דבר כזה?

  כשמדברים על תרבות ולאומיות רוסית:זה הכל ענין של סטנדרט,ואמות מידה.
  ההתמקדות צריכה להיות,בסמלים רחבים.ולא מקומיים.
  כמו הבורשט בנוסח שמוגש באירופלוט,או קינוחים בנוסח שקיים ברכבת הטראנס סיבירית.
  כלי נגינה(דוגמת בלליקה),תיבנה לפי סטנדרט רוסי.(אפשר לקבוע בחוק,שרק בלליקה מסוג מסויים יכולה,להיקרא רוסית).
  כדאי לקיים פסטיבלי שירה וזמר,שישרו יולחנו שרי משוררים רוסיים.(אבל רק כאלו שנולדו בשטח הפדרציה הרוסית,ורק אלו הפעילים מאז שנת 2000).
  תרבות וביות של צמחי תועלת מהטבע הרוסי,לשימוש מסחרי.(מצמחי תה,תבלינים,פירות יער,פטריות ועוד).
  התחלה של עיסוק תרבותי ואומנותי,של ההסטוריה הצעירה(עיסוק בזמן שאחרי ברית המועצות).
  קידום של ענפי ספורט יחודיים לרוסיה(אומנויות לחימה,משחקי כדור.תחרויות ריצה או שחיה במרחקים, וסגנונות יחודיים).
  שימור של מוטיבים יחודיים לאדריכלות הרוסית(הבנייה הכפרית לדוגמה),בבניה המודרנית של רוסיה

 33. היגיע הזמן להפסיק את טיסות הנוער למכנות הריכוז בפולין

  טיול שנתי יקר בפולין,לא מלמד את הנוער הסטוריה. ביד ושם, אפשר ללמוד היסטוריה

 34. לא מאמין לתקשורת הישראלית,כל העיתונאים כאן שקרנים

  וואלה שמעתי שבן כספית מרחם על ביבי…
  כל מה שביבי עשה ליגאל סרנה,והניסיון לסגור את ערוץ 10,גיא פלג ועוד אין סוף אנשי תקשורת שסבלו ממנו.אבל עם כל הכבוד לענף התקשורת. כל המדינה סבלה מביבי הכושל הזה.
  אז אכשיו כספית מרחם על ביבי..
  אני לא מאמין לתקשורת הישראלית! כל העיתונאים כאן הם יחצנים ולא עיתונאים פשוט שקרנים!

 35. על ניסוי המימן הרוסי

  ההתחלה תהייה צנועה.צינור מימן צריך להבנות מחומרים שמכילים זכוכית/סיליקון ואו סיבי פחמן.הלחץ נמוך "ברגוע",ליד תחנת הכוח(תא דלק ענק).יש מתחם לאיגרת המימן.ניסויים ראשונים יכולים להתחיל באזור מוסקבה.או לנינגרד /סנק פטרבורג.כשתחנת כוח גרעינית(דוגמת קולה במורמונסק),מיצרת מימן.והוא מוזרם,בצינור מימן לתחנת כוח בסנק פטרסבורג.אפשר שבעתיד יבנו מפעלים ליצור מימן,לייד סכרים הדרו אלקטריים (אלקטרוליזה).או כחלק ממפעלים לעיבוד פחם,בנמלים בדרך הים הצפוני.
  נראה אם רוסיה תוביל את החדשנות,או שתשאר מאחור

 36. מבחינת כולם בכנסת,בנט הוא אידיוט שימושי."אל תענה על שאלות,אל תחשוב יותר מדי.ואל תעשה לנו בעיות"

  בנט חובב קורונה,אל תפריעו לו עם שאלות,אל תחשבו על ילדי בית הספר.העיקר שבנט קיבל את הצעצוע שלו

 37. תרגיל מחשבתי שצריך לעשות בישראל(ולא עושים,כי ישראל היא מדינה מטומטמת)

  נניח יש אמברגו נשק אמריקאי על ישראל(לא יודע מה נשיא אמריקאי לא צפוי,החלת החוק הישראלי על יהודה ושמרון).ומובן שעדיף לישראל להיות עצמאית(ולא להיות חלק משום ברית).אז ברור שרוסיה וסין הם לא אופציה.
  איזה מערכות נשק ישראל יכולה לייצר לבד?
  איך אפשר למצוא תחליף ,במערב אירופה(למה שאי אפשר ליצר כאן).
  איזו אסטרטגיה כלכלית לאמץ כדי לשמר את העליונות הצבאית(מיסוי,מימון יצירתי,יצוא נשק,שיתוף פעולה עם מדינות אחרות).
  האם כדאי מסד יחסים בטחוניים(תרגילים משותפים,יצוא ויצור במשותף של נשק) עם שכנות כמו מצרים וירדן?
  לסיכום,ארצות הברית במשבר.ארצות הברית שואפת לסכסך בין ישראל לרוסיה וסין(גם מלחמת יום כיפור,היתה בגלל סכסוך בין הסובייטים לאמריקאים).היחסים עם ארצות הברית,יכולים(ונראה שהם גם אכשיו),מאוד מזיקים ורעילים למדינת ישראל.
  ההנהגה הישראלית לא רואה את השינויים בעולם,ממשלת ישראל עלולה(בטעות).לגרום לנזקים חריפים לעם ומדינת ישראל

 38. על שבבי סיליקון ואלקטרוניקה ברוסיה

  ענף האלקטרוניקה והמוליכים למחצה.זוהו על ידי הממשל הרוסי,כתחום בעל חשיבות בטחונית ואסטרטגית.וכפוטנציאל ליצוא(למרות שההתלהבות העולמית כנראה תוביל לעודף יצור).המחשבה היא להוסיף חברה(ולא להפסיק או לצמצם מה שקיים).תאגיד חדש כזה,ירכוש מהתעשיה הרוסית שבבים בכמות שתבטיח את קיום המפעלים הקיימים.
  תממן מחקרים חדשים .בכל הקשור למוליכים למחצה,ומחשבי מקרו.
  תאגור חומרי גלם אסטרטגיים(יסודות/מתכות נדירים,סיליקון,ועוד מהקשור לעולם השבבים).
  ותקדם שיתוף פעולה עם מדינות אחרות,כלל פתיחת מפעלים חדשים ברוסיה.קליטת מהנדסים ומדענים מהעולם(לא במחקרים סודיים מהתחום הבטחוני,כן בתחום האקדמיה.והתעשיה האזרחית).
  תקדם מגמות ונישות שהוזנחו,במקומות אחרים.ופעילות רוסית ,במוצרים ושרותים חדשים.תתן לתעשיה הרוסית בלעדיות

 39. התוכנית הרוסית לנחיתה על הירח,כמבצע צבאי?

  נראה שהממשל הרוסי,רוצה לנצל את המחקר ופיתוח של טיל בהנעה גרעינית.לצורך נחיתה של קוסמונאוט על הירח.
  נראה שהשיגור היה מהקוטב הצפוני.במתקן צבאי קיים,או בבניה של מתקן חדש(זמני או קבוע).
  טיסה כזו נקראה לא תהייה בשידור חי,אולי בשידור ישיר(עם דיליי של דקה).לאחר ההישג הנידרש(קוסמונאוט נחת בהצלחה על הירח.עשה ניסויים,היציב את דגל רוסיה+אנדרטה ניידת קטנה).וחזר לכדור הארץ בשלום,הביא דוגמיות מהירח.לחץ יד לנשיא פוטין.אפשר מבחינת רוסיה לפתח בנחת,את תוכנית הירח קונבנציונלית(טיל סופר כבד,בדלק סטנדרטי.עם ישומיים מסחריים:תיירות ,הפקת משאבי טבע,מחקר ופיתוח.ודיפלומטיה, ושיתוף פעולה עם מעצמות נוספות)

 40. על כלכלת טרנסניסטריה

  לאור מצבה הפוליטי הרעוע,וחולשתה של טריטוריה זו.
  כדאי למקד את החקלאות שם,בפטריות מאכל.(שאפשר לנצל מנהרות ומרתפים,כי זה לא גידול שמצריך אור).בנוסף לדגי נוי,וגם דגי בריכה(קוויאר/חידקן לדוגמה).אפשר לפתח נישה של חלב וגבינות כבשים.להתמקד ,בירקות כמו עגבניות או מלפפונים.כאשר מדובר בזן מקומי יחודי(טעים במיוחד).מותג ירקות מקומי כזה,יגודל בחממה,עם כמה מפלסים(לניצול מיטבי של השטח המוגבל).לצד מיזם חקלאי זה,יהיה מפעל לעיבוד ירקות(רוטבים או שימורים).בנוסף לדבורים(הדבש הוא לא העיקר,ההאבקה כן).
  אפשר גם לפתח תעשייה של,ציוד לרפואת שיניים. מפעל לתרופות,וציוד צבאי(תחמושת,מדים ,נעלי צבא.ועוד דברים מהסוג הזה).אפשר לקדם גם תיירות לאזור(לבנות קזינו,כפרי נופש ומלונות,גן חוית/ספארי,לונה פארק ועוד).
  משקיעים ובנקים מרוסיה,יכולים לפעול שם(ואפילו להרוויח)

 41. על מעבדות קרפרסקי

  רוסיה היא מדינה במצור(סנקציות,וניסיון לצמצם את השפעת הרובל).אז נכון שמעבדות קרפרסקי,הם אלופים בתחומם.אבל יש לשוק העיקרי שלם צרכים נוספים.לדוגמה,תכנון שבבי סיליקון ברוסיה זה מסובך.הם צרכים להציע תוכנת תלת מימד,עם אנימציה.וגם הסבר/קרינות ,בקול וכתוביות(לבקשת המשתמש).על התהליך שכבר נעשה(כדי לזרז ולפשט את התכנון).
  גם בנושא של הנדסה אזרחית(לדוגמה תכנון גשרים,ומבנים).
  ושרותי תוכנה לתעשיית החלל הרוסית.
  גם בגילוי וניצול מחצבים,ניהול יערות וקרקע חקלאית.
  ניהול סיכונים פיננסים(על פי מודל מרקוביץ,כדוגמה).
  במחקר רפואי.
  בעיבוד נתונים וניהול סיכונים,בגיבוש מדיניות.
  גם יאנדקס לא נותנת שרותים כאלו,לממשל הרוסי.
  מן הראוי שממשלת רוסיה,תנזוף בחברות ההייטק היהירות שברוסיה

 42. על טסלה ברוסיה

  אם איילון מאסק רוצה לפתוח מפעל ברוסיה(וזה כולל את המענקים והתמיכה הממשלתית,שאי אפשר בלעדיה).הוא צריך לשתף בפעולה עם רוסאטום ביצור סוללות הליתיום.נראה שגם הרכבים והמשאיות שנוסעים על מימן ,מאוד מענינים את רוסיה(והם היו רוצים ליצר מזה ברוסיה)

 43. על איך יראה לייט נייט בRT אמריקה

  ראשית מונולג פתיחה(מבחינת רוסיה זה הכי קל).
  אחר כך מערכון קצר(אפשר לומר אם יש 4 שינויים זה לא חיקוי,של תוכניות מתחרות.בטח שהמשמעות יכולה להיות הפוכה:תמונת מראה של איך רוסיה רואה את הדברים).
  למעשה,מטרתה העיקרית של התוכנית הוא קידום התרבות הרוסית:קולנוע,בלט,תאטרון.כאשר אומנים רוסים,הם העיקר.אבל מדי פעם גם קידום של אומנים אחרים(מסין ועדאפריקה ודרום אמריקה.כמו גם העולם הערבי).
  מסיימים עם מערכון,או הופעה מוזיקלית.
  בהחלט אפשר שהם יצלמו את זה ממוסקבה(או כל פעם מעיר אחרת,מקמצטקה ועד קליננגרד).
  אבל למרות שזה יכול לקבל קהל אוהד בארצות הברית.
  לא סביר שזה יקרה,כי הם בעיקר בעניני החדשות.תקציבם מוגבל,והם לא אוהבים לסבך דברים

 44. המודל העיסקי של רוסיה לכור היתוך גרעיני(פרויקט איטר)

  כדי להפיק חומרים נדירים אפשר להשתמש בכור להיתוך גרעיני.(כבר מיצרים חומרים כמו הליום,ליתיום או מימן בכורים גרעיניים.)
  לצורך הדוגמה,מכניסים לכור כספית,היא עוברת תהליך בכור.ואז מקבלים זהב רדיו אקטיבי.את הזהב הזה מתיכים עם בזלת(כדי לפזר את הקרינה בתוך הסלע).ואז מזקקים את הזהב מהתערבת הבזלת.ומקבלים זהב טהור במיוחד,ללא קרינה מסוכנת.
  נראה שהפילוסופיה הרוסית היא:"העתיד הייה טוב,ואנחנו ממשיכים בכל הכוח".
  כבר לא מצליחים לתפוס דגים בים?נבנה ברכות לדגי קוויאר.
  כבר אין יהלומים במכרה?נבנה מפעל ליהלומים סנתטיים.
  אין יותר מכרה פחם?נבנה טורבינות רוח,וחקלאות תעשייתית.
  חלק גדול מעריה הגדולות של רוסיה,התחילו מכפר ליד מכרה(שלא קיים יותר).
  או מבסיס צבאי,ואו מושבת עונשין.
  כך שזה לא משנה,אם זה הכי משתלם לבנות קו רכבת למכרה פחם במקום מרוחק במיוחד ברוסיה.
  זה צורך אסטרטגי,וזה חובה של המדינה

 45. מדינת ישראל לא תשרוד,כי לא מגיע לה לשרוד

  ביטוח לאומי דורש מאנשים בלי הכנסה כסף.כי ישראל זה אירגון פשיעה.
  אני לא רוצה אבטחת הכנסה,אני לא רוצה פטרנלזים.ולא רוצה שיציקו לי.
  עשיתי צבא,הרסתם לי את החיים.לא רוצה ממכם טובות.
  כל מה שהמדינה המגעילה הזו יודעת לעשות זה לנצל

 46. לן בלווטניק(הפריאר של ביבי) שרוף בקרמלין

  עם הצורה שלן בלווטניק פועל בערוץ 14 .ברור לכולם שמדובר בלוזר

 47. האם רוסנפט ייסדו בנק?

  אם יחליטו ברוסנפט לפתוח בנק.
  אז הם יתחילו בכמה פרויקטים מאוד יקרים(שלאחר כיסוי ההשקעה,למעשה הם ימחקו מהמאזן "כחוב אבוד").הרווחים יזרמו לקרן מיוחדת בבנק.
  השקעות כמו ,תחנת כוח גרעינית באופה(בשוקרסטן).
  תחנת כוח,באנרגיה שאובה בסנק פטרסבורג.
  שיפוץ,או בנייה של מלונות.
  השקעה בקזינו באחד מאזורי ההמורים של רוסיה.
  קנייה של מטוסים מתוצרת רוסיה(והשכרה שלהם לחברות תעופה).
  פיתוח מכרה פחם.
  השקעה בחברות ליצור תרופות.
  כאחריות חברתית,ישופץ מבנה הסטורי בסנקט פטרסבורג.מבנה זה יהיה למוזיאון,יצירות אומנות ירכשו מאומנים רוסים.וגם מאומנים באפריקה,פפאואה ניו גיני,ודרום אמריקה.וגם תמומן משלחת ארכיאולוגית לקווקז(שחלק מהמוצגים יוצגו במוזיאון).
  בקשה של רוסנפט,להקלה במיסים.תחייב אותם לקדם מטרות חשובות לממשלת רוסיה.
  בנוסף,במקרה של צורך דחוף בכספים.לצורכי השקעה בפרויקט חדש.או קידום של פרויקטים תקועים.תוכל רוסנפט למכור חלק,או את כל הבנק שלהם.לאחד הבנקים הממשלתיים של רוסיה

 48. האם רוסיה יכולה ללמוד מישראל?

  אם ינסו ללכת על המודל של קיבוץ נאות סמדר .באזורים הלא מיושבים של רוסיה.מענין לראות אם זה יצליח?
  זה יהיה קצת מוזר אם פוטין יעקוף משמאל את הקומוניסטים ברוסיה

 49. במקום דיפלומטית פנדות,עתיד של דיפלומטית ממותות?

  אם הסינים יפתחו פיל אסייתי שדומה לממותה(עם פרווה,ועם חתי שנהב דומים לאלו של הממותות).אפשר לעשות את זה ,בעריכה גנטית.
  בכל מקרה אם לשחרר לטבע ממותה,אז רק השמורות מוגדרות.או באיים כמו נובה זמליה, או ורנגל.
  כי נראה שצדים פילים בעיקר בגלל הנזק שהם גורמים,לגידולים חקלאיים(על הדרך גם עושים כסף מהשנהב)

 50. על נאו קומוניזים ברוסיה

  המורשת הקומוניסטית קיימת במרחב הפוסט סובייטי.
  כל מני רעיונות ואידיאולוגיות ,שלפעמים יכולים להגיע למקומות קיצוניים.
  אפשר שההנהגה הרוסית תרצה לכוון אותם,לדרך שתועיל לפדרציה הרוסית.
  תן להם מטרה או יעד"גדול מהחיים".באו תבנו כפריים שיתופיים,לאורך התוואי האפשרי של רכבת מקמצטקה ליקוצק.
  אולי אפילו יאפשרו להם כל מני מיזמים,כדי לאפשר את העליה לקרקע(הגרלות נושאות פרסים,שוק לעבודות אומנות,שיפוץ של כלי רכב עתיקים-ומכירה שלהם ברווח,מכירה של ממתקים מתוצרת ביתית).אם אנשים בהתארגנות יקחו את הכסף לעצמם,ולא ישקיעו במטרה המוצהרת.אזי אפשר להגדיר את זה כהונאת פונזי(אמרתם שהפעילות היא למען הקמת ישוב.אז או שמישהוא יבנה ישוב,או שרשויות המס יפרקו אותכם).
  אותם יזמים "נאו קומוניסטים",יכולים להפיץ מודעה/"קול קורא"."דרושים אנשים עם ראש פתוח,להקמת ישוב",בכנס יפרטו כל הפרטים .כולל הקשיים הצפויים,סוג העזרה הצפוי,סוג היוזמות הכלכליות(בעיקר סביב הפעילות החקלאית).ומי שלא מתאים לו אז לא

 51. ביידן הוא נשיא היסטרי,פשוט נשיא חלש

  למה ביידן דחה את הפגישה עם בנט?אפשר גם ללעוס מסטיק,וגם ללכת.
  כן צריך להתייחס ולענות על שאלות,בקשר לפיגוע באפגניסטן.אבל לתת לטרור לנצח? הטאליבן הצליח לשבש את שיגרת יומו של נשיא ארצות הברית.וגם השפיל את אמריקה מול ישראל

 52. מרקל גם כך לא אורחת רצויה כאן(לכולם נמאס מגרמניה)

  עדיף היה שמרקל תבוא להגיד שלום.אבל היה יותר חשוב לה להגיד שהיא פחדנית"טליבן"…בסדר…ממש

 53. אין הבדל בין רוסיה סין או ארצות הברית

  הרי גם במערב אירופה יש אחוזים גבוהים של מוסלמים(בצרפת לפחות 20%).ולהם אין את ענין הויזות.כך שדי ברור שהאמריקאים מפחדים מישראלים.
  ועדיף לי שישראל לא תוצף באמריקאים(כי עם כל הכבוד לישראל,גם עם כל המדינה תעבור לאמריקה.באמריקה הם בקושי ישימו לב ).אז כן האמריקאים פחדנים,וכן טוב שבנט נפגש עם ביידן.אבל אין לי שום ציפיות מארצות הברית,כי הם לא באמת חברים שלנו

 54. על עזה,מגמות לעתיד.ואיזה שילטון, ויחסים עם ישראל צפויים

  ראשית על ישראל להיות מוכנה למלחמה ארוכה מול עזה.
  בראש ובראשונה כלכלית,אבל גם דיפלומטית.
  לחשוב איך לא להגיע לנפגעים ישראלים.וגם איך להתמודד עם משפחות של אזרחים וחיילים שנפגעו.
  עזה כנראה תחולק לשלושה חלקים.
  יש לעשות מאמץ לתפוס את ראשי החמאס חיים,ולהביא אותם לדין בישראל.
  צריך לחשוב על היום של אחרי הלחימה,איך ישראל רוצה לראות את עזה.ואיך מגיעים לתוצאה טובה לתווח ארוך בעבור ישראל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.