אין לנו טענה למר פדרמן

מאת  | 10 באוקטובר 2007
 

אני מנסה להתאפק. באמת. נשבע לכם. ענת אומרת לי – עזוב אותך, תפסיק. אפילו הצלחתי להבליג ולא להגיד כלום על הפרסום ב"מחלקה ראשונה" שנחום ברנע פנה למפכ"ל כדי להשתדל אצלו לטובת אורי בר לב. לא אמרתי כלום. אני משוכנע שמתקפה שלי על "ידיעות" באה מהמקום הכי נקי, אבל מי כמוני יודע, שמה שחשוב זה איך זה נראה ולא מה אתה חושב. בקיצור, החלטתי להתאפק, אבל נכשלתי.

קראתם את ההבהרה המדהימה של "ידיעות אחרונות" בעיתון יום שישי?

הנה היא במלואה, למי שלא קרא:

"ב 21 באוגוסט 2008 פורסמה בעיתוננו ידיעה שעוסקת באהוד ברק ובהודעת אי מייל שלכאורה קיבל ושאליה שירבב הכותב, יהיה זה אשר יהיה, גם את שמה של משפחת פדרמן בין שמות אחרים. בידיעה אף צוין כי הכוונה היא למר מיקי פדרמן, יושב ראש אלביט תעשיות ובעל מלונות "דן". באותה ידיעה, וגם בפרסום מאוחר יותר, נטען והודגש כי אפשר שמדובר בפרשה חמורה של הפצת אי מייל מזויף. ברצוננו להבהיר כי אין ל"ידיעות אחרונות" טענה בעניין זה או אחר למר פדרמן, וצר לנו ששמו השתרבב לפרשה פוליטית שאינה קשורה אליו או לעסקיו".

או קיי. אני לא אלאה אתכם שוב בסיפור המלא. מי ששרד את הפוסט הקודם בעניין, כבר מבין כמה ההבהרה הזאת מגוחכת. ובכל זאת, בקטנה:

1. "שירבב הכותב, יהיה אשר יהיה", ענקים האנשים ב"ידיעות". איזה חוש הומור. אין לנו מושג מי כתב את המייל הזה ולכן שמנו אותו בכותרת הראשית של העיתון. גדול.

ב. טענו והדגשנו, כותב "ידיעות", שאפשר ומדובר בפרשה חמורה של זיוף מייל. אין עליהם. אין מילים. כשהם פרסמו לא הייתה מילה, שייתכן שהמייל מפוברק. אהוד ברק אמר את זה, אבל "ידיעות" לא אמרו שום דבר קרוב לזה. ובכלל, אם אפשר והמייל מפוברק, למה לעזאזל אתם מפרסמים אותו?

ג. אה, כן ואין לנו שום טענה למיקי פדרמן. שיירגע כבר העורך דין הזה, שמשגע אותנו. רק שלא יתבע. אין לנו טענה אליו. לו יש קצת טענות. הוא דווקא איכשהו ניחן בזיכרון ארוך (שבועיים שלמים עברו) וזוכר ש"ידיעות" דווקא הציב אותו בעמדה מאוד בעייתית, אבל, כאמור, מי יודע מי כתב את המייל, מתי ולמי, אז רד לנו מהצוואר, מר פדרמן.

זהו. אני מבטיח לא לכתוב מילה נוספת בעניין הזה.

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.