ברדוגו – ההדחה הכי מוצדקת

| 14 בפברואר 2022

הבון טון עכשיו זה וואי וואי וואי, מה הייתם אומרים אם ביבי היה עושה את זה, אתם, כן, אתם, חבורת צבועים שכמותכם, אנחנו – הכותבים – הגונים וישרים, עיוורי צבעים, יודעים שראש ממשלה שמנסה לסגור כלי תקשורת מסיבות פוליטיות (תאגיד, ערוץ 10, חינוכית), לשתול עיתונאים מטעמו, לייסד עיתון שישרת אותו, לנסות להקים ערוץ טלוויזיה שיהדהד אותו, שפועל בנחישות לפטר עיתונאים שלא נושאים חן בעיניו, ראש ממשלה כזה הוא בדיוק כמו שר ביטחון שכמעט שנתיים אחרי שנכנס לכהונתו, לא מנע ממ"מ מפקד גלי צה"ל להזיז משידור יומן הערב תועמלן שמשדר כזבים על בסיס קבוע. כן, כן, זה בדיוק אותו הדבר. 

את פרס הטיעון הגרוע ביותר בנושא קטף ללא ספק גדעון לוי. קשה לא להבין את הכעס הגדול של לוי כלפי מחנה השמאל הציוני, שהפסיק להתעניין במפעל החיים המפואר שלו (בלי גרם של ציניות). דיווחים על הכיבוש. חבל שהכעס הזה מיתרגם לכל מיני טורים הזויים. "מסקנה אחת כבר ברורה", כתב לוי כשאף אחד עוד לא ידע מה מפרסומי כלכליסט על פגסוס נכון "המשטרה ואולי גם הפרקליטות החליטו להפליל את נתניהו בכל דרך שהיא, כמעט בכל מחיר". ובכן, מסתבר שזה לא כזה ברור.

אתמול כתב לוי שברדוגו מפיץ שקרים, שאסור לשדר. "אסור לאפשר לתועמלן להחזיק תוכנית יומית פופולרית בתחנה צבאית". שנייה אחר כך הוא מסביר שאסור להדיח אותו. "בגלל הנראות". אם ברוך מרזל היה משדר שעה יומית בגלי צה"ל, מעניין אם בגלל 'הנראות', לוי היה חושב שמוטב לתת לו להמשיך לשדר. זה יהיה לא פחות צבעוני מברדוגו.

לוי משווה בין העיתונאי בן כספית לברדוגו. זו סימטריה שנכונה בדיוק כמו בין איתמר בן גביר לגדעון לוי. 

כדי להדיח אדם ממשבצת שידור פופולרית צריך מסת ראיות משמעותית, שהוא תועמלן בשירות ישיר של פוליטיקאי ולא פובליציסט, שמבטא עמדות, מעצבנות ככל שיהיו. הנה הראיות בעניין ברדוגו:

ניר חפץ כותב בתצהיר משפטי שראש הממשלה נתניהו היה מעורב במינוי ברדוגו למגיש נוסף ביומן הערב (מפקד התחנה, ירון דקל, טוען שזה רעיון שבא מראש מערכת החדשות שלו).

מפקד התחנה באותה תקופה אמר למספר אנשים ש"מינוי ברדוגו הציל את התחנה מסגירה".

שר הביטחון ליברמן עמד לשנות את מתכונת הפעילות של התחנה. לפתע, ברגע האחרון, הוא שינה כיוון והסביר לרמטכ"ל אייזנקוט שזו הוראה שהגיעה מלמעלה.

ברדוגו נתפס מקריא מסרים שנכתבו בסמסים של נתן אשל. 

חפץ כותב בתצהירו שברדוגו מתודרך בקביעות על ידי נתניהו ואנשיו. מסריו בשידור חופפים באופן הדוק את מסריו של נתניהו ונתניהו פרש מעליו מטריה הרמטית של הגנה. 

על רקע כל הראיות הללו, האם ברדוגו קרוב יותר למשבצת העיתונאי/פובליציסט, שזכאי להגנה על חופש הביטוי שלו, או למשבצת ה'דובר נתניהו בתחפושת של פובליציסט'? 'תקשורת מתגוננת', בדיוק כמו 'דמוקרטיה מתגוננת' זה לא רק להגן על החופש של מי שראוי לו, אלא גם להנמיך את הווליום של מי שמפיץ שקרים בשירות פוליטיקאי. אנשי הימין, שהתגייסו להגנת ברדוגו, מכתימים את המחנה שלהם בזיהוי שלהם עם מישהו כמו ברדוגו. כל אחד מהם הרי יודע. בשנייה שהוא ייצא נגד נתניהו, הוא יספוג מברדוגו.

לפני כמה חודשים תבעתי את ברדוגו על אחד השקרים שאמר עליי. עו"ד רם כספי נהג לומר שתביעות לשון הרע זה כמו חרא שפוגע במאוורר. יכול להיות. הבעיה היא שיותר מדי אנשים האמינו בזה והבליגו על השקרים וההכפשות שברדוגו אמר עליהם. גדעון סער, בני גנץ, אביחי מנדלבליט ורבים אחרים נשכו שפתיים ועברו לסדר היום. לפחות בנקודה הזאת ראוי לשבח את ממלאת מקום מפקד גלי צה"ל. את המינוי הקבוע היא הייתה מקבלת גם אם לא הייתה מזיזה את ברדוגו. על האומץ להזיז אותו, אני מצדיע לה. אם גם תציב שם ביומן הערב עיתונאי אמיתי מהימין היא תעשה טובה גדולה לכולנו. 

המאמר התפרסם ב"הארץ"

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.