הפרטת התחקיר – יומן המשימות של מופז

מאת  | 10 באוקטובר 2007
 

אתמול בערב פרסמנו במהדורת חדשות 10מסמך יוצא דופן. אנשי מופז הכינו לו מסמך מפורט וארוך עם טלפונים שהוא התבקש לעשות במהלך הפריימריס נגד ציפי לבני. בכל עיר נכתב מיהו הפוקד המרכזי של מופז ומיהם פוקדי המשנה. נכתב למופז גם מה כדאי להגיד לאותם אנשים ומיהם בכלל.

המסמך חשף גם את הדרך בה מנסים להכניס קצת אינטימיות לפוליטיקה. מופז, כמובן, רחוק מלהמציא את זה, אבל תמיד נעים לראות חומר גולמי שמיועד לפוליטיקאי. תגיד לה שהאוכל היה מצוין. תגיד לו שאתה זוכר אותו. תגיד לו שאתה "מטפל" בבקשתו וכאלה.

יותר חשוב, המסמך חשף, לדעתי, את ההוכחה האולטימטיבית ממה בנוי המערך הפוליטי של מופז בפריימריז. שידרנו, כמובן, את החיבור שלו לועדים שכפופים למשרד התחבורה, לרשויות מקומיות שסמוכות על שולחן המשרד ולאנשים, שאין להם קשר ל"קדימה". אבל זה דבר אחד להגיד את זה על סמך השתתפות בכנס או ידיעה על תמיכה כללית וזה דבר אחר לראות את זה במסמך של מטה מופז, מחולק לפי מקומות והיררכיות.

לשכת מופז הגיבה בתגובה הצפויה שמופז לא ראה את המסמך. זו איזה יוזמה מקומית וקטנה של אנשיו (רק שימו לב למאמץ, שהשקיעו אנשיו ביוזמה פרטית) ויועצו הבכיר פסל אותה. לדעתי, קשקוש בלבוש. ראשית, אנשים שהתקשרנו אליהם מתוךהרשימה אישרו שמופז התקשר וחלקם אף אישרו שאמר להם מה שהמסמך המליץ לו להגיד. שנית, יש סיכוי שאוכיח בקרוב שמופז ראה מצוין את המסמך הזה, אבל עד שההוכחה לא תגיע, אני אתאזר בסבלנות.

למה אני מטריד אתכם בבלוג? כי אני רוצה להשתמש בבלוג לצורך קבלת מידע. זה קרה לי ככתב לא פעם. קיבלתי חומר נפלא, במקרה הזה עמודים על עמודים של פוקדים ופוקדי משנה. רבים מהם מקפלים מאחוריהם סיפורים פוליטיים מעניינים. למה הם תומכים במופז? מה האינטרס שלהם? למי הם קשורים? מה חשבו יריבי מופז על השייכות הארגונית שלהם? רק שהיכולת שלי, בסד הזמןשבו אני עובד, מוגבלת. אני יכול להגיע רק לכמות מסוימת של סיפורים. לכן, אני מעלה כאן את המסמך המלא וקורא לכם להעשיר את ידיעותיי וידיעותינו לגבי המערך הפוליטי שהפעיל שאול מופז כדי לקבל הזדמנות של פעם בחיים להיות ראש ממשלת ישראל.

מסמך מופז (לחצו על הלינקים והקליקו פעם נוספת על התמונות להגדלה):1,2,3,4,5,6

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.