"בדרכים" עם שלי יחימוביץ

מאת  | 10 באוקטובר 2007
 

הרבה זמן לקחנו לנו לשכנע את שלי יחימוביץ לצאת איתנו ל"דרכים". לפחות שנה. אני הייתי בעמדת המשכנע והיא בעמדת המתחמקת. פעם זה היה – "תן לי לרזות קודם" ופעם – "אני מעדיפה להתראיין בחי". מתישהו, התייאשתי, או יותר נכון, האגו שלי התעורר וצרח. מספיק. די להתבזות. כשהגיעו הפריימריז ב"עבודה", היא אמרה "רוצה אני".

יחימוביץ ואני מכירים עוד מתקופת היותה מגישה בגלי צה"ל. היא הייתה באה בימי חמישי להחליף את רזי ברקאי. אני הייתי יושב, כהרגלי מדי בוקר, על הספה המג'וייפת בחדר "מה בוער" ומנסה לעזור להרכיב ליין אפ. לעזור לעורכת, שרי סגל, כי שלי הייתה עסוקה בלנסות לסגור מרואיין ל"פגוש את העיתונות" ביום שבת. בכל מקרה, התיידדנו ולמדתי מאוד לחבב אותה. היא יכולה להיות די מתישה עם אינסוף העקרונות שלה, אבל היא גם חביבה להפליא ומפרגנת וכייפית.

ביום שהיא הודיעה על כניסתה לפוליטיקה, החלפתי את מוטי קירשנבאום בהגשת "לונדון וקירשנבאום". התקשורת מלאה שבחים ליחימוביץ והחלטתה. לא היה לי משהו אחר להגיד על ההחלטה, או עליה, אבל בהיותי דווקאיסט, הייתי נחוש להפוך את הראיון שלה אצלנו למשהו קצת יותר עיתונאי. הצעתי לירון לונדון, שאנחנו נשאל אותה על עמדותיה בשורה של נושאים: ירושלים, נסיגה חד צדדית, מס עיזבון, כאלה. כל נושא היה אמור לעמת אותה בין מה שהנחנו שהן עמדותיה לבין עמדות קמפיין של מפלגת העבודה. את שאלות ה"למה החלטת לעבור לפוליטיקה" החלטנו לזנוח.

הראיון הפך לעימות. בעיקר בין לונדון ליחימוביץ, אבל גם אני, עד כמה שאני זוכר, לא נשארתי יבש. שלי, כמו שלי, סירבה לענות על שאלות מדיניות. אנחנו עמדנו על שלנו ואני הנחתי שהלכה הידידות בינינו. לימים, הסתבר שהיא לא נוטרת לי טינה.הנחתי שזה פשוט מכיוון שיש לה יכולת להכיל אירועים כאלה ולזכור שזה המקצוע. כשהסתובבנו איתה השבוע, הזכרתי לה את הראיון ההוא ובעיקר את העובדה, שבראיון עיתונאי היא אמרה, שלונדון התנהג בראיון ההוא "כמו בהמה מטורפת". היא לא האמינה למשמע אוזניה. "אתה היית בראיון ההוא? אני לא מאמינה".

כך או כך, אלו הראיונות שהכי קשה לי לעשות. אין לי חברים פוליטיקאים. אם יש לי כבר איזה פוליטיקאי, שמחבב אותי, אז זה עובר לו ברגע שהוא מתקדם. גם יחימוביץ לא תגדיר אותי כחבר שלה, אבל אין ספק, שיש בינינו פחות מרחק מזה שאני רגיל, ביני לבין פוליטיקאים. בקיצור, באתי בהחלטה לא לעשות לה הנחות. איך יצא?הנה הראיון המלא. שפטו בעצמכם.

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.