ערוץ 10 – איום הסגירה

| 1 בפברואר 2009

אם יש דבר אחד טוב במשבר המקולל הזה,אתה רואה גילויים יפים של סולידריות עיתונאית. עיתונאים שמבינים, שלפני שהם מתחרים שלך, הם עמיתים שלך. עיתונאים שתומכים בהמשך קיומו של ערוץ 10 כי הם מבינים איזה נזק ייגרם לכולנו אם כלי תקשורת מרכזי ייסגר, ברמה האישית, אבל גם ברמה הדמוקרטית.אני וחבריי בערוץ לא נשכח את מה שאמרוקרן נויבך ברשת ב', אבי וייס, גיא סודרי, עודד בן עמי ואילן לוקאץ' בחדשות 2, אילנה דיין, עמנואל רוזן ובטח יש עוד המון שהשמיעו קול בזמן קריטי.

ולעומת זאת, ב"ידיעות אחרונות"…

לגיטימי לגמרי של"ידיעות" כעיתון תהיה דיעה בעניין ערוץ 10. מהיום שנולד הערוץ הזה הוא לא בא לו טוב. "ידיעות", כזכור, סירב במשך תקופה ארוכה לפרסם את לוח השידורים של ערוץ 10. גם עכשיו, מי שקורא את העיתון מבין שלא צריך לבוא לקראת בעלי המניות של ערוץ 10. דיעה באמת לגיטימית. מה שמדהים אותי, זו רמת המשמעת והארגון של העיתון הזה. מי שעבד פעם בעיתון יודע כמה קשה להשליט דיעה אחידה. עובדים מאות עיתונאים בעיתון. לעשרות מהם יש בטח מה להגיד בעניין כזה וסביר להניח, שגם מנדט להביע דיעה. הנהלת העיתון הרי לא יודעת בעיקרון מה הם חושבים. ב. מיכאל לא חולק את דעתו בעניין ערוץ 10, מן הסתם, עם עורך העיתון, שילה דה בר. אם כך, איך ב.מיכאל (סתם אני מביא אותו כדוגמא. אין לי מושג אם יש לו דיעה בכלל בעניין) או מאיר שלו יודעים לא לכתוב על ערוץ 10, או לחילופין, לכתוב לפי הקו המערכתי? כלי תקשורת מותנים בדרך כלל להביא באופן אוטומטידיעה בעד ודיעה נגד. ב"ידיעות" הבוקר גפי אמיר תעקוץ את ערוץ 10 ומשה רונן "יאזן" עם טור נגד בכירי ערוץ 10…

אניבטוח שהדיעה ששניהם הביעו היא דעתם האמיתית והכנה. אף אחד לא השתיל להם אותה, אבל איך ידע, מי שידע שם למעלה, לתת להם לכתוב בדיוק בנושא הזה? איך הוא ידע שהם ביקורתיים על מהלכי ערוץ 10 (זכותם המלאה)? הרי שניהם לא נמצאים קבוע במשבצת בה הם כתבו היום. מישהו שם אותם שם ובמקרה היה להם מה להגיד על ערוץ 10. ואיך כל אלה שחושבים אחרת בעיתון יודעים לא לשלוח מאמר?

שיטה אחת של מנהלי כלי תקשורת להעביר את המסר לעובדיהם היא להפוך אותו לפומבי. כשאתה לא מפרסם לוח שידורים של ערוץ, כל העובדים מבינים מה אתה חושב. בכל זאת, יש ב"ידיעות" המון עיתונאים טובים, איכותיים, עצמאיים ודעתניים (זה לא מס שפתיים. באמת יש. לא פחות טובים מאלו של חדשות 10). איך הם מוכנים להתיישר על פי הקו של צמרת העיתון במאבק הזה ובשורה של נושאים אחרים בעבר?

בבטן, יש לי תחושה כבדה שאני יודע איך זה קורה.קוראים לזה – מקום עבודה.ייתכן שאם, חלילה, ייסגר ערוץ 10 והטראומה התעסוקתית של כולנו, מן הסתם, תהיה לא פשוטה,גם אני אתחיל לרחרח במקום העבודה הבא שלי, מה מנהלי כלי התקשורת שליחושבים, לפני שאני אומר משהו.

תגובות

תגובות

One thought on “ערוץ 10 – איום הסגירה

 1. W.D.F

  מה אתה אומר בעצם ?
  שיש הסללת מחשבות בעלי ההון על מנת להכתיב סדר יום של מדינה שלמה……
  ויש הסללה של קבוצות חלשות באוכלוסיה להשאר במעמד סוציו אקונומי נמוך
  ויש הסללה של השמאל לתמוך באג'נדה הפלשתינאית בכל מחיר אפילו כשהעם הצביע אחרת.
  ויש הסללה בתוך מקום העבודה של מקורבים של מקורבים של מקורבים.
  שאיבדנו בעצם את היכולת להתפרנס בכבוד ביושר ולהבטיח את עתידנו.

  האזרחים נחבטים מכל הכיוונים ואפילו הליכתם לקלפי לא תשנה כבר את מצבם כי לבחור בין חרה כזה לחרה כזה זה עדיין חרה אף אחד לא מתווה באמת דרך

  אז מה אתה אומר בעצם ?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.