תביעת לשון הרע של נתניהו

| 8 ביוני 2009

קיבלתי מייל מגולש שהתרעם על כך שלא התייחסתי בבלוג למחיקת תביעת הדיבה נגדי של ראש הממשלה בנימין נתניהו. האמת, צודק. שכחתי.

נתניהו תבע אותי על הפרסומים שלי בגין נסיעותיו ללונדון. התביעה הייתה על 2 מיליון שקלים והיא יוחצ"נה באגרסיביות. אני פרסמתי ביום חמישי בערב. ביום שני בבוקר, אופיר אקוניס, דוברו באותה תקופה של נתניהו, עלה לגלי צה"ל והקריא במשך דקות ארוכות את כתב התביעה. בלעדי לגל"צ.

לפני כמה שבועות, נתניהו משך את תביעתו. למה? הוא לא נימק. מתי בדיוק? אני לא יודע. נתניהו באופן יוצא דופן תבע את ערוץ 10, אבל לא תבע אותי אישית. למה? לא יודע. אני יכול לשער שבמצב בו אני לא צד לתביעה, לא צריך אותי כצד לפשרה או סגירת התביעה. אולי. לכן, בכלל לא ידעתי שנתניהו מחק את התביעה. שמעתי שמועה כזאת וראיתי ידיעה ב"מעריב". לשכת נתניהו אמרה בתגובה ל"מעריב" שהם שוקלים את צעדיהם. זה היה לא מדויק, בלשון המעטה. כמה שבועות לפני כן התביעה נמחקה.

כך או כך, אני לא מכיר איש אחד שחשב שנתניהו ינהל את המשפט נגדי. מה הוא צריך שייכנסו להוצאות הכביסה שלו? לדפוס הנסיעות שלו לחו"ל? לשאלת המימון? הדבר האחרון שהוא צריך זה ששרה נתניהו תיקרא לדוכן העדים ואחרי זה ראש הממשלה ייחקר על הדברים הללו. השאלה הגדולה היא למה בכלל הוא תבע.

גם לשאלה הזאת אין לי תשובה חלוטה (אולי בגלל זה לא בער לי לכתוב פוסט. אני לא ממש יודע לספק תשובות). מקורבי נתניהו אמרו לי שמר נתניהו לא רצה להגיש את התביעה, אבל רעייתו הייתה נחושה לעשות כן. שרה הייתה שותפה להתייעצויות לפני הגשת התביעה. לפי המקורבים, אחד הלקחים שהיא הפיקה מהקדנציה הראשונה זה לא לתת להכפשות נגד בני הזוג לעבור ללא הליך משפטי. היא יישמה את זה בהצלחה מול "מעריב" ורצתה ליישם את זה גם במקרה הזה.

שלא תבינו אותי לא נכון – אני שמח על מחיקת התביעה. נכון, זה היה יכול להיות משפט מאוד עסיסי, אבל אני שונא את ההתנצחות המשפטית ואין לי שום עניין בחיכוכים לא נחוצים עם לשכת נתניהו. יש לי מספיק חיכוכים, שקשורים להווה. לא צריך את השקים של העבר. 

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.