שרלטנים

מאת  | 10 באוקטובר 2007
 

מייד אחרי שנחתמים הסכמים קואליציוניים, דוברת הליכוד מעבירה אותם לכתבים. הם הופכים למידע גלוי. לא במקרה של מפלגת העבודה. צוות המו"מ של ברק ביקש מהליכוד לא להפיץ את ההסכם שנחתם הלילה. למה? יש לי ניחוש מבוסס. הם רוצים להרוויח כמה שעות של ספינים בתוכניות הרדיו, לפני שהם חייבים לפרסם אותו בוועידה.

אין תרגיל מלוכלך שהאנשים האלה לא עשו, כך שהתרגיל הזה קטן עליהם. על חלק מהכתבים זה אפילו עבד והם קנו את הספין של "הישגים דרמטיים" במו"מ הקואליציוני. שמעתי הבוקר את השר שלום שמחון אצל רזי ברקאי מדבר על ה"הישגים הדרמטיים" שלהם. כמעט התפוצצתי. אחר כך הוא סירב לפרט את ה"הישג הדרמטי" שאפילו הוא לא דמיין שישיג.מגיע ל"איש הגדול" הזה שיפרט אותו, הוא הסביר. האיש הגדול הזה הוא כולה עופר עיני. אפילו הוא אמר ששמחון מגזים.

מה אתם יודעים, אמני המו"מ מהעבודה. צמד חמד שמחון עינינכנסים בבוקר ויוצאים בלילה עם "הישגים דרמטיים" שלא היו כדוגמתם. כל כך דרמטיים, שהם מסרבים לפרסם אותם. רמה כזאת של שרלטנות ונכלוליות לא ראינו שנים ארוכות. שמחון בהחלט ראוי למילה על שמו. "שמחונות" – רדיפת שררה בכל מחיר, הפצת כזב ודברי שטות בפריים טיים רדיופוני.

עכשיו לעובדות.

הישגדרמטי ראשון – אכיפת החוק בנושא פינוי מאחזים. אל תתפסו את הבטן. מספיק לספר, שכאשר הם דרשו את זה, גדעון סער מהליכוד אמר להם שהוא מוכן שממשלת נתניהו תפנה את אותה כמות מאחזים שפינה שר הבטחון ברק בממשלת אולמרט.

הישג דרמטי שני – הממשלה תחתור להשיג שלום אזורי. אלוהים שיעזור. איזה קשקוש. איך היא תחתור? האם היא תהיה מוכנה לוותר על רמת הגולן? למה להקשות? תחתור, מספיק דרמטי, לא?

הישג דרמטי שלישי – הממשלה מחוייבת להסכמים קודמים. וואו. נתניהו פשוט התקפל לגמרי. נכנע. רוב ממשלות ישראלהרי זורקות לפח את ההסכמים הקודמים. אתם לא זוכרים איך ממשלת שמיר זרקה לפח את הסכם השלום עם מצרים? ואיך ממשלת נתניהו שרפה את הסכם אוסלו? לא? שמחון, מסתבר, זוכר.

בתחום הכלכלי גם הושגו "הישגים דרמטיים". העבודה מסרבת לפרסם אותם, אבל דובר ההסתדרות הוציא הודעה בה הוא מפרט את ההישגים. נדמה לי שזה מתמצת הכל. אלו הם הישגים של ההסתדרות. לא של מפלגת העבודה. עופר עיני היה משיג אותם בכל מקרה. מטעמיו שלו (ריצה לראשות העבודה אולי?) הוא בוחר להשיג אותם במסגרת הסכם קואליציוני של העבודה עם הליכוד. אין שום קשר לעבודה. אגב, רוב ההישגים הם שותפות של עיני בקבלת החלטות כלכליות – חברתיות. נתניהו הסכים לזה ועודד את זה, עוד לפני המו"מ הקואליציוני.

העבודה מנפנפת בקבלת 950 מיליון שקלים תוספת לקצבאות הזקנה. התוספת תתפרש על 3 שנים. א. בהסכם הקואליציוני שלא מומש בין העבודה לקדימה היה הישג גדול יותר עבור הגימלאים. ב. בוא נראה את זה קורה אחרי השנה הראשונה. ג. ש"ס עם 11 מנדטים השיגה הרבה יותר בהסכם הקואליציוני שלה. טוב, הם גם עשו מו"מ ולא התנהגו כמו סמרטוטים.

דבר אחד חייבים לתת למו"מ של העבודה. הם אכן השיגו הרבה מאוד בתחום הפרסונלי. 5 שרים, 4 תיקים, שליש כהונה כיו"ר ועדת חוץ ובטחון, סגני שרים. אני בטוח שאתם לא חושבים שזה הדבר היחיד שחשוב להם. אני בטוח שאין לזה קשר לעובדה שהשר הרצוג סיים להתלבט סוף סוף והחליט לתמוך בכניסת העבודה לממשלה. איזו הפתעה. כנראה שהוא קיבל תשובה לשאלות שהפנה לברק…

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.