חקירותיו של אבי לחיאני או איך נגמרה כאן השחיתות

מאת  | 9 ביולי 2013
 

בשלוש וחצי השנים האחרונות נגמרה השחיתות. הסקר הזה, שפורסם היום, כנראה עוד לא התעדכן. עובדה. עד לפני שלוש וחצי שנים הייתה שחיתות נוראית. ראש ממשלה, נשיא, שר משפטים, שר אוצר, בכירי רשות המיסים, ראש עיריית ירושלים, מנכ"ל מנהל מקרקעי ישראל ועוד. מאז שקט, דממה. אין חקירות, אין כתבי אישום, נגמרה השחיתות. באו סוף סוף יועץ משפטי לממשלה, שהיה סניגור ומבקר מדינה, שנבחר על ידי ראש ממשלה ומאז הכול טוב.

פה ושם יש איים אחרונים. ראשי ערים, למשל. גם שם זה נמתח ונמרח ונסחב כשהחשודים איכשהו עדיין אוחזים בכול משרות הכוח והעדים נגדם נרדפים.

יש, למשל, חקירה נגד שלומי לחיאני, ראש עיריית בת ים. לאחרונה פורסמה סוף סוף טיוטת כתב אישום. זה לקח לרשויות האכיפה קצת זמן. הוא נעצר לפני שלוש וחצי שנים. התחקירים נגדו הם בני 4 ו – 5 שנים. העדויות על התנהלותו כל כך בוטות וחריפות, אבל לחיאני יושב בלשכת ראש העיר, לצדו בכירי העירייה ואם בג"צ לא יסלק אותו משם (דרך פסיקה עקרונית בעניין צבי בר), אז הוא ינצח בבחירות הקרובות ברוב מוחץ.

אני רוצה לחשוף באופן חריג את תמצית עדויותיו של אחיו, אבי לחיאני, במשטרה. קחו לכם חמש דקות לקרוא את זה. צריך קצת סבלנות ולא מעט ריכוז לפעמים, אבל לא צריך פרשנות. תאמינו לי, לא צריך פרשנות. תקראו לבד. מפעם לפעם בסוגריים אני אבאר דברים קריטיים להבנת החומר.

חקירת אבי לחיאני במשטרה, 28.12.09

שאלה: חברת "אלשב", בבעלות מיהי?

תשובה: למיטב ידיעתי, הייתה בבעלות אחי, שלמה, עד שנבחר לראש עיר ואחר כך עברה החברה לבעלות גיסתי, דורית לחיאני.

שאלה: מתישהו עזרא (דוש, בעל סופרמרקטים בעיר – ר.ד.) העביר לך סכום כסף גדול או נתן לך צ'קים גדולים ?

תשובה: לא זכור לי.

שאלה: מחומר החקירה עולה כי עזרא דוש העביר לך 200.000 ₪ ב- 2006 . עבור מה קבלת את הכסף ?

תשובה: לא זכור לי סכום כזה. אולי הלוואה. לא החזרתי לו אותה.

שאלה: יש ביניכם איזשהו חוזה או מסמך שנחתם לגבי ההלוואה ?

תשובה: לא זוכר

שאלה: עזרא לא רוצה את הכסף בחזרה. אתה אומר שעדיין לא החזרת לו.

תשובה: הוא רוצה. המצב קשה.

שאלה: אז למה עזרא לא קיזז את ה 65.000 ₪ ששילם לך כעמלה, השנה ?

תשובה: לא יודע. המצב קשה, אולי הוא בקטע של עזרא. אמרתי לעזרא שיהיה לי כסף אז אני אחזיר לו.

שאלה: למי ההלוואה הזו ?

תשובה: לי

שאלה: לאיזה צורך הייתה ההלוואה ?

תשובה: לא זוכר

שאלה: מחומר החקירה עולה כי לאחר מכן העברת את ה 200.000 ₪ הללו לחשבונה של חברת "אלשב" (ששייכת לזוז שלמה ודורית לחיאני – ר.ד.). למה העברת את הכסף הנ"ל לחברת אלשב ?

תשובה: אולי אלשב הייתה צריכה הלוואה. לא זוכר מה היה לפני 4 שנים. אולי זה הלך למשהו אחר. אני לא זוכר. לא זוכר מה היה אז

שאלה: אם אתה אומר שזה היה הלוואה בשבילך, אז למה להלוות אותו סכום לאלשב ?

תשובה: מה זה משנה? זו חברה של המשפחה. אולי אני הייתי במצוקה והלוויתי הכסף מעזרא ואז אולי אלשב הייתה במצוקה וזקוקה לכסף הזה אז העברתי הכסף לה

שאלה: זה דווקא נראה כאילו אתה מעביר את הכסף מעזרא ישירות לאלשב.

תגובתך ?

תשובה: זה לא נכון. זה מעזרא אליי וממני לאלשב.

שאלה: ואם כן אז למה זה קורה שהכסף מועבר מעזרא אליך ואחרי זמן קצר ממך לאלשב ?

תשובה: אולי הייתה מצוקה לאלשב. אני לא זוכר, אבל מה זה משנה. אולי דורית פנתה אליי שהייתה במצוקה

שאלה: יש לך מה להוסיף ?

תשובה: לא. הכל דבש

דבש, אכן דבש. הנה המשך החקירה בנושא בשלב מאוחר יותר: 

שאלה: עזרא דוש מסר כי שלמה לחיאני בקש בעצמו מעזרא דוש את ה 200.000 ₪ האלו. תגובתך ?

תשובה: לא זכור לי דבר כזה לפני חמש שנים. מבחינתי מה שעזרא אומר זה קדוש

שאלה: אז יכול להיות ששלמה לחיאני בקש את הכסף ישירות מעזרא דוש ?

תשובה: לא זכור לי

שאלה: שלמה לחיאני דיבר איתך על 200.000 ₪ מעזרא דוש ?

תשובה: לא זכור לי מה היה לפני חמש שנים, לא זכור לי מי ביקש או מי לקח. זכור לי שאני בקשתי ולקחתי

שאלה: עזרה פנה אליך בבקשה לעזרה כלשהי?

תשובה: יכול להיות. אולי מישהו שקיבל דוח. לא זוכר מה עוד. מה שכן זה שאני מציע לעזרא דוש המון עסקאות נדל"ן בכל הארץ.

שאלה: מחומר החקירה עולה כי לאחרונה, עזרא פנה אליך בבקשה לעזרה בנושא של בעיית חניה באחד מסניפי העסק שלו. למה עזרא פונה אליך בנושא הזה ?

תשובה: הייתה לעזרא בעיה עם החניה באזור הבת ימון, איפה שיש לעזרא עסק, והוא פנה אליי ושאל מה עושים ואני הפניתי את עזרא למאיר האחראי על הכבישים בעיר. פונים אליי ביום 400 אנשים כי יודעים שאני יכול לנסות לעזור להם במה שאני יכול, אני מפנה את האנשים לעירייה, רק מפנה ולא בא איתם. העזרה לעזרא דוש הייתה רק בכך שהפניתי אותו למאיר אוני. הבעיה בחניה שלא היה מעבר למשאיות או משהו כזה, כך נראה לי.

שאלה: מחומר החקירה עולה שאחרי כמה זמן אתה דברת עם ציונה מהעירייה לגבי ענייניו של

עזרא. תגובתך ?

תשובה: לא זוכר

שאלה: אני משמיע לך שיחה מס' 25055 ובה אתה משוחח עם ציונה על עזרא ולוחץ עליה לטפל בעניין. תגובתך ?

תשובה: בקשתי ממנה שתעשה פגישה בין עזרא לארז. לא זוכר באיזה עניין, אולי לעניין החניה

שאלה: אמרת שאתה רק מפנה אנשים לעובדים בעירייה ולא מדבר בשמם. למה פה אתה מתקשר ומברר מה עשתה ציונה עם סופר דוש ?

תשובה: רק תיאום פגישה. אם אני צריך לחבר בין האנשים לעירייה אז אני מחבר, זו זכותי

שאלה: מה הקשר של אחיך, שלמה, לעזרא דוש ?

תשובה: לפי דעתי הם חברים הרבה זמן.

שאלה: ע"פ שיחה 16833 אתה אומר לעזרא, לעניין החניה באדום לבן, כי תדבר עם אחיך שלמה, ה"ביג בוס". למה שתפנה לאחיך ובמה הוא יעזור לעזרא ?

תשובה: שאני אומר "ביג בוס" אני מתכוון לשמעון וקנין, העוזר של שלומי. אני לא פונה לשלומי בשטויות כאלה ומפריע לו בעבודה שלו.

איזה אח למופת. לא מפריע לראש העירייה בשטויות. מלאך. הנה המשך החקירה כמה ימים לאחר מכן,  31.12.09

שאלה: ביום שני אמרת שעזרא שילם לך 65.000 ₪, מה זה ?

תשובה: אמרתי לך בערך. היה שם יותר מהסכום הזה. היה שם בערך 100 או 110 אלף ₪ וכל זה על התיווך. שווי הנכס היה בערך 2 מליון ₪ או אפילו 2.8 מליון ₪ . לא יודע בכמה סגרו בסוף. רק חיברתי ביניהם

שאלה: עזרא אומר שהעסקה ברמת גן בכלל לא יצאה אל הפועל והוא לא רכש כלום. תגובתך ?

תשובה: אני הבנתי שהייתה עסקה. עזרא אמר לי שהכל בסדר עם העסקה. זה היה לפני כמה חודשים.

שאלה: אז למה לנו עזרא אמר שלא הייתה עסקה ?

תשובה: לא יודע

שאלה: ואם לא הייתה עסקה, אז למה שילם לך כסף ?

תשובה: בקשתי שיביא לי על החשבון ?

שאלה: אבל לא הייתה עסקה אז למה שישלם לך ?

תשובה: אם לא הייתה עסקה אז נחזיר לו.

כמה פשוט. לא הייתה עסקה, נחזיר לו. מה זה מאה אלף שקל בין חברים. בכלל, אבי לחיאני סיפר כי הוא משתכר משכורת שכיר צנועה וכך גם אישתו, אבל תראו איזה סכומים הוא מגלגל ומאיפה הם.

חקירת אבי לחיאני – 4.1.09

שאלה: למה שאבנר ועובדיה יתנו לך צ'ק בנקאי על סך כ-700,000 ₪ ללא ריבית וללא הצמדה כהלוואה לאחיך (ראש העירייה – ר.ד.) לחברת אלשב?

תשובה: הכול מקטע של אמונה באברהם לחיאני. היום עובדיה מוכן לחתום לי ערבות בכל סכום שארצה כי אני בן אדם הגון וישר ומסור.

שאלה: אבנר בחקירתו מסר שבמתן ההלוואה לחברת אלשב הדבר היחיד שעמד מולו זה שהוא עומד מול ראש עיר ואם יצטרך את ראש העיר בעתיד מתן ההלוואה יוכל לעזור לו.

תגובתך?

תשובה: זה לא מעניין מה שהוא אומר.לשלומי אין שום קשר לאבנר קריאף למעט שאבנר קריאף משכיר את הנכס בחוף השייך לאלשב. לאבנר קריאף אין שום קשר לשלומי לחיאני לא במישרין ולא בעקיפין למעט הנכס בחוף הים. שלומי לחיאני לא הבטיח שום טובה על הכסף לאבנר קריאף. הטובה שאבנר קריאף ועובדיה נתנו את הכסף לחברת אלשב הכול בגללי.

חקירה מאוחרת יותר

שאלה: מה הקשר שלך לצ'יינג' של ציקורל?

תשובה: פעם הייתי אחראי על צ'ק של חבר, הייתי ערב וזהו. לא זוכר עוד משהו אם היה

שאלה: מחומר החקירה עולה שציקורל נתנו לך צ'ק בנקאי ע"ס של 416.000 ₪, לפקודתך. בתאריך 20.12.06. עבור מה ניתן לך הכסף הזה ?

תשובה: לא זכור לי (איך הוא יכול לזכור סכומים עלובים כאלו? – ר.ד.) 

שאלה: מה עשית עם הכסף הזה ?

תשובה: לא זכור לי

שאלה: הכסף הזה, הופקד באותו היום בחשבונה של חברת אלשב. למה ?

תשובה: תבדוק אצל רואה החשבון של אלשב. לא זכור לי מה זה

שאלה: מחומר החקירה עולה כי המרת בצ"ינג' של ציקורל בתאריך 16.11.06 סכום כסף של כ 290,000 דולר ובתמורה קבלת צ'ק בנקאי ע"ס של1.253.655 ₪. מה מקור הכסף הזה ?

תשובה: לא ראיתי את הצ'ק והניירת, לא יודע מה זה ועל מה מדובר (נו, די כבר להציק, עוד 2.5 מיליון, פחות 2.5 מיליון, השחיתות נגמרה, תרדו מזה – ר.ד.) 

נושא מרכזי בחקירה הוא שהאח לחיאני משמש מעין מאכער על בעירייה. כולם פונים אליו כדי שיעזור בעירייה והוא עוזר. רק מתוך רצון טוב, כמובן ולפי החוק. פעם, למשל, הוא רוצה להרוס נכס מסוים (ששייך לאדם בשם שלמה דגן), שפוגע לו בעסקים, אז הוא לוחץ על העירייה להרוס אותו ואז הוא משנה את דעתו. בטח מתוך רחמנות ועושה הכול כדי שלא יהרסו את העסק (ואז לא הורסים).

דמות מפתח בסיפור הזה הוא פקח בנייה בשם מוריס לוי. לוי שיתף פעולה בשלב מסוים עם המשטרה וללא שום קשר, כמובן, העירייה החליטה לפטר אותו. בסוף, איכשהו, הוא הצליח לחלץ צו ממבקר המדינה, שהשאיר אותו בתפקידו. נסו אתם לדמיין איך זה לעבוד במקום שכול המנגנון יודע שראש העיר ואנשיו רוצים את ראשך.

חקירת אבי לחיאני:

שאלה: ציינת קודם לכן שמאיר דגן (בעל אותו נכס, שלחיאני רצה להרוס) פוגע בפרנסה שלך. פרט באיזה פרנסה מדובר ואיך הוא פגע בך?

תשובה: שהיה לי עסק בבן גוריון 73 בשם גרגירים. בעסק הזה השקענו בו הרבה כסף בבניה ובשיפוץ כל מהלך שהייתי עושה בעסק. מאיר דגן הילדים שלו או אשתו והבת שלו היו שולחים מכתבים. הוא עשה לי בית משפט וועדת ערר.

שאלה: אבל ציינת בתחילת העדות שהעסק שנקרה גרגירים לא שייך לך, אלא לאשתי ולשותפים. וכל פעם ציינת שהעסק שייך לאשתך ולשותפים. תגובתך?

תשובה: אשתי ואני זה גוף אחד. בשר ודם שלי.

שאלה: אני משמיע לך שיחה 9936 מיום 07.04.09 בה אתה משוחח עם מפקח על הבנייה מטעם עיריית בתים בשם מוריס לוי ואתה מורה לו לבדוק מי מעורב בבניה בבן גוריון 107 ואתה מורה לו להוציא צו הריסה למקום. למה אתה אמרת שאתה לא מעורב בזה ולמרות זאת אמרת למוריס בשיחה שיוציא צו הריסה למקום.

תשובה: בנה בלי היתר, תוציא לו צו הריסה. אני לא הבוס שלו אני לא מהנדס העיר אני לא עובד עירייה ואין לי משכורת מהעירייה. אמרתי למוריס שיפעל אך ורק ע"פ חוק אני לא הבוס שלו.

שאלה: אתה אומר שאתה לא בוס שלו. ואנחנו מבינים שאתה לא אחראי עליו. אז מדוע מוריס פונה אליך, אני מצטט "אדוני ראש העיר" ואתה במהלך השיחה מורה לו להוציא צו הריסה למקום הזה וע"פ חומר הראיות שיש בידינו, זו לא הפעם היחידה שאתה נותן הנחיות למפקחי העירייה לבצע פעולות במסגרת תפקידם. תגובתך?

תשובה: אני לא נותן להם הנחיות אני מייעץ להם בלבד. מוריס יודע שדגן הציק לי המון המון זמן. יודעים שאני אוהב לעזור לאנשים ולייעץ לאנשים מכל תחום והכול מהלב.

שאלה: ע"פ השיחה שהושמעה 10012 בה אתה נשמע אומר למוריס "תתקוף שם". ובתגובה אתה לא מסרת לנו תשובה לגבי האמירה הזו ואתה רק מתחמק מהשאלה. אני רוצה לומר לך שאתה משקר כי על סמך הראיות שהוצגו לך אתה כן מורה למוריס לתקוף במקום הזה הכוונה להוציא צו הריסה וזאת בניגוד לטענתך שאתה רק נסית לעזור בכל מה שקשור לבן גוריון 107?

תשובה: לפני שהכרתי את יגאל, רציתי להציק לו למאיר דגן, אני מודה. אחרי שהכרתי את יגאל עזרתי לו. אני לא מהנדס עיר ואני לא הבוס של מוריס ויש לו בוסים שיפעל ע"פ חוק. אין לי משכורת מעיריית בת ים.

שאלה: מה שאתה אומר זה שמוריס שמע בקולך הוא פעל בניגוד לחוק?

תשובה: אני לא הבוס של מוריס. אם אני יגיד למוריס לקפוץ מהגג הוא יקפוץ. הוא פנה אלי לא אני אליו. שיפנה למהנדס, לא אליי.

שלב אחר בחקירה

שאלה: איך אתה מסביר את זה שבהתחלה אתה פעלת להרוס את המקום לדגן ואחרי זה נהפכו היוצרות וניסית לעזור לדגן שלא יהרסו את המקום. מה המניע?

תשובה: הפעילו עלי לחץ לתקוף. אח"כ יגאל דיבר איתי דרך כמה אנשים שאמרו… לא משנה מה הם אמרו. יגאל פנה אליי לעזור לו. הסברתי לו מה לעשות כיוונתי אותו וניסיתי לעזור לו. אפילו ביום ההריסה ניסיתי לעזור לו. באתי לשם לאזור וניסיתי לעזור לו שלא יהרסו.

למי שלא הבין, אבי לחיאני, האח של ראש העיריה, הגיע לנכס שפקחי העירייה באים להרוס והוא מונע את ההריסה.

שאלה: אמרת שהגעת למקום בבן גוריון 107 ביום ההריסה ועזרת ליגאל חכמון. מה בדיוק עשית פרט?

תשובה: ניסיתי לדבר עם מוריס שינסה לעכב את ההריסה. באותו יום הלכתי להלוויה אני לא זוכר בדיוק ולא יכולתי להישאר שם. הייתי במקום דקה שתיים והלכתי.

שאלה: מה הסיבה שלא הרסו באותו היום שהיית בבן גוריון?

תשובה: לא יודע, אני הלכתי.

שאלה: ע"פ חומר החקירה ביום שאתה היית במקום לא התבצעה ההריסה בגלל המעורבות שלך. מה תגובתך?

תשובה: לא יודע. הלכתי להלוויה לא הייתי שם.

שאלה: באותו היום שהיית בבן גוריון 107 מי היה נוכח במקום?

תשובה: אני ויגאל. הייתי במקום דקה ונסעתי.

שלב מתקדם יותר בחקירה

שאלה: בשיחה עם קצין החקירות, זיו שגיב, טענת שאף פעם לא פנית לאחיך ראש העיר שלמה לחיאני בענייני תכנון ובנייה בעיר בת ים. האם בהקשר לבן גוריון 107 בגין צו ההריסה למקום וביצועו האם דיברת עם אחיך שלמה לחיאני?

תשובה: פניתי לשמעון (עוזרו של שלמה לחיאני – ר.ד.). אני לא פניתי לשלמה.

שאלה: אני משמיע לך שיחה 9993 מיום 7.4.09 בה אתה משוחח עם אחיך שלמה לחיאני ראש העיר בת ים (שוב הזכרון המתעתע הזה, איך מצפים מאדם לזכור כל איזו שיחה עם אחיו? – ר.ד.) . בה אתה שואל אותו לגבי אישורו של שמעון וקנין בגין הבניה בבן גוריון 107. תגובתך?

תשובה: אני שאלתי את שלמה אם שמעון וקנין אישר לו לסגור את הויטרינות בבן גוריון 107

שאלה: למי שייך העסק?

תשובה: למאיר דגן

שאלה: אתה אומר לשלמה לחיאני אחיך כי מוריס שלנו אמר לך. למה אמרת שלנו? למה התכוונת?

תשובה: מוריס מהעירייה. עובד עירייה.

שאלה: למה אתה אומר שלנו ואחיך שלמה מבין אותך. מה זאת אומרת שלנו. מה מוריס עובד שלך ושל אחיך?

תשובה: מוריס עובד של אח שלי לא שלי. הוא עובד עיריית בת ים בלבד. אני אין לי סמכות לומר למוריס מה לעשות ואיך לפעול. יש למוריס בוס בשם שוקי פתאל הוא צריך לפנות אליו. אין לי מושג למה הוא פונה אליי מה הוא רוצה ממני. הוא יודע שדגן עשה לי הרבה חיים קשים בסיטואציה הזו.

שאלה: ע"פ חומר הראיות שיש בידנו וע"פ חומר הראיות שהצגנו לך וע"פ התגובות שלך לחומר שהוצג לך, עולה שבמהלך מסירת הודעתך אתה משקר ולא אומר את האמת. אני מפנה אותך לשיחה האחרונה שנשמעה בפניך שאכן כן מוכיחה ששוחחת עם אחיך ראש העיר בת ים בהקשר לבן גוריון 107 בגין הריסת המבנה וזה בניגוד לטענתך הקודמת שאף פעם לא פנית לאחיך שלמה לחיאני בענייני תכנון ובנייה. למה אתה מנסה להסתיר את המעורבות של אחיך שלמה לחיאני?

תשובה: אני לא מנסה להסתיר כלום השיחה הזאת פשוט לא זכרתי אותה. יש לי מאות שיחות ביום בכל ההקשרים. אני הייתי בטוח שפניתי לשמעון וקנין ולא לשלמה לחיאני.

שאלה: למה שזיו (קצין החקירות – ר.ד.) היה פה ואמר לך שאחיך שלמה אישר שפנית אליו, עדיין הכחשת והסתרת את המעורבות של אחיך?

תשובה: כי זה פרח לי מזכרוני אנחנו בני אדם בשר ודם.

שאלה: מה המעורבות של אחיך גדי לחיאני בעניין בן גוריון 107 (וואו, לשלמה יש עוד אח? הוא בטח לא מעורב בעניינים בבת ים – ר.ד.)?

תשובה: אולי הוא גם עזר להם אני לא יודע.

שאלה: מחומר החקירה עולה כי אתה ביחד עם אחיך גדי לחיאני מנעת את ההריסה בבן גוריון 107. אני אומר לך שאתה ואחיך גדי הפרעתם בביצוע צו הריסה מנהלי שהוצא לבן גוריון 107 בנכס של מאיר דגן?

תשובה: שלילי וחזק הייתי במקום שלוש דקות הלכתי להלוויה לא מעניין אותי שום דבר.

שאלה: האם אתה מכיר את חגי כץ?

תשובה: לא מכיר.

שאלה: חגי כץ הוא מנהל על הפיקוח על בנייה בעיריית בת ים. לטענתו, אתה ביחד עם אחיך גדי לחיאני מנעתם את ביצוע צו ההריסה. מה תגובתך?

תשובה: אני בחיים שלי לא ראיתי את חגי במקום הזה. זה שקר וכזב אני ראיתי רק את מוריס ויגאל. אח"כ אחי גדי בא לשם ואני הלכתי להלוויה. אני מוכן שחגי יבוא ויגיד שהפרעתי או דיברתי איתו.

שאלה: אני שאלתי אותך מה המעורבות של גדי לחיאני בעניין בן גוריון 107 ואתה אמרת שאתה לא יודע ולא ראית אותו שם. למה שיקרת? למה אמרת שגדי הגיע שהלכת?

תשובה: אני לא משקר ולא מרמה אולי גדי בא לעזור להם. זכותו המלאה. אני פניתי למוריס ויגאל. אמרתי שיבקש בקשה לבית משפט לדחייה של הצו ונסעתי אחרי שלוש דקות להלוויה.

שאלה: מוריס טוען כי הוא מפחד ממך בגלל שאתה אח של ראש העיר והא מודה שהוא לא עושה את עבודתו בגלל המעורבות שלך. למה שבן אדם יפליל את עצמו בעבירות פליליות ויאמר כאלה דברים שהוא מפחד ממך בגלל שאתה אח של ראש העיר?

תשובה: מוריס לא מפחד ממני אני לא מאיים על אף עובד עירייה. תביא לי עובד עירייה שאיימתי עליו או דיברתי אליו לא יפה אני מוכן להיכנס 20 שנה בית סוהר.

היו עוד הרבה מקרים שאבי לחיאני טוב הלב ניסה לעזור. המון מקרים. המון פקידים. הנה מקבץ מייצג.

שאלה: האם פנית למפקח מהעירייה לבצע אכיפה כנגד מיכאלה גביש?

תשובה: לא

שאלה: מוריס לוי (פקח הבנייה – ר.ד.) טוען בהודעתו כי אתה הורית לו להמשיך ולבצע אכיפה כנגד מיכאלה גביש ואחרי שאתה רכשת את הנכס, אתה ביקשת שלא להמשיך לבצע את האכיפה (כשהוא היה של גביש, הוא היה לא חוקי. כשהוא שלי, הוא חוקי. מה לא ברור? – ר.ד.). מה תגובתך?

תשובה: שלילי. לא היה ולא נברא

שאלה: למה שמוריס לוי יפליל את עצמו ויטען כזה דבר?

תשובה: אין לי מושג

ש.אני משמיע לך שיחה 1507 מיום 22.3.09 בה אתה משוחח עם המפקח יעקב גורברין בה אתה מנחה אותו מה עליו לבצע במסגרת תפקידו. תגובתך?

תשובה: אין לי מושג מה זה. אני לא יודע על מה מדובר.

שאלה: מדוע התקשרת אליו ליעקב גורברין?

תשובה: כדי לעזור למישהו אני לא יודע את הסיבה.

שאלה: האם זה לגיטימי שאתה לא עובד בעיריה, לא ממונה על יעקב גורבריין מפקח על הבנייה ואתה פונה אליו ומנחה אותו מה לעשות והוא נותן לך הסבר. ומי זה המישהו שצריך לעזור לו?

תשובה: אני לא יודע מי זה המישהו הזה. אני עוזר לכולם כל מי שמבקש אני עוזר לו. לא משנה מה המטרה ומה הסיבה. אני בתוך תוכי כל הזמן יעזור ואני תמיד יעזור. כל האנשים פונים למפקחים אישית אליהם ולא ישר למחלקות.

שאלה: מי זו ריטה שטנצקי מהעירייה ?

תשובה: אני מכיר ריטה מעיריה, לא מכיר שם משפחה שלה, היא אחראית על כל גביית ארנונה בעיריה

שאלה: מה הקשר שלך לריטה ?

תשובה: כלום

שאלה: באילו מקרים אתה פונה אליה ?

תשובה: שאנשים ניתקו להם מים או רוצים לפרוס חובות אז פונים אליה ואני מפנה אנשים אליה. אני תמיד אעזור בשמחה ובכל מקרה.

שאלה: אני משמיע לך שיחה מיום 15.10.09 משעה 16:01 מספר שיחה 25115. בשיחה אתה מדבר עם ללו ומפנה אותו לריטה. למה? מה הקשר לריטה ?

תשובה: כנראה עשו לו עיקולים אז אני מפנה אותו לריטה בקטע של עזרא

שאלה: במה ריטה עוזרת לך ?

תשובה: או שעושה תשלומים או או שמשלמים לה על החשבון וזה כדי למנוע עיקול. ריטה עוזרת כך לכל מי שיש לו צרות בעיר.

שאלה: אז למה ללו צריך לפנות אליך ולא פונה ישירות לריטה

תשובה: אולי שם מציקים לו ויש שמה סחבת

שאלה: ואיך זה שאתה יכול לפנות ישירות לריטה או להפנות אליה?

תשובה: זה התחום שלה. זאת העבודה שלה.

שאלה: מי זה מנשה לוטן ומה הקשר שלך אליו ?

תשובה: הוא אחראי על הגביה. אם יש בעיה לאנשים אז אני מפנה אליו או מדבר איתו.

שאלה: ממתי אתה מכיר את מנשה וריטה ופונה אליהם ?

תשובה: חמש עשרה שנה בערך, מהתקופה שעבדתי באלשב בכל העניינים של בתים משותפים ורישום דירות והעברת חוזים, ניתוקי מים שניתקו לדיירי חברת אלשב

שאלה: באילו נסיבות אתה יוצר קשר עם מנשה ?

תשובה: שיש למישהו בעיה ולא יכול לפתור אותה אז אני פונה למנשה

שאלה: מי זו פלורה ששון ומה הקשר שלך אליה ?

תשובה: בעיריה שם, בחדר 106 בקטע של הגביה

שאלה: באיזה עניינים יצרת איתה קשר ועבור מה ?

תשובה: לא זוכר. עזרה לאנשים. רק עזרה לאנשים

שאלה: ממתי אתה מכיר את פלורה?

תשובה: גם 15 שנה

שאלה: מה הקשר שלך לדורון לוי ?

תשובה: אני מכיר אותו הוא חבר שלי. אני מכיר אותו. מכיר אותו 15 שנה.

שאלה: האם פנית אליו בענייני עבודה ?

תשובה: כן. אומר לו שיחייב עסקים בארנונה, שיתן לעסקים בראש. העירייה בגרעון. אומר לו על עסקים חדשים שיחייב בארנונה ועל עסקים ישנים שיחייב אותם ע"פ חוק

שאלה: בשיחה מס' 4401 מיום 26.03.09 אתה מדבר עם דורון ומורה לו לשים ברקסים ב 105 וב 63 . למה הכוונה?

תשובה: עשיתי עסקה עם יוסי בן שמעון, שלא שילם לי תיווך. אני מבקש מדורון שינסה לסחוב את יוסי בנכסים שלו ככה כדי שישלם לי. זה נכס בהרצל 10 שיוסי רכש ומגיע לי שמה דמי תיווך ובבן גוריון 105 שגם שמה נכס שהוא קנה. בנכס ב 63 לא קשור אליי.

שאלה: באיזו סמכות אתה מנחה את דורון לוי, עובד עירית בת ים, מה לעשות ומה לא לעשות?

תשובה: לא מנחה. מבקש (גם אתם יכולים לבקש מבכיר בעירייה שימרר את החיים למישהו שיש לכם מחלוקת חוזית אתו – ר.ד.).

שאלה: מי זה שלמה שמש ומה הקשר שלך אליו ?

תשובה: פקח דוחות. מכיר אותו מהעיריה

שאלה: כמה זמן אתה מכיר את שלמה שמש ?

תשובה: יותר מעשר שנים

שאלה: באילו מקרים אתה פונה אליו?

תשובה: אם משהו קיבל דוח שיעזור לו ,או לבקש ממנו לרשום למחשהו דוח על פסולת (אבי בעד עיר נקייה – ר.ד.).

שאלה: מי זאת רלי ומה הקשר שלך אליה ?

תשובה: חברה של אשתי.

שאלה: בשיחה מס' 4931 מתאריך 29.3.09 מתקשרת אליך רלי ואומרת לך שיש במקום פקח. אתה מדבר עם שמש הפקח ומנחה אותו לתת אזהרה ולא דוח. מדוע אתה מנחה פקח של העירייה כיצד לפעול?

תשובה: כנראה שמה זבל, קרטונים של מזגן, על המדרכה ליד הבית שלה והגיע פקח, שלמה שמש, ואני מבקש ממנו בטלפון אם הוא יכול לתת לה אזהרה בלבד ולהימנע מהדוח. אני לא יודע מה עשה אחר כך. אין לי מושג

שאלה: למה הפקח שומע לדבריך כאשר אתה בכלל לא עובד עירייה?

תשובה: כי אני מכיר אותו מהעיריה ובקשתי ממנו. לא יודע אם ויתר לה או לא.

שאלה: למה רלי פונה אליך כשמגיע אליה פקח ?

תשובה: כי היא חברה של אשתי ויודעת שאני אח של שלמה לחיאני. היא גם עזרה לנו בבחירות. הייתה פעילה בבחירות.

שאלה: מי זה מפקח וסילי ומה הקשר שלו אליך?

תשובה: זה וסילי, פקח של העיריה

שאלה: מה הקשר שלך לעסק "קפה רם"?

תשובה: זה בחור שקשור לרב שלי, הרב רזיאל אלול, יש לו עסק במצבה, ברוטשילד בבת ים, יש לו עסק של תבלינים ועושים לו בעיות שמציקים לו הפיקוח על הסחורה שיכניס ואני מנסה לעזור לו ע"פ חוק.

שאלה: באילו מקרים פנו אליך מקפה רם ומה עשית בשבילם?

תשובה: פנה אליי שאני אעזור לו שלא ירשמו לו דוחות על הסחורה ששם מחוץ לעסק. זה סחורה שקיבל ושם על המדרכה.

שאלה: בשיחה מס' 12716 30.4.09 מתקשר אליך בחור מקפה רם ומתלונן שהפקח וסילי נתן לו דוח ועשה לו בקורות. הוא מבקש ממך שתדבר עם שמש או עם משהו אחראי ואתה אומר לו שתנסה לעזור לו בזה. תגובתך?

תשובה: אני רוצה לעזור לו. לא זוכר אם טיפלתי בזה או לא.

שאלה: למה "קפה רם" פונה אליך בעניין זה בכלל כשאינך עובד בעירייה ?

תשובה: הוא יודע שאם הוא מבקש עזרה אני אנסה לעזור לו ע"פ חוק. הוא יודע שאני אח של ראש העיר ומנסה לעזור לו ע"פ חוק

מילה אחרונה לחברים וסילי, ריטה, דורון לוי, שמש, מוריס וחבריהם. אל תדאגו. העזרה בדרך. אוטוטו, עניין של חמש – שש, עשר שנים ותוכלו כבר לסנן את השיחות של אבי לחיאני טוב הלב.

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.