בועז הרפז – אל תאמינו לו למילה

מאת  | 1 בנובמבר 2013
 

עוד לא ראיתי את הראיון של איילה חסון עם בועז הרפז (שאפו) ושלא תהיינה אי הבנות – הייתי מאוד שמח לראיין אותו.

עכשיו לעניין:

הרפז הוא אדם שגם אם האמת תפגע לו במצח במהירות של 250 קמ״ש, הוא לא יידע מזה. אני מזמן לא מאמין לו למילה. זה מסוג האנשים שמזמן איבדו כבר את היכולת להפסיק לשקר, לפנטז, הוא בטוח שכולם מפגרים (אגב, לקולגה שהתקשר אליו כדי להבין למה הוא התראיין לאיילה, הוא אמר שזה לא באישורו, שהיא הקליטה אותו ושידרה כי התעצבנה שהתראיין ל״ידיעות״). הסיפור היה ונשאר (עד שנבין מה יש בקלטות החדשות) איך אדם כמו גבי אשכנזי נתן לשרלטן כזה להתקרב אליו.

הנה הגרסה של הרפז למסמך המזויף כפי ששמעתי אותה במו אוזניי:

הוא לא זייף אותו. מה פתאום. הוא הודה בכך במשטרה בעצת עורך דינו שאמר לו – תגמור עם זה וזהו. איך הגיע המסמך לידיו? הוא קיבל, לדבריו, טלפון מאדם לא מוכר שאמר שהוא מדבר בשם רונית אשכנזי, אישתו של הרמטכ״ל והיא רוצה לשלוח לו מעטפה סגורה כדי שיעביר אותה לרמטכ״ל. הגיע שליח עם המעטפה, נתן לו אותה והוא העביר אותה לעוזר הרמטכ״ל. זהו.

שאלתי אותו – נגיד שהסיפור המגה הזוי הזה אמיתי, תסביר לי דבר אחד. לרונית אשכנזי יש מסמך רגיש והיא רוצה להעביר אותו לבעלה, למה היא צריכה לשלוח שליח, שיעביר אליך, שתעביר לוינר, שיעביר לאשכנזי? למה לא תתן לו את זה בבית? להרפז לא הייתה תשובה. אחרי זה שאלתי – אתה באמת טוען שעו״ד בכיר ימליץ לך להודות בזיוף מסמך כל כך טעון כשאתה נשבע לו שלא מעורב? כן, אמר הרפז, הוא אמר שאם לא, יעשו לי את המוות ואני הייתי עם כדורים, אז הלכתי על זה.

יצאתי מהפגישה איתו המום. הרבה זמן לא פגשתי שקרן בוטה כל כך. החלטתי שאין טעם להקשיב יותר למילה שהוא אומר. לכן, אני לא מייחס שום חשיבות למה שהוא אומר, לא כשטען בעדותו האחרונה אצל המבקר שאשכנזי עומד מאחורי הכול ולא כשהוא מספר פתאום על הצוות שנועד להריץ את הרמטכ״ל לראשות הממשלה. מי שעדיין לא השתכנע, יש לי עוד 3 הערות:

  1. בראיון ל״ידיעות״ השתנתה הגרסה שלו עוד פעם. עכשיו כבר השליח שמעביר לו את המסמך לא אומר שהוא בא בשם רונית אשכנזי. עכשיו זה אנונימי לחלוטין. איזה קשקוש. בן אדם רוצה להעביר מסמך נפיץ לאשכנזי. מכול האנשים בעולם, למה להעביר אותו להרפז?
    בגרסה החדשה של הרפז לא עורך דינו המליץ לו להודות. זאת הייתה החלטה עצמאית שלו תחת הלחץ הנוראי בו היה נתון. נו, באמת.
  2. עשו לעצמכם טובה – תקראו קצת מהשיחות של הרפז עם ארז וינר, עוזר הרמטכ״ל, כפי שהן מופיעות בדו״ח מבקר המדינה. מונטי פייטון לא היו מעזים ללכת כל כך רחוק. צריך מידע ממשרד אייל ארד? מה הבעיה? הרפז אומר שיש לו מושתלת שם. צריך מידע מתוך מחשבי אל על, אולי מהדיילים עצמם? אין בעיה. הרפז יברר בשנייה. הרפז, לדבריו, יכול לשתול חפרפרת בלשכת שר הבטחון, הרפז, לדבריו, מפעיל צוות שלם שמפיץ מצגת אינטרנטית נגד שר הבטחון, הרפז הוא מין סופרמן כזה שיכול לעשות הכול. העובדה הכי מטרידה בדו״ח זה שאדם כמו ארז וינר, שנמצא בתפקיד כל כך רגיש, לא זורק את הרפז לכול הרוחות. אם לא בגלל הכיוון שאליו הוא סוחב, אז בגלל שהוא סתם שרלטן.
  3. שלא תבינו אותי לא נכון. עשינו ב״מקור״ (יחד עם עפר שלח ומואב ורדי) את אחד התחקירים הראשונים נגד גבי אשכנזי בפרשה הזאת, כולל פרסום ראשון של נציב קבילות חיילים על הרפז. אין לי שום מילת סניגוריה על הקשר הלא ברור בין אשכנזי להרפז, אבל עד עכשיו לא ראיתי ראיות שהקשר הזה מושחת. אומרים שיש בקלטות החדשות עולם ומלואו. בסדר. שיוציאו אותו להורג, אבל רמטכ״ל שנלחם בשר בטחון, זה הסיפור? וואו. אמנון ליפקין שחק לא נלחם בראש הממשלה נתניהו? הרמטכ״ל מופז לא נלחם בשר הבטחון ברק? בוגי יעלון לא נלחם באריק שרון?

עכשיו הפשע החדש הוא שאשכנזי חשב על התמודדות לראשות ממשלה. אוי ואבוי. נורא. מי היה מאמין שרמטכ״לים יחשבו על דבר כזה.

שחק לא טיפח פנטזיות כאלה וגם לא ברק, מופז, חלוץ, יעלון ומי לא.

ועוד מילה אחרונה – שימו לב כמה ״ישראל היום״ הולכים חזק על הסיפור הזה. נתניהו כבר מזמן זיהה את המתמודד העתידי ושילח את עלון התעמולה שלו במתמודד העתידי.

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.