הורייזן 2020- הכניעה הזקופה של בנט ליברמן ואלקין

מאת  | 26 בנובמבר 2013
 

איזה יופי של דרך יש לממשלת הימין לשווק את הכניעה שלהם לאיחוד האירופי. שמעתי שהם מסבירים שהאירופאים קיבלו משהו, אנחנו קיבלנו משהו והופס, אפשר לחתום על ההסכם. איזה עורכי דין יצירתיים יש לנו. תענוג.

אז הנה דרך יותר כנה להסביר מה שקרה בעניין תוכנית הורייזן 2020: אנחנו נקבל את כול הדרישות האירופאיות, ניכנע לחלוטין והם בתמורה יקבלו את הכניעה שלנו באצילות. חברות מעבר לקו הירוק לא יקבלו מענקים, לא יורשו להשתתף בתוכנית המחקר, לא יאפשר קומבינות ותחבולות. איך יישמר כבודנו? האירופאים ירשו לנו לכתוב מכתב שאנחנו לא מקבלים את עמדתם. וואו. מה זה משנה מה העמדה שלנו. משנה מה הסכמנו לעשות והסכמנו בפועל לכל הדרישות האירופאיות. כמו חיילים. בשביל כסף אירופאי, מסתבר, מותר למחול על כמה עקרונות.

שרי הימין הזקופים והמאיימים – ליברמן, בנט (״לא צריך את אירופה״), סגן השר אלקין, אבירי הכבוד הלאומי וההדר התקפלו בגאווה בפני השיקול הכספי. אף ממשלה לפניהם לא חתמה על משהו דומה (סליחה, ממשלת ההדר הלאומי של בגין חתמה על הסכם כזה עם האמריקנים). נתניהו יחתום ומיד לאחר מכן יוביל, מן הסתם, העברת תקציבים גאה (שלנו, לא של האירופאים) לפיצוי ההתנחלויות והמתנחלים.

בבוקר אחרי שנודע על ההנחיות האירופאיות החדשות התראיין סגן שר החוץ בכל מקום. אלקין הסביר כמה זה דרקוני, בלתי אפשרי (בדרך אפילו הוציאו את הר חוצבים מתחומי הקו הירוק (נחום ברנע ששמע מאלקין, אפילו כתב על זה סקופ בעיתון. למחרת העיתון ציטט את הסקופ בגאווה. יום לאחר מכן התברר, למרבה ההפתעה, שהר חוצבים שלנו. ברנע הגיב בירידה על אלקין…)) לחתום על הספר הלבן הזה. נפתלי בנט הציע להעניש את האירופאים. מה קרה בסוף? היהודים ראו בצד אחד כסף, בצד שני עקרונות ובחרו בצד שהם תמיד בוחרים.

(המשפטים האחרונים לא יצאו מהמקלדת שלי. זה סוס טרויאני אנטישמי השתלט על הפוסט).

אגב, שלא תהיה אי הבנה. אני תומך בהחלטת נתניהו (ובכניעה של הימין). כמובן שזו ההחלטה הנכונה. אני דווקא מעריך את אלקין ששמע את ראשי האוניברסיטאות בארץ והבין מה המשמעות של הליכה נגד אירופה בעניין הזה. אני רק נהנה לראות אותם מתפתלים (ועל הדרך מקווה שהסיפור הזה ילמד אותנו משהו על הטיעון העקרוני שלהם שהבעיה היא רק הסברה, שהעולם לא באמת מתעניין בנו ושאם רק נהיה יותר גאים אז כולם יתקפלו).

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.