מה יעלה בגורל הסרט על ציפי לבני?

מאת  | 3 בדצמבר 2013
 

הסרט של נפתלי גליקסברג על פרס עדיין חי וקיים איכשהו. יש סרט אחר על  פוליטיקאית בכירה שמפרפר, מסתבר, בין חיים ומוות, קרוב יותר לקוטב של המוות. הבימאית רוני קיי ליוותה את ציפי לבני במשך 3.5 שנים. היא הייתה אתה במקומות ייחודיים כמו פורום סבן בוושינגטון ומאחורי הקלעים של הריאיון עם כריסטיאן אמאנפור בסי.אן.אן ואפילו קלטה אותה בוכה, חצי מתפרקת אחרי ההפסד לשאול מופז. לא ראיתי את החומרים, אבל נשמע לי כמו משהו שיכול לקבל איזה שעה בפריים טיים של "רשת", הזכיינית שקנתה את הסרט, אלא שקיי עשתה עסקה עם לבני: אני אקבל נגישות ובתמורה את תקבלי זכות וטו. לא תסכימי לשידור החומרים, הם לא ישודרו.

אם רוני קיי הייתה מתייעצת אתי, הייתי אומר לה – אל תתני ללבני את זה. בשום פנים ואופן, גם אם זה עולה לך במחיר שלא יהיה סרט. אני לא אומר שעסקאות כאלו אסורות. אישית, אני משתדל לא לעשות אותן, אני בטוח שגם רוני קיי, אבל לעתים, אין ברירה. זה או זה או הסרט. בכול זאת, הייתי ממליץ לה לא לעשות את עם לבני. שרת המשפטים היא קליינט קשה במיוחד בעניינים האלה. לא אתחיל להלאות אתכם בסיפורים, אבל היא צריכה שכול מילה עליה וכל משפט שלה יהיו בדיוק איך שהיא חושבת שנכון. אם אתה לא נותן לה שליטה, היא תרטון בשקט (ולזכותה ייאמר, היא לא נוטרת טינה. היא מהפוליטיקאים הנדירים שאתה יכול למתוח עליהם ביקורת ביום ראשון וביום שני היא תדבר אתך בכנסת כאילו כלום). אם נתת לה שליטה, תתפלל לאלוהים.

קיי, כנראה, לא התפללה כי כשהיא הקרינה את הסרט ללבני, שרת המשפטים ממש לא אהבה אותו. קיי ניסתה לשפר, להשלים, לשנות, לצלם, בינתיים לא עזר. אולי פעם, אולי בעתיד. מבחינתה, מן הסתם, עכשיו, כשהיא שרת משפטים, מה היא צריכה שיראו את ול מה שאמרה על נתניהו וחבריו לממשלה. לי ולנדב פרי זה קרה עם אריה דרעי. הוא נתן לנו ללוות אותו לסרט דוקומנטרי בזמן שחשב שגורלו הפוליטי יהיה מפלגה עצמאית. כשעמדנו לשדר את הסרט, שכלל אמירות של דרעי כנגד אלי ישי, הוא בדיוק מצב את עצמו מחובק עם שנוא נפשו. לא נעים. למזלנו, לא נתנו לו זכות וטו (הוא היה משתמש בה) ויכולנו לשדר. אני מספר את זה כי יש לסיפור הזה שורה תחתונה חשובה עבור לבני – כשעמדנו לשדר את הסרט, דרעי ממש לא רצה שהוא ישודר. אחרי שהוא שודר, נדמה לי, שהוא דווקא התחיל לחבב את מה שקרה ממנו. פה ושם הוא היה צריך לנקות איזה בלגאן, אבל בגדול, הרבה מאוד אנשים ראו שעה שלמה בפריים טיים על פוליטיקאי. זה לא מעט, בימינו עתירי הריאליטי. במילים אחרות, יש מצב שחודשיים אחרי השידור, לבני תרצה להשתמש בסרט של קיי בחוגי בית…

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.