מסמך נדיר – שרה נתניהו כותבת איך לנהל נסיעה לחו"ל

מאת  | 4 בדצמבר 2013
 

הפעם הקורבן היה זאב אלקין. מישהו היה חייב לעלות לרדיו לנסות להסביר את הוצאות הענק בבתים של המשפחה. גלעד ארדן כבר לא מתלהב (הוא תרם במשרד (כלומר הסכים לתת ציטוט ל"ישראל היום")), גדעון סער אף פעם לא הסכים להשתתף בזה, ישראל כץ לא ממש חבר כרגע של הזוג, בוגי יעלון לא בעניין). אז אלקין הרהוט עלה ל"מה בוער". טענת ההגנה שהוא בחר הייתה השחוקה ביותר בספר ההדרכה לסניגורי נתניהו לדורותיהם – מה אתם באמת חושבים שראש הממשלה ורעייתו יודעים מי מוציא את הכסף ועל מה, יש חשבים, יש ועדות, שרה וביבי לא מתעסקים בזה.

אי אפשר להאשים את אלקין. מה כבר אפשר לטעון על חשבון מים של 80 אלף שקלים בבית לא מאוכלס? הוא עשה את המיטב. אני רוצה להראות לכם עד כמה הזוג לא מעורב בענייניו. הנה מכתב נדיר שהעבירה שרה נתניהו, לפני שהזוג חזר למשרד ראש הממשלה. במכתב הסבירה גברת נתניהו לאחד מעוזריו של בעלה בפירוט מדוקדק איך צריכה להיות בנויה נסיעה של בני הזוג תחת הכותרת "פק"ל נסיעות". הנה בתמצית מה שכתבה הגברת:

"לוודא שיש תשלום מלא על כרטיס FIRST (מחלקה ראשונה)…במידה שקונים לאחד הילדים (או לשניהם) בנקודות – צריך לבקש כרטיס יותר זול (או עסקים) ולבקש מחברת התעופה UPGRADE משום שאנחנו בעלי כרטיס פלטיניום…

במלון סוויטה. תמיד שחדר השינה לא יהיה מעבר מהסלון למקלחת או (וזה עדיף) שיש 2 שירותים ומקלחות (לחדר שינה ולסלון לחוד) או (כמו בלונדון) שהמקלחת תהיה באמצע". גברת נתניהו אפילו צירפה שירטוט של מבנה הסוויטה הרצויה. המבנה העדיף, מסתבר, הוא חדר שינה, מקלחת, סלון. פק"ל הנסיעות גם כולל את שמות העשירים שבני הזוג מחוברים אליהם בלונדון, חלק מהם וכן הוראות מדוקדקות מתי לשלוח פקסים, איפה הרכב צריך להיות וכו'. אני גם מכיר מסמכים אין ספור שמראים את ההתמצאות של גברת נתניהו בפרטי הפרטים של תחזוקת הבית בקיסריה. האם ח"כ אלקין באמת מאמין שהנרות הריחניים (למיטב ידיעתי אלו בכלל נרות נשמה שנקנו בגלל פטירתו של אביה) נקנו בלי ידיעתה על ידי איזה חשב או ועדה? כשדיברו על נסיעותיהם של בני הזוג לחו"ל, הטענה שלהם הייתה, כזכור, שזה סטנדרט הנסיעות המקובל למנהיג ברמת של נתניהו ושהזוג בכלל לא מעורב בזה. המארחים קובעים את הסטנדרט. ובכן, מסתבר שבכול זאת לגברת נתניהו יש כמה תנאי סף לסטנדרט הזה.

אתמול התפרסמה ב"ידיעות" כותרת גדולה שמבקר המדינה עומד לפרסם את הדו"ח על הוצאות בני הזוג בבתיהם השונים. כן, בטח. היום כבר התפרסם שהדו"ח הזה יתפרסם עוד חצי שנה במסגרת הדו"ח הרגיל של המבקר. אל תעצרו את נשימתכם. אחת לחודש, המבקר שפירא נזכר שלא כתבו עליו בעיתון, הוא מדליף איזה קשקוש וחוזר לישון. דו"ח ביבי טורס, למשל, קבור אצלו. שלוש שנים מאז שהתחילו לחקור, למעלה משנה אחרי שנשלחה טיוטה ראשונה ועדיין שפירא מחכה. למה? רק הוא יודע.

(צירפתי לפוסט הזה חלקים מהמכתב הנדיר, כולל השרטוט של מבנה הסוויטה. התמונות באיכות לא משהו בגלל שאני תמיד חושש שמסמכים עלולים לגלות מקורות. צילמתי את המסמך באייפון והעליתי רק חלקים ממנו, אחרי שטישטשתי מעט פרטים).

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.