תעלומת המים האבודים של הבית בקיסריה

מאת  | 8 בדצמבר 2013
 

אף פעם לא הצלחתי להבין את הקטע של דוד שימרון. למה הבן של ארוין שימרון, עורך דין מכובד, מוכן להתפלש בסיפורי ביבי שרה, בעוזרת הפיליפינית, בחשבונות המים, בנסיעות לחו"ל. מה שהוא עובר, ספק אם איזשהו עורך דין היה מוכן לעבור. אני קצת מתקשה להאמין שבני הזוג נתניהו משלמים לו. נכון, זה מקנה לו מעמד, הוא מופיע בטלוויזיה, בכול זאת מקורב לראש הממשלה, אבל המחיר, המחיר. קרוב המשפחה השני, השותף למשרד, עו"ד יצחק מולכו, יוצא ובא בבית הלבן, נושם אוויר פסגות, משתתף בישיבות מו"מ קריטיות (אם אין לו במקרה איזה לקוח אסטרטגי שבא בדיוק מחו"ל באותו זמן), בעוד שימרון נשאר עם כול הבלגאן.

אתמול הופיע עו"ד שימרון ב"פגוש את העיתונות" וטען שבעצם חשבון המים המנופח של 2012, חשבון שנחשף כתוצאה מעתירת התנועה לחופש המידע, הוא תוצאה של 4 שנים, כלומר שנת 2012 ועוד שלוש שנים. החזר חובות. במילים אחרות, זה לא 82 אלף שקלים, אלא קצת יותר מ – 20 אלף שקלים לשנה, פחות מ -2,000 שקלים לחודש ואם לוקחים בחשבון שהמונה מקולקל ויש דליפה, אז זה כל כך טבעי וברור.

ובכן, אני קצת מתקשה לקנות את הגרסה הזאת. באוקטובר 2011 שלח לי משרד ראש הממשלה את פירוט ההוצאות של המדינה על תחזוקת הבית בקיסריה של בני הזוג נתניהו. אתם מוזמנים לקרוא בעצמכם. מהדיווח של משרד ראש הממשלה עצמו עולה שמאפריל 2009 עד אפריל 2010 המדינה שילמה את חשבונות המים בקיסריה. כלומר, במקרה המקסימלי, נוצר חוב של שנה ושמונה חודשים, לא שלוש שנים (וגם זה לא בטוח כי הדיווח נמסר לפני סוף שנת 2011 ועושה רושם שלגבי 2011  הם פשוט לא דיווחו לי כי רוב הרובריקות בכל סעיפי ההוצאות ריקים).

במילים אחרות, 2009 שולמה (נתניהו היה זכאי להחזר רק מאפריל 2009, כשנכנס לתפקידו) והחלק הראשון של 2010. למה נוצר חוב? בזמן אמת אמר לי יודע דבר שזה מכיוון שהגיע חשבון מים מפוצץ, שגילם את תחלופת המים בבריכה בבית ובין בני הזוג נתניהו התגלעה מחלוקת. מר נתניהו הבין שכדאי לא להטיל את זה על המדינה וגברת נתניהו ביקשה למצות את הזכויות כדין (על פי החוק היבש, שמעולם לא העלה על דעתו חשבונות כאלה, אכן המדינה צריכה לשאת בעלות הזאת). מכיוון שהיה מדובר רק במקור אחד, החלטתי לא לפרסם את המחלוקת בזמן אמת וגם כעת אני שם אותה בערבון מוגבל. כך או כך, לשכת ראש הממשלה טענה שהמים שולמו על ידי משפחת נתניהו ולא המדינה ולכן, ירדתי מזה.

אם כבר נכנסתם לתוך הביצה הקטנונית הזאת, אז תסתכלו בחשבונות המים של הבית (הלא מאוכלס ברוב המכריע של ימות השנה) בקיסריה ותגלו דבר מעניין. ב – 2009, כשהזוג עוד חדש בתפקידו, החשבונות שפויים לחלוטין. באפריל 2009 כשהזוג רק נכנס לתפקידו החשבון הוא פחות מ – 200 שקל לחודש. בספטמבר, אוקטובר 2009 החשבון פחות מ – 300 שקלים לחודש. הגיוני. בינואר 2010 החשבון כבר כמעט 3,000 שקלים. בפברואר 2010 כמעט 3,000 שקלים. מה קרה? האם מרגע שמישהו אחר משלם את החשבון, הוא לפתע תופח, או שהמונה התקלקל כבר אז?

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.