אמריקה לא עומדת בהבנות

מאת  | 1 ביולי 2009
 

קולות בכי ונהי בירושלים. ארה"ב לא עומדת בהבנות לגבי הבנייה בהתנחלויות. ח"כ עתניאל שנלר מ"קדימה" מזועזע ונסער. בראיון  ל"מעריב" הוא אומר לבן כספית  דברים בגנות האמריקנים. גם נתניהו ולשכתו כמרקחה. אנשים הגונים שישבו במקומות שלנו, אמר אחד מאנשי נתניהו לג'ורג' מיטשל, סגרו על עיסקה עם אנשים הגונים בעלי מרות שישבו במקומות שלכם. זה מאוד לא פייר. דובי וייסגלס, השליח של שרון, פירסם מאמר בעיתון. היו הבנות, היו הבנות. איך אתם לא עומדים בהם? אני בעצמי השגתי אותן. ה"אקדח המעשן" הוא המאמר של אליוט אברהמס, מהמועצה לביטחון לאומי בממשל בוש, שאישר בוול סטריט ג'ורנל שהיו הבנות. או, הימים היפים שהיה אפשר לסגור משהו עם אברהמס, איפה הם הימים ההם?

הנה מה שהייתי אומר לממשל הישראלי החצוף, לו הייתי בנעליו של ג'ורג' מיטשל (חלק מהדברים אכן נאמרו):

תגידו, אתם לא מתביישים? אתם מודים שממשלות אולמרט ושרון רימו אותנו, הם בנו בניגוד לכל ההבנות. מאיפה שאבתם את האומץ אפילו לדרוש שאנחנו נכבד את מה שאתם דרסתם ברגל גסה? חוץ מזה, רוצים לדבר על התחייבויות שלא כובדו? מה עם ההתחייבות בת אלף השנה לפנות מאחזים? שרון התחייב ואולמרט התחייב וברק ולבני ואפילו הדובי החביבי המצחיק הזה וייסגלס, שכותב מאמרים בעיתון. מה עם זה? אמרתם שמיגרון יפונה ב – 2003. עכשיו 2009. אולי תתחילו אתם לכבד את התחייבויותיכם ואחר כך נלך להתחייבויות שלנו?

רגע, רגע, מר ארד. אל תפסיק אותי. יש לי עוד כמה דברים. על דמוקרטיה שמעתם? מה, אצלכם לא קרה שבא נשיא חדש והוא מבקש לשנות מדיניות? הרי לא מזמן היה לכם ראש ממשלה, שהלך לתהליך אנאפוליס וניהל מו"מ על הסדר קבע. זה נעשה בנוכחות ובהשתתפות הנשיא האמריקני. הוא גם הציע הצעות מרחיקות לכת לפלשתינים. עכשיו נתניהו לא רוצה אנאפוליס, לא רוצה הצעות ולא מרחיקות לכת. מישהו אצלנו העלה על הדעת לדרוש מכם לעמוד בהתחייבויות אולמרט? גם אצלנו עלה נשיא חדש ויש לו מחשבות חדשות לגבי המזרח התיכון.

שני דברים מיטשל לא יגיד: 1. כן, היו הבנות, אבל זה באמת אינפנטילי לנסות לבנות עליהם הכשר לבנייה בהתנחלויות. 2. ארה"ב היא מעצמת העל ואנחנו המדינה הפצפונת שתלויה בה. גם אם היינו עומדים בכל התחייבויותינו ולא היה מתחלף ממשל בארה"ב, להם מותר לסגת מהבנות ולנו לא. למה? ככה. עולם אכזר. עדיף להיות חזק ועשיר מעני וחלש.  

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.