הטורים של אלדד יניב בוואלה – מדהים שזה עובר בשקט

| 26 בינואר 2014

אני מקווה בשבילכם שאתם קוראים את הטורים המדהימים של אלדד יניב בוואלה. בסרטונים הפרובוקטיביים לקראת הבחירות כולם שאלו – זה נכון או שהוא ממציא? אז הוא היה על תקן מספר יודע כל, עם אינטרס ׳מפוקפק׳ – להכניס את עצמו ואת ״ארץ חדשה״ לכנסת. אפשר היה לחשוד.

הפעם זו עדות ישירה, קבילה בבימ״ש ויש המון המון אנשים ששמחים עכשיו, שהטורים הללו לא זוכים לתשומת הלב התקשורתית שמגיעה להם. הרבה זמן לא קראתי וידויים כל כך סנסציוניים ומפלילים.

אני בכלל נחשב לעיתונאי מקורב ליניב. נחשב בצדק. אפילו אני חשבתי שאני מכיר אותו, יודע מה עשה. טעיתי בענק. בינתיים הוא כתב שישה טורים ולא הכרתי את הרוב המכריע של הסיפורים. מדהים.

הנה כמה מהשאלות שראוי להציג לכל מיני בכירים רק בעקבות הטור האחרון:
 1. האם נכון גברת גליה מאור שבהיותך מנכ״ל בנק לאומי, קיבלת בקשה מאהוד ברק להשתמש במשרד עורכי הדין של אלדד יניב ונענית לה? אותה שאלה גם למנכ״ל בנק אחר באותה תקופה, דוד גרנות.
 2. האם נכון גברת מאור ומר גרנות שאחרי שיניב פוטר על ידי אהוד ברק, אתם משכתם מיידית את תיקי הבנק ממשרד עורכי הדין שלו?
 3. האם נכון מר בן אליעזר שקיבלת שירותים משפטיים מאלדד יניב ולא שילמת תמורתם? האם נכון שבהיותך שר הבטחון הפנית תעשיות בטחוניות, שהיו תחת מרותך ולקוחות אחרים למשרד עורכי הדין של יניב? אגב, האם לא קוראים לדבר הזה שוחד (אולי לא הוא צריך לענות על זה)?
 4. האם נכון מר אביגדור ליברמן, שקיבלת שירותים משפטיים מעו״ד אלדד יניב ולא שילמת תמורתם? האם נכון שבהיותך שר, הפנית לקוחות גדולים, שהיו באחריות משרדך, כמו מע״צ לשכור את שירותי משרד עורכי הדין של עו״ד אלדד יניב?
 5. האם נכון האלוף בדימוס מנחם עינן, שבהיותך חבר ועדת וינוגרד לבדיקת אירועי מלחמת לבנון השנייה, ועדה שמדינה שלמה המתינה למוצא פיה, הדלפת פרטים מהדיונים לשר הבטחון, אהוד ברק?
 6. האם נכון האלוף בדימוס מנחם עינן, שלאחר שברק פיטר את יניב אתה דאגת שחברה בה שימשת בתפקיד בכיר, תפסיק להשתמש בשירותי עריכת הדין של אלדד יניב?
וזו רק רשימת השאלות מטור אחד בלבד…אני ספרתי שישה תחקירים, שהייתי יכול לעשות על הטור הזה ושלוש חקירות פליליות. מדהים שזה עובר בשקט.

תגובות

תגובות

3 thoughts on “הטורים של אלדד יניב בוואלה – מדהים שזה עובר בשקט

 1. נחמה העצובה

  בחיאת רביב אם יש מישהו שזה לא מדהים אותו זה אתה. אני לא מבינה איל זה עובר בשקט. אבל אתה? אני משוכנעת שאתה כן מבין. ואני מתה לדעת מה אתה חושב על כך באמת. ואם אתה יכול אולי להציף את הדבריםן ככה בקטנה בערוץ שלך?
  המעריצה העצובה

 2. מלי

  עקבתי אחרי ארץ חדשה עוד אז היה לי קשה מאוד לבלוע את הסרטונים וכל מה שנאמר והוצג שם , מה שבטוח אביב אתה וודאי יודע אפילו יותר ממה שאתה כותב , ואני בטוחה שאתה מפרסם רק אמת לא בגללנו אלא בגלל כל השועלים והנחשים שעורבים לך (שלא תבין אותי שלא כשורה אתה אחד ממעט העיתונאים החוקרים האהובים עלי אם לא הא) הבן אדם עו"ד ויודע בדיוק מה צפוי לו אם הדברים הנאמרים ומוצגים על ידו אינם נכונים הרי היינו עדים לגל של תביעות מצד אותם אלה עליהם דיבר . המסכנה היא אחת הרפש והסירחון אצל נבחרנו הרבה יותר גרוע ממה שמפורסם , לדעתי אתה חייב לחבור אליו וכן לתת הד בכלי התקשורת כגון ה-T.V לכל הסירחון הזה פשוט להוריד אותם אחד אחד רק אתם תוכלו לגרום לניקוי השחיתות הנוראית הזו , הגיעו ימים של שקיפות , אנחנו בוחרים יום אחד ואחר כך אנחנו אוויר, שמחתי מאוד שבכנסת החדשה הצטרפו הרבה חברים חדשים , והופתעתי מאוד איזו הסתגלות מהירה יש להם לקומבינות הישנות , עלק פוליטיקה חדשה הצחקתם אותי
  מלי המודאגת

 3. יוסי

  הטור של אלדד יניב מדהים ברמת האינפומציה שהוא מנפק ועל פניו מעיד על מעשים פליליים לכאורה של מר יניב ושל המעורבים אחרים (אלא אם איני מבין את המונח שוחד ).

  הדבר הכי מדהים בסיפור הזה כי אף אחד ממושאי הכתבות של יניב לא הגיש כתב תביעת דיבה , מה שאצלי מעורר יותר מחשד כי דבריו הם אמת.

  אם כך , איך יכול להיות כי אף אחד (אדם פרטי , גוף פוליטי , גוף ממלכתי , משטרה, פרקליטות, העמותות השונות לאיכות השילטון וכ' )לא הגיש תלונה או ביקש לחקור את החשדות החמורים לכאורה העולים מהכתבות.

  המסקנה הראשונה שלי הינה ,כי מכיוון שמר יניב לא "ברר" את נשואי הכתבות, ולא קיטלג אותם לפי שיוך פוליטי או חברתי (לא עשה הנחות לאף אחד), למעשה בכך דרך על יבלת כזו או אחרת של כול גוף תקשורת קיים.

  ההנחה שלי הינה כי לכול גוף תקשורת משמעותי במדינת ישראל יש קשר הדדי עם פוליטיקאים מובילים הבא לידי ביטוי ביחסים של תן וקח (שמור לי ואשמור עליך ).

  העובדה כי אף כלי תקשורת משמעותי לא הרים את הנושא לרמת החשיפה ,המתבקשת מחומרת ההאשמות, מעוררת חשד כי האינטרס שלהם הינו להשתיק את הפרשה או לפחות להנמיך את גובה הלהבות.

  המסקנה השניה שלי הינה כי הפרשיות המתוארות בכתבותיו של יניב ,הינן כול כך מוטמעות בתוך התרבות הפוליטית של מדינת ישראל ומזינות כול כך הרבה אנשים וגופים ובכול כך הרבה רבדים ,כך שהמוטיבציה של כולם הינה להשתיק את העיניין בבחינת " מי שגר בבית זכוכית אל יזרוק אבנים ".

  אני מקווה כי , "לקינאה עיתונאית" , אין חלק בהצנעת הכתבות ( אני לא כול כך תמים ) ועל כן שמחתי לשמוע על כוונתך (ועיתונאים נוספים) לתת במה לכתבותיו של מר יניב באם יוחלט לגנוז אותן .

  השאלה הנשאלת : איך אפשר לקחת את העיניין הזה צעד אחד קדימה – חקירה ?

  בברכה

  יוסי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.