המשטרה ממליצה להעמיד לדין את אולמרט בפרשת המינויים הפוליטיים – מי היה מאמין?

מאת  | 21 ביולי 2009
 

אני לא. לא הייתי מאמין.

בסוף פברואר 2007 פרסמתי תחקיר על "תעשיית השחיתות של אולמרט". זה היה השם (הלא מוצלח) שנתנו בערוץ לסדרת כתבות שהתבססה על מסמך יוצא דופן שהגיע לידיי. עוזרי אולמרט מסכמים עבור הבוס, בזמן כתיבת המסמך – שר התמ"ת והתקשורת, את כל מה שהוא והם עשו לטובת פעילי ליכוד. הכל מכל בכל. מינויים, עזרות, קידומים ואפילו מספר נייד אטרקטיבי.

הפרסום גרר רעש גדול, אבל השאיר אצלי טעם קצת חמוץ. נחום ברנע זלזל ב"ידיעות" במסמך וטען שדובר בו על עזרה של אולמרט ליצחק שמיר וחתני פרס ישראל (לא היה ולא נברא). קירשנבאום ולונדון מילאו את תפקידם בעולם ונתנו ביטוי לטענה שאלו נורמות מקובלות של פוליטיקאים, מה הסיפור. אפילו שלח הרגיש שקצת הגזמנו עם הסיקור. אבל יותר מהכל – המשטרה לא הרימה טלפון. ממשרד מבקר המדינה התעניינו (וגם ערכו חקירה) וגם משרד המשפטים, אבל המשטרה לא רצתה לדעת למי אולמרט עזר, כמה עזר ולמה. לא נפלתי מהכיסא. אני מבין למה קשה למשטרה ליזום חקירות בנסיבות כאלה מול ראש ממשלה מכהן, בלי הוראה מפורשת של היועהמ"ש, אבל בכל זאת, נשארתי עם תחושה של חוסר צדק. אולמרט פשע, באופן נדיר מצאנו את "האקדח המעשן" ואין חקירה.

עברו שבעה חודשים ומזוז הפתיע. הוא הודיע על פתיחה בחקירה. מייד אח"כ התקשרו חוקרי יאח"ה. נפגשתי איתם. באו 6 חוקרים, נראו מאוד רציניים. כשהם יצאו אמרתי לעצמי – הסיכוי שייצא מזה משהו הוא אפס. אלו נושאים קשים, עוד מינוי ועוד התערבות ועוד קרקע להוא ועזרה להיא. קשה להפוך את זה לתיק פלילי. מאז עברו כמעט שנתיים. לזכותם ייאמר – הם לא השאירו אבן על אבן. המסמך המקורי כלל 115 שמות. המשטרה עלתה על 260. לא נחשפתי לחומרי החקירה, אבל אני מבין שמדובר בעבודה מאוד מרשימה, אולי חסרת תקדים. ברור שזה עוד לא אומר שיהיה כתב אישום. עדיין יש את מזוז, אבל היום אולמרט כבר לא ראש ממשלה ומזוז כבר הודיע על שני כתבי אישום נגד אולמרט. האזיקים המובנים שהיו על ידיו וגרמו לו למזמז ולהסס בתיקי אולמרט, אינם שם יותר. ייתכן מאוד שזה יהיה כתב האישום השלישי נגד אולמרט.

   מהארכיון:

   חשיפה: חשד כי אולמרט סייע לחברי ליכוד תוך ניצול כוחו כשר 28.2.07

  תעשיית השחיתות של אולמרט 2.3.07

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.