קק"ל כותבת לראש הממשלה: אנא ביבי הושיעה נא

| 26 באוקטובר 2014

מצב חירום הוכרז בקרן קיימת לישראל. כל קשר אפשרי מקבל טלפון, כל דרך נבחנת, אולי איזה תורם מחזיק איזה שר במקום רגיש – איך מסכלים את רוע הגזירה, איפה כל כלי התקשורת האלה ששילמנו להם (לחלק עדיין משלמים) מיליוני שקלים? למה הם לא תומכים בנו ביום פקודה?

כל ראשי הקרן חתמו לפני מספר ימים על מכתב חריג לראש הממשלה. 2 יושבי הראש, 2 סגנים, 2 דירקטורים בכירים והמנכ"ל, כולם חתמו ביחד – כל אלו שיאבדו את רוב כוחם והשפעתם אם באמת 65% מכול ההכנסות מקרקעות קק"ל יילכו לתקציב המדינה. אחרי שהצעת האוצר פורסמה, קק"ל עשו איזה ספין קטן וטענו שהנה האוצר חזר בו, לקח את הכסף של 2015 והלך הביתה, כמו פעם, בימים הטובים ההם, שאפשר היה לגנוב סוסים (אולי הזמנים הטובים עוד יחזרו בכנסת).

ובכן, ישיבת הממשלה – איך נאמר בעדינות – נתנה להם סטירת לחי קלה. הספין התרסק. הצעת האוצר עברה כמעט כמו שהיא. ביבי לא הסכים לראות אותם בכלל. מנכ"ל משרד ראש הממשלה שיחק איתם, אבל נתן גב לאוצר. יאיר לפיד לא נכנע, איווט לא הספיק, מה קורה פה. אז בקק"ל שלפו את נשק יום הדין – הם יבטלו את האמנה. לא, אל תחזיקו את הבטן. הם יבטלו את האמנה. דאע"ש זה צעצוע לילדים, לעומת מה שיקרה פה כשהם יבטלו את האמנה.

האם קק"ל תפסיד בקרב הזה? שר בכיר אמר לי לפני כמה ימים: "תזכור את השיחה שלנו. זה לא יעבור. לא תהיה חקיקה והם ייתנו כמה מיליארדים". זוכר.

למיטיבי לכת הנה מכתב ראשי קקל לראש הממשלה

 

תגובות

תגובות

15 thoughts on “קק"ל כותבת לראש הממשלה: אנא ביבי הושיעה נא

 1. klrmelamed@gmail.com'קובי מלמד

  המשפחה שלי בחול הגיבה בשאט נפש ובקריאות oye vey, what hapened to our support

  איכס אחד גדול וזה לא רק קקל. הסיאוב, החמדנות, בעושק של הציבור. יום אחד המפץ הציבורי יגיע. מהעם. לא מהסטודנטים .

 2. hanan@info.org.il'חנן כהן

  אני חושב שקק"ל צודקים. אם יש הסכם, וצד אחד בהסכם רוצה להפסיק אותו, צריך לעשות מהלך מסודר של יציאה.

  כרגע, הממשלה מבצעת מחטף כוחני, כמו שהם פועלים בכל תחום.

  העובדה שאתה (רביב דרוקר) מתנגד לאופן פעול הקק"ל לא צריכה לסמא את עיניך מלראות את הצד השלילי בפעולות הממשלה כלפי הקק"ל.

 3. תומר

  סוף סוף מצאתי נקודת זכות לשטנצלר – יש לו חתימה נאה.
  שנים של תרגול בחתימה על צ'קים.

 4. yogev.sharvit@yahoo.com'יוגב

  הגיע הזמן, אחרי 60 שנה, שמדינת ישראל תעשה סדר מול כל הגורפים הללו שכל ייעודם היה לתמוך ולסייע למדינה שבדרך אי שם לפני 70-80 שנה (ואף יותר). מדינת ישראל היא הריבון בשטחי מדינת ישראל וצריך להעביר את כל הפעילות שהגופים הללו מקדמים לתוך משרדי הממשלה הקיימים, בהתאם לאופי הפעילות. המהלך צריך להתבצע בהתחלה "בטוב" ואם אין ברירה, בחקיקה.

 5. barish98@yahoo.com'רן

  לא להרפות! בדיקת משכורות בקקל ומספר הנסיעות שלהם לחול תסביר בתמציתיות פשר האובססיביות של ראשי הארגון להמשיך ולהחזיק בשליטה על קקל.זוהי קרן למימון.

 6. ערן

  ראשי קק"ל לדורותיהם, דוגמה טובה למקרה של מי שאפשר לזרוק לכלא ואח"כ לחקור במה הוא אשם, כי הם בטוח אשמים במשהו…

 7. ibchor@gmail.com'ע. לציון

  לרביב דרוקר – אל תיחת, אל תירא ואל תרפה מהנושא. טוב שעדיין יש כמה אנשי תקשורת שזוכרים ומבינים את תפקידה כשומרת החברה האזרחית, ואתה ביניהם.
  לאבשלום – גם אני חשבתי שיש טעות בכותרת (הושיעה נא?), אלא שעיון מהיר במקורות מגלה עד כמה היא נכונה ורלוונטית (תהילים כח ט): הוֹשִׁיעָה אֶת עַמֶּךָ וּבָרֵךְ אֶת נַחֲלָתֶךָ וּרְעֵם וְנַשְּׂאֵם עַד הָעוֹלָם.
  מעניין אם דרוקר היה מודע לעניין "וברך את נחלתך" כאשר בחר בכותרת זו…

 8. ח

  כן אבל יש אינטרסים (של העם היהודי) שהמדינה הדמוקרטית לא יודעת לדאוג להם;
  יש סיבה שמתחזקים פה סוג של מדינה בתוך מדינה בעזרת דינוזאורים כמו הקקל והסוכנות, מעבר לנסיעות לחול של ההנהלה.
  מדובר על גרעין של מבנה סטטוטורי פדרטיבי.
  עע החוקה הבלגית.
  חבל שפירקנו את הפלמח הם לא היו נותנים לבושה הזאת לקרות.

 9. אלי

  למה לא לבטל בכלל את חוק קרן קיימת, או לפחות את כל ההטבות במס שהחנטרישים האלה מקבלים? פעילות קקל בחו״ל- עלי, כישראלי, היא מאוסה. מקום לעסקנות מיותרת, חבל על כל סנט שנתרם לארגון הארכאי הזה.נכחתי בהרצאות וכנסים שלהם בחו״ל כמה פעמים, מביאים אורח מישראל- מורחים את השומעים בדברי כסל והבל. מגעיל אותי כישראלי ששוטפים מוח ליהודים טובים. רק תפקידים תן לעסקנים- כמובן עם טובות הנאה. למה לא קם גוף ציבורי ישראלי שיתן מאבק בנושא, יביא את ראשי קקל להתפטרות ולעוף לביתם, יגלה יותר את כל מה שמסתתר שם בנבכי חלוקת הכספים.
  רביב דרוקר, יד על הלב: הסתדרות העובדים אצלנו יותר טובה? שניהם גובים כסף ומנהלים אותו במחשכים, בחסות החוק ורשויות השלטון המסתירות פנים, שניהם יפלו בבוא היום כשיושמו העובדות על השולחן. שניהם ערכאיים, עלובי מנגנון רקוב, למעשה פועלים בחלל מנוגד לטובת הציבור. למה שרי ממשלה לא עושים כלום בנדון? כי לציבור לא אכפת- כולם גונבים סוסים מכולם. רק התקשורת מנסה לגלות משהו- וגם זה במשורה כי המנגנונים שולטים על המידע ומסתירים אותו. רשויות הביקורת? הצחקת. יש בכלל יועמש? יש מבקר מדינה? יש כמה חברי כנסת ישרים?
  דרך אגב, הנהנתנים הגדולים מהכספים שבחושך הם …נו, תגיד אתה? עסקנים/כיפות שחורות וסרוגות/ נציגי ציבור? מחק את המיותר, אם יש כזה בכלל. ראה ערך אריאל ואיווט בקרן קיימת, בנט ואיתן כבל וחיים כץ בהסתדרות, ועוד ועוד רבים. עמיר פרץ ועופר עיני- מנהיגי פועלים? איפה אתה חי? לפחות חיים רמון עף לנו מהעיניים.
  כך מתנהלת המדינה וארגוניה- עד למפץ הגדול שחייב לבוא, כך מלמדת אותנו ההסטוריה. לכל נבלות יש סוף, כמו שלכל אדם יש. השאלה רק- מתי?
  הבעיה היא שכשהכל יתמוטט- ראשי הארגונים הרקובים ילכו הביתה עם מליוני שקלים. יהיו מי שיכשיר

 10. y1palmor@gmail.com'יהודה

  וואלה רביב יצאת פרייר לפי שיטת דן מרגלית ואיילה חסון
  היית "סותם" את העיניים והפה והיית מקבל מליונים משטנצלר.
  במקום זה מורידים לך משכורת בערוץ 10 ועוד מעט יסגרו את הערוץ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.