זה לא העיתוי לשדר תוכנית על רצח אבו חדיר? זה ממש העיתוי

| 12 בנובמבר 2014

האמת, לא חזינו את זה.

הערב תשודר ב"מקור" הכתבה של ישראל רוזנר ונאדר בגדסאר על רצח הנער הפלשתיני מוחמד אבו חדיר. לקראת הכתבה, הגיעו מיילים וטוקבקים: לא לשדר. מחלק אני מתעלם. אלו שרוצים שנתעסק רק בסבל היהודי ומה פתאום אתם מתעסקים בזה ששרפו נער פלשתיני. סוג התגובות האחר הוא זה שהפתיע אותי. תשדרו, אבל לא עכשיו. זה זרז לעוד מהומות. אל תעשו את זה. איכשהו, זה נראה לי הפוך. עיסוק ביקורתי של היהודים ברצח נער ערבי אמור להעביר מסר של פיוס לאוכלוסייה הערבית, לא? מה, עד הכתבה הם לא זכרו שזה קרה? רק אחרי שערוץ 10 יראה את זה, הם ייזכרו? יש גבול כמה אפשר לזלזל באינטליגנציה של כולנו.

3 הערות שאני יצאתן איתן מהכתבה:

ראשית, איזה ציפיות נמוכות יש לנו מהמשטרה. אנחנו אפילו לא דורשים את ראשו של איש על זה שיום קודם היה שם מקרה חטיפה קודם של אותם מנוולים והמשטרה לא חקרה את זה. אם במקום לחכות שהמשפחה המתלוננת תגיע ותגיש תלונה מסודרת, הייתה מגיעה ניידת למקום ולוקחת את סרטי האבטחה, ייתכן מאוד שעד הלילה כבר היה אפשר לעצור את בעלי הרכב, שניסה לחטוף. ייתכן גם שלא, אבל בכלל לא ניסו. זה מוגזם לצפות מהמשטרה שתתייחס לתלונה על חטיפת ילד במלוא הרצינות? טירוף. פחות מעצבן ובכול זאת, הקצינים הכי בכירים עשו תדרוך בבוקר חטיפת אבו חדיר והכניסו פנימה את ההשערה (המופרכת) שהוא נרצח בגלל היותו הומוסקסואל. על סמך מה? על סמך איזה טמטום בפייסבוק? וגם הם לא משלמים שום מחיר על זה. גועל.

שנית, אני לא נאיבי ולא מצפה ל'חשבון נפש' של אף אחד, אבל מילה ממישהו בש"ס? באיזה פורום הכי פנימי? שלושת הרוצחים המתועבים, מהגרועים שהילכו פה על האדמה, שייכים לקהילה שמרכיבה את ש"ס. משפחותיהם קשורות לאנשי ש"ס, חלקם למדו בישיבות של התנועה, בכירים בתנועה מכירים את אחד הרוצחים לפחות. זה לא אומר שאריה דרעי אחראי למשהו, גם לא אלי ישי, אבל זה לא מרעיד להם משהו בלב העובדה שצמחים כאלו צמחו אצלהם בערוגה? לא מתחשק להם לבדוק ככה בשקט איך זה קרה, האם היו סימנים מקדימים, איזו מין מערכת חינוך מצמיחה אנשים ששורפים נער ערבי בצורה הכי אכזרית?

אחרון, חושבים עכשיו במערכת הבטחון אצלנו איך מרגיעים את המצב. שר הבטחון יעלון, בצדק גמור, המליץ לאסור על ביקורי פוליטיקאים בהר הבית. יופי. למה אף אחד לא חשב על הצעד הכל כך צודק של להרוס את בתי הרוצחים היהודיים? תחשבו כמה האקט הברוטאלי הזה, שצבוע עמוקות בענישה קולקטיבית, היה הופך פתאום לצעד של קירוב לבבות ושוויון. ראש הממשלה נתניהו לא הגיע לבקר אצל משפחת הנרצח. אי אפשר להאשים אותו. הם לא רצו שיבוא והבהירו את זה. עדיין, הוא היה יכול לעשות כל כך הרבה דברים כדי להמחיש שהוא באמת הזדעזע מהדבר הנורא הזה ולא להסתפק בגינוי מילולי. די שהיה מבקש לבחון את הריסת בתי משפחותיהם של הרוצחים כדי שמישהו יאמין לנו שבאמת אנחנו לא יכולים לשאת המחשבה שאנחנו מצמיחים בתוכנו חלאות אדם כאלה.

תגובות

תגובות

25 thoughts on “זה לא העיתוי לשדר תוכנית על רצח אבו חדיר? זה ממש העיתוי

 1. y1palmor@gmail.com'יהודה

  אין מה לצפות ממארי אנטאנט והמל לואי ה-14
  לצערנו הם כנראה ימשיכו

 2. Maynira@gmail.com'נירה מאי

  שדר עכשיו, שדר כל הזמן רק אל תפסיק לשדר. כמה שידורים שצריך כדי לסדוק את שכבות האטימות שצברנו משך ששים שנה של כיבוש.

 3. nava-polak@hotmail.com'נאוה פולק

  בוודאי לשדר ולשדר עוד ,אתם מהצדיקים הבודדים בסדום שמתהווה במקומנו.

 4. Yairdk@walla.co.il'יאיר דקל

  כן, לשדר!
  רוצחי הנער עשו פשע שאין שני לו וטוב שייענשו על ידי בית המשפט. במישור הציבורי, צריך לזכור שהם גרמו למדינה נזק עצום – הן ביחסי יהודים ערבים והן ביחסי העולם אלינו.
  הכריזו כבר, שהם טרוריסטים. הצעד המתבקש היה שינהגו כלפיהם כמו שנוהגים כלפי טרוריסטים ערבים – הריסת בתיהם!
  עם זאת, אינני חושב שיש לבקר את ש"ס לגבי המעשה הנורא. לא כל מעשי זדון או איוולת של פרטים צריך לשייך למפלגה, שהם תומכיה.

 5. hana_yar@yahoo.com'חנה חורש

  שלום לרביב דרוקר
  ביום הזה דוקא, כאשר מתגלה השקר של צה"ל, בקולו של הרמטכל יעלון, אחרי רצח הנער בביתוניא, ביום הזה חשוב ביותר לחשוף את כל השקרים שידענו עליהם ואנחנו ב"כוחנו הדל" גם טקבקנו עליהם. היום, זה חשוב ביותר וכל הכבוד לך רביב שאינך נרתע ב"ימים טרופים אלו" כאשר העם שטוף מוח ומעט מאד עיתונאים מעזים לצאת מהקונצנזוס, כל הכבוד שאתה לא נרתע.
  היום, בערוץ 10 בערב , גם צטטו את הקצין הבכיר שדבר עם אילנה דיין בתכנית עובדה וטען שהם לא קיבלו כל התראה מהשב"כ וכו , פרשה חדשה
  אז חשוב ביותר להזכיר שמיד לאחר צוק איתן הופיע באחת מתכניות הערב שלכם בערוץ 10 ד"ר אחד ששכחתי את שמו, היה בכיר במועצה לבטחון לאומי והוא סיפר שידעו על המנהרות ובכל התקופה שקדמה למלחמה, ההוראה של מי שעמד אז בראש המועצה, דומני, מקורבו של ביבי , עמידרור, שנתן מעין הוראה בשם ביבי , שביבי רוצה שקט.
  מקווה שתוכל לחזור ולגלות את אותו אדם שהופיע באומץ בתכנית שלכם וסיפר איך השתיקו אותם במועצה לבטחון לאומי

 6. qqq@dd.com'אוהד

  אתה כנראה ממש לא מבין איך הם חושבים.
  אתמול קראתי ציטוט של אישה ערביה: "יהודי סטר לי רק בגלל שאני ערבייה", אבל לא נראה לי מוזר שהאחים שלה רוצחים יהודים רק בגלל שהם יהודים.
  אז ברור שהיא תראה את התחקיר וזה רק ירגיז אותה עוד יותר.
  אין שום סיכוי שהיא תגיד לעצמה: יופי, סופסוף הם חוקרים את הרצח ועכשיו כדאי לנו להפסיק להרוג אותנו.

  כמו שזה אכן חכם (ולא צודק) לא לאפשר כניסה להר הבית ליהודים, ככה זה חכם (ולא צודק) לא לשדר את התחקיר.

  ממש לא ברור איך אתה לא רואה את ככה.

 7. hana_yar@yahoo.com'חנה חורש

  לרביב דרוקר
  לגבי ההאשמות שיצאו היום לתקשורת בין השב"כ וצהל, נדמה לי ששם הדוקטור מהמועצה לבטחון לאומי, שיצא אחרי צוק איתן וספר שראש המועצה דאג לשקט על פי בקשתו של ביבי ולכן לא היה דיון מעמיק ולא התראה על קיום המנהרות, נדמה לי שאותו דוקטור שהופיע אצלכם בערוץ 10 שמו ד"ק הכט (לא בטוחה) הוא כבר עזב את המועצה לבטחון לאומי בזמן שהוא דיבר אצלכם בערוץ

 8. עמי

  אתה אומר: "שנית, אני לא נאיבי ולא מצפה ל'חשבון נפש' של אף אחד, אבל מילה ממישהו בש"ס? באיזה פורום הכי פנימי? שלושת הרוצחים המתועבים, מהגרועים שהילכו פה על האדמה, שייכים לקהילה שמרכיבה את ש"ס. משפחותיהם קשורות לאנשי ש"ס, חלקם למדו בישיבות של התנועה, בכירים בתנועה מכירים את אחד הרוצחים לפחות. זה לא אומר שאריה דרעי אחראי למשהו, גם לא אלי ישי, אבל זה לא מרעיד להם משהו בלב העובדה שצמחים כאלו צמחו אצלהם בערוגה? לא מתחשק להם לבדוק ככה בשקט איך זה קרה, האם היו סימנים מקדימים, איזו מין מערכת חינוך מצמיחה אנשים ששורפים נער ערבי בצורה הכי אכזרית?"
  ואני שואל – מתי נשמע על הריסת בתיהם? צדק צריך גם להיעשות….

 9. Klrmelamed@gmail.com'קובי מלמד

  100% צודק ונכון וחשוב. וחוץ מזה זה אף פעם לא הזמן לחלק מהאנשים לחלק מהעניינים בעיקר העניינים המאתגרים אותנו כבני אדם, כישראלים .

 10. itzik444@netvision.net.il'איציק

  מה היינו עושים בלעדיך- אחד הקולות השפויים האחרונים בסביבה.

 11. yeledyarok1@gmail.com'פיקו עמרני

  אוהד, קרעת אותי מצחוק. אין לך מודעות עצמית מינימלית – נראה לך מוזר שערבים הורגים יהודים בעוד יהודים "רק" סוטרים לערבים, ואתה כותב את זה בטוקבק על פוסט שמדבר על רצח גזעני של ערבי בידי יהודים.
  פבלוב צדק אבל אפילו הוא לא האמין שההתניות שלו פועלות לא רק על כלבים, אלא גם על בני אדם.

 12. Levari15@gmail.com'יעקב לב ארי

  צודק לשדר לא צודק לשדר נכון לשדר או לא נכון לשדר … להיות או לא להיות עם רייטינג זו השאלה…..

 13. rea.mitelman@mail.huji.ac.il'רע

  הרס בתי מחבלים יהודים הוא איוולת בדיוק כמו הרס בתי מחבלים פלסטינים. Two wrongs don't make right

 14. gadifi5@walla.co.il'גדי

  הכתבה לא קלה לצפיה לא קל לראות ולשמוע את המשפחה הערבית .אבל זו כנראה המצאות כן בסוף 2014 .אבל מצוון ששדרתם אותה עם כול מה שעלול לקרא עוד ..אבל חובתכם לשדר כתבה כזאת .בהצלחה לכול הצוות.

 15. Elimailech@gmail.com'אלי

  כל אונס או רצח ממפלגות אחרות אתה משייך לראשי המפלגות
  מה הטמטום הזה שאתה מבקש מראש למפלגה לגנות כי הוא מזרחי וכנראה גם בחר בקלפי שס
  גם אתה נגררת לשיח הדיבלי הזה כשזה מגיע לשנאת חרדים אתה גזען בדיוק כמו המפלגות הימניות במזרח אירופה

 16. qqq@dd.com'אוהד

  פיקו עמרני,
  אני שמח שגרמתי לך לצחוק, אבל היתה טעות כתיב קטנה וכל שהפכה את המשפט ללא היגיוני.
  אם היית יודע לקרוא אז היית עולה על זה מייד ומבין שהכוונה היתה לכתוב "לה" ולא "לי", כי לאחר מכן כתוב "שלה" ולא "שלי".
  אני מקווה עכשיו שלא הרסתי לך את הצחוק של הבוקר.

  התגובה שלך היא רק סיבה נוספת למה לא לשדר, לרוב האנשים יש בעייה בהבנת הנקרא והם מסיקים את המסקנות ההפוכות.

  ההתניות אכן עובדות אצל כל השמאלנים.

 17. eyalshmuel995@gmail.com'שמואל אייל

  אנחנו כל כך מוסריים, כל כך אוהבי צדק, כל כך רוצים שלום אהבה ואחווה עם הערבים שנצא מגדרנו לבקר כל מה שמערכת הביטחון או יהודים עושים. אנחנו חייבים לצאת בסרטים וכתבות ולהגיד לכל העולם עד כמה צדקנות יש בתקשורת הישראלית, כמה שהיא שומרת על המוסר והצדק העולמי. נחמד שישנם בקרבנו אנשים כמוכם, עכשיו אני גאה להיות ישראלי יהודי. תשמע צדקן שכמוך, זה שישנם אצלנו עבריינים וסוטים זה ידוע, אבל לא תשמע שר או חבר כנסת יהודי שיצהיר שיש להרוג כל ערבי באשר הוא לעומת מנהגי הערבים המצהירים זאת השכם והערב בגלוי ובקול רם. אז שתמשיכו לתת לערבים כלים וחומרים לצרכי התעמולה שלהם כאילו אין להם מספיק מההפקה הפרטית שלהם. כל הכבוד לחשובה ההומנית שלך.

 18. natanchik.chernin@gmail.com'נתן

  לרביב דרוקר,

  לשאלתך: "עיסוק ביקורתי של היהודים ברצח נער ערבי אמור להעביר מסר של פיוס לאוכלוסייה הערבית, לא?"

  צר לי לאכזב אותך, התשובה היא לא. עיסוק ביקורתי ברצח ברברי שביצע יהודי כלפי ערבי, חייב להיות. עד כאן נכון. אסור לנו שיצמחו בקרבנו חיות אדם שכאלה. אבל, מבחינתי הציפייה שזה יעביר מסר של פיוס למישהו, זה בדיוק כמו הציפייה של היהודי הגלותי בגרמניה של המאה ה-19 להתקבל לעם הגרמני על ידי התנצרות והתרחקות מהיהדות. אתה לא צריך את הביקורת העצמית בשביל לרצות מישהו אחר, וגם אל תצפה שזה ירצה מישהו אחר. אף אחד לא מנסה לזלזל באינטיליגנציה של אף אחד אחר. אני מאוד רוצה להיזהר מהכללות, אבל שידור הכתבה דווקא עכשיו, כן עלול "להדליק". ההסבר הוא שהכתבה עלולה לגרום בקרב ערביי ישראל והשטחים לתחושת התקרבנות, ולעיתים תחושת הקורבן עשוייה לגרור תוצאות בלתי רצויות, ומעשים לא רציונליים. זה עשוי לתת את ההרגשה שיש לגיטימציה להתנהג איך שאתה רוצה. הגם שבמקרה הזה הצד השני הוא בהחלט הקורבן, לא בזמן הנוכחי יש להתעסק בשאלות הללו (לפחות לא על גבי המרקע). אם בכוונתך לזעזע את הציבור בישראל, אזי אני חושב שאתה (כמו רבים אחרים אגב), חוטא בדמגוגיה כלפי עמך במקרה הזה, ומשחק בסטנדרטים כפולים בין עמך לבין העם הערבי. אמנם רצח הוא רצח, אבל הניסיון להפוך את אותם ברברים יהודים שרצחו את הנער לאספקלריה של החברה הישראלית הוא חטא במקרה הטוב, והוצאת דיבה כנגד כולנו במקרה הרע.

  אותם סטנדרטים כפולים שהגדרתי קודם, תקפים מבחינתי גם לעניין איסור העלייה של פוליטיקאים להר הבית. אשאל אותך שאלה פשוטה: האם עלייה להר הבית בתקופות רגועות חוקית? אם התשובה שלך חיובית, מדוע עלייה להר הבית דווקא עכשיו היא זרז למהומות?
  אני מצטט את הדברים שאתה מביא, תוך החלפת המילה "תשדרו", במילה "תעלו":
  "תעלו, אבל לא עכשיו. זה זרז לעוד מהומות. אל תעשו את זה. איכשהו, זה נראה לי הפוך." אז גם לי, זה נראה הפוך. זה שעלייה להר הבית לא מוצאת חן בעיני ערבים כרגע, זה לא אומר שזה ימצא חן בעיניהם כשהמצב יירגע, ואף אחד לא מבטיח שלא יהיו שוב מהומות. על הערבים לעשות את חשבון הנפש שלהם, ולהבין שלשלול מיהודים את הכניסה לשטחי הר הבית היא גזענות. בדיוק כפי שהדרישה של הפלסטינים להקים מדינה ולגרש מתנחלים (כדי שלא ישארו יהודים שם), היא גזענית. תודה לאל שמי ששולט במדינה הזאת זה יהודים, אחרת לא רק שהיה אסור ליהודים לעלות להר הבית, אולי גם אסור היה להסתובב בתל אביב.

  ולסיום רציתי להדגיש, שאני מגנה את הרצח המתועב של הנער אבו-ח'דיר, וחושב שאותם ברברים שביצעו זאת, ואותם ברברים שחינכו אותם לעשות זאת, צריכים לשבת מאחורי סורג ובריח.

 19. zvilotan@gmail.com'צבי לוטן

  כל הכבוד. שדר. ברוך גולדשטיין מחכה אף הוא לתחקיר מוקיע.

 20. foff@world.com'איפה חשבון הנפש של דרוקר

  וזה שהכלב הזה העלה תמונות לפייסבוק שלו ושל משפחתו חוגגים בכפר את רצח הנערים וההודעות שהעלה בשבחם של הרוצחים זה מה? אצל מי זה אמור להעלות בדק בית? איפה בדק הבית של האוכלוסיה הערבית שמקדשת רצח ורמאות, שלא משלמת מיסים וחיה על כספי המיסים שלנו? שמוציאה מתוכה רוצחים בדם קר? איפה חשבון הנפש של דרוקר שערוץ 10 שלו מסתיר דיווחים על פגחעות יומיומיות ביהודים וברכוש של יהודים?

 21. יואב

  ש"ס היא מפלגה של עדה אחת ולמרות שקשה לאמר זאת, מנהיגיה מדברים ערבית רחוב.
  זו אינה שפה ישירה.לכן ערביי ישראל (בלסטין)אינם מבינים כיצד הם לא איתם בצרתם, כאשר אינה קשורה לקיפוח.
  כאשר מתלהמים,צעירים ריקים מחינוך ירוד לוקחים את דברי מוריהם צעד הלאה…התוצאות בשטח.
  הכול יפול ויקום על טיב החינוך, וכיוון שענינו נשואות לאירופה רצוי שלא ניכנע לנרטיב "תרבויות"של האח הגדול.
  נב. לרבים מהערבים יש תרבות מכלילה ומתחשבת,שאצלנו הולכת ונכחדת.

 22. fizzben@gmail.com'מאת ה'

  אתה עדיין חושב שזה זלזול באינטליגנציה אחרי מה שקרה היום בבית כנסת?
  יבוא יום וכולכם פה בקרוב תתפקחו.. שמאלנים מסכנים

 23. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  כל הכבוד, רביב. הוכחת בפעם המליון שהצביעות של השמאל בתקשורת היא חשוכת מרפא.
  תמשיכו לצעוק בכל פינה 'לא להבעיר את השטח' כשיהודי עולה להר הבית ובמקביל- תמשיכו להבעיר את השטח עם הרצח היחיד שביצעו יהודים מתועבים בעשור האחרון בערך.

  "שלושת הרוצחים המתועבים, מהגרועים שהילכו פה על האדמה"- נכון. רק שכחת לציין, הוד צביעותו, שהפלשתינאים מייצרים כל יום עשרה רוצחים מתועבים וגרועים לא פחות משלושת ה"ש"סניקים" האלה (כמה לא אנטישמי מצידך).

  אתה אדם לא ישר, איש תקשורת ששכח מה זו יושרה ומה זה דיווח הוגן. את הכתבה על אבו-חדיר חשוב לשדר. וכך גם עוד אלף תחקירים על רציחתם של מאות יהודים בידי רוצחים מתועבים לגיטימים, שדווקא לא משתייכים לש"ס או לעם היהודי.

  אם אתה כל כך ישר, אני מצפה לתחקיר על הטבח בבית הכנסת, על הדורסים למיניהם ועל איך הפכו מקרה התאבדות לרצח על בסיס לאומי. שיהיה המון בהצלחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.