לבני ניסתה להיות פוליטיקאית

| 11 במרץ 2012

לא הרבה תפקידים היו ללבני לחלק בכנסת הנוכחית. ככה זה באופוזיציה. מתישהו התפנה תפקיד יו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה. לא ג'וב חלומות, אבל משהו. לבני יכלה לתת אותו ליוחנן פלסנר, אז עדיין בצד שלה. יכלה לתת אותו לזאב ביילסקי, אז עדיין בצד שלה, אבל החליטה לתת אותו לרונית תירוש. למה? רשמית, כי מגיע לה. לא רשמית, לבני ציפתה שהתפקיד יעביר את תירוש לצד שלה. תירוש קיבלה את התפקיד, הורידה קצת את הראש מתחת למים לתקופה מסויימת וכמובן, שחברה למופז בשנייה בה זה היה רלוונטי. פלסנר וביילסקי היום בצד של מופז. בטח לא בגלל הסיפור הקטן הזה. בטוח גם שהוא לא תרם לקשריהם עם יושבת הראש.

במנגנון "קדימה", שמרה לבני על משרתו של רוני בן חמו כמנהל מרחב הדרום של "קדימה". עוד יותר חשוב, בן חמו הוא פוקד גדול של "קדימה" באזור אופקים. אנשיה של לבני חזרו ואמרו שאין קשר בין העסקתו לתמיכה בלבני, אבל שבן חמו תומך בלבני. לפני שבוע בן חמו הודיע שהוא תומך במופז. לבני גם שמרה על משרה קטנה ב"קדימה" עבור הבן של עזרא נחום, פוקד גדול מרמת גן. שוב, טענו אנשיה, לא היה שום קשר בין העסקתו לבין תמיכת נחום בלבני, אבל באותה נשימה הם סיפרו לקראת הפריימריז ,שנחום, אקס מחנה שאול מופז, יתמוך בלבני. לא סתם יתמוך. לבני אפילו נפגשה איתו והציעה לו את תפקיד ראש המטה שלה. נחום אמר בנימוס "לא" והודיע על תמיכה במופז.

לבני עזרה לאלי אפללו לקבל תפקיד חלומות של יו"ר עמית של קרן קיימת לישראל. כנראה שכל אחד מכם היה רוצה את חוזה ההעסקה שלו בקק"ל (יום אחד עוד תתגלה חגיגת המשכורות, הנסיעות וההטבות של בכירי קק"ל). לבני, מן הסתם, חשבה שזה יעזור לה עם אפללו, איש חשוב בקרב מתפקדי עפולה והעמק. ובכן, אפללו , שבבחירות הקודמות תמך בה, הודיע שהוא תומך במופז. עם התפטרותו נכנס לכנסת אבי דואן, ראש מטה מופז.

אפשר להמשיך עוד ועוד, אבל השורה התחתונה ברורה. עשו ללבני בית ספר. היא לא יודעת לשחק במגרש הזה, היא לא מבינה שקשר עם האנשים הללו לא נקנה במינוי אחד. הם דורשים קשר מתמשך, אמיתי, או שלפחות ייראה כמו אמיתי. זה רק מעליב אותם שבאמצעות איזה מינוי, לבני חושבת שהיא קונה את תמיכתם.

הפוקדים הגדולים של "קדימה" מצביעים מופז בגדול. אפילו אחמד דבאח, כלי הנשק הכי חשוב של לבני בקרב הפוקדים הגדולים, מתנדנד. דבאח הוא איש עסקים אמיד בתחום הבשר. הוא פקד אלפי אנשים באזור דיר אל אסד (המספרים משתנים ונעים בין 2,000 ל 3,000). דבאח היה לגמרי בצד של לבני. הוא רוצה להתמודד לכנסת הבאה, הוא חבר של עמרי וגלעד שרון, הוא היה לבני מכף רגל עד ראש. עכשיו הוא לא. הוא אמר לי היום שזה עוד לא סופי, אבל יש מו"מ וכנראה יתמוך במופז. איך אמר לי פעם אהוד ברק – כשהגלים בצד שלך, כל דבר שאתה עושה, מצליח. עכשיו הגלים בצד של מופז.

עוד מילה אחת. אלו הפריימריז הראשונים שאנחנו מסקרים בעלטה מוחלטת. אין סקרים. עם כל הביקורת על סקרים, הם נותנים איזושהי תמונת מצב. עכשיו אין כלום. אבי דיכטר עשה לפני כמה ימים סקר באמצעות מכון "דיאלוג". לדברי אחד ממקורביו, התוצאות היו 36% ללבני, 25% למופז ו – 11% לדיכטר. לפי מכון המחקר, 70% אמרו שיבואו להצביע ואם דיכטר יורד, כמעט כל מצביעיו עוברים למופז. לא ראיתי את הסקר במו עיניי, כך שהדיווח הזה בערבון מוגבל. ייתכן שזו מניפולציה. די ברור שאם באמת יבואו 70% ממתפקדי "קדימה" לקלפי, לבני תנצח, אלא שלפי מיטב ההערכות, יבואו 40%-50% בלבד ובאחוז ההצבעה הזה, כנראה, שמצבו של מופז דומה הרבה יותר למצבו בקרב הפוקדים הגדולים. האתגר הגדול האמיתי שלו יהיה להשאיר את ציפי לבני ב"קדימה". זה, כנראה, בלתי אפשרי בשלב הזה.

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.