מופע הקוסמות/נוכלות של נתניהו בראיון לחברה הערבית

| 17 בפברואר 2021
ראש הממשלה העניק ראיון ארוך לפאנט, ערוץ הטלוויזיה בחברה הערבית. 25 שנה אנחנו רואים את נתניהו ולהטוטיו ועדיין, הוא נותן שם תצוגת קוסמות/נוכלות מרשימה במיוחד.
המראיינת שואלת על חוק הלאום. ביבי מספר שבעצם זכות השוויון מעוגנת בחוק, אה, זה בחוק יסוד כבוד האדם וחירותו, נתלה פתאום נתניהו במהפכה החוקתית של ברק. מיליוני מילים נכתבו בשאלה עד כמה ערך השוויון מוגן במסגרת חוק יסוד כבוד האדם, הימין ונתניהו מציגים את זה כפוטש של העליון, נתניהו סרב בכל תוקף לעגן את השוויון בחוק הלאום, אבל בפאנט הוא מדבר על זה כאילו זה ברור, מובן מאליו, אין שאלה בכלל. יש תקציב לישראל ויש שוויון לערבים.
המראיינת שואלת אם נציגי הליכוד יבואו מחר לדיון וועדת הבחירות המרכזית (הראיון הוקלט אתמול, מסתבר) בבקשה לפסול את רע"מ מהתמודדות בבחירות. שאלה מצויינת. איך נתניהו ייצא מזה? הרי הליכוד החליט כבר בתחילת השבוע שהם לא יתמכו בבקשת הפסילחה, באופן מאוד יוצא דופן.  אם נתניהו יודה שיש החלטה כזאת, הימין יתקוף אותו. מה עושים? נתניהו שולף תרגיל מורכב במיוחד מהספר. הוא לא יודע, לא בטוח, שפת הגוף משדרת כולה הפתעה, כאילו הוא שומע על כך לראשונה, מה זה הדבר הזה בכלל. הוא אומר למראיינת שבכלל מי יודע מי יוכל להגיע מחר לכנסת. סופה, אתם יודעים. ואכן, היום התברר כי שלמה קרעי, נציג הליכוד בוועדה, מסתבר, פשוט נתקע בשלג ולכן, לא הגיע לדיון על רע"מ. מדהים. המראיינת, כמו כל כך הרבה מראיינים לפניה, נופלת בפח הזחיחות, אם הוא לא יודע על מה אני מדברת, למה לבזבז זמן יקר והיא עוברת הלאה.
במהלך הראיון נתניהו נותן שוב את השטיק על האלימות בחברה הערבית כולל אפילו כמה מילים בערבית וביטויים של רוגז נוראי. הוא לא מוכן לחיות עם זה, הוא יטפל והוא יעשה, כל הפשע הנוראי שממרר את חיי האזרחים הערבים נראה פתאום כמו איזה פרונקל שצמח לפתח על המצח וראש הממשלה נחוש להיפטר ממנו. שנים על שנים של הזנחה? מה פתאום, קובי שבתאי מטפל בזה – הוא נותן מבט מפוקס למצלמה – כמו קרן לייזר!
בסוף הראיון נתניהו מבקש להגיד משהו. הוא פוצח בנאום עם כל מחוות ההתרגשות המוכרות. כמה הוא מתרגש מהערבים והם ממנו ואפילו הכתב שלכם, של פאנט, הגיע עם ציניות, אבל מבין לאט לאט שאנחנו רציניים. המראיינת תופסת בחוט. אתה יודע, הכתב שלנו מהדרום ומסקר הרבה את בעיית הכפרים הבלתי מוכרים בדרום. אוהו, נתניהו שמע על הבעיה. הוא מספר לה שהיה בערערה עכשיו ולמד על כך. למד על כך! אתם מבינים, זו בעיה חדשה. הרגע נוצרה. מי היה יכול לתאר לעצמו. המראיינת באמת מתפלאת קמעה. נתניהו הודף – טוב, בעבר זה טופל על ידי אחרים, נדמה לי על ידי בני בגין, הוא אומר, כשכל תאי הזיכרון שלו מאומצים לזכור מה לעזאזל קרה עם העניין הזה. בגין הציע משהו וזה לא עבר ואז עבר למפלגות אחרות, אני כבר לא זוכר למי, אה, אה, אה, כן לאורי אריאל, אבל עכשיו אני מבטיח לקחת את זה אישית, אישית, אני אטפל בזה. אני!
בשלב הזה כבר לא הצלחתי לסגור את הפה. בני בגין עבד בזמנו מטעמו של נתניהו, סגר מתווה מוסכם על ראש הממשלה נתניהו אבל אז שתי נביחות מאנשי ימין בקואליציה וראש הממשלה זרק את בגין, את המתווה שלו ונסוג לגמרי מכל העניין. מאז לא התבשרנו על איזשהו עניין של ראש הממשלה בסיפור. עכשיו הוא נזכר, לא רק בזה. הוא ממשיך ומספר למראיינת (ההמומה?) על הכאב העצום שהוא חש על עלילת הדם של אום אל חיראן, כן, כן, זה ממש כואב לו. העלילו על 'בחור תמים', כדבריו, שהוא מחבל וכשאני נאבקתי על ועדת חקירה, לא רצו אותה רק כדי לפגוע בי. אין לתאר, באמת אין מילים.

תגובות

תגובות

29 thoughts on “מופע הקוסמות/נוכלות של נתניהו בראיון לחברה הערבית

 1. הפקידות האמריקאית פוגעת בדימוי של אמריקה(שביידן יתקשר)

  כדאי לביידן להתקשר,לביבי.שיחת נימוסים,ולסכם להיפגש אחרי הבחירות."המתח",הזה לא מצחיק.הוא מציג את נשיא ארצות הברית ,באור מגוחך(בכול זאת סמל אמריקאי).אשר לישראל,ישראל היא על טייס אוטומטי.ישראל צריכה שינוי(והיא תעבור שינוי),גם אם זה לא יקרה מיד(אבל פוליטיקה פנימית של ישראל זה לא ענינם של האמריקאים)

 2. ההצעה של ארצות הברית לגרמניה?

  ביידן יפסיק את הבריונות האמריקאית בקשר לנורד סטרים2.בתנאי שגרמניה תשלם לרוסיה בדולרים?

 3. שינוי במדיניות החוץ האמריקאית?

  לאור חוזקה של איירבוס למול בואינג.והכוח של היורו,שמעצבן את מדפיסי הדולר.אפשר שהגישה האמריקאית תשתנה:"אנחנו לא מאשימים את רוסיה,שהיא רוצה לקדם את עסקיה.גרמניה לא בסדר,היא לא דיברה עם ארצות הברית"

 4. מה השלב הבא? בנט יצרף את מירי מסיקה?

  בדבר אחד ליברמן צודק,היגיע הזמן שבנט יתחיל לדבר לענין.שידבר בגובה העניים.כי ברגע שמערכת המשפט תאבד את עצמאותה.החיים בישראל יהפכו לגיהנום .אבל בנט לא ירגע עד שישראל תהפוך להאיטי

 5. מיצג של בינוניות ואטימות מצד ארצות הברית

  למה ארצות הברית לא בוחנת את צעדיה.וממשיכה במדיניות עבר כלפי רוסיה? למה ? סתם,למה ביידן לא מתקשר מיד לבעלי ברית? סתם.בקיצור ארצות הברית לא במצב טוב,והם לא רוצים לשנות.אפשר להגיד שזה יכאב,ושינוי יגיע.אבל רק שלא תהיה ברירה

 6. ביבי הוא נזק לביטחון ישראל

  למה ביבי לא סותם את הפה בקשר לצעירה הישראלית שחדרה לסוריה?! על הכור הגרעיני בסוריה למדנו מביבי,לא מאולמרט.ביבי הוא קל משקל,חנטריש.פשוט ילד בן חמש שמנהל את ישראל כמו אירגון פשיעה

 7. האם אפשר או צריך לאמץ את הגישה הרוסית לקידום עסקים?

  מיתוג,הרי אין סיבה לקנות שמפניה יקרה.כשאפשר לשתות קווה לא פחות טובה ברבע מחיר.או ויסקי סקוטי,כשיש חלופות זולות יותר.אם יש קבוצה נוסטלגית,היא תקנה מותג מסוים.ולכן רוסיה מעודדת קבוצות שאופנוענים (שיקנו אופנועים מרוסיה).במידה מסוימת של צדק,הם אומרים שהם מקדמים צריכה של מוצרים מרוסיה(וההתנגדות לרוסיה נובעת מתחרות עיסקית).ולא מתערבים בפוליטיקה הפנימית של מדינות אחרות.אם חברה תרופות שויצרית היתה עושה לובי למול ועדת סל התרופות,אז היה ניתן לומר(בצדק מסוים)."ששוויץ מתערבת בפוליטיקה הישראלית".אז אולי השדולה הפרו ישראלית, באמריקה עושה יותר נזק מתועלת? נראה שישראל צריכה לשאוף ליצר את המוצר הכי טוב(ולא הכי זול).להגיד רק אמת בפירסום.ולשמור על חוקי המדינות שבהם היא עובדת

 8. המשחק הוא פוקר,לא מונופול.כדאי לאמריקאים להתעורר

  מענין מה יגידו במשרד החוץ הרוסי,"סביב המתיחות בין ישראל לארצות הברית,בענין העסקה הבטחונית באסיה".סביר להניח שהרוסים יגידו:"זה נראה רע מאוד,האמריקאים הם לא ידידי אמת של ישראל"

 9. הרוסים יכולים ללכת על יותר חצוף

  רוסיה:"אנחנו קוראים לממשלת ארצות הברית,לבטל את האישומים כנגד החברה הישראלית.שעבדה עם אסיה"

 10. רוסיה עדיפה לישראל,בענין האירני.אמריקה תמכור אותנו

  ארצות הברית תמכור את ישראל בשביל יחסים עם אירן.לרוסיה כבר יש יחסים מצוינים עם אירן,כך שלעניין הישראלי.רוסיה עדיפה

 11. כמה אפשר לאכול את הראש? התקשורת הישראלית היא ממש גרועה

  לפני כמה עשורים בתשלום אחד במזומן ישראל היתה נמנעת מדרמת רון ארד.אכשיו מדינות חזקות נותנות סיוע,ישראל לפעמים גם נותנת סיוע.אז אולי מספיק כבר עם קשקשת החיסונים סוריה ורוסיה

 12. זה נהנה וזה לא חסר

  יש כמה סוגים של סיוע חוץ:
  א.תעמולתי,לדוגמה רוסיה תחלק לילדים בעולם השלישי ערכה.שתכלל,דגם של מטוס נוסעים רוסי,חולצה או כובע עם סמל רוסי,חוברת צביעה ומדבקות שמלמדות רוסית.ומתארות את רוסיה.
  ב.כלכלי עיסקי,לדוגמה תרכשו מערכת נשק, ספינה,או מטוס.נעזור לכם במישור אחר:דיפלומטי,מחיקת חוב,סיוע טכנולוגי/מדעי.סיוע זה מועיל למדינה התורמת,בתנאי שהמוצר המדובר נרכש במחיר מלא.(וכך ניתן לעזור באופן נקודתי למפעל או תעשיה ספציפיים,במדינה התורמת)
  ג.סיוע נקודתי,לדוגמה ישראל תבנה בית חולים באפריקה.וכך תשפר את קשריה הדיפלומטיים והמסחריים באפריקה.התעוררה איזה סוגיה הומניטרית או יש צורך בטחוני.אפשר לעזור למדינה בסוגיה שמציקה לה(לוחמה בטרור,בעיות תשתית,פינוי מוקשים,עניני רפואה או חקלאות)

 13. הליכוד פוגע בזכויות אדם,פשעים חמורים נסלחים.עברות זניחות מקבלות עדיפות

  למה בממשלה לא בונים בתי כלא,(או שממלאים את בתי הכלא באופן לא חכם,גם בעברות זניחות).אסור לאפשר חוק עוקף בג"ץ,שיאפשר ציפוף אסירים בכלא.בשעה שרוצחים מסתובבים חופשי(לא לחינם במגזר הערבי שעורי הרצח מאוד גבוהים).על עברות זניחות מדינת ישראל פועלת בשיא הנחישות.היום שבו הליכוד יתרסק יהיה יום מאוד שמח לישראל

 14. נתניהו מנצל את כוחו לרעה,לכן השופטים לא צרכים להתחשב בו

  עובדה שהגאולה אבן לא עובדת רק כי ביבי שונא אותה.מצפיה בביבי,נראה שהוא מזלזל באזרחי ישראל:"כשאני מטייל בח"ול ,ברומא אני רואה את שער טיטוס .ונזכר בכם יא אפסים".ומובן שאני יצמד למטומטם כמו"בן גביר",הרי מבחינתי המפעל הציוני הוא קודם כל גזעני.ביבי אפילו לא מצליח שלא לצחוק בפנים של אזרחי ישראל."תקנו דירות,המחיר יעלה"(מה הוא אורח כאן?).וכל מה שמעסיק אותו הוא הנד"לן הפרטי שלו?כשביבי מצתלם עם ילדים,הוא אומר להם שהוא השאיר להם חובות למאה שנים הקרובות?הוא אומר להם,שהם לא מזיזים לו?(ולכן ילדי ישראל למדו הכי פחות מכל שאר העולם)

 15. ההפקרות חוגגת,התקשורת והיועץ המשפטי לממשלה בדממה?!

  בימין יוצאים עם תוכניות,חותמים על הסכמים.אף אחד לא יודע מה יהיו תוצאות הבחירות.שיפסיקו לעשות נזקים! ושלא ישתוללו אחרי תוצאות האמת

 16. סוגיות בפיתוח וצמיחה,המזרח הרחוק הרוסי.כמקרה בוחן

  ישראל היא מדינה קטנה,שקרובה לאירופה.ואין סיבה שיהיו כאן כיסי עוני נרחבים(לכן צריך ממשלה מתפקדת).בשאלה על פיתוח במקומות נידחים.נביא לדוגמה את סוביטיקה גון(נמל נידח,בקצה מסילת הרכבת בייקל אמור שברוסיה).בעידן הסובייטי,היו תוכניות להפוך את העירה הזו.לעיר בת 200 אלף תושבים.ולהפוך אותה למספנה ליצור נושאות מטוסים גרעיניות.קריסת ברית המועצות,שמה לרעיונות אלו סוף.אבל בכל זאת, איך מפתחים עיר באזור כזה.ראשית,יש לבנות מוסד אונברסיטאי.מעין תכניון,והסטודנטים? יגיעו משורות הצבא ,או מוסדות ביטחון אחרים.אקדמיה צבאית.פעילות היצוא,שקיימת קשורה לנפט ועץ.אזור התעשיה הזה לא מושך משקיעים.אבל זה קשור לזה שאין שם כמעט תושבים.ולכן לצד מוסד האקדמיה הזה,יש לבנות גם בית חולים.בגלל שמשקיעים מרוסיה לא מתענינים באזור כזה,כדאי לפנות למשקיעים זרים.נניח לזה שזה אזור שהוא יקר לפיתוח,הבעיה היא להבטיח שההשקעות יביאו לפיתוח ,ולא להפסד.ולכן יש לדון עם ההנהגה המקומית ועם התושבים.על דרכים יעילות לקידום המקום

 17. העם רוצה שביבי ילך

  העם רוצה שיפסיקו להציק לו! זה שביבי לא במלונית עם השגחה פסיכיאטרית צמודה,זו שערוריה ממדרגה ראשונה.אבל סמוך על הכנסת,שבכל הקשור לזכויות אדם.ופיקוח על הממשלה הם אפס מאופס.דיקטאטור כמו ביבי תמיד יכול לסמוך על ליצנים כמו מתן חודורוב,גלית גוטמן ועוד מסוגם

 18. וביבי יוצר למדינת ישראל בעיות לרוב,הפניקה סביב לחסן בכל מחיר היא מסוכנת!

  כל האונס הזה של לחסן את כל אזרחי ישראל.פותח את מדינת ישראל לשורה של תביעות עתידיות.לא הספיק להם עם נושא חטיפת ילדי תימן?!הגיע הזמן שמנדלבליט והכנסת יתעוררו מיד! נחצים כאן קוים אדומים! ביבי הוא לא שפוי,הגישה שלו היא:"אחרי המבול",שיפסיקו את ההשתוללות הזו!

 19. סער ובנט,לא מחדשים.הם בעיקר מבזבזים זמן

  גם בנט וגם סער הורסים את ישראל.כל פעם שיש כיון של חילופי שילטון.הם קופצים על המוקשים למען ביבי.ובישביל מה?!הרי ביבי לא רק הורס את ישראל(בלי דמוקרטיה,המדינה תהייה מדינת עולם שלישי).ולא סתם ביבי דופק צו איסור פרסום על ימין ועל שמאל.ולא סתם הוא הורס קרירות של עיתונאים שאומרים את האמת על ביבי.ולא סתם הוא מקדם "חוק צרפתי".הוא בעיקר הורס להם את הקרירה(עיין ערך גנץ).בקיצור כל הקרירה שלהם היא בדיחה!

 20. בנט וסער מיצגים כל מה שרע בישראל

  מה סער ובנט אומרים:"אנחנו אותו ראש עם בן גביר.אנחנו בעד שחיתות,אנחנו בעד קיפאון פוליטי וכלכלי,אנחנו הפריארים של ביבי,אנחנו לא מציעים פיתרון,אנחנו מזלזלים בציבור הישראלי"

 21. בנט וסער צרכים לפרוש מהחיים הפוליטיים

  בנט טוען:"אני ירש את ביבי",באמת ?"אכשיו אתה הבן של ביבי .וישראל היא רכוש של ביבי". ובאיזה מפלגה בנט? הוא בליכוד? סער,נו מה נגיד עליו? סער היה ונשאר ליכודניק.שכל יעודו זה לשרת את ביבי.הם לא חושבים על אזרחי ישראל,או עתיד ישראל.כל מה שמענין אותם זה לשרת את ביבי.אם זה לא היה עצוב,זה היה מצחיק

 22. ביבי לך כולם שונאים אותך

  מירב מיכאלי לא תשב בממשלה עם מושחת כמו ביבי.אז הוא שלח ליכודניק להגיד דברים מעליבים על קסטנר בכנסת.ביבי תמיד מסית תמיד מעליב,גועל נפש של בן אדם

 23. נתניהו הוא טראומה מתמשכת,עדיף שיפרוש מהפוליטיקה

  ביבי חושב שב96 הוא ניצח רק בגלל רצח רבין.לכן הוא חובר לבן גביר.לשחזר את מסע ההסתה,למקרה (מאוד אפשרי) שהוא יפסיד באופן מוחץ בבחירות

 24. בהחלט יכול להיות שאני טועה

  נראה שפוטין יהיה נשיא רוסיה עד 2030.אחר כך אפשר שמתבדב,יהיה נשיא עד 2036 או עד 2034.ואז בתפקיד "קטרינה הגדולה",הקטנה של פוטין. מה השלב הזה חילופי שילטון ברוסיה יהיו דומים למה שקורה במערב אירופה

 25. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  נניח שבין קייב ללבוב באוקראינה.חבורה של לאומנים רוסים יחליטו,"לייסד את הבירה האמיתית של אוקראינה".תבנה קתדרלה בסגנון רוסי ביזנטי.שמות הרחובות,יהיו ברוסית.ופעילות השקעות פיננסיות וכלכליות היו של גורמים רוסיים

 26. על יחסי רוסיה ואוקראינה

  נניח שאגודת סתרים נוסדת באוקראינה.הם משתמשים במטבע דיגיטלי,שהם קוראים לו"רובל אוקראיני",הם מקדמים בניה של עיר בירה חדשה לאוקראינה ממערב לקייב,והסמלים שלהם הם פרשנות מודרנית של אוקראינה הסובייטית.הם מקדמים תרבות רוסית(שפה,אדריכלות).האם הם באמת יצליחו? האם נבאלני הצליח ברוסיה? רוסיה בהחלט לא צריכה את אוקראינה כדי להיות מעצמת על.אבל,הם אוהבים את העם האוקראיני.הם השקיעו שם גם בימי הצארים,וגם אחרי פרוק ברית המועצות.הקשרים בין רוסיה לאוקראינה,תמיד יותר השתלמו כלכלית לאוקראינה.ונראה לאן ההסטוריה תיקח את שתי המדינות האלו

 27. על לאומנות ואיסלמופוביה

  מי שעוסק בטרור והסתה,זו לא דת(גם אם משתמשים בדת).אם ישראל והיהדות היו מקבלים אנשים מרקע מוסלמי.אז לא היה פחד"מסכנה דמוגרפית".היחס למוסלמים ברוסיה הוא לא עוין.אם אנשי דת מוסלמים מסיתים ועוסקים בטרור,אז אין לזה קשר לאיסלם.לאומנים רוסים(דוגמת נבאלני)שונאים מוסלמים(אולי בעתיד הם ישנאו יהודים?)אם הנצרות הרוסית היתה מקבלת אותם לא היתה סיבה לפחד מהם,אבל בגלל שהם באים ממרכז אסיה (לרוב).והם יותר חלשים אז אכשיו הם קורבן נוח

 28. בנט תפרוש מהפוליטיקה

  בנט מוכר לנו "עושר סינגפורי",תמורת סיום הדמוקרטיה.עושר סינגפורי זה לא יהיה,לבנון דוקא כן.אז בנט אמריקאי שיחזור לאמריקה.או שיעשה פנלים לשרה נתניהו.שרות לאזרחי ישראל הוא לא מציע

 29. בנק ישראל "כועס על הבנקים".מדונות ועמים שמשועבדים

  אם בנק ישראל היה מעלה ריבית,וקונה עוד דברים חוץ מדולרים.אז הבנקים היו פחות דופקים לקוחות.אבל כשכלכלות שלמות עובדות למען אוכלוסיה מאוד צרה של בעלי הון.אז המשבר החריף הבא הוא ממש קרוב!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.