המועמד הכי אנמי ליו"ר ההסתדרות (ומחר הוא ייבחר)

כשעמיר פרץ היה יו"ר ההסתדרות יריביו דיברו על שליטתו האיתנה במנגנון, שלטון פחד, מעורבות מוגזמת של מקורבת בשם רחל תורג'מן בענייני ההסתדרות. פרץ העביר ללא בחירות את המלוכה לעופר עיני. זמן לרב רב לאחר מכן, עיני ופרץ הסתכסכו.

יריביו של עיני סיפרו על שלטון פחד, אי אפשר לעשות בחירות חופשיות, כולם מפחדים מהיו"ר, מעורבות מוגזמת של בת הזוג, רווית דום (ראש המטה שמונתה למנכ"ל "עמל"), בענייני ההסתדרות. ח"כ איתן כבל, שהתמודד מול עיני, סיפר איך העיתונאי נחום ברנע סיפר לו כמה קשה לפרסם תחקיר נגד עיני ב"ידיעות אחרונות", בגלל קרבתם לעיני. עיני העביר את ההסתדרות ללא בחירות לאבי ניסנקורן.

יריביו של ניסנקורן דיברו על שלטון של פחד, אין דרך להיבחר. ח"כ שלי יחימוביץ', שניסתה להתמודד מולו, גיבשה תיק בנושא, שלא היה מספיק כדי לשכנע את המשטרה לפתוח בחקירה, אבל הריח שעלה ממנו לא היה נעים במיוחד. ניסנקורן העביר את ההסתדרות ללא בחירות לארנון בר דוד.

יריבו של בר דוד בבחירות מחר הוא עופר עיני. אצל עיני מספרים על שלטון של פחד אצל בר דוד, מעורבות מוגזמת של הרעייה, שגם נושאת בתפקיד בכיר. החד גדיא הזה מסתיים בכך שאנשי עיני מדברים על הקרבה של בר דוד ל"ידיעות אחרונות", אי אפשר לפרסם נגדו, אינטרסים זרים, כאילו חמד לו לצון אל הפרסום והחליט לעשות לעיני את מה שעשה לכבל.

רק פעם אחת בתולדות ההסתדרות הפסיד בבחירות היו"ר המכהן. עברו מאז 28 שנה. הבחירות בהן ניצח חיים רמון את חיים הברפלד היו כל כך ייחודיות שאין בהן כדי לסדוק את האקסיומה – אי אפשר לנצח את יו"ר ההסתדרות. ברה"מ כבר איננה, הקיבוצים הופרטו, מצעד ה 1 במאי כבר לא מה שהיה, אבל המנגנון ההסתדרותי עדיין יודע לנצח בחירות. כל בחירות, כל מועמד. ארנון בר דוד הוא, כנראה המועמד החיוור ביותר שאייש את התפקיד הזה בשלושים השנים האחרונות. כשראשי ועדים למיניהם נדרשים לשיר את שבחיו בכנסים ממומנים כלשהם, הם בקושי זוכרים את שמו. לקראת הבחירות הוא העלה שלטים עצומים, שמטרתם העיקרית, כנראה, היא שאנשים יידעו בכלל מיהו. זה לא מחסור בתקציבי פרסום או ביועצים. מאלו יש לבר דוד בשפע. בשיא, בר דוד העסיק לא פחות מ 7 יועצים אסטרטגיים, כולל פעילי ליכוד מרכזיים כמו ח"כ לשעבר, ירון מזוז ואנשי עבודה כמו בועז כבל (אחיו של איתן כבל). לבר דוד, כך נדמה, אין הרבה מה להגיד ואם יש לו, הוא יודע להסתיר זאת היטב. הוא לא באמת טרח להציג את האידיאולוגיה שלו לקראת הבחירות, לא ראיונות עומק וחס וחלילה לא שאלות קשות. הקמפיין שלו הוא קמפיין חדרים אחוריים קלאסי בסגנון שמזכיר את מפא"י של פעם:

קודם כל קונים את גורמי הכוח. ההסתדרות היום מפוצצת בכסף. אין בעיה לעשות הסכמים קואליציוניים נדיבים במיוחד עם כל המפלגות ולהדביק אותם אליך. מ"ישראל ביתנו" ועד סיעת "עוז" של חיים כץ. בדרך ממציאים ג'ובים, ממנים אנשים בסיטונאות, אם זה עובד בקק"ל ובסוכנות, למה לא פה. אחר כך, מוחקים יום יום מטבלת הייאוש, שייגמר כבר הקמפיין, ניבחר ונלך הביתה. לריב עם שר האוצר זו לא באמת אופציה בשלב הזה, כפי שאפשר להבין. זו תהיה סנסציה אם בר דוד לא ייבחר מחר ואם ייבחר, זו תהיה הוכחה אולטימטיבית שהמנגנון ההסתדרותי כל כך משומן שאפשר גם לשים רובוט בלשכת היו"ר. הוא ייבחר מחדש.

אפשר להתווכח שעות על השאלה האם טוב למדינה שיו"ר ההסתדרות ינהיג אותה בצורה חיוורת ויימנע מעימותים כמעט בכל מחיר. בכל מה שקשור במלחמה למען הוועדים החזקים, זה, כנראה, לא כל כך רע. האוכלוסיות שבאמת צריכות את ההסתדרות, עובדי הקבלן, משתכרי השכר הנמוך, העובדות והעובדים הסוציאליים, הם יצטרכו לקוות שאחרי הבחירות, ייוולד פה בר דוד חדש.

המאמר התפרסם ב"הארץ"

תגובות

תגובות

40 thoughts on “המועמד הכי אנמי ליו"ר ההסתדרות (ומחר הוא ייבחר)

 1. הדרך הכי טובה להתאבד

  לאחרונה "ביטוח לאומי "שלח לי עוד צו עיקול.
  מובן שאין לי כוח או יכולת להתמודד עם הבירוקרטיה הישראלית(שזה הבסיס לשחיתות,כי אז למה יצתרכו קשרים ומתווחים"מכרים").
  לדעתי הדרך הכי טובה למות(כי מוות זה הדבר שהכי אוהבים בישראל).זה קוקטל של אלכוהול ומשכחים כאבים"תאונה"(איך מגיעים למצב של "תאונה "כזו,"מסתורין").
  מובן שההסתדרות לא עזרה לאף בן אדם שצריך עזרה(היא רק מוסיפה לבירוקרטיה-והשחיתות).
  משרד "הרווחה",ומשרד האוצר שמו לעצמם למטרה להפוך את אזרחי ישראל לעבדים.אם היה באמת עם בישראל,הוא היה דורש יחס הוגן,ולא מוכן ליחס אלים כזה.
  *"ליקירי ישראל"(הרצוג וביבי),יש לי רק דברים רעים להגיד

 2. הרשלנות היחידה של הפרקליטות זה שפילבר לא הוכרז כעד עוין

  קודם כל היתה סיבה לזה שפילבר בחר להיות עד מדינה.אז במקום להגיד:אני לא רוצה לשקר,הוא אומר:"אני לא זוכר".החכמולוג הזה לא מרכז הענין.ואם ביבי יזוכה,אז כל הכבוד לו.
  וטיוואן יכולה להתאמן יכולה לעשות סימולציות.אבל הרטוריקה שלה לא יכולה להיות לוחמנית.מובן שהיא נופלת במלכודת שארצות הברית הכינה לה.
  ואין כמו ארצות הברית ,שיכולה לארגן מופע של מזרקות דם

 3. על עידן עופר,והתקשורת כפודל של ביבי

  מן הסתם עידן עופר שואף לנצל עד תום את משאבי הפוספטים של ישראל בלי לשלם מסים.אז או שחברה מארצות הברית או סין תחליף את עידן עופר ,ותשלם תמלוגים ומיסים.
  או שבסופו של דבר זה יהיה כמו החוף מורעל כספית בנהריה.
  אשר לספנות,עדיף שהענף בישראל יהיה עם כמה שחקנים כמו ביון.ולא להיות קרובים למצב המצרי.ולכן גם בתחום הספנות,אין הצדקה לכוח המופרז של עידן עופר.
  אכשיו לא רק שעידן עופר נהנה מזכויות ללא הצדקה.הוא גם יוצא נגד הממשלה?!(דרך ערוץ12) ותאמין לי שהמדינה רודפת את החלשים שלה כאילו אין מחר(שביטוח לאומי,מעקל לך 200 שקל מהחשבון בנק.שמשפחה או חברים נתנו).

 4. על תעשיית הספנות וישראל

  זה שיש רק צים,והיא שייכת רק לאיש עסקים אחד(מניית הזהב של המדינה לא תמיד משפיעה). זה לא טוב.גם זה שאין באסדות הגז של ישראל עובדים ישראלים זה לא טוב(לפחות חלק מהאנשים הטכנים).
  יש דרכים להגדיל את מספר השחקנים בתחום הספנות הישראלי.
  אירגונים כמו קק"ל,או קצא יכולים להכנס לתחום הזה.
  אפשר לייסד בורסה רק לתחום הזה(ולקדם השקעות וחברות קטנות יותר.
  ניתן לבנות חברה ממשלתית קטנה(בבעלות אחד הנמלים,או התעשיה הצבאית).וכשהיא עובדת באופן סביר,להפריט אותה לשחקן ישראלי חדש.
  אפשר לפתוח חברה בשיתוף מדינה נוספת(דוגמת מצרים,או איחוד האמירויות).
  אפשר שחיל הים יפתח זרוע של הספקה (כולל כמה ספינות מסע בבעלותו).
  ואפשר לעשות את כל זה ביחד,הסיכוי שזה יקרה? שואף לאפס(מדובר על ישראל,שחוץ מלהציק לאזרחים שלה.היא לא יודעת לעשות כלום!)

 5. פעם תשאל אנשים כמו גנץ לפיד או בנט,למה הם ממשיכים להזניח את ישראל

  למה אין מפעל לחיסונים בישראל?
  למה כל מה שקשור לתעשיה הגרעינית ומחקר גרעיני בישראל תקוע במאה שעברה?
  למה אין קו מים לאילת(לך תסמוך על ירדן..)?למה אין קו מתח גבוה של חשמל לאילת? ולמה אין רכבת לאילת? אפשר למצוא מקורות מימון(אם רוצים,הם לא רוצים)

 6. בנט המטומטם ממשיך להעריץ את ביבי,איזה סתום!

  מן הסתם אם ישראל לא היתה מפרסמת את ענין גנבת הארכיון הגרעיני מאירן הם אפילו לא היו מבחינים שמישהוא חסר(זה מחסן נידח,באיזה אזור תעשיה).אולי אפילו היו חושבים שזה עבר למחסן אחר באירן.
  אבל אכשיו הם יודעים בדיוק מה ישראל יודעת,ואיך אפשר להתמודד עם זה.
  אז ביבי מטומטם,ובנט מטומטם שהוא מעריץ אותו.
  ביבי תמיד ירק על בנט,אבל הוא תמיד טען שזה גשם

 7. על אופי השיחות בין רוסיה ואוקראינה

  רוסיה לזלנסקי:תראה,אתה מייצג איזה משהוא שמבחינתנו לא קיים יותר.כוחות חזקים בתוך ומחוץ לאוקראינה השתמשו בדמות שלך.
  רוסיה רוצה לשקם את אוקראינה,באופן הכי טוב מבחינתה.ולכן זלנסקי אתה צריך לעזוב,שהייה לך בהצלחה

 8. הנסיעה החשובה שלפיד צריך לעשות לסין

  ביידן אמר לנשיא סין,שאין שינוי במדיניות של ניקסון בקשר לסין.
  ולכן אין בעיה שסין תבנה רכבת לאילת(או תספק שרותים פיננסים).מן הסתם ארצות הברית כמעצמת על אחראית.רוצה שהסדר העולמי ישמר,ולכן מלחמה בטיואן לא משהיא שהיא רוצה.
  וזו עוד סיבה ,לעבוד עם סין.
  אם המצב ישתנה,אז נראה

 9. ישראל צריכה תשתית של המאה ה21 .ואם צריך לעבוד עם סין,אז לעבוד עם סין

  צריך מטרו בגוש דן(באמת שרכב פרטי זה סיוט),צריך רכבת לאילת(כל הנסיעות לשם לא בטוחות, והשדה תעופה שצריך דחיפה).גם קריית שמונה והגליל העליון צרכים להיות יותר נגישים,וצריך לשם רכבות.
  אז אם סין יודעת לעשות את העבודות האלה.ואם היא מציעה מימון.
  אז אפשר וצריך לעבוד עם סין.
  אין כאן דברים שקשורים לנשק,או מחקר ופיתוח(זה פלדה ובטון,והטכנולוגיה היא לא סוד ישראלי,זה אולי סוד סיני).אז לא משנה מה יגידו כל מני אנשים,ישראל רק תרמה לארצות הברית.ואני לא רואה את זה משתנה

 10. זה מה שאוקראינה חייבת לעשות

  אוקראינה היא חיה פצועה.אין לה שום סיכוי לנצח את רוסיה.
  זלנסקי חייב לנסות לצמצם הרג של חיילים אוקראינים.
  תרכז את הכוחות שלך סביב קייב.
  זלנסקי צריך להבטיח,שרמת ההבטחה שלו טובה.
  שיש במדינה מספיק אוכל ותרופת(זה יותר חשוב מנשק).
  ועכשיו הכדור יהיה בצד הרוסי.
  כל הדיבורים "על השמדת העם האוקראיני",צרכים להפסיק(העם היהודי,עדיין קיים למרות הכל).ואוקראינה,המושג קיים בתודעה ובהיסטוריה

 11. אני לא מבין מה יש לארצות הברית נגד סין?

  אם יש לארצות הברית הצעה טובה למימון השקעות בתשתית הישראלית אז שביידן יבוא ויתן הצעה.
  אשר לבניה?אני לא רואה פועלים מארצות הברית באים לבנות רכבת לאילת.פועלים מסין,כן יעשו את זה

 12. זה מה שכדאי לביידן לעשות:

  קודם כל צריך להגיד שהוא עשה דברים שיש בהם סיכון פוליטי כדי למלא את הדרישות של אוקראינה.גם השקעות שירדו לטמיון.
  לכן הוא לא יכול להגיד שהאמריקאים נכשלו שם,כי מבחינתו הוא עשה מעל ומעבר לכל מה שנשיא אחר היה עושה.
  אכשיו,העולם כבר לא אותו דבר.אכשיו צריך לדבר על העתיד,זה טעות להתבצר בעבר.
  ארצות הברית חזקה בפיננסים,אז שתציע תוכניות מימון,שתציע השקעות(ולא רק סנקציות).זה בזירה העולמית.
  בזירה הפנימית,ביידן והצוות שלו צרכים לעבור מדינה מדינה בארצות הברית(לא פיזית,לדון על כל מדינה).ולראות איך אפשר לשפר את המצב הכלכלי והחברתי שלה.
  *הדוברים של ביידן צרכים להעביר את המסר(כי הוא לא חזק בנאומים)

 13. על רוסיה סין וארצות הברית

  בניגוד למה שחושבים בארצות הברית לא קל להיות נשיא רוסיה.וזה לא שפוטין תמיד מדלג מהצלחה להצלחה.
  מן הסתם שוק הסחורות הוא לא יציב(והכלכלה העולמית יכולה להשתנות במהירות).ארצות הברית לא תשבור את רוסיה.יש להם דרכים לפעול,וכלים לעבוד איתם.
  סין היא מעצמת על,רוסיה מודעת ליכולות הסיניות.ורוסיה בחרה להיות ידידה של סין.ניסיון אמריקאי להפריד בין סין לרוסיה,הוא לא ראלי.ויכול אפילו להזיק לארצות הברית.
  ארצות הברית היא מעצמת על,אבל אין לה כיוון פעולה.אין לה חזון לעתיד.כל גל שינאה/קינאה בסין או ברוסיה.מציג את ארצות הברית כגורם השייך לעבר,כשהוא לא רלוונטי."שצריך להוכיח את עצמו",הלך מחשבה כזה הוא הרסני ביותר!!
  במקום שאמריקה תנסה להרוס את רוסיה או סין.ארצות הברית חייבת להשקיע בעצמה,ולהציג את החזון שלה למאה ה21(לא משהוא פטרוני,לא משהוא קולוניליסטי-לא לאנוס מדינות לפעול לפי השיטה האמריקאית)

 14. שביבי יעבוד בכל עבודה,או שיעבוד בחינם כמתנדב

  מדינת ישראל אונסת את אזרחיה לעבוד בכל עבודה,והם צרכים להתחרות עם פלסטינים ועובדים זרים.
  אז כשביבי מסיים את דרכו בפוליטיקה,שיעבוד בתור מנקה רחובות(יש פיח באיזה רחוב,שאיזה סילמן אחד שרף את עצמו שם).
  אגב בנט יכול לעוף לסינגפור,שיעשה שם הרצאות על איך זה להיות הכלב הקטן של ביבי

 15. הזהרה של ממשלות זרות לאזרחים שלהם ממרחץ דמים בישראל

  בגלל שמדינת ישראל מתיחסת אל האזרחים החלשים שלה כמו עבדים.
  נראה שתפרוץ מחאה חברתית בישראל.
  כדי להסית את צומת הלב הציבורית ,גורמים חזקים בכלכלה הישראלית(נאו לברלים,חבריה של איילת שקד?) יתחילו להתסיס פעילות טרור(פרובוקציות,ביבי?איתמר בן גביר?).בכל מקרה,אני לא מצפה לכלום מהמערכת הפוליטית בישראל(סכ הכל הם אנשים רעים ומנותקים)

 16. המסר הלא רוחני של המסטקנים ,על רוסיה וההנהגה שלה

  כל מני מכשפים וקוראים בקלפים אומרים:"גורלו של פוטין הוא כזה,או אחר".
  מדוע הם לא חושבים על הסיבות שהצריכו את ההתנהגות הזו של רוסיה? מדוע בכלל להגיד דברים לא מבוססים ופוגעניים? למה נדרשים דיבורים כל כך קיצוניים?
  באופן כללי המנהיגים(בעיקר של מעצמות),זוכים לטיפול רפואי מצוין.אני באופן אישי מקווה שפוטין וביידן ובכלל כל המנהיגים החשובים יעברו את גיל 100.כדי שיכלו לחשוב לעומק על הפעולות שהם עשו,וגם כדי לתת עצות טובות למנהיגי העתיד

 17. מה כדאי לרוסיה להציע לארצות הברית

  הענין האוקראיני נוגע לביטחון של רוסיה.וזה לא בשביל להילחם במערב.
  כדאי לרוסיה להציג לאמריקאים תוכנית גדולה לשיתוף פעולה עם רוסיה.
  דברים שנוגעים לאנרגיה,וטכנולוגיה,אפילו רוסיה תציע מטוסי נוסעים ונשק.
  מן הסתם זה יזכה ללעג מאמריקה.אבל מבחינת רוסיה יש לה תוכנית עבודה.יש דברים שהיא רוצה למכור,והיא לא רוצה את ארצות הברית כאיום

 18. התעשיה האווירית של סין

  נראה שסין תציע לרוסיה (שמאוד רוצה להצליח ביצוא מטוסים).שחברת תעופה סינית (כנראה תתמקד בטיסות מסין לרוסיה).תקנה 100 מטוסי נוסעים מרוסיה.ורוסיה תתחייב(כנראה שיפתחו חברה חדשה גם ברוסיה). לקנות 100 מטוסים מסין.
  בכל מדינה היצרן יפתח מרכז לשרות טכני,והכשרת טייסים וצוות אוויר. סין מאוד מאמינה במוצר שלה,והיא חושבת שבעתיד רוסיה תקנה מטוסים נוספים למאה הראשונים .
  בנוסף כנראה שסין תסייע למדינות (באזורים באסיה ואפריקה),לפתח חברות תעופה לאומיות.שיעבדו עם מטוסים מסין

 19. כשפטר הגדול הופך ליקיר המערב

  פטר הגדול מי שטוענים שהיה בעד להתקרב למערב.למעשה הוא חלוץ גישת תחליפי היבוא הרוסית(יצור מקומי של ספינות כדוגמה).
  מקדם הגישה האמפריאליסטית שריסק את שבדיה.
  אז אפשר להניח שפוטין קיבל השראה מהמערב(הצורך בהפיכת הרובל למטבע שנסחר באופן בן לאומי).אבל פוטין הוא לא חיקוי של דמויות מהעבר הרוסי,פוטין הוא מנהיג רוסי מודרני

 20. ליכודניקים יכולים להתחבר לסער ,המותג "ליכוד" גמור

  אין לגדעון סער מה לחפש בליכוד.הליכוד שייך לעבר.
  אבל ליכודניקים שרוצים השפעה,יכולים להצתרף לסער

 21. זה מצוין שביידן לא יגיע לישראל(אין לו מה להציע לנו)

  ביידן מה כבר יש לו לבוא לכאן?רק נזק הוא יכול לעשות לנו

 22. המטרה של ביידן זה להשפיל את ישראל,ולפתוח מלחמה בטיוואן.חבל שהוא בא

  ביידן לא שואל את עצמו איך לשפר את החיים בארצות הברית.המטרה של ביידן זה ליצור מלחמת עולם שלישית,ולרסק ולהרוס כל מדינה שיש לה קשרים עם ארצות הברית

 23. כל עוד זלנסקי בשלטון הכלכלה המערבית תסבול ממשבר

  כל עוד זלנסקי בשלטון(משום מה ממש מפחדים מהגמד המרושע של אוקראינה).הסנקציות על רוסיה ימשיכו לפגוע במערב.
  כל טענות החיטה של ארצות הברית על רוסיה הם מגוכחות(אם כל כך מפריע לארצות הברית רעב באפריקה,אז שתיצר יותר חיטה,כי אם זה היה חשוב להם הם היו עושים את זה).וגם גיא רולניק הוא לא עיתונאי,הוא סתם דובר של משרד החוץ האמריקאי

 24. שגריר אוקראינה בישראל טוען שזלנסקי הוא כישלון,ואוקראינה אבודה

  מן הסתם,זה לא היה חכם מצד אוקראינה לא ליישם את הסכם מינסק(אכשיו מאוחר מדי).מן הסתם אוקראינה מפסידה.וזה ששגריר אוקראינה בישראל,מצפה שתהייה מלחמת עולם בשביל אוקראינה.ושישראל הקטנה תנצח את רוסיה,אז אפשר להבין שאוקראינה מנוהלת בידי פסיכופטים

 25. על יחסי סין ורוסיה

  רוסיה שוקלת לבנות צינור נפט מאזור טיימיר שבצפון סיביר לנמל מגאדן באוקיינוס השקט.
  בנוסף למסילת רכבת ממגדן ליקוצק שליד נהר לנה.
  כל אלה הם השקעות יקרות באופן קיצוני.אבל אם סין תחתום על חוזים ארוכי תווח לרכישת נפט,ממסוף אפשרי במגאדן.ואם סין תציע אפשרויות מימון ובניה.אפשר שהמיזם הזה יצא לדרך.
  אולי אפילו שווה לסין להציע את הפיתוח הזה לרוסיה

 26. תמיר פרדו הוא איש עסקים ,ומפוזיציה זו עדיף שלא ייעץ לישראל על אמריקה

  "הצד הנכון","הצד הנסתר של הירח"…וכל הג'ז הזה.
  ארצות הברית היא מעצמת על.במקום להשכין שלום הם בחרו להדליק מדורות(בזמן אולמפיאדת החורף,ביידן אמר לרוסיה"חלק קטן מאוקראינה זה בסדר",העיקר שתריבו עם סין).ישראל היא מדינה קטנה,עם השפעה קטנה.ולכן כל מעורבות ישראלית מחוץ למזרח התיכון היא קטלנית לישראל.אם ביידן היה חושב על ארצות הברית,ולא בוחר להיות קניבל מדממם ומלחמתי.הוא היה מנהיג יותר מכובד,ויותר חשוב.
  אכשיו ביידן מהכנסה להפוך את ישראל וטיוואן לאוקראינה 2.כי הוא שייך לצד הרע של ההסטוריה

 27. בנט לא עושה מאמץ לשמר את הקואליציה כי הוא חרא של בן אדם

  מה זה כל הבעיות עם המפלגה של בנט? אין אחריות לאומית? אין דאגה למדינה? הם מפרקים את הממשלה על מה בדיוק? בנט הזה לא אכפת לו מה יהיה כאן בעתיד?לא חשוב לו שיבנו כאן תשתיות,שיהיה תקציב לזה?
  מה הסיפור בדיוק?

 28. מגמות בתעשיית הגרעין הרוסית

  תעשיית הגרעין הרוסית היא חדשנית ומאוד חזקה בכלכלה הרוסית(וגם בתעשיית הגרעין העולמית).
  כנראה שהמגמה היא ליצור חברה נוספת לכורים מהדור ה4 ושימוש בדלק ממוחזר(כור מקור נתרן או מתכת).
  כפיצוי אפשר שרוסאטום תקבל תקציב לכורים מקוררים בגז הליום(וגם תפתח את השימוש בהליום,אולי אפילו פיתוח של חללית שתאסוף הליום מקצה האטמוספרה).
  אפשר גם שהחברות יציעו טיפול בחומרים מסוכנים ושימוש בהם באופן כללי(מחיטוי בקרינה,מתכות רעילות,ואולי גם דלק ביולוגי).
  אבל כל זה תלוי בתקציב הפנוי,וסדר העדיפויות של רוסיה

 29. הממשלה הבאה תהייה חייבת לפרק את "ביטוח לאומי"

  ביטוח לאומי מתנהל כמו מכולת.יש רשות מיסים והיא צריכה לגבות מס מהכנסות.לא יתכן שרשות ממשלתית תעשה דברים לא חוקיים(כמו גנבת כסף בחשבונות בנק של אזרחים).לא יתכן שפקידים שיכורי כוח יתעללו באזרחים.
  קיצבאות זיקנה וילדים ישלמו מקרן פנסיה ממשלתית.
  וקיצבאיות אחרות מקרן חרום ממשלתית.
  מהלך כזה צריך לקרות בממשלה חזקה(וזה לא המצב כרגע).אבל אין ספק ההתנהלות הנוכחית של רשויות" הרווחה" הישראלית הם מקור לסבל,ולחוסר יציבות חברתי

 30. הדרכים שרוסיה בונה אסטרטגיה צבאית

  אם יש סימולציות מחשב,עם ההגדרות הבאות:
  ללא שימוש בנשק גרעיני.
  ניסיון לא לפגוע באזרחים ואנשים שלא מעורבים בלחימה.
  שמירה על דיני הלחימה(אין הפרה של הדין הבן לאומי,ככל הניתן).
  ועוד הגדרות לפי הצרכים של רוסיה.
  יש 3-4 תרחישים(קל,מאתגר,קשה,וקשה מאוד).
  בוא נלך על "כיבוש אלבניה":
  בקל,אלבניה מול רוסיה"ראש בראש".בלי מעורבות זרה.
  במאתגר,יש הגבלות מסוימות.יש מעורבות זרה חלקית.
  בקשה מלחמה מול צבאות זרים על שטח אלבניה.
  במצב קשה מאוד,הלחימה מתבצעת מול צבאות זרים בשטח אלבניה.כשיש מצב חרום כלכלי ברוסיה.
  כל מהלכי הלחימה השונים נבחנים בזירת הלחימה.
  אבל גם ברמה של המדינה הכלכלה והדיפלומטיה.
  זה מצריך עבודה עם מחשבי על.ניתוח סימולציות רבות מאוד.
  ניתוח הממצאים,והפקת מסקנות ולקחים.
  האם זה יקרה לאור התרחבות נאט"ו,ואנטגוניזים כלפי רוסיה מהאזור הבלטי פולני? לא יודע,אבל כדאי להם מאוד לפעול כך

 31. המהלכים הבאים של רוסיה בזירה הכלכלית?

  אולי ארצות הברית זה מקרה אבוד.
  אבל בהחלט שווה לרוסיה לנסות ולמשוך משקיעים זרים מהמערב.אז למצוא דרכים לפנות לציבור הרחב במערב.
  כן להציע דרכים להתגבר על הסנקציות.
  כן לתת הסבר על ההטבות שקיימות ,ועל הדרך שעובדים ברוסיה.
  כן להיות נועז(דרכים "חצופות",אבל אם זה עובד אז למה לא?).
  כדאי לממשל הרוסי לבקש מהעובדים וגופי המחקר שלו להציע רעיונות

 32. על כביש הטבעת השני של סנקט פטרבורג,והאם סין באמת ידידה?

  נראה שהפרוייקט השאפתני של כביש מעגלי נוסף בסנקט פטרבורג.הוא חצי עיגול(לפי הנראה לא מתוכנן לבנות מנהרות וגשרים מתחת לים הבלטי כדי לסגור את המעגל)
  אבל אם בניית פתרון תחבורה למעבר בים הבלטי יהיה במסגרת כביש אגרה(שאפשר להלאים,תוך פיצוי למשקיע).או להציע סוג של בטחונות למשקיעים.
  מן הראוי שגופי ההשקעה של הממשל הרוסי,יציעו אופציה כזו להנהגה הרוסית.
  מדינות ידידותיות כמו סין,צריכות להציע את השרות(ולו מתוך כבוד או נימוס)

 33. ביידן הוא שקרן ,הנזק שביידן יכול לגרום ישראל הוא אדיר

  כדאי לממשל הישראלי להיזהר מג'ו ביידן.כי הוא שקרן והוא יכול לגרום נזק גדול לישראל.
  הגישה של כבדהו וחשדהו מתאימה במקרה הזה

 34. סין רוסיה וארצות הברית

  אני לא חושב שסין רוצה להחליף את ארצות הברית(זה כמו להגיד לאדון גברת).מבחינת סין היא יחודית,והגדרתה כאמריקה 2 ,זה עלבון.
  ארצות הברית היא מדינה חשובה,ואין סיבה לנתק איתה קשרים.
  אם ארצות הברית תחליט לנתק קשרים ולהרוס את ישראל.אז היא לא תצליח להרוס את ישראל,ואם היא לא רוצה קשר.אז זו בעיה שלה.
  רוסיה מחזיקה בכל סמלי הסטטוס של מעצמת על.יש לרוסיה הרבה מה להציע לישראל.וכדאי לישראל לשמור על קשרים טובים עם רוסיה.כי רוסיה היא מעצמת על.אם ארצות הברית בטוחה בעצמה,היא לא צריכה לפחד מרוסיה.הבעיה היא שארצות הברית מאוד חרדה,מאוד חסרת ביטחון

 35. המהלכים הבאים של פוטין בתחום הכלכלי

  פוטין רוצה לקדם הסכמי סחר עם כמה שיותר מדינות(יש לרוסיה ידידות קרובות באסיה ,אפריקה,ודרום אמריקה).כך שלא יהיו מסים על מוצרים מרוסיה.
  תמריצים ליצואנים מצטיינים(אבל לא בתחום חומרי הגלם,יותר במוצרים מוגמרים).דברים כמו מזון מעובד,אלקטרוניקה,רכבים,מטוסי נוסעים,ציוד צבאי,ושרותי תוכנה ותרבות.
  כדאי לממשלה הרוסית לפעול באופן הזה,כמה שיותר מהר

 36. כולם שונאים את ביבי,אגב בעיקר בחדשות 12

  השונא הכי גדול של ביבי זה עידן עופר(ורק בגלל זה ביבי מנסה לשכנע אותו להתחנף לביבי בפומבי)

 37. לבן אדם מגיעה זכות לפרטיות,הבנקים חייבים לתת שרות גם לרוסים

  לא יכול להיות שארצות הברית תכנס לחשבון בנק פרטי של אדם מחוץ לארצות הברית.
  אזרח רוסי צריך לקבל אותו שרות כמו כל בן אדם אחר(רוסיה הציע מנגנונים לשמירה על פרטיות של לקוחות).אם ארצות הברית החליטה להתנתק מהעולם זו בעיה שלה.לא יכול להיות שישראל תחיה תחת טרור אמריקאי

 38. לא ברור למה האומנים ברוסיה קיבלו מעמד של אללים,ועוד יותר לא ברור למה הממשל הרוסי חושש מהם

  להקות פופ הם מיזם עיסקי.החלוצים בתחום היו הביטלס,וגם בשבדיה התחום מאוד חזק.והדרום קוראנים כבר הפכו לתופעה.
  ברוסיה מוזיקאים זוכים למעמד של" נבאים/גורו דתי".וזה די מגוחך,תדחפו למדיה כמה שיותר אומנים ,כמה שיותר מבצעים.תנו במה גם לאומנים מחו"ל(להקות רוק יכולות לבוא גם מהודו,מסרביה,מברזיל או ממקסיקו).מה הפחד של השלטון הרוסי מכל מני אומנים מזדקנים מהמאה שעברה?
  קדמו מוזיקאים ושחקנים צעירים

 39. על גרמניה ארצות הברית ואוקראינה

  האם גרמניה תהייה מוכנה להמשיך להזרים כסף לאוקראינה הכושלת.בתמורה לאישור צינור הגז נורד סטרים2?
  נראה שזה יאפשר לגרמניה להמשיך לתמוך כלכלית באוקראינה.כי כנראה שזה כבר מתחיל להעיק על ארצות הברית

 40. ההשפעה של גרמניה על רוסיה,לא קיימת יותר

  נניח שRT היה משדר בגרמניה(מן הסתם כולם מבינים שזה גוף תקשורת רוסי וזה לא איזה"שטיפת מוח מיסתורית").
  נניח שנורד סטרים 2 היה פועל.
  אז רוסיה היתה יותר קשובה לגרמניה.
  ואוקראינה היתה זוכה ליותר עזרה כלכלית מגרמניה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.