עמית חדד נגד הדס קליין – חקירה נגדית, היום הראשון

| 12 ביולי 2022

מדלג את המדרגות שתיים שתיים, קצת חסר נשימה, קומה שלישית, אולם 315, למה אני חייב לאחר, רק שלא החמצתי את הפצצה, באוזניים ממש יכול לשמוע איך שדר כדורגל היה מתאר את הדרמה שאני עומד לראות – 'תנאים מושלמים הבוקר בבית המשפט המחוזי בירושלים', 'ההצגה הטובה בעיר', קרב ענקים, מהצד האחד – פרקליט הצמרת, מהצד השני – עדת המפתח, במרכז האולם, עו"ד עמית חדד. בימים האחרונים הוא הרים פרומו ששום תחנת טלוויזיה לא הייתה מתביישת בו. יהיו פצצות, הפתעות גדולות, הפציר בעיתונאים לבוא, דעתכם תשתנה על התיק ב 180 מעלות. לא פחות.

מהצד השני – ליד דוכן העדים, הדס קליין, העדה עליה נשען תיק טובות ההנאה, העדה שכולם גמרו את ההלל על אמינותה, ענייניותה, הזיכרון החד.

מישהו ייצא מהמפגש היום על אלונקה.

'החוקרים עשו אצלך חיפוש בבית? למה לא? ביקשו סיסמת גישה למייל? איך זה יכול להיות? מוזר', עמית חדד מכלה זמן יקר בשאלות אינסופיות על מעשי החוקרים, אותה שאלה ב 400 ניסוחים שונים, 'נשברו לך הניידים?', 'איך נשברו?', 'אין לך גיבוי?', 'בואי נעבור נייד נייד', נכנסת לחקירה בלי הנייד?', 'לא מכיר אדם שנכנס לחקירה בלי נייד אלא אם יש לו משהו להסתיר (וואלה??? הוא דיבר עם לקוחותיו מתיק הטרדת פילבר?)'. לא ביקשו את הסיסמא של הנייד שלך? מוזר' – זו החקירה הנגדית החשובה במשפט המאה, או ביקור בשירות לקוחות של סלקום?

מעת לעת חדד מרעים בקולו. "שקרים", "זיכרון מתעצב", "נוכיח שהכול הפוך", הוא מדבר בלשון מליצית, אתה ממש יכול לשמוע מגרונו את יעקב ויינרוט ז"ל, לעתים הוא נשמע כמו יצפאן עושה את ויינרוט. 'נצא במשעול, במסע אל האמת', העיתונאים יושבים על קצה הספסל. דרוכים. הנה זה בא, הנה, הנה הוא מטיל את הפצצה. מימיני ברוכי קרא, עוד קצת ימינה ג'וש בריינר וגיא פלג ויגאל מוסקו, כמה שורות לפניהם גידי וייץ, קצת קדימה אילנה דיין, רק לדמיין איך יגיב נתניהו אם פצצה אמיתית תיפול על האולם.

עברו יותר משעתיים, חדד נותן לקליין הזדמנות אחרונה. ממש תליין מול הנדון למוות. לפני שאני מראה לך את התכתובות האמיתיות, את רוצה אולי לשנות את גרסתך? מיוזמתך? בהגינות, שלא יהיה מביך. ממש סנטה קלאוס. קליין לא ממצמצת. עורכת הדין שלצידו של חדד מתחילה לנוע, הנה עולות התכתובות, האקדחים המעשנים, המקרן נדלק.

וואו, וואו, וואו, מה הוא הולך להנחית עלינו. קליין כתבה לגברת נתניהו 'נשיקות' (כמה פעמים!). 'למה כתבת נשיקות? להיות נחמדה? אפשר להיות נחמדה בלי לכתוב נשיקות', חורץ חדד. 'למה כתבת 'אהבה'? אז אהבת אותה? מה, שיקרת?', 'עברו 5 שעות עד שגברת נתניהו ענתה, 5 שעות', חדד סופר (מה זה לעזאזל מוכיח?). 'למה לא כתבת לה על הצמיד שנקנה ב 43 אלף דולר באותה הזדמנות?'

עכשיו חדד עושה הפסקה. מאפשר לאולם לעכל את גודל הטמטום. עוד נחזור לזה, הוא מבטיח במה שנשמע יותר כמו איום על שארית הצהריים של הנוכחים. הוא עובר לנושא דרמטי אחר. למי הצבעת? בוא נראה לך אחרי מי את עוקבת בטוויטר. אחרי אביעד גליקמן! כן, כן, או, האימה, עכשיו נחשף פרצופה האמיתית של קליין, עוקבת אחרי חברי כנסת מ"יש עתיד", איך היא עוד לא בכלא. מה עוד הוא יחשוף. אחרי כתבי משפט מהצד השני את לא עוקבת, חושף חדד את תוצאות המאמצים של שנתיים של עבודה מאומצת בצוות ההגנה. 'את יודעת למי עשית לייק? לציוץ של רונן צור נגד ביבי? שמעתם? עשית לייק!'

זהו, התיק קרס.

נתראה מחר, חדד אמר שמחר ממש יהיו פצצות.

תגובות

תגובות

174 thoughts on “עמית חדד נגד הדס קליין – חקירה נגדית, היום הראשון

 1. praviv55@gmail.com'דן

  רביב ..ע"ד חדד למעלה מ4 שנים מסתובב באולפנים בכנסים ימי עיון כע"ד של ראש הממשלה הבן אדם התנפח רמתו בינונית ומטה רק בזכות המנוח ז"ל שמעו עליו עכשיו הגיעה שעתו להוכיח…גורניש אפס ביבי רצה חינם לחסוך כסף..לא יעזור לו מצא עדה לא פראיירים חשב כולם פילבר

 2. rainfal@walla.co.il'אור

  רביב, למה בכלל מאפשרים לחדד לטחון על כל מיני דברים שלא ברור איך הם קשורים, להצהיר הצהרות והאשמות כלליות, וביובף להרים את הקול – השופטים לא אמורים לוודא שהוא יתמקד בחקירה, דהיינו בשאלות, ובצורה תרבותית?

 3. harpaz@gmail.com'פנחס

  עורכי דן מה שהם יותר צמרת מרשים לעצמם להעלות לשאול טיעונים ושאלות יותר הזויות, והכל מותר אצלם, ואני אומר לעורכי דין אלו, הראה לי את מי אתה מייצג ואומר לך מי אתה,

 4. gabicoh@hotmail.com'ברונו

  טור שלם שעוסק במשפט פלילי ללא התייחסות לעובדות, ראיות ועדויות.

  אפס התייחסות למה שכן עלה והתגלה ורק ניסיון להגחיך ולמסגר את החקירה כמיותרת על ידי ניגון על תחושות ורגשות.

  כמה מביך שזו הרמה של אחד מבכירי עיתונאי הרל"ב.

 5. שינויים במדיניות ממשל ביידן?

  נראה שהאינפלציה בארצות הברית כבר בלתי נסבלת לממשל ביידן.לכן, אפשר שיקדמו הפקת יותר נפט בארצות הברית.
  הפחתת מס על יבוא מסין.
  קידום הכלכלה והתעסוקה דרך יצוא נשק לסעודיה.
  ואוקראינה? כנראה שארצות הברית תתן איזה קו חמצן כלכלי למשך איזה חצי שנה באוקראינה.עד מרץ אם האוקראינים לא מגיעים לאיזה הסדר/הפסקת אש עם רוסיה,אז בעיה שלהם

 6. הדבר הכי מוסרי שביידן יכול לעשות זה להתנתק מזלנסקי

  זלנסקי רוצה שחסדי ברסלב יהיו בשר תותחים במלחמתו מול רוסיה. אחרי שכל הזהב האוקראיני עבר לפולין.ברור שאין יותר אוקראינה,ואם אין אוקראינה,אז רוסיה יכולה להעביר את קבר ברסלב מאומן לישראל.וממש אין צורך באוקראינה

 7. הרב הראשי של רוסיה צריך לצאת נגד זלנסקי

  אסור לחסדי ברסלב להגיע לאוקראינה! זלנסקי יהפוך אותם לבשר תותחים במלחמתו מול רוסיה.
  צריך לצאת נגד זלנסקי בכל העולם היהודי.
  זלנסקי דחה כל נסיון למנוע מלחמה.כל נושא קדושת החיים לא מדבר אל זלנסקי,וגם למתים אין לו כבוד.
  כך שגם שום דבר יהודי אין בזלנסקי,אבל זלנסקי מאמין בתורת הגזע הנאצית.ולכן אין לו שום סיכוי

 8. על דילמות ודיפלומטיה בישראל

  אם מדינת "דרור המערבית",קנתה מערכת נשק ישראלית.והעבירה אותה בניגוד להסכם עם ישראל למדינת "לקנפדרצית ביקיני"(העוינת לישראל או לאמריקה).אזי לא כדאי לישראלי שאירגן את הענין הלא חוקי הזה, לחזור לישראל.
  כדאי להודיע לאמריקאים על הנזק שניגרם ועל דרכים להתמודד עם הבעיה המאוד חמורה הזו!
  אסור לישראל להמשיך לעבוד עם "דרור המערבית" למשך 10 שנים לפחות."דרור המערבית" צריכה לפצות את ישראל,על הפרת ההסכם

 9. גם איחוד האמירויות יכולה להיות מרכז חקלאי,וענק יצוא מזון

  באזור המדבר בתי רשת משמרים לחות בתוך החלקה(לכן ישראל לא צריכה לייבא בננות).כך שבגידול יבולים טורפיים(קסווה או עץ הלחם,ופירות וירקות).יש (לאחר מחקר והתאמות)פוטנציאל חקלאי אדיר באיחוד האמירויות.כדאי גם לקדם פיתוח של ספירולינה למאכל.גידול דגים,ופירות ים.פטריות,וגם דברים אופיניים כמו חלב גמלים,ותמרים.
  ישראל לא באמת נהנת עדיין מהקשר עם איחוד האמירויות

 10. דעתי על הצעת רוסיה למערב, על הפסקת האש הרוסית באוקראינה

  לטעמי עדיף שזו תהייה המלחמה האחרונה באוקראינה.
  רוסיה רוצה לספח את דונבס,שתספח.
  רוסיה רוצה את כל אוקראינה,אז שתלך על זה.
  מה אמורים האנשים בשטח שרוסיה נלחמת עליו לחשוב?
  רוסיה רוצה אותנו או לא? צפויה לנו נקמה של נאצים מקייב?
  רוסיה מגנה על רוסיה(היא יורה על מטרות צבאיות,ומצטערת על פגיעה באזרחים).אוקראינה פוגעת באזרחים רוסים ואוקראינים בלי למצמץ.
  שרוסיה תעזוב את השטויות של היחסי ציבור.ותסיים את-"המבצע הצבאי המיוחד שלה".באופן שימלא את דרישות הביטחון שלה

 11. ארצות הברית כבר הבינה שהיחס לרוסיה יהיה כמו לברית המועצות

  לדעתי אם רוסיה הולכת על סיפוח מלא של אוקראינה.אז זה כנראה יקח להם חצי שנה לפחות(כך כדאי לבנות את התוכנית הצבאית).אבל לא ברור מה התוכניות של ההנהגה הרוסית(אולי רק מזרח ודרום אוקראינה מענינות אותם).כדאי לאמריקאים לשאול את רוסיה,איזה עתיד הם רואים לאוקראינה? כמדינת חסות?כחלק מהפדרציה הרוסית?או כפח האשפה של האיחוד האירופאי?
  *וגם אם רוצים להבין איזה משבר כלכלי חריף הולך להיות(בעיקר בארצות הברית),כדאי לצפות בערוץ היוטיוב:The PETER SCHIFF Show

 12. הסנקציות על אירן לא עובדות

  בפועל אירן היא מדינה גרעינית(בתחום תחנות הכוח האזרחיות לחשמל).הכשלים המבניים באירן לא ישתנו עם הסרת הסנקציות.הסנקצויות הם הכלכלה המועדפת על דיקטטורות(קובה צפון קוראה לדוגמה).
  גם במקרה הרוסי,אם לא יקנו פחם מרוסיה כדאי לרוסיה להפיק ממנו מוצרים ,כמו דלקים,דשנים,פלסטיק.זו הזדמנות לנצל פחם ירוד שמצטבר בקוזבס,ולייצר ממנו משהוא רווחי.
  נדרש לא רק מחקר כימי,אלה גם מחקר כלכלי.
  לא ברור למה סין מוכנה לסבול דחיה משפילה מאוסטרליה,במקום שיצרנים יקנו מרוסיה.מדוע הם ממשיכים לפחד מארצות הברית?איזה מוניטין בדיוק יש לשמר לצרכן פחם סיני?

 13. הסיכום בין רוסיה ואירן?

  אפשר להניח שרוסיה תקדם את שיתוף הפעולה בנושא היהלומים יחד עם אירן.
  יצור של אלקטרוניקה(השבבים הכי מתקדמים שאפשר בהתאם לנסיבות).
  אפשר גם שמשקיעים רוסים יבנו בית זיקוק לדלק מטוסים באירן.
  וגם שיתוף פעולה בטחוני

 14. הטעות החמורה של "המפקח על הבנקים"

  סנקציות שאירופה עשתה על רוסיה הכניסו את אירופה למשבר כלכלי(במה זה עוזר לארצות הברית??).
  אם ארצות הברית רוצה שישראל תוכל לפתח טכנולוגיה ולרכוש נשק אמריקאי יקר,ישראל צריכה להקל בתחום שנוגע לפיננסיםלא מוכרים טכנולוגיה לרוסיה,כן מאפשרים לאנשים עם אזרחות רוסית לחיות.
  ארצות הברית לא ממלאת את כל הסנקציות אם זה פוגע באינטרסים שלה.
  השאלה היא אם ארצות הברית היא ידידה או באה להרוס אותנו.מי נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן או טד קרוז??

 15. מהלכי רוסיה בסוריה

  המטרה הרוסית זה להוציא את הכוח האמריקאי מסוריה.ולאפשר לממשל הסורי לנהל את משאבי הנפט של סוריה.
  אגב אין לי בעיה אם עזיבת האמריקאים את המזרח התיכון,אבל בפועל זה לא המצב.לארצות הברית בסיס בקטאר,וקשרים בטחוניים עם ישראל כך שאמריקה נשארת(תרצה או לא).
  רוסיה תבחר את העיתוי שמתאים לה,יעשו הכנות(דיפלומטיות ,ואולי צבאיות).ינתן סולם למוצא מכובד לאמריקה.
  וארצות הברית תצא מסוריה

 16. יוזמת חקר הירח השאפתנית של מדינות אפריקה,בהובלת מצרים

  יש רעיון מצרי לשלוח אסטרונאוטים לירח.זה כחלק משיתוף פעולה כלל אפריקני. מובן שהעוני של אפריקה נותן לזה נופח מגלומני.אבל הכשרת מהנדסים ומדענים בתחום החלל,יצירת מודלים תכנים וכלכליים.ובעיקר שיתוף פעולה כלל אפריקני.
  ישראל צריכה להיות חלק מהיוזמה המצרית הזו

 17. דרך המשי האנרגטית של שי ג'ינפינג (גשר סיני מאירופה לדרום אסיה)

  יש רעיון סיני לרכוש כמויות גז גדולות מרוסיה וקזחסטן. בצינור שיבנה מקזחסטן לסין,ויכלול מאגרי גז גדולים בסין.כשסין מנהלת סוג של בורסת גז.ומיצאת גז בצינור לנפאל הודו בנגלדש תיאלנד ווטנאם

 18. סין מעריכה שהיא תוכל להחליף את ארצות הברית בישראל

  הסינים סבורים שהם יכלו למלא את מקומה של ארצות הברית בישראל.
  ארצות הברית היא לא שותפה של ישראל,היא מתנהגת כמו הבוס של ישראל(אין מחשבה על הקשיים של ישראל בסנקציות שהוטלו על רוסיה).יש טינה בישראל על המעורבות האמריקאית בפוליטיקה הישראלית(דוגמת השופר האמריקאי-דמרקר .ונסיונו לחסל פוליטית את ליברמן).
  ישראל נזהרה ממעורבות בנושאי פיננסים וטכנולוגיה בעסקיהם עם סין.אך בעיסקאות תשתית(ענין שולי יחסית),ישראל קיבלה איומים וסחיטה כמו במאפיה.
  אז ארצות הברית פגעה בעיסקי הביטחון של ישראל(טרמפ חיסל עיסקה בטחונית לישראל בבלקן,ו סנקציות על אנשי עסקים ישראלים).כך שלדעתם של הסינים,אין שותפות אמיתית בין ישראל וארצות הברית.ובזמן המתאים סין תתחיל לשתף יותר פעולה עם ישראל.
  על יחסי ישראל ורוסיה? הם יהיו טובים,אבל לא כמו יחסי סין וישראל.
  ארצות הברית נותנת תקוות כוזבות לפלסטינים"פתרון 2 המדינות"(זה לא יקרה).ומן הצד השני משאירה את ישראל "כלא לגיטימית".גישה זדונית זו של"הפרד ומשול",היא מה שיוביל לשינוי במדיניות החוץ הישראלית,לצד קשיים שהכלכלה האמריקאית גורמת לישראל(דולר כנמר של נייר)

 19. הסוכנות היהודית,הכנסיה הרוסית ועיקרון ההדדיות ביחסי ישראל ורוסיה

  צריך לבדוק עם רוסיה אם הם מעדיפים שישראל תנהל את עניני הכנסיה הרוסית בישראל.או שהם מעדיפים לעשות את זה בעצמם תוך שיתוף פעולה עם ישראל.
  מן הסתם הנהגת הקהילה היהודית ברוסיה שמקבלת מימון מהממשל הרוסי,מחויבת לפעול לפי ההנחיות של ממשלת רוסיה(וזה בסדר ומוסרי,כמו שרב שמקבל מימון ממשלת ישראל מחוייב לישראל).אין סיבה לבעיות בין ישראל ורוסיה(למרות שגם ארצות הברית וגם אירן היו מעדיפים שרוסיה תפגע בישראל)

 20. אכשיו מדינת ישראל יכולה לשלול אזרחות למי שבא לה(כי היא דיקטטורה)

  יצחק שמיר עסק בטרור,סמוטריץ עסק בטרור וגם בן גביר.אכשיו מערכת המשפט הישראלית אישרה לשלול אזרחות למי שעסק בטרור.
  למה זכויות אדם זה לא דבר חשוב בישראל? למה המדינה חושבת שהאזרחים הם "נתינים/עבדים" שלה?
  הגישה היא:"אתה תשרת את המדינה","אנחנו לא חייבים לך כלום","תהייה ילד טוב,או שתסבול".
  למה שהמדינה לא תשרת את האזרחים?למה שהמדינה לא תהייה מחוייבת לאזרחים?למה שמדינת ישראל לא תהייה שם גם שהאזרח עשה טעות?
  מן הסתם פעם מאוד רצו שיגיעו יהודים לישראל,פעם רצו לעודד ילודה,פעם רצו שהאזרחים יהיו מחוברים למדינה.
  כנראה שבקרוב ירדו יותר אנשים מהארץ,שאנשים לא ירצו יותר משפחות גדולות,וזה שאזרחי ישראל מתחילים לשנוא את המדינה הזו זה כבר סיפור ישן

 21. חברה ביטחונית חדשה בשרות כוחות הביטחון הרוסים?

  בסין בוחנים אפשרות לשלוח"יועצים".בפועל כוח של לוחמים שכירים לתת לצבא הרוסי שרות(ולציבור ניסיון קרבי).סין מאוד חזקה בעסקי הביטחון(יצוא נשק,בסיס באפריקה).חברות כמו"בלאק ווטאר"האמריקאית(השם שונה),או"קבוצת וגנר"הרוסית. בסין נבחנת האפשרות לבנות משהוא דומה,אבל כנראה שזה יהיה משהוא מרקע סיני אבל עם אזרחות רוסית.ובתאום עם שרותי הביטחון הסיניים.
  נראה ששי ג'ינפינג עוד לא היגיע להחלטה.
  אם רוסיה תבקש,אפשר שסין תגבש מדיניות בנושא

 22. ההחלשות הבלתי נמנעת של הממסד הבטחוני בישראל(וגנץ)

  מערכת הביטחון פחות חשובה בישראל,כי מיקרו חוץ ושחיתות שוחקים את הרלוונטיות שלה.
  אלביט היא כבר למעשה חברה אמריקאית.
  כיפת ברזל,וטנקים מיוצרים בארצות הברית(אפילו נעלים צהל קונה מאמריקה).כך שכוח פוליטי כמעסיק כבר פחות קיים לממסד הבטחוני של ישראל.
  לא ברור מדוע גופי הביטחון התנפחו כמו טווס סביב הפרסום על המטוסים ללא טייס של ישראל.לא ברור למה הם נתנו לביבי להשתולל סביב שחיתויות הצוללות.
  הם לא מיצרים בישראל,הם לא מקדמים מדענים ישראלים(לגנוב מדענים מרוסיה זה לא ציונות).הם סתם חבורה כוחנית (לא סתם הם ניסו לפגוע במינוי של אמיר פרץ).שכל מה שמענין אותה זה לדרוס כל מי שלא מוכן לשטויות שלהם

 23. היחסים עם ארצות הברית הם בין מדינות לא בין עמים

  אין הבנה בארצות הברית לצרכים של ישראל(הם לא התייעצו איתנו בשום דבר אף פעם).אזרחים ישראלים שמחזיקים גם באזרחות רוסית סובלים בגלל הסנקציות על רוסיה(ארצות הברית אפילו עשתה סנקציות על ישראל-בתחומי מחקר מסויימים).הם מתערבים בגסות בפוליטיקה הישראלית(ביל קלינטון לא הסתיר את המעורבות שלו בבחירות בישראל).כך שאין לארצות הברית ידידי אמת(אולי רק קנדה ומקסיקו אבל בטח שהם לא חברים שלנו).אין ספק שאם הסיוע הבטחוני מאמריקה ימשיך(בלי החלק של התעשיה הישראלית ויצור בישראל).אז "המחלה ההולנדית",תתחיל גם בישראל.אבל ישראל היתה תמיד עם יותר מזל משכל(כמה מטומטם יכול להיות גנץ כדי להשמיץ את רובה התבור?).בוא ננסה להסתדר בלי ארצות הברית.בוא לא נהייה פחדנים.אנשים אוהבים/שונאים את ארץ הקודש,ובקטע הזה יכול להיות שיש לנו כוח.סעודיה לא סופרת אף אחד.אוקראיה היא הפודל של ארצות הברית(כך שאין לאמריקה באמת חברים בעולם)

 24. על קו הפסקת האש באוקראינה(הערכה בלבד)

  נראה שקו הפסקת האש באוקראינה יהיה בצ'רקסי(מדרום לקייב).אבל הדברים עוד לא סגורים(מבצע רוסי לכיבוש קייב מצריך הכנות רבות)
  אולי ארדואן יצליח להביא את זלנסקי להפסקת אש.אם טורקיה לא תצליח ,אז אף אחד לא יצליח(לפחות הטורקים יכולים להגיד שהם עשו מאמץ להביא לשלום)

 25. על סוריה ורוסיה

  נראה שרוסיה תתחיל להפיץ מידע על זה שארצות הברית מעונינת לצאת מסוריה(הם לא מדברים בינהם,אבל יש צורך רוסי להתחיל להתקדם).לטענת רוסיה יש דאגות בטחוניות ארצות הברית מעונינת לפתור.אבל רוסיה יכולה להבטיח שמירה על הביטחון

 26. על יחסי רוסיה וארצות הברית

  הרוסים סבורים שהמטרה שלהם צנועה ולגיטימית(הוצאת הכוחות האמריקאים מסוריה). לטענתם צריך להיות הרבה נפט בים סוף(מבנים גאולוגיים מורכבים,עקב פעילות ססמית.גיר-שוניות קדומות).ולכן סביר שארצות הברית תתמקד בים סוף.סוריה זו מדינה חשובה לרוסיה,וזה יהיה סופר מוזר עם כל נשיאי ארצות הברית ימשיכו את המדיניות של טרמפ

 27. בהחלט יכול להיות שהמערב יכיר בכיבוש הרוסי באוקראינה

  עם רוסיה תשלם את החובות של אוקראינה.יש מקום להכרה מערבית בכיבוש הרוסי באוקראינה

 28. על "לימוד רוסיה",מול "לימוד אמריקה"

  אפשר לאהוב את צרפת,או סין.אפשר גם לאהוב את רוסיה,רוסיה היא סוג של מעצמת על.אבל זה לא משהוא יוצא דופן.המעצמה היותר הזויה/מוזרה היא ארצות הברית.שאחד מנציגה הוא ביבי,שסביבתו(ביבי לפי עדותו לא יודע מה קורה סביבו) "צרכים להוריד מסדר היום את הדבר הזה שנקרא צדק".לכאורה סדר היום המערבי מדבר על זכויות ודמוקרטיה.אבל בפועל התאגידים הגדולים מחוייבים לשרת את מדיניות החוץ האמריקאית(סנקציות).ואין שוק חופשי.או כמו שקנדי המאוד לא בריא אך נערץ באמריקה תבע"תשרת את המדינה,אל תבקש שרות".זכויות ההומואים והלסביות זה ענין של יחסי ציבור(שרותי בריאות באמריקה,או עונש מוות הם נושאים מודחקים באמריקה).כך שזה לא משנה עם תבחר פפסי או קולה(השיטה הדו מפלגתית המאוד סגורה באמריקה).לארצות הברית אולי יש יחסי ציבור טובים(תלוי איפה),אבל היא לא שונה במהות מסין ורוסיה.היא פשוט שמה דגש על דברים אחרים,בסין יכולים להגיד,ששרותי בריאות זו זכות דמוקרטית.ברוסיה יכולים להגיד,שהם לא מוכנים לעונש מוות כי זה פוגע בזכויות אדם

 29. היחסים בין ישראל לרוסיה הם בסדר(לא יותר ולא פחות)

  למרות שיש לרוסיה הרבה מה להציע לישראל,לא נראה שישראל ורוסיה יהיו "חברות הכי טובות",היחסים איתם בסדר.
  בכל מקרה אני לא יודע מה יהיו בעתיד יחסי החוץ של ישראל.
  אבל כנראה שארצות הברית כבר לא תהייה כזו חשובה לישראל(נראה שיהיה "סל "של מדינות קרובות לישראל בעולם).אבל לא עם מוסדות כמו"האיחוד האירופאי"

 30. איזה דרק הביידן הזה

  האמריקאים מסוגלים לרצוח את זלנסקי רק כדי להאשים את רוסיה.
  התרגיל הזה היה בוויטנאם.
  האמריקאים/האוקראינים שיקרו כל כך הרבה.שאף אחד לא מאמין להם.
  בכלל שקר זו אסטרטגיה גרועה.
  לאמריקאים לא אכפת מאוקראינה,שביידן יקדם את הכלכלה האמריקאית,ויפסיק לקשקש על מה שקורה בעולם

 31. הדרך המענינת שבה שוקלים לגייס 40 מליארד דולר ברוסיה

  נבחנת ברוסיה דרך לגייס 40 מליארד דולר לצורכי המדינה.
  מן הסתם מדובר ביעד שאפתני,כדי לתמרץ את האנשים.
  הרעיון הוא למכור(אולי דרך אחד הבנקים הממשלתיים של רוסיה).פריטים יחודיים(מטבעות ובולים במהדורה מיוחדת,תנ"ך עם הקדשה אישית של פוטין,שעונים במהדורה חד פעמית ומוגבלת,בקבוקי יין יחודיים שנוצרו במיוחד,נשק דקורטיבי ולא פעיל,ספרים במהדורה מיוחדת,חולצת ספורטאי עם חתימה של מפורסם,פסלון משנהב של נבתן,שיפוץ רכבים עתיקים -למכירה ברווח).ועוד מוצרים שאהובים על אספנים.אולי הם אפילו ייסדו בורסה רק לזה

 32. לא ברור למה לפיד מופתע מפוטין

  רוסיה חיזקה את הקשרים עם אירן.
  רוסיה לא תמיד אוהבת את מהלכי ישראל בסוריה.
  ישראל לא תמיד עצמאית(לעיתים ישראל היא פודל אמריקאי).
  ישראל לא תמיד מקיימת את מה שהיא מבטיחה.
  אכשיו זה לא שרוסיה שוברת את הכלים.
  זה לא שישראל אשמה במשהוא.
  כדאי ללפיד לשמור על קשר טוב עם רוסיה.
  אם לפיד לא מבין מה פוטין רוצה ממנו,אז שידבר עם פוטין.
  יש לישראל מה להציע,למה ישראל לא מקדמת כלום?

 33. ישראל ורוסיה

  נראה שהקשרים בין ישראל ורוסיה השתפרו אחרי הבחירות בישראל,שהתמונה הפוליטית תהיה יותר ברורה.
  לרוסיה אין בעיה עקרונית לאכול בשר וחלב.ולכן מבחינתה אפשר לעבוד גם עם אירן וגם עם ישראל.
  אבל בנתיים לא ברור מי ינהיג את ישראל אחרי נובמבר

 34. על רוסיה מ2024 והלאה

  אז קודם כל רוסיה תרחיב את שטחה(אולי אפילו עד גבולות פולין הונגריה ורומניה,אבל אני לא נלחם בשטח אז נראה).
  דרישות הביטחון של רוסיה יתמלאו.
  אין מצב שאורקאינים ירצחו ויהרגו רוסים.
  נראה מאמץ לשפר את איכותת החיים ברוסיה(יערכו מחקרים,יבחנו דרכים לשפר את הכלכלה והתשתית).
  ומאמץ ענק של הקרמלין להעריך את תוחלת החיים ברוסיה,והנגשת שרותי הבריאות גם למקומות הכי נידחים.
  אני לא יודע מה יהיה מצבו הפוליטי של פוטין,אבל מבחינה פיזית הוא כנראה סוג של פידל קסטרו

 35. מבחינת ביידן כל מה שיקרה באוקראינה יכול להועיל לו.אבל עם *

  אם נשאר משהוא מאוקראינה,אז ביידן יכול להגיד שזה בזכותו.
  אם רוסיה כובשת את כל אוקראינה,אז יהיה מי שישלם את החוב האוקראיני.
  *אם ארצות הברית לא תנסה לנתק מגע מאוקראינה,ותכנס לעימות ישיר עם רוסיה.אז יש לביידן רק מה להפסיד

 36. זה מה שכדאי ללפיד לעשות בקשר ליחסים עם רוסיה

  ראשית שרוסיה תשלח את השגריר שלה עם כל הטענות וכל הדרישות של רוסיה(שיבואו עם הכי פרוע שלהם).
  מן הסתם ברוסיה זה יוגדר "כאולטימטום לישראל",בישראל זה יוגדר "כשיחת הבהרה".
  לפיד יכריז על "הקפאת מצב"עד אחרי הבחירות.(ישראל לא מגיבה,ישראל לומדת את הענין). ויש שאומרים "הנקמה מוגשת קרה"?
  ללפיד יש לנהל מדינה(משבר בחינוך לדוגמה),לפיד צריך לנהל קמפיין.
  *באופן כללי לפיד מתגלה כחמום מוח,ומהיר להתרגז.
  בוא נגיד את האמת הפוזה הזו מגוכחת(מה אתה מתלהב מבוריס ג'ונסון??) וגם ערק הרבה יותר טעים מוויסקי,בוא תהייה מחושב,בוא תחשוב כמה צעדים קדימה

 37. עוד פעם הקסניה סבטלובה הזו

  רוסיה מחויבת לאזרחים שלה(גם אם הם יהודים).היהדות היתה קיימת לפני הסוכנות היהודית,ותהייה קיימת אחריה.יש דבר כזה שנקרא יהדות רוסית.הם לא צרכים את קסניה סבטלובה שתטיף להם ולנו מוסר

 38. לא יודע כמה שנים נשארו לנסראלה,אבל לא צריך לשמיע את הפה ג'ורה שלו בישראל

  לא מענין אותי כמה זמן נשאר לנסראללה בעולם הזה.בכל מקרה הוא ממש לא צריך לקבל במה בתקשורת הישראלית

 39. המלחמה כאידיאל אמריקאי(והסיבות הטובות לשנוא את אמריקה)

  כשבונים מכון מחקר,כדאי לחקור ביטחון הגנה טכנולוגיה וסוציולוגיה.אבל באמריקה יש "מכון לחקר המלחמה",אולי יש שם גם "מכון לחקר הגזע", "המכון לעידוד שנאה" ועוד מני טופנים שאמריקה מציעה

 40. היחס של רוסיה ללפיד כראש ממשלה עתידי בישראל

  קודם כל מבחינת רוסיה היא לא רק הצד הנכון בסוגיה האוקראינית היא גם הצד המוסרי.
  אם לפיד יתן אמון ברוסיה הוא יראה שאפשר שיהיה שלום בין ישראל ואירן.
  מן הסתם היחס של אירן כלפי ישראל הוא מאוד רגשי.
  וכדי להתקדם יש צורך באימוץ פרקטיקה של עורך דין המתמחה בגירושים

 41. נראה שברוסיה חושבים להקים חברה -"אירן ישראל"

  יש רעיון שמשקיעים מרוסיה(כנראה יהודים,אבל לא חייב).יפתחו עסקים בין רוסיה למזרח התיכון(בעיקר קישור בין מדינות ערב לישראל).
  הרעיון הזה נבחן גם באמריקה(אפשר להגיד שג'רד קושנר פעל באופן כזה).
  וכמובן שגם סין יכולה להכנס לעיסקי השלום

 42. על מה כדאי שלפיד יגיד בביקור ברוסיה

  קודם כל גם האוקראינים עשו פשעי מלחמה(האוקראינים לא הסתירו את זה הם היו גאים בזה.כולל עינויים ורצח שבויים).
  והמלחמה הזו לא מוצדקת ,המערב מנע מאוקראינה לעשות שלום עם רוסיה,אוקראינה לא היתה חייבת לאיים על רוסיה(נאט"ו כדוגמה).
  האם לפיד יגיד את זה? לפיד נראה לי פחדן,קשה לו להגיד את האמת.
  נראה שהוא יעדיף להשפיל את עצמו,בסגנון ביבי.שפוטין יעשה עליו סיבוב תקשורתי.
  יחסים טובים עם רוסיה לא יהיו קימים על שקרים ויחסי ציבור.
  צריך כנות,וכבוד הדדי

 43. על תעשיית הרכב החשמלי של סין

  שיתוף הפעולה בין סין לרוסיה,בולט בתחום הרכב.
  כדאי לסין לקדם את הרכב החשמלית ברוסיה,דרך שיתוף פעולה עם ההנהגה הרוסית.אם תוקם חברה "רוסמוטורס",שתבדוק איך במדינה גדולה וקרה כמו רוסיה אפשר להשתמש ברכב חשמלי.
  נראה כי הגישה ההברידית היא העדיפה במקרה הרוסי.
  אם יהיה יצור חלקי של רכב חשמלי ברוסיה,יהיה אפשר לבנות גם ענק תעשייתי של רכב חשמלי בסין

 44. על גידול אורז בדרום רוסיה(בחינת מחקר/תאוריה)

  מקום לשדה המבחן הוא בין הוולגה לנהר דון .
  אזור המאופיין בבצורות ומליחות קרקע גבוהה,ניתן להגדיר אותו כחצי מדברי עד מדברי.קיצוניות בטמפרטורת קיץ גבוהה,לחורף קר.
  ראשית להכשיר את השטח יש לחפור תעלות רדדדות עם מחרשה.
  בקטע החפור,מניחים ריצוף פלסטיק אטום.וממלאים ב50%נסורת או קש,50% חול(יש להוסיף תולעי אדמה/שילשול.כדי למנוע ריקבון)ריצוף הפלסטיק צריך להיות מוצף במים.ואז שותלים את האורז.בקטע הגבוה אפשר לשתול תות שדה,אוכמניות,או במבנה רחב יותר גפנים.הקטעים החשופים לשמש צרכים להיות עם חיפוי דוגמת ניילון לבן להחזר האור.
  *במידה ואין מקורות מים זמנים,אפשר להציב מתקן סולרי.שיפעיל מכשיר להפקת מים מהלחות שבאויר.
  *כדאי גם לפתח כלים חקלאיים שיאפשרו צימצום בכוח אדם.
  *במידה והניסוי יצליח,כדאי להרחיב את השימוש בשיטה.רווח יכול להגיע ממכירת כלי עבודה

 45. מפעל הדגמה חקלאי,בקלמיקיה דרום רוסיה

  לצורך חוות ההדגמה אפשר לנטוע כרם+יקב קטן כאטרקציה תיירותית.
  אפשר גם לגדל עדר בקר שעמיד לחום(אפשר גזע אוסטרלי,או מתוך הבקר שבקווקז).
  במבנה היקב או סככת הבקר,יתקנו לוחות סולריים.
  שיפעילו מתקן לעיבוי מים מהלחות שבאוויר.ויספקו את צורכי המים של החווה.
  אפשר לבנות שורה של חוות הייטק כאלו(השקייה בטפטוף,במערכת ממוחשבת לניצול יעיל של מים,הפקת מים באופן חדש-כולל תיהור מים).אפשר לייחד אזור פיתוח מיוחד בשביל זה.
  כאשר ,בהתחלה זה אתר מחקר ניסוי בחסות ממשלתית.ובהמשך מופעל בידי יזם מקומי

 46. על יסודות נדירים בטורקיה,וגם סוג של חקלאות אורגנית

  בהחלט כדאי לטורקיה לפתח תעשיה של יצור יסודות נדירים.
  אז הם לא נדירים אבל יקרים להפקה.גם אם הכריה של החומרים האלו בטורקיה לא הכי שופעת.הרי שמפעל גדול ויעיל(שחייב לשמור על בטיחות סביבתית,בטח במקום תיירותי כמו טורקיה).תאפשר לטורקיה להיות שחקן יותר חשוב בזירה העולמית,ואולי על הדרך גם יצא מזה זהב ואורניום.
  אם יש מזיקים בחקלאות,אז טכנולוגיה שתכוון חרקים ופטריות חיידקים ונגיפים כלפי העשביה השוטה(יבלית ,ינבוט,או קשוטית).ולא תפגע ביבולים חקלאיים כמו חיטה אורז ותירס.תהייה פריצת דרך

 47. על גשר הינן בסין

  נראה שמשרד הביטחון הסיני יבנה גשר להינן(אי גדול בדרום מזרח סין).ראשית ייובש שטח ים(אפשר שאסדות ימלאו בסלע,וייצרו חומה ראשונית.ואז שאר השטח ימולא בסלע).כשהפער בין האי ליבשה,יצתמצם לשלושה קילומטרים.יבנו מגדלי הגשר,בגובה 330 מטר.
  ואז חלקי הגשר שניבנו מראש,יחוברו באופן מהיר ויעיל

 48. לדעת פוטין Rutube (הגירסה הרוסית ליוטיוב)יכול להיות יותר ממה שהוא

  מדינות דוגמת ניגריה(בניגריה תעשיית קולנוע גדולה).מדינה עם הרבה שפות מקומיות.יש פוטנציאל גדילה אדיר ל Rutube ,וגם באינדונזיה,ופקיסטן,אפילו אפגניסטן.מובן שגם העולם הערבי,ודובר הספרדית,הצרפתית ,והודו.
  השיווק של השרות לא מספיק טוב לדעת הממשל הרוסי

 49. על סיפוח מערב אוקראינה לרוסיה

  הדרך הכי טובה מבחינת רוסיה להבטיח שלא יהיה אויב במערב רוסיה.זה לשלוט על מערב אוקראינה.
  במשאל עם אפשר לבחון האם האוכלוסיה רוצה סיפוח מידי לרוסיה,או סיפוח הדרגתי תוך 9 חודשים.
  מפלגת השלטון ברוסיה יודעת שכל מערכת בחירות זה מרתון של מחקרים סוציולוגים ,וחידוד מסרים.
  בכל מקרה רוסיה לא תסבול פגיעה בסמלי השלטון של רוסיה(בוא נראה מי הטיפש שינסה לפגוע בממשל הרוסי)

 50. על מה בן גביר מלין? הוא עשה הרצאה בכנסת על "תורת הגזע"

  בן גביר דיבר על תורת הגזע,נדמה לי שהוא הביא תמונה של דיקטטור גרמני מהמאה ה20.אז למה הוא תובע עיתונאי שקרא לו נאצי?

 51. איתמר בן אמ"י

  "מדלג את המדרגות"???
  דרעקער, מה דעתך על "מדלג במדרגות"?
  ומה דעתך על קורס ללימוד השפה העברית, רמת מתחילים?
  נכון, 98% מאזרחי המדינה הינם דוברי עילגית (שפה המזכירה במקצת את הלשון העברית) הכוללת – בנוסף לשגיאות מחרידות – גם "חידושי לשון" כגון "זה מרגיש לי" ו"איך מרגיש לך", שאינם אלא תרגומים דגנרטיים מאנגלית; וגם אינספור קלישאות: "להנמיך את גובה הלהבות", "להיכנס מתחת לאלונקה"; ובשידורי הטלוויזיה והרדיו הביטוי המחזיק בשיא הטימטום: "צריך לומר ש-" (יא אהבל, אם צריך לומר – תאמר; מה גם שאיש אינו תוקע באקדח בגבך כדי לאלץ אותך לומר את מה "שצריך לומר".

 52. השלב הבא במאבק בין רוסיה למערב?

  ברוסיה נבחנת האפשרות ליצר מערכת הפעלה בבעלות המדינה.
  כך שכל הטלפונים החכמים ברוסיה יעבדו עם מערכת הפעלה רוסית.
  גם נבחנת ייסוד של אוניברסיטה שמתמחה בתקשורת(כולל ממפעל הדגמה לבניית סמרטפונים).
  ואזור מחקר ופיתוח לחברות זרות(כנראה בולטות לחברות מסין).
  ניסיון לעודד ספקי תקשורת ברוסיה להיכנס לתחומים נוספים באינטרנט ואלקטרוניקה.
  בנתיים כך נראה אין עוד החלטה ברוסיה על המהלך

 53. הסגר בעוטף עזה יגבה מחיר פוליטי מלפיד

  לא יכול להיות שכל פעם שיש למדינת ישראל בעיה היא תפגע בזכויות של האזרחים שלה.
  אם יש מתיחות בעזה,אז שלפיד ישב עם מערכת הביטחון,וינסה לגבש דרך פעולה.לא יכול להיות שיעצרו את החיים בנגב המערבי.
  הגישה של לפיד-"אפס בעיות",היא ילדותית.יש בעיות יש קשיים.
  צריך להיות בשליטה,צריך להיות הגיוני

 54. אזרבג'אן ארמניה ורוסיה

  אזרבג'אן היא מדינה חשובה.אבל כמה נפט עוד נשאר בשיראג -גונאשלי ? ברור שהצמיחה כלכלית והשפעה אזורית תלויים ביחסים טובים עם ארמניה ורוסיה.
  בואו תבטיחו לעצמכם אנרגיה זולה דרך כור גרעיני(כמו שארמניה,אירן ,ורוסיה עושות).
  בוא תשמור על דיאלוג עם רוסיה וארמניה.
  בואו תפתחו תעשיה אזרית-נשק ,כימיקלים, ושרותים.
  מה לכם המלחמה המחודשת עם ארמניה??

 55. ההבדל בין שי ג'ינפינג לבין מנהיגת טיוואן

  כשמנהיג מדבר לעם זה חייב להיות בגובה העניים.אין מצב ששי ג'ינפינג יתן נאום לאומה הסינית כשהפה מכוסה במסכה.
  אי אפשר לשדר פחד כמנהיג.
  הרי אין גם כשהילד הוא חסר ביטחון אז הוא מדבר כשהיד מסתירה את הפה.
  שמנהיגים לא ינאמו עם המסכות הרפואיות המגעילות האלה

 56. אלכסנדר לוקשנקו יפנה את זלנסקי מאוקראינה?

  מאחר והאמריקאים רוצים לחסל את זלנסקי(לא ברור מה זה יתן להם?אבל אין להם כבוד לחיי אדם בכל מקרה).
  יש אפשרות שבלרוס(בתיאום עם רוסיה).תעביר את זלנסקי למקלט נוח במרכז אסיה

 57. התקשורת חייבת ללעוג לאיתמר בן גביר

  לא יכול להיות שנאצי שמאיים על עובדי הכנסת באקדח.יזכה לכבוד,או יגרום לפחד וטרור.
  בתקשורת תגכיחו ותשפילו את איתמר בן גביר

 58. השם האמיתי של בן גביר?

  האם השם האמיתי של בן גביר זה:
  פלצת?
  סופלה?
  אבטיחי?
  קיפוד ללא קוצים?
  דורס קשישות?
  חלב חמוץ?
  קיא של דג?
  שמן ורוד?

 59. התקשורת הישראלית היא פחדנית,פשוט בושה למדינה

  הרבה כלי תקשורת מפחדים מהצדדים האלימים בפוליטיקה הישראלית ("כדי לא לתת במה לתופעה").אז אחרי רחבעם זאבי ומאיר כהאנה.אפשר לומר שזו לא תופעה חדשה.
  אל תתנו כבוד, למי שלא מגיע לו כבוד

 60. אפשר לומר שגנץ לפיד וסער ,השאירו את הזירה לימין הקיצוני

  פעם לכל מפלגה היו"צעירי המפלגה". אז נכון שקשישים הולכים להצביע,אבל יש הרבה מנדטים אצל הצעירים.
  מדינת ישראל דורסת את הדור הצעיר שלה,הימין הקיצוני קוצר את פרחי המרירות

 61. זה מה שישראל צריכה לעשות(ולכן כדאי שלפיד יהיה ראש ממשלה)

  מדינת ישראל ביחד עם ארצות הברית צריכה לפתח מוליכים למחצה בטכנולוגיה של 2 ננו מטר.
  אפשר בפורמט של חברה ממשלתית בשיתוף אינטל,התעשיה הבטחונית,ומוסדות מחקר אמריקאיים

 62. זה מה שישראל צריכה לעשות(ולכן כדאי שלפיד יהיה ראש ממשלה)

  מדינת ישראל ביחד עם ארצות הברית צריכה לפתח מוליכים למחצה בטכנולוגיה של 2 ננו מטר.
  אפשר בפורמט של חברה ממשלתית בשיתוף אינטל,התעשיה הבטחונית,ומוסדות מחקר אמריקאיים

 63. ארצות הברית אכן ניסתה להשמיד את רוסיה

  אז אוקראינה אמרה "שכל הגז הרוסי יזרום דרך אוקראינה".
  סנקציות על רוסיה יש כבר הרבה שנים(נורד סטרים 2).
  ארצות הברית מארגנת כנסים שמדברים על פרוק הפדרציה הרוסית,בנוסף לדיבור מפורש על כך מפי בכירים אוקראינים.
  ארצות הברית הפעילה עשרות מעבדות ביולוגית באוקראינה,גם למטרות צבאיות.
  בכלל הסנקציות היו לא להפסקת הלחימה(ארצות הברית עודדה את אוקראינה להילחם-עד האוקראיני האחרון),הסנקציות היו כדי לגרום לרוסיה כאב.
  אז ארצות הברית היא ללא ספק אויב של רוסיה.האם ישראל כידידה של ארצות הברית יכולה להיות חלק מהמשחק ההרסני הזה? התשובה היא ממש לא!
  יש לישראל מספיק בעיות,וזה יקבור אותנו אם נקח חלק במלחמה בין ארצות הברית ורוסיה.
  אסור לתקשורת הישראלית לפפם שנאה לרוסיה

 64. אם אי אפשר לעבוד עם ארצות הברית,אז הודו היא אופציה

  מאחר וארצות הברית היא מחרחרת מלחמות שדופקת את השותפים שלה(מחייבת אותם בסנקציות בלי התחשבות).ישראל יכולה לצאת למיזם השבבים מדור 2 ננו מטר ביחד עם הודו. זה פרויקט ענק שדורש מעורבות ממשלתית,ולא של השוק הפרטי

 65. יאנדקס יכולה להיות חברה גלובלית,ארקדי וולז' פשוט אוהב את המערב

  דובר על כך שיאנדקס הרוסית סובלת מסנקציות .אז יש מדינות שעובדות עם רוסיה בכייף (טורקיה ,סרביה,מדינות בדרום אמריקה ואפריקה).זה שתל אביב וישראל באופן כללי הם זועה לעסקים זה ענין אחר(מי ביקש מישראל לוותר על הריבונות שלה,ולהיות פודל אמריקאי??).אז אם רוצים אפשר להיות חברה בן לאומית,גם אם אתה רוסי או יאנדקס

 66. ארצות הברית התחילה לרסק את עצמה כבר בשנות ה90

  ארצות הברית היא פדרציה.
  מאז קלינטון הם פועלים במרץ לרסק פדרציות(מיוגוסלביה ועד מלחמתם ברוסיה-צ'צ'ניה +).מכאן שהכלים שהם מפתחים כבר עשרות שנים כנגד העולם(גם המעורבות שלהם בפוליטיקה הישראלית).ימצאו את דרכם לרסק את אמריקה(שחיתות ,נשק,ופופוליזים).
  *מי שגר בבית מזכוכית ,שלא יזרוק אבנים

 67. יצור מוליכים למחצה בישראל,והדגשים שגנץ חייב לתת

  כדאי מאוד שהתעשייה הבטחונית בישראל תיצר מוליכים למחצה.
  גנץ צריך לדרוש שייצרו שבבים עמידים לחום,כמו אלו ששימשו את החללית ונרה לנוגה.
  וגם פיתוח של שבבים שמוליכים פוטונים(אור),ולא רק שבבים רגילים שמוליכים אלקטרונים(חשמל)

 68. על שיתוף הפעולה שישראל יכולה לעשות עם רוסיה במצפון נקי

  במה שקשור למזון לא צריכה להיות מגבלה בסחר בין ישראל ורוסיה.
  זה לא סודות האטום,ולא נשק שיכול להגיע לאירן.
  אם בישראל ייצרו תפוחי אדמה וצ'יפס,וימכרו אותו לרוסיה מתי שחסר שם.זה עסק שהוא הגיוני ומוסרי.
  ולכל האמריקאים שרוצים דם ומוות במזרח אירופה,אז תלכו לעזאזל.
  אתם לא בני אדם,ואסור להקשיב לכם

 69. ההצעות של זלנסקי להשמדת הנשיאות של ג'ו ביידן

  זלנסקי מעונין להפוך את ביידן לדמות נלעגת(לא ברור למה,אבל גם לא ברור למה זלנסקי הפך לנשיא).
  אז כדי להחליש את ארצות הברית צריך:
  לנקוט בעמדה קיצונית יותר ויותר.
  להעלות הצעות מגוכחות.
  להיות כמה שיותר אכזרי(בעיקר לעם האוקראיני).
  לגרום למלחמת עולם(אבל גם מלחמה בין רוסיה לאמריקה תספק אותו).
  וכמובן לעצבן ולהעליב את המדינות השכנות.
  *לדעתי האמריקאים נותנים לו חודש או חודשיים,אז זלנסקי מתנדף ללונדון

 70. הדרישה המוזרה של ביידן וג'ונסון :שרוסיה תעשה פיגועים במערב

  מן הסתם ביידן&ג'ונסון רוצים מלחמת עולם (הדרישה מאוקראינה להילחם עד האוקראיני האחרון,חוסר ההסכמה לפשרות בתחילת המלחמה).
  הפיגועים בתעשיית הנשק הרוסית(שהמערב עושה),מבטיחים לחימה והקזת דם מתמשכת.
  התגובה המתבקשת היא פגיעה דומה בתעשיית הנשק המערבית. רוסיה בחוכמתה תבחר בזמן הנכון,היא לא תשחק לידיו של ביידן הרוצח.
  בריטניה וארצות הברית בשעתם המכוערת ביותר

 71. למה משרד החוץ הרוסי לא חושף את הפנים המכוערות של ביידן?

  שמשרד החוץ הרוסי יספר לעם האמריקאי שהם עושים פיגועים ברוסיה.
  שארצות הברית מנעה את סיום המלחמה באוקראינה.
  שארצות הברית רוצה שרוסיה תחזיר לארצות הברית ,כדי שתהייה מלחמת עולם.
  למה האמריקאים בכלל ממשיכים לתת גיבוי למלחמה באוקראינה?הרי בסוף גם אמריקאים מתים שם.זה מה שביידן רוצה?להיות מלאך המוות??

 72. על תחנת החלל החדשה של רוסיה

  ברוסיה בוחנים אפשרות לבנות תחנת חלל חדשה,בשיתוף בלרוס ,קזחסטן,אזרבג'אן,ארמניה.וגם אירן וטורקיה,מבחינת טורקיה זו הזדמנות לתעשיה הטורקית.וגם בשביל אירן,אם אירן תעביר מסר מצולם מתחנת חלל.אז היא משדרת עוצמה לתומכים שלה.
  בהחלט יכול להיות שארצות הברית תחליט להשתלט על תחנת החלל הבן לאומית.
  אז שווה לרוסיה לפתח חלופה

 73. נושאת מטוסים לאירן?

  אם לאירן תהייה נושאת מטוסים יש אפשרות שרוסיה או הודו יבנו אותה וימכרו לאירן. אבל הכי סביר שזו תהייה סין.
  אגב גם מצרים וטורקיה הם מחזיקות אפשריות של נושאת מטוסים.
  אבל במקרה שלהם,חלק מהעסקה צריך להיות כולל מימון נוח

 74. על סין בשנים הקרובות

  העם הסיני עובד קשה ,האנשים יצירתיים.
  אבל המדינה עוברת שינוי.לא עוד יצרנים של מוצרים זולים, ופועלי בנין.
  הדגש הוא על יעילות ואיכות.יצוא לחו"ל,ופחות על שוק מקומי.
  אז אכשיו יש משבר בנד"לן,יש משבר פיננסי.
  סין צריכה למצוא שווקים וידידים חדשים.
  הם יבנו יותר תשתית בחו"ל,הם ירצו ליצא יותר רכבים,יותר אלקטרוניקה,יותר שרותים,יותר נשק.
  סין מתקשה לתת אמון במדינות אחרות(וזה חבל).במקום לפחד מרוסיה כדאי לעבוד עם רוסיה.
  בכל מקרה,נעשות הכנות למצב מלחמה(טיוואן).הכלכלה, הצבא,העם.ובעיקר המפלגה הקומוניסטית נמצאים במבחן.
  התוצאות יהיו בעוד שנה וחצי,או שנתיים.
  שהייה בהצלחה לשי ג'ינפינג

 75. על תעשיית התיירות הרוסית

  רוסיה יכולה להגדיל את התיירות הנכנסת .יש מעמד בניים גדול בסין הודו ואפילו אירן וטורקיה.
  אשר לתיירים רוסים,אז נראה שקפריסין הטורקית. יכולה להתפתח כיעד תיירותי,גם אלג'יריה יכולה להיבחן.הפקת הופעות ואירועים ספורטיבים בבלרוס.אפילו מצריים יכולה לפתח יותר את התיירות(סנטה קטרינה בסיני).כך שהתעשייה הזו לא גמורה ברוסיה

 76. נראה שסין לא כל כך מבינה את הצרכים של רוסיה

  סין יכולה לעשות עסקים מצוינים עם רוסיה.
  אבל לא נראה שהם כל כך בענין .
  ברמת העיקרון אפשר לפתוח קו ספנות רוסי דרך הים הצפוני לסין.
  רוסיה יכולה לרכוש ספינות מסין(מן הסתם בנוסף לאוניות מתוצרת רוסית).
  ולהוביל חלקי רכבים מסין,שיורכבו במפעלים בערי הנמל של צפון רוסיה(לא 100% ייבוא מסין,אבל די הרבה).אין לסין מה להפסיד כאן.
  ורוסיה רק יכולה להרוויח(תעסוקה ,צמיחה).
  אבל סין חשדנית,סין לא ממהרת לקדם עסקים.סין פוחדת להפסיד(אי אפשר להגיע רחוק כך)

 77. ג'ורג' סורוס יכול להתחיל לפרק את ארצות הברית,כנראה שיש בזה הרבה כסף

  אם כסף זה הדבר שהכי חשוב,אז כדאי לג'ורג' סורוס לפרק את ארצות הברית.כנראה שזה הכי משתלם

 78. על יחסי ישראל וסין

  ישראל לא נוהגת להיטיף מוסר למדינות אחרות (וטוב שכך).אז ענייניה הפנימיים של סין הם לא מענינו(וזה הכי נבון מצד ישראל).
  בסוגיות ביטחון ישראל קשובה לצרכים האמריקאים,ולא תהייה כאן פשרה לטובת סין.
  באופן כללי יש לישראל מה להציע.(כלכלה,מדע,הומניטרי)
  ובנושאים האלו,כדאי לישראל לעבוד עם סין

 79. על זלנסקי

  כנראה שאם עד אוקטובר זלנסקי לא מתחפף לקן החם שלו בלונדון.
  רוסיה תעביר אותו למקלט שהיא מארגנת לו ברוסיה.
  בכל מקרה באוקראינה הוא כבר שרוף.
  לא יכול להיות אמון רוסי בזלנסקי.
  מבחינתם מה שהוא עשה בקרים,זו חוצפה ממדרגה ראשונה.
  זלנסקי הוא כלבלב של המערב? אז שילך למערב,"קח לך חודש להתארגן ותתנדף".
  בין כיבוש רוסי של100% אוקראינה ,למינימום של דונבס.
  כנראה שרוסיה תלך על משהוא באמצע

 80. המהלך הבא של סין ורוסיה?

  נראה שסין רוצה לבנות מאגרים אדירים של נפט.כך שבחורף מחירי הנפט בעולם יגיעו ל200 דולר לחבית.
  העודפים שנצברו ישוחררו בהדרגה.
  בנתיים הדברים לא נסגרו עם רוסיה,וזה רק ברמה תיאורתית באדמינסטרציה הסינית

 81. חשבון הנפש שראש הממשלה הבא יצתרך לעשות

  אז זה כבר די ברור שארצות הברית פחות משפיעה ופחות חשובה.
  ארצות הברית גורמת נזקים לשותפים שלה(מעורבות בפוליטיקה הפנימית,סנקציות סלקטיביות ועוד).
  ביבי פתח איזה חלון לסין.
  בנט יצר איזה חיבור עם רוסיה.
  לפיד מנסה לחדש קשרים עם טורקיה.
  לישראל היו "חברי נפש"(צרפת,דרום אפריקה,אפילו אירן).
  אז שום דבר הוא לא סוף העולם,אבל כנראה שיהיה צורך בשינוי

 82. על ראש הממשלה הרצוי לישראל

  בתקופת הזמן הזו לפיד הוא האדם שמתאים להיות ראש ממשלה.
  גנץ יודע רק להשאיר את ביבי בשלטון.
  ביבי הוא בושה וחרפה,והיה צריך לפרוש כבר לפני עשור.
  אכשיו האלימות חוגגת,השקרים ממלאים את האוויר.
  מן הסתם הרבה גורמים חזקים מנסים להפחיד ולבלבל את לפיד.
  אם לפיד בא לעבוד,אז לעבודה:מיקוד ,מידע(פילוח/סקרים),יצירתיות(אבל תשאר מוסרי,תשאר בן אדם)

 83. אם זלנסקי לא יפסיק להפציץ תחנות כוח גרעיניות,הרכוש שלו יוחרם!

  ביידן הוא נקניק פרו פלסטיני.שיפסיק להתחנף לזלנסקי הדפקט,אם זלנסקי לא יפסיק להפציץ את תחנת הכוח הגרעינית בזפרוזיה.אז המערב יחרים את הרכוש שלו!
  אם לא ביידן האפס לא יעשה את זה,אז הנשיא אחריו.
  זלנסקי יכול לדבר על "נקמה" כמה שבא לו.אבל יש לקשקושים שלו מחיר

 84. על כמה מגוכחות "מלחמות החומוס"או "מלחמות הבורשט"

  מן הסתם לכל אומה/צילווזציה/תרבות. יש איזה יחוד,הפיצה האמריקאית ממש לא דומה לפיצה באיטליה.
  המטבח הישראלי הוא יחודי בכשרות שלו.
  אפשר שברוסיה יפתחו גרסאות רוסיות למזון אסיתי(במקום טלה חזיר,כדוגמה אפשרית).
  לדעתי בעולם המודרני הענין בא לידי ביטוי במזון המהיר.
  זה לא משנה אם מקדונלדס המציאו את הצ'יפס וההמבורגר,אם יש נכונות רוסית להמשיך.אז זה אוכל רוסי (אולי יותר מתמיד).
  אם כבר כדאי לקבוצות משקיעים מרוסיה לפתח רשתות מזון מקוריות. ולהציל מותגים או רשתות בסכנת קריסה

 85. ישראל אירן ורוסיה

  אירן היא אויבת של ישראל. אבל לא נראה שהם סכנה קיומית לישראל.ראשית יש לישראל דרכים למנוע פגיעה אירנית בישראל.
  וגם האסון הכי גדול שאירן יכולה לעשות בישראל לא ישמיד את ישראל(התשובה הישראלית תהרוס את אירן פי אלף).
  אז הרוסים הופכים לחברים הכי טובים של אירן.
  ונגיד שרוסיה תספק הגנה אווירת לתווח של 500 קילומטר.אז זה קצת מקשה,אבל לא מונע פעילות ישראלית באירן.
  רוסיה מקיימת יחסים סבירים עם ישראל,הם לא אויבים שלנו.
  אבל זה לא ידידות חזקה מדי בין רוסיה וישראל

 86. אין אלימות שאין לה מחיר,המעורבות האמריקאית בריטית ברוסיה.תגבה מחיר מהמערב

  המעורבות האמריקאית בריטית ברוסיה תעשה להם רע,רע מאוד.
  אז כבר אכשיו מומחים בריטים ואמריקאים מתים באוקראינה,בנוסף לשבויים.
  כל אפשרות להסדר להפסקת הלחימה,ושמירה על משהוא מעצמאותה של אוקראינה אבד.
  הטענות של אוקראינה איבדו לגיטימיות(הם פחולץ של המערב).למעשה האמריקאים דורשים מהאוקראינים למות עד האחרון שבהם כדי להשפיל את פוטין(עם חברים כאלו מי צריך אויבים??)
  אז למרות הקושי(שהרוסים צפו)פוטין הוא המנצח.
  פעולות הטרור שבריטניה ואמריקה עושות ברוסיה,יצרו תקדים מסוכן כלפי המערב.אני לא חושב שפוטין יקדם טרור.אבל הזרע נטמן,והלגיטימציה לתגמול רוסי קיימת(אם לא אכשיו אז בעתיד,נראה שהמערב עוד יתגעגע לפוטין).
  לסיכום:אפשר לומר שביידן הוא הקברן של ארצות הברית

 87. הסכנה האמיתית של זלנסקי

  די ברור שזלנסקי לא רואה ולא מבין את המציאות .
  הרוסים לא פלשו לאוקראינה כדי לנקום,וזלנסקי הוא לא חשוב מבחינתם(אין להם צורך בלהפוך אותו "לקדוש").עדיף להם שזלנסקי ישב בכלא הרוסי.מה יפגע פיזית בזלנסקי? קשריו עם עולם הפשע,ו"החברים" האמריקאים שלו.
  רוסיה שומרת על בטחון אזרחיה,ועל הגבול הדרום מערבי שלה.
  אם הדונבס יספיק,אז בסדר.
  אם יהייה צורך להגיע לגבול פולין,אז הם יעשו את זה.
  עדיף לזלנסקי לפרוש,להתנצל בפני העם האוקראיני.
  אבל זלנסקי מסומם(הכוח ממכר),האמריקאים דוחפים אותו להתנהלות יותר ויותר קיצונית(כולל נשק ביולוגי,והרס אוקראינה בזיהום רדיואקטיבי).גם המערב כבר מתחיל להיות חסר סבלנות מהענין האוקראיני הזה(מערביים מתים בשטח אוקראינה,הסנקציות פוגעות במערב).
  *ביידן הוא יוצר המלחמה באוקראינה,ביידן הוא אדם רע ואכזרי.
  שיש להיזהר ממנו,חבל שביידן הרס גם את ארצות הברית.ולא רק את אוקראינה

 88. "ארצות הברית מרגישה שישראל אשמה"

  ארצות הברית היא מעצמת על,ארצות הברית יזמה את הסכם הגרעין.וגם נסוגה ממנו(ניסתה עם או בלי).בכל מקרה ישראל באה ואמרה מה שיש לה להגיד.
  אם הקטע הוא להאשים את ישראל בכל קושי בחיים.
  אז למה לא להאשים את ישראל בזה שביידן שבר רגל.
  שלא מיצרים RC קולה.
  אפשר גם ללכת על התחממות גלובלית.
  בקיצור ארצות הברית כבר לא מדינה שיש לקחת ברצינות

 89. בוז לביידן בוז לגוגל

  לא יכול להיות שכל תגובה שביידן לא אוהב,גוגל מצנזר.
  כל מנהיג שאמריקה יורקת לו בפרצוף חייב לדבר עם רוסיה וסין.
  זו חובתו לעם שלו.
  יושב לו הביידן היהיר והטיפש הזה,ומזלזל במדינות ומנהיגים.
  אז ארצות הברית שוקעת,וביידן הוא הקברן של ארצות הברית.
  וגוגל יצנזר,כי האמת כואבת

 90. הניסיון של לפיד להנדס את המערכת הפוליטית הוא לא חכם(אל תהייה ביבי)

  יש ללפיד השגים,יש ללפיד מה להציע.
  מה לך ולמה שקורא במרצ או העבודה?
  לפיד יודע להיות כריזמתי,יש ללפיד מה להציע.
  אז בבחירות העם יערבב את הקלפים,ואז צריך להיות יצירתי.להיות אמיץ.
  ביבי מנסה לביים את המערכת הפוליטית כי הוא מועמד חלש.
  אין לביבי מה להציע,כל קיומו של ביבי זה יחסי ציבור וקומבינות.
  ביבי כדודו טופז

 91. מתי תסתיים המלחמה באוקראינה

  לדעתי רוסיה תשתלט על רוב השטח ממזרח לדנייפר.
  ועל דרום אוקראינה(כולל אודסה).
  כל זה כנראה יקרה ,תוך חצי שנה .
  אם זלנסקי לא יעבור ללונדון אז רוסיה רוצה לעשות לו משפט ולהכניס אותו לכלא רוסי.
  אבל אני לא נביא,ויכול להיות שהכיבוש של אוקראינה יהיה "רק" 20% ולא 50% או100%.
  נראה שפוטין לא רצה במלחמה הזו,אבל לא השאירו לו ברירה.
  לעגו לקוים האדומים של רוסיה.
  לא ביצעו את הסכם מינסק.
  ביידן בכלל התגלה כמחרחר מלחמה ,חסר אחריות או מצפון.
  אז נראה,לא משנה כמה שמצבו של פוטין קשה.אוקראינה לא תנצח(זה גדול עליה בכמה מידות)

 92. על משאל העם שרוסיה מארגנת בשטחים בדרום מזרח אוקראינה,והיועץ הרע של פוטין

  רוסיה היתה צריה להתחיל את משאל העם בקשר לסיפוח השטחים האוקראינים לרוסיה כבר אתמול.זה מהלך של חודש וחצי חודשיים שצריך לעשות באופן מדורג ויסודי.
  כל דחיה של שניה פוגעת ברוסיה!
  פוטין חייב לפעול מהר!מישהוא לא נותן לו יעוץ טוב.
  ממש אכשיו להתחיל את המשאלי עם האלה,לא להתעצל!

 93. על הקושי של פוטין,והכשל המבני בישות הנקראת אוקראינה

  לא שאסטרולוגיה זה חשוב או משמעותי.אבל היה חובב אסטרולוגיה שמקורב לפוטין "ידיד",שבדק את התאריך הכי גרוע למשאל עם באוקראינה(11 בספטמבר,אגב מזל טוב רביב.אתה אדם מצוין בלי קשר לאוקראינה או שליט סוריה).ודאג שפוטין יעשה את משאל הסיפוח שלו בזמן "נסיגת מרקורי",אז זה סתם קוריוז.אבל אנשים משקיעים מאמץ ואנרגיה בהכשלת פוטין(לא משנה כמה מופרכת האסטרולוגיה,הרצון לפגוע ברוסיה הוא הענין).
  אוקראינה בנתה את כל הזהות שלה סביב שנאה לרוסיה.זה לא מודל לאומי ראוי או נכון.
  למה אוקראינה צריכה להיות עבד של האיחוד האירופאי??
  למה אוקראינה צריכה להיות שדה לחימה של נאט"ו??
  כל הכלכלה האוקראינית היא כצנרת לגז רוסי?? אין לכם דרך אחרת??
  זלנסקי הוא בובה של ארצות הברית,לא מגיע לאוקראינה מנהיג שאכפת לו מהאזרחים האוקראינים??

 94. הטובה שלפיד צריך לעשות לביידן

  לפיד צריך לגנות את זלנסקי על הפצצת תחנת הכוח הגרעינית בז'פרוזיה.
  ביידן הוא פחדן עלוב שלא מוכן להעמיד את זלנסקי במקום.
  זיהום גרעיני באוקראינה הוא מהלך אנטי אוקראיני(זלנסקי כבר ויתר מזמן הוא רק רוצה כסף,מבחינתו הוא מזהם את רוסיה).
  אז כל תעשיית האנרגיה הגרעינית יכולה להיפגע(ולפגוע חזק בארצות הברית).
  לפיד צריך להגיד לזלנסקי המפגר הזה שלא מפציצים תחנות כוח גרעיניות,שאוקראינה זה לא אירגון טרור

 95. נראה שהמודיעין האמריקאי&בריטי מתכנן דברים רצחניים לרוסיה באוקראינה

  רוסיה צריכה להיות מאוד זהירה בנושאי מידע בטחוני רגיש.
  רוסיה גם יכולה לנצל את זה לפעולות הטעיה.
  לדעתי לא כדאי להם למרוח את הזמן,לא בפעילות צבאית.
  ולא במשאלי עם שהם מתכננים.
  *ביידן מתגלה כאדם מסוכן ,וקר.
  כדאי לפוטין להבין:שאמריקה מונהגת בידי אדם מאוד פגום,
  רגשית ומוסרית.

 96. אוקראינה מתכננת משאל עם מדממם(גם כך דמוקרטיה זה צד חזק באזור)

  אם הפקידות לא רוצה ללכת על משאל עם מהיר ,בקשר להצתרפות של דרום מזרח אוקראינה לרוסיה.
  אז שווה לפוטין לדחות את זה ל1 בנובמבר.
  אתם מנסים לדפוק את הסיפוח לרוסיה?הם אומרים:"מה הלחץ עסקים כרגיל"(כנראה יהיה טרור,השלטון הרוסי עדיין מתבסס.אז או להכות על הברזל שהוא חם.או שנחכה לנובמבר).
  בכלל פוטין לא צריך להתחיל להסביר הסברים,פקידים רשלנים לא צרכים לדפוק לפוליטיקאים את הקרירה

 97. כנראה שפוטין רצה את ה1 בנובמבר,אבל הינדסו לו תאריך שזלנסקי רצה

  אם משאל עם לא קורה מייד,אזי המאפיה של זלנסקי נכנסת לפעולה.מן הסתם אפשר לעלות על המרגלים של קייב(זה לוקח זמן).
  נראה שפוטין העדיף מישאל עם לצרוף דרום מזרח אוקראינה לפדרציה הרוסית ,בנובמבר.אבל הלובי החשאי של קייב,נעל את פוטין ב11 בספטמבר.
  פשוט זה לא יהיה לו

 98. סיום מוצלח מבחינת רוסיה של פרשת אוקראינה

  אם בנובמבר דרום מזרח אוקראינה מצטרף לפדרציה הרוסית.
  אשר לתוספות כמו חרקוב וניקולייב,וצ'רניגוב.אפשר להניח שהם יצורפו בהמשך.
  אם באביב זלנסקי יתפס בידי רוסיה,ויעמוד למשפט זה טוב מבחינת רוסיה.אם זלנסקי יעזוב את אוקראינה ללונדון אז זה גם בסדר.
  אז אולי אודסה תשאר נמל אוקראיני.
  אבל מערכת יחסים יותר הגיונית מבחינת רוסיה עם השלטון האוקראיני,זה מספק

 99. ההפתעה הלא נעימה שצפויה לביידן

  מן הסתם יש דרכים לטפל בבעיות של הכלכלה האמריקאית(הבנק הפדרלי התחיל לפעול).אבל לעשות את הדבר הנכון ,זה כולל לשלם מחיר פוליטי,וגם קשה(מצריך עבודה של ממש,ולא נשיא שנח-נשיא בחצי כוח).
  אשר למחירי הנפט, אירן לא עובדת בשביל ארצות הברית.
  ובהחלט יכול להיות שאירן סין ורוסיה,יסדרו לביידן מחיר נפט של 200 דולר לחבית.
  כמו שהקלשאה אומרת:"מי שישן עם כלבים,שלא יהיה מופתע מפרעושים"

 100. איילון מאסק הוא הנוכל הכי גדול במאה ה21

  מערכת התחבורה הציבורית צריכה לעבוד על חשמל(רכבות אוטובוסים).רכבים פרטיים ומשאיות צרכים לעבוד על מימן.
  המשך המגמה שאיילון מאסק מוביל,תיצר מחסור בחשמל,פקקי תנועה.והחרפה של ההתחממות הגלובלית.
  אם לסין וארצות הברית יש שכל,שיתרחקו מהאילון מאסק הזה

 101. מדיניות האנרגיה והתחבורה הרצויה לישראל במאה ה21

  כדאי לישראל לקדם תשתית והטבות מס לרכבי מימן(משאיות ורכבים פרטיים).להפסיק הטבות מס או מכירה של רכבים כמו טסלה.
  המשך במלוא המרץ של חישמול הרכבת וגם הגברת בנייה של מסילות רכבת נוספות.
  להעביר את כל מערך האוטובוסים,לאוטובוסים חשמליים.
  גיוון והרחבה של מקורות החשמל,כולל כור אטומי(כור מודולרי קטן בסגנון מה שסין בונה בהיינו,זה רעיון טוב).
  האם כל זה יקרה בישראל? ספק גדול,הפוליטקאים הישראלים הם אנשים רעים ואטומים.גם אחסון של חשמל(לא בסוללות רעילות כמו שמאסק הרשע רוצה,אלה אנרגיה שאובה,או גלגלי תנופה,אולי הנזלת ודחיסת אוויר).גם אין סיכוי שיפתחו בישראל מוליכים למחצה ברמה של 2 ננו מטר.הם רק אלופים בלנצל ולהציק לאזרחי ישראל

 102. שי ג'ינפינג חייב להיתעורר הורסים לו את המדינה!

  המפלגה הקומוניסטית בסין היתה תמיד מקור לנחמה ,מה שנותן תחושת יציבות.מי שהוציא את העם הסיני מעוני(אני לא נכנס להיסטוריה,מדובר על נרתיב שמתבסס על דברים).
  עתה ,חוסר הפשרות בענין הקורונה.יצר פחד ,יצר חוסר אמון(הם יכלו לנהוג באופן יותר שקול,באופן יותר מתחשב).
  הרי בניסוי האכזרי של פבלוב,הכלב ששגעו אתו בחוסר עקביות.הפך לאדיש ולא שרד.
  יש עקרון בסיסי של הוגנות,המדינה לא יכולה לששגע את האנשים.
  אם לא יתחילו להירגע בסין ,אזי היציבות תגמר.השילטון הקומוניסטי יגמר.ורק שלא תהייה שם מלחמת אזרחים.
  המפלגה הקומוניסטית בסין נוסדה כדי לשרת את העם הסיני.זה מה שצריך להיות המוטו של סין

 103. משילשולי הנבואה

  לפיד ממשיך להיות ראש ממשלה אחרי הבחירות.
  "הליכוד",מקבל 16-17 מנדטים.
  במרץ רוסיה אומרת לקייב:"או שזלנסקי עוזב,או שהוא מועבר לרוסיה.אם זה לא קורה,אז מתחיל מבצע לכיבוש קייב".
  לא נראה שביידן או טרמפ ירוצו לנשיאות.אגב ג'ק סליבן יכול להיות פעם נשיא באמריקה.
  אשר "לירידת כוחה של ארצות הברית".עצם הגישה של "מנהיגת העולם",היא מגלומנית.ואין בא כדי לתת מענה למצוקות של העם האמריקאי.ולכן טבעה להשתנות.
  *תהייה סקרן,תהייה ספקן,"נבאים" הם רק בידור.תשארו עם הרגליים על הקרקע

 104. ישראל לא מצפה לשום דבר מאוקראינה(לא ברור מה הם רוצים מהחיים שלנו)

  מן הסתם שחתלתול(אוקראינה) מחליט להציק לרוטבילר (רוסיה)אז אף אחד לא יכול לעזור לחתול.
  זלנסקי הוא חוצפן וטיפש,זה שבזמן מלחמה הוא עודד ישראלים להגיע לאומן,אומר כמה בוז יש לו לישראל וליהדות(ולחיי אדם בכלל).
  אז זלנסקי הוא אפס מאופס,ושיילך לעזאזל

 105. ההזדמנות האדירה שנפתחה לסין באיסלנד

  בזמן שארצות הברית הזניחה מקום כמו איסלנד.סין יכולה לנסות לפתח ,בשיתוף ממשלת איסלנד.שדות נפט וגז בשטח הימי מצפון לאיסלנד.
  מה איסלנד תעשה עם הכסף? אז איסלנד תרחיב את הפעילות התעשיתת שלה,תשקיע במחקר ופיתוח,ותהפוך את החקלאות שלה לרווחית

 106. הצעד הבא של פוטין ?

  נראה שאם בנובמבר דרום מזרח אוקראינה הופך לחלק מהפדרציה הרוסית.כנראה שבמאי צ'רניגוב חרקוב וניקולייב גם מצתרפים לפדרציה הרוסית(ואז כל זה יאושר בצו נשיאותי).
  אם יהיה צורך רוסיה תבחן גם כיבוש של קייב(אבל זה כבר תלוי במטרות וההשגים של רוסיה).
  נראה שפוטין נשאר נשיא(צאר=נשיא) בחמש שנים הבאות.
  ואז יפרוש כשיש לו,מחליף שראוי לאמון.
  אגב גם לאחר הפרישה מהפוליטיקה,פוטין נשאר אדם מאוד משפיע ברוסיה

 107. צבא רוסיה יקבל 2000 טנקי ארמטדה 14 חדשים?

  בממשל הרוסי שוקלים לממן רכישת טנקים חדשים באופן הבא:
  יתקבל מימון סיני (הלוואה מאוד נוחה) כשחצי מהטנקים ייצרו בסין וחצי ברוסיה.
  אפשרות נוספת שאירן תרכוש 2000 טנקים חדשים,אבל צו נשיאותי ימנע העברה של ארמטדה 14 לאירן.רוסיה תפצה את אירן,בדברים כמו נפט.
  מהרגע שיצרן הטנקים עמד בלוח הזמנים.הממשל הרוסי יתן ליצרן הטבות ופרסים

 108. סין אומרת (במידה רבה של צדק)שארצות הברית פוגעת בביטחון ישראל

  בשיחות סגורות סין אומרת שביידן מחבל בביטחון ישראל.אז חבל שסין לא אומרת את מה שיש לה להגיד בקול.
  ודבר שני נוהל פתיחה באש,נקבע לפי המצב הבטחוני.ולא לפי כמות הדם הישראלי שביידן רוצה לראות

 109. ההצעה של פוטין לליז טראס

  יש רעיון רוסי לפתוח בורסה בלונדון,בבעלות משותפת לרוסיה בריטניה ומשקיעים.
  אגב הדבר נבחן בעוד מדינות,אבל הדברים עוד לא בשלים

 110. אם סין תבנה משהוא דומה ,ליוזמת הבורסות הגלובליות של רוסיה.זה יהיה מדהים

  יש רעיון רוסי(בשלב זה רק תוכנית).לבנות רשת של בורסות בעולם,בבעלות חלקית של רוסיה.המערכת תבנה על בסיס מערכת העברת התשלומים הרוסית.בנוסף למוסדות פיננסים,אשראי מיר.
  אז בשלב הראשון,יבנו מוסד רוסי באפריקה,במזרח התיכון,באסיה,ואולי אירופה(קפריסין הטורקית?),אפשר גם באמריקה הלטינית.
  אם סין תעשה משהוא דומה,אז הפלטפורמת הדיגיטליות שלה(5G או אפילו6G),יהיו משהוא מהפכני בעולם הכלכלי

 111. ארצות הברית היא פרו לבנונית.אין לתת בביידן אמון בכל הקשור לגז ולבנון

  ביידן הוא אנטי ישראלי(הוא שותף להונאה של ישראל במלחמת יום כיפור).אין לתת אמון בארצות הברית וביידן בכל הקשור ללבנון וגז.
  עדיף שביידן יחזור לחופשה שלו,ויפסיק להרוס את ישראל

 112. היגיע הזמן להכניס את סין לשיחות בעניני הגז מול לבנון

  ביידן האירי ביידן הפלסטיני ביידן הציוני ביידן היווני? מה שבטוח ביידן לא אמין.ארצות הברית לא אוהדת ולא פתוחה לישראל.
  בוא נכניס את סין לתיווח בין ישראל ללבנון

 113. כשביידן טען שאדם שצעק עליו הוא אידיוט.ואיך כנראה פוטין היה מגיב

  נניח שאדם הפריע למפגש שפוטין אירגן.
  אז ברוסיה כנראה זה לא היה משודר בתקשורת.
  ופוטין כנראה היה אומר,"אני מצפה שיכבדו את המאמצים שלנו.
  עשינו ברווחה(פרוט על תוכניות ותקציבים).
  עשינו במחקר ופיתוח(אכן הושקע הרבה בתוכנית החלל,ובתעשיות הצבאיות).
  עשינו בכלכלה,ובתשתית.
  בדמוקרטיה הרוסית,צריך להיות יחס מכבד מצד הממשלה.וגם מצד האזרחים".
  אבל כשמהיג מופתע ומובך,זה לא כזה פשוט

 114. כל הסכם גז מול לבנון מצריך בדיקה של היועצת המשפטית לממשלה

  כל מהלך להסדרת נושא הגז מול לבנון מצריך בדיקה מעמיקה של היועצת המשפטית לממשלה.ענין של 40 יום במינימום

 115. סקר מנדטים וגם תוכן שיווקי וגם קישקוש מילולי

  הכי מתאים לראשות ממשלה איציק החתול.
  מפלגתו של בן גביר עוקפת את הליכוד.
  וסקר הבשמים הגדול,יצא קטן..ובוא תענה לי כי השאלות הם ספציפיות.
  ואיך איציק שמולי אומר:"אם חופרים לי בור,אז אני קופץ פנימה"

 116. המצב בפורטוריקו לא יכול להימשך,השגריר הישראלי באמריקה צריך ללמד את ביידן

  פורטוריקו היא ישות ללא מעמד,שגריר ישראל באמריקה צריך לנזוף בביידן.
  ארצות הברית היא משענת קנה רצוץ,שאיבדה כל אמינות(לא סתם מרקל דיברה עם אובמה רק בגרמנית)

 117. על חומר אפל ביקום,ובננות

  PINK BANANA- The Hairy Banana That Peels Itself(Weird Explorer ).
  וגם כנראה מתחת למינוס 200 מעלות ,האור הופך לנוזל.ואולי זה מסביר את החומר האפל הרב בחלל

 118. "גנרל אמריקאי אומר: שתוך 4 שנים רוסיה תתפרק"-לדעתי זה שטויות

  ראשית מודל פדרלי הוא מורכב ומתוחכם.
  רוסיה היא לא ברית המועצות.הם לא מיבאים מזון הם יצואנים של מזון.
  רוסיה לא תפחית את יצוא הנשק והאנרגיה,הם פשוט ימצאו לקוחות חדשים.
  אני מציע לארצות הברית לבנות את עצמה,ולא לנסות לפרק מדינות אחרות

 119. יוסי מלמן("הארץ")טועה בענק

  בכל הקשור לאוקראינה,ישראל פועלת נכון(אוקראינה היתה צריכה לנסות להימנע ממלחמה עם רוסיה,אוקראינה היא מקרה אבוד).
  ראשית כל התשתיות של אוקראינה הרוסות.(יקח הרבה שנים לשקם את המדינה הזו).
  הגברים של אוקראינה הם אנשים שבורים והלומי קרב(מספר ההרוגים של אוקראינה הוא מחריד!).
  אז נתנו תרופות ואוכל,ולא רצינו שהמוות ימשיך.
  אין מה להקשיב לזלנסקי הוא אדם מאוד מאוד טיפש ויהיר.
  התחושה היא שזלנסקי סוחט את ביידן,"זה ענין אישי"(כך טען ביידן).
  תאמין לי שבסוף האמריקאים עוד יגידו לנו תודה

 120. נראה שאף מנהיג רוסי לא יתן אמון במערב ב50 שנים הקרובות

  כשהמערב מנסה לרצוח את פוטין(ביידן הוא רוצח).וכשכל מערך המצלמות של מוסקבה פרוץ למודיעין המערבי(ברור שרוסיה תצתרך לפתח מערכת הפעלה עצמאית לרוסיה).
  אגב אף מנהיג רוסי כבר לא יתן אמון במערב(הם מתערבים בתהליכים הפוליטיים של רוסיה,הם גנבו לרוסים את הכסף שהופקד במערב).
  גם נבלני לא יעזור להם,נבלני הרבה יותר קיצוני מפוטין(הוא מסוג הפוליטקאים שמה שדיבר פעם כבר לא עובד שהכוח אצלו.מדובר בפירומן)

 121. על משחק הידידות בין בוסניה ורוסיה,וטורניר החורף הצפוי שם

  נראה שרוסיה רוצה לעשות סידרת משחקי ידידות בשיא החורף הרוסי(אולי פברואר?).יזמנו נבחרות כדורגל מכל העולם,אפריקה ,אסיה,דרום אמריקה. ובכלל כל נבחרת שתרצה להשתתף.אם יש כקבוצת כדורגל שרוצה קצת לשפר את מצבה הכלכלי,אז זו הזדמנות

 122. לפיד צריך לפרסם גם בתקשורת החרדית

  יש רבים בציבור החרדי שעוד לא החליטו למי להצביע,אז למה לא לפיד?

 123. האם טורקיה תקנה את נושאת המטוסים של רוסיה?

  רוסיה רוצה לבנות דור חדש של נושאות מטוסים.עתה אדמירל קוזנציוב(נושאת המטוסים היחידה של רוסיה),עוברת חידוש ושיפוץ.
  אם טורקיה תבנה את קבוצת המטוסים(כנראה בהדרכה רוסית).ואם טורקיה תייצר ברישיון את גירסת היצוא של הטיל ההיפר סוני של רוסיה.אז אפשר שטורקיה תשלם מחיר מלא על הנושאת מטוסים הוותיקה של רוסיה

 124. האוקראינים הם הלוזרים הכי גדולים בעולם,וביידן מסבך את עצמו

  מה יש לגנרלים אמריקאים לדבר על נשק גרעיני עם אוקראינה?? לא עדיף שאוקראינה תנסה להגיע להפסקת אש עם רוסיה?
  ברור "שגז החופש",האמריקאי יוצר טינה כלפי ארצות הברית(וגם מחירו הגבוה באמריקה יוצר טינה עקב האינפלציה).כך שמי שיכניס את עצמו לבידוד זו אמריקה(רוסיה תפנה לשווקים האסייתים).
  אז באפריקה אמריקה לא חשובה.
  במזרח התיכון כבר רוצים שהם יעופו מכאן.
  ובאירופה כבר אין להם סבלנות לזה שאמריקה דופקת אותם.
  אז ביידן יכול לנסות להיות "גבר גבר",ולדבר עם האוקראינים האפסים האלה על נשק גרעיני(האמריקאים שקרנים ונ"אטו תמיד היה הקטע).לדבריו של ביידן האוקראינים מושחתים,זה שהוא נדבק על אוקראינה כמו זבוב לערמת זבל,אומר שהוא גם מושחת.
  אבל ביידן הוא לא בצד הנכון של ההסטוריה

 125. עצה לביידן

  בקרוב מאוד מתחילה מלחמה בטיוואן.זה יקרה בגלל שביידן הוא חסר אחריות,וחסר לב(כמו כל המנהיגים האמריקאים מדובר בפסיכופט).
  פשוט תתעלם מזלנסקי(תוכל להגיד במידה רבה של צדק,שמדובר בשקרן וחולה נפש).
  אין סיבה שביידן יהיה הכלבה של זלנסקי,התפקיד שלו לא כולל הסתבכות בפלילים למען זלנסקי

 126. ההצעה הסינית לרוסיה(ולערים עם מפעל אחד ,באופן כללי)

  הרעיון הסיני הוא לבנות שורה של עסקים באזורים שהם בבעיה כלכלית מבנית(דוגמת עיר שמבוססת על מפעל יחיד).
  אם בעיירת פחם רוסית,יבנו מערכות לאגירת אנרגיה(אחסון חשמל בשימוש במימן,אנרגיה שאובה,או דחיסת אנרגיה באופן אחר).עתה אפשר לבנות גם טורבינות רוח,חממות,מפעל לעיבוד מזון,שרותי אינטרנט ותקשורת,ציוד רפואי,תרופות,ואולי גם תיירות.
  בהקשר הרוסי,נראה שסין מציעה לבחור כמה ערים זנוחות במיוחד.
  ולעשות פרויקטים ממוקדים של עסקים סינים,ביחד עם הממשל הרוסי

 127. על אירן

  האלימות הממסדית באירן כנגד נשים,היא כמו גן רדום של רצון בדמוקרטיה,רצון בחברה אזרחית פעילה.
  "באו תתחילו להתעורר תתחילו למחות",זה חי?זה זומבי? הממשל מתריס יהיר ופרובוקטבי:"הנה גברת,באו נהרוס אותה,נראה אותם אומרים משהוא".
  מובן שיש באירן גם אנשים אנושיים שמתיחסים בכבוד לכל אדם.
  אולי הממשל האירני יתחיל לפתח את תעשיית השבבים/מוליכים למחצה.ויפנה יותר ויותר נשים לעסוק בתחום,כאילו לומר"אירן בעד הנשים,אירן תקדם אותך כלכלית וחברתית".נראה,מדובר במדינה חולה מאוד

 128. כשהתקשורת מגנה על חלק,ועושה צרות לאחרים(אל תאמינו לחדשות)

  אז מיכאל שמש הוא עוד אחד מהדוברים של ביבי. מה זה אומר על האמינות שלו?מה זה אומר על המוניטין שלו? האם זה שווה לו בכלל? למה הוא בכלל עיתונאי?
  מן הסתם התקשורת במערב וברוסיה הפכו למאוד דומות.
  אגב,אם ישראל רואה את עצמה כחלק מהמערב.
  למה יש בתקשורת הישראלית דיווחים על חייו האישיים והמשפחתיים של פוטין? בוא נשמע על בנו של ג'ו ביידן(האנטר הוא אדם די שובב כנראה).על יחסו של ביידן לבת שלו.ובכלל על עסקיו,ויחסו לאנשים סביבו.
  מה יעזור לנו לפגוע בפוטין? רוסיה היא רוסיה,זה לא משנה מי ינהיג אותה

 129. החרדים לא ילכו עם גנץ,חבל שגנץ בוחר להאמין לשקרנים

  גנץ יצתרך לעבוד עם לפיד.חבל שגנץ בוחר להאמין לשקרים של החרדים.חבל גם שגדעון סער לא התעקש,לרוץ עצמאית. ולקחת קולות מביבי(סער הוא אולי לא הפוליטקאי הכי קשוח,אבל הוא חכם ויש לו מה להציע).
  גנץ מה נגיד?להציל את ביבי ולהרוס את ישראל,זה עלוב .מאוד עלוב

 130. ישראל תצתרך למצוא תחליף לארצות הברית

  התרגיל המסריח שסעודיה הפלסטינים וארצות הברית עשו לישראל באו"ם.יצריך את ישראל למצוא ידידי אמת.כי ביידן וארצות הברית הם לא ידידים לישראל

 131. כדאי להפסיק לפרסם את השקרים של זלנסקי בתקשורת הישראלית

  ישראל ספקה סיוע הומניטרי לאוקראינה(ויש רופאים בישראל שיצאו פגועים נפשית מהזמן באוקראינה).בכל מקרה מדינת ישראל לא נוסדה כדי לשרת את זלנסקי.אגב גם ביידן לא נולד כדי לשרת את זלנסקי.
  היגיע הזמן להפסיק לתת במה לזלנסקי בתקשורת הישראלית

 132. סעודיה ואירן לא יעשו סיבוב על הגב של ישראל

  ארצות הברית סין ורוסיה יודעות שאירן וסעודיה הם מדינות עם סיר לחץ חברתי מבעבע.
  ממש אין לישראל סבלנות שיעשו יחסי ציבור על הגב שלה.
  מי שינהיג את המזרח התיכון הם מצרים וטורקיה,גם קטאר ואיחוד האמרויות בתמונה.
  המסוממים מסעודיה ואירן צרכים להירגע,הם לא במצב לעשות שטויות

 133. מה שסין לא מבינה,וגם אם היא תבין זה יהיה מאוחר מדי

  האיום היחיד על סין מגיע מארצות הברית(למה הם עשו כבוד להנרי קיסנג'ר??).
  רוסיה השכנה מצפון,אומנם עוברת משברים.אבל תמיד היתה חזקה.
  מה לסין לריב עם רוסיה ?למען המשך ניצול אמריקאי של סין??
  מה יש להם להפסיד מרוסיה? הרי ארצות הברית לא תוכל לתת אנרגיה במחירים כמו של רוסיה.
  מה יוצא מהחשדנות הסינית לרוסיה?אמריקאים שמנים וסינים עניים.
  *אז למה אני נגד ביידן(שגרם אכזבה כלל עולמית).בייגדן הוא פרו פלסטיני,אנטי ישראלי.שקרן ומושחת.
  אם סין לא היתה כל כך הכלבה של ארצות הברית.היא היתה כבר מזמן מעצמת העל הכלכלית הכי חזקה בעולם

 134. באמת שאני לא מבין מה אוקראינה רוצה מישראל

  אם אוקראינה רוצה היא יכולה לקנות נשק מאירן. רוסיה רצתה לקנות נשק, ואירן מכרה לה.
  אפשר להניח שגם אם ישראל ממש היתה רוצה לקנות נשק מאירן,אז היה אפשר לסדר את זה.
  למה הם התחילו את המלחמה הזו??
  אם פוטין אומר שהיו שיחות שלום,ואם היה הסכם מינסק.למה אוקראינה ממשיכה במלחמה? במה הם יענישו את רוסיה?? למה זלנסקי הפך את אוקראינה לאפגניסטן??

 135. ביטחון המזרח התיכון מחייב סעודיה מתפקדת,הפלסטנים לא קשורים ליציבות המזרח התיכון

  למה שסעודיה לא תמכור נפט בריאל סעודי? למה שסעודיה לא תגוון את מקורות האנרגיה שלה(מיי התפלה שמופקים בכור אטומי לדוגמה).
  למה שסעודיה לא תפתח תעשיה מתקדמת על בסיס מכוני מחקר ואונברסיטאות בסעודיה.
  התערבות בענינה הפנמיים של ישראל לא יבטיחו יציבות לסעודיה או למזרח התיכון.
  סעודיה היא אחד המקומות הכי מפחידים על כדור הארץ,מנהיגה מסוממים.
  והאמריקאים מנצלים ומקדמים את השחיתות בסעודיה

 136. הגירסה הרוסית לתנובה?

  נראה שכדי להתמודד עם מחסור בירקות(עגבניות בעיקר) בצפון הרחוק של רוסיה.כמה גופים ממשלתיים(נניח מחוז פדרלי,או עיר גדולה),ייסדו חברה חקלאית. שתשים לה למטרה לפתוח 600 חממות גדולות בצפון רוסיה.
  בנוסף מחלבה ורפת של 30 אלף פרות,במזרח הרחוק של רוסיה.
  מימון המיזם יהיה בהנפקת מניות בבורסה במוסקבה.
  והון זול שאפשר אולי לגייס בבנק איסלמי

 137. ביידן ביקש מפוטין להשתמש בנשק גרעיני,אבל פוטין לא עובד אצל ביידן

  למה שרוסיה תבדוק נשק גרעיני על שטח שומם באוקראינה?(בטח זלנסקי כבר ידחוף לשם אנשים שמתנגדים לו).רוסיה יכולה לבדוק נשק גרעיני על שטח שוממם באמריקה. היגיע הזמן שאוקראינה תפסיק להיות ילד הכפות של ביידן.במקום לקדם שלום ביידן מקדם מוות.למה אמריקה רוצה להיות בפוזציה הזו?! זה הזמן של פוטין לחשוף את הפנים המכוערות של ביידן הרוצח

 138. לפיד צריך לצאת נגד זלנסקי(מה שנעשה באוקראינה עובר כל גבול!)

  זלנסקי מנסה לעשות אסון גרעיני כדי שהוא יוכל לרצוח את המתנגדים שלו,בלי שתהייה גישה למקום(מדובר באדם מסוכן ואכזרי ביותר). דוגינה(הבת של איש הימין הרוסי),אמרה בקול את דעתה על זלנסקי,ולכן זלנסקי רצח אותה

 139. למה רוסיה בכלל מדברת עם האמריקאים?הם במלחמה,זה לא משחק!

  למה רוסיה שומרת על קשר עם ארצות הברית? האמריקאים במלחמה עם רוסיה!ביידן מאיים על רוסיה.למה הם בכלל עונים לשיחות של הממשל האמריקאי?
  מצד אחד הם עושים הכל כדי להשפיל את רוסיה,ומהצד השני הם שומרים על כלכלים שנוחים להם דרך הטלפון למוסקבה? שרוסיה תתן להם להזיע

 140. אני בניגוד להנהגה הישראלית ,לא מאמין בארצות הברית

  אכן סין עוברת משבר,אין ספק שרוסיה במשבר.
  אבל,כשכל העולם במשבר(אירופה במצב קשה מאוד).ורק ארצות הברית נהנת מהמצב(גם אם הם מנצלים כסף שגנבו מרוסיה ונפט מסוריה,החובות מצתברים).יתחילו לצוף שאלות על אופי ההנהגה האמריקאי,על המודל הכלכלי שלהם.דיבורים על צביעות שקרים ואלימות.
  אז סין תסדר את הבעיות שלה,רוסיה תשיג מה שדחוף לה,אירופה תתחיל להתנתק מהדבק האמריקאי(גם אם זה אומר פירוק של האיחוד האירופאי).
  ישראל תלויה יותר מדי בארצות הברית(האם אפשר לתת בהם אמון בנושאי ביטחון,כשהם כל כך בעד הפלסטינים?).
  אין סכנה לעתיד ישראל,אבל דברים יצתרכו להשתנות.בטח במדיניות החוץ

 141. כדאי לישראל להיזהר מהאמריקאים

  אין למכור את בטחון וכלכלת ישראל בנזיד עדשים לאמריקאים.
  כדאי שלפיד וגם ראשי ממשלה עתדיים יזכרו את זה.
  אל תהיו ביבי!אתם ישראלים לא רפובליקנים או אמריקאים

 142. עד שארצות הברית לא תתנצל ותשלם פיצוי על הרס נורד סטרים,רוסיה לא תקיים יחסים עם ארצות הברית

  נראה שבקרוב השגריר הרוסי בוושינגטון יחזור לרוסיה.וכנראה שלא יהיה שגריר רוסי באמריקה,עד שארצות הברית תתנצל ותשלם פיצוי על הרס נורד סטרים

 143. אם ביידן תומך בביבי,אז זו הזדמנות לביבי להרוס את ביידן

  אחרי הכל ביידן הוא פקעת של רגשות,אדם לא יציב ולא מודע.
  בגלל שביבי אוהב לרסק אנשים(מדובר בסדיסט),אז זו הזדמנות לביבי לעשות לו מה שהוא עשה לניר אורבך,למשה כחלון,לגנץ.הרי בשביל ביבי זה כייף וקל,וביבי מכור לזה.
  אז גם ביבי לא יהיה ראש ממשלה,וגם הוא יוציא את ביידן אידיוט

 144. מה רוסיה (והעולם בכלל )יכול ללמוד מסין

  לסין יש תוכניות פיתוח שאפתניות.כדי למצוא מקור תקציבי,הם פותחים קרן יעודית.מימון יכול להגיע מהכנסות חריגות(מחיר נפט גבוה מהרגיל במקרה הרוסי).אבל גם ממס על דברים כמו סיגריות ,חילוט והחרמת כספים ורכוש שגורמי פשיעה ניסו להלבין.
  יש לרוסיה הוצאות שוטפות(דוגמת תשלומי רווחה,מיזמים שכבר נמצאים בפיתוח,וגם מקרה חרום).כך שתוכנית יעד שאפתנית יכולה להיות בתחום התשתית(רכבת מהירה,רכבת תחתית,סכר הדרואלקטרי,כביש ראשי,תעשייה גרעינית).בתחום הביטחון(נושאת מטוסים,טנקים חדישים,ניווט לוויני,פיתוח מטוסים).בתחום החלל(תחנת חלל חדשה לרוסיה,במקום תחנת החלל הבין לאומית,או נחיתה של קוסמונאוט רוסי על הירח).או בתחום התעשייה(אלקטרוניקה,מחקר רפואי,פיתוח החקלאות,ופיתוח שדות נפט וגז)

 145. אין מה לקחת ברצינות את התקשורת(בטח בכל הקשור לאוקראינה)

  ניצחון תדמיתי במחיר של מאות ואלפי הרוגים,הוא לא ניצחון.
  אף אחד לא מדבר על התפקיד המאוד שלילי שביידן ממלא במלחמה בין אוקראינה ורוסיה.ביידן רוקד על הדם,ומובן שאין עליו ביקורת.כי המערב הוא לא באמת דמוקרטי(הון שילטון,ועיתון). אז למי שמודאג רוסיה מנצחת בענק(היא הגדילה את שטחה).
  מעמדו של פוטין אחרי יותר מ20 שנים בפוליטיקה מן הסתם לא מה שהיה.אבל הוא ישיג מה שהוא רוצה.
  ביידן הזבל הזה,במקום לנסות להשפיל את פוטין.תתחיל לדאוג לארצות הברית.כבר די ברור שביידן הוא אחד הנשיאים הכושלים בהיסטוריה האמריקאית

 146. למה אני חושב שהמחאה באירן לא תצליח(אבל אני לא נביא,זו רק דעה)

  הדרישה להחזיר את שלטון השח,מרמזת על מעורבות אמריקאית בליבוי המחאה האירנית.שלטון מלוכני הוא בעיתי,ויש לו נטיה להיות סוג של מדינת חסות מערבית(שוב סוגיות של שחיתות).כשהמצב הופך לבלתי נסבל אז יש הפיכה צבאית.
  ארצות הברית היא דמוקרטיה מאוד נוצרית,ישראל היא דמוקרטיה יהודית,וכך הדת/תרבות משפיעה על אופי המדינה.
  אירן בחרה במודל של מדינה איסלמית.
  האם דרך האיסלם היא רק דרך האלימות? האם אין דרך לברר עם המפגינים מה מציק להם,ומה הדרך להגיע לפשרה? האם גורמי השלטון שפעלו באלימות לא יכולים לשנות גישה? מה הוא החזון שהמדינה האיסלמית מציעה לאזרחים?

 147. על תעלת הימים-מודל עיסקי,יתרונות וביצוע

  כאשר נגישים למיזם כמו תעלת הימים.כדאי לזכור שכנתיב שייט הוא יהיה צנוע.אבל כדאי לבנות מסוף דגנים שיאפשר קו הספקה בין מזרח אירופה למזרח אפריקה והודו.
  אז מדובר בתעלה שתצא מנמל אשדוד.כאשר שורה של סכרים הדרו אלקטריים קטנים פזורים לאורך הנתיב.
  בשלב די מוקדם המים הם מים מותפלים-מתוקים,שיוצרו כתוצאה מהאנרגיה שהופקה .
  ליד אחד המאגרים תיבנה תחנת כוח גרעינית(שתאפשר הספקת חשמל אמינה,בכמות גדולה).
  אז לצד העשרת מי התהום(מה שיתרום לאמינות הספקת המים בדרום).אפשר גם לראות את היתרונות התיירות והנד"לן(בלגור ליד המים).
  בשלב הסופי,אפשר להניח שעוברים למים מליחים,ובאזור נמל אילת כבר מדובר במים של ים סוף.
  אז לא חייב שסין תבנה את זה(יש מוסדות פיננסיים בישראל,יש חברות תשתית בישראל,וכור גרעיני גם הודו יכולה לבנות בישראל.אולי דרום קוראה או רוסיה).
  בנוסף חייבים לבנות רכבת לאילת(הדרום הוא חלק מהמדינה).וישראל צריכה לגוון את מקורות האנרגיה שלה,ולבנות כור גרעיני אזרחי לחשמל

 148. על רכבת מאוד מהירה מולדיבוסטוק לסנק פטרסבורג

  אם סין רוצה לבנות למען רוסיה רכבת מהירה מהאוקינוס השקט לים הבלטי.אז היא צריכה לקדם את בניית צינור הגז ,"עוצמה לסיביר"2.יחד עם עוצמה או כוח לסיביר 1.רוסיה תוכל לשלם לסין על העבודה הבאמת שוברת שיאים הזו

 149. הרעיונות הגדולים של שי ג'ינפינג,וקרקע המציאות

  לתקן מסילות הרכבת הרוסי יש גודל יחודי לרוסיה.
  לא ברור למה הסינים רוצים לשגע אותם עם תקן הרכבת הסיני.
  כולם מאוד אוהבים את העבודה של סין,אבל סין לא צריכה לדרוך למדינות על הרגלים.קזחסטן זו קזחסטן,רוסיה זו רוסיה.
  אם בא להם לבנות דרך ישירות לסין,אז יופי.אם לא אז לא(לא קרה שום דבר)

 150. למה אני חושב שאוקראינה תפסיד עוד שטח .וזלנסקי יעוף מהשלטון

  כל אמת לא נעימה על אוקראינה(וגם על ביידן) מצונזרת.
  אז אם מפחדים מכל טוקבקיסט עלוב,ואם שלטון זלנסקי בנוי על פחד.
  אז למה בכלל צריך להתייחס למה שקורה באוקראינה?
  למה בכלל אוקראינה מנסה "ללמד לקח",את רוסיה?
  אם העזרה צריכה לבוא מאמריקה הרחוקה(ועוד לא הוסר החשש שביידן מעורב בשחיתות).בסוף מי שחי לייד רוסיה,צריך להסתדר עם רוסיה.
  גם הדיבור המאוד מכוער על פוטין,מראה עד כמה לא ענינית הביקורת על רוסיה.הרי פוטין הוא המועמד של יילצין("יקיר המערב").ומי שחושב שמתבדב הוא איזה יונה,חי בסרט.
  אז זלנסקי אומר שהטרור כנגד רוסיה,"זו רק ההתחלה".
  אפשר לומר שמבחינת רוסיה זו רק ההתחלה

 151. זה מה ששגריר רוסיה בישראל היה צריך להגיד

  בפיצוץ בגשר קרים נהרגו אנשים,הם היו ילד של משהוא,היתה להם משפחה וחברים.זה לא נושא לבדיחה!דב גלהר צריך להתנצל.
  יאיר לפיד מפחד להעביר ביקורת על זלנסקי ואוקראינה,כי הוא מפחד שאוקראינה תעשה פיגועים בישראל.
  על רוסיה אין לעולם בעיה להעביר ביקורת כי היא לא תעשה פעולות טרור(כמו רצח דיפלומט באפגניסטן,או פיצוץ צינור גז).
  אז במילים לא דיפלומטיות- "פאק ישראל,ופאק לפיד"

 152. עתיד היחסים הדיפלומטיים של ישראל

  נראה שרוסיה לא מאוד רוצה יחסים יותר מדי קרובים עם ישראל(אבל לא רואה בישראל מדינת אויב).ארצות הברית שקועה בביצה אבל עושה גלים כאילו אין מחר.
  אז אירופה(אבל לא האיחוד האירופאי).אלו השותפים של ישראל.
  אולי יפן,אשר לסין? קשה להגיד

 153. גנץ שוב ביקש מכולם לא להצביע לו(לא ברור למה הוא נכנס לפוליטיקה)

  יש נהלים, יש ראש ממשלה.אם דחוף לביבי לדעת מה קורה בעניני כלכלה וביטחון,הוא מוזמן לדבר עם לפיד.
  גנץ לא נולד כדי לשרת את ביבי,לא נראה לי שגנץ חייב לביבי משהוא.
  מי ביקש ממנו לספר ל"מר מותר מתנה מחבר",סודות מדינה???

 154. על איך כדאי לקדם את הקולנוע בזמן טראומה לאומית

  אם ניקח כדוגמה את הקולנוע הרוסי.אז שווה למשרד התרבות הרוסי לעודד הפקה של קומדיות רומנטיות.מן הסתם יהיה יחס מסויים למצב הלא פשוט של רוסיה(לחימה במערב המדינה,סנקציות וכלכלה).אבל האנשים צרכים אכשיו נחמה,בעתיד "כשהאבק ישקע",יהיה אפשר לבחון את הדברים באופן מפוקח.
  בסרטי מדע בדיוני,אז אפשר לבנות תסריטים יותר אופטימיים("העולם מתגייס לפוצץ אסטרואיד","מדען שמשנה את העולם","סיפור אהבה בעולם עתידני"),לא דברים מפחידים,לא דברים עצובים.
  וכמובן שיווק והפצה,בעולם עיסקי מאוד מסובך עבור רוסיה

 155. לפיד טועה בגישתו לרוסיה,וזה יקשה על ישראל ועל לפיד

  מן הסתם אוקראינה נחטפה בידי ארצות הברית כדי להילחם ברוסיה(איך אומרים שם באמריקה:"אוקראינה צריכה להילחם ברוסיה עד האוקראיני האחרון",אין ספק שזה אחד ממפגני השנאה הגדולים בהיסטוריה).אם לפיד היה אדם עם ראיה היסטורית,הוא היה מדבר על הצורך בשלום בין אוקראינה ורוסיה.על הצורך בדילוג ,על האופק לעתיד…
  אבל לפיד בחר להיות התוכי של ביידן.לפיד בחר להיות לא חשוב מבחינה היסטורית.כנראה שללפיד גם כך אין את האינטילגנציה הרגשית (אבל זה לא דבר נחוץ במדינה רעה כמו ישראל)

 156. האם סין יכולה לשמוח משכנות לרוסיה,או שהיא ויתרה מראש?

  בהחלט שאפשר לייסד ברוסיה חברה טכנולוגיות חדשה-ברית ינדקס & Huawei .אפשר גם לייסד בנק חדש-בנק סין רוסיה.
  שביחד עם חברות האנרגיה הרוסיות יבנה סכרים הדרו אלקטריים ברוסיה.אולי גם מתקן גדול של אנרגיה שאובה באזור לנינגרד(במימון סיני,בבעלות רוסית.כדי שיהיה שם רווח).
  אפשר גם להשקיע ברכבות מהירות או רגילות.בנפט גז ופחם.
  האם היחסים בין סין ורוסיה יכולים להיות דומים ליחסים בין גרמניה וצרפת? או קנדה וארצות הברית?
  זה תלוי ברמת חיים שהם רוצים לספק לעם שלהם.
  השאלה אם הם מוכנים לעשות שינוי בגישה,כדי להיות עשירים יותר

 157. על נוסחת השלום לאוקראינה

  כדי להגיע לשלום באוקראינה זלנסקי חייב לעזוב את השלטון.
  המערב (בדגש על ארצות הברית)חייב להפסיק לשלוח נשק וכסף לאוקראינה.
  צריכה להיות הבנה במערב שלא יכולה להמשך מדיניות הסנקציות.
  ושמפת אוקראינה השתנתה,וזו מדינה יותר קטנה היום.
  אין ספק שאוקראינה לא תהייה בפוזציה לאיים על רוסיה(בסיס רוסי גדול בלבוב,ימנע מנא"טו לאיים על רוסיה).
  ורוסאטום תתפעל את מגזר האנרגיה הגרעינית באוקראינה,כך שלא שזה לא יהיה איום על רוסיה.
  *ארצות נברית צריכה להשקיע בעצמה(סכרים כנגד הצפות ההוריקנים,ופיתוח החקלאות במערב המתייבש של אמריקה).ביידן מחוייב למלחמה כנגד רוסיה באוקראינה.הוא זנח את אמריקה,ומגיע לארצות הברית יותר טוב מביידן

 158. ארצות הברית לא מוכרת גז בהנחה,למה סעודיה צריכה לתת נפט חינם?

  אין ספק שביידן הוא הנשיא הכי כושל שהיה באמריקה.
  יש תקופות שהנפט זול ויש תקופות שהנפט יקר.
  אם ביידן רוצה נפט זול אז שבתי הזיקוק האמריקאים יתחילו לזקק את הנפט האמריקאי(מדובר בכמיה שונה מהנפט הסטנדרטי).
  במקום לפוצץ את צינורות הגז של רוסיה.
  ולהרוס את יחסי החוץ של ארצות הברית(מה אתה מאיים ?לך כבר המהזרח התיכון יא אפס).
  אם היתה באמריקה תקשורת חופשית,אז היו אומרים לביידן את כל האמת בפנים.אבל הם חיים בפחד,"שלא יגידו שאני מרגל רוסי".לא להאמין שלפיד מתלקק על הביידן הזבל הזה.אבל אין מה לצפות ממי שמעריץ את אריאל שרון

 159. למה מירב מיכאלי צדקה,ולמה ש"ס לא התמזגה לליכוד

  כשיש פוליטקאי שנמצא בהליך משפטי,והוא לא מוכן לפנות את הדרך.אז שום דבר לא יעזור,הרי אנשים בישראל מצביעים לביבי.למרות העננה המשפטית שמעל ראשו.אז להצביע לש"ס זה כמו להצביע לליכוד.בכל זאת אף אחד לא דורש מדרעי לוותר מראש לביבי ולליכוד,ולהצטרף לליכוד.
  מפלגת העבודה היא מפלגה ראויה,נשארה עוד הרבה עבודה כדי לחזק את מעמדה.האם מירב מיכאלי בנויה לזה? נראה,בכל מקרה אין סיבה להתאחד עם מרצ.בכל מקרה נראה שזהבה גלאון לא צריכה את האיחוד."וגוש השינוי",לא באמת נחלש בגלל זה

 160. רוסיה חייבת לעשות סנקציות על ג'ון בולטון

  ג'ון בולטון הוא בן אדם חצוף וטיפש.כדאי לרוסיה לעשות עליו סנקציות

 161. רוסיה צריכה לדבר עם גרמניה על שלום באוקראינה,לא עם ביידן

  בגלל שארצות הברית נלחמת ברוסיה על שטח אוקראינה(אמריקה מעבירה מליארד דולר כל חודש לאוקראינה,וזה עוד בלי לדבר על מודיעין ונשק).אז רוסיה צריכה לדבר עם גרמניה על הסדר שלום .בטח שלא לספור את זלנסקי,ומביידן פשוט לשכוח

 162. ביידן לא מסוגל לדבר עם פוטין,שרוסיה תעבור לדבר עם גרמניה

  ביידן הוא אדם רגשני,כנראה שיחה איתו על רוסיה היא כזו:"לכאורה ",היו לי השקעות באוקראינה.היה לי קשר עם אישה משם.אני נכנסתי לענין האוקראיני הזה…ואכשיו יצחקו עלי הרוסים.אולי פשוט נרצח את פוטין". אז ביידן נראה כמפגר.
  אין לרוסיה מה לדבר איתו.
  שיעברו לדבר עם גרמניה

 163. ביבי מאוכזב מהליכוד,זה מה שיריב לוין צריך לשפר:

  ליכוד תמיד היתה מפלגת שלטון,אז שגיזברות הליכוד תדאג שיהיה כיבוד ברמה(לא בורקסים,וופלים בטעם לימון).
  הגברת נתניהו צריכה בגדי מעצבים.
  ומסיבות עיתונאים שביבי עושה מביתו,מחייבות שיפוץ של ביתו הפרטי.
  אכשיו אם אני(ששונא את הליכוד),ראיתי כמה זו מפלגה פח.אז ברור שחובבי ביבי,יעברו לש"ס.
  כדאי לביבי לדבר על נושא ההשקעות בקמפיין הליכוד עם יריב לווין

 164. אסור לעזור לאוקראינה(הקשקשת סביב הנשק האירני מוכיחה את זה)

  ראשית האמריקאים יודעים הכל על הנשק האירני.
  שנית הניסיון האמריקאי אוקראיני לסכסך בין ישראל למדינות אחרות מוכיח שאין לתת בהם אמון.
  זלנסקי הוא כנראה הזבל הכי גדול בהיסטוריה האוקראינית מאז סטפן בנדרה.
  אם לפיד היה חכם,הוא לא היה עוזר להם(את הידע על הציוד האירני הם היו יכולים לקבל מצרפת,ולא ישירות מישראל).
  אסור לתת אמון באוקראינה!אסור לתת אמון בביידן!

 165. אם לאוניד נבזלין אוקראיני,אז שיצתרף לצבא האוקראיני.ולא יטיף לנו מוסר

  כל מני אנשים שנולדו בברית המועצות באים אל מדינת ישראל בטענות.
  אני אומר אם אתה חי בעולם הסובייטי,תבחר לך צד.אם אתה חי בישראל,אז תתעסק בישראל .
  *זלנסקי הוא אוקראיני,אין לו שום זכות לבוא בטענות לישראל

 166. כיוונים חדשים לפיתוח בקבוצת קלשניקוב הרוסית

  בסופו של דבר הלחימה במזרח אירופה תסתיים.
  ונשק קל אפשר ליצר בהרבה מקומות,ולא תמיד קל לייצא אותו.
  ולכן נראה שהממשל הרוסי יבחן פעולות נוספות לנשק בקונצרן קלשניקוב,כגון:
  תיבות הילוכים לרכבים.
  סגסוגות מתכת יחודיות(מוגנות בפטנט).
  ציוד רפואי (כמו להבים ומספריים).
  כלי נגינה (חצוצרה, סקסופון לדוגמה).
  מנעולים וכספות,ציוד לרכבות.
  כלים לבניה-מקדחות,פטישי אוויר,מסורים ועוד מסוג הדברים האלה

 167. צ'רלי בממלכת השוקולד או בריטניה ממדינה יפה לעייפה

  בחיבתם של מעמד האצולה הבריטי לצייד,נוצר שם הרעיון(שקודם בפרעות).לזנוח את החקלאות,ולהפוך את כל בריטניה לאחוזת צייד.
  וכך ניטל עוד אמצעי של השלטון הבריטי להילחם ביוקר המחיה.הם לא מיצאים רק מיבאים מזון.
  גם ניו זילנד הרחוקה ,נכנסה למשוואה.וכך מיסים חדשים על כל חיה שמפליצה .תגמור את החקלאות בניו זילנד.
  בסופו של התהליך"מושבות הכתר",יצאו לדרך עצמאית.ואולי אפילו יזנחו את הדגל הבריטי הקטן בקצה הדגל הלאומי שלהם.
  *אם נשיא סין מדבר על"אפס פליטות",מבחינתו זו דרך להיכנס לעולם מדעי חדש.ולא עוד מיסים וכוח לאצילים שאבד עלהם הקלח.
  *טרמפ בניגוד לבריטים העלה מיסים(טוב רק על יבוא מסין).והוריד רגולציה-כך שפעל ליצר צמיחה.אבל אני ממש לא חסיד של גישתו של טרמפ.תפקיד המדינה זה לשרת את האזרחים,וכן לספק חינוך טוב לכולם.ושרותי בריאות טובים לכולם

 168. ביבי :"יש לי את האנשים שלי בחדשות כאן 11"

  אנשל פיפר(הארץ) לא דייק,ביבי הוא אובססיבי ,קמצן,ואכזרי.
  לא משנה כמה אפס גנץ,ביבי יותר אפס.
  בקרוב מאוד ביבי יהיה אדם רגיל,ולא נשמע מהפוליטקאי המעיק הזה

 169. על כיבוש בחמוט שבאוקראינה

  מן הסתם לכל עיר יש קוי הספקה.לכל סיטואציה יש את הפסיכולוגיה שלה(ויש להתאים לוחמה פסיכולוגית לענין).
  המזל,הוא למעשה התיזמון המדוייק.
  אז כיבוש בחמוט יתחיל מתי שיתחיל,נראה שנבחנים מספר תסריטים,וגם תוכניות חלופיות לכל מה שישתבש.
  אולי אפילו שינוי יזום של הגאוגרפיה באזור.
  אבל כנראה שרוסיה יודעת מה שהיא עושה

 170. התגובה הסינית לפרובוקציות של ארצות הברית

  בהחלט יכול להיות שסין תצליח לגרום לקטאר לקנות מטוסי נוסעים מסין,ולבטל קניה של מטוסים אמריקאים.גם בניה של בסיס סיני בקטאר היא אופציה.
  בטח שחיפושי נפט של סין בצפון איסלנד יתנו יתרון לחברות סיניות.
  וכמובן שהאיום הצבאי הסיני על טיוואן הוא כל הזמן על השולחן

 171. הלקחים שרוסיה הפיקה מהנשק האיראני

  ביצור מטוסים ללא טייס רוסיה כנראה תנסה ליצר זול והרבה.
  חומרים שהם לא רק קלים,אלה שגם מגבירים את אפקט הפיצוץ.
  אולי אסבסט,טונגסטון,אולי מנוע מחומרים קרמיים,אולי זכוכית.
  אפשר לבחון חלקים מעץ דחוס בווקום עם מעטפת פלסטית

 172. לפיד שומר על הכבוד של ישראל,מספיק לדחוף לנו אוקראינה לחדשות

  לפיד נתן לביידן כבוד שהוא בא לביקור בישראל.
  נשיא צרפת אולי מאוד פרו אוקראיני,אבל את ביידן הוא סיננן בטלפון.
  אז לפיד לא עובד בממשלת אוקראינה,וכן מכבד את עצמו ואת ישראל

 173. הסמנים הקטנים לכישלון האמריקאי מול רוסיה

  ברגע שהממשל האמריקאי מסיט את האש בכל הקשור לאוקראינה לישראל.ומערב אותה בתקשורת,אז הם מנסים להעביר את הכישלון מאמריקה לישראל.פרקטיקה אמריקאית ידועה.
  זלנסקי הוא זבל שאין טעם לעסוק בו.
  והתקשורת הרוסית יכולה גם לציין את הגישה האנטי ישראלית של האמריקאים(סנקציות על טכנולוגיות מסוימות שאמריקה עשתה על ישראל.ודברים לא נחמדים שביידן עשה לישראל-"ראו האמריקאים לא חברי אמת של אף אחד")

 174. EBY@EBY.COM'אליעזר בן-יהודה

  "מדלג את המדרגות": מר דרעקער החביב, מדוע ההתנסחות הפרעחית-עילגת הזאת (או שמא "הזותי")? !
  אני ממליץ ש"תדלג את" העברית הקלוקלת ותייצר טקסטים רהוטים ונטולי שגיאות מבישות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.