שירין חאפי, תזכרו את השם

הנה כמה מהסודות הגלויים של הטלוויזיה המסחרית:

 חינוך זה לא סקסי. חשוב, בטח חשוב, אפילו מעניין את הציבור, אבל זה לא מצטלם טוב. המורות דידקטיות, דוברות משרד החינוך קשה וצריך להצליל את הגיבורים הכי מעניינים, התלמידים.

ערבים זה לא רייטינג. מה יש להרחיב? מספיק לראות את סיקור הפיצוץ בבניין לא מזמן. רוב הצופים יהודים ורוב (מוחלט) של העיתונאים יהודים, אז יש מעט מאוד אייטמים על ערבים (שלא ביצעו פיגוע).

לוד זה מקום שמרחיק צופים. סמים, רציחות, ערבים, מה כבר יכול להיות מעניין בלוד? נגיע לשם כשראש הממשלה התורן יבקר ויבטיח שהפעם לוקחים את זה ברצינות (ואפילו לא נטרח לחזור כדי להראות שלא קרה כלום מההבטחות. זה הרי לא מפתיע את הצופה).

 עכשיו תחברו – לוד + ערבים + חינוך ותקבלו את אחד הסרטים הכי מרתקים שנעשו כאן (לדעתי המאוד משוחדת).

נסלי ברדה התלוותה במשך חודשים ארוכים למישהי שכדאי לכם לזכור את השם שלה כי עוד תיתקלו בה – שירין חאפי. מנהלת תיכון באחד המקומות הקשים בארץ, שכונת הרכבת בלוד. זה סרט שקשה להתיק את העיניים מהמסך. באה אישה צעירה, שהייתה יכולה בקלות להתערות בחברה היהודית (מחזיקה בתואר בספרות עברית מאוניברסיטת בר אילן) ונלחמת בכוחות עצומים: בשמרנות של החברה הערבית, במשטר החמולות, בעוני. המורה אירנה, רק ביותר קשה.

שירין לא חוששת להגיד לאודיטריום מלא בתלמידים עם מה נקשר המושג "ערבים", איזה חלק יש לחברה הערבית בזה שמזהים אותה עם חוסר סדר, בלגאן ועוד שמות תואר, שעדיף שהיא תדביק. המצלמה של נסלי קולטת את שירין מתעמתת ראש בראש עם הפרות הכי קדושות, למה מתחתנות הבנות בגיל צעיר, מדוע צריך לעשות כל כך הרבה ילדים ומתי כבר תיגמר המנטליות שמריבה תמימה בבי"ס הופכת לריב חמולות קטלני.

בקיצור, שירין חאפי לכנסת ומהר…

תגובות

תגובות

16 thoughts on “שירין חאפי, תזכרו את השם

 1. BOB@VUDVARS.COM'בוב וודוורד

  לנצח אזכור את הרגע שבו נודע לי לראשונה על האתר החדש של רב-דרוקר. אכן, דילוג ענקי ל-רב-דרוקר, צעד קטנטן ובלתי מורגש לאנושות.

 2. zigfried.mr@gmail.com'Carl Bernstein

  בוב, עוד ב-73 היית טרחן לא קטן. כאן, ב-Israel, אפשר לספור על כף יד של נגר רשלן את העיתונאים שבאמת עושים שימוש באנטרנט לתקשורת עם קוראיהם.
  עד שיש צדיק אחד, אתה מבטל אותו. לא יפה…

 3. anon@gmail.com'אחד

  אפילו הטרולים באו לעזור לחנוך את האתר החדש.

  רביב, ברכות על החידוש!

 4. nitsbaz@012.net.il'ניצן

  בהצלחה! תענוג לקרוא אותך – גם אם לעיתים קרובות מדכא (-:
  חוץ צשירין – שהייתה כתבה מעולה.

 5. asal.2772@gmail.com'אסף

  אם היא נלחמת באמת, אבל באמת, בפרות הקדושות שפ המגזר, לאחת המפלגות הערביות היא לא תוכל להצטרף. הן מחויבות רק לתקיפת המדינה והצגתה כאויבת המגזר, ולא לשום חשבון נפש פנימי.

  נ.ב. ברכות על האתר החדש.

 6. אושרי

  ברכות על הכתובת החדשה. קורא בדבקות

 7. rikizvikapeled@gmail.com'צביקה

  קראתי את הפוסט שלך לגבי שירין חאפי. אזכור את שמה ואשתדל לעקוב אחריה.
  אתמול שודרה כתבה על מהומה בבית ספר ערבי (נדמה לי באבו גוש) על מורה שהתעמתה עם המנהל ועם מורות אחרות. המנהל הזמין משטרה שגררה את המורה (די באלימות) אל מחוץ לבניין. דווקא התלמידים (בכל אופן על פי מה שנאמר ונראה בכתבה) תמכו במורה. יש לי רושם שהמורה הזו היא מין שירין חאפי. כרגע כוחה מוגבל אבל אני חושב שגם היא עוד תופיע ושווה לעקוב אחריה.
  מה אתה חושב?

 8. arie17@netvision.net.il'אריקו

  יפה, רביב. כתבה יפה מאוד.
  הרבה חומר למחשבה.

 9. yosh.cat@mailinator.com'יוש

  אם הגברת חאפי כ״כ טובה בתפקידה, כדאי שתשאר בו. חסרים לנו אנשי חינוך מעולים.
  גברת ערביה מרשימה שכבר מזמן מנסה להגיע לכנסת היא אסמא זחאלקה אגבארייה מדע״ם. ומגיע לה.

 10. yitzhakdar@gmail.com'יצחק

  האם היא אינה מנהלת בית הספר אורט לוד, שלגביו שודרה כתבה על כוונה לסגור אותו, בגלל מחלוקת על מיקומו?

 11. של

  בעקבות צפייה בכתבה הפגשתי קבוצת נשים מארה"בשסיירה בארץ ופגשה נשים בולטות בציבוריות הישראלית עם שירין. המפגש הפך לשיאו של הביקור שלהן בארץ. השילוב של עמידתה האיתנה והרוך והאהבה שלה לילדים, סביבת הלימוד הנעימה שיצרה בתוך אזור קשה כל כך, והאופן המתון שבו היא מדברת פוליטיקה (תחום עליו היא מעדיפה לא לדבר. החינוך הוא המרכז) ללא התלהמות, במורכבות הרואה את שני צידי המטבע, הותירו בנו רושם עז. תודה על כתבה נפלאה שהביאה לביקור שלנו אצל שירין!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.