גם הקונספציה החדשה של המשטרה ב"בר נוער" מוזרה

זה לא שהקודמת נראתה חפה מסימני שאלה. למה אדם יורה לכל עבר, כשמושא הנקמה שלו לא במקום וכאלה, אבל בסדר, אכלנו את זה. משפחת פליסיאן נראתה לנו די פלילית ומי יכול לצפות מוחו של רוצח.

מה שמטריד הוא שגם הקונספט החדש של המשטרה לא מי יודע מה עושה שכל.

קודם כל, מה הם מתרברבים כל כך, כל הבכירים, ש'המשכנו לבדוק גם אחרי כתב אישום' וש'רק חוקרים ופרקליטים גדולים כמונו יכלו למצוא את עוז הרוח ואבירות הנפש לחזור מכתב האישום'. הנאשם ברצח סיפר כבר בחקירתו הראשונה על הודעות הוואטסאפ האלה. המשטרה לא הגיעה אליהן. המשטרה טוענת שהיא ניסתה כבר בהתחלת החקירה, נכשלה ורק תוכנה ניסיונית הצליחה חצי בנס לשחזר את הודעות הוואטסאפ הגורליות בשלב מאוחר יותר. דיברתי עם כמה אנשים שמתמצאים בתחום. שיחזור הודעות וואטסאפ הוא דבר שנעשה בלא מעט מקומות היום בארץ. העניין עם התוכנה הניסיונית נשמע לאותם מומחים קצת מוזר. לטענתם, מה שצריך יותר מהכול זה מומחה לעניין שיהיה נחוש מספיק למצוא את זה.
אם כבר הם כל כך גאים בעצמם, נחמד יהיה אם הם יסבירו לנו למה היה צו איסור פרסום על הודעות הוואטסאפ האלה מאז קריסת התיק ועד לא מזמן. במי זה היה פוגע, אם היינו יודעים? חוץ מהמשטרה והפרקליטות, כמובן, שהיו נאלצות לענות לשאלות ישירות בנושא?

עוד יותר מטריד – הקונספט החדש הוא שעד המדינה המציא הכול. לא היה כלום. עלילת דם. קראתי את הודעות הוואטסאפ ששוחזרו. יש בהן אכן ניסיון לשתול מילים בפיו של פליסיאן, אבל לא ראיתי שום הודעה שמבקשת מפליסיאן להגיד "עשינו עבודה נקייה". איך ההודעות הללו, שהושתלו לכאורה בפיו, הביאו אותו להגיד את זה? אגב, יש לו עוד אמירות מפלילות לכאורה בחומר החקירה שגם לא נמצאות בהודעות וואטסאפ.

הרושם שלי הוא שאם היינו בונים סולם של חוזק ראיות, היה פה תיק ברמה 60 (מאפס עד מאה). למישהו היה אינטרס להציג אותו כתיק של 100. אחרי גילוי הודעות הוואטסאפ התיק ירד לחוזק של 40. עכשיו יש למישהו אינטרס להציג אותו כאפס. אז זה לא היה נכון וגם עכשיו לא. רק ההצהרות הבומבסטיות נשארו.

תגובות

תגובות

14 thoughts on “גם הקונספציה החדשה של המשטרה ב"בר נוער" מוזרה

 1. anon@gmail.com'אחד

  "עושה שכל" (makes sense) – גם אתה נפלת? "הגיוני" או "מתקבל על הדעת" עדיפים.

 2. urikkr@gmail.com'יוריק קרמר

  ההערות שלך מעוררות הרבה סימני שאלה כלפי המשטרה.
  אחרי דבריו הלא חכמים של המפכ"ל דנינו, סימני השאלה האלה גדולים עוד יותר.

 3. itamar@ben.imi.co.il'איתמר בן אב"י

  בהמשך לתגובתו של "אחד": אם אתה חושב, דרוקר, שהביטוי "לא עושה שכל" (תרגום נחות של ביטוי באנגלית; הרי אנחנו הישראלים פטריוטים גדולים אבל מעתיקים הכול מאמריקה) מוסיף לוויית חן לכתיבתך – אתה טועה טעות מרה. הוא הדין ב"וכאלה" (=וכדומה), "אכלנו את זה" (שמענו והבלגנו). אתה בן 40 פלוס; כבר לא ילד – רצוי שתתנהג ותדבר כמבוגר. אינך מכבד את קוראיך בהשתמשך בלשון רחוב. קיימת כמובן האפשרות שאתה פשוט עילג; אם כך – אני חוזר בי, אך מפציר בך להירשם לקורס יסוד בעברית

 4. מיכאל

  בהמשך לתגובתם של "אחד" ו"איתמר בן אב"י": אויש תשתקו.

  מפנה אתכם לפוסט ("רשומה") הראשון בבלוג ("יומן הרשת") של דרוקר מאוקטובר 2007:
  "אז למה החלטתי לכתוב בלוג? – כי יש המון דברים שאני רוצה להגיד ואני לא אומר אותם בטלוויזיה. הם לא בתחום שלי, הם ארוכים מדי, עמוקים מדי, שטוחים מדי, רכילותיים מדי."

  לא נאה בעיניכם העברית? אף אחד לא מכריח אתכם להיכנס לפה, נכון?

 5. מילו

  "עושה שכל" הוא ביטוי שגוייר כהלכה.

  דרוקר יכול לבחור את המשלב בו יכתוב והוא עושה זאת בלשון דיבור, מה שמוסיף הנאה לקריאת הבלוג

 6. sara@benartzi.co.il'שרה בן ארצי

  מר מיכאל אויש היקר, לוגיקה היא לא הצד החזק שלך. מי ש"יש [לו] המון דברים" לומר והוא אינו "אומר אותם בטלוויזיה" משום ש"הם ארוכים מדי, עמוקים מדי, שטוחים מדי, רכילותיים מדי" בלה-בלה-בלה, לא יזיק לו לעשות זאת באופן שאינו עילג.
  ובכלל, מי שיש לו המון לדברים לומר, והוא חש דחף לאו בר כיבוש לחלוק אותם עם המין האנושי כולו, מוטב שיפנה לטיפול פסיכולוגי. אך אתה ואני יודעים שהבלוג הזה משמש בעיקר לקידום מכירות של התוכניות בכיכוב מחברו, ושל המחבר עצמו. אגב, האם אתה אכן מיכאל אויש, או שמא ר"ד?

 7. mortal@inarticulate.com'מורטל אינארטיוקלייט

  מילו: גם "שלוש שקל", "כשאני הייתי יושנת", "הסופר רשם את הספר", "ביבי ניצח את הבחירות" גויירו כהלכה – רק שזו הלכה של בורים.

 8. oryacobiy@gmail.com'מיכאל

  שרה היקרה,
  כל מה שאני יודע זה שבשנים האחרונים דרוקר הצליח לתפוס את תשומת ליבי באמצעות תחקירים מרתקים ופרשנויות לא שגרתיות. חלק גדול מזה, פה בבלוג, בטקסטים "בגובה העיניים" שלא רוטשו ע"י כל מני עורכים ומומחים למיניהם.
  לא ברור לי מדוע אנשים כמו חבריך מלמעלה מגיעים לפה פעם אחר פעם, ועוד מטריחים את עצמם לכתוב תגובות אדיוטיות, אם זה אכן כזה בלוג עילג/מקדם מכירות/ עם כותב שנדרש לטיפול פסיכולוגי.
  דרוקר, הלוואי שתמשיך לעניין אותנו בדיוק כמו שעשית עד עכשיו.
  רק בריאות.

 9. ארז

  גם אני לא מבין את השימוש חסר הטעם ב"עושה שכל", במקום במילים המתאימות בעברית ("הגיוני", "מתקבל על הדעת").

 10. hovavreuma@aol.com'ראומה חובב

  איני מופתעת לשמוע כי יש דברים אשר אינם מובנים לך. הרי יש אנשים שאינם מבינים דברים פשוטים. מדוע אינם מבינים? אולי משום שהדברים האלה לא עושים להם שכל? או שמא אין להם שכל?

 11. s.affias@gmail.com'Shabtai Affias

  99% מהתגובות הן שלא לעניין. מדובר על חקירה בעייתית של המשטרה על מקרי רצח מחרידים. מר רביב בסגנונו הרענן, מחדד ומתריע. תודה לו.

 12. רות

  גם מי שמחדד ומתריע מוטב לו לכתוב בעברית תיקנית.

 13. alon@gmail.com'אלון

  ריח עז של גזענות "בילת אין" עולה מהפוסט הזה.
  יכולים להעיד עלי מכרי כי ביום שבו התפרסמו פרטי הפרשה אמרתי בוודאות מוחלטת שמהתיק הזה לא יצא כלום.
  לא היה צרייך להיות בלש מדופלם כדי לראות בבהירות מוחלטת שכל הסיפור המופרך נתפס כאמת לא רק בגלל הפרצוף של פליסיאן אלא בעיקר ובגלל שהוא מזרחי שמתגורר בפרדס כץ. אין לך הוכחה טובה מזו לאשמה. תנסו להלביש סיפור כזה על איצקוביץ מצהלה ותחפשו מי יאמין לכם אבל פליסיאן מפרדס כץ וכל "בר דעת" יודע בלא כל ספק שאלה השחורים, הפראיים, המטומטמים, ההומופובים רק טבעי להם לירות בלא הבחנה בילדים הומואים ובתוך כך לשכוח לחסל את האיש שחולל את כל המהומה.
  אז לרבייב זה נשמע הגיוני ב60% והוא הלך ופשפש בטקסטים וגילה ש"לא ראיתי שום הודעה שמבקשת מפליסיאן להגיד "עשינו עבודה נקייה"."
  אז פיליסאן אילתר קצת על הטקסט, סו וואט?
  חוץ מ.. המיסרונים לא עומדים לעצמם ואם פיליסיאן חזר כמו תוכי על טקסט או שפה ושם תרם לו עם מדימיונו גם זה ממש לא משנה ומה שעיקר כאן זה שהם הוכחה לטענת העוקץ שפליסיאן אחז בה מלכתחילה.
  ואחרון. מה לך מתקשקש במילה פה מילה שם כשעד המדינה בעצמו אומר שהוא הכתיב לפליסיאן.
  וסקרן. מה בדיוק יש ב40% שאתה כן מוצא בתיק לבד מגזענות?
  ושלא יהיה ספק אני פולני למהדרין.

 14. יעל

  הפסקתי לקרוא אחרי "לא עושה שכל".
  ביטוי דוחה. תרגום מילולי של ביטוי באנגלית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.