אז למה אין ביקורת על קק"ל? על איווט וכל השאר

| 3 באפריל 2014

בטח שאלתם את עצמכם את השאלה הזאת, לא? זה הרי כל כך הגיוני, טבעי, מובן מאליו שגוף שמנהל מיליארדים, שמחזיק בכל כך הרבה קרקעות, שנועדו עבור העם היהודי, יוכפף לביקורת של מבקר המדינה, אז איך זה לא קורה?

זה בטוח לא בגלל כושר השכנוע של קק"ל. נכון, יש לה לוביסטים יקרים (המשרד של עליזה גורן ותומר אמיר – 180 אלף שקלים לשנה). אמת, הם משתמשים בחברים של המבקר שפירא, אלו שעזרו לו להתמנות, עורכי הדין אשר אקסלרוד וחיליק גוטמן. כן, הם לוקחים עוד עורכי דין יקרים למשימה הקדושה,  אלון גלרט ואהרון אברמוביץ', אבל כל זה לא היה עוזר להם לולא הקומבינה הפוליטית.

הכול התחיל בזה ששרת המשפטים מעוניינת בכך, היא אפילו הגישה הצעת חו בעניין. משרד המבקר גם בעניין. אנשים מקק"ל הגיעו אליהם עם חומר וסיפורים קשים לכאורה (כולל דירקטור ובכיר בקרן), אז מי הפיל את זה? בראש וראשונה איווט ליברמן.

יש הסכמה בקואליציה שאיווט מנווט את סיפור המוסדות הלאומיים. איווט התנגד לחוק, הבית היהודי זרמו עם קק"ל ואיתו, אם יהיה מבקר על קק"ל, איך הם ימנעו מהמבקר להיכנס לחטיבה להתיישבות, לא עלינו?  יריב לוין, יו"ר הקואליציה, הלך איתם.

לכאורה, "יש עתיד" הייתה אמורה להתנגד. פוליטיקה חדשה, לא? חוץ מזה, "יש עתיד" באמת לא מקבלים כלום (עדיין) משטנצלר, אפללו וחבריהם, אבל גם לפיד הסכים לקבל על עצמה את הדין. התירוץ הרשמי – קיבלנו חופש הצבעה בועדת חוקה על החלת חוק חופש המידע על החטיבה להתיישבות. מה שווה חופש הצבעה, כשדוד רותם סוגר היום את הישיבה אחרי רבע שעה בלי הצבעה ובלי נעליים? ללפיד הפתרונים.

ברקע, כמובן, עומדת החברות המלבלבת בין יאיר לפיד ואיווט ליברמן. לא על זה ירגיז לפיד את חברו החדש. והחזק.

ההסכמה הנדירה בקואליציה להשאיר את קק"ל, בלי שום סיבה הגיונית, מחוץ לתחולת מבקר המדינה, השאירה (שוב) את שרת המשפטים לבדה. יו"ר ועדת השרים לענייני חקיקה יכולה אולי ליזום הצעת חוק, אין לה יכולת להעביר אותה. למעשה, היא אפילו לא הביאה אותה להצבעה, ביודעה שזה ייפול. אתמול היא הודיעה בפייסבוק, בעקבות התחקיר, שתעלה את הצעת החוק במושב הבא של הכנסת.

אני רוצה לפרט עבורכם בקצרה מה יוצא לאיווט ליברמן, מפלגתו ומקורביו מקק"ל ולמה חשוב להם לשמור אותה עשירה ובלי שום פיקוח אמיתי:

1. האיש של איווט בקק"ל, יגאל יאסינוב, קיבל לפני מספר שנים דסק בחטיבה לגיוס משאבים. עד אז הוא היה מוקצה מחמת מיאוס בקרן, אבל לפתע הוא קיבל דסק, עם אנשים תחתיו ומשרה שווה.

2. קק"ל הציבה לפתע שליחה חדשה באוקראינה. ילנה קוסטינה שמה. בתקציב 2012, שהוגש לאישור רק בנובמבר 2012 (בסוף שנה אישרו אחורה…) יש כבר 200 אלף שקל עבורה לשנת 2012, אבל היא הגיעה רק בפברואר 2013. על מה הלך הכסף? הרי ידעו בנובמבר 2012 שהיא לא תהיה שם עד סוף השנה. עוד יותר מעניין, רק אחרי שהגיעה, התברר כי היא לא יכולה לגייס כסף. החברים קיימו דיון אצל יאסינוב. מה עושים? תפקידו העיקרי של שליח לכאורה זה לגייס כסף, אבל אסור לה. חוקית,אין מעמד לקק"ל באוקראינה. אגב, במהלך הכנת התחקיר גיליתי שקק"ל תרמו לגן תנ"כי באיזו אוניברסיטה בקייב. היו"ר שטנצלר הגיע ואמר שאימא שלו באה מהמחוז הזה. וואלה. קק"ל הסבירו בתגובתם לנו שבכלל התרומה לא קשורה לאמא, אלא לניסיון להסדיר את מעמד קק"ל באוקראינה, להראות לאוקראינים (לבקשת השגריר כביכול), שאנחנו גם נותנים כסף ולא רק מבקשים להוציא החוצה.

3. על סדר היום של קק"ל נמצאת בקשה לאישור התקשרות עם יואב מני, עורך דינו ומקורב מאוד לאיווט ליברמן.

4. עורכי דין המקורבים למפלגה קיבלו עכשיו ג'ובים בקק"ל.

5. הבת של פאינה קירשנבאום קיבלה זה מקרוב ג'וב נחשק במכלול הכלכלי של קק"ל.

6. עו"ד אהרון אברמוביץ עובד תמורת סכומים אדירים בהסדרת המעמד החוקי של קק"ל ברוסיה.

7. קק"ל מגבשת החלטה להעביר מיליונים למשרד החוץ של ליברמן. מצאו איזה תירוץ למה (תערוכת אקספו, שתתקיים במילאנו, או משהו כזה). קק"ל תממן את משרד החוץ, אתם מבינים?

כשאפי שטנצלר ניסה להעביר הארכת קדנציה עבורו ועבור אפללו עד 2017, ליברמן דווקא חסם את המהלך. איך זה מסתדר עם העובדה שהוא מתנגד לביקורת על הארגון? מי שמבין בקק"ל חושב שיש לכך הסבר פשוט מאוד. איווט רוצה שנציג מפלגתו ישתלט על קק"ל ב – 2015, הוא כבר הבין מזמן איזה פוטנציאל יש לארגון הזה ושטנצלר הזה הוא מבחינתו ממלא מקום זמני, שאוטוטו יפנה את מקומו. למה איווט צריך שהמקר יסתובב לו בין הרגליים?

תגובות

תגובות

27 thoughts on “אז למה אין ביקורת על קק"ל? על איווט וכל השאר

 1. awinsteen@gmail.com'אשר וינשטיין

  ואכן למרות שקשה, מרגיז ואף חוזר על עצמו, עבור הבטחת קיומנו וגורל ילדינו ונכדינו בארץ הזו,
  אנו נדרשים , איש איש בתחומי פעילותו וכולנו ביחד, לא להירתע ולנקות היטב "את האורוות", כי בנפשנו הדבר!!! .
  בדאגה עמוקה, אישית וציבורית,
  אשר וינשטיין, משורר לילדים

 2. tapuzavelimonchik@gmail.com'שאול א.

  מה זה אומר שרוברט אילטוב קיבל דסק בחטיבה לגיוס משאבים? לא הבנתי את זה – הוא ח״כ מכהן, איך הוא יכול לנהל דסק? מה זה אומר בכלל לנהל דסק בחטיבה לגיוס משאבים?
  מה שכן, זה מסביר למה דווקא הוא הגיש את הצעת החוק נגד אבי ליכט להחריג את קקל מענייני חברות לתועלת הציבור

 3. יוסי

  התגובה חייבת להיות רק משפטית. נמאס מכל המפלגות והפוליטיקאים החיים על חשבוננו ומנצלים אותנו. כולם גנבים. כמו באולמרט- למצוא דרכים משפטיות לפעול- לעודד מוסרי מידע פנים, לפרסם כל תזוזה לא חוקית. להתחיל בשטנצלר- לרכז את המידע , לבדוק הפרות חוק, אי סדרים, העברות כספיות- ומלחמת חורמה עד למשפט . להתרכז בחקירות ציבוריות , נגד כל מי שנותן יד לפגיעה בחוק ובציבור. להמשיך בבדיקות ציבוריות נגד איווט ליברמן, להפוך כל אבן, לעודד כל מוסר מידע. לתבוע את יואב מני בלשכת עורכי הדין , עד למשפט בעליון. להתחיל בטיהור מלא של כל משרות ציבוריות – במשפטים . לא להירתע מזיכויים – להמשיך עד העליון. לשים על השולחן באופן מרוכז את כל תומכי האולמרטיזם, להוקעה ציבורית. כולל יחצניו ועורכי דינו המשמשים כקונסיליירי ולא כמשפטנים. לאסוף כספים מהציבור למימון כל הפעולות נגד ההון- שלטון- עתון, לסחוף כל מידע אודות שחיתויות. להכריח מלמטה את כל המפלגות לפעול לניקוי האורוות. לסגור ברזי כספים, לעשות חרמות ציבוריות נגד פירמות עושקות, להוקיע ציבורית ולהחרים מעשית כל נושא משרה הגונב כספים בעזרת משכורת לא נורמלית, לפגוע בחברי דירקטריונים שאישרו שכר מנהלים- כולל בתביעות משפטיות מצד בעלי מניות. חרם, מאבק, חשיפה- בסיס מאד רק כך ננקה את המדינה. שילכו מכאן , שיקימו עסקים איפה שרוצים, כאן- הם ומשפחותיהם יוחרמו. אחד אחד, איש וביתו. ילדיהם לא יוכלו לחיות כאן בשלווה בעוד ראש המשפחה עושק את הציבור.

 4. urikkr@walla.co.il'אוריק

  כדי לנקות את האורוות צריך תקשורת חזקה וטובה. לא מספיק שאתה, רביב, תעלה את הבוץ אל אור השמש. לצערי, לא ראיתי שכל אמצעי התקשורת ההמונית הולכים בעקבותיך! ראשי קרן קיימת מבזבזים את כספי הציבור בלי בקרה ובלי פיקוח. נורא ואיום! וחברי הכנסת? המושחתים לא פעילים. ההגונים, כנראה, לא קיימים.

 5. anon@gmail.com'אחד

  לא יכול להיות שאין מקום להתערבות של בית המשפט.

  האם קק"ל היא תאגיד שהוקם בחוק? לפי חוק קרן קיימת לישראל, תשי"ד-1953 היא כן ולכן צריכה להיות נתונה למרותו של חוק חופש המידע (סעיף 2 (8)).

  אני לא עו"ד. יש כאן מישהו עם השכלה משפטית שיכול להגיב על הטענה?

 6. שוקה מהפרסומת של תשעה מיליון

  מר רביב דרוקר.

  התוהיל להסביר על חברת הנאמנות העלומה שהינה חברת הבת של קק"ל,שהיא זו שמפעילה הזרוע המבצעת של קק"ל הלוא היא חברת "הימנותא"… זהו המקור אליו צריכים להפנות אצבע ולשאול מה קרה(קורה) שם…
  הכספים שמועברים כיום למעבר לקו הירוק ,בסדר,זה מעניין. אבל מה שקרה וקורא ב"הימנותא" זה הארדקור של קק"ל.

 7. gohar.resst@gmail.com'ישראל נורליאן

  וואלה רביב ראיתי אתמול את התוכנית יישר כח גדול לך ולרזי אבל דבר אחד אני לא מבין, תגיד ככה מכינים קפה? ככה מוזגים קפה? זאת שערוריה ששווה תחקיר, עכשיו ברצינות כבר כתבתי אתמול ייאוש שבא לבכות!

 8. Yrkolko@gmail.Com'ר ותי קול

  רביב כל הכבוד פתחת את תיבת פנדורה בבקשה אל תרפו. איילה חסון המשיכה הגיע הזמן שכל הזבל יצוף ויצא כנראה אין גבול למושחתים. תודה יישר כח

 9. מר קלין

  אהרון אברמוביץ לא היה מנכ"ך משרד המשפטים תחת לבני?

 10. oren.honen@gmail.com'אורן - יקנעם

  ישר כח
  כל הכבוד
  תחקיר מצויין
  לבכות מרוב תסכול על כל הכסף שלנו שמנותב בצורה מושחטת לכל מיני מקורבים

  התחקיר הבא: ארגון ה'בונדס' – ארגון מיותר שמשלם (!!!) לוועדי העובדים האמריקאים כמיליארד ש"ח בשנה ע"ח משלם המיסים הישראלי.
  אנחנו מסבסדים פנסיונרים אמריקאים (לא יהודים). חולני.

  כמה גופים כאלו עוד קיימים ???

 11. meiriv@nachshonim.org.il'רבקה

  נולדתי כ-11 שנה לפני קום המדינה, בזמן המנדט הבריטי .בגן הילדים קישטנו קופסת גפרורים כקופסא הכחולה. אספנו יום יום מיל מההורים, אותו תרמנו בגן כל יום ששי =6 מיל לילד, תוך כדי שירה: "את קופסא את קופסתנו, את גואלת אדמתנו…"
  בבית הספר היסודי, תרמנו כל יום הולדת גרושים כמספר שנותינו, אל תחששו מתנה -לא קיבלנו… רק תרמנו. בכל פעם שאישיות מסוימת עשתה משהו מוצלח, התבקשנו להביא מהבית תרומה על מנת לרשום אישיות זו ב"ספר הזהב"… כשנולדו ילדי, התבקשנו בבית היולדות לתרום נטיעת עץ על שם הילד…..
  בכל חג היינו מכתתים רגלינו "ביום סרט" להתרים את עם ישראל בלכתו ברחובות…התחרינו כתה מול כיתה בגובה האיסוף, ולמדנו להשתמש בנתונים לציור דיאגרמות… היום- תלוי לי בבית על הקיר השיר המודפס= "אספר לך הילדה וגן לך הילד, איך בארץ ישראל אדמה נגאלת "
  כך, חברי הצעירים חונכנו… הבוז למושחתים אשר אוספים בחוץ לארץ כספים על מנת להתהולל על חשבון התורמים. יש לסגור קרן זו, ולחלק את הכספים שנצברו לרווחת נזקקים !!!! מושחתים- נמאסתם !!!!!

 12. hana_yar@yahoo.com'חנה חורש

  כמות השחיתות שנופלת עלינו בימים האחרונים היא קשה מנשוא. למרות כל מה שאנחנו יודעים, למרות כל מה ששמענו על חקירתו של ליברמן והקשרים עם מרטין שלאף כמו גם שתיקתו של מרטין שלאף בענין החקירה של ליברמן הזכורה לדרעון מדינת ישראל, למרות כל זה, כל מה ששומעים בימים האחרונים על הקרן הקיימת ומה ששמענו היום כאשר אלדד יניב סיפר לנו איך ליברמן ועוד שרים ופוליטיקאים נסעו "לפגוש את ראשי הקהילות היהודיות" באוסטריה ו"במקרה" זה היה כאשר היה בר מצוה לבנו של מרטין שלאף – זה כבר ממש מדכא ברמות. נקווה שהעיתונאים המעטים שעוסקים בתחקירים הללו ימשיכו ויאספו כוחות להביא את כל השחיתויות הללו שוב ושוב עד שהציבור הישראלי יתעורר ויקום על המושחתים הללו שפשוט שורצים בכל פינה שיש בה הון וכסף.
  כדברי הנביא ישעיהו :"שריך סוררים וחברי גנבים, כולו רודף שוחד ושלמונים…."

 13. mimim@netvision.net.il'אחת

  רביבקל'ה, יישר כוח ! ואיפה כל העיתונאים, המו"לים ? קדימה, תפשילו שרוולים, 1 2 3 4 לעבודה… יש הרבה רבותה ……..

 14. Malkishushu@yahoo.com'מלכישוע

  זה לא רוברט אילטוב; צ״ל יגאל יאשינוב

 15. ofrg@netvision.net.il'עפרה

  ישר כוח. אמרתי לעצמי: את צריכה להגיב ולומר לו "ישר כוח", כי צריך וחשוב לומר את זה ולהפגין עירנות, הכרה. (לכן חשובה לי כאן גם השפה הנמלצת.) עד כמה שאני מבינה, מדובר באירגון רב כוח שידו בכל – אך יד כל אינה מגיעה אליו, במעין מדינה-בתוך-מדינה, אוטונומיה, קרצית שטפחה וגדלה עד שעברה בגודלה, כלומר בכוחה, את הכלב. קראתי את הפולו-אפ של הארץ לתחקיר שלך, וכמות המגיבים-מטעם הציפה את שולי הכתבה בזרם שופכין, השמצות וגידופים שאתה רק יכול להיות גאה בהם, רביב. עם הפכת לאויב המדינה – סימן שפועלך נכון. תהליכי ההרס של הדמוקרטיה קושרים בישראל הון ושלטון לאומני תוקפני שקק"ל היא התוצר ודגם-העל של שניהם, התהליכים הללו והקשר הון-שלטון. בסופו, או בתחילתו של דבר, זה הגיע לעיתונות, שאתה במתי-מעט שעוד נשאר ממנה. לכן, חשבתי שאני חייבת להגיב כאן ולומר תודה בשם כל מי שחרדה קיומית אמתית שוררת בלבם למולדתם האהובה.

 16. Malkishushu@yahoo.com'מלכישוע

  אולי לא שמתם לב, אבל אפי שטנצלר מכהן בקק״ל כנציג של מפלגת העבודה.
  איפה היתה שלי יחימוביץ בעת שאפי שטנצלר נאבק על כהונה שנייה בקק״ל ? איפה היא היתה כאשר שטנצלר פיטר ללא כל סיבה מוצדקת את המנכלית יעל שאלתיאלי ? כך נוהגת מיסס קלין ולוא רק כמגינת המיגדר ?!
  ומאד מעניין מה יעשה צדיק הדור בוז׳י הרצוג מול נציג המפלגה בקק״ל הנוהג שם כאילו זו נחלתו הפרטית.

 17. אזרח כועס

  מהסיבה שאין תגובה על הרשעת אולמרט, השחיתות משרתת את השלטון מכבסת כסף ונהנתנות ע"ח משלם המסים היגע.
  הסיאוב אבדן הערכים הזלזול באינטליגנציה של הציבור המותש. כל המושלים בכיפה אבדו את הערכים ההגינות כבודם העצמי ואנושיות.
  כ"א בא לעשות סיבוב על גב הציבור לחמוס כמיטב יכולתו לחלוב את הקופה ולהמשיך הלאה.

  כמובן מעטים העיתונאים שמפרסמים תחקירים באומץ רובם משרתי השלטון והטייקון שאצלו הם עובדים.

  די לראות את מצעד המושחתים המגנים על אולמרט ולחוש קבס.

 18. Guy.magid@gmail.com'גיא

  קק״ל גם משכירים דירות דרך חברת הימנותא

 19. udileon@gmail.com'אודי

  תחקיר מעולה. יש איזה חום נעים בבטן כשאני רואה המקור, איזו תחושה נעימה של שייכות, חלק מאיזה מחנה מסתור של אנשים נורמאלים.
  כל משפט היה כסנוקרת למערכת המטונפת הזו. אי אשפר לגעת בה כרגע אז מתענגים על חשיפת ערוותה בפומבי.
  מבחינתי אתה סמל ישראלי, סמל המחאה הישראלית, סמל הישראליות שהיינו רוצים שתהיה

 20. avi@shakli.com'דודי

  רביב,
  בעולם שבו עיתונאי זה מישהו שמשכתב הודעות לעיתונות אתה בולט כמגדלור אור בודד בחשיכה.
  יישר כח, המשך כך

 21. פרופסור מבאוניברסיטת בר אילן מ"חזון לחוזה"

  רוצה אדוני לבדוק את קק"ל.. תחזור מעט בהיסטוריה ותגלה היסטריה…

  הנה קצוות חוט…
  שלח לחמך על אגודת בני בנימין(שפעלה ופועלת בהרצליה וקשריה) ובדוק על "אימנותה"(חברת בת של קקאאל קשריה),בדוק על מועצת עמק החולה וקשריה לקקאאל.. ומי תפקד שם בשנת בשנות ה60-70 .בדוק על חברת הנוטע חברת(נאמנות) בת של בני בנימין. בדוק על העברות של מאות דונמים וחלוקתם מחדש לנוגעים בדבר לכדי סתימת פיות.
  בדוק נסחי טאבו מסואבים שעברו ידיים לקקאאל בלי שום סיבה אידיאולוגית מוצדקת. עמק החולה זה המיקרוקוסמוס של קקאאל…, מדהים מה שתגלה.
  זה יפה שדנת בדברים עכשיויים. לדעתי אם תשכנע את אחד מהבכירים להוציא מידע מקקאאאל… יהיה לך את כרטיס הזהב לכניסת ממלכת השוקולדים של קק'לדיוס'

 22. kotege@walla.co.il'עובד קק"ל

  רביב שלום
  מבלי להיכנס לנכונותם או לא של הדברים , במקום אחד חטאת ובגדול.
  ציבור עובדים גדול ואני בכללם מסתובב מאז השידור כמי שאות קין על מצחו כשותף לשחיתות,התחקיר אמנם נגע בהתנהגות בכירים אך הותיר את הרושם שהנגע הוא בכלל עובדי הקק"ל ובכלל פעולותיה.
  פתאום נשכחה ההירתמות להגנת הייעור בעופרת יצוקה ובמלחמת לבנון 2.פתאום נשכחה ההירתמות לשריפה בכרמל וכן הלאה דברים חיוביים והושחרו פניהם של כלל עובדי הקק"ל.
  נראה לי שישנה חשיבות שתנסה לתקן את הרושם המוטעה שנוצר בציבור עקב התחקיר.

 23. אורן - יקנעם

  עובד קק"ל יקר,
  עד לתגובה שלך לא חשבתי שדבק רבב בהתנהלות של העובדים הרגילים. נהפוך הוא, חשבתי שאתם הקורבנות העיקריים. אחרי התגובה שלך, אני שואל את עצמי האם ידעת, שתקת ואולי אפילו קיבלת כמה פירורים? האם אתה הוא שמכשיר את השרץ ולכן תחושת האשמה שלך ? האם התגובה שלך ממומנת ? האם אור השמש מסנוור אותך ?
  רביב לא חטא, גם לא כלפי העובדים. אם אין ידכם במעל, תברכו אותו ותלכו בראש מורם.

 24. kotege@walla.co.il'עובד קק"ל

  אורן היקר
  תגובתך ממחישה בדיוק את מה שאמרתי
  וכי אתה חושב שאתה החכם היחיד שהפנה שאלות עוקצניות כאלו אליי ולחבריי בשבוע האחרון במסווה של חצי בדיחה?
  והקישקוש על היות תגובתי ממומנת יכול גם להישאל על זו שלך היות ואני את שלי הפניתי לרביב ולא אלייך.
  ושיהיה לך חג שמח ליצן קטן שלי

 25. אורן - יקנעם

  עובד קק"ל יקר,
  אני לא באמת חושב שעובדי קק"ל נהנים מהחגיגה. בטח לא יותר מכמה פירורים שנופלים אליכם: מסיבה פה ומתנה לחג שם אבל אתם בהחלט הטלית שמכסה את השרץ. וכמו שכתבתי קודם, אני בהחלט חושב שאתם ופועלכם קורבנות של השחיתות.

  באותה הזדמנות אולי תוכל להגיד לי למה צריך את קק"ל אם יש את פקיד היערות ברשות הטבע והגנים ?

  …ולגבי הסייפה של דבריך, עם 'ליצן' אני עוד יכול לחיות אבל 'קטן' הצחקת אותי ו'שלי' ממש לא במקום.

  חג פורים.. סליחה, חג חרות שמח.

  אורן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.