לענות עכשיו לטענות על טבח בסג'עייה

| 20 ביולי 2014

מנהל בית חולים בעזה אמר שמדובר בטבח חסר תקדים בסגעייה. מעל 40 הרוגים ו – 400 פצועים. גם עיתונאים זרים מדווחים על אירוע קשה במיוחד, שפגע בילדים ואנשי צוות רפואי. אני משוכנע שהדבר האחרון שמעניין את כוחות צה"ל באזור כרגע זו הסברה בינלאומית. צריך להתמודד עם החמושים ולשמור על כוחותינו וזה הרבה יותר חשוב ממה שאומרים עכשיו ב- CNN, אבל כדאי גם לזכור את לקח ה'טבח בג'נין' ב – 2002. הפלשתינים טענו ל'טבח'. סאיב עריקאת התראיין ואמר את זה בקולו. צה"ל היה עסוק באופן טבעי בסיום הלחימה, פינוי הנפגעים שלנו, הודעה למי שצריך להודיע. עד שהתחלנו לתחקר את מה שקרה שם באמת, כבר הוקם צוות בדיקה של האו"ם (בהסכמת ישראל) והיינו במגננה תקשורתית ומדינית במשך שבועות.

כשהתברר שלא היה טבח בג'נין, עוד הספקנו לבטל את צוות הבדיקה של האו"ם (ותודה לארה"ב), אבל ספק אם הצלחנו באמת להעביר את התמונה האמיתית על מה שקרה שם.

בקיצור, זה הזמן, בצד כל הדברים האחרים שעושים, לאסוף תיעוד מצולם של מה שקרה שם, לתחקר עד כמה שניתן ולצאת כמה שיותר מהר לתקשורת עם גרסה ראשונית. הילדים שנהרגו על חוף הים בעזה 'נבלעו' תקשורתית על ידי המטוס המלזי. פה זה כבר לא יקרה, כנראה.

 

 

תגובות

תגובות

23 thoughts on “לענות עכשיו לטענות על טבח בסג'עייה

 1. sy53@waalla.co.il'אביהו

  עובר עליך משהו?אתה מקנא ב גידעון לוי? נראה שאתה מנסה להיות צדיק יותר מהאפיפיור.תקרא את המאמרים של קלמן ליבסקיד ותחכים.אתה וחבירך חיים בבועה של הברנז'ה התקשורתית ,מנותקים ,חיים ומסתובבים ורואים את אותם אנשים (מלייה)ומנסים לכפות את דעתכם על העם(מבחינתכם בבונים).אמי רואה ושומע את הפרשנויות שלכם ורותח מזעם ,אני והשכן והשכונה והערים שאתם לא מכירים ,אז אל תתפלא אם המריב האינטרנטי הפך להיות פופולרי,אין לי ולאחרים דרך אחרת מול שטיפות המוח שלך ושל החברים שלך.

 2. ronrondd@gmail.com'דנה

  אתם אפילו לא קוראים מה הוא כתב. הוא לא הצטער (חלילה) על הנשים והילדים שנהרגו שם. רק אמר שכדאי לישראל למזער כבר עכשיו נזקים בהקשר ההסברתי. הפלסטינים, אין מה לעשות, עושים עבודה הסברתית טובה הרבה יותר מאיתנו. אז כדאי קצת להקשיב לו במקום להתמקד שוב ב"אנחנו" מול "הם". ברור שכישראלי הוא מצטער על החיילים שנהרגו. אני לא חושבת שיש שאלה בכלל. אבל את העולם זה לא מעניין, אתם לא מבינים כבר??? צריך גם לעשות מאמצים הסברתיים כדי שלא נצא מפלצות וכדי שתיירים ימשיכו לבוא ולפרנס את מגזר התיירות שלנו, למשל.

 3. a@a.com'ss

  רביב,

  אני מקנא בך שאתה חושב שצה"ל פעל נכון.. מקנא.

 4. tamar@cohen-adv.co.il'טויוטה, קרולינה

  תגידו, יש לכם בעיה בהבנת הנקרא? צריך לנקד לכם מה הוא כתב? קראתם רק את השורה הראשונה של דבריו ואתם חייבים לרוץ ולהתלהם?הוא מדבר על מניעת נזק תדמיתי שעלול לפגוע בישראל במישור הבינלאומי. כשפועלים בכל החזיתות, יש לקחת בחשבון גם את החזית התקשורתית וגם את החזית הבינלאומית. לא כל עיתונאי הוא נגדכם!

 5. יוסקה

  נכון גדול. גם העובדה שאתרי השיגורים מוטמעים בלב איזורים מאוכלסים (ומאפשרת לנו חוקית לפגוע בהם) לא מובלטת מספיק ע"י מערך ה"הסברה" שלנו.

 6. MIRIRE0@GMAIL.COM'ברטה

  המגיבה דנה חושבת שחלילה (!) לרביב להצטער על נשים וילדים פלסטינים וזו בעיה קשה יותר כי איתה נצטרך להמשיך לחיות עם שוך הקרבות וספירת המתים.

 7. arie17@netvision.net.il'אריה

  ותודה לאוקראינים שהפילו את המטוס המלאזי.
  רוב העולם עסוק באסון הנ"ל ופחות בבעיות כאן, בארץ הקודש.
  נכון, חבל על כל אדם שנהרג על לא עוול בכפו.
  יש להניח כי הנוסעים במטוס הנ"ל היו חפים מפשע. חבל, חבל מאוד.
  עניי עירך קודמים, אמר מי שאמר ואני חושב שהוא צדק.
  חיילנו קודמים.
  נכון, אין לי ציפיות רבות מהמהלך הצבאי הנוכחי.
  אני חושב שיהיה עוד סיבוב, אולי אפילו כמה סיבובים.
  אבל, בינתיים, הדם של החיילים/האזרחים שלנו חשוב יותר.

 8. ybayba@hotmail.com'יוסי

  נראה לי שהחלילה של המגיבה דנה היה סרקסטי. כל התגובה שלה נראית לי סרקסטית.

 9. grinsteinedna@gmail.com'נאוה קול

  דרוקר צודק במקום לברבר ולהתקשקש איזה שמאלני הוא, תקשיבו לשכל של הדברים שנכתבו . הוא קורא לכל מי שיכול לסייע, שלא לחכות עד שהתותחים יפסיקו לרעום, אלא כבר עכשיו לצאת בהסברה חכמה לעולם ה נאור על מנת לאזן או להזים את הטענות על טבח. לצערנו אלו היושבים בעורף לא יכולים להעלות עדויות אבל קריאתו חשובה מאד !!!!!!!!!!!!
  מאז מלחמת יום הכיפורים לא הרגשתי כי זו היום מלחמת אין ברירה- היום זה אנחנו או הם. לא משנה כרגע מיט הביא אותנו למצב הזה. כן שיעחות שלום לא שיחות שלום. התחושה היום היא שאנחנו בסכנה קיומית!!!! לא נוכל לחיות פהעם איומים כאלה. ואם ינצחו פה לא תישאר כאן מדינה לא ימנית ולא שמאלנית. הויכוחים כרגע לא רלבנטיים. גם הצל לא יוכל לחיות פה. אגב הוא יהיה הראשון לברוח !!!!!!!

 10. ldr999@gmail.com'LDR

  נתניהו נפל בפח של הערכת חסר ביכולות הלחימה של חמאס ובהערכת יתר של יכולות הלחימה של צבא היבשה.
  נתניהו לא למד את לקח מלחמת לבנון השניה.
  בינתיים בג״ץ דחה את הדרישה להציב מיגוניות בישובים הבדואיים שאינם מוכרים.
  בהרכב השופטים ישב סולברג המתנחל שלפני כמה חודשים פסל את פרסומו של ספר בגלל חשש לפגיעה בפרטיותה של אישה אלמונית.מסתבר שסולברג המתנחל חושש פחות כאשר מדובר בסכנה לפגיעה ממשית בחייהם של בני אדם,אומנם לא יהודים,שהמדינה מסרבת לספק להם מיגון וכיפת ברזל לא מיועדת ליירט רקטות מעל ישוביהם.
  אפשר להתווכח על התנהלותם של הבדואים שגרים בישובים הבלתי מוכרים אבל אי אפשר להותיר את עשרות אלפי הילדים שחיים באותם ישובים ללא כל מיגון.
  בג״ץ הוכיח פעם נוספת שהוא בית דין גבוה לרשע,אטימות,ניכור ואפליה.

 11. קוביי

  הם טובחים באזרחים שלהם בעיקר במשפחות שמתנגדים לחמאס ומראים כאילו ישראל תקפה בעיקר מטפלים באנשי הפתח .יש כרגע לחימה בנהם על רקע מפלגתי ועל רקע שימוש במבני הפתח לירי שכמובן לאחר מכן מושמדים ועל ידי כך החמס מרוויח פעמיים. ואני חושב שבכלל צריך לתקוף את קטאר ולאיים על מדינת הטרור וכספי הטרור שמוזרמים לחמאס.נקוה לטוב

 12. sceasary@yahoo.com'מתן

  רביב היקר,

  מבחינה "הסברתית" גרידא, אין ויכוח שפעולה תקשורתית מתואמת, כעת, תפעל לטובת מדינת ישראל. אני מתפלא על כך שדווקא תומכי ימין מוצאים בכך עילה להתנגח בך. זה אינטרס מובהק של מפלגת השלטון והימין.
  אני מתפלא על כך שאין כמעט קולות שאינם מתלהמים שמצרים על מות אזרחים – ובמיוחד ילדים – פלסטינים. לא משום הנזק ההסברתי שבדבר, הרווח המדיני, כושר ההרתעה או ההשפעה על החמאס…
  סתם, כי אנחנו בני-אדם.

  מותר וחשוב לכעוס על החמאס על שהוא תוקף אזרחים (שלנו) ומסכן אזרחים (שלו). אבל אין מקום לכעוס על אנשים רעבים, נצורים, מופצצים ומאויימים.

  בנימה אישית, אני – תושב קיבוץ בעוטף עזה – שכבר שנים מקבל שחר אדום וצבע אדום כחלק מנוף חיי וחיי ילדי – רוצה לחיות בשקט ומפחד ממנהרות תופת, פיגועי מיקוח וטילים. אבל ברור לי (וקשה לי להבין מי שלא ברור לו) שאין פתרון צבאי לבעיה זו.

  אני אוהב ודואג לחיילי צה"ל יותר מאשר ילדי עזה. זה אנושי, ברור ומובן. אבל זה לא מוחק את קיומם של הילדים האלה, חיים בלי תקווה, בלי סיכוי לשלווה שהמוצא היחידי המוצע להם, משני הקצוות הקיצוניים – הוא לההרג בנסיון להרוג אותי ומשפחתי. הדחייה שלי מהקיצונות בשני הצדדים היא מחוסר הפתרון שהם מציעים. הלוחמה הנצחית הזו, שנאה דתית שאין בה פשרות וכולה משחק סכום אפס.

  וארור האומר 'נקם'.

 13. gilyeshua@gmail.com'גיל

  אין מה לדאוג. צה"ל לא יחקור כי צה"ל הוא "הצבא הכי מוסרי בעולם". בעולם כתבת בכירה (לענייני בריאות) מעזה לעמוד בכיכר הבימה מול מצלמה ולהגיד "הקיצונים משני הצדדים" והאדמה לא בולעת אותה (או עורך אחראי לא נובח עליה ב-IFB) ובבוקר אורלי וגיא מארחים את פאינה קירשנבאום והעולם שותק אז מה בדיוק יש לחקור???
  למה את הפצצת בית החולים הגריאטרי כבר חקרו?
  הרבה יותר חשוב עכשיו להתאחדתחת צילו המצמית של "הצל".
  תרגעו. בסוך הרי יהיה בסדר – BDS ואחרים יעשו את העבודה ולא ק טייסים לא יסעו לאירופה כי אם גם משרתי גולני. מזל שנשארה לנו טורקיה כי בסופו של יום מה ההבדל?

 14. חסן חמוד

  העולם איננו מטומטם עד כדי כך שמנסים שוב ושוב לשכנע אותו שחמאס משתמש באוכלוסיה האזרחית כמגן אנושי. דבר ראשון העולם משקיע מאמץ רב כדי לדעת איפה נמצאת עזה על המפה, וכשהוא מוצא אותה אז איך אפשר לשכנע אותו שהוא פועל בכוונה מתוך ריכוזי אוכלוסיה אזרחית, ברור שהוא פועל מתוך ריכוזי אוכלוסיה אזרחית, כי רצועת עזה היא ריכוז אוכלוסיה אחד גדול. אין שטח שאין בו אוכלוסיה אזרחית, אין לחמאס הרים, יערות, מדבריות או כל מרחב אחר.
  אז עדיף לקרוא לילד בשמו ולומר לעולם אנו מודעים לכך שהצפיפות בעזה יוצרת מצב מורכב ומכתיבה סוג מסוים של מלחמה. בצה"ל משתדלים ובכל האמצעים הנתונים לרשותו לצמצם את הפגיעה באזרחים חפים מפשע.
  קשה לשכנע כל בר דעת שמיליון ושבע מאות אלף אזרחים הם כלי זמין ונגיש בידי כמה מאות אנשי חמאס.
  יש פתרון אחד ויחיד: הסדר מדיני.

 15. Smadi18@yahoo.com'Shirin

  הילדים והנשים משלמים מחיר כבד וימשיכו לשלם. כי מנסים לתפוס בשקרים שלהם.
  וכאשר נילחמים על שקר וכזב זה לא יגמר אף פעם. זו הצגה שממזרח התיכון חי עליה.
  והשמאל רוכב קצת עליה. נו…
  כואב לי על בני עמי ויהודי הגלות.
  הילדים והנשים שם יהרגו כך או כך.
  אנו נילחמים עם עם שאוהב דם.

 16. david.brown.israel@gmail.com'דוד

  מדינת ישראל יודעת לבצע הרבה משימות בו זמנית. החקירה והמסקנות הן משימה חשובה לא פחות מהלחימה.
  אחרי שהשגנו הכרה בין לאומית אסור לנו לאבד אותה בגלל שאננותץ

 17. sharon.ychie@gmail.com'שרון

  שלום רביב.
  הערה טכנית: אולי כדאי להוסיף לתאריך גם שעה של כתיבת הדברים.
  אנחנו חיים בתקופה שבה גם שעתיים עושים הבדל ומשנים את הקריאה.

 18. hamachat@gmail.com'אורח

  חמאס ממוקד בתעמולה כאחת ממטרותיו העיקריות. זה חלק מהמלחמה וצהל חייב להבין. לא מדובר בhasbara אלא בשילוב של השפעה על התודעה בקרב.

 19. gadifi5@walla.co.il'גדי

  כמה אנשים כאן חסרי הבנה בסיסת או רצון לקרא את הכתוב .וישר משתלחים ברביב דרוקר ..היחיד היום שפועל נכון הוא השגריר באום .זה עוד קשלון שלנו של נתניהו לברמן שטיניץ אין לישראל מערך הסברה מסודר ..לא בתקשורת האלקטרונית .לא באינטרנט לא בפיסבוק ..בבי רץ לתקשורת האמרקאית ..הכן מסברים בגרמנית ספרדית ..צרפתית ..ועוד שפות ..כרגיל אין …אנכנו ב 2014 לא ב 1990

 20. נועה

  אם מישהו היה צריך עוד הוכחה עד כמה
  דרוקר נמצא בקצה השמאלי ( רמז, שמאלה מגדעון לוי )
  שישמע ויקרא על מה הוא בוחר לכתוב בבלוג ועל מה הוא
  בוחר להשמיע בכול הופעה שלו בטלבזיה…

 21. chreshef@netvision.net.il'פיהי

  אם לא היה שם טבח …שימו לב לשתי האותיות הקריטיות ״אם״ …חובת ההוכחה עלינו ובמיידי!
  מהמעט שנחשפתי אליו זה נראה רע מאד וזאת בלשון מאופקת . על פניו זה עלול להסתבר כפעולת נקמה היסטרית באזרחים פשוטים על נפילת החיילים. הלוואי שאני טועה . ואל תתנפלו עלי … זאת רק אפשרות מסוייטת שיכולה להסתבר כמופרכת … הלוואי .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.