פרישת גדעון סער – הוא באמת חשב שאיילה פעלה בשירות נתניהו

| 17 בספטמבר 2014

צודקת גאולה אבן. גדעון סער הוא מהפוליטיקאים הכי מוכשרים שצמחו פה. עם זאת, הוא יתקשה לחזור מפרישתו לעמדה עוצמתית. קצת כמו אופיר פינס, זה מסוג הפוליטיקאים שחזקים מאוד במפלגתם בזמן אמת, אבל אחרי פרישתם, המותג שלהם לא מספיק חזק כדי שיוכלו לייצר מפלגה חדשה בראשותם או צמא אמיתי לחזרתם, נוסח משה כחלון.

למה סער פרש? אלו העובדות הראשונות שהצלחתי ללקט משיחות עם מקורביו. סער הגיע למסקנה שנתניהו ימרר את חייו. הוא, למשל, היה משוכנע שהחלטת איילה חסון להשעות את גאולה אבן היא ידו הארוכה של נתניהו.  נשמע קונספירטיבי, אבל סער היה משוכנע בזה ואמר זאת למספר אנשים. בשבועות האחרונים על רקע הידרדרות יחסיו עם נתניהו, הוא דיבר על כך שבממשלה הבאה נתניהו אפילו לא ימנה אותו לש. סער, מתוחכם כתמיד, ניסה את שתי האופציות לשנות את המצב. המקל והגזר.

הוא הלך לביבי וניסה להבין אם ניתן ליישר את יחסיהם. אני לא יודע מה נתניהו ענה לו, אבל זה, כנראה, היה מעליב. במקביל הוא ניסה את מסלול העימות בדרך להתמודדות עם נתניהו, אבל סיום מבצע "צוק איתן" הראה שהפופולריות של נתניהו אכן נפגעה, אבל עדיין אין מישהו שמאיים עליו בזירה הפוליטית. סער מספיק מכיר את הליכוד כדי לדעת שאין לו סיכוי לנצח את נתניהו בהתמודדות בליכוד והחליט לפרוש. מחשבות הפרישה ממילא קיננו בראשו מאז שניצת הרומן עם גאולה אבן, מה עוד שסיפורי הנשים ואותו מכתב מזויף שנכתב נגדו, עדיין צרובים לו בעור.

עבור נתניהו, זו עוד מכה ציבורית. לא כזו שמאיימת על שלטונו, כמובן, אבל אי אפשר להתעלם כבר ממה שקורה לתשוקה של האנשים הכי בכירים סביבו להעדיף התאבדות פוליטית על עבודה תחתיו. ארדן מעדיף להמיר עמדת כוח בקבינט ובמשרד התקשורת בעבודה לא ממש דרמטית, אבל מלאת יוקרה, עשרת אלפים קילומטר מפה. משה כחלון העדיף לוותר את תפקיד שר האוצר, רק לא להיות בממשלתו. כרמל שאמה בחר לוותר על התענוג להיות בקואליציה שלו וטס לאירופה. עכשיו הפוליטיקאי הכי חזק של הליכוד הולך הביתה. למיטב ידיעתי, סער אפילו לא עדכן אותו לפני שהודיע על 'פסק הזמן' שהוא לוקח. לא נעים. יחד עם זאת, כבר כמה ימים שנתניהו יודע שסער פורש. עוד לא הבנתי איך זה נודע לו, אבל הוא ידע.

כך או כך, בשלה השעה לחזרת גאולה אבן למסך, בלי מגבלות מכל סוג שהוא, לא? לפרוש כדי שאישתך תוכל לחזור למסך זו ללא ספק מחוות האהבה הכי גדולה שנראתה פה זה זמן…

תגובות

תגובות

23 thoughts on “פרישת גדעון סער – הוא באמת חשב שאיילה פעלה בשירות נתניהו

 1. Conadav@gmail.com'נדב

  בין אם סער עוזב בגלל אשתו ובין אם הוא עושה זאת בשל יחסיו עם ראש הממשלה, אני מעריך אותו מאוד.

 2. graviv@gmail.com'גיל

  ובכל זאת מסקרן איך תשפיע הפרישה על מקבלים הכוחות בליכוד. האם הציר אלייך לבין דיון ישלים את ההשתלטות העויינת?

 3. Raphael.schutz@gmail.com'סנטו רוחו

  ואף מילה על זה שעכשיו ״יש עתיד״ עוברת את הליכוד במספר המנדטים ושאולי הדבר הזה מבטל לליברמן את התמריץ לשלוח את ארדן לאו״ם.

 4. יוסי

  עשה מעשה נבון. אמנם להיות מחובב על ידי מרכז הליכוד זה לא כבוד גדול, חבורה למטה מבינונית באינטליגנציה, אבל איש ברמתו טוב לו שיעשה פסק זמן וימתין להזדמנות. בקרוב יבוא הפיצוץ, לפיד ימחק כי זה בדנא של משפחתו, גורנישט שניסה ונכשל, וכחלון גם יכשל כי אינו דמות של מנהיג. אגב, סער- כחלון- פינס- ועוד כמה טובים בני חמישים ומעלה- יקבלו יותר מעשרים מנדטים. אלה מלח הארץ, הטובים שצמחו כאן, לא מחובבי הון שלטון כמו האולמרטים ועוכרי דינו, אנשי מרכז ולא ימין מטורלל כמו בנט וחבר פוחזיו, בקיצור- האפשרות היחידה להחזיר את השפיות למדינה הזאת.

 5. בני

  יאללה ביבי פתור אותנו מעולך
  די לך הבייתה ואל תשכח לקחת את שרה לחופש כמו שהיא אוהבת
  ואז תברח לה באמצע היער שתלך לאיבוד
  ושתמצא את המכשפה שתפתם אותה עוד קצת
  ואז תעשה ממנה עיקרית לאורז.

 6. ereldaniel@gmail.com'אראל

  אותי תמיד עניין מה דחף את האנשים הללו לפוליטיקה מלכתחילה. שם טמונה ההבנה שלהם ולש מעשיהם.

 7. anon@gmail.com'אחד

  אם הוא עשה את זה אפילו במעט בגלל אישתו, אז יצא גבר.

 8. MIRIRE0@GMAIL.COM'ברטה

  לחבירה של סער לכחלון יש לראשונה פוטנציאל אדיר לשלוח את ביבי למכור רהיטים משומשים.

 9. עמי

  מעניין מדוע כולם בורחים מנתניהו – מה הוא ושרה מעוללים להם ?

 10. אריה

  פעם ראשונה שאני נתקל בפוסט של רביב בלי ערך מוסף. כאילו שהייתה חובה לרוץ לספר לחברה לפני שיצאתי לדוג.
  אני ממתין עדיין לפוסט בנושא עם "בשר".

 11. דולצ׳ה גבאנה

  כמעט כמו הפרישה של המלך אדוארד למען רעייתו, כולי דמעות

 12. בועז

  אלדד יניב כותב בפייסבוקו שאחת הסיבות לפרישה היא תחקיר שעורך עיתון הארץ על גדעון סער. הכצעקתא?
  מחכה בסבלנות לתחקיר…

 13. arie17@netvision.net.il'אריה

  אני לא שייך למחנה של סער ולא לימין של המפה הפוליטית שלנו.
  אבל גם אני חושב שסער הוא פוליטיקאי חיובי, נדיר באיכותו.
  אם הפרישה שלו היא טובה לו ולעם היושב בציון? ימים יגידו.

 14. yoramzee@gmail.com'יורם

  אני גדעון סער פוליטיקאי אופרטיוניסט. אין לי בעיה לפנות לציבור לבקש מנדט לקבל תפקיד שר הפנים ולהתפטר כי " בא לי להיות עם דוד".
  מי אתם הציבור , למי אני חייב משהו? בא לי נבחר , בא לי עוזב.
  מצוקה ובעיות ברשויות המקומיות? שטיויות, זמן ללימוד ע"י שר אחר. החלפת מנכ"ל וכו' – הכל שטויות . מה שחשוב " בא לי להיות עם דוד" ו.. הפאנץ' – כשאני ארצה אחזור , הכל סובב אותי ואת האינטרס שלי.
  הציבור? -שום-כלום!

  פוליטיקה- פשוט גאווה לכל אם ואב בישראל

 15. מורה ירושלמית

  לא מבינה ממה דרוקר מתלהב. כנגד המשחק בגינונים יאפיים, סער הוא ימני קיצוני. הצעד הראשון שלו כשר חינוך היה לשלוח את ילדי ישראל לחברון, עיר דמים מדכאת . כשיחזור לפוליטיקה ומכיוון שהוא מתחזק, בוודאי ימאלץ את תלמידי ישראל להשתטח בקבר יוסף, לצלילי מוסיקת שנות השמונים שהוא ככ מחבב. בקיצור הצמד חמד הדביק הזה יכול להיות אסון קשה מהביבי ושרה.

 16. שי

  לא יודע אם זה המקרה, אבל אם שוב יש סיפור מסריח מאחורי הפרישה הזו והעיתונאים נמנעים מלהוציא את מה שכולם יודעים (סיפורי שטרית, פואד, עמנואל רוזן וכו' וכו'), אנא, פרסמו את זה עכשיו במקום להגיד בעתיד "תמיד ידענו"לכשהדברים יתפוצצו.

 17. carmielmc@012.net.il'נילי

  לא יודעת מדוע כולם מעריכים ומצודדים בפרישה. בעיני זה חוסר אחריות בהתגלמותו. איש ציבור נבחר צריך לתת דוגמא לעמידה איתנה גם בעיתות משבר. קיבלת תפקיד (יותר נכון ביקשת) אז קצת קשה מרימים ידיים? איפה האחריות? הזלזןל הזה והרצון להגשמה עצמית עלו לאנשים לראש קצת יותר מדי. בעיני אין פה כבוד אלא בדיוק ההפך. ממש לא דוגמא למה שהייתי מצפה משר בישראל. ואם יחליט לחזור לפוליטיקה אני חושבת שאנשים צריכים לזכור טוב טוב אם ניתן לסמוך עליו או שמא בעת קושי כלשהו ירים ידיים ויברח.

 18. אומרים ש

  אומרים ש,,, על יד נתניהו לא יכול לצמוח דשא.
  בעיני מזעזע , למה ?
  כי כל שר בעל משרה אחראית פשוט מדבר עם אשתו בלילה ומחליט החלטות , מצידו , שתלך לעזאזל האחריות והמדינה ,
  ואם ראש הממשלה הזה מבריח את כולם בלי לדאוג לאחריות הציבורית , זה מפחיד , ומערער את המדינה
  מפחיד מפחיד מפחיד
  כל אזרחי ישראל צריכים לדאוג

 19. אומרים ש

  אתה משווה את הפוליטיקה בישראל לפוליטיקה במדינה אחראית אתה חוטף פניקה
  כאחד שמכיר היטב את הפוליטיקה הפנימית במערב ,
  אני לא מבין איך המדינה עדיין עומדת עם כל הבלגן הזה , המאבקים , העיתונאים , הנשים , הרכילות , השמצות , משפטים , משטרה ,
  מדינות חזקות ומבוססות לא מרשות לעצמן להיכנס לזבל ברמה הזאת
  מאיזה בתים הפוליטיקאים הישראלים הגיעו , מאיזה חינוך הם הגיעו , מאיזו תרבות הם הגיעו ???

 20. nali60@hotmail.com'מנשה

  לא הבנתי במה מתבטא כשרונו, מעבר ליכולת המניפולטיבית. מה הותיר אחריו? איזה דבר טוב עשה למען רווחת הציבור? כמו כל הפוליטיקאים בישראל- הוא מתעניין רק בעצמו, וגם הפרישה מעידה על כך.

 21. Sfad10@walla.com'גד וולך

  הרי כולם שהיו בפאב ים יודעים וראו את התנהגותו המכירה.למה שדרוקר לא יעבור הפאבים ויראיין עובדים ? ומה עם הקלטת של המשטרה מהפשיטה על הפאב בתל אביב ?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.