תהרגו אותי – מה עבר להם בראש? המקרים של דרעי, הרצוג וחבריהם

| 4 באפריל 2016
כמה שאלות שרק פסיכו-פוליטיקאי יכול לפתור:
היה, מן הסתם, רגע בו אדריכל הציג לאריה דרעי את התוכניות של הבית בספסופה. דרעי רחוק מלהיות מטומטם. לא עלה לו בראש לרגע – אולי אחרי כל מה שדבק בי, עדיף לא לייצר מצב שבו תושבי ספסופה יתקשרו לעיתונאים ויגידו להם – אתם לא מאמינים מה אריה דרעי בונה פה. והיה רגע, מן הסתם, בו דרעי שלח את ביתו האהובה דסי להתחרות במכרז על מגרש בספסופה, למרות שהם לא היו אמורים להתגורר בו. לא חלפה במוחו של השר המחשבה – אולי לא כדאי? אם בעצם זה בית נופש 'למשפחה', אז אולי לי במיוחד אסור לעשות דברים כאלה? ובדקה בה הוא מילא הצהרת הון. הוא לא שאל את עצמו – אולי בכל זאת נדווח שיש לי חלק בבית ההוא בספסופה? והיה פרק זמן בו הקבלן של הבית בא ודרש עוד כסף.  בואו נניח שלא מגיע לו ושזו סתם סחיטה. דרעי לא מספיק חכם כדי לדעת שלו, במיוחד לו, אסור להגיע לסכסוך עם אף נותן שירותים? מדהים

בסיפור הרצוג גרעיון העובדות עוד לא מוצק ובכל זאת, האם ייתכן שיום אחד נכנס שמעון בטאט לחדרו של המועמד בוז'י הרצוג ודיבר איתו על מימון קמפיין שלילי נגד היריבה יחימוביץ', מכספים שלא ידווחו כחוק? האם ייתכן שהרצוג, אחרי שיצא בשן ועין מפרשה שעסקה במימון בלתי חוקי של בחירות, אישר דבר כזה? קרץ? העובדה שפרקליט המדינה, שי ניצן, פסל את עצמו בגלל היכרותו עם שמעון בטאט, צריכה להדאיג מאוד את הרצוג. היא יותר מרומזת שבטאט לא מסר עדות אנמית במשטרה ואם בטאט נתן בשר, אז בוז'י צריך להיות מאוד מודאג.
הרבה שנים אני מסקר פוליטיקאים ושוב ושוב אני נתקל בהתנהגויות שאני פשוט לא יודע להסביר. כשאברהם נניקשווילי ופואד בן אליעזר סגרו על העברת 400 אלף הדולר לפואד, הם באמת לא הבינו שאם הם יעשו את זה בהעברה בנקאית, זה יקפוץ באיזה משרד אכיפת חוק? כמה מטומטם צריך להיות כדי לקבל ככה כסף ולהחזיק 600 אלף דולר בכספת בלתי מדווחת? זו כבר לא השחיתות, זה הטמטום.
כשסילבן שלום, על פי דברי כמה נשים, שולח להיא יד בין הרגליים ואת זאת מנסה לנשק, לא עוברות לו בעיניים תמונות של משה קצב, איציק מרדכי? האנשים האלה באמת כל כך אטומים? דרעי שר בכיר וחבר קבינט המון שנים, פואד היה שר בטחון ויו"ר מפלגה, סילבן שלום היה שר חוץ ושר אוצר, בוז'י הרצוג היה שר ומתחרה רציני על תפקיד ראש הממשלה, איך יכול להיות שהם בכלל מתקרבים למקומות הללו אחרי כל מה שקרה פה בשנים האחרונות? ואם הם מתנהגים ככה במקומות שיכולים להחריב להם את הקריירה בדקה, מה שיקול הדעת שלהם בנושאים אחרים?
יש לי רק השערה אחת סבירה. הם בטוחים שכולם עושים את זה, למעשה, הם משוכנעים שהם עושים הכי פחות. אולמרט בטוח שמה שהוא עשה זה משחק ילדים לעומת נתניהו. נתניהו משוכנע לחלוטין שכל מה שמאשימים אותו זה אפס קצהו ממה שפרס עשה ועושה, פרס פוזל לכיוון אהוד ברק וברק, טוב, אף אחד לא באמת יודע מה ברק חושב. שוב ושוב שמעתי בשיחות לאורך השנים עם הפוליטיקאים הבכירים במדינה כמה הנחות יסוד: המערכת מושחתת ורקובה, שומרי הסף חלשים, אם כבר נחשף משהו, כך רובם מאמינים, זה רק בגלל עבודת חיסול של אחד מהיריבים הפוליטיים שלהם, שנתמך, כמובן, בהרבה כסף לא חוקי. את התיקים לפואד וסילבן שלום תפר מישהו מהמועמדים לנשיאות. את דרעי, מבחינתם, תפר אלי ישי והתיק להרצוג סודר כידוע על ידי אראל מרגלית. הם לא צריכים ראיות. זה ברור להם. זה גם נוח. הבעיה היא לא בהתנהגות. הבעיה היא שיצרת לעצמך יריב פוליטי עם אינטרס לסבך אותך. על זה צריך לעבוד.
המאמר התפרסם ב"הארץ"

תגובות

תגובות

14 thoughts on “תהרגו אותי – מה עבר להם בראש? המקרים של דרעי, הרצוג וחבריהם

 1. umorami@inter.net.il'אורי

  כלום אתה לא מבין באנשים.
  רק בפוליטיקה אתה מבין, אבל זה בכלל לא קשור.
  הנה הסבר:
  האנשים האלה יש להם אישיות חמדנית. לא במקרה הם בחרו בפוליטיקה.
  מבנה האישיות שלהם הוא כזה שמלכתחילה ראו בפוליטיקה הזדמנות להרבה פרצות ושמשהו יפול להם ליד ולכיס.
  שנים הם מחכים לזה, ושזה מגיע לא מפספסים הזדמנות.
  ושזה מגיע עוד פעם אז קשה שוב להתאפק.
  כמה אתה חושב שתופסים אנשים שסרחו ? ממש כלום . פרומיל זה עוד הרבה מעבר למה שאתה יכול לדמיין.
  אז גם בגלל הסיכוי-סיכון הם גם לא מרסנים את עצמם.
  למה שדרעי לא ינסה שוב ? בינתיים כל הילדים מסודרים בנדלן…

 2. s.affias@gmail.com'Shabtai

  דרעי: זהו המבנה הנפשי של אדם זה. הוא נולד בלי בלמים מוסריים. לכן מעולם לא הודה על ההרשעה ששלחה אותו למאסר. וגם עכשיו הוא לא רואה כל דופי בכך שבתו רימתה בספסופה והוילה, תאומת הבית של ארדואן, היא של "המשפחה", לא שלו. הוא ראוי לישראל בתור שר, אם באטימותו היועץ ווינשטיין לא מצא בו דופי, ומפלגתו והממשלה עצמה הסכימו לתת לפושע מורשע להיות חלק בהנהגת המדינה.
  פואד: סתם רמאי מתקופת מפא"י (כמעט). גם לו ויתרו על פשע מלחמה.
  שאר עברייני המין: כנראה מוסר "חוף מציצים" ואורי זוהר עדיין נשאר בד.נ.א שלהם.

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  הבית בספסופה בנוי יותר משנה ודרעי עד לפני שנה היה אזרח פרטי, מוזר שבודקים רק מוצר אחד מקולקל , האם המוצרים האחרים שקנו בתים ובכמויות וזה רק מהרצאות ? למה הבדיקה חד כיוונית ואם יכול להיות שזה קשור למתווה הגז שדרעי לא חתם?

 4. zion1.efrat@gmail.com'ציון

  סיפורו של הרצוג.
  הסכום המדובר הוא 40 אלף שקלים שלא דווחו כמימון פוליטי . זה הכל.
  האם יתכן שבוזי נתן ידו לדבר כה אוילי שיכול לחסל אותו עבור סכום כזה עלוב? איני מאמין בכך.
  בשאר הדוגמאות מדובר בכסף גדול מאד שנכנס היישר לכיס הפרטי, אם לכיס האישי ואם לכיסם של הילדים. ובכלל, הסכומים שהתפרסמו הם רק קצהו של הקרחון האמיתי. איש אינו מסביר
  את רווחתם של כל צאצאיהם של הפוליטיקאים בעבר ובהווה.

 5. Katzirron@gmail.com'רון קציר

  מילת המפתח היא " איפוק" ! לרובינו יש בעיה קשה בתחום זה ואם הורינו לא הצליחו לרסן את חוסר יכולתינו להתאפק ונצרף לכך אישיות פסיכוטית נבין כי לחלקינו יש בעיה שהופכת לבעית ההמון. אפשר לומר בבטחון שהתופעה קיימת מאז ימי אדם וחוה בגן עדן והם ההוכחה לכך שקשה קשה להתאפק.

 6. אריקו

  יפה, רביב, יפה וברור.
  גם אני לא מבין איך זה קורה, איך פוליטיקאים מוכשרים, עם הרבה נסיון, נופלים ככה.
  האם תאוות הבצע מעבירה אותם על דעתם? כנראה שכן.
  לגבי סילבן, אין מנוס מהפתגם הידוע "כאשר הז***ן עומד השכל בת***חת".

 7. ilandomb@gmail.com'אילן

  אביב.. הרומאים כבר אמרו שאבי החטאים הוא חטא היוהרה.. כשאנשים מגיעים בארץ לעמדות שררה שמבחינת הכבוד והכיבודים אין להם כמעט אח ורע בדמוקרטיות המערביות, משהו משתבש במנגנון הבושה והפחד שהם מנגנוני ההשרדות החזקים ביותר.. והשאר יכתב בתולדות ישראל…..

 8. shosh47@gmail.com'שוש

  פעם היה פחד משלטונות, משטרה. פעם הייתה בושה להיות חשוד או חלילה עבריין. להיכנס לכלא היה אות קין. ואז התחילו להזמין לתכניות טוק-שאו עבריינים מכל סוג והפכו אותם לידוענים. פתאום לא כזו בושה להיות מורשע. פעם הלכו לפוליטיקה כדי להילחם על אידאלים, להקים מדינה, ליצור ולהשאיר חותם. עם הזמן נכנסו לפוליטיקה אנשים שמצאו כר נרחב לטובות אישיות. נכנסו אנשים שלא קרעו את הת-ת כדי להקים את המדינה, לא סבלו במחנות וברחו על נפשם ללא משפחתם ולא קלטו שזו המדינה שלנו והמשיכו בשיטה של הגותית שמותר לדפוק את הפריץ. זה בסדר לא לשרת בצבא, זה בסדר לקחת קצבאות שלא מגיעות, זה בסדר לקחת כסף ולא לשלם מיסים . המיסים מכלכלים את המדינה ,אבל כשהרבה משתמטים, כש"בכירים" מרוויחים סכומים בשנה שאדם פשוט לא יראה כל חייו, המוטיבציה של הקרבה למען המדינה יורדת כי מי רוצה להיות פרייר לגמרי? והשכרים נפרצו וכל דאלים גבר והערכים התתלבלו ואנס הוא גבר גבר, וגנב תחמן עם דיפלומה ראוי להערצה ומנהיג שחי חיים ראוותניים מוגזמים על חשבוננו, מסית ציבורים זה בזה הופך להיות מלך . וכך מאבדים את המדינה היהודית היחידה , התקווה בת שנות 2000. מצער וכואב.

 9. MIRIRE0@GMAIL.COM'ברטה

  כאשר מנסים אנשים איכותיים חדורי שליחות אמיתית להכנס לפוליטיקה (ראה אמנון ליפקין שחק..עמרם מצנע.. ) הם נדרסים ומוכפשים ע"י הפוליטיקאים המטונפים ועוזריהם החוששים למעמדם. לאחר כל מערכת בחירות מצליחים להיכנס לכנסת טיפוסים כמו פנינה רוזנבלום, גבריאלי אנסטסיה וחזן – אלה הקדטים שנועדו לממשלת העתיד, זה החומר האנושי שמתקבל בתשואות ההמון. לאישים כמו חולדאי שנאמר עליו שהוא מתלבט אם לרוץ (הלוואי!!)כבר מחכה קלסר הכפשות בלישכה למרות שאין נקי ממנו, וגם עורו עבה. ר"ל שדרעי הוא רק הסימפטום למחלה הממארת.

 10. טלי

  כל המוסיף גורע,
  חבל לבזבז אנגריה על פוליטיקאים קטנים וקטנוניים כמו דרעי בוזי וכ"ו,
  אף אחד במפה הפוליטית היום לא יצמח להיות מדינאי,
  והאסון הזה הוא של כולנו.
  לפחות יש לנו עיתונאי מהימן ומוכשר כמוך. שאפו.

 11. 3135022@gmail.com'אבי;

  כמה דברים

  א. זה שכרון הכח שגורם להם לאבד את הראש
  ב. הבית בספסופה מייצר רעש וכותרות… אבל הוא שווה כמו דירת חדר וחצי שניים בתל אביב… הדירה של נתניהו בקיסריה שווה פי 7 בערך
  ג. מעניין אותי אם יתחילו לחפור לכל הפוליטיקאים בדירות מה יהיה פה… יישארו רק סתיו שפיר, מירב בן ארי ושמולי…
  ד. מילים כדורבנות… שכל פוליטיקאי ימסגר את הפוסט הזה ויתלה לפני שהוא עושה משהו…

 12. -ליאור

  זה לא "למרות" שהם שרי חוץ, ממלאי מקום רוה"מ או בכירים אחרים – זה "בגלל".
  סבא שלי היה אומר – כל האנשים האלה מתגודדים כל חייהם סביב הקערה ורבים מי יצליח להתקרב אליה. אלה שמצליחים להגיע למעמד הרם, פשוט יכולים סוף סוף להושיט יד לתוך הקערה ולחפון ככל יכולתם. זה הדבר הטבעי ביותר עבורם, הם הרי התאמצו כל חייהם להגיע לזה.

 13. ק

  זה פשוט כי דרעי ארגן את החקירה לעצמו כדי לצאת זכאי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.