הבן של מר"ן עובדיה הורשע על ניצול מעמדו כרב עיר לצרכי התעשרות העסק המשפחתי – בעקבות תחקיר "המקור"

| 23 באפריל 2017

בית המשפט הרשיע היום את אברהם יוסף, רב העיר חולון בשתי עבירות של הפרת אמונים. נכון שאין כותרת פחות מושכת מזאת? נשמע כל כך אפור ומשעמם. האמת, דרמה גדולה. אברהם יוסף הוא בנו של מר"ן הרב עובדיה יוסף. אחיו הוא הרב יצחק יוסף, הרב הראשי לישראל. למעשה, אברהם היה אמור להיות המועמד לתפקיד הרב הראשי לישראל, אבל התחקיר של ישראל רוזנר ושלי וחקירת המשטרה, סיכלו את המינוי. רגע, זו רק ההתחלה. אח שני של אברהם היה השליט האמיתי של ש"ס במשך שנים ארוכות. משה יוסף הקים אימפריה כלכלית, לא עבור ש"ס, עבורו ועבור המשפחה. במוקד האימפריה מותג כשרות משגשג. בד"צ בית יוסף. למה זה צריך לעניין אתכם? כי, מסתבר, שלא פעם שילמתם יותר עבור מוצרים, אפילו בחנות של רמי לוי במודיעין כי היא התהדרה במותג הכשרות בד"צ בית יוסף. כן, כן, גם אם אתם חילונים גמורים, שמעוניינים מקסימום בכשרות רגילה של הרבנות הראשית, קניתם בשר טרי שמתגאה בכשרות מהדרין לציבור הספרדי, שנקראת בג"צ בית יוסף, מותג שכמובן ייקר את הבשר שלכם בסכומים לא מבוטלים.

מעניין כמה מבוחרי ש"ס יודעים שהשופט צחי עוזיאל קבע היום שהרב יוסף, בהיותו רב העיר חולון ורב העיר אור יהודה דאג שעסקים שרוצים כשרות למהדרין עבור הציבור הספרדי יוכלו לקחת רק בד"צ בית יוסף, שמעשיר במישרין את אחיו?
מעניין אם אריה דרעי יגיד על זה מילה (שום סיכוי). מעניין אם מישהו מש"ס יתבטא עניין. אולי ח"כ גואטה, שמתסמן כדמות מעניינת שלא דופקת חשבון.
התחקיר ששידרנו לפני 4 שנים היה הרבה יותר רחב מפס"ד שניתן היום. הוא כלל את החיבורים המרתקים לפוליטיקה, לסיבה בגינה ישראל כץ חושב שהוא אחראי לכך שנתניהו הפך לראש ממשלה, למעורבות של אריאל אטיאס בכול הסיפור הזה ולמקומות רבים נוספים בארץ בהם בד"צ בית יוסף עלה ופרח כשהזרוע הפוליטית שנקראת ש"ס, נמצאת בשלטון.

תגובות

תגובות

3 thoughts on “הבן של מר"ן עובדיה הורשע על ניצול מעמדו כרב עיר לצרכי התעשרות העסק המשפחתי – בעקבות תחקיר "המקור"

 1. אברהם

  חזק ואמץ רביב. אל תרפה.
  אני לא אופטימי, ממש לא. אבל טוב לשמוע על עבריין שיוצא חייב בדין.
  ולא סתם עבריין.

 2. moshberg5@gmail.com'משה

  אצל שס הכל כסף. אבל התחקיר הזה פורסם קודם בעיתון ידיעות אחרונות. והם גם התראיינו עליו פעמיים בקו החרדי.

 3. יעקב

  רביב היקר!
  הכל טוב בתחקיר רק שחבל שאתה מסתיר פרט חשוב שמוריד את סף ההפחדה במאמר זה, (לא אין לי אינטרס). שהעלות לבעלי העסקים הינה סך קבוע של אגרה שאינה משנה כלום באחוזים ממחיר המוצר, (את עלויות הפיקוח משלם בעל העסק בכל מקרה על הכשרות שלו מהרה"ר נשאר רק האגרה), ומי שמעוניין בתעודה אלו בעלי העסקים שמשלמים את האגרה כדי לקבל תעודה ולעלות את מחיר המוצר בגלל כשרותו. מה שמגדיל את אוכלוסיית הקונים, מי שלא רוצה שלא יקח.
  כ"ז נכון לגבי בדצי"ם שונים למעט היקרים שבהם שאולי שם (איני יודע מה קורה) המחיר הוא גבוה ומשפיע על מחיר המוצר, וכן לגבי הרבנות הראשית שעלות התעודה והפיקוח מוטלת בכל מקרה על בעל העסק, ואולי מייקרת את המוצר אבל לא בדצי"ם זולים באיכותם ובמחירם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.