חשיפה: המסמך ש"אם תרצו" כתבו לנתניהו ב 2007 – כך נביא להתפטרות אולמרט

| 25 באפריל 2017

"אם תרצו" היא עמותה שמזוהה עם הימין ויודעת לעשות לא מעט רעש. המסמך המעניין שאני מפרסם כאן שופך קצת אור על השורשים של התנועה הזאת שאז ב 2007 הייתה ממש חדשה.

אם תרצו מציעים לביבי קמפיין סביב וינוגרד

המסמך הוא תוכנית פעולה ששולח אחד המייסדים של התנועה, רונן שובל, ללשכתו של יו"ר האופוזיציה דאז, בנימין נתניהו. ראש לשכתו הוא נפתלי בנט ובעיתוי שנשלח המסמך, שניהם מרוכזים רק בדבר אחד – איך מצליחים להשתמש בתוצאות מלחמת לבנון השנייה כדי להפיל את ממשלת אולמרט. "אם תרצו" החדשה והצעירה שמחה, מסתבר, להתגייס למשימה. שובל כותב את זה באופן די מפורש במסמך, איכשהו הוא טוען לידע על יחסי הכוחות בתוך ועדת וינוגרד ויש לו המלצות איך להפעיל לחץ ציבורי. אחת מהן היא – להשתמש באנשי מרכז – שמאל. מעניין אם מישהו סיפר להם מה המטרות החבויות של האנשים שמפעילים אותם.

שאלת המימון של תוכנית הפעולה היא, כמובן, שאלת המפתח. בעבר כבר פרסמתי שנתניהו אסף כסף עבור קמפיין המילואימניקים תוך שהוא עושה טלפונים לאנשי עסקים שונים באמצעות מכשיר נייד, טוקמן מיוחד שנקנה עבורו, כדי שלא ישאיר עקבות. נתניהו גם הפגיש את אנשי "אם תרצו" עם הכומר הנוצרי, ג'ון הייגי, שם גדול בעולם האוונגליסטי. מקורות המימון של "אם תרצו" בשנים לאחר מכן, מגלים שההיכרות הייתה מועילה. קרנות הקשורות להייגי העבירו לא מעט כסף ל"אם תרצו". מבקר המדינה מעולם לא חקר את העניין הזה. מה גבולות המימון של יו"ר אופוזיציה, שמנהל אופרצייה כספית ענפה כדי להפיל את ראש הממשלה?

במסמך גם מוזכר השם מארק בלזברג. בלזברג הוא איש עסקים קנדי – ישראלי, שיחסית אנונימי בישראל. שמו צץ לא מעט בתחקיר "ביבי טורס". בלזברג הוא אחד האנשים שדאג לממן נסיעות לנתניהו ורעייתו לאורך השנים דרך ארגונים בעלי פעילות חיובית כמו "משפחה אחת".

גם עוזי דיין היה מאוד מרכזי במחאה הזאת. אז, בזמן אמת, לא הבנו את המניעים השונים של דיין לעמוד בפרונט של המחאה הציבורית נגד אולמרט. במאי 2007, לא הרבה אחרי כתיבת המסמך, התארגנה באמת הפגנה גדולה בכיכר רבין נגד ממשלת אולמרט. נאמו ושרו מעל הבמה אנשים שמזוהים עם השמאל ועוזי דיין היה אחד הכוכבים של הערב. אני לא יודע להגיד אם תוכנית הפעולה של "אם תרצו" מפברואר 2007 הובילה להפגנה שלושה חודשים מאוחר יותר, אבל אני כן יודע שאנשים כמוני, שתמכו בהתפטרותם של ראש הממשלה, הרמטכ"ל ושר הביטחון בעקבות מלחמת לבנון השנייה, לא העלו על דעתם שדיין ונתניהו מחוברים מאחורי הקלעים בסיפור הזה. גם אז, בזמן אמת, היו לי חשדות כלפי 'מחאת המילואימניקים' ואפילו פרסמתי אייטם אחד על המעורבות הכתומה במחאה. עדיין, הנחתי שרוב המחאה אותנטית ורק בשוליים יש פוליטיקה. היום כשמתחילות התארגנויות כאלה, אני מודה, שהנחת המוצא שלי שצריך לחפש את הפוליטיקאי ורק אחר כך לחשוב שאולי יש פה גם משהו אותנטי.

אה ושאלה שאני לא יודע את התשובה לה. כתב שובל בסוף המסמך "לאור ועדת זיילר, נראה כי אנו נמצאים במומנטום נכון". אני לא זוכר מעורבות של "אם תרצו" או לשכת נתניהו בסיפור של זיילר. ממש באותו חודש ששובל כתב את תוכנית הפעולה, ועדת זיילר פרסמה את מסקנותיה שהביאו להתפטרותו של המפכ"ל משה קראדי. מה הקשר של "אם תרצו", אם היה כזה, לעניין הזה?

שאלתי את שובל אם הוא רוצה להגיב על המסמך, שאני מפרסם. זה מה שהוא שלח: "הפוליטיקאי המושחת והעבריין אהוד אולמרט עשה נזקים עצומים למדינת ישראל. בשנת 2007, לאחר מלחמת לבנון השניה, שם נחשפתי לחלק מכשליו, פעלתי במסגרת מחאת המילואמניקים ואח"כ במסגרת "אם תרצו" להביא להחלפתו. לצערי מאמצי השונים במסגרת זו לא נשאו פרי ואולמרט הצליח במקרה זה להתחמק מאחריות"

תגובות

תגובות

18 thoughts on “חשיפה: המסמך ש"אם תרצו" כתבו לנתניהו ב 2007 – כך נביא להתפטרות אולמרט

 1. רמי

  שובל הוא פרחח ועבריין פוליטי מהימין הקיצוני, דינם של קיצונים באשר הם הוא להימחק מדפי ההיסטוריה שלנו והזרם היהודי המרכזי יורק על פניהם וממשיך הלאה לחיים שפויים…תמיד זה היה כך..ותמיד ימשיך כך.

 2. monibjn@gmail.com'שלמה בן יוסף

  רמי, לצערי פרחחים בכוחם לפעמים לשנות את ההיסטוריה. לכן הם מסוכנים.

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  גם אולמרט היה נהנתן אך זכאי, עד אשר הורשע בבית המשפט. הדבר תקף בדיוק באותה מידה גם לביבי. השאלה היחידה שנותרה היא האם כשהחשדות והעננות מעל ראשו יגיעו לבית משפט שיחרוץ את דינו כחייב, האם תחזור בך? האם בניגוד למאתרגי אולמרט ובוחריו, אתה אינך שפוט ומסות, שבכל מקרה יעדיף אותו בשלטון, – מושחת, גנב, אינטרסנט לחשבונו הפרטי ולמשפחתו בלבד, ככל שיהיה?

 4. Ishcafe5@walla.com'די זה מגעיל

  מולי כהן/ פרופיל פייסבוק מזוייף

 5. אברהם

  2007 – עשר שנים אחורה. מי זוכר מה היה לפני עשר שנים?
  אין מספיק בעיות וקלקולים טריים?
  הסיפור עם עוזי דיין – יפה, יפה מאוד.
  היה כדאי לעוזי לחבור לנתניהו. קיבל ג'וב, ג'וב מצויין. מפעל הפיס. לא היה כדאי?

 6. hani.1961@gmail.com'חני

  לv15 לא היה שום מימון פרובלמטי ושום קשר למפלגת העבודה. הדברים הוכחו בדוח מבקר המדינה. יש להתבסס על עובדות ולא על שמועות

 7. abbaeven@walla.com'חפץ חיים

  "אם תרצו" טוענת כל הזמן שבצלם ויש גבול מכפישים את חיילי צה"ל ומספרים עליהם שקרים.
  האם העלו על דעתם פעם אחת שאולי מה שהם אומרים שהמקור לכל הסיפורים שלהם הוא חיילי צה"ל הוא אמת.
  ואם לא הכול אמת אולי חלק אמת?
  אני יודע שהסיפורים על הנעשה בשטחים הם אמת. לא יודע האם הכול אמת צרופה, אבל יש הרבה אמת.

 8. נתניהו מדבר על בצלם

  ורביב מדבר על נתניהו פה

 9. מזרחי אריה

  כל מי שחושב שצה"ל אינו מוסרי וממשיך להכפיש את צה"ל יכול לרדת ממדינת ישראל לאן שהוא רוצה מכיון שהוא עוכר ישראל משה איל וחבריך מתוך יצאו ויפה שעה אחת קודם

 10. כולנו אחים למרות דעות שונות

  שכולם ישארו בארץ.מי שאומר להגלות ישראלים מארצם הוא ערבי בפרופיל מזוייף.

 11. מישהו

  אולמרט היה נוכל טוב שהפילו אותו. הרבה אנשי שמאל היו מאחורי הפלתו. כמו שב'וזי רוצה בצדק להפיל את ביבי כך מן הסתם מי שהיה באופוזיציה באותם ימים רצה להפיל את אולמרט. החידוש כאן היא התמיכה הבלתי מסויגת של דרוקר באולמרט מה זה בא להוכיח שבכל מה שקשור לנוכלים מסוג מסוים לדרוקר אין שום בעיות, במה שקשור בביבי שהוא גם איש רקוב ונהנתן מהסוג של אולמרט לדרוקר כן יש אובססיה.
  אם היינו יודעים ולעולם לא נדע, מה עומד מאחורי מעשיו של דרוקר, במי הוא תומך, למה, כמה כסף הוא מרויח, מה משתלם לו יותר, מי מבקש ממנו לפרסם מה היה נכון הרבה יותר. בעבר דרוקר הודה שהוא הסתיר דברים שנוגעים בפואד. אובססיה להציק ולגרום להעמדת משפטית רק כנגד הימין על כל המשתמע בכך, דורשת שכל פעם שדרוקר מפרסם יהיה צורך לפחות להיזהר.

  איזה אינטרסים עומדים מאחורי דרוקר? הרי לא מדובר באיש אובייקטיבי הוא הרי בדומה לאם תרצו בעל אג'נדה, מה ההבדל בין דרוקר לאם תרצו?

 12. zion1.efrat@gmail.com'צין

  איני מבין את ההתנפלות של השמאל על ביבי. הוא הרי החלום הרטוב של אחמד טיבי.
  מי שחרר 1200 רוצחים של החמאס, אם לא ביבי?
  מי מעניק זכויות סוציאליות ל 350000 ערבים חדשים בירושלים, אם לא ביבי?
  מי נותן תעודת זהות כחולות ל 350000 ערבים בירושלים?
  מי נותן לערבים מדינה על מגש של כסף מהים ועד הירדן? האם לא ברור שעוד 20 שנה יהיה פה ראש ממשלה ערבי?
  אל תקשיבו למה שהוא אומר. התרכזו רק במה שהוא עושה.

 13. אבוללה

  צין זו הצורה שערבי מנסה לכתוב ציון

 14. Pingback: הקשר הסודי של בנימין נתניהו ו'אם תרצו' - נחשף - השקפה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.