ארי הרו לא שרד

| 7 באוגוסט 2017
  • ביבי התקשר אליי הבוקר להגיד לי שאיילת בחוץ ואני אתחיל ביום ראשון.

באמצע פברואר 2008 ארי הרו היה מוטרד. נתניהו ורעייתו זה עתה נפטרו באחת ממנהלת הלשכה, איילת שקד. נתניהו הטיל את התפקיד על הרו והרו המוטרד כתב לידיד, שהוא גם יועץ בכיר של נתניהו שנים ארוכות.

  • לא הייתה לי הזדמנות להציג את רעיונותיי לגבי המשרה אבל אפגוש אותו (את נתניהו – ר.ד.)ביום ראשון.
  • היועץ: לא יודע אם להציע לך ברכות או תנחומים.
  • הרו: אני מניח שתנחומים, אבל מה אני יכול לעשות? אעשה כמיטב יכולתי כדי לשרוד. בבקשה תאמר לי אם יש לך רעיונות.

ארי הרו ידע בדיוק לאן הוא נכנס. הוא עבד ליד נתניהו, הוא ראה אנשים עולים ביום אחד ונזרקים בהודעת סמס. הוא עסק בגיוס תרומות, כספים, מימון נסיעות לחו"ל וכו', אבל כמו בטרגדיה יוונית, כשבאה ההזדמנות, הוא פשוט לא היה מסוגל להגיד 'לא'. הוא לא ידע להגיד 'לא' בפעם הראשונה ב 2008 וגם לא בפעם השנייה.

 

הרו, מספרים כל מכריו, הוא איש טוב, ישר, לא תאב פרסום, האמין בנתניהו עד שורשי שערותיו. מלכתחילה, הוא לוהק לתפקיד הכי כפוי טובה ומסוכן בסביבת נתניהו. לנתניהו, כידוע, יש ספר עבה של אילי הון בכול רחבי העולם. ליד כל אחד מהם הוא מסמן בשיטתיות כמה הכיס שלו עמוק. ליד נתניהו תמיד יש אדם שאמור לתחזק את הקשר עם כל העשירים הללו. פעם זאת הייתה אישה בשם רינה ריגר. שנה אחת מילאה את התפקיד אודליה כרמון והרבה מאוד שנים עשה זאת הרו. הוא מכיר היטב את משפחת פאליק, את ספנסר פרטרידג', ג'ושוע ראו, מרק בלזבברג, מויש רונן מקנדה, ארנון מילצ'ין, יהודה ויינגרטן מבלגיה וכל שאר העשירים ששמותיהם, בדרך כלל, לא אומרים כלום לציבור הרחב, אבל מוכרים היטב להרו ולנתניהו. הרו יודע בדיוק מי מהם השקיע באופן לגיטימי בבוס ומי פחות, מי עזר למימון נסיעה או/ו קמפיין והוא זה שהסדיר להם את הפגישות עם נתניהו, כשהם רצו בכך, או העביר להם את בקשותיו. הרו התעסק בעניינים הכי רגישים. חשבונות בנק, חשבוניות טיסה, מעיצוב השיער של שרה עד מימון הקמפיין. אם לנתניהו הייתה ניתנת הבחירה לבחור בן אדם סביבו שהוא לא מוכן שיהיה עד מדינה, הוא, מן הסתם, היה בוחר בדוד שימרון…(אבל אחריו בארי הרו).

הרו רחוק מלהיות עד מדינה קלאסי. גם לפני העסקה איתו, הוא ענה על כל שאלות החוקרים. הוא לא פתח באוזניהם פרשיות חדשות, שהם לא הכירו, ככל שאני יודע, אבל לא שיקר ולא שתק. שנית, הוא מזמן כבר הביע נכונות עסקה. האם זה מקרי ששני עדי מדינה כל כך איכותיים לכאורה הוחתמו אחרי שליאת בן ארי, פרקליטת מיסוי וכלכלה, קיבלה לידיה את התיק? צריך לתת קרדיט ליועץ המשפטי, מנדלבליט, על כך שהטיל על הפרקליטה שניהלה את תיק הולילנד, גם את תיקי נתניהו. הוא בוודאי הבין שאתה אי אפשר יהיה לגנוב סוסים. מצד שני, על ניהול התיקים הללו בשנה ויותר עד שבן ארי נכנסה לתפקיד, מנדלבליט עדיין חייב לציבור כמה הסברים.

 

החידה המטרידה היא איך אדם כמו ארי הרו (ומישהי כמו פרח לרנר, עוד עובדת לשעבר בלשכת רה"מ), שבאמת רחוק בבסיסו מכל מחשבה פלילית הסתבך ככה? האם זה נתניהו וסביבתו, שגוררים אנשים לפעולות כאלו? לרנר הודתה במרמה והפרת אמונים על העברת מידע לבעלה, איש יחסי ציבור, שחלק מלקוחותיו שכרו אותו לא מעט בגלל הקרבה אליה. הרו הסתבך בכלל במכירה סמי פיקטיבית של החברה בבעלותו. זה לא קשור לנתניהו. מצד שני, כשאתה עובד הרבה בתחום האפור, בו מתנהלת לא פעם לשכת נתניהו, אולי אתה מתחיל להתנהג ככה גם בתחום הפרטי. דבר אחד בטוח, תקוות הרו מ 2008 נכזבה. הוא לא שרד.

המאמר התפרסם ב"הארץ"

תגובות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.