הבחירות הכי מגעילות שסיקרתי

| 7 באפריל 2019

אלו היו הבחירות הכי מגעילות שסיקרתי. , נכון, לא הייתה אלימות ברחובות, אבל דבר הרבה יותר קשה קרה. בנימין נתניהו הצליח לחסל את מושג ה'אמת'. הוא ריסק את כל המוסדות שהיה סביבם קונצנזוס והלביש את כל העיתונאים בחולצות מפלגתיות.

פעם מילה מהיועץ המשפטי לממשלה הייתה קדושה. התקשורת ביקרה אותו, ברור, אבל ראשי המערכת הפוליטית, בטח ראש הממשלה כמעט ולא העז לאתגר אותו. היום מנדלבליט זה ההוא שנכנע ללחץ השמאל. פעם קביעות של משטרת ישראל והמפכ"ל היו נחשבות. היום אלשייך הוא איזה זבל ששם לעצמו למטרה להדיח ראש ממשלה מכהן. פעם אמירה של נשיא המדינה הייתה שווה משהו. היום רובי ריבלין הוא שמאלני מטונף, שרוצה להדיח את נתניהו. על מבקר המדינה מיותר להכביר מילים. כמובן שגם הוא חתכ'ת חרא שרוצה להפיל ראש ממשלה (חוץ מביום שהוא מפרסם דו"ח מיוחד שפוגע בגנץ). אין אף מוסד מקודש, אין אף אדם הגון, אין ענייניות, יש רק בעד נתניהו ונגד נתניהו.

פעם לעיתונאים גם הייתה זהות מקצועית בצד עמדותיהם הפוליטיות. חלקם, אולי רובם, היו עושים מאמץ מוגזם להסתיר את עמדותיהם, אבל היה ברור שהם מסוגלים להגיד משהו או לשאול משהו שאינו קשור לפתק שהם שמים בקלפי. נתניהו הצליח לצבוע את כולנו. אין מורכבות, אין עמדות שונות, יש רק בעד נתניהו ונגד נתניהו. אף אחד לא מאמין לכלום, כולם אינטרסנטיים, כולם שרלטניים. כמו כל קמפיין טוב, זה בנוי על גרעין של אמת, אבל עליו נבנו כל כך הרבה שקרים. זו מציאות פוסט מודרניסטית, כמעט כאוטית, בה לא ניתן לדווח על כלום, בלי איזה הסבר מפותל מי אתה, מה אתה חושב על ביבי ואת מי באת לשרת.
נסו למצוא אדם אחד – איש רוח, מדען, גנרל – שלמילתו יינתן תוקף ענייני? אין כזה. לא שופטי ביהמ"ש העליון, לא רמטכ"לים, ראשי מוסד ראשי שב"כ, שרים בכירים בדימוס, אף אחד. כולם נחשים חורשי מזימות, אם הם רק יעזו להגיד מילה רעה על השלטון.
כמו שזה נראה כרגע, נתניהו אמור להמשיך לקדנציה נוספת. התהליך הזה רק יקצין. תועמלנים במסווה של עיתונאים כבר מאיישים עמדות מפתח בתקשורת. הם לא מעלים על דעתם לעבוד באמת בעיתונות, לפגוש מקורות, לעשות תחקיר. עצלנים. הרעיון שלהם על עיתונות זה שבאים, פותחים מיקרופון ומטנפים על כל מי שמתנגד לנתניהו על בסיס העובדות שהתפרסמו בתקשורת 'השמאלנית'. רוב הפרסומים השליליים על נתניהו באו מהתקשורת 'השמאלנית' ורוב הפרסומים השליליים על גנץ באו מאותם מקורות בדיוק. בקדנציות קודמות הסתפק נתניהו בלמנות בעצמו את מפכ"ל המשטרה בעסקה מושחתת, את מזכיר הממשלה שלו ליועץ המשפטי לממשלה ולמבקר מדינה את מי שעורכי דינו מצאו עבורו. זה לא הספיק, מסתבר, אפשר רק לדמיין את מי הוא יריץ לתפקיד מבקר המדינה, שממש עומד לסיים את כהונתו, אם ייבחר לקדנציה נוספת.

תגובות

תגובות

31 thoughts on “הבחירות הכי מגעילות שסיקרתי

 1. Johnny

  דרעי אפילו התעלה על ביבי בראיון האחרון איתך

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אלה באמת בחירות מגעילות. מרגיש כ אלו המדינה נחטפה על ידי פנאט מטורף. סרט אימה שלא ברור איך יגמר.

 3. ariel12111313@gmail.com'שטר ושוברו בצדו

  אם אינך נגד נתניהו, מדוע לא תארת באוביקטיביות את התנהגותו. מדוע לא כתבת שנתניהו הוא אחד מרבים וטובים שמאמינים שאין דווח אוביקטיבי כלל אלא כל דווח הוא מוטה, ולו רק באפן תת הכרתי.

 4. יעקביאני

  בחייאת דרוקר קצת מתבכיין כאילו לא מספיק לי. על מה אתה מדבר הבמה שלכם ואתם ובמיוחד אתה אומר כל הזמן מה שבא לך וכמה שאתה רוצה. רוב הכתבות על ראש הממשלה מצד העיתונות היא בעיקר הצגת נקודות שחורות לכאורה באיש בעיקר בנוגע על להתנהגותו וממעיטים תמונה המלאה של עם ישראל במדינת העם היהודי שחי כבר 4000 שנה ומדבר באותה שפה. רק הקול התקשורתי בנו כמו שאמרת בתחילה הוא כל אחד לפי העדפתו בקלפי וזאת התוצאה של מה שגרמה התקשורת הישראלית שברוך ה׳ רק החלה להיפתח באמת לציבור הישראלי בשנים האחרונות בזכות או בגלל נתניהו. אז גם בתקשורת יש תיקונים שנדרשים במדינה דמוקרטית אמיתית ואצלנו המון תחומי תשתית אחרים בחברה הישראלית השתנו ב15 שנה האחרונות והרבה בזכות הבלאגן שהוא יודע ליצור בחכמה ועמידות בלתי אנושית כמעט אז ברור שביבי ניחן בכוחות מיוחדים וחזקים שהמון לא ציפו לכח כזה כנגד כל מוסכמה אחרת שהיתה במדינה הקיבוצית הקטנה שהיתה אך התפתחה למשהו שאף אחד לא באמת ציפה. אז בינינו בוא נגיד תודה לבורא עולם על השדרוג הכי מוצלח לאנושות. אז לעשות ריפרש ולהתעורר לעולם החופשי באמת ואובייקטיבית כמה שזה קשה זה הנכון.

 5. lo.hashuv@gmail.com'אנדרי

  לגבי צביעת עיתונאים, בחייאת רביב… מאז ומעולם העיתונאים בחרו צד והפיצו תעמולה לפי (לזכותך אומר שבשמאל המציאו את השיטה אבל בימין אימצו אותה בשתי ידיים). נתניהו צבע אותכם? תמיד הייתם צבועים, גם משמאל, גם מימין.

 6. ח-ן

  רביב. עכשיו קראתי על יאיר גולן בהארץ. כשאתה מתחיל להתייאש, תזכור את האיש הזה. והוא כמוך אינכם היחידים המצוינים במדינה הזאת. יש פה אנשים מצוינים. כרגע שומעים את הקקופוניה. כל כך הרבה סיבות איך השתלט הרעש הרע על המדינה, אבל לא חשוב עכשיו כי זה יעבור. פשוט יעבור. מה שנכון ינצח. וזה יקרה לא בעוד 40 שנה. ממש בקרוב. בבחירות האלה עדיין הרעש ינצח, אבל זהו. לפני תום 4 השנים הכול ישתנה. התהליך הוא של הבשלה איטית, גם כמו ריקוד: אחד אחורה ושניים בכל זאת קדימה. קח דוגמה מהקמת התאגיד! ומנדלבליט לא הכי הגזים, לפני 20 שנה היה מי שהגזים הרבה יותר ועליו האחריות הגדולה מכולן. ויש אפילו סיבה לשמוח על ניצחון הימין המתקרב: טראמפ השעה את התוכנית שלו כדי לעזור לימין לנצח. אז נראה איך הימין יאהב את זה אחרי ה 9 באפריל…

 7. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  הנסיונות של רוסיה להשפיע על מה שקורה כאן(אגב גם אר"הב).נראה,שמטרתם היא לנהל כאן את הענינים(מושחת כמו ביבי מתאים להם בול).אבל גם אם הם לא יצליחו לפרק את ישראל.ההתמודדות,של ישראל.יכולה ללמד אותם כמה דברים.ולכן סביר שגם לאחר הבחירות,רוסיה תנסה להתסיס כאן את הענינים.אכשיו רוסיה היא מעצמת על ,ומדינה מסוכנת.לטעמי הגישה מולם צריכה להיות:אנחנו יודעים מה אתם עושים.אנחנו לא שוברים את הכלים,מאחר ויש גם לכם מה להפסיד.תפסיקו ומהר,לא תהייה דרמה

 8. anon@gmail.com'אחד

  הבעיה היא בעיתונאים שאינם בקיאים או בטוחים בעצמם מספיק כדי להפריך שקרים ולעצור דמגוגיה בזמן אמת. אז הנארטיב שמפמפמים מחלחל.

  קחו לדוגמה את מפכ"ל המשטרה או היועמ"ש, שני אנשים שאמונים על אכיפת החוק ושניים שביבי מינה. עוד לא ראיתי מראיין שנתקל בליכודניק המאשים את אותם בפוטש ושואל את המאשים, "תגיד, קם בבוקר המפכ"ל/היועמ"ש על צד שמאל והחליט שרה"מ, שמינה אותו, לא בא לו טוב בעין. אז מחליט המפכ"ל/היועמ"ש, שהעבודה שלו לא מספיק קשה ושהוא לא רוצה להתקדם להיות ראש השב"כ/שופט עליון, עכשיו הוא יפיל את רה"מ באמצעות הזניית מערכת אכיפת החוק עליה הוא אמון. נראה לך הגיוני שזאת המוטיבציה שלהם?" נראה את אמסלם ודומיו עונים לשאלה כזאת שמאמתת אותם בעקביות עם המציאות בזמן אמת כל פעם כשהם מעלים שקר כזה או אחר.

 9. taldan12@netvision.net.il'טל

  מרגיש כאילו הכול הולך לנקודת רתיחה ואלימות ממש מעבר לפינה. הבחירות הפעם כל כך אמוציונאליות ומזוהמות שאלימות ביום הבחירות או אחריו אינה תסריט דמיוני.

 10. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  לדעתי אם ביבי מחזיק באזרחות זרה(אמריקאית?)זה מאוד לא בסדר.ראש ממשלת ישראל חייב להיות מחויב רק לאזרחי ישראל.כל כך מתאים לאופיו הבוגדני של ביבי

 11. jesshastalavictoria@gmail.com'ג'סיקה שרון

  תודה על כל מה שאתה עושה בשביל העם, אני ממש מעריכה את זה. גדלתי באמצע חונטה הצבאית בארגנטינה, מעריכה את העיתונות כנא, אנחנו הילדים רק יכולנו לראות אמת דרך האמת עיתונאיים שנתנו לנו את האמת בעיניים כדי לא להמשיך עם עוד דור בור. ככה אתה עושה בישראל. אשמח פעם לדבר איתך,
  תודה שוב
  ג'סיקה
  שרון
  052-7490788

 12. אני לא יודע, קצת קשה לי להתרשם מגלגולי העיניים של חלק מהעיתונאים אחרי שהקפידו לשפוך את דמם של כל המתמודדים הרציניים מול ביבי, באמתלא של הוגנות.
  ברור שאם היה לך ולו בדל של מידע על פרשיית שחיתות של לפיד, או עבירת מין ממשית של גנץ, חובתך העיתונאית היתה לפרסם, אבל זה באמת היה הכרחי לתת חודשים ארוכים במה לנרטיב השקרי (שהתחיל הליכוד) כאילו לפיד הוא טיפש? או שגנץ מפחד להתראיין?
  כל עוד ביבי משתמש בכלים לא הגונים ומרדד את השיח להאשמות שקריות ואלימות – אני לא רואה שום פסול באיתרוג של מתמודדים שיוצאים כנגדו. במקום זה, אני רואה עיתונאים ממחזרים את השיח הישר מדף המסרים של הליכוד (כולל רביב, אגב).

 13. etti207@gmail.com'אסתר

  אמנם נתניהו אשם בכל ומוביל את הכל, אבל להצביע עליו בלבד זה סוג של בריחה. אלמלא חולשתם של האנשים והמוסדות והגופים מולו – הוא לא היה מצליח להרוס ככה. אז נכון שהוא בחר את האנשים סביבו, ובחר אנשים שהוא יכול לעשות בהם כרצונו. והוא מעורב בבחירת ממלאי תפקידים לאורך כל השדרה ובכל הגופים האפשריים. אבל, שתיקתם וכניעתם של כל האחרים היא שאיפשרה ומאפשרת לו לשלוט ולהרוס ככה. וכל השותקים האלה – מהאקדמיה, מהתעשייה, מהפוליטיקה, מהתקשורת המקורנפת – כולם משת"פים, כולם אשמים. ולצערי, מה שצפוי לנו אחרי הבחירות, זה עוד יותר ריקבון ועוד יותר שחיתות ועוד יותר הרס פנימי. איפה החזון ואיפה המציאות. עצוב.

 14. Hanabeck@gmail.com'חנה בק

  רביב, מאד מעריכה אותך, את אומץ ליבך, את המקצועיות שלך. אם אכן הפעם לא יהיה כאן שינוי, נראה שאנחנו , המאמינים ביושר, נהיה במצב נורא ואיום. יש עוד כמה שעות של חרדה, בתקווה ובאמונה שהשינוי יבוא. תודה על כל מה שעשית!!! חנה. בק

 15. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  טוב זה ילך קשה(ביבי כנראה יחריב את זה).אבל יש סיכוי לקואליציה הבאה:כחול לבן,יהדות התורה,העבודה,כולנו,מרצ,ושס.בהנחה שהחרדים כבר סגורים עם ביבי,גנץ נבחן במבחן קשה ביותר

 16. זיו

  הינה הבדל קטן ברמת המוסר והערכיות בין איש ימין ושמאל: (אנשים כדוגמת אייל שקד, בנט וכל חבורת הפנאטים)
  אם אדם שמואשם בשוחד (רק מאושם) היה עומד בראשות מחנה השמאל, אנשי הימן היו מאשמים, דורשים, עושים הכל שלא יוכל להמשיך בתפקידו. לאותו מועמד שעומד בראשם, אנשי השמאל היו דורשים את התפטרתו.
  במקרה ההפוך … כולנו יודעים

  זו רק דוגמה קטנה שמעידה על הפער שלצערי לא ניתן לגישור…

 17. zurse@walla.com'ZURE

  ממישו שהייתי די מעריך את תגובתו, הפכת לטהרן מזדקן על גבול הפאטת. תתחיל לנסות לנהוג על-פי הכלל שסוף מעש במחשבה תחילה ותתחיל לעבור על מה שתה כותב לפני שתה מפרסם, לא יזיק..

 18. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  ישראל הפכה להיות אחת הסטניות של דרום רוסיה.הדפוס,של מצלמות בקלפיות,דיס אינפורמציה והגכחת התקשורת.בעיות האמינות של ועדת הבחירות.וביבי כבר טוען שהליכוד הוא"קומונסטי",ואולי זה נכון כי הגרעונות שהליכוד משאיר מזכירים את הוגו צ'וואס.או אולי ה"להטיב עם העם" של ארידור.ברוסיה עצמה שומרים על תקציב מאוזן(הם מעצמה,וישראל כבר לא עצמאית).וטרמפ?הוא פשוט אדם מרושע,שמזדה עם רשע כמו ביבי

 19. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  מר דרוקר היקר, "קשות עצמך לפני אחרים",
  אתה מבין הכתבים ואנשי התקשורת הבחירים, שהפכו הכל לאישי, עוד טרם הבחירות, זה או ביבי או לא, מפלגת כחול לבן הוקמה בלחץ תקשורתי ואנשים מהתחום שכל ה"איחוד" המוזר הזה שנקרא כחול לבן, הוא אמצעי שמקדש את המטרה – או ביבי או שפיות. די, ובאמת די, לתמימות או להיתממות. גם ביטויים בתוך הפוסט שלך אודות נשיא המדינה "מטונף", לא נשמעו מאותו ביבי, שאתה כל כך מתאב.
  יש ביקורת רבה נגד ביבי ואישיותו, אך תחושת הפוטש והכל מותר שמתחיל בלחץ תקשורתי…קיבלה תמיכת נגדית מהדהדת מציבור הבוחרים – ועובדה הליכוד רק התחזק . כיום, כאשר הבחירות הן בצל ההמלצות על הגשת כתבי אישום והפרסומים נגד נתניהו, ההמלצות לכתב האישום נגדו -צריכות לשקף את אינטרס הציבור בהאשמת בנימין נתניהו בשוחד (עניין קבלת המתנות) ובהפרת אמונים בשתי הסוגיות האחרות. אלו, כאמור קיבלו תשובה מוחצת מהציבור והאינטרס שלו. כן היועץ בבעיה גדולה, מדובר בפרשיות ששאלת הפליליות שבהן, מוטלת בספק רב.
  למרבה הצער כאשר הסיקור התקשורתי כל כך מוטה, אמון הציבור נפגע, בביקורתך ובתחקירך, נפגע. וחבל.

 20. שימו לב למה שהולך להיות כאן

  סתם שתדע.הליכוד הוא אירגון פשיעה("לפמליה" זה חלק מהענין).בקרוב,מנדלבליט הולך לסבול מהטרור שלהם.לא שזה מפריע "לעם הנפלא",שלנו.שיועץ משפטי(מתחשב מדי בביבי).מאוים רק כי ממלא את תפקידו!אתם בתקשורת צרכים לתת במערכת המשפטית אמון(אף שגם שם יש ריקבון לרוב,עיין ערך אפי נווה).בכל מקרה,למרבה הצער הייה בישראל "מרי אזרחי". כשאנשים מתלהמים(מגובים בבעלי הון מושחתים),ידליקו את המדינה הזו.אין סיבה לאהוב את ביבי,מותר לשנוא את ביבי.אבל מי שאוהב את ביבי,צריך לזכור שכולנו בני אדם,ואלימות זה לא דבר לגיטמי

 21. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  שוב האמריקאים זינו אותנו."כי הירח זה רכוש אמריקאי".השותפות עם נאסא,זה פגם מובנה שהם שתלו בחללית בראשית.ישראל לעולם לא תצליח להשיג כלום עם אמריקה(בעיקר לא בחלל).אבל הנבלות האלה הולכים לפשיתת רגל.ועדיף שלגהנום יקחו איתם גם את פייסבוק וביבי

 22. על חללית בראשית

  הסינים והרוסים חייבים לצחוק אל ארצות הברית.ולהזהיר את כולם לא לעבוד איתם.כדי שלא ירסקו להם חלליות וחלומות.שום משימה בחלל לא תצליח עם אר"הב.היה צריך לעשות מאמץ דרך פלמחים,או רוסיה,או אירופה.ולעשות שימוש בגלילאו או גלסנוס.ולא בGPS

 23. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אם הרוסים אוהבים את ישראל.שיחספו מי בנאסא אחראי על ריסוק החללית בראשית,הייה מענין

 24. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אני יכול להגיד שישראל היא כבר כמעט לא דמוקרטיה.(אראל מרגלית כבר דיבר על מבנה פיקוח הסייבר החולה של ישראל.שמנוהל בידי אדם נתול נפש,אך ראש ממשלה).אף אחד לא מדבר על הכישלון המחפיר של ישראל באירן(חשיפת ארכיון הגרעין היא אכן מחדל).או על הנשים המיסכנות שליד מר"אני תמיד מקבל מה שאני רוצה".על המעורבות הרוסית למען ביבי בבחירות,ומה שביבי התחייב לתת להם.אל שחיתות" וביטחון "של משפחת נתניהו.בקיצור יש חוק ויש דמקרטיה.אבל על ביבי זה לא חל(מדוע ולמה)

 25. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אני כבר לא יכול לראות חדשות.הכל זה רכילות,חדשות על אודאי וכוסאי נתניהו.אשתו הפסיכוטית,ומר גרגמל נתניהו.שהוא לא חולה נפש(כי אין לו נפש).ו"ממש תודה",לכל קורבי נתניהו במערכת החוק .לרוסים ואמריקאים שהפכו את ישראל למדינה סוג ז

 26. אריה

  נמאס. נמאס לקרוא ולראות חדשות שעוסקות בפוליטיקה המקומית.
  ממילא אין סיכוי לשינוי.
  ימשיכו להבטיח הרבה ולקיים מעט.
  בענין הסכסוך עם בני הדודים שלנו – אין פתרון בעתיד הנראה לעין.
  נמשיך עם מה שיש.

 27. Iritschwartzb@gmail.com'עירית שוורץ

  פרשן פוליטי זו אינה הגדרה מדויקת , שקרן פוליטי !
  אתה מתעלם מהכינוי לו זכה ראש ממשלת ישראל ״בוגד״ ע״י כת רקלאביבי כחול לבן , חסרי כישורים להנהגת מדינה כישראל ובכלל.
  שניים מתוכם פושטי רגל שזה עתה קרסו שתיים מהחברות אותם ניהלו תוך צבירת חובות במליוני ש״ח תוך הונאת הציבור ואלשייך המושך בחוטים נמצאה לו ראיית הזהב בהשקעה של 50 מיליון מכספי ציבור בחברת גנץ. החיים יפים כשלא רואים ! את השחיתות..
  . ישראל חברה חפצת חפצת חיים. ומבינה.
  כשאתה וידידך אברמוביץ ועוד כמה מהקולגות עולים לשידור, אנחנו מצפים למוצא פיכם ואיזה שקר או חצאי אמיתות יעלו הפעם.

 28. אזרחית שלא מאמינה לתקשורת

  בכיין פתטי.
  שנים שאתה ממציא ומכפיש לקול מצהלות השמאל.
  לאדם סביר,וזו מהות החוק,זה נראה מסכת שקרים ורדיפה פוליטית מגעילה.
  20 תיקים נפתחו לביבי במהלך השנים והכל על שטויות.מה נשאר? עוד שטויות.
  מה לא ניסית להדביק לו…תתביש.
  אז עכשיו אתה בוכה? מגיע לכם כל הסקילה הציבורית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.