יומן ניר חפץ – חלק חמישי

| 20 באוקטובר 2022

הכותרות

מבטלים את הפגישה עם שר החוץ הבריטי – שרה רוצה זמן עם ביבי

בכירי משרד רה"מ מקבלים הוראות משרה

היועצת המשפטית של משרד רה"מ מתוסכלת

מנכ"ל משרד רה"מ  שעון החול שלנו הפוך

רוני מאנה מעלה על הקו את ליליאן פרץ

הכנות לטיסה ללונדון וברלין שמיועדת ל 24.8.09

הטיסה הייתה אמורה לצאת ב 25 באוגוסט בבוקר אבל שרה נתנה הוראה לרווח את הלו"ז כי היא רוצה זמן פרטי עם בעלה. לכן עוזי ארד ועדנה חלבני (מתאמת הביקורים של רה"מ באותה תקופה – ר.ד.) הקדימו ביום את הטיסה. שרה גם דרשה לקיים איתה בבלפור ישיבה על הלו"ז שלה והישיבה התקיימה בצהרי יום ראשון, 9.8 בנוכחות עוזי ארד, מלי אבן חן, גיל שפר, כרמל, אני, ארי הרו ונתן אשל. עברנו עם שרה על הלו"ז והיא וידאה שהוא מרווח ושיש להם בכל מקום זמן להיות ביחד, היא וביבי ולבלות במסעדה או לצאת לסיור. למשל בלונדון היא נתנה לעוזי הוראה לא לקיים פגישה עם שר החוץ הבריטי. הפגישה הייתה רשומה בלו"ז אבל טרם תואמה עם שר החוץ ולכן עוזי אמר שזה אפשרי להימנע מקיום הפגישה.

בברלין עוזי אומר לכריסטוף, העיתונאי מדר שפיגל, שאם יפרסם פרטים מוכמנים על גלעד שליט, הוא ידאג שיפרסמו עליו פרטים בריאותיים מביכים. אחר כך הגיע מכתב תלונה אליי ואל השגרירות מעורך הדר שפיגל.

13.8.09, קריה, תל אביב

פגישה עם שלומית ברנע (יועצת משפטית משרד רה"מ – ר.ד.)

התפתחה שיחת אוף רקורד מעניינת. היא סיפרה לנו על ריבוי בקשות חריגות, שקשורות בבית בקיסריה ואשר לא היו כמותן בעבר. זה מעסיק אותה זמן רב. לדבריה, מי שמחרחר את הבעיה הזאת זה עזרא סיידוף, לדבריה אדם מושחת, שרץ ואומר לשרה שמגיע לך לקבל כך וכך. אחר כך היא מבקשת והם נאלצים להיות "הרעים". שלומית פירטה 3 מקרים:

  1. החשמלאי – סיידוף ביקש לקבל מסגרת של 50 אלף שקל לתיקוני חשמל בקיסריה, מסגרת של תקציב שמאושרת מראש. הסכום נראה לשלומית מופרז. מי מתקן חשמל ב 50 אלף שקל. אישרה רק 5,000 ואז הגיעו 3 הצעות. אחד מהם, טוענת שלומית, היה החשמלאי של משפחת נתניהו. לטענת שלומית, זה פתח לתשלום עבור עבודות קודמות. שלומית ביקשה שאני אגיד לנתניהו שעזרא סיידוף מסבך אותם שוב כפי שסיבך בפרשת עמדי. היא אמרה – אנחנו מנסים לרצות את רה"מ ואשתו וכל הזמן מקבלים בתגובה מסרים שאנחנו מחפשים אותם.
  2. הגג הדולף – שלומית סיפרה שקיבלה פנייה לתקן גג דולף בווילה בקיסריה וזה נראה לה מוזר כי עכשיו קיץ. היא גילתה שההזמנה היא מאוקטובר 2008 והעבודה כנראה כבר בוצעה במרץ 2009. שלומית חוששת שזה ניסיון לשלם רטרואקטיבית על משהו שבוצע לפני בחירת נתניהו לרה"מ.
  3. הדליפה בבריכה: שלומית סיפרה שיש לחצים כבדים לממן ממשרד רה"מ סגירת דליפה בבריכה בקיסריה. גם זה נראה לה תמוה. לכך יש לצרף דברים, שאמר לי בזמנו אייל גבאי (מנכ"ל משרד רה"מ באותה תקופה – ר.ד.) בשיחה בחדרו לפני כשבוע לפיהם זמנו במשרד קצוב. "שעון החול של כולנו הפוך", הוא אמר. משום שהוא נאלץ לא לאשר כל מיני בקשות למימון דברים בבתי רה"מ. אייל נתן כדוגמא 3,500 שקלים אחזקת בריכת השחייה בקיסריה, שהוא לא אישר.

 

14.8.09

ליליאן פרץ מחדרה, עוזרת הבית בקיסריה

רוני מאנה מתקשר אליי, מספר שיש בלגאן בקיסריה. שרה רבה עם העוזרת שלה בשנים האחרונות, ליליאן פרץ מחדרה. רוני מספר ששרה לא מרימה כוס בבית ושהיא משעבדת ממש את ליליאן ושהוא רוני, מרגיע את ליליאן. עכשיו הכול התפוצץ אחרי שליליאן גילתה שהם מצאו מישהי שתחליף אותה. רוני מספר ששרה דורשת מליליאן להחליף בגדים בין חדר לחדר כדי לא להכניס לכלוך וחיידקים וטוען שמה שליליאן יכולה לספר זה הרבה יותר מתחקיר הנעליים (התחקיר שידיעות אחרונות פרסמו בקדנציה הראשונה של נתניהו על כך שגברת נתניהו זרקה נעליים – ר.ד.). עוד הוא מספר שאצל שרה אסור לפתוח גז במטבח לטגן אז היא שולחת את ליליאן לביתה בחדרה, כדי שתטגן שם ותביא משם את האוכל המטוגן מוכן לאכילה בקיסריה.

רוני טוען ששרה וביבי טיפשים כי ליליאן בסוף תצא עם הסיפור שלה לעיתונאים תמורת כסף. כאשר אני אומר לו שזה נשמע ממש דימיוני, רוני מעלה בבת אחת על קו הטלפון את ליליאן ולסירוגין גם את בעלה השיפוצניק וליליאן מספרת ומספרת. הוא עושה זאת בלי התרעה. אני נשאר כמצוותו בהאזנה שקטה על הקו.

ליליאן מספרת איך היא צריכה להביא 4 סטים של בגדים לעבודה כי שרה דורשת ממנה להחליף בגדים במעבר מניקוי שירותים לניקוי במטבח. ליליאן סיפרה עוד ששרה כרגע משתוללת בבית מרוב כעס ולדבריה "עושה תנועות עם הגוף כמו מייקל ג'קסון". 

"אם שרה ועזרא סיידוף לא ישלמו לי מה שמגיע לי", סיכמה ליליאן "שרה תצטרך לברוח מהארץ. אני אספר כל מה שהיא עשתה לי".

מחר יומן ניר חפץ – החלק שישי

הכותרות

רם עמנואל נחשף כמקור הבכיר נגד נתניהו

הנתניהוז מכרכרים סביב מדונה, שמעדיפה את לבני

הפגישה המשולשת עם אבו מאזן: ביבי מאוד רוצה

האוזר שמח – אבו מאזן הסכים להיפגש עם ביבי

שרה נכנסת למהדורות אחרי הנאום "ההיסטורי" באו"ם

תגובות

תגובות

One thought on “יומן ניר חפץ – חלק חמישי

  1. reuvenbardach@gmail.com'ראובן ברדך

    המחבל שהרס את ישראל והפרה המשוגעת צריכים לעוף מחיינו הישר למעשיהו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.