יומן ניר חפץ – החלק השישי

| 21 באוקטובר 2022

הכותרות

רם עמנואל נחשף כמקור הבכיר נגד נתניהו

הנתניהוז מכרכרים סביב מדונה, שמעדיפה את לבני

הפגישה המשולשת עם אבו מאזן: ביבי מאוד רוצה

האוזר שמח – אבו מאזן הסכים להיפגש עם ביבי

שרה נכנסת למהדורות אחרי הנאום "ההיסטורי" באו"ם

תחילת ספטמבר 2009 – צמצום היקף הבנייה

במהלך המו"מ המתיש עם מיטשל (ג'ורג' מיטשל, השליח של הנשיא אובמה – ר.ד.) תדרך רם עמנואל (באותו זמן ראש מטה הבית הלבן – ר.ד.) את שיפר וברנע על כך שישראל תקפיא הבנייה. הכותרות היו נוראיות מבחינת ביבי ושיפר הדליף לי שזה עמנואל. אחרי שאמרתי לביבי שמאחורי המקור האמריקני הבכיר של ידיעות אחרונות עומד רם עמנואל, הוא שלח את מולכו ששהה בוושינגטון להגיד לאמריקנים שאנו חייבים לשחרר 450 יח"ד חדשות ביו"ש מיד כי הלחץ על ביבי מבית ומתוך הקואליציה גדול. 

תדרכתי את העיתונאים מהעיתונות הכתובה ביום חמישי בערב. שינינו את המילה "הקפאה חלקית" להשעיה זמנית של הבנייה. האמריקנים שעמם תיאם מולכו את ההודעה הנ"ל הגיבו במתינות כפי שסוכם מראש. 

ביקור מדונה, תחילת ספטמבר 2009

מדונה באה לשתי הופעות בארץ. יאיר נתניהו רצה לפגוש בה ואז החל מול שדים להזמין אותה לבלפור ביום שישי כי אז הוא ייצא לחופשה מצה"ל.

התיאום בוצע בעזרת ראש הסגל של נשיא ארה"ב לשעבר, קלינטון. ראש הסגל היה בקשר עם גארי גינסברג ודרכו בוצע התיאום, אבל אז החלו להיות משודרות בתקשורת ידיעות שמדונה ביקשה להיפגש עם ציפי לבני ואילו נתניהו ביקש להיפגש עם מדונה. חששנו מביזיון. דרך עליזה זאנה, דוברת הקבלה בישראל ובעיקר דרך גארי גינסברג, שהתקשר לראש הסגל של קלינטון, הצלחתי לדבר עם גיא עוזרי, המנהל של מדונה. לבקשתי, הוא הורה לעליזה זאנה להוציא הודעה שהוא, גיא עוזרי, ביקש את הפגישה ולא ביבי. 

הפגישה התקיימה בבלפור ביום שישי בערב,4.9, כרגיל שרה רצתה לע"מ וביבי לא. בסוף היה רק סטילס לע"מ ולא וידאו. יאיר רצה להעלות לפייסבוק שלו צילום, אבל זה לא חוקי עם לע"ם, אז הוא צילם את מדונה בסלולרי שלו. היא הסכימה בתנאי שלא יעלה זאת בפייסבוק.

שרה ממש התקרצצה על מדונה. כשמדונה רצתה ללכת, שרה הציעה לה שוב ושוב לעשות סיבוב בגינה, אבל מדונה פסעה לכיוון היציאה. בינתיים יאיר קספריוס (יועץ של נתניהו – ר.ד.)  נתן לצלמי הפפרצ'י לעמוד מול הכניסה לבלפור כדי שיצלמו את שרה מלווה את מדונה לרכב. שרה רצתה צילומים שלה עם מדונה, אבל מדונה חמקה במהירות במדרגות, נכנסה לרכב כבזק ושרה נותרה עומדת ברחוב ליד הרכב בלי תמונה עם מדונה. 

מבחינת צילומי לע"ם בפנים, הדובר של מדונה אישר רק פריים אחד בנאלי ולא אישר פריימים של הדלקת נרות. יצאנו מזה בשן ועין כי מדונה נפגשה פעמיים עם לבני וברור שהיא מעדיפה נשים מנהיגות ורק במזל השיגיונות של יאיר ושרה לא נגמרה בביזיון או השפלה של מדונה לביבי.

21-25.9.09 עצרת האו"ם, ניו יורק

עד לרגע האחרון לא ידעו אם יש פסגה משולשת עם אבו מאזן כי האמריקנים לחצו ולחצו אבל אבו מאזן סירב בגלל התנגדות נתניהו להקפיא התנחלויות.

אבו מאזן טס לירדן ולקהיר. בקהיר הודיע לעיתונות שלא יחל במו"מ עד שההתנחלויות יוקפאו. הנחתי שלא תהיה משולשת אבל במוצ"ש 19.9.2009 ב 23:00 התקשר אליי הדובר של מיטשל, ג'ונתן פרינס והודיע לי שתוך שעה הבית הלבן יוציא זימון למשולשת. האוזר (מזכיר הממשלה דאז, צבי האוזר – ר.ד.) התקשר אליי צוהל – "הנשר נחת". גם רה"מ היה מרוצה כי יש פגישה ללא הקפאה וללא תנאים מוקדמים (היו ימים שנתניהו ממש רצה פגישה עם אבו מאזן – ר.ד.).

נחתנו בשני בערב ולבני הזוג היה ערב פרטי. יצאו לבלות. זו תמיד הדרישה של שרה וכך גם הפעם. גיל שפר נרשם לתדהמתי כעוזר ליועץ התקשורת. עדנה חלבני הראתה לי ברשימות. ארי הרו הפחדן הזה הכחיש שזה כך. שפר לא נקף אצבע בתחום התקשורת. רק טיפל בגברת והלך לעשות שופינג בסנצ'ורי 21, ממש טיול על חשבון משלם המיסים.

רה"מ היה מבסוט מהפגישה (עם אבו מאזן – ר.ד.). נסענו לקונסוליה הישראלית בניו יורק כי זה המקום היחיד שבו הם חשו מוגנים מפני האזנות. עלינו לקומה העליונה לחדר ישיבות ליד חדרו של אסי שריב. ביבי שם לב שיש תמונות של רבין ושרון בחדר של אסי, אבל לא שלו ולא של פרס. למחרת שרה אמרה לי להגיד לאסי לשים תמונה של ביבי. ביבי איווט וברק היו מרוצים מהמשולשת. תחילת תהליך מדיני ללא תנאים מוקדמים ובטח ללא הקפאת ההתנחלויות. העיתונאים שאלו אם כופפנו את אמריקה.

משם נסענו למלון. נכנסתי לסוויטה של ביבי ואמרתי לו שאני מודאג ממה שיהיה מחר כתוב בעיתונים, כי שמעתי מאודי סגל ושמעון שיפר צלילים של נזיפה אמריקנית. ואכן הכותרות בישרו על פסגה קרה ועל נזיפה של אובמה בביבי ובאבו מאזן. האמריקנים סידרו את המשולשת כך שביבי ועבאס יושבים מקדימה כמו שני ילדים נזופים ואובמה עומד על פודיום מאחוריהם ונוזף בהם כמו גננת להתחיל לדבר.

מיד החלטנו לקיים למחרת כל יום רביעי סבב ראיונות לכל התקשורת הישראלית כדי להפוך המגמה. זו הייתה הצלחה כבירה. למחרת כל הכותרות היו על ההישג המדיני. באותו יום, יום רביעי, נאם אובמה נאום מצוין עבורנו באו"ם והזכיר את המילים "ג'ואיש סטייט", כלומר הכרה בישראל כמדינת הלאום של העם היהודי. הישג עצום לביבי. יום רביעי היה יום גדול.

אחת הסיבות שהנסיעה נחשבה למוצלחת וזה לא צחוק היא שהצלחתי להכניס גם את הגברת למהדורות. אחרי הנאום באו"ם ישבנו באולם D באו"ם. שרה קראה לי תוך כדי ואמרה שאיך זה שלע"ם לא צילמו אותה עם בעלה אחרי הנאום ההיסטורי באו"ם. הבנתי שאני בצרות. יצאתי לאודי סגל ואיילה חסון שהמתינו בחוץ, אמרתי להם שרה"מ ורעייתו ייצאו אליהם וניתן לשאול שאלה אחת גם את הגברת. לשרה אמרתי להגיד שהיא נרגשת וגאה בבעלה. וכך היה. הם רואיינו. גם כשהגענו למלון, לע"מ חיכו לנו במסדרון הקומה עשרים וצילמו את ביבי ושרה בחליפה ירוקה של מירב יוחנן כאילו זה באו"ם. שלחנו את זה לכל העיתונים תחת הכיתוב "בני הזוג נתניהו אחרי הנאום". ובא לציון גואל.

 

מחר יומן ניר חפץ – החלק השביעי

הכותרות:

מי קבע באיזה מקום תהיה שרה ברשימת המשפיעות ומי ראיין אותה לכתבה

ביבי לראשונה סבא, שרה מורה – לא לחגוג

אביה החורג של נועה מספר מה שרה עושה

שרה מורה לחפץ לתת לה להאזין לשיחה

שרה שורפת את חפץ בפני האב החורג

 

תגובות

תגובות

4 thoughts on “יומן ניר חפץ – החלק השישי

 1. העם משתקף דרך מנהיגיו,ואיזה מן עולם צפוי לנו.וגם הסכנה לישראל מזלנסקי

  מן הסתם משפחת נתניהו משקפת דברים לא נעימים על העם שבחר בהם.טוב אף אחד לא מושלם…
  בערך עוד 5 שנים(ענין של תוכניות החומש הסיניות).פלוס מינוס,אולי קודם אולי אחרי.ארצות הברית כבר תהייה פחות חשובה,יעבדו יותר עם יואן סיני .וסין תהייה המדינה הכי חזקה בעולם.
  אז כל נושא ארצות הברית פחות יהיה דרמטי לישראל.
  באופן מוזר הקפיטליזים הסיני יהיה מאוד דומה לזה האמריקאי.
  *כדאי ללפיד לנתק כל קשר עם זלנסקי,פרויקט זלנסקי ואוקראינה זו יצירה של ארצות הברית ,והאיחוד האירופאי("שילחמו ברוסיה עד האוקראיני האחרון"-לא פחות ..).אז אוקראינה לא תנצח את רוסיה.
  וגם אם ישראל מוכנה לעימות עם אירן,אין לערבב בשר וחלב.אירן זו אירן ואוקראינה זו אוקראינה.יפה ששולחים סיוע הומניטרי.אבל אסור לישראל לשלוח לשם נשק!במקום לסיים את המלחמה זה מאריך אותה!
  בכלל לא כדאי להאמין לשקרן כמו זלנסקי,מבחינתו בשניה הראשונה שהוא יכול הוא ידפוק את ישראל(לא משנה כמה סיוע תתן להם).כלב נשאר כלב

 2. הרפורמה שפוטין רצה לעשות בתעשיית האלקטרוניקה הרוסית(ולא נעשתה)

  הרעיון של פוטין היה לקדם את תעשיית המקרואלקטרוניקה הרוסית.
  עיקרי הרפורמה היו:
  ייסוד מאגר לאומי לשבבים/מוליכים למחצה (שישמרו בתנאים טובים לזמן ארוך).
  ייסוד מערך בדיקה לאיכות השבבים המיובאים,ולא לעבוד עם ספקים של מוצרים פגומים(שהיבואן יבדוק לפני שהוא שולח,גם כך המחיר גבוה).
  עידוד מחקר ויצור נסיוני של מוצרים חדשים ומתקדמים ברוסיה.
  חלק מהתמריצים:התחייבות לרכוש כמות גדולה למאגר הלאומי למוצרי אלקטרוניקה.הלוואה בתנאים מצוינים שתוחזר כשיהיה מוצר.תמריצים לחברות רוסיות שייצרו ציוד (פוטוליטוגרפיה)לתעשיית השבבים הרוסית.
  מרכזי הדרכה והכשרה למהנדסים.תוכנית לקליטת מומחים ומהנדסים מחו"ל.רכישת ידע בחו"ל.
  פנייה ליצרני האלקטורוניקה ברוסיה,ולנסות להבין מה מפריע להם?ואיך אפשר לעזור להם?
  למה זה לא קרה? או שבמהלך העבודה השוטפת הענין ירד מסדר היום.או שהיתה סוג של בעית תקשורת.בפועל כלום לא קרה שם

 3. הדרך הכי טובה של סין לבנות רכבת מהירה ברוסיה

  אם סין רוצה לבנות רכבות מהירות ברוסיה.
  אז כדאי להם לפתוח חברה בת ברוסיה-"פלקון סוקול 350".
  במידה והבלמים,המפרקים,ומערכות האיורור ייוצרו ברוסיה.בהדרכה סין,אז ממשלת רוסיה תרגיש מחוייבת לנושא.
  הסינים יכולים לשתף פעולה עם:המכון לטכנולוגיה תרמית במוסקבה(מי שבנה את מונורייל מוסקבה)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.