יומן ניר חפץ – החלק השביעי

| 22 באוקטובר 2022

הכותרות:

מי קבע באיזה מקום תהיה שרה ברשימת המשפיעות ומי ראיין אותה לכתבה

ביבי לראשונה סבא, שרה מורה – לא לחגוג

אביה החורג של נועה מספר מה שרה עושה

שרה מורה לחפץ לתת לה להאזין לשיחה

שרה שורפת את חפץ בפני האב החורג

1.9.2009

50 המשפיעות של ליידי גלובס

הבקשה של ורד רבלין רמון (עורכת ליידי גלובס באותה תקופה – ר.ד.). התנאי שהציבה שרה –  להיות מקום 8 ברשימה. אני כתבתי עבורה את הטקסט, בתיאום איתה, כלומר תוך כדי שאני מקריא לה את השאלות ומדובב אותה. אני בחרתי עבורה את אביבה שליט כאשת השנה. ביבי אמר שזה גאוני. זה יצר קשר בין שרה לבין אביבה, מאוחר יותר. בראש השנה שרה התקשרה אליה ואיחלה לה חג שמח ביוזמתי.

30.9.2009

לידת הבן של נועה נתניהו רוט וסיור גיבוש הלשכה בעיר דוד

הימים ימי דו"ח גולדסטון. ב 2.10 תיפול ההכרעה בז'נבה במועצה לזכויות אדם של האו"ם. מאבק מדיני של ביבי כדי שהמועצה לא תאמץ את הדו"ח ולא תעביר אותו למועהבי"ט או לעצרת האו"ם. כל אנשי המקצוע סקפטיים, בייחוד ממשרד החוץ, אבל ביבי נחוש ובסוף מצליח. ביום חמישי בלילה הילרי מעדכנת את ביבי בטלפון שאבו מאזן הנחה את פקיסטן – שהגישה את ההצעה למועצה לזכויות האדם – למשוך את ההצעה. הישג מדיני ענק לביבי. אבו מאזן סופג ביקורת אדירה. 

ביבי ושרה היו אמורים להצטרף לארוחה של הלשכה בעיר דוד אבל אז מתברר שבתו הבכורה, נועה, נכנסה לחדר לידה ב"שערי צדק" ויש עילה אמיתית לאי הגעתו. כאן מתחילה סאגת שרה. היא מתקשרת אליי ונותנת לי הוראות להנמיך פרופיל. היא לא רוצה חגיגה סביב זה. היא אומרת שחגיגה תהיה רק כשיוולדו לה נכדים מיאיר. היא אומרת לי לא לדברר שום דבר בקשר לזה, חוץ מדבר אחד: להגיד שלמחרת יום חמישי, 1.10, ראש הממשלה ורעייתו נסעו לבקר את נועה והרך הנולד בבית החולים. היא גם אומרת לא להגיד לעיתונאים שביבי נרגש, אלא שבסך הכול התקשרו לעדכן אותו שנועה ילדה והוא דיבר איתה בטלפון ביום רביעי בלילה ושמע שהכול בסדר. כמובן שלא עשיתי זאת, אבל כן אמרתי לעיתונאים שהלך לבי"ח עם רעייתו.

מספר שבועות לפני כן פרסמה ליאורה גולדברג במעריב שביבי הופך להיות סבא. כבר אז שרה תדרכה אותי לא לשתף פעולה עם אייטמים על נועה כדי שלא תהיה לזה חשיפה גדולה.

יום אחד אני יושב בבלפור עם שרה וביבי. פתאום מקבל סמס שדורון הרן, אבא חורג של נועה, מחפש אותי. הראיתי לשרה הסמס והיא אמרה "אני רוצה להיות על הקו ולהאזין בשקט לשיחה". ניסיתי להתחמק אבל היא התעקשה: "אם אתה לא נותן לי להאזין, אל תקיים את השיחה".

ניסיתי למשוך זמן אבל היא צלצלה אליי מספר פעמים, עד שלבסוף נשברתי. זה היה ביום שישי בצהריים. נדמה לי שביבי היה בניחום אבלים בזכרון יעקב אצל אבריאל מהמל"ל (אבריאל בר יוסף, סגן ראש מל"ל – ר.ד.). שרה הייתה בבית בקיסריה. אני ירדתי לחנייה במשה סנה, דיברתי עם דורון הרן בדיבורית ברכב שלי והסלולרי שלי היה פתוח עם שרה והיא שמעה את הקולות. דורון הרן לכלך עליה קשות. סיפר איך היא מונעת שנים מביבי להיפגש עם נועה. סיפר על מצב נפשי לא קל של נועה. סיפר על קמצנות חולנית של שרה. אני עניתי לו ששרה מתייחסת אליי מקסים ושכדובר של רה"מ אני מסתייג מדבריו. ביקשתי ממנו לפי הנחיה מוקדמת משרה שלא ישוחח עם עיתונאים. הוא אמר שזו בדיוק הסיבה שחיפש אותי. לדבריו, הוא רצה להגיד לי שלא אשתף פעולה עם עיתונאים לגבי הלידה המיועדת של נועה כי נועה במצב לא קל. אמרתי לו שכך אעשה ושזו גם מדיניותו של רה"מ לשמור על פרטיות.

אחר כך כשסגרתי את הטלפון איתו, שרה קיללה אותו וסיפרה שמשפחת הרן ונועה מחקו אותה כי פעם בניו יורק אחרי שביבי קנה לנועה בגד חדש והוא התלכלך, אז נועה רצתה שביבי יקנה לה שוב חדש ושרה "העזה" להציע שיכבסו הבגד וישימו במכונת ייבוש. היא טענה שכל שנה הם רוצים לחגוג לנועה יומולדת אבל נועה מסרבת ורק בשנה שעברה בגיל 31, היא כן הסכימה והם חגגו לה. כמו כן טענה שרצתה בקשר בין יאיר ואבנר לבין נועה, אבל נועה לא רצתה. מה שכן, שרה הודתה שהיא לא מאפשרת לביבי לפגוש את נועה במשרד, אלא רק בבית, בנוכחות שרה. שרה אומרת שנועה לא רוצה לבוא אליהם הביתה, אלא רוצה לפגוש את אביה במשרד, לבד וזה לא בא בחשבון מבחינת שרה. 

לאחר הלידה פרסמה ליאורה גולדנברג שביבי הפך לסבא. שרה שוב התרגזה. בייחוד מרגיז אותה שמופיעות תמונות של מיקי הרן (אישתו הראשונה של נתניהו – ר.ד.). גם הפעם היא אמרה כמה שמיקי מכוערת ומקומטת ואחר כך שלחה אותי להתקשר לליאורה. אמרתי לליאורה ששרה מבקשת לא לתת חשיפה גדולה לברית של הבן של נועה. התביישתי, אבל לא הייתה לי ברירה.

באותו יום סיפרה לי שרה שאחרי השיחה עם דורון הרן, שכאמור היא האזינה לה ברשותי, נשלח עו"ד דוד שימרון לשיחה נוקבת עם דורון הרן כדי להזהירו שלא ילכלך על שרה. לדבריה, השיחה בין שימרון להרן התקיימה בקפיטריה של בריכת האוניברסיטה העברית. שרה אמרה שאין סיכוי שהרן ילכלך עליה באוזני עיתונאי כי הוא קיבל אזהרה חמורה. היא אמרה ששימרון השתמש בכל מה שאמר לי דורון הרן, כלומר הם "שרפו" אותי אצלו לתמיד.

מחר יומן ניר חפץ – החלק השמיני

הכותרות

קלטת שליט הגיעה – שרה דואגת לקרדיט

מילצ'ין סוגר עם אדלסון שלא ידפיסו יותר מדי גיליונות

פגישה מוצלחת עם אובמה מתוארת כ"זובור"

אלון פנקס ושי בזק – אאוט

ביבי מעביר מסר לנוני דרך חפץ

תגובות

תגובות

One thought on “יומן ניר חפץ – החלק השביעי

  1. על קשרי ברזיל ורוסיה(פוטנציאל שלא ממוש)

    הרעיון הרוסי הוא לייבא בוקסיט מברזיל.לנמל בשפך נהר יניסי (הקוטב הצפוני).ולהפיק ממנו אלומנים בעזרת אנרגיה מאחד הסכרים ההדרואלקטריים הגדולים בעולם(סכר שעוד לא קיים).על נהר הטונגוסקה.כשרכבת (שגם לא קיימת עדיין).תפיץ את האלומנים הזה לשווקי העולם.אז הפוטנציאל הרוסי הוא ענק.אבל קשה להגיע להשגים כשההשקעה כל כך יקרה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.