יומן ניר חפץ – החלק השמיני

| 23 באוקטובר 2022

הכותרות

קלטת שליט הגיעה – שרה דואגת לקרדיט

מילצ'ין סוגר עם אדלסון שלא ידפיסו יותר מדי גיליונות

פגישה מוצלחת עם אובמה מתוארת כ"זובור"

אלון פנקס ושי בזק – אאוט

ביבי מעביר מסר לנוני דרך חפץ

קלטת גלעד שליט, 2.10.2009

חגי הדס (המתווך הישראלי לשחרור גלעד שליט באותה תקופה – ר.ד.) יצא בשעה היעודה מהקריה לירושלים. הביא לרה"מ את הקלטת. רה"מ התקשר לנועם שליט ודיברו.

נועם ביקש שהקלטת תפורסם לציבור. רה"מ הסכים. שרה התלוננה בשיחה טלפונית איתי, בעודנו יושבים בחדר של ביבי ומחכים שמשפחת שליט תצפה בקלטת – שכל הקרדיט זורם לחגי הדס ולא לבעלה ולכן יצאתי החוצה לתקשורת במגרש החנייה וקראתי הודעה בשמו של ביבי. היא אמרה את זה גם לביבי והוא מיד הסכים.

10.10.2009, 17:45 שיחה טלפונית עם מילצ'ין

מילצ'ין מספר ששוחח בניו יורק טלפונית עם הג'ינג'י ועם אשתו (שלדון אדלסון, הבעלים של ישראל היום ואשתו, מרים אדלסון, כיום הבעלים של העיתון, אחרי פטירתו של שלדון – ר.ד.). לדבריו הם התחייבו בפני מילצ'ין להוציא מהדורת סופשבוע בתפוצה של 85 אלף עותקים לאחר שביבי דיבר עם הג'ינג'י בעניין. כך אמרו למילצ'ין. מילצ'ין שאל למשך כמה זמן יגבילו את עצמם ל 85 אלף עותקים והג'ינג'י אמר "שנים".

כמה דקות אחר כך התקשרה אל מילצ'ין מירי (אדלסון) ואמרה שזה קשה לה, כי זו החלטה לא כלכלית ומפני שהיא מתנגדת ל"בלאק מייל" כהגדרתה. אבל הם נתנו מילה ויעמדו בה בתנאי שלא תהיה אף מילה רעה על ביבי ועל משפחתו ועל הנשיא. מילצ'ין שאל מה הקשר לנשיא והיא אמרה שהם אוהבים אותו. מילצ'ין אמר לי שזה מוזר כי בעבר הם שנאו את הנשיא ועכשיו הם פתאום אוהבים אותו, כנראה בגלל שהוא משתף פעולה עם ביבי (אני מניח שמדובר בנשיא פרס ולא בנשיא אובמה – ר.ד.). 

מילצ'ין ביקש ממני להגיד לביבי שהוא בעצמו צריך לשמוע את ההתחייבות הזאת וביקש ממני כביכול בתיאום עם נ', (אני מניח שמדובר בנוני מוזס, שאפילו ביומן פרטי, מכונה באות ראשונה, כשמדובר בהקשר בעייתי – ר.ד.) להעביר המסר לביבי. 

באמצע השיחה עם מילצ'ין, ביבי התקשר ואמרתי לו כדי שמילצ'ין ישמע שאני בשיחה עם מילצ'ין ושהוא מעדכן אותי בדברים שצריך לדבר עליהם מחר, לא בטלפון. כמובן שאין לי שום כוונה לדבר על זה עם ביבי. אינני מתכוון להתערבב בשום צורה בכל הפרשה הזאת!!! (זה בעצם הגלגול הראשון והמאוד אותנטי של תיק 2000 – ר.ד.)

8-11.11.2009 טיסה לוושינגטון, פגישה עם אובמה בבית הלבן

כשביבי יצא מהפגישה הוא ממש הגיח מולי וסינן בלחש בין שפתיו "היה פיצוץ". הוא היה מאושר. בחדר במלון הוא היה באופוריה. אמר שהקרח נשבר, שהייתה שיחה מצוינת. עד שהמראנו ונחתנו בפריז לפגישה עם סרקוזי, שיפר פרסם שהייתה פגישת זובור וכל התקשורת הישראלית נהתה אחריו כמו עדר, זאת בניגוד לרוח האמיתית של הפגישה. 

ביבי איבד קור רוחו. בדרך משדה התעופה הוא נזף בי שאני כביכול לא יוזם. הזכרתי לו שזה סיכום של דרמר עם שפירו (האיש של אובמה – ר.ד.) לא לדבר ושהוא עמד על כך שאשתוק, אבל זה לא עזר. כשהוא רוצה למצוא אשם, אין מה לעשות.

הפגישה עם סרקוזי אחה"צ ביום רביעי 11.11 מאוד מוצלחת. שעה וחצי הם דיברו על הכול. ביבי הסכים שסרקוזי יתווך בין ישראל לסוריה. הוא מעדיף את צרפת על פני תורכיה כמתווכת (היו ימים: ביבי רצה מאמץ תיווך מול סוריה של בשאר אסד – ר.ד.).

29.11.2009

אלון פנקס ושי בזק יורדים מסדר היום של ישיבת הממשלה

בדרך לירושלים בבוקר מתקשר צביקה האוזר. מספר לי שביבי צלצל אליו בשבע וחצי בבוקר ונזף בו מדוע שי בזק (לשעבר דוברו של נתניהו שיועד לתפקיד דיפלומטי בשירות החוץ – ר.ד.) ואלון פנקס (יועד אף הוא לתפקיד דיפלומטי – ר.ד.) על סדר היום של הממשלה בלי אישורו. האוזר סיפר שברקע שמע את שרה נותנת הוראות לביבי בעניין זה. האוזר אמר לי: "היא ראש הממשלה".

האוזר הוריד הנושא מסדר היום. איווט הגיע עצבני לישיבת הממשלה. ישב איתי בפינת התה ואמר לי שהוא כבר מכיר את התופעה הזאת ששרה שמה וטו על מינויים. הייתה לו שיחה קצרה, כעוסה, עם ביבי והמינויים ירדו מסדר היום.

17.12.2009

מסר מביבי לנוני

ביום שלישי 15.12 ביבי קרא לי לחדרו וביקש שאלך לנוני ואעביר לו מסר בקשר להצעת החוק שמתגבשת בכנסת נגד העיתון "ישראל היום".

ביבי אמר ששלדון רואה בזה חציית קו אדום ושהוא יכול להדפיס 600 אלף עותקים ואפילו מיליון. לא כדאי להיכנס איתו למלחמה. עוד אמר שגם הוא לא יסכים לחטוף מנוני כמו בקדנציה הקודמת ולהבליג. הפעם לדבריו, הוא יפעל והמצב שלו הוא לא כמו שהיה פעם – אמר ולא פירש.

עניתי לו שאני לא רוצה להיות במשחק הזה של הטייקונים כי אני בורג קטן שם, אבל אם הוא רוצה שאעביר מסר מפורש, שיגיד לי מה לומר. אז הוא ענה שהוא רוצה שאלך לנוני ואשאל אותו "האם יש טעם שביבי ינסה לייצב את המערכת?". אמרתי שאעשה זאת, אבל בליבי לא הייתי שלם עם זה. החלטתי להמתין ולא ללכת.

ביום רביעי בבוקר, 16.12 שרה התקשרה אליי ואמרה שהיא מבינה שאני הולך לשליחות. עניתי שאני רוצה לדבר איתה קודם. בצהריים התקשר ביבי ואמר שקודם אעבור אצלו. כשהגעתי ב 15:30 ללשכה, שלחו אותי לבלפור לשרה. ישבתי איתה וקיבלתי הוראות מדוקדקות מה לומר לנוני. אמרתי לה שאני לא רוצה לשחק במגרש הזה, אבל אני כן מוכן ללכת בשליחות שלה. היא אמרה שאגיד לנוני שהם יכולים לבקש משלדון להפחית תפוצה בסוף השבוע. רשמתי על בלוק נייר צהוב ונסעתי לביבי ללשכה.

כשנכנסתי אליו הוא נבהל ממה שהקראתי לו מהבלוק הצהוב ואמר שלא אגיד לנוני מה שאמרה לי שרה. הוא לקח את הניירות שלי וגרס אותם. אמר לי רק להגיד שהוא רוצה לפעול אצל שלדון להחזרת המצב לקדמותו ולייצוב המערכת. תיאמתי פגישה עם נוני למחרת בבוקר. בפגישה עם נוני הקראתי לו מדף את הנקודות שאמר לי ביבי. נוני ענה לי כדלקמן: "אני לא מבין מה זה ייצוב המערכת. תגיד לביבי שידבר ספציפית וקונקרטית. מה המשמעות של החזרת המצב לקדמותו? אני רוצה לדעת בדיוק למה הוא מתכוון".

כשיצאתי מנוני, ביבי צלצל ושאל אם נפגשתי. הוא ביקש שאעלה לירושלים לדווח לו, נסעתי לבלפור.

הצעתי לו שאולי יחייב את כל העיתונים למכור גיליונות סוף שבוע ולא לחלק בחינם. הוא אהב את הרעיון הזה.

מחר יומן ניר חפץ – החלק התשיעי

הכותרות

ביבי דוחה את עסקת שליט: "זו גם עמדת שרה"

היועהמ"שית במשרד רה"מ שוב מוטרדת – מתנות נעלמות

ארוחה ב 24 אלף דולר, אוכלים זהב מגורד

החשבונות מוחלפים ומיליארדר מסתורי משלם

פגישת "חיבוק" מאובמה

נתניהו נכנס לפגישה עם מזכ"ל האו"ם בלי חומר כתוב: המחאה של עוזי ארד

 

תגובות

תגובות

3 thoughts on “יומן ניר חפץ – החלק השמיני

 1. החוצפה של בוז'י הרצוג

  התפקיד של נשיא הוא סמלי,אין זה מתפקידו להמליץ על אחדות או ללקק לביבי.הרצוג הוא גם לא גוורם מוסרי או ערכי(הוא יודע לשתוק שזה נוח).אז יופי לו,אכשיו דווקא צריך שהוא יסתום

 2. על קוסמנאוט על הירח,וסוכנות החלל הרוסית

  רוסקוסמוס צריכה ליזום משהוא דומה ל"אגודת מאדים" שרוברט זוברין יזם .רק בכל הקשור לירח,האמריקאים הוכיחו שאפשר לנחות על הירח.עתה צריך את הציבור הרוסי לצד תוכנית הירח הרוסית(כי זה יקר,מאוד יקר)

 3. על מנת הקרב של צה"ל,ומחקר ופיתוח בענף המזון הישראלי

  אם צה"ל יזמין חטיף אנרגיה על בסיס חלבון משמרים,שקדים ,דגנים וקטניות. גם מנה שמבוססת על חלבון ספירולינה.
  בנוסף מזונות על בסיס פירות שנחשבים למיוחדים בישראל.
  כל המהלך הזה צריך להיות ביחד עם המכון הוולקני,החקלאים,ותעשיית המזון הישראלית.
  וזו תהייה עוד תרומה של צה"ל לחברה והתרבות הישראלית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.