השופט לפרקליטה: אתם באמת עומדים על הטיעון הזה? פרשת דב צור, הדברים שבאמת צריכים לתקן במערכת המשפט

יש לנו ב"מקור" ניסיון רב שנים בבקשות לבימ"ש להתיר שידור קטעי חקירה. בדרך כלל הפרקליטות מתנגדת לשידור. מעולם לא נתקלתי בנימוק כה מופרך כמו זה שהם השמיעו בדיון בבימ"ש סביב חקירותיו של דב צור, ראש עירית ראשון לציון לשעבר.
צור הסכים לשידור, התיק החמור שנפתח נגדו, התיק שהחריב את חייו ואת הקריירה שלו – נסגר עוד בטרם שימוע, אין שום סיבה שקטעי החקירות המצולמים לא ישודרו, אבל הפרקליטות התנגדה. מה הנימוק? תחזיקו חזק.

שידור הקטעים עלול לפגוע בפרטיות של צד ג'. מיהו צד ג'? במהלך החקירות אחד החוקרים (תומר בן דב – שאפו!) במחווה אנושית מרגשת, אפשר לצור העצור להתקשר לאימו בת ה 90, להרגיע אותה שהכול בסדר, שהבן יקיר לה, הכה מוצלח, שנעצר לפתע ב 4:00 בוקר, עדיין בסדר. בשיחה, האמא שואלת לשלומו של צור והוא מסביר שהכול בסדר. חתיכת חשיפה. לפי הפרקליטות, אסור לשדר את זה כי פרטיותה של האם, שבינתיים נפטרה, עלולה להיפגע. כן, כן. גם השופט עידו דרויאן התקשה להאמין. ברגע שהוא נכנס לאולם הוא שאל את נציגת הפרקליטות אם הם באמת עומדים על הטיעון המוזר הזה. "זה רק אחד משלל טיעונים", טענה הנציגה. 45 דקות לאחר מכן השופט כבר גלגל אותה מכל המדרגות והתיר את הקטעים לשידור (הערב ב"מקור" בערוץ 13 אחרי החדשות, הכתבה של אביעד גליקמן, עומר פייגל ושלי)
עיתוי מאוד מוזר לשדר את הכתבה על חקירתו של דב צור. אף אחד לא תכנן שזה ייפול בדיוק על יום השיבוש. צור מתנגד בכל ליבו לרפורמה המשפטית, גם אנחנו. צור יוצא לכל הפגנה. התנאי שלו לראיון הראשון, שהתקיים עוד לפני שיריב לוין הציג את המהפכה שלו, זה שהוא יוכל לדבר בעד הפרקליטות, בעד המשטרה, בעד הרשות השופטת. שמענו כבר תנאים קשים יותר.
למערכת אכיפת החוק שלנו יש פגמים. לדעתי, היא הרבה פחות פגומה ממערכות שלטון אחרות במדינה, אבל עשינו שורה של תחקירים שהאירו, לדעתנו, פגמים במערכת. פרשת ניסים חדאד, שהורשע במעשה סדום בתינוק בן שנה וחצי, ישב שנים בכלא עד שזוכה (מחמת הספק) בביהמ"ש העליון, בכיר משרד החוץ, שוקי גבאי, שזוכה מאישומים כבדים אחרי חקירה רשלנית, אשחר יגר, שהורשע באונס ועדיין יושב בכלא ויש עוד עשרה תחקירים לפחות. חלק מהפגמים חוזרים על עצמם באופן מצמרר במקרה של דב צור. מעצרים חפוזים מדי, שופטים להוטים לעצור, פרקליטות שגוררת רגליים שנים, מפחיד. אף אחד מהפגמים הללו לא ירופא על ידי המהפכה המשטרית. המהפכה של לוין מטפלת בבעיות של חלק מהימין, דרעי, גפני ונתניהו. לציבור הרחב היא רק תזיק.
אתמול קיימנו ראיון באולפן עם צור ובת זוגו, אריאלה ישראלי, שישודר אחרי הכתבה. לפני כן, אפשרנו להם לראות את הכתבה. בתום הצפייה, הרשיתי לעצמי לבקש מאביגיל קוש, עורכת המשנה שלנו, להיכנס לצלם אותם, בלי לבקש רשות מוקדמת. הייתה לזה סיבה. צור היה חשדן כלפינו לכל אורך הדרך. זה היה מוזר ומפתיע. הוא הודה בגילוי לב שחיפש בנרות מישהו שיהיה מוכן להתעמק בסיפורו, אבל איש לא רצה. "רק התוכנית שלך פנתה", הוא אמר "אבל לתוכנית שלך לא רציתי, כי חששתי ששוב תעשו תחקיר". את קטעי החקירות שרצינו לשדר, הוא לא הצליח לראות. לא רצה לחוות את זה מחדש. שלחתי לו, נזקקנו לאישורו ופשוט לא קיבלנו תשובה. הוא לא הצליח להביא את עצמו לראות. רק כשראה את הכתבה, נדמה לי, שסוף סוף הוא השתכנע שלא עבדנו עליו.
קטע הוידאו פה:
https://twitter.com/RavivDrucker/status/1633792337263337474

תגובות

תגובות

223 thoughts on “השופט לפרקליטה: אתם באמת עומדים על הטיעון הזה? פרשת דב צור, הדברים שבאמת צריכים לתקן במערכת המשפט

 1. כשרוצים לחזור לפעם,והם אומרים לנו שזה"כך בדמוקרטיות מערביות"

  פשיעה חמורה צריכה לקבל מענה מהיר.האם דב צור הוא סכנה מידית? ממש לא.אשר להפיכה המשפטית,זו תאפשר לבעל הכוח לפגוע במי שהוא לא אוהב(ערבים?שמלאנים? ג'ינג'ים?).למעשה "פיסקת ההתגברות "מבטלת את בית המשפט,זו זוועה לכל אזרח בישראל

 2. למה הודו לא תתחרה בסין ולא תהייה מעצמת על

  באינטרס ההודי זה לקבל גז זול בצינור מאירן ורוסיה.אבל למרות שפקיסטן היא מדינה עניה מאוד,העסקים עם הודו לא מספיק מושכים אותה(פקיסטן מפחדת מסנקציות אמריקאיות,אפילו שהסחר עם אמריקה לא הפך את פקיסטן לעשירה).מכאן שהודו לא באמת מראה איזו אסרטיביות או עוצמה בזירה העולמית

 3. על דור האוליגרכים הבא של רוסיה

  נראה שהממשל הרוסי מכין תוכנית הכשרה לדור חדש של אוליגרכים.גברים ונשים בגילאים 20-30 ,אנשים שמאוד אוהבים את רוסיה.יעברו תוכנית מיוחדת למנהל עסקים במסקבה.בוגרי הקורס יקבלו הלוואה בריבית אפסית,בפריסה נוחה להרבה שנים.והם יכלו לפתח עסקי נדל"ן,מכרות פחם,לפתוח מפעל,או עסק חקלאי.בליווי של הממשל הרוסי.בשנים הבאות לפחות חלקם יהיו מאוד עשירים.והם יכלו לפתח את ההיטק ,התרבות,והחקלאות ברוסיה

 4. ישראל צריכה למצוא את מקומה בגאופוליטיקה העולמית

  להיות בצד האמריקאי,זה כמו להיות בצד הרוסי(ארצות הברית ורוסיה מחקות אחת את השניה).וכל הגישה האמריקאית של " להעניש את ישראל",לא רומזת שיש ליחסים האלה אופק חיובי.
  אז אם כל האהבה או השינאה לישראל.בסוף יש אינטרסים,וצריך לבדוק עם מי אפשר לעבוד,ומה אפשר להשיג

 5. לסמוטריץ'אין ערכים,מדוע האמריקאים חושבים שהיחסעם איתם מבוססים על ערכים

  מבחינת מסמוטריץ מי שלא אומר אמן על כל שטות שלו הוא לא יהודי("אחים אחים,אבל תלכו לעזאזל").זה אדם דורסני שלא מאמין בדמוקרטיה.על איזה ערכים בדיוק הוא מדבר שהוא באמריקה?ומה לערכים יהודיים,והמוסר הנוצרי של אמריקה?

 6. נקודת מבט שונה לענת רוכבר מרום

  בעיקרון דוקטור רוכברג מרום טוענת שיש לשמר את הטרור האמריקאי בכל מחיר. דרך הרס היחסים בין סין ורוסיה.אז ראשית סין ורוסיה הם שכנות ויחסי מסחר ושיתוף פעולה בטחוני,זה הדבר הנכון וההגיוני בשבילם.
  אשר לטענה שלי על" טרור אמריקאי".פיצוץ נורד סטרים ,מעורבות בפוליטיקה של מדינות העולם(קלינטון אפילו התגאה בזה,שהתערב בפוליטיקה הישראלית).מימון כקבוצות טרור(מלחמתה בברית המועצות באפגניסטן).אז אפשר לטעון שגם רוסיה וסין נוהגות בשיטת הטרור האמריקאית,וזה כנראה נכון.אבל אין לתת כל כך הרבה כוח לגורם יחיד כמו ארצות הברית.
  המהלך העדיף,הוא יצירת כמה גושים.הגוש האמריקאי:שכולל איחוד של קנדה ארצות הברית ומקסיקו.איחוד של מערב אסיה(האיחוד האירופאי).רוסיה וידידיה,וכמובן סין ככלכלה הגדולה בעולם(לפי סוגים שונים של מדידות סין היא כבר הכלכלה הגדולה בעולם).ודרום אסיה עם הודו.
  בפועל יש את השפוטים של ארצות הברית(אירופה),והגוש הסיני רוסי.זה עולם קיצוני ואלים

 7. המסר של ביבי למפגינים

  למעשה ביבי אומר שהוא לא שומע את המחאה,זה לא מזיז לו.המפגינים צרכים להגביר את קולם,להראות לו שכן יש להם מה להגיד לו

 8. yanivmoyal@gmail.com'יניב מויאל

  תודה על הכתבה של דב צור
  אני עורך דין גם אני נעצרתי בדרך דומה עם חקירה הזויה בפרשת הבלוגרים אני יודע בדיוק איך הוא הרגיש נעצרתי ל 5 ימים ו נחקרתי כ שעתיים בלבד. גם במקרה שלי הייתה פרקליטה מלווה. למרות שהיה ברור מראש שאין כל עילה למעצר ואין לי מעורבות כל שהיא המעצר שלי יועד לכותרות בעיתון שנעצר עורך דין בשדה התעופה בפרשה. גם שם להב 433 שפועל לצורך כותרות, עיתון.
  מאז נאלצתי להפסיק לעבוד כעורך דין גם אני בפוסט טראומה ונאלצתי אף לעזוב את ישראל לגמרי. כיום מתגורר בפורטוגל
  אני עדיין בחרדות ממערכת המשפט והמשטרה בישראל.
  כמו שאמרתם ובצדק הרפורמה המשפטית לא תשפר שום דבר במערכת שצריכה שיפור. ביקורת על שופטים מושחתים כמו זה שבכתבה וכתבי אישום כנגד שוטרים שמגישים תצהירים כוזבים לצורך הארכת מעצר.

 9. טורקיה יכולה להיות יצואן המזון המוביל בעולם

  טורקיה יכולה להיות מובילה עולמית בכל הקשור לתעשיית החלב,הבשר,והירקות.יש בטורקיה אנרגיה זולה בסכרים הדרואלקטריים(כדאי להתמקד בחממות).השבחה וציוד מודרני יכולים להביא לשיפור דרמטי ברפת החלב.וכל גידול העופות יכול ללכת צעד אחד קדימה.יבולים גדולים יעזרו לטורקיה עם האינפלציה.והיצוא יביא צמיחה.כדאי לישראל להיות שותפה להצלחה הטורקית,ולהציע ידע וניסיון.בטח כשבמדינות עם חקלאות חזקה כמו רוסיה כבר לא רוצים בקשר עם ישראל

 10. לא מגיע לאוקראינה סיוע מישראל

  אוקראינה הורידה בשנות ה90 מטוס של אלעל.כך שהעם האוקראיני לא אוהד של ישראל.זה שזאב אלקין החליט שהוא אוקראיני,ולא ישראלי זו בעיה שלו.
  ביידן הוא רוצח(עד היום הוא גאה בהפצצת שגרירות סין,ביגוסלביה).ביידן גם היה אחד האנשים ששיקר לגולדה לפני מלחמת יום הכיפורים (מלחמה שנתניהו נלחם בה).כך שגם לביידן ישראל לא חייבת כלום

 11. המהלך הרוסי בשוק הסמים?

  נראה שברוסיה נבחן מהלך ,שבו יצרני וסוחרי הסמים ידרשו להפך ליצרני ומשווקי תרופות.תהיה תקופת מעבר"חברה אפורה",תדרש עבודה מול רשויות המס.הם ידרשו לעבוד ברובל דיגיטלי(שעוד לא קיים).
  מי שלא יעבוד מול הרשויות הרוסיות יענש בחומרה.
  אבל רוסיה היא מדינה שמרנית(הם תמיד אחרונים לזהות).ויותר סביר שהם ימשיכו כרגיל(עם כל הסבל שהמצב הקיים משמר)

 12. כשמפוצצים לידיד את צנרת הגז,ומאשימים את רוסיה.גם שתילת ראיות לא תעזור

  ארצות הברית שמחה על הרס תשתית הגז של גרמניה.ועתה היא רוצה לכבול אותה ל"גז החופש האמריקאי",האם לא היה אפשר להגיע להסכמה לרכישה של גז אמריקאי בלי טרור? בודאי (אנגלה מרקל הציע לרכוש גז אמריקאי במליארד דולר).האם הגישה האמריקאית של להאשים בהכול את רוסיה תעזור לה? ממש לא.כי המפסיד העיקרי מכל החבלה הזו הוא ידיד של אמריקה,רוסיה גם כך לא סופרת את ארצות הברית או אירופה,שיגידו מה שיגידו.ושישקרו לעצמם

 13. זה מה שיאיר לפיד צריך להגיד על ביבי

  ביבי הוא סדיסט אדם אכזרי וחסר מעצורים.שלא ראוי להנהיג את ישראל.זה מה שלפיד צריך לומר על ביבי(וזו גם האמת)

 14. גם איתמר בן גביר צריך לצאת נגד נתניהו

  נתניהו יוצר צבוע ומופרע מבן גביר.אז למה בן גביר נותן לביבי להוציא אותו כמטורלל? שבן גביר יגיד כמה ביבי פגום,זה יהיה מרענן .זה הדבר הנכון

 15. סין יותר ממוכנה לנפנף את ארצות הברית מישראל

  סין יכולה להביא צלינים למקומות הקדושים במקום תיירים אמריקאים.
  הדמוקרטיה והפוליטיקה של ישראל זה רק ענין של ישראל.סין תציע ידידות בכל מקרה.
  כסף סיני בישראל יותר טוב לסין.מדולר אמריקאי בישראל.
  ארצות הברית יכולה להסתפק באוקראינה,מבחינת סין יש עוד מדינות בעולם חוץ מאוקראינה

 16. למה שי ג'ינפינג לא ידבר עם זלנסקי

  נשיא סין לא ידבר עם זלנסקי,עד שאוקראינה לא תגנה את ג'ו ביידן על הפצצת שגרירות סין ביגוסלביה.
  אבל אולי אני טועה,וחיי סינים לא שווים הרבה לשי ג'ינפינג?(זלנסקי לא באמת חי כיהודי,ויש לו בוז עמוק לחיי אדם,ואין לו כבוד למתים.בוא נראה אם הסינים הם כמו האוקראינים)

 17. המהלכים הבאים של רוסיה?

  האם האו"ם יפסיק לקבל מימון ממדינות העולם,ויפול על תקציב הממשל האמריקאי? האם רוסיה תחיל סנקציות על בית הדין בהג? האם רוסיה תתחיל קמפין "בומרנג"(מה שלא נעים לך על תעשה לחברך)על ארצות הברית?
  כל התשובות נכונות?

 18. ימים יגידו, בד"כ, - מה שעוד לא אמרו (אבל יש כאלה שמתים חרשים)

  מה עם זדורוב? דרוקר כל כך להוט בעניינו וכאן אין כלום? מה שדרוקר צריך להסביר זה למה הוא חושב שהוא יודע יותר טוב מהשופטים ומאילנה ראדה. – בעניין הזה לא שמעתי אף מלה. – יהיה פוסט? (ובעניין הפוסט שכאן, – א. – אם נזכרים כל מיני תחקירים שנערכו אז למה הם לא מקושרים? (- ל-YouTube או לכל מקום אחר) – ו – ב. – בקשר לפגמים במערכת: לא יודע אם דרוקר יודע כמה זמן מוקדש כרגיל ע"י שופטים לדיוני-מעצרים, (- לדעתי כרגיל כמו דוכני-מזון-מהיר) וכמה שופטים דואגים או עלולים לדאוג לתחת שלהם: – אם שופט ישחרר אדם ואח"כ יקרה משהו כֻּלָּם יטענו שהכתובת הייתה על הקיר, – אבל אם ישב במעצר שלא לצרך לא יקרה כלום.)

  ועוד הערה אחת, – בעיני אילנה ראדה טובה יותר מהשופטים. ועוד דבר שדרוקר אולי לא יודע, – אפשר אולי להטעות שופטים שרואים אותך בחקירה בביהמ"ש – בפרט כאשר במערכת המעוותת שלנו הם כרגיל לא מעורבים בחקירה אלא צופים מהצד, – אבל כאשר אדם יושב בכלא עם עוד עשרות אסירים שחיים איתו יום יום, – זה סיפור אחר. – אם כל האגף משוכנע שהוא חף מפשע אני לא רואה אפשרות שזה מוטעה, – ואם קיימת כזו האיש צריך להיות אמן יוצא מגדר הרגיל, – ללא ספק. – שדרוקר יגיד בעצמו, – (!) יתכן שזדורוב כזה? תשתדל לזכר, – דרוקר, – אם אתה רוצה להיות רציני גם לזה צריך להתייחס.

 19. שיתוף הפעולה הסיני רוסי יכול ללכת צעד אחד קדימה

  אם באחד האיים/רכסים השקועים שבין איי מרשל להוואי.סין ורוסיה ייבשו אי באחד הקטעים הרדודים יחסית של האוקינוס השקט.באי החדש של סין ורוסיה,יבנה שדה תעופה,ונמל במים עמוקים.
  עתה יש להם נקודה נחמדה לשחק משחקים.אפשר גם לפתח את ענין השיגורים לחלל,אפשר לעשות בסיס יפה,עם עצי פרי טרופיים."אתר הנופש החדש,של צבאות סין ורוסיה"

 20. המאבק של ביידן בגזענות כלפי יהודים/יהודופוביה,לא יצליח

  היהודים הם חלק מהחברה שבה הם חיים.אם ארצות הברית סובלת.אז גם היהודים שלה סובלים.יש משבר באמריקה.מן הסתם צריך לעבור מדינה מדינה בארצות הברית ולהשקיע בתשתית(חשמל,מים תחבורה).לראות איך להביא צמיחה,איך להשקיע במחקר ופיתוח.אבל ארצות הברית יש לה מאות בסיסי צבא בעולם,לעולם נמאס להשתמש בדולר.וזה עוד בלי לדבר על מרחץ הדמים האוקראיני,כשארצות הברית דחפה את אוקראינה להתרסק על רוסיה.ולכן כשרע באמריקה(אסונות הטבע זו גם בעיה מדאיגה שם).אז רע לכולם באמריקה(גם ליהודים האמריקאים)

 21. מאוד חשוב לדמוקרטיה האוקראינית,שארצות הברית תזלזל ותשפיל את זלנסקי

  עתה באוקראינה נראה שזלנסקי חסין מביקורת(פשוט מפחדים ממנו).זה הזמן שארצות הברית תפגין זילזול ובוז לזלנסקי."הטרוריסט הקטן",או "הפושע הקטן שלנו".יכול להיות בטוי הולם לזלנסקי

 22. ביבי נבחר גם בעזרת ג'ו ביידן,אמריקה היא אויבת הדמוקרטיה

  כשלפיד היה דקה וחצי ראש ממשלה ג'ו ביידן שלח את השגריר שלו לדון עם ביבי מבלי להודיע לממשלה."ביידן אוהב את ביבי",ביבי מחניף לביידן בספרו.ועוד דברים שקורים מתחת לשולחן.אז כן רוב התקשורת הישראלית היא חלק ממערך התעמולה האמריקאי(משמאל: דמרקר,וגלובס,מימין: ישראל היום,וערוץ 14)

 23. המועמד של ביבי להחלפת גלנט,הוא מיכאל קלינר

  איך אומרים בסביבתו של אבא של יאיר נתניהו."ביבי הוא אפס מאופס,נתניהו הוא בושה למדינה".ואם ישראל מנוהלת בידי אפס שכל מה שמענין אותו זה להרוס את מערכת המשפט,אז קליינר נמצא שם כדי לגזור קופון

 24. למה אני מבין את מפלגת העבודה(למרות החולשה שלה)

  המולדת האמיתית של ביבי היא ארצות הברית("כשאני רואה את שער טיטוס ברומא,אני נזכר בכם.ביום יום אתם משעממים אותי").אז אפשר להניח שביבי שמח עם הזיכוי מחמת הספק של זדורוב(כי רוצחים שמסתובבים חופשי זה מפחיד,וביבי רוצה שיתוק של העם מפחד).אז אין מה לדבר עם ביבי,או אם על ההפיכה המשטרית שלו.ביבי מאמין לשקרים של עצמו

 25. על עתידו של נתניהו?

  נראה שבשלב כזה או אחר נתניהו יפסיק להיות ראש ממשלה.נראה שיש לו אזרחות אמריקאית(?)ישב לו נתניהו באמריקה,ולא יחזור עד שיתפרו לו חליפה משפטית לטעמו.ובנתיים ישראל תספוג את הבוז המצחין של נתניהו(אכן יהדות אמריקה זה לא משהוא להיתפאר בו).אבל ארצות הברית היא גם כך כבר לא המעצמה שהיא היתה

 26. הערכה על המצב באוקראינה

  כנראה שלאוקראינה יש 200 אלף חיילים הרוגים,מתוך צבא אוקראני של 400 אלף.ואם סופרים את וגנר אז כנראה לרוסיה יש חצי ממספר ההרוגים האוקראיני.
  בשטחים שרוסיה סיפחה יש ממשל צבאי,אבל האזור עובר שיקום במקומות שאין לחימה.
  אוקראינה היא מדינה שקיימת עוד מזמן ברית המועצות.הניסיון של הממשל האוקראיני והמערב,"להמציא את אוקראינה מחדש".מביא בהכרח להרס אוקראינה הקיימת.שיקום של אוקראינה,מחייב הבנה שיש באוקראינה אלמנט רב תרבותי(כולל רוסי).הכלכלה האוקראינית חייבת לשמור על קשרים עם רוסיה.וממשל שמאפשר מערכת חוק הוגנת(לא מושחתת).שמקדמת יוזמה פרטית,ועסקים קטנים

 27. המחקר שהממשל הרוסי צריך לעשות

  אם עמנואל מקורון יחליט שגוגל /יוטיוב צריך להפסיק לעבוד ברוסיה.השאלה היא איך רוסיה תיתן סיוע לאלפי היוצרים שפועלים על הפלטפורמה של יוטיוב וגוגל.יש רשתות רוסיות,אבל הם לא מקבלות חשיפה גלובלית.
  מן הסתם הממשל הרוסי יצתרך לבחון דרך יעילה להוריד תכנים שהוא רואה כלא הולמים.איך לתת לתחליף הרוסי חשיפה בן לאומית(יהיה צורך בחברות בנות בכל יבשת לפחות).איך מכניסים יוצרים וצופים מחוץ לרוסיה.ומודל לתשלום למפיקי התוכן(עוד דרך להפיץ את הרובל,או לקדם מסחר בן לאומי.למדינות הדולר,זה גם יכול להיות אטרקטיבי).האם רוסיה רוצה לעשות את המהפכה הזו?נראה שרק אם לא תהיה לה ברירה(המחקר צריך לעשות בכל מקרה. כחלק מאפשרות לתרחיש עתידי)

 28. להשתוללות האירנית יהיו השלכות מאוד קשות על אירן(אבל זה לעתיד)

  מן הסתם באירן יש איזה שיכרון כוח.אבל להשתוללות שלהם יהיו השלכות קשות מאוד(כנראה שכבר מ2026)

 29. ההתנהגות האמריקאית היא לא מקסימה,היא דוחה

  אם בהפגנות שקשורות לפוליטיקה הפנימית באמריקה.יניפו דגלי ישראל זה יהיה צורם,מביך,ולא קשור לענין(מגכיח את כל הנושא). מדוע אמריקה דוחפת את הדגל שלה לכל,ענין שלא קשור אליה?

 30. כשבכל ארוע פוליטי באמריקה יופיע דגל סין

  ממש כמו שבכל הפגנה בישראל משהוא בא עם דגל ארצות הברית.כך בקרוב בכל ארוע פוליטי באמריקה משהוא יבוא עם דגל סין

 31. אם זלנסקי ישפיל את ביבי הוא יקבל ממנו מה שהוא רוצה

  ביבי אוהב שבזים לו(לכן הוא מעריץ את אמריקה,שם יודעים שהוא כלומניק).אם זלנסקי ירק לביבי בפרצוף,אז הוא יקבל ממנו מה שהוא רוצה(אחרי הכול ביבי הוא תמיד אחרון לזהות,ואצלו יש רק אינטרסים ולא ערכים.כי ביבי הוא כמו אוקראיני אמיתי)

 32. זה מה שביידן אמר לביבי?

  האם ביידן אמר לביבי:"אתה נבחרתה רק בזכותי,דפקנו את לפיד.אכשיו אם זלנסקי רוצה הוא גם ינגב עליך את הרגליים.כי הפשע הקטן שלי ושל זלנסקי,היה התנאי שלי לעזור לך" אז אולי זו ספקולציה שלי,אבל די ברור שביבי מפחד מביידן

 33. כשהניו יורק טיימס הופך לכלי להפצת שקרים

  ארצות הברית יוצאת מהמזרח התיכון,ועל הדרך מפיצה שקרים.כשברור שארצות הברית "שורפת את המועדון",לפני שהיא מתנדפת מהמיזרח התיכון.והשקרים של הניו יורק טיימס הם עדות לכך.יהיה נכון לתבוע דיבה את הניו יורק טימס.אבל ישראל היא מדינה של אפסים.עם מנהיג מושחת בשם ביבי(שהוא האפס הכי גדול)

 34. איך אני מבין את קובי עוז

  אם ביבי הצליח להרכיב קואליציה למרות קופת השרצים הגדולה שלו.ודמוקרטיה תחת שלטון הליכוד ונתניהו נשחקת מהר.אזי העם החליט לבדוק איך בתחתית,לשיטתו של קובי עוז.האם כדאי להגיע לשם? ממש לא! כי חיי אדם הם קדושים,כי לא יכול להיות שראש ממשלה יהיה כל כך מנותק,ויגרום כל כך הרבה נזק. הכוח השלטוני הוא לא מוחלט.עצב וטראומה זה לא הדרך לחיות בה

 35. צריך להפסיק לשלוח נוער לפולין(בכלל עדיף לצמצם את הקשר עם פולין)

  פולין היא מדינה משמימה,מדינה שבה נרצחו יהודים.האם צריך לקחת נוער ישראלי וליצור לו תראומה,רק כי זה טוב לתיירות של פולין? ממש לא.לא מגיע לפולין שום יחס מיוחד מישראל.ישראל היתה ונשארה הפרייר של העולם,מדינה שכל העולם עושה בה מה שהוא רוצה

 36. בזכות זלנסקי לאירן תהייה בקרוב טכנולוגיה ישראלית,שתופעל כנגד ישראל

  זה ברור שאוקראינה היא לא מדינה שיש לתת בה אמון.אם אפשר אז שזלנסקי לא יכנס יותר לישראל לעולם.כי ביבי פחדן,והוא יתן לאוקראינה ואירן נשק ישראלי

 37. ביבי תשאר באמריקה שם הבית האמיתי שלך

  ביבי שונא את ישראל("אנחנו משעממים אותו").ביבי לעולם לא יגיד מילה רעה על הדיקטטור הגרמני שרצח יהודים במאה הקודמת("עזוב בו נדבר על המופתי").כמה חנופה לקבוצות הכי קיצוניות בפולין(למה מי זו הפולין הזו?בפועל מדינה חשוכה וקטנונית).עזוב תשאר באמריקה,שם הבית האמיתי שלך

 38. עיתונאי הוולסטריט ג'רנאל ממש לא הולך להשתחרר בקרוב

  אם ארצות הברית החליטה בטימטומה להשתמש בבית הדין בהג כלפי רוסיה(הרי קופת שרצים ענקית יש על המערב).כלומר בין הדין בהג הוא קישקוש תעמולתי של ארצות הברית.ואם ישות כזו אין לרוסיה מה לדבר בכלל."עיתונאי",אמריקאי שכזה צריך להבין.שברוסיה שום דבר הוא לא מקרי.
  ארצות הברית לחוצה(הם כבר מפמפמים בעיתונות החרדית"עיתונאי יהודי",כאילו שלמשהוא אכפת מה הדת של הפריר הזה)

 39. אפשר לבנות מנהרה בכל מקום,רוסיה מעדיפה בצדק גשרים

  בעיקרון גם מעל שבר טקטוני (נקודת מפגש רגישה לרעידות אדמה)אפשר לבנות מנהרה,נניח" גשר" תת קרקעי מעל לשבר הטקטוני.עם מרווח שוליים רחב לתזוזה אפשרית.אבל זה מיקר ומסבך את העבודה.ולכן גשר זה מהיר וזול יותר.
  אז אם רוצים אפשר לבנות גשר או מנהרה לסחלין(גם כסף אפשר לגייס ,ולממן ככביש אגרה.או מסילת רכבת כחלק מנמל פרטי).האם רוסיה פנויה לזה? כנראה שלא.
  אגב גם כור גרעיני אפשר לבנות באזור של רעידות אדמה.אבל צריך לבנות את זה מחוזק,ועם תוספות למצבי קיצון.ושוב מאז יפן,אף אחד לא מתלהב מהאופציה הזו

 40. למה ברוסיה מגדלים סויה,ובבלרוס לא

  בעיקרון אם היה חשוב לבלרוס לגדל סויה.אז הממסד שאמון על המחקר החקלאי שם.היה בוחן איזה 50 זנים לפחות של סויה בגן הבוטני שלו.ומבין הזנים שנתנו תוצאות טובות.לפתח את זני הסויה של בלארוס.אפשר גם לבחון את תנאי הקרקע,ואולי כדי להשיג חידקי קרקע טובים לפחות בהתחלה לשתול את ,חלקת הניסוי ליד אשחר ים(אובלפיפה/אובליפיכה).שגם היא ממשפחת הקטניות.רוסיה מצאה את זני הסויה שלה,כי היא רצתה לגדל סויה.זה ענין של החלטה.כמו שאיטלה מדגלת ג'מוסים(תאו,ליצור מוצרלה).וספרד לא מגדלת תאו.
  בכל מקרה התפרצות הר הגעש בקמצ'טקה ,כנראה השאירה אבק בשכבות הגבוהות של האטמוספרה.והקיץ אולי לא יהיה חם באופן קיצוני(יבולים טובים בכל העולם)

 41. ההשוואה בין צרפת לאוקראינה,זה עלבון לצרפת

  היו משווים בין צרפת לאוקראינה(בגודל,בחקלאות,באנרגיה).אבל צרפת היא מדינה סבלנית,לצרפת יחסים מאוד טובים עם השכנים שלה,צרפת ליברלית,צרפת משקיעה באזרחים שלה.ואוקראינה? אוקראינה רק רוצה כסף,רחמים,סימפטיה,אוקראינה היא מדינה מגוכחת,מדינה שרבה עם השכנים שלה,מדינה פנאטית,שבזה לאזרחים שלה,מדינה יהירה וטיפשה

 42. "מסמכי הפנטגון",זה שילשול מקושקש של התעמולה האוקראינית

  ממש כשהם עושים כבוד לאיזה נאצי אוקראיני.הם מפיצים את הנרטיב-"רוסיה זה דע"ש".בכל מקרה כנראה שלא ישאר כלום מאוקראינה(לפחות כמו שאנחנו הכרנו אותה)

 43. כל מדינה היא יחודית,לא שווה לרוסיה להשוות דוב לדרור

  לא ברורה לי האהדה של פוטין לביבי(מה יצא לו מהאבו נפחה הזה?).לרוסיה יש עסקים עם העולם הערבי,וגם קצת עם ישראל.זה נחמד,מה שווה לרוסים הביבי הזה? מה אכפת להם מלפיד המתלהב הזה? בסוף לישראל יש את ההסטוריה שלה ואת הדגשים שלה.לא כל המדינות חייבות להוית דוב רוסי,או נשר אממריקאי.מזה שישראל חלשה,ומונהגת בידי שקרנים חסרי כישרון.לא עוזר לא לרוסיה ולא לארצות הברית

 44. על פוטין

  בסופו של דבר פוטין ניסה להימנע ממלחמה באוקראינה(הסכם מינסק,קוים אדומים-שהיו אמורים לסמן למערב את גבולות הגיזרה).מול היהירות האמריקאית הוא עשה הכי טוב שאפשר.
  ההשוואה של פוטין לסטלין היא לא הוגנת.כי פוטין הרבה יותר חכם ויעיל מסטלין.הדרך של פוטין להתמודד עם הסנקציות(ובסוף כל האחריות היא על הנשיא)תילמד בבתי הספר לכלכלה.אפשר לומר שהמלחמה הזו היא הפרידה של רוסיה מהמאה ה20.המשבר בארצות הברית לא קשור לרוסיה או לסין.כי לפעמים מדינות מאבדות כיוון(אולי בסיטואציה אחרת מיכאל ג'רבצוב היה מנהיג אחר לגמרי).רוסיה היא מדינה שיש כיוון משלה,ורעיונות משלה.וזה בסדר

 45. חבל שהרוסים והאמריקאים לא משפילים את זלנסקי

  ישראל עזרה לאוקראינה במלא דרכים,ועדיין זלנסקי הפיץ את השקר-"שהמוסד תכנן הפיכה בישראל".אז זלנסקי הוא בושה לכל היהודים.וישראל צריכה לנתק כל קשר עם אוקראינה.חבל שרוסיה וגם ארצות הברית לא אומרות את זה בקול

 46. נראה שSinopec הסינית תפעל בתחום האקולוגי ברוסיה

  כנראה שSinopec (חברת פטרוכימיה סינית)תפעל בטיפול בפסולת ואשפה,ברוסיה.בעיקר ביצור דלקים מאשפה(פירוליזציה/פיצוח).ויצור חשמל משרפת אשפה.הרעיון הוא ,שהסינים יבנו מפעל שעובד(מדובר במפעלים יקרים,בעיקר בכל הקשור ליצור דלקים).ורוסיה תקבל שליטה על המפעל ברגע שההשקעה תוחזר.נבחנת גם הקמת מטמנות/מזבלות מודרניות שינצלו גז טבעי,שנוצר מפרוק אשפה.נראה שברוסיה שוקלים בניית תאגיד יחודי לכל נושא האשפה והפסולת ברוסיה.אבל בנתיים עוד אין פעילות,או מימון רוסי או סיני

 47. אין מה לדבר עם ביבי("כל האורות דולקים,אבל אין אף אחד בבית")

  ביבי לעולם לא יקח אחריות,נתניהו יאשים כל טוקבקיסט הכי קטן בקשיים שלו,אבל לא יכיר בכישלונות שלו.
  בקיצור עוד מעט הוא גם ישכב על הריצפה במשרד ראש הממשלה(כמו ילד בכיין,בחנות ממתקים.שלא קנו לו סוכריה).בקיצור זה כבר יותר ממביך,"אכשיו הוא גם ינקום בגלנט".די מספיק כבר יא אפס

 48. זלנסקי מביך ומשפיל אנשים,לכן הרוסים לא ידברו איתו

  אין לרוסיה אמון בזלנסקי,לא נראה ששווה לפוטין לבזבז עליו זמן.לא ממש ברור מה יקרה עם אוקראינה( כנראה שלאף אחד גם לא אכפת).בכל מקרה שלום באוקראינה,יקרה אחרי שזלנסקי לא יהיה יותר בשילטון

 49. גלי צה"ל לא יכולה להמשיך כמו שהיא בדמוקרטיה

  הפיתרון הנכון בכל הקשור לתחנת הרדיו הצבאית בישראל.הוא להעביר אותה לאחריות מרכז השילטון המקומי בישראל.ולהצמיד אותה לבית ספר לתקשורת,או לאוניברסיטה.
  צבא זו זרוע שילטונית שמופקדת על ביטחון.לא צריך להיות לה עדיפות על פני זרועות שילטון אחרות.אולי ללפיד יהיה אומץ לשנות .לא נראה שיש בשילטון הישראלי,הנוכחי. נכונות ללכת בנתיב של חיזוק הדמוקרטיה

 50. ביבי יהרוס את הדמוקרטיה,הוא ממש לא יחזק את ישראל

  זרועות הממשלה צריכות להיות מקצועיות,עצמאיות ולא פוליטיות.
  אם לממשלה יש יעדים,אז זרועות הממשלה מישמות את היעדים לפי החוק הישראלי.
  אפשר לזהות שלושה גורמי כוח פוטנציאלים(בפועל יש רק כוח אמיתי אחד בישראל-הממשלה.ישראל היא אולטרה ריכוזית)אז השלטון המקומי,והנשיא אמורים לאזן את הממשלה.בפועל זה לא קורה,וגם האופוזיציה לא מצליחה לדלל את ריכוזיות הממשל הישראלי

 51. הביקורת ברוסיה על האנטישמיות באמריקה

  עיתונאי אמריקאי נאשם ברוסיה בריגול.האמריקאים מתכחשים אליו,"הוא יהודי,שישראל תשבור את הראש עם זה".כלומר ארצות הברית לא תגן עליך עם אתה יהודי.
  נוסיף לזה את השקרים שאוקראינה מספרת על ישראל("מסמכי הפטנגון",שלמעשה משתמשים בידע נכון בחלקו כדי להפיץ שקרים נוחים לאוקראינה)

 52. סנקציות לא יעבדו יותר,הכלכלה העולמית עומדת בפני שינוי ענק

  באותו אופן שרוסיה מיצרת אינסולין,היא יכולה לייצר קפאין.
  ברמת העיקרון אפשר לקחת גנים ממנגו פראי(פרי שמכיל תרכובות דומות לדלק),להנדס חיידקים רלוונתיים עם גנים רצויים מפרי הבר.ואפילו אם תגדל את החיידקים על זבל,אבל בטמפרטורה אידיאלית להם, הם משגשגים.מה שנותר הוא להפיק את הדלק הרצוי.
  אז תגיד אי אפשר לגדל בננות ברוסיה,אבל אפשר לגדל בננות בהרבה מדינות אחרות.ובשיתוף פעולה של משקיעים מקומיים ורוסים,לספק בננות לרוסיה.
  נוצר מצב שארצות הברית מנסרת את הענף שהיא יושבת עליו.הדולר כבר לא כזה תמים.הסנקציות מוציאות את המערב משווקים ענקיים(בידוד עצמי,"אני ישב לבד בחושך,רק לא רוסיה").
  מה שנותר לרוסיה זה לפתח את עצמה,צפון קווקז עני? בהחלט אפשר לבנות מפעלי רכב בשיתוף משקיעים אסייתים(ונראה שלבסוף לאחד אותם לקבוצת רכב חזקה).
  אנשים מוכשרים עוזבים את רוסיה? אז זה נותן היזדמנות לאנשים מהפריפריה,ולצעירים.אפשר גם למשוך אומני אנימציה יפנים(שכר טוב וכבוד יעבדו),ולפתח עוד אפשרויות בעולם המדיה הרוסי.מובן שסין גם היא פותחת הרבה אפשרויות לרוסיה

 53. על תרופה לרעלן הManchineel Tree

  Manchineel הוא עץ רעיל ממרכז אמריקה.היחידים שיכולים לאכול מהפרי שלו הם צבי גלפגוס וכמה סוגי איגואנות(לטאות).יש לבחון את חידקי המעים/צואה שלהם.ולבודד את אלו שאחראים לפרוק הרעל .עתה יש לבודד ולסנתז את החלבונים והאנזימים שאחראים לנטרול גורם ההרעלה.קשה אך אפשרי

 54. על אסטרטגיה מחקרית בפיתוח נסיוב לרעל החזק בעולם

  זרעי צמח הקיקיון מכילים תרכובת שמפרקת תאים.רעלן זה נהרס בעת יצור שמן קיק.שמן זרעי הקיקיון משמש בתעשיה.אם מבודדים רעלן קטלני מהצמח הזה,יש לבחון את הרעל מול מליארדי חידקים שונים(מי ביוב מכילים יצורים שונים ומשונים).מבחינה סטטיסטית יהיה וירוס /חיידק /פטריה שיש לו עמידות.אז יהיה צורך להבין את המנגנון שלו להתגונן.
  בחומר רדיואקטיבי סופר רעיל(נניח קליפורניום).יהיה צורך למצוא חומרים שמשקמים את התא,יהיה צורך להבין את מנגנון השיקום/ריפוי של התא והגוף.רמז ניתן למצוא במחקר שנעשה באמריקה(שאובמה השקיע במחקר ופיתוח).במחקר האמריקאי נמצאה דרך להחזיר לחיים תאי מוח של חזירים,שהיגיעו למעבדה מבית המטבחיים.חבל שלמחקר פורץ הדרך הזה לא היה המשך,או תקציב

 55. על אוקראינה

  הפניה של אוקראינה לטרור מסמנת את כשלון אוקראינה בשדה הקרב.
  לאחר שרוסיה תשיג את מטרותיה(כנראה שליטה על המחוזות שהיא סיפחה).יהיה צורך להיגע להפסקת אש.
  לא יהיה שלום בין רוסיה ואוקראינה כל עוד יוסף ביידן שולט באמריקה.בכל מקרה רוסיה התנתקה מאוקראינה.והשקעות או כספים לא יגיעו מרוסיה לאוקראינה.
  ואשר לפוליטקאים האוקראינים? למי אכפת בכלל

 56. על כלכלת רוסיה וכלכלת הודו

  נראה שהממשל הרוסי בוחן בנייה של עתודות כסף(המתכת) בנוסף לזהב,במערך אבטחה ואיחסון חדש שהם ייסדו.כחלק מהרצון לבלום זעזועים ומשברים בכלכלה הרוסית.
  כולם מדברים על כלכלת הודו,אבל להודו יש סיכסוך עם פקיסטן ממערב.ועם סין מצפון.
  הודו רוכשת נשק,ולא מיצאת נשק.
  הודו פיתחה מומחיות באנרגיה גרעינית,אבל לא מיצאת את הכורים שלה.
  הודו מיצרת לעיתים הרבה חשמל ללא דורש.
  תעשיית הרכב ההודית לא הפכה לענף יצוא כמו תעשיית הרכב הסינית(או אפילו הסובייטית בימיה העבר הטובים שלה)

 57. על ישראל

  נראה שבשנה הקרובה כל גישת ה"תחזיקו אותי,ומי יותר גבר גבר" תהייה השלטת בממשלת ישראל(אין מבוגר אחרי).מה כן יש ?הרבה היסטריה הרבה כוחנות(שרק מחמירה את המצב יותר).כן כולם חוגגים על הגב של ישראל(לבננוזציה,שומר חומות על סטרואידים).ומשבר כלכלי חריף.
  בסוף השנה הזו"ממשלת החלומות"הזו יוצאת לכולם מהאף.
  תחושה של דבורים שרוצים מלכה חדשה(העם יהיה המבוגר האחראי).כמו נפילת חומת ברלין,או פרוק ברית המועצות.יתחיל פרק חדש בהיסטוריה של ישראל.ישראל יציבה יותר,בטוחה יותר.
  *אני לא נביא,זה חומר למחשבה

 58. על איתמר בן גביר

  איתמר בן גביר הוא אולי כריש בעסקים.אבל לפוליטיקה הוא לא מתאים.כי לבן גביר יש בוז עמוק לחיי אדם,הוא אדם חסר מעצורים ונצלן.עם האמביציה של בן גביר אפשר לעשות דברים טובים.אבל הוא תמיד בוחר בפרובוקציה

 59. סוגיות אסטרטגיות ברוסיה

  אם פוטין אומר לממשלה שלו לתגבר את המחקר ופיתוח ברוסיה ב30 אלף מדענים.ונניח שנמצא תקציב(ייסדו קרן,נניח-קרן 30 אלף המדענים).השאלות הם כמה גדול הצוות שהם צרכים(עוזרי מחקר,אנשי מנהלה).איזה ציוד הם צרכים,ומה דרך היצור או היבוא של המכשור המדעי.
  עלות המחקר,מה עושים במקרה של חריגה בתקציב.ואיך מפיקים תועלת ותמלוגים מהמחקר.
  באיזה תחומים הכי חשוב להשקיע(תעופה,רפואה ובריאות,חלל,אלקטרוניקה ומחשוב,חקלאות,אנרגיה ואנרגיה גרעינית).
  איך משמרים את המדענים ברוסיה,ואיך מקדמים את הדור הבא של המדענים ברוסיה.
  אכן סוגיות מורכבות(שכנראה ידחו לזמנים אחרים)

 60. הניו יורק טימס הוא לא מקור מידע אמין(פוליצר לא שווה הרבה)

  כל הדיווח על הנעשה באוקראינה עובר דרך מערך הדובורת של נשיא אוקראינה,לדקלם את מה שאוקראינה אומרת כמו תוכי.זה לא עיתונות.אבל פוליצר זה סתם פרס למקושרים(כמו האוסקר או נובל). לא תראה מישהוא שמעביר ביקורת על הממשל האמריקאי מקבל פרס

 61. ישראל אולי לא יצואנית דגים,אבל כדאי ליצא צלופחי זכוכית

  צלופח הזכוכית(כלומר דגיג צלופח בשלב צעיר).הוא מוצר יקר מאוד.שמשמש לחקלאות ימית(הצלופח חשוב לא רק כמזון,גם בתעשיית התרופות).לצלופחים יש חלבונים יחודיים,שקשורים להליכים רפואיים.
  מהלך החיים והרביה של צלופחים מאוד מסובך(5 מחזורי חיים שונים).ביפן (המובילה העולמית בגידול וצריכת צלופחים).הצליחו לגדל צלופחי זכוכית במעבדה,אך לא פיתחו את זה באופן תעשייתי(גורמי פשיעה מנעו את הפצת השיטה החדשה,זה מוצר שיש בו סחר בלתי חוקי).ולכן צריך להיכנס לנישה שיפן זנחה

 62. עזה צריכה לנהל את קטאר,ולנפנף את ההנהגה הקטארית

  מאחר שקטאר החליטה שהיא העבד של עזה.עזה וחמאס צרכים לנפנף את ההנהגה הקטארית לעזעזל.מה כל כך חשוב לקטר בעזה? ולמה עזה לא מנצלת את זה לטובתה?

 63. על אפשרות של חזרתו של תואר הצאר לרוסיה

  נראה שנבחנת אפשרות שבעתיד כל מי שהיה נשיא בפדרציה הרוסית.יקבל תפקיד:כנציג/דובר/שליח של הנשיא המכהן ברוסיה.
  בנוסף יעסוק בתחומים של תרבות והיסטוריה

 64. על נדל"ן ברוסיה ונדל"ן בישראל

  ברוסיה יש חיבה לתרבות היפנית.אפשר לבנות אולפן אנימציה יפנית(עם אומנים יפנים).ואז סביב המיזם העיסקי הזה,גם גן יפני,שוק/אזור הסעדה יפני ועוד מסוג הדברים האלו.
  בישראל יש התפוצצות אוכלוסין,מספיק גינה ציבורית כדי להעלות את ערך הנדל"ן.אם לאנשים יש סבלנות לילדים,אז הם עושים ילדים.
  ישראל מציעה מה שהיא מציעה.סביר להניח שרבים מתושבי ישראל יהגרו לחו"ל

 65. על הדרכים של סין לפתח את מידבר גובי

  צפון סין יכול להיות אזור פעיל מאוד מבחינה כלכלית.אם המסחר עם השכנות של סין יהיה מפותח.במידה ויגדלו בצפון סין יענים בחוות גדולות(יען היא חיה שלא דורשת הרבה,עמידה לטמפרטורות קיצוניות).ורוסיה שרוצה השקעות זרות,אז אפשר שסין תפתח ברוסיה רשת מזון מהיר שתמכור בשר יען.גם מפעלים לעיבוד של תפוחי אדמה ורטבים.כך שבענין החקלאות יש פעילות.גם מיפעל למנועים שיורכבו באחד ממותגי הרכב הסיניים שעובדים ברוסיה.יכול לייצר פעילות תעשייתית רווחית.וזו רק דוגמה להרבה אפשרויות

 66. על הדור הבא של פגזי הטנקים של רוסיה

  נראה שפגזי הדור הבא של רוסיה מתחלקים ל3 קבוצות:
  פגז עם שלוש שכבות של פיצוצי פגיעה(פגיעה ראשונה מרסקת את המיגון,פגיעה שניה חושפת את מבנה האובייקט,פגיעה שלישית מחסלת).כיום יצור יהלומים סינטטים זול (פחמן קפוא,בלחץ של מכבש מספיק חזק.החיתוך יהיה עם לייזר).ויהלום הוא החומר הכי חזק.אז נזק זה יעשה.
  קבוצה שניה-פגז שהופך לטיל,או משגר טילים כתוספת לטנק.ניתן לייצר טיל קל מחומרים מורכבים,שיעשה נזק אדיר.
  קבוצה ג':פגז או טיל שמתפצל ל4 טילים,וכך מגדיל את מהירות האש,ואת המטרות שנפגעות בכל רגע נתון

 67. במקרה של מירניי יהלומים זה לא לנצח

  מרכז הפקת היהלומים של רוסיה זה בעיר בשם מירניי(מקום נידח בסיביר).יהלומים נמצאים בכמות מוגבלת.לכן בוחנים אפשרות ליצר שם ציוד רפואי,וצבאי.וגם חיבור של העיר למסילות הרכבת של רוסיה,אולי הצבא הרוסי יבנה.בנתיים העיר חיה בלי ההשקעות האלה

 68. כדאי לבלרוס להציע לזלנסקי מקלט

  אם לוקשנקו יציע לזלנסקי מקלט,הוא יוכל איזה שנה לארגן את המחשבות שלו.ואז להיות ראש הממשלה הגולה,שהמערב כל כך רוצה."הממשלה הלגיטימית היחידה של אוקראינה".וגם אם זלנסקי כל כך רוצה F16 אולי שווה לטורקיה למכור לאוקראינה את הf16 הזה

 69. מלחמות לא מנצחים בתקשורת(המקרה העצוב של אוקראינה)

  מן הסתם פריגוזין(חברת וגנר),יכול לתת לזלנסקי מחמאות.כי זילנסקי הכניס את צבא אוקראינה לבור של בחמות/ארטיומובסק.
  העירה האוקראינית הזו לא חשובה(וההתעקשות האוקראינית להפוך אותה לסמל,היא טמטום).מה כן חשוב? חיי אדם,זה חשוב.
  אוקראינה עושה מה שביידן ובריטניה יגידו לה.כי היא בבעיה(מלחמתו של ביידן ברוסיה,היא על שטח אוקראינה).
  גם קמפיין תקשורתי לסיכסוך בין רוסיה לסין לא יעבוד.כי רוסיה גילתה שהמוצרים מסין הם ברמה גבוהה,וסין גילתה שחומרי גלם מרוסיה יהפכו אותה למעצמה יותר חזקה מארצות הברית

 70. זה מה ששי ג'ינפינג צריך להגיד למקרון

  שי ג'ינפינג צריך להמליץ לנשיא צרפת לרכוש תוצרת מסין.כי התוצרת הסינית ברמה יותר גבוהה מזו הצרפתית.
  רוסיה אוהבת מוצרים מסין,זו לא פשרה מבחינת רוסיה

 71. חבל שנשיא בלרוס לא נעזר במערכת הבריאות הסינית

  מדוע שי שינפינג' לא עוזר ללוקשנקו בענינים הרפואיים ?

 72. ערוץ 13 הוא מהטובים בישראל

  איך אומרים חובבי הטופו,ערוץ 13 הוא הערוץ של עידן הדלי.
  אבל צחוק בצד,חברת החדשות של ערוץ 13 היא הכי אמינה בישראל.לראלטי אני פחות מתחבר

 73. הקשיים, והכשלים של סין

  פתיחת נמל וולאדיבאסטוק ברוסיה,לפעילות סינית אולי יעזור לרוסיה.אבל אם נמל דאלין או פורט אתור,לא נהנה מפעילות רוסית.אז זו רק נדיבות סינית לרוסיה,ולא איזה מהלך כלכלי גדול.
  מן הסתם פיתוח נמל חדש,היה באופן טבעי יוצר פעילות חדשה(ולכן מגדיל את הכלכלה באופן ישיר).נמל בסחלין יצריך את רוסיה לבנות גשר או מנהרה במיצר הטטרים.אבל גם יפתח אפשרויות של יצוא מינרלים,ויבוא מסין.זה עוד לא קרה(וספק עם יקרה).העדפה הסינית לגז טורקמני (שאולי יספיק לאיזה 30 שנים)על פני צינור גז חדש מרוסיה(עוצמה לסיביר 2),שיספיק ליותר מ100 שנים.מראה שסין חושבת בקטן."החגורה והדרך,או דרך המשי החדשה",הפכה את סין לכלכלה הגדולה בעולם(לפי חלק מדרכי המדידה של פעילות כלכלית).אבל בגלל ביקורת בסין ובמערב,נראה שיש נסיגה בסין מ"החגורה והדרך"(אין הרבה פעילות חדשה,רק מיחזור חובות).
  נראה שבסין גם לא הפנימו עד הסוף את הפוטנציאל האדיר,שהקשר עם רוסיה נותן להם

 74. כדאי לביבי לנסוע לסין או רוסיה,ולהתעלם מביידן

  למה שסין תתחנף לפלסטינים?עדיף שנתניהו יקפוץ לביקור בסין.
  וגם רוסיה היא מעצמה רבת השפעה,או אם רוצים כבוד מארצות הברית שווה להגיע להגיד שלום לפוטין

 75. לא שווה להכיר בטיוואן כמו שלא שווה להכיר בפלסטינים

  זה שסין מתנהגת כמו בהמה מטומטמת ביחסי החוץ שלה(למה הם מתייחסים לפלסטינים?הם לא שווים את המאמץ).זה לא אומר שצריך להכיר בטיוואן(הם לא שווים את זה)

 76. אם ביבי מתעקש להגיע לטיוואן,אז לפני אוקטובור

  המצב בין טיוואן לסין כנראה יחמיר באופן דרמטי באוקטובר.אם נתניהו רוצה לבקר בטיוואן עדיף לעשות את זה בקרוב.
  *אני לא נביא,מדובר בחומר למחשבה בלבד

 77. אל דאגה בעתיד יהיה נשיא אמריקאי,שיפסיק את השפעת סין בישראל

  עתה יש נשיא פרו פלסטיני באמריקה.בעתיד יהיה נשיא אמריקאי שיגיד:"את ההשקעות הסיניות תשאירו לפלסטינים,אמריקה תשקיע בישראל".אין צורך בפעילות סינית ,ארצות הברית 100%בצד של ישראל

 78. אירן היא מדינה עם כשלים מבניים,יגיע זמנה.השאלה לגביי סין היא המענינת

  אירן היא מדינה עם הרבה בעיות שעושה הרבה בעיות.מערכות הביטחון של ישראל נלחמות בהצלחה בטירוף האירני(אגב גם סעודיה היא מדינה חולה מאוד).אם מדינה מאוד רוצה, היא תשיג נשק גרעיני(כן הסכם גרעין או לא הסכם גרעין).
  העולם הופך לרב קוטבי,בעולם כזה שבו יש כמה כוחות.סין היא כוח חזק,סין בחרה את הצד הפלסטיני(סין היא מדינה עם מוניטין בעיתי גם כך,ואם היא הלכה עם הפלסטינים. אז יותר קל לישראל להתנתק מסין).אין טעם לעסוק בהשקעות סיניות קימות בישראל(פגיעה במשקיעים זרים,היא פגיעה במוניטין של ישראל).אבל בכל הקשור להשקעות עתידיות,אז אין מקום יותר לסין בישראל

 79. על סוג העסקים שאפשר לעשות בין צפון קוראה לרוסיה

  הפעילויות הבאות יכולות להועיל לרוסיה וצפון קוראה:
  השקעות קוראניות בקזינו הרוסי.
  תרופות ומשכחי כאבים.
  מסחר בקפה.
  מפעל לנבגיי פטריות שיטקי.
  מחזור פסולת.
  טקסטיל וביגוד.
  בשר וחלב סוסים.
  סיידר אלכוהולי"שמפניית תפוחים".
  ברכות לגידול דגי חדקן,וקוויאר.
  וכמובן בנקאות ופיננסים

 80. חשוב מאוד לצפות בחדשות 13

  נכון שלערוץ 13 אין את התמיכה של מרכז הליכוד.אבל ערוץ 13 מדבר גם על זכויות אדם,וחשוב שהעורץ הזה יהיה חזק

 81. על הדרך לעצב את הגן הישראלי במוסקבה

  אם עושים גן ישראלי במוסקבה,אז המבנה הראשי צריך להיות דומה לחדר האוכל הקיבוצי,גם חממה עם צמחיה ים תיכונית ממש בכניסה.בשטח הגן,אפשר לנטוע צמחים עמידים לקור(אורן ירושלמי,ברוש ,ארז לבנוני).חייב להיות שטח דשא גדול.גם שיחזורים של פסיפסים שנמצאו בישראל.בשטח הגן יהיו גם גלגלי אבן גדולות (גת שמן)ליצור שמן זית. פינות האכלה לחתולים(המקום צריך חתולים).אם אפשר לשמר בפינת חי קטנה,את צב היבשה של הטבע הישראלי ,זה יהיה מצוין.(אם יש מקום לגן חיות של ממש,אז מינים אנדמים לישראל כמו יחמור או צבי ארץ ישראלי)

 82. לדודי אמסלם

  כמו שמ"פאי לא קימת יותר,אין סיבה ש"הליכוד" יהיה קיים יותר

 83. מלחמת אוקראינה רוסיה

  נראה שרוסיה נכנסת לשלב חדש בכלכלה.כנראה שבנק VTB(אחת מזרעות ההשקעה של רוסיה),תפנה לצרכנים באפריקה ודרום אמריקה(אנשים עניים ללא חשבון בנק).ותפתח להם פתח לחיים אחרים(מתוך אסטרטגיה של בניית נתח שוק,מתוך רצון להיות בנק ענק).
  כדאי לרוסיה לייצב את הגבול החדש שלה עם אוקראינה(אולי אפילו הפסקת אש).
  ולבנות את הצבא שלה לכיבוש מלא של אוקראינה ב30 החודשים הבאים.לדעתי מאוד כדאי לרוסיה לספח את אוקראינה.
  *מלחמה עם רוסיה זה תמיד דבר רע(אוקראינה היתה צריכה לדעת את זה)

 84. רוסיה צריכה לשבור את המונופול של גוגל/יוטיוב

  גוגל נותנת הרבה חופש לנאו נאצים ברוסיה. כמו גם לגורמים בדלנים ושמאל רדיקלי. ארצות הברית בונה תשתית למלחמת אזרחים ברוסיה.
  אז צריך לשים סוף להשתוללות של האמריקאים ברוסיה.
  יש מספיק אנשים חכמים בממשל הרוסי,שיתנו כלים לפקידות הרוסית

 85. ארצות הברית היא בבסיסה נגד ישראל,ובעד נתניהו

  מן הסתם אם ארצות הברית היתה מזמינה את ביבי לאמריקה.והיתה אומרת לו:"אם המהפכה המשטרית שלך תתקדם,ישראל תסבול מאוד,ואתה תסבול מאוד.תעשה שכל הענין הזה כאילו לא קרה".זה כבר לא יקרה,ונתניהו בלב סערת הטרוף שהוא יצר.ביידן ממוקד בבחירות שלו,ובלהיות העבד של זלנסקי.ביידן תמיד שם את הפלסטינים במקום הראשון,והוא בז לישראל וליהדות(מזל שהוא לא מדליק נרות חנוכה,הוא מזוהם רוחנית).אז ביבי ממלא את מה שסוכני ההרס האמריקאים הכינו לו-"תהפוך את ישראל להונדורס"

 86. באוקטובר חיזבללה מתכנן מלחמה עם ישראל

  בסתו הקרוב הרדיקלים הרעים של אירן בלבנון מתכננים מלחמה עם ישראל(משהוא אכזרי,ואירן מעונינת לנסות עלנו נשקים חדשים). האם צהל מוכן? האם ישראל מוכנה דיפלומטית?(אם לא ארצות הברית,אז גרמניה או צרפת? סין או רוסיה?).
  שאלות קשות,מאוד לא פשוט

 87. על נתניהו והקואליציה שלו

  נכון שיריב לוין הוא אנרכיסט,אבל הוא גם ישראלי.אז שירגע עם הרפורמות שלו אכשיו,כי ישראל נכנסת לצונמי בטחוני וחברתי.
  אז כבר די ברור ששנת הלימודים לא תיפתח (בזמן או בכלל),והנוער האהוב שלנו יחפש וימצא צרות.לצד מלחמה קשה בצפון,גם טרור ופשיעה בכל המדינה(כדאי שבן גביר יתעורר מהסרט שהוא חי בו).
  עם ישראל במצב כלכלי לא פשוט,וההוצאות על הביטחון הופכות את המצב לקשה יותר.אכשיו זה לא שאם לפיד היה ראש ממשלה הכל היה דבש.אבל הלחץ על נתניהו משתק אותו,הוא נע בין רצון"לנקום".לצרכים דחופים בניהול המדינה,וחייו האישיים

 88. למה האמריקאים מדברים על חייזרים

  ארצות הברית היא חיקוי של האימפריה הבריטית.איך מספרים לעם שאפשר שארצות הברית היא כבר לא אימפריה? אולי כשמדברים על חייזרים ובוחנים את תגובת הקהל אפשר ללמוד איך לפעול.
  "אז סינים הם חייזרים,והחסידה מביאה תינוקות לעולם"

 89. האמת שחבל שאולמרט לא המשיך את ההליכים במשפט הדיבה על שיפיותו של נתניהו

  כרגיל נתניהו מעדיף" לריב עם השומר,ולא לאכול מהענבים".נתניהו מחליט דברים מופרכים,עושה לעצמו הנחות,ומתבכיין.אין צורך להרוס את ישראל ומערכת המשפט שלה.נתניהו צריך להתפטר

 90. עולם ללא סנקציות

  אם רוסיה תבנה בדרום אפריקה מאגר של גליום או גרמניום(היצרנים הרוסים צרכים רכישה במחיר קבוע עד לכיסוי ההשקעות).הצטברה שם לאורך זמן כמות.עתה אפשר להגיד לדרום אפריקה:"תרכשו רכבים ומטוסים מרוסיה, במחיר שווה ערך ליסודות שמאוכסנים אצלכם.ותלאימו את המאגר שבנינו אצלכם"

 91. לא כדאי לסין לתת אמון בביבי,את נתניהו השקרן תשאירו לאמריקאים

  טרמפ צודק שהוא בז לביבי.אם ביידן אוהב שקרנים,אז שיפגוש את ביבי.שסין לא תתקרב לבן בן אדם הרקוב הזה שנקראה נתניהו

 92. לביבי אין בושה,יותר נכון להגיד לו לך

  לביבי אין רגשות הוא בז לכל מוסדות המדינה,וגם בז לכל אלפי המפגינים נגדו.מה צועקים לו "בושה"?אין לו בושה,ואין לו רגשות.
  שיגידו לך

 93. ביבי רוצה הפגנות יותר חריפות,וגם הנקמה של ביבי בביידן

  מן הסתם הבוז שנתניהו מפגין ,וההתעקשות שלו בהרס הדמוקרטיה.מראה למפגינים,"שהכל סביר והכל מותר".תעשו מה שבא לכם.
  ואם בכל זאת ביידן יפגוש את ביבי,אז ביבי יבוא לפגישה אחרי ששבוע הוא לא החליף גרביים(שביידן יסבול מהריח)

 94. אם ארצות הברית לא שם בשבילך,ואם אין לה תחליף.אז אמריקה היא הבעיה לא ישראל

  אין מה לדאוג ביידן נותן נשק לכולם(והרבה) והוא לא עושה את זה כי הוא ציוני.עתה מדינת ישראל תקועה עם ראש ממשלה היסטרי וחולני.אבל ברמת העיקרון,ישראל צריכה לשחק על כל המגרש.ולא להיות תלויה "במדינות שאין להם תחליף"

 95. הטעות האסטרטגית של רוסיה מול הקהילה ההומו לסבית

  כשאסור ברוסיה לעשות נתוחים לשינוי מין,יהגרו רוסים לח"ול לעשות שינוי מין.עתה רוסיה תקבל דימוי וצבע מאוד ספציפי.
  גם הסטטיסטיקה של התאבדיות בקרב צעירים,יגרום לנזק מכל הבחינות.
  כדאי לשילטון הרוסי לאסור על זנות,ועל הדרך לקדם את ענין הרובוטיקה הבידורית,ובובות המין.
  מול ההזויים והקיצוניים,פוטין יכול לעצור את החקיקה שקשורה לקהילה ההמו לסבית. ולתת לרוסיה דימוי יותר שפוי

 96. הדרך להתגבר על מחלת השינה(טפיל שזבוב הצהצה מעביר)

  אפריקה הטרופית לא מצליחה לקדם את עצמה כי מחלת השינה שנפוצה שם,מפחידה משקיעים.אז הטפיל הזה,חי בזבוב הצהצה שמדביק אנשים וחיות.ולכן יש לבצע ריצוף גנטי של הטפיל.עתה יש להנדס נגיף שממוקד בחלבונים היחודיים/אנדמים לטפיל(כדאי להתמקד בקשר בין הטפיל לזבוב שנושא אותו).וסוף למחלה הארורה הזו

 97. המהלך הסעודי לבידוד רוסיה לא יצליח(אבל כן יגרום נזק לסין)

  סעודיה היא בעלת ברית רעה,והסינים מתחילים להרגיש את זה.מה הטעם בניסוין הסעודי לבודד את רוסיה? כאשר בפועל הם צרכים ויצתרכו את רוסיה יותר ויותר.
  מבחינת רוסיה זלנסקי הוא פשוט מרגל אמריקאי,ואין להם ענין לדון בו או בגורלו

 98. רוסיה פועלת באופן מאוד חכם,בתחום האלקטרוניקה והשבבים

  ברוסיה יש ביקורת על זה שלא מיצרים שם את המקרואלקטרוניקה הכי חדשנית.אבל חוץ משעונים חכמים וסמרטפונים.יש דרישה למוצרים בדוקים וזולים, וגם אם הם קצת יותר גדולים(תעשיית הרכב,הביטחון,וגם האלקטרוניקה הבידורית ומכשרי חשמל בייתיים).אז ציוד ליצור (פוטוליטגרפיה זה משהוא שצריך לפתח),גם עם מתחילים ממשהוא יותר בסיסי.
  אגב אם רוסיה תתמקד בפיתוח מנועים לאופנועים. יהיה יותר פשוט ליצר רכבים דו גלגליים,כמו שברית המועצות יצרה(רק באופן רווחי ויעיל)

 99. אחרי שסעודיה הפכה לכלבה של הפלסטינים והאוקראינים,אכשיו שתהייה הכלבה של טיוואן

  מין הסתם רוב הסעודים לא חיים טוב כמו בית המלוכה הסעודי.מדוע סעודיה עובדת למען הפלסטינים והאוקראינים ולא למען שיפור חייהם של אזרחי סעודיה? ואם כבר סעודיה היא כזו מדינה מטומטמת,מדוע שלא יעבדו למען טיוואן ופורטוריקו?

 100. מה אומרים הכוכבים על זלנסקי

  נראה שב2025 זלנסקי יקבל פרס נובל(זה פרס פוליטי,וגם ערפת קיבל).אחר כך הוא יעסק בהפצת האיסלם(כאזרח סעודי).וזה יהפוך אותו למאוד עשיר.זה אולי יקרב אותו לאובמה(שזלנסקי כל כך מעריץ).אז זלנסקי "והחברה המגנבים"מפוררים את השינים עם קולה,עוסקים בביריונות כלפי נשים,זה סוג האיסלם שזלנסקי יפיץ.
  ואוקראינה? למי אכפת בכלל?

 101. ביטול הפטור מוויזה לאוקראינה הוא רעיון מצוין

  אוקראינה בחרה במלחמה עם רוסיה(לא לחינם היא בפועל חלק מנ"אטו,לא סתם היא לא הלכה על הסכם מינסק).אוקראינה מלאה בבוז על ישראל.ולא מעריכה את מה שישראל מציעה לה.ולכן זה רעיון מצוין לבטל את הסכם הפטור מויזות לאוקראינה

 102. נראה שרוסיה תעשה משהוא דומה ל"תגלית",כדי לעודד את התיירות

  בעולם יש רבים מרקע מזרח אירופאי,או אנשים שמרנים.פרויקט דומה ל"תגלית" ברגסתו הרוסית יבנה כדי לעודד את התיירות לרוסיה

 103. על יחסי סין ורוסיה

  סין ורוסיה הם שכנות ולכן רצוי להם להיות בקשר טוב.לא ברור לי מדוע הם סוחבים רגשי נחיתות וחשדנות.כי למרות ההסטוריה,יש להם יותר מה להפסיד כשהם לא בקשר טוב(וזה מה שאמריקה רוצה שהם יפסידו). בניגוד למה שחלק מהרוסים חושבים,הרבה מדינות רוצות קשרים כלכליים ודיפלומטיים עם סין(הם לא מפחדים מסין).סין גם מכתיבה את סדר היום העולמי מבחינות רבות(האג'נדה "הירוקה",זה מיפעל סיני ענק).
  רוסיה היא מעצמת על טבעית(כל הבוז האירופאי/אמריקאי לא ישנה את זה).לא ברור גם הפחד והבוז הסיני לרוסיה(עם שכן כזה אפשר ממש להצליח,מדוע לבוז לו??).האם סין ורוסיה יצחקו כל הדרך אל הניצחון? או שילכו בנתיב שאמריקה סללה להם? ימים יגידו

 104. על סין

  סין שבנתה תעשיה כבדה בחסות ברית המועצות.וזכתה לאמון המשקיעים במערב.נכנסת לשלב חדש של :בניית מותגים ומוצרים מקוריים ,ופטנטים משלה.
  למעשה סין היא הכלכלה הגדולה בעולם.
  סין מעריצה את ארצות הברית,ולכן ארצות הברית מזלזלת בסין.
  ארצות הברית יכולה לעשות איזה סנקציות ומיסים שבא לה(זה ענין שלה).סין תבנה את השווקים שלה,תמצא את הידידים שלה

 105. הפרויקט הגדול של אירן במזרח רוסיה

  נראה שאירן תשקיע(איגרות חוב רוסיות?)בסכר שינצל את זרימת הגאות והשפל במיפרץ שילחובה(ים אוחוצק).מיזם זה ייצר מימן,ויזרום בצינור לפטרופבלובסק(קמצטקה).שם ייצר חשמל בתחנת כוח.אפשר גם ליצור אזור פיתוח מיוחד,שבו יבצעו חקלאות דגים וקוויאר.
  למה לאירן להשקיע בפרויקט שהחזר ההשקעה בו כזה ארוך?
  זה יאפשר לאירן לקבל הטבות במיסוי,וקידום השיווק של התעשייה שלהם ברוסיה.
  למה סין לא עושה את זה?(שאלה טובה,אבל אף אחד לא מבין את סין.אפילו לא הסינים).ולמה הודו לא משקיעה בזה(הודו היא מדינה לא מאוד יזמית)

 106. אוקראינים יכולים לראות ברוסיה בית,ומקום שאפשר לאהוב

  כשרוסיה נלחמת על חייה(המערב מסכן חיים של רוסים עם נשק וסנקציות).קשה לרוסים לראות את דגל אוקראינה ברוסיה.אבל אהבת רוסיה לא אומרת שצריך לשנוא את אוקראינה

 107. על יחסי רוסיה וארמניה

  רוסיה צריכה לראות שארמניה מעבירה לרוסיה כמה שיותר סודות בטחוניים ומודיעינים אחרים מאמריקה לרוסיה(אתם רוצים לשחק ביחסי החוץ של רוסיה? זה לא בריא).
  כדאי לרוסיה להציג לארמניה חזון להגדלת שיתוף הפעולה הכלכלי והתרבותי בין רוסיה לארמניה.
  *מנהיג ארמניה הנוכחי ,רוצה להיות "הסוכן המשוטה"/אדיוט שימושי?אולי זה לטובת רוסיה

 108. קמפיין"פלישת מאדים" לאפריל 2024

  באביב 2024(אפריל?) נראה שהלחימה באוקראינה תתקדם באופן דרמטי.אוקראינה במצב רע,היא דורשת יותר טילים(חיילים כבר אין מאיפה להביא).טילים נותנים לאוקראינים איזה שהוא סוג של כוח.
  "פלישת מאדים",כך אוקראינה מכנה את זה .את "מבצע מארס",הרוסי

 109. אין לישראל מה להגיד לזלנסקי(אז שיפסיק להתקשר)

  מקלטי מס יש בעולם הערבי,דיפלומטיה יש בטורקיה.נשק ארצות הברית סיפקה ומספקת לאוקראינה.אז שזלנסקי יפסיק כבר להתקשר לישראל

 110. ארצות הברית במסר לישראל:"אתם לא מדינה אמיתית,ותעשו מה שאנחנו אומרים לכם"

  אין טעם ביחסי ידידות עם ארצות הברית.האמריקאים הורסים את הידידים שלהם,ובונים את היריבים שלהם.הסכם זניח על קולנוע עם רוסיה הוא ממש לא ענינה של ארצות הברית.מה שקורה זה שרוסיה היום יותר חזקה וישראל יותר חלשה(בגלל ארצות הברית)

 111. נתניהו הוא לא הענין ארצות הברית החליטה להרוס את ישראל

  הדמוקרטיה הישראלית זה ענינם של אזרחי ישראל.ארצות הברית החליטה להתערב בתהליך הדמוקרטי הישראלי.והשפילה את המנהיג הנבחר של ישראל(הרצוג הוא דמות סמלית בלבד).
  אז אם ביבי לא היה כזה אפס הוא היה הולך על מהלך סמלי משל עצמו ונפגש עם נשיא סין.אבל היום אנחנו שבויים של אמריקה(גם נתניהו וגם חסידו של מאיר כהנה-בן גביר,הם מבית היוצר של הפופוליזים האמריקאי).
  *אני באופן אישי מתנגד לנתניהו,ולהפיכה המשפטית שלו.אבל הוא הצליח להרכיב קואליציה,והוא ראש הממשלה.לא הרצוג!

 112. יש משהוא שפוטין חייב להבין

  נתניהו הוא לא ישראלי,וישראל לא מענינת את ביבי.ביידן הוא שקרן ומושחת,וביבי נתניהו הוא סתם משרת של ביידן

 113. הפרויקטים החשובים לעתיד ישראל

  ישראל צריכה לבנות את התשתיות הבאות:
  גדר של ממש בגבול ירדן(לא להגיד שיש שם"חיות רעות",פשוט לבנות).
  יצירת חשמל מאשפה(עדיף בשיטת"המיטה הנוזלית" היפנית,גם מיחזור של פסולת בנין,סוללות,ופנלים סולריים).
  מטרו בגוש דן,וחיבור אילת וקרית שמונה לרכבת.
  בניית בית חולים בקרית שמונה.
  מפעל ממשלתי לחיסונים.
  בניית כור גרעיני,למחקר וחשמל(אפשר לעבוד עם הודו,רוסיה,או סין).
  שטחים ירוקים,מערכת למניעת הצפות וניצול שטפונות.
  מימון ממשלתי למספר פרויקטים מדעיים וטכנולוגיים(מחשב על,מחשוב קוונטי,מערכות נשק כמו מטוס ללא טייס מהדור ה6,ולייזר.גם מה שקשור לחלל-חקר הירח ומאדים)

 114. כשביבי הופך לבוריס ג'ונסון

  איך אמרו פעם "אין שכל אין דאגות".כשביבי מחקה את זלנסקי ברור לכולם שביבי מטומטם(פיטורי שר הביטחון כדוגמה).אכשיו זלנסקי הביא את המדינה שלו לאסון(הוא ממשיך לבקש נשק,ולאיים על כל מי שיש לו ביקורת על זלנסקי).אז "מקום תחת השמש",נראה כמקום מאוד מרושע.אבל אם ביבי רוצה להיות בוריס גונסון 2 .זו בעיה שלו

 115. גיא לרר בשרות בנימין נתניהו

  להגיד :"ישראל היא צבי,וצבי הוא כמו ביזון וכמו תאו.ובבטן הכל אותו דבר".לישראל יש בעיה ספציפית עם ראש ממשלה ספצפי.האיחוד האירופאי החליט לדחוף את עצמו,כדי לשרת איזה ענין פנמי אירופאי ,על הגב של ישראל.ולעשות סיבוב עלנו.
  מה לפולין וישראל?? מה לערכים היהודיים ולהונגריה? מה לאיחוד האירופאי(למעשה שלוחה של משרד החוץ האמריקאי) ולדמוקרטיה??

 116. הטורקים תמיד יהיו יותר טובים מהאירנים

  טורקיה יודעת לעבוד(כמה מהר הרוסים בונים כורים גרעיניים בטורקיה,וכמה זוחל זה באירן).
  טורקיה נותנת מוצר טוב במחיר טוב.ואירן? הם עסוקים בלריב עם כל העולם,אם האירנים לא היו כל כך מטומטמים.הם אפילו היו מוכרים בישראל מכוניות.אבל מה אפשר לצפות ממדינה שרוצחת יהודים בארגנטינה ,ללא שום הצדקה או הגיון

 117. בני גנץ ,לא חייב לאיציק זרקא כלום.ואין סיבה שנתניהו ידרוך עליו

  הרי ביידן הוא בן אדם נקמן וקטנוני(על אוקראינה-"זה אישי").סעודיה דואגת לעצמה,ולא לעוד קדנציה לביידן.אז ה"תוכנית שלום עם ישראל"(ישראל לא במלחמה עם סעודיה).היא למעשה תוכנית ליצירת מלחמת אזרחים בסעודיה.אל לו לגנץ להיות חלק במשחק הדוחה של האמריקאים.
  יש מי שלא רוצה אנשים מסוימים בליכוד והם מורחקים("הליכודניקים החדשים").ויש מי שמאוד רוצה אנשים גסי רוח אלימים וגזענים.
  שגנץ יחשוב על משפחתו,שסבלה מאותם בריונים לאומנים בגולה.ולא יתן יד לביבי וביידן,בהרס ישראל

 118. אם ביידן וביבי כל כך נעולים על"שלום עם סעודיה",אז סין ורוסיה צריכות לנצל את זה

  די ברור שישראל תהפוך לשעיר לעזעזל ,כשביבי מאשים את יריביו משמול וימין,"שהכל בגללם".סעודיה מבחינתה,יכולה לעשות את ההצגה,כי הכישלון לענין יפול על ישראל.וביידן לא ברור מה הוא חושב או אם הוא חושב בכלל.
  במצב ענינים כזה "שאמריקה מעמידה את ישראל בפינה",סין ורוסיה צריכות להיכנס ליותר השפעה בישראל.על חשבון ארצות הברית

 119. דווקא ביידן שיחרר כספים למשמרות המהפכה של אירן

  לא מאמין לאף אחד,בטח שלא לאמריקאים והסעודים.מרוסיה אין לי ציפיות .לא ברור למה ביבי כך כך מתלהב מזבלים כמו איילון מאסק וביידן(כי את הרמטכ"ל שלו ביבי מסנן)

 120. זה מה שלפיד וגנץ צרכים לעשות

  שלפיד וגנץ יעשו הצהרה משותפת,וגם ידברו עם עיתונאים.
  ויפרטו איך הם רואים את המצב(בבקשה!"בלי חורבן הבית 4").ומה צריך לעשות.
  שנתניהו הנפוח הזה,יגיב לדברים

 121. אם לפיד וגנץ מחליטים לדבר אל עם ישראל

  אם יש פניה לאזרחי ישראל,אז כדאי שגם מנסור עבאס יגיד את דעתו

 122. על בן כספית

  הנכס הכי גדול של ישראל זה האזרחים שלה.ארצות הברית עם כל הכבוד,עושה כאן עסקים מצוינים,וכמו שהיא יודעת לתת היא יודעת גם לקחת.מה בן כספית מציע? להיות הרוס כמו אוקראינה,או עבד כמו הונדורס?

 123. אסור שקטאר תפעיל את משאבי הגז הטבעי של עזה!

  אלוהים ינקום בקטאר על מימון הרצח בישראל!

 124. אז רוסיה תומכת בארידנטה דרך טרור? למה הם משחקים לידיו של ביידן???

  רוסיה צריכה לומר לביידן בפנים שהוא לא מנהיג את העולם!שהוא בגד בישראל,ועצמאות לא תושג דרך טרור!
  כולם יודעים שביידן הוא פרופלסטיני,למה להם לשחק לידיו?? אזרחים רוסים נהרגו!ונחטפו!
  זה לא הזמן לסכם את הענין"במדינה לפלסטינים".אגב למה רק לפלסטינים? מה עם טיבט? אולי עצמאות לרוסטוב? כמובן שטקסס יכולה להיות עצמאית.את היגוסלוביזציה תפעילו על ארצות הברית לא על הגב שלנו

 125. ואם אבא של נתניהו היה מדבר איתו

  מן הסתם אם האבא של נתניהו היה חי היום ומדבר איתו,אז כנראה שנתניהו היה מתחיל לספר תרוצים ולהתבכיין,ולהגיד ש"שאין צורך בערכים כי הוא חזיר של כסף".והוא תמיד מקבל מה שהוא רוצה…ולמה הוא לא מדבר על זה וההוא…
  אנחנו בצרה צרורה על הביבי הזה,והסביבה המאוד רעילה שלו(שכוללת עברינים וחנפנים)

 126. על עזה

  את הגז מול עזה ישראל צריכה להפיק,הרווחים ילכו לשיקום עזה ולא לטרור

 127. עוד על עזה

  כדי לממן את שיקום עזה,ישראל תצתרך לפתוח שם קזינו (ויותר מאחד).אבל את זה כבר יאיר לפיד אולי יעשה.
  *בכל מקרה כדי להשמיד את החמאס,ישראל תצרך להיות בתוך עזה.מינימום של שלוש שנים

 128. ארדואן סובל מדמנציה(אין הסבר אחר להתנהגות שלו)

  לא יכול להיות שאב לילדה יצדיק את מה שהחמאס עשה(ואם לא מגרשים את החמאס,אז מעודדים את החמאס). ארדואן הוא איש משפחה,לכן לא נראה שהוא מבין מה קורה בדיוק בטורקיה או בעולם(המינימום שיגיד שהוא נגד אלימות,אבל לצאת נגד ישראל?!)

 129. ישראל נלחמת,אין אכשיו הגיון להשמיץ מדינות אחרות.יש כאן בעיות אמיתיות!

  רוסיה גינתה את האלימות. ישראל ממש לא משחקת בדיפלומטיה העולמית אכשיו.ישראל פצועה,באו לא נתחיל לריב עם כל העולם.יש לכל דבר זמן ומקום

 130. הנהגת האיסלאם ברוסיה צריכה לצאת נגד ארדואן וקטאר

  האיסלם מקדש את החיים,ומאמין בזכויות אדם.לא יכול להיות שמרכז מוסלמי במדינה חשובה כמו רוסיה יקבל את ההתנהגות של קטאר וארדואן

 131. אפשר לומר שאחר ה7 באוקטובר רוסיה איבדה את ישראל

  יכול להיות שרוסיה תמיד היה בוז לישראל.בכל מקרה לא נראה שהיחסים בין המדינות יהיו טובים.וארצות הברית עם החסרונות הרבים שלה נעלה אותנו ביחסים קרובים שיהיו לתמיד.
  אני בניגוד לכל מני אסטרולוגים חושב שפוטין איתנו לעוד הרבה זמן(גם אם במצב פוליטי שונה).אשר לארדואן אז אפשר לומר שזו שירת הברבור של נשיא טורקיה(אז שלום ארדואן-ולא להתראות)

 132. חיזבלה חזיר מאוד(בלי אירן אין חיזבלה)זה לא משהוא חכם

  חוץ מלנקז כספים מאזרחי אירן ולבנון,אין לחיזבלה איזה משהוא שאפשר לייחס לו חוכמה.האמריקאים לא אהבו את טרמפ,ולכן ביידן נבחר ברוב גדול .אז אם לפי טרמפ "אמריקה ראשונה",למה הוא מדבר על הביבי הזה?

 133. גם רמזן קדירוב יכול להגיד שארדואן הוא בושה לכל המוסלמים

  רוסיה שונאת טרור,הם לא בעד האונס והרצח של חמאס.כדאי שיגידו שהם נגד חמאס(יש לרוסים חשיבות,שלא יפחדו לדבר)

 134. מה שמדליק באיראן :שזו המדינה עם הכי הרבה הומאים בעולם

  באירן אסור הרבה דברים,וכשאין נשים(ונשים הם מאוד צנועות שם).אז גברים פורקים את המתח המיני אחד על השני.
  לכל מי חושב למה לאירן כל כך אכפת ממיניות חד מינית?זה כי כל הגברים באירן הם הומואים

 135. ארדואן הודיע לכל העולם שאין לו כבוד לחיי אדם.והם מוזמנים לפגוע בו

  ארדואן אומר לנו שאין לתת לו כבוד(חיי אדם לא חשובים לו).אז אפשר לדרוך על טורקיה,ומי שיכול אז שיעשה את זה

 136. מהלחימה באוקראינה לחיקוי לא מפתיע מצד חמאס

  בלחימה באוקראינה פוזרו מכשירים עם הקלטות. כדי ליצור הטעיה-משפך למלכודת"קול ירי- דוידקה"..שדות מוקשים מאוד מהירים.ולוחמה פסיכולוגית"קולה של אמא"-גירסת החמאס.
  בקיצור חזיר פסיכולוגי מסרט אימה סוג ז

 137. אוקראינה צריכה להפסיק לנצל את הטרגדיה בישראל לצרכיה הפולטיים

  לא עוברים עם דוכן לארונות קבורה במקום תאונה(צריך להזמין אמבולנס,ולא לרקוד על הדם)

 138. אפשר לומר שסין רוקדת לחליל האמריקאי

  הדרך להרחיק את סין מהמזרח התיכון וישראל עוברת במבצעי השפעה.גל השנאה שהם הכינו כנגד ישראל בסין הוכיכו לאמריקאים.שסין מאוד קלה להשפעה.ואפשר ביום פקודה גם להדיח את המפלגה הקומוניסטית בגל מחאות.הרי ישראל מעולם לא עשתה כלום לסין.אז המפלגה הקומוניסטית הסינית היא אפילו קורבן קל יותר

 139. סעודיה ואירן לא צריכות יואן או דולר,שיקדמו את הריאל שלהם

  למה סין יצאה כנגד ישראל? ולא ברור למה סעודיה או אירן צריכות להשתמש ביואן סיני? הם צריכות לקדם את עצמם,לא לקדם טרור או את סין או אמריקה

 140. עם כל הכבוד לפוטין וביידן לסין ואירן.הבעיה היא ממש שלנו

  הנושאת מטוסים האמריקאיות לא מרשימות ולא מפחידות אף אחד(אירגון טרור,רק חושב איך להטביע אותם).אז הבעיה בעזה היא לא של ביידן פוטין או אירן.זו בעיה שלנו.לישראל יש שם ילדים ונשים בשבי(שהם נאנסו,והם לא במצב טוב).אז שיפסיקו לעשות עלנו סיבוב.אם אפשר להחזיר את הילדים והנשים,אז לעשות את זה.אם לא אז שצהל יכנס לעזה וינסה להחזיר אותם לישראל

 141. צריך להגיד לביידן,די כבר.זה לא הזמן לך

  המשימה היא פשוטה להחזיר הביתה את החטופים(עם כניסה לעזה או בלי).הרי החלום הרטוב של סין/רוסיה/אירן זה להטביע נושאת מטוסים אמריקאית או להרוג הרבה חיילים אמריקאים.וזה יעמיס עוד על ישראל הפגועה.
  בכלל כל המעורבות האמריקאית הזו,רק מדגישה את הנרטיב השיקרי-"ישראל הגורם זר/מושבה אמריקאית.קולוניה שיש להדביר". אז ביידן אל תבוא זו לא בעיה שלך.הבעיה היא שלנו

 142. אבי דיכטר עובד למען התקשורת ולא למען אזרחי ישראל

  אבי דיכטר הוא בדיחה עצובה בדיוק כמו ראש הממשלה שלו."אנו עושים מה שהתקשורת אומרת ,לא מה שצריך".כי כל השיקולים הזרים תמיד על השולחן,חוץ מטובת כלל אזרחי ישראל

 143. ביידן טועה אנחנו ממש לבד

  כל המטרה של האמריקאים זה לבטל את תעשיית הנשק הישראלית,ולהעביר אותה לארצות הברית.
  עתה הם רוצים לבלום את ישראל מול עזה כדי למסגר את ישראל ככישלון.(ועם ראש ממשלה כמו נתניהו ישראל היא אכן כישלון).
  *האוקראינים מחפשים דובר אז אין מתאים מרביב דרוקר כדובר של זלנסקי.אולי בימים הזויים אלו תמכור להם אפודי מגן(כמו דוברים אחרים של נתניהו?)

 144. חמאס מרגיש שהוא מנצח

  "אין לנו מה לעשות בעזה",ועל זה החמאס אומר "ואין לכם מה לעשות במיזרח התיכןן בכלל".
  אז בוא נתחיל מזה שיש בעזה ישראליות וישראלים בשבי.
  בוא נתחיל מזה שישראל קיימת למען האזרחים שלה,ולא למען ביידן או האגו של ארצות הברית או סעודיה.
  בוא נבין כמה חטופים יש בעזה,ונשחרר אותם עם או בלי כוח צבאי.
  עזה צריכה להיות בעלת יכולת כלכלית לממן את עזה,וישראל צריכה להיות בשטח.כדי שזה לא ילך לטרור(זה לא צריך ליפול על הגב של ישראל).עזה צריכה לחיות בשלום עם ישראל.
  *ישראל עדיין מלאה בזחיחות ונפחות עצמית,הבעיה היא אמיתית!!
  וזו בעיה רק שלנו(אז בוא לא נתלהב מכל חיוך אמריקאי,ונבין מה הכי טוב לישראל)

 145. איך צריך להראות הכיבוש הישראלי בעזה

  חיילים שרוצים לשרת בעזה יחתמו על חוזה מול הצבא,ויקבלו שכר ראוי .את עזה ינהל מנהל אזרחי,ישראל תפקח על החינוך והכלכלה העזתית.כלכלת עזה תממן את עזה.
  האם אפסים כמו ביבי או גנץ יעשו את זה ? סביר שלא.
  אולי לפיד יהיה בעל יותר חזון ואומץ

 146. מה הרוסים יגידו בבחירות באמריקה(לא שזה משנה משהוא,אבל האמריקאים מתלהבים מזה)

  רוסיה טוענת שביידן כבר לא חי וישותו היא דיפפייק וכפילים.
  "שאוקראינה הבאה היא לא המלחמה בעזה,שזה יהיה בטקסס".
  בכל מקרה "הוכחות לא נדרשות,ולא מבוקשות גם".
  איך אומרים ברוסיה-"מה שלא נעים לך,אל תעשה לחברך"

 147. גם בזמן מלחמה צריך לזמן את השגריר הרוסי לשיחת הבהרה

  אם בתקשורת הרוסית יש ביטיים גזעניים כנגד יהודים.כדאי שמדינת ישראל תצא נגד זה(אנשים הם לא בטון,וחיי אדם זה לא בדיחה).גם בזמן מלחמה שרות החוץ הישראלי צריך לתפקד. אכן נתניהו הוא כשלון רב מערכתי

 148. הדרך להרוס את קזחסטן

  ראשית אמריקה תנפח את האגו של קזחסטן-"קזחסטן תנקום ברוסיה,קזחסטן תנצח את רוסיה".עתה שיחסה של קזחסטן עם רוסיה נהרסו.יש להפנות את הזעם הקזחי כלפי סין-"סין הרעה,סין רוצה לגנוב את קזחסטן"..אכשיו שקזחסטן נמצאת מול שוקת שבורה.אין מה לעשות שם גם כך.האם זה תרם לארצות הברית?ממש לא(אפילו פגע באמריקה,כי כוח הקניה הקזחי הושמד).אז אף אחד לא הרוויח.וגורל קזחסטן כגורל לבנון

 149. מי יפתח את האורניום במונגוליה

  יש איזה מירבץ אורניום במונגוליה שצרפת ורוסיה רוצות לפתח(לא ברור למה לא סין?אבל נניח לזה).הדבר הנכון למונגוליה הוא לפתוח חברת כרייה ממשלתית,ולתת זיכיון למי שישלם תמלוגים בערך קבוע לאורך כל תקופת ההפעלה.כאשר כל צוות העובדים הם אזרחים מונגולים,ושיקום אתר הכרייה לאחר מיצוי כל עפרות האורניום בשטח הכרייה.
  אם כבר יש למונגוליה חברת כרייה לאומית אז למה לא להתרחב לעוד מדינות ועוד יבשות.ולהרחיב את בסיס ההכנסות של מונגוליה

 150. נתניהו כשל,ואכשיו הוא מכשיל את הקבינט

  צריך להילחם והפחדנות של נתניהו פוגעת בישראל.
  לא היה צריך להגיע למצב הזה,נתניהו דואג שנישאר בעבר

 151. לא צריך שנשיא צרפת יגיע,נתניהו כבר הפסיד לחמאס

  הצבא מוכן,הקבינט דוחף.ורק נתניהו מחקה(למה בדיוק???)
  ועם לוזר כמו נתניהו,מה יש לישראל בדיוק להגיד לצרפת? שארנו ממרן הוא זבל? את זה הצרפתים כבר יודעים לבד

 152. נתניהו מייצב את עצמו כאשם העיקרי למחדל בעזה

  אם נתניהו מתנגד לכניסה קרקעית,אז הוא אשם היחיד במה שקרה בעזה

 153. גם איתמר בן גביר והחרדים צרכים לצאת נגד ביבי

  נתניהו פוגע בביטחון ישראל כשהוא מתנגד להחלטות הקבינט.ולכן גם הימין וגם השמאל צרכים לצאת נגד ביבי.
  כולל החרדים ובן גביר

 154. 4 חודשים עוצר בסיגנון קורונה כמו שביבי רוצה? הוא הוחלף בבנט ולפיד

  ביבי מורח את הזמן,אבל עוצר בסיגנון קורונה בלי כניסה קרקעית לעזה תעיף אותו מהפוליטיקה.חוכמה היא לא הדרך של ביבי.הוא מבין רק כוח

 155. ושביבי אומר לכל עם ישראל שהוא לא כשיר

  זה שביבי מזריק לנו שביידן לא מאשר לו להיכנס קרקעית לעזה בעצם אומר לנו:"אני לא יכול לעשות כלום,אני לא כשיר.תבינו אני לא כמו בגין או בן גוריון.אני נקניק אמיתי.פחדן מופקר"

 156. מה שי ג'ינפינג יגיד לג'ו ביידן

  מן הסתם שי ג'ינפינג חושב שג'ו ביידן הוא חרא קטן("ג'ו החבר של ישראל" נכנס לקודש הקודשים של הביטחון הישראלי והשפיל את ישראל-עשה עלהם סיבוב.וגם הענין הזה של השגרירות הסינית ביגוסלביה).למעשה אם ביידן לא יבטל סנקציות על סין.הוא יקבל בפרצוף את האמת .סין ממש לא תקנה חוב אמריקאי בלי ביטול של הסנקציות.ויחסי סין ורוסיה זה לא ענינה של אמריקה.
  *למעשה זו פגישה מיותרת כי ביידן לא יסיר שום סנקציות.
  ולא ברור למה שי ג'ינפינג צריך לעשות משהוא למען בחירתו של ביידן

 157. ארצות הברית גמורה במיזרח התיכון

  אחרי החיבוק דוב של ארצות הברית לישראל,ישראל נראת כמו איזה שבר כלי.ונשיא ארצות הברית עושה סיבוב יחסי ציבור על אזרחי ישראל,ועל חשבון הביבי הכושל שלהם(מה אכפת לו האחריות לא עליו).המיזרח התיכון מלא מנהיגים בעיתיים הם ממש לא רוצים ,שאיזה נשיא אמריקאי יעשה יחסי ציבור על הגב שלהם.
  גם מה זה האמריקאים המתנשאים האלה? ארצות הברית פוצצה לגרמינה צינור גז(כך עושים לידידים?!?!).מי הם הטרוריסטים האמריקאים האלה שיטיפו מוסר?

 158. צהל כבר היה צריך להיות בתוך עזה,עם חילוץ של חטופים

  יצחק בריק הוא קשיש חביב,ולא משרת פעיל בצבא.אין מה להקשיב לו.
  כל יום שישראליות וישראלים נמצאים אצל חיות האדם בעזה זה נזק בלתי הפיך!
  נתניהו מוכיח לכל העולם שישראל היא בדיחה.הערבים ואמריקאים ישלחו איזה מנהיג אירופאי שיסנוור את ביבי,ויבצרו את שלטון החמאס.
  זו בעיה שלנו לא של ביידן או הערבים.מה זו הבדיחה הזו שנקראת בנימין נתניהו?

 159. אם לנתניהו יש חשבונות בנק בקטאר אז צריך לפרסם את זה

  אם נתניהו מחזיק חשבונות בנק בקטאר,וגם מקלטי מס יש בכך ענין ציבורי(נתניהו הוא לא אדם פרטי).אם לנתניהו אזרחות זרה גם בכך יש ענין ציבורי

 160. "הם ימכרו לך את החבל שאיתו תתלה אותם"(מרקסיסטים והחמאס)

  מדוע שביבי לא יטופל רק עם רופאים זרים מאפריקה או מדרום אסיה.הבוז של נתניהו לממסד הבטחוני מחייב שההבטחה על נתניהו תהייה מחברת שמרה פרטית(אמיר מולנר?זאב רוזנשטין?).ששרה תבדוק את החברות.גם יריב לווין לא מעונין בשרות המדינה,ועורך דין פרטי מיצג את "הממשלה".
  איך אומרים במשפחתו של נתניהו"שתשרף המדינה".
  ואם נתניהו חושב שהוא מהאו"ם,והוא רק אורח כאן…
  אז החמאס ינצח בענק.הם הבינו שישראל זו לא מדינה אמיתית.היא נמכרה בכסף קטן לאמריקה,ולבזוז אותה מאמריקה הרחוקה זה קל כמו לחטוף תינוק

 161. על כשל אבטחתי בממשל הרוסי

  כשיש טועמי מזון,הם צרכים להיות בגיל של פוטין,ובמצב רפואי דומה.כי צעיר נמרץ לא יכול להגיב באופן דומה לאדם יותר מבוגר.
  פוטין בהחלט יכול להיות רגוע(הוא לא באמת אחראי לבטחון ישראל,יש לישראל ממשלה שנבחרה לזה).
  ביידן עשה יותר דברים רעים מימנו

 162. קטאר מאשרת לאירן לפגוע בבסיס האמריקאי.אבל לא באזרחים קטארים

  הבוז האמריקאי לשותפים שלהם(מניעה מישראל לפגוע בחמאס,פגיעה בצינור הגז הגרמני).יצרה צונמי של גועל מאמריקה.
  בגדול אירן קיבלה את הכסף המוקפא(בדולרים ודרך דרום קוראה).בגדול בקטאר אומרים שפגיעה איראנית בבסיס האמריקאי זה סביר.בגיעה באזרחים קטארים זה לא מקובל .
  וכמובן שכולם לועגים(בצדק) לסמרטוט שישראל הפכה להיות

 163. ארדואן הוא בושה לכל העולם המוסלמי

  אם הבת של ארדואן היתה מהצד הישראלי של ישראל היא גם היתה בסכנת חיים,והיתה מקבלת טראומה.
  אכשיו כל העולם הערבי בוחר פוזציה,קטאר יודעת לשקר ולעשות יחסי ציבור(ואם חטופים ישחררו,אז זה לטובה.)
  אם אין לארדואן שום דבר חכם להגיד ,אז עדיף לשתוק

 164. ישראל תצתרך למצוא חלופה לנשק האמריקאי

  רגע הזהב לשחרור החטופים חלף(אין אלמנט הפתעה,סינדרום סטוקהולם מתחיל במלוא המרץ אצל החטופים).ביבי הכלבלב של ביידן נתן לביידן יד חופשית להרס ישראל(ביידן קבר את הכלכלה האמריקאית,ועתה גם את המוניטין של ישראל).
  אז אם ישראל הפכה לעבד אמריקאי,ואין לנו רשות להציל את האזרחים שלנו.עדיף בלי אמריקה,והעולם מלא ביצרני נשק(לישראל עצמה תעשיית נשק ענפה)

 165. בסופו של דבר ביבי יוזז הצידה וראש ממשלה אחר יחזיר את החטופים

  כנראה שבשנה הבאה יהיה לישראל ראש ממשלה אחר.שיחזיר את החטופים(כנראה שידרש לכך מבצע צבאי גדול)

 166. השלב הבא הוא לא 2 מדינות,השלב הבא הוא להוציא את אמריקה מהמיזרח התיכון

  מי שחי במיזרח התיכון,יקבע איך יהיו החיים שלו.זו לא החלטה של אמריקה.וגם אם האמריקאים ידליפו מודיעין לחמאס.ישראל עדין תחסל את החמאס.
  הבעיה של הפלסטינים זה העוני והשינאה לישראל.
  לכן ישראל צריכה להיות יותר מעורבת בנעשה בעזה(בטוח שלא קטאר,ולא אמריקה).
  הם מאיימים:"נפסיק לספק נשק",טוב הם לא היצרנים היחידים(וגם כך אי אפשר להשתמש בנשק שלהם מסיבות פוליטיות).
  *בעזה צרכים להבין מה זה זכויות אדם,משהוא על יהדות,ועל סובלנות.לא בנט לא קטאר ובטח שלא ביידן מציאים את זה

 167. צהל קיים כדי להגן על האזרחים,ואם צריך (וצריך!)אז ממש להיכנס לעזה

  עם כל הכבוד לאייל ברקוביץ,צהל קיים כדי לשרת את האזרחים.
  ואם יש ישראלים בעזה אז צהל צריך לחלץ אותם
  *אם אני חטוף בעזה,אז הציפיה שלי היה שיבוא לחלץ אותי(גם כך אני בסכנת חיים מ7 באוקטובר.אז לפחות שלמשהוא יהיה אכפת).
  *כל הדמורילזציה שאמריקה וקטאר מפמפמות לשיח הישראלי,זה לא לענין! וחוצפה ממדרגה ראשונה(אובמה אתה יכול ללכת …#%#*)

 168. בשנה הבאה כל המלחמה שיש בישראל תעבור לאירן(וצריך להכין את זה כבר אכשיו)

  מן הסתם לרוסיה יש השפעה קטנה על ישראל(וגם אם הם רוצים הם לא ממש יכולים לעזור לאירן,כשהם עסוקים באוקראינה).לקראת השנה הבאה יש להכין לאירן הפתעה מגעילה(כמו שהם עשו לנו ב7 באוקטובר).האם במימסד הישראלי יכולים גם ללעוס מסטיק וגם לפרוס לחם ?(אני מאמין שכן).
  יחאה סינוואר יחוסל אם לא השנה אז בהיזדמנות הראשונה שתהיה.
  אירן וקטאר ממשיכות לקדם טרור בישראל,גם בשנים הקרובות.
  אשר לקטר? הגז בסוף נגמר,זו ישות שמקדמת טרור בשעה שרוב האנשים שם הם עובדים זרים ללא זכויות(יהיה שם רע מאוד!)

 169. ליאור אקרמן מציע יותר ריכוזיות(העלאת אחוז החסימה),וזו שורש הבעיה

  "סחיטה של מפלגות קטנות",בפועל יש לנו "גוש ימין"/גוש ביבי.שנתן לו כוח בלתי מוגבל.צריך להוריד את אחוז החסימה(כמו בפינלנד או הולנד).לתת יותר כוח לשלטון המקומי.וחיזוק הביקורת על הממשלה.
  לא יכול להיות שיתנפחו כאן קונספציות הרסניות כאלו

 170. למה "ארץ נהדרת"לא לועגים למלכת ירדן?(היא שקרנית עלובה ביותר)

  כשאמא לילדים מצדיקה את האונס והרצח של חמאס כדאי להעמיד אותה במקום,גם היא"מלכת" ירדן

 171. המסקנה הלא נכונה של הסעודים(וכדאי לישראל להתרחק מהמטומטים האלה)

  מה ניתן לילמוד ממה שקרה לישראל ב7 באוקטובר:
  שאסור להיות תלוי במעצמות זרות(אם לא בא לביידן אז אין נשק לישראל-והמצב בכלכלה האמריקאית לא טוב).
  במקום לצבור דולרים ,לצבור זהב(והזהב שיהיה בשטח המדינה שלך).
  הבוז האמריקאי לישראל מראה על הציניות (אחרי המלחמה נעמיד אותכם במקום ונדחוף לכם מדינה פלסטינית.וגם שיקולי הביטחון שלכם לא מזיזים לנו-אתם תכניסו מחבלים/פועלים מעזה לישראל).
  מכל המצב המאוד לא נעים הזה שאמריקה עושה לנו,סעודיה רצה לחיבוק מאמריקה?!
  מה לנו ולסעודיה? למה שלא נבנה כלכלה עמידה,שלא תלויה בניצול ורחמים מאמריקה

 172. אכשיו האירנים הוכיחו לרוסים,ששווה לרוסיה לפעול באירן מאחורי גבו של השלטון

  באזורים בדרום רוסיה שגובלים באירן(דגסטאן) פעילים אירנים הציתו מרכז יהודי.עתה רוסיה קיבלה הצדקה לפעול בענינה הפנימיים של אירן.כדאי גם למהר עם גוף התקשורת הרוסי-מוסלמים בעד ישראל(למה שרוסיה תהייה קורבן לקיצוניות איסלמית?לאיסלם הרוסי יש הנהגה רוחנית מקומית חזקה )

 173. יאיר גולן-"אנחנו מושבה אמריקאית,ואני שמח על זה"(רחמים וצדקה של הפריץ,זו הציונות או הגלות?)

  מדינה צריכה לקיים את עצמה,לבנות חוסן כלכלי.שנשען על השקעה זהירה,מחקר ופיתוח,תשתית,וחיסכון לשעת חרום.מה יאיר גולן מציע? להגיד אלף פעמים תודה לאמריקה, להיתפלל לאלוהים על נדיבות ומצב כלכלי טוב באמריקה.
  אז אין אלוהים,ואם ישראל לא תשמור על עצמה-היא לא תהייה קיימת! הדתיים עצמם אומרים:"אם אין לחם אין תורה",הם יש להם גמילות חסדים.לקיבוצים יש מפעלים וקהילה.ומה למדינה?? להיות שטיח ומירמס וכוחות זרים,ואולי גם עוינים

 174. האו"ם או כוח רב לאומי בעזה=טרור ועוני

  אם ישראל לא מנהלת את עזה אז משהוא בעל אורנטציה עסקית מתוך עזה צריר לנהל את עזה.כשאין אחריות וזה משחק מעצמתי על השפעה ועל מי יעצבן את ישראל או מצרים.אז יש טרור.אם ישראל לא בתוך עזה אז עזתי צרכים לנהל את עזה(לא אונרה,לא אירן,ולא קטאר).ראשית יחוסל החמאס,אחר כך ישראל תבחר לעבוד עם גורם שפוי ואנושי.ומי שישראל תעבוד מולו יקבל כוח וגם הגנה מישראל

 175. שיהיה ברור לסין שהחמאס ממש אכשיו מנסה לפעול בתוך סין

  עסקי הטרור של החמאס יורחבו לסין,זה גוף שעוסק בטרור.מבחינתו סין היא עוד עסק

 176. מבחינת סין ישראל היא לא מדינה חשובה,ולכן יהיה לזה השפעות לתווח ארוך

  סין לא מיחסת חשיבות לישראל.ישראל צריכה לקחת את זה בחשבון לגבי יחסיה עם סין בעתיד

 177. האמריקאים צרכים לפגוש את ראש הממשלה בירושלים(ולא בקריה)

  הכתובת היתה על הקיר,והחמאס יובס.בכל מקרה האמריקאים תומכים באויבי ישראל(אירן קיבלה את הכסף הקפוא).האם הם אלה שצרכים להשתיל אמצאי ריגול בקרייה רק כי ביבי סמרטוט?

 178. J20(חמקן סיני) הוא לא פיתרון טוב לאיחוד האמירויות

  מחובתה של ישראל להזהיר את איחוד האימרויות מרכישת ציוד בטחוני מסין.סין היא מדינה תומכת טרור(החיבוק הסיני לחמאס ברור לכולם).הטרור הוא האיום מספר 1 על איחוד האימרויות והמיזרח התיכון.האמריקאים ידועים כספק בעיתי(מלכי הסנקציות לא רוצים להרגע).ולכן הדרך היא שידרוג של ציוד קיים לדור 5-6. כדאי לפתח את התעשיה הצבאית של איחוד האמירויות.והם יכולים לשתף פעולה עם מדינות אירופה

 179. אם ביידן לא יפסיק את הקישקוש הזה של מדינה פלסטינית,ישראל תצתרך לעשות שינוי ענק במדיניות החוץ שלה

  אין מקום ל2 מדינות(יהודים ומוסלמים יצתרכו ללמוד לחיות יחד,יקח כמה זמן שיקח).מה שביידן מציע זה לגמד את ישראל"המושבה העלובה של אמריקה",טוב קצת אלימות והאמריקאים התנדפו מלבנון.אז יש מקום לישראל,ירושלים היא הבירה של ישראל.אלו עובדות החיים.אם ישראל לא תקבל הכרה מאמריקה,אז ישראל תמצא תחליף(יש כאן מספיק אנשים יצרתיים,וכישלון כמו ביבי לא יהיה בפוליטיקה לנצח)

 180. בסוף בקווקז מעדיפים את טורקיה ואירן,ולא את רוסיה.הם רוצים שהקווקז יהיה עזה

  אין לרוסיה שליטה בקווקז,בסוף הם מעדיפים שיגורו שם פליטים מעזה,ולא רוסים.ארדואן הוא אולי המנהיג הכי בוגדני שקרן ונבזי שיש.אבל בקווקז יותר אוהבים אותו מפוטין

 181. האמריקאים צרכים להגיד:"מספיק עם הקישקוש הזה שנקרא רוסיה"

  אם בקווקז מעדיפים לייבא מוסלמים מעזה ,ולא לגור עם רוסים מדת אחרת ברור שרוסיה היא סתם בדיחה(האמת שמי שבאמת שולט בקווקז זה טורקיה ואירן)

 182. ישראל יודעת בדיוק מה יהיה ביום שאחרי המלחמה

  כל הדוברים של ארצות הברית(אלון פינקס גיל תמרי ויוסי מלמן) רוצים ישראל קטנה שארצות הברית מנצלת אותה(אמריקה יכולה לעזוב אם בא לה,ישראל תשאר אם או בלי אמריקה.ופחד זו לא תכנית עבודה).
  ביום שאחרי המלחמה,חמאס נפגע באופן קיצוני,השבויים חזרו.
  יש שלטון של עזתים בעזה,אלו גופים אזרחיים בעזה.
  שישראל מגבה אותם.
  מצבו הפוליטי של ביידן גרוע כמעט כמו של ביבי(הסיבוב של ביידן על הגב של ישראל,לא יכסה על התנהלות שערוריתית שלו).
  מארדואן לא נשמע יותר מדי בשנה הבאה(בכל מקרה יחסי ישראל וטורקיה כנראה לא יהיו טובים בעשורים הקרובים).
  רוסיה כנראה אף פעם לא תהייה ידידה קרובה של ישראל(בכל מקרה ניסינו,ועל זה כל הכבוד לנו)

 183. אני לא רוצה את הנושאות מטוסים והצוללות הגרעיניות,שיעזרו מול אירן

  האמריקאים מביאים את הציוד היקר שלהם כדי להתנשא עלנו.מול אירן הם לא מוכנים עזור לישראל(ארצות הברית מעדיפה את אירן על פני ישראל) ראש הCIA היגיע? אז או שיעזור בשיחרור חטופים,או שיעזור להכין מבצע נגד אירן.כנראה לא זה ולא זה,סתם בא לגנוב ידע מישראל

 184. כשאסירים בטחוניים פוגעים בחיילות,החמאס מרגיש רוח גבית(ולא מענין אותו "אחים לנשק")

  ברור שנתניהו לא לוקח אחריות.זה לא משנה אם זה "אחים לנשק",או הנייד של בני גנץ,גם לא המחאה החברתית.
  נתניהו עצמו ניסה לפטר את שר הביטחון,נתניהו מסנן את הרמטכ"ל.
  אז מה כל ההסתה הזו?

 185. מלכת ירדן לא מיצגת את כל הירדנים(אף אחד לא צריך לשמוע אותה)

  ירדן היא מדינה כושלת,אין צורך בבית המלוכה המסיט שלה

 186. ישראל מתהאבת בשקרים(לכן אסון 7 באוקטובור יקרה שוב)

  כל הכבוד לערוץ 13 שממלא את חובתו הדמוקרטית והמקצועית.
  אם ערוץ 14 מקבל הרבה רייטינג,ואם איילה חסון נקראת עיתונאית.
  אז די ברור שהיו כאן כישלונות כואבים נוספים,לפעמים גם האמת היא אופציה

 187. אין שמאל בישראל(והשילטון לא יוחלף כאן לעולם)

  גידעון לוי הוא סתם חנפן קטן ומעצבן(הוא נתן לביבי השראה כנגד הטייסים?).בכל מקרה חבורת החנפנים והילדים הטובים שנקראים"השמאל הישראלי",הם לא יהיו בשלטון לעולם.הם פשוט פחדנים.ומסתבר שמי שמפחיד שולוט,ומי שמפחד מושפל

 188. על ארצות הברית ורוסיה

  לכאורה רוסיה ואמריקה הם אויבות.אבל הם יכולות להיות השותפות הכי טובות.גם אם ארצות הברית תעבור איזה עשור אבוד,בסוף הם יבחרו איזה ג'ק סלאליבן כזה שיעלה את האומה על פסים של שיקום.
  אם בעוד עשור או שנים יתחיל מחסור בגז באמריקה.אז רוסיה יכולה לבנות צינורות דרך הקוטב,לאמריקה.
  אולי הם לא ישתפו פעולה בנושאי ביטחון(אגב למה לא? רוסיה יכולה לקנות נושאת מטוסים אמריקאית.אמריקה יכולה לשגר לווינים מרוסיה).תעשיות כמו חלל,רכב ותחבורה,אנרגיה.בהחלט יכולות להיות משמעותיות

 189. כדאי לאוסטרליה לצאת נגד עמנואל מקרון

  לאור תמיכת צרפת בטרור של חמאס,ההחלטה של אוסטרליה לבטל עיסקת צוללות עם צרפת,מקבלת אור חדש לגמרי.
  כדאי לאוסטרליה לצאת נגד עמנואל מקרון

 190. רוסיה לא מעונינת בקשר עם ישראל,אין סיבה שישראל תנסה

  שגרירות רוסיה בישראל יכולה לעבוד מקפריסין.שגרירות ישראל ברוסיה יכולה לעבוד מבלרוס.אין צורך גם במרכז תרבות רוסי בישראל.
  הרוסים מזלזלים בישראל,אז למה המשחקים האלה? אין בזה טעם

 191. הפעולה נגד לבנון כבר מוכנה(אבל כל דבר צריך להיות בזמן המתאים)

  כבר יודעים מה לעשות לחיזבלה אבל,מזל זה לא מקרה.ויש לעשות את הדברים בזמן הכי טוב לישראל

 192. טרמפ צריך לצאת נגד משפחת נתניהו

  אם טרמפ בעד חיזבלה,ונתניהו מפחד לפעול נגד חיזבלה.אז טרמפ צודק שביבי אפס(והוא צריך להגיד את זה יותר,ויותר על כל משפחת נתניהו)

 193. עמנואל מקרון לא יכול להיות תומך ישראל אם הוא מפיץ שקרים של החמאס

  לדבר עם הנשיא הרצוג בפרטי,ולהגיד בפומבי משהוא אחר.זה סיגנון ההפרד ומשול של ערפת.זו הגישה של צרפת,ויש מחיר שצרפת צריכה לשלם על גישה זו

 194. צריך לשקם מהר את ישובי הנגב המערבי

  ראשית יש לבנות מכשול/תעלה גם מצד עזה וגם מצד ישראל.בנוסף לגדר תלתלית.ושדה מוקשים(גם אם העזתים מפרקים מוקשים בשביל חומר נפץ,מהצד הישראלי צריך שיהיה).אם הענין מפריע לתצפיות,אז יותר מצלמות,יותר מתוכם ויותר הסוואה.
  כיתות הכוננות צרכות להיות גדולות ומצוידות.
  השיקום היה צריך להיות כבר אתמול

 195. גנץ טועה ביבי צריך לצאת מהפוליטיקה

  שיקום הנגב המערבי תקוע.גבול הצפון לא בטוח(זה דומה לכיבוש לבנוני,ישראלים הפכו לפליטים).החטופים לא חזרו.
  כישלון כזה מהדד עוד לא נראה!על מה גנץ מדבר?! עוד שנה שלמה מהזוועה הזו? עוד שנה שלמה בלי השגים,בלי זכויות אדם?! מה כבר ביבי יכול לעשות חוץ מעוד נזק?

 196. אין דיפלומטיה שוויץ ובטח שלא צרפת לא יעזרו לנו,ישראל תצתרך ללכת ולחלץ את החטופים שלה

  נשיא צרפת מהדהד מסרים של החמאס,ממש אין סיבה לדבר איתו.וגם שוויץ היא לא בדיוק מדינה חשובה.אז עם כל הכבוד לזה שביבי אוהב לקשקש עם דיפלומטים.הוא כישלון !ישראל תצתרך ללכת ולחלץ את החטופים שלה

 197. ג'ו ביידן נותן בחמאס אמון כי הוא טיפש

  אף אחד בישראל לא מופתע מזה שהחמאס הם נאצים(הם מאוד גאים בשנאה ליהודים).אין לתת אמון בחמאס,ישראל כבר מבינה את זה(וחבל שמאוחר מדי).עם נחש צריך לדעת איך לעבוד,וישראל יכולה להתמודד עם נחשים

 198. הגישה המאוד לא חכמה של סין

  מן הסתם אם סין רוצה לייצר מנועי מטוסים.יש לבנות מספר קבוצות מחקר ופיתוח,שכוללות סדנה לבניית אבות טיפוס.
  ברור שבתחילה יהיו דגמים מאוד עלובים.
  אבל לכל דגם יכנסו שיפורים,עד שיגיעו למוצר טוב.
  מבין קבוצות העבודה מי שתגיע לתוצאה הטובה ביותר,תעבור לשלב המיפעל.
  לסין היה שיתוף פעולה עם רוסיה בבניית מטוס נוסעים .
  הפרויקט נפל,כי רוסיה לא היתה מוכנה(בצדק מבחינתה).לוותר על קניין רוחני וזכויות יוצרים.בעסקים זה צריך לעבוד לטובת שני הצדדים.ולא לאנוס את השותפים שלך כמו שסין נוהגת

 199. כשאילון מאסק חילק את העולם "ללבנים ושחורים"

  אז "ירום הודו..אילון מאסק ..הוד שרמונויוטו".החליט שאין דת אין תרבות אין עמים."יש שחורים ויש לבנים",גם בתחום "האפור" יש את היהודים "שהם השטן". עולם של" כובעים שחורים"(יהודים?)."וכובעים לבנים"(אילי הון טקסנים?).
  בכל מקרה אם הרוסים עוד לא גיסו את אילון מאסק כסוכן הכאוס שלהם,זה הזמן לעשות את זה.
  אגב כדאי גם לטרמפ לנצל את אילון מאסק,ואז להוריד אותו בשרותים כמו נייר ניגוב

 200. כדאי לעשות מבצע גדול בדרום רצועת עזה

  ישראל רוצה להחזיר הביתה את החטופים.הבעיה שאין גורם שפוי בעזה שמוכן להחזיר אותם(ישראל מוכנה ללכת כמה צעדים בשביל חמאס,אבל הם כבר יותר מחצופים). כדאי שידעו בחמאס שגם דרום רצועת עזה על הפרק(כמו שהעזתים נעו דרומה,הם יכולים גם לעבור לצפון נחל עזה).שיראו מה נשאר משלטון החמאס

 201. כדאי לסין להלאים את העסקים של אילון מאסק בסין

  המטרה של המפלגה הקומוניסטית בסין זה למגר את העוני תחילה בסין,ואז בעולם.
  גיזענות זה לא חלק מהענין(אבל בהחלט יכול להיות שאני טועה,וסין עובדת במלוא המרץ להפיכת העולם לגהנום).
  אם אילון מאסק(גזען חסר בושה)עובד באופן חופשי בסין,אז הוא משקף את הממשל הסיני.
  אם היה לסינים יותר חוכמה הם היו מלאימים את העסקים של מאסק בסין.(גם כך עדיף שיקדמו את המותגים הסינים,שהם נותנים יותר בשביל הכסף)

 202. ריסוק המפלגה הקומונסטית בסין,וגורמים אנטישמים

  מן הסתם האופן המתלהם של הסינים(הראש בקיר שהם היציגו בקורונה).יכול בקלות להיות מופנה נגד השלטון הסיני.האמריקאים יכולים וצרכים לנצל את זה(מה שמתחיל כענין "פרו קומונסטי",מקבל תפנית מהירה).שכל ישר,והוגנות יכולים להבטיח את השלטון הסיני.את זה לא חלק מהDNA שלהם.
  כל המוחמד חדיד והאילון מאסק האלה,אתם לא ישראלים ולא יהודים.אתם לא חיים כאן,ולא תחיו כאן .אין לכם זכות מוסרית לדבר דברים רעים על אנשים דתות ועמים,רק כי בא לכם.אז אתם דיברתם נגד ישראל? אכשיו חובת ישראל והישראלים לדבר עלכם

 203. אירן מונעת את שיחרור החטופים(הם רוצים להעביר אותם לאירן)

  בשנה הבאה ישראל חייבת להרעיד את השילטון האירני.אירן היא מדינת טרור והיא תקרוס בכאוס גדול.ישראל צריכה לצאת למיבצעים לחילוץ החטופים.יש צורך בזהירות(קטאר מעבירה מידע לאירן)

 204. ברור שנתניהו כשל,והוא צריך לפרוש

  אם אין עיסקה(נתניהו בלם אותה,אז אין עיסקה).וברור שהם לא יעשו מבצע לשיחרור חטופים.אז נתניהו כשל,והוא צריך לפרוש באופן מידי

 205. הטיפשות של דני דנון

  היו בעולם הערבי שטענו שרעיונות הטרנספר של דני דנון הם מענינים.
  כי מבחינתם מה שהוא יחס לפלסטינים,הם רוצים ליישם על היהודים.הרי ישראל והיהדות יכולים להתמודד עם הערבים והאיסלם,אין צורך לגרש,אין צורך לברוח.כי אם ישראל לא מוכנה להתמודד עם קושי,ביקורת או שינאה.אז אפשר לסגור את המיפעל הציוני,ולהגדיר את היהדות כמוצג ארכיאולוגי

 206. אם עיסקת החטופים לא תתממש(קטאר וחמאס הם שקרנים),אז המלחמה תיגמר מהר מאוד

  אם אי אפשר להחזיר את החטופים בעיסקות ודיפלומטיה.אז ישראל תצא למבצע כולל לחילוץ החטופים(גם כך הם מתים בשבי החמאס)גם כך חיים בשבי הם לא חיים.
  ואז בתקווה שהמבצע ילך טוב צהל יחזיר הביתה את הישראלים מעזה.
  אבל..המעצמות רצו מלחמה של 20 שנים בישראל(ביידן לביבי"על תעשה בעיות"…"ושלום עם סעודיה,כי ג'ק סלחבן אומר שעזה רגועה")

 207. את כיבוש חניונס כדאי להקדיש לקטאר

  בגלל שאני לא מאמין שחמאס ישחרר חטופים,את כיבוש חניונס כדאי להקדיש לקטאר.גם כך עוד מעט נגמר לקטאר הגז,ואז גם בי בי לבסיסים האמריקאים

 208. עיתונאים ישראלים חייבים להפסיק לעבוד עםx טוויטר(רביב בוא תהיה החלוץ)

  מן הסתם הגזענות של אילון מאסק לא חדשה(סוגיות שקשורות לעובדים ממוצא אפריקאי,וגם דברים על ג'רג' סורס).אין לתת יד אילון מאסק,בשום אספקט של עסקיו

 209. חבל שאילון מאסק מגיע לישראל,ועוד יותר חבל שראשי המדינה נפגשים איתו

  בימים שיהודים וישראלים בכל העולם סובלים מאנוישמיות.הנהגת מדינת ישראל מקדישה זמן יקר לאיזה בעל הון,נרקיסיסט .
  במקום לעודד את תומכי ישראל ,מתחנפים ומלקקים לכסף.
  ישראל היא מדינה שלא מובילה שום דבר.
  היא לא מודל לשום דבר
  מדינה שבוגדת ביהודים החלשים ,פעם אחר פעם

 210. בעולם צרכים לצחוק על ישראל,כי מתלהבים כאן מאילון מאסק

  כשאיזה גזען שמטנפף על יהודים ועל ישראל מגיע לביקור.אז הרצוג וביבי,עושים לו כבוד ומצדיקים אותו.אין פלא שהערבים בזים לנו.
  ועם ומדינה בלי ערכים ובלי כבוד עצמי

 211. העולם צריך לנצל את זה שישראל הפכה לדיקטטורה,ולגנוב לה את כל הכישרונות

  כל דיקטטורה היתה חולמת על תקשורת כמו בישראל.הציבור הישראלי מסוממם,כל כך קל לרמות אותו.מטומטמים מפחד .
  פרי טעים כמו הכישרון המדעי של ישראל,העולם צריך לנצל.
  אם נגזר על ישראל מוות בידי מושחתים אז שעולם לפחות ירוויח.
  *אכשיו הכל סביר בישראל.וישראל גוססת"תודה ללוין&ביבי"

 212. על עתיד החמאס,חובבי הסיכונים ומפעל הפייס

  נראה שבעתיד,חובבי הסיכונים יגיעו לעזה להמר בקזינו של החמאס(באופן אירוני מי שיאבטח אותם יהיה החמאס).
  אם מפעל הפייס הורס לאנשים בישראל את החיים.לפחות שמפעל ההימורים הממשלתי הזה,יממן בית חולים בקריית שמונה(בבתי חולים גם מתבצע מחקר,וזה מנוף לכלכלה הישראלית.כי למרבה הצער חיי אדם בישראל לא שווים הרבה.וכאן צריך רק לדבר על כסף)

 213. הפרס הכי גדול לאיש חמאס זה להיות מגורש לח"ול

  נתניהו עשה ועושה דברים מפוקפקים.ממש אין מה לתת לחמאס פרס ולהוציא את הפעילים שלו לחו"ל.
  "השמדת חמאס"זו לא מטרה.בטחון ישראל זו המטרה היחידה של ממשלת ישראל.נתניהו צריך לעזוב את הפוליטיקה עוד מ1995

 214. המסר של יחיא סינוואר לביבי?

  האם זה המסר של סינוואר לנתניהו? :"נתניהו אולי חבר של איציק זרקא ואיילון מאסק.אבל סינוואר לא חבר של ביבי.נתניהו הוא עלוב נפש ואני יוכיח את זה לכל העולם".
  ההנהגה הישראלית היא האחראית לבטחון ישראל.לא ביידן(שעמוק בליבו הוא פרו פלסטיני,כמו כל האירים).ובטח שלא פוטין שבוחן את מיקומו בהיסטוריה לאור העבר הסובייטי והאנטישמי של רוסיה

 215. הניסיון הרוסי להגידיל את ההשפעה במזרח התיכון

  נראה שנבחנת אפשרות לשיתוף פעולה של "האינציקלופדיה הרוסית הגדולה"(מוסד ללא כוונת רווח).לעבודה ביחד עם הביבליותיקה באלכסנדריה,והספריה הלאומית של ישראל.כשאולי גם ביידו הסינית תהייה חלק מהענין,אולי אפילו RT.או רוסטלקום אפשר גם יאנדקס.כלומר ליצור מרחב של ידע מכמה שפות,חשיפה לגישות שונות של התרבות

 216. כדאי מאוד שביבי יפסיק להיות תמים ומטומטם

  הרומן של נתניהו עם "בית הדין הבין לאומי",יגרום לזה שהוא לא יוכל לצאת מהארץ לעולם.יש בישראל מערכת משפט טובה.והיא תמצא את הדין עם מחבלי החמאס.
  *מי שלוקח דוגמה מאפס כמו זלנסקי יגיע למצבו(זלנסקי הוזהר,והימליצו לו על הסכם מינסק.אז לא להיות אוקראינה,אף אחד לא צריך אהבה של רחמים)

 217. "הארץ" חייב להפסיק לעשות נזק נפשי לאזרחי ישראל

  לא יכול להיות שאנשים שנרצחו בעזה יופיעו ,"כחטופים" בעיתון "הארץ" .זה יותר מנבזי!!

 218. התנאים להפסקת הלחימה בעזה

  כדי לסיים את מלחמת חרבות ברזל.כל החטופים חייבים לחזור לישראל.
  אפשרות נוספת היא חיסול של יחייא סינוואר(הוא מצפה לזה,פחות או יותר מאז שנולד,ואין סיבה שישראל לא תעשה את זה).
  *ג'ו ביידן הוא אחד המחוללים של האסון ב7 באוקטובר("השלום עם סעודיה"-למעשה הכנסת פועלים/מחבלים מעזה לישראל).
  אבל נשיאים אמריקאים לא אחראיים על בטחון ישראל,לזה אמור להיות לישראל ראש ממשלה(קיים איזה אדם כזה,שקוראים לו "ביבי".אבל הוא באמת חושב או מתפקד)

 219. אם כל החטופים חוזרים לישראל,רוסיה צריכה לעשות מפגש פיסגה לסיום המלחמה בעזה

  אם ישראל תקבל בחזרה את החטופים.כדאי לפוטין לעשות מפגש פיסגה של מנהיגים המיזרח התיכון(ולא רק מהמיזרח התיכון,יהיה טוב גם עם סין תגיע).אם ביבי לא רוצה לבוא לרוסיה. אפשר שהרצוג ייצג את ישראל.במרכז הדיון ידברו על עסקים,שיקום עזה,ומחקר ופיתוח

 220. שיהיה ברור לקטאר,שישראל מדברת איתם.רק כי אמריקה ביקשה

  קטאר היתה ונשארה מדינת אויב.ישראל מדברת איתם רק כי האמריקאים ביקשו(כל המיזרח התיכון מתעב את קטאר.שנחשבת לסוכן הכאוס של אמריקה במיזרח התיכון)

 221. הרגע שבו החמאס הפסיד(אין מנצחים,אבל החמאס יושמד)

  מהרגע שהחמאס התחיל לרצוח חטופים,היה ברור שהוא לא מסוגל להתמודד,שזה לא משהוא שיכול או ראוי לנהל את עזה.
  אז החמאס הוא אירגון פשיעה,שמנוהל בידי פסיכופט.
  וכנראה שאין עם מי לעבוד כרגע בעזה

 222. על אפודי מגן

  כשלוחצים במכבש את התפטיר(שורשי הפטריות),וצריך למצוא את הזן האידיאלי.על המצע האידיאלי.אז יש לוח בתוך גופיות הבד המיוחד.עתה יש צורך בכוורת של זכוכית עמידה(דומה לזו בשמשת הרכב).ואז סוגרים את זה עם לוח נוסף של תפטיר פטריות(כל הסגירה היא בווקום)

 223. אם אמריקה מבקשת שתשתמש בפגזים,שלא תבוא בטענות(פסיב אגרסיב זו לא מדיניות)

  נראה שכדי לשקם את יצור הפגזים באמריקה,ביקשו שנשתנש בפגזים.עתה הם עושים לנו הצגות(אף אחד לא קונה את זה בישראל חוץ מעורכי הארץ).כל "הללכת עם ולהרגיש בלי"שביידן כל כך אוהב,נמאס כבר על כולם(באמריקה ובישראל).המלחמה הזו לא היתה צריכה לקרות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.