תחקיר יוסי אולמרט

| 18 במאי 2011

לצפייה בתחקיר בווידאו לחצו כאן 

באוגוסט 2004 עוזב בפתאומיות ד"ר יוסי אולמרט את הארץ. חובות. אהוד אולמרט פרסם הודעה: "אחי לא ירד מהארץ". מאז שעזב, יוסי לא העז לחזור לישראל, אפילו לא לחתונת ביתו.

מתוך דבריו של שימי דורי, מנהל תחנת מוניות ברעננה, הלווה ליוסי אולמרט 10,000 ש"ח:

"הוא הגיע אלי הביתה הוא היה מאוד לחוץ וחיוור מאוד. הוא ביקש ממני איזה סכום של עשרת אלפים שקל. הוא ביקש אותם דחוף דחוף. יוסי אולמרט, השם אולמרט, אנשים מכובדים שזה היה ברור שאני את הכסף אקבל. אם לא ממנו, דרך אחיו".

ההתרסקות של יוסי אולמרט מביכה את מי שהיה אז ממלא מקום ראש הממשלה. איך אולמרט הגדול, המחובר, נותן לאח שלו להתרסק ככה?

מתוך שיחת טלפון עם יוסי אולמרט, "חדשות 10", 17.8.04:

"הרבה אנשים מסתבכים בצרות כלכליות, אז זה קרה גם לי, לצערי הרב. אבל אני משתדל, בעזרת חברים, לפתור את הבעיה ואני מאוד מקווה שהיא תיפתר בקרוב".

שבע שנים אחר כך המבוכה הפכה לכתב אישום. הפרקליטות מאשימה את אהוד אולמרט בקבלת שוחד, גם באמצעות בקשות שלו מנדבנים להעביר מאות אלפי שקלים לכיסוי החובות של אחיו. למעשה, זו הדוגמה הכי בולטת בה הפרקליטות מצליחה לקשור את העברת הכספים ישירות לאהוד אולמרט. חומר החקירה בפרשת יוסי אולמרט הגיע ל"מקור" והאמת, הוא מאוד מפתיע, מפתיע כי הוא משקף לכאורה פער משמעותי בין איך שאהוד אולמרט מדבר לאחיו לבין מה שהוא עושה למענו, וזה לא סוג הפער שבדרך כלל קיים בין דיבורים למעשים.

בשנת 1998 יוסי אולמרט מחליט לנסות להיבחר לראש עיריית רעננה.

מתוך עדות יוסי אולמרט בארה"ב, 1.7.10:

יוסי: אחי התנגד בחריפות לכניסתי לחיים הציבוריים בשנות השמונים. שימשתי, למשל, בפרשן
כדורגל וזה גם הוציא אותו מדעתו. הוא גם התנגד בנחרצות להתמודדות שלי ברעננה.

החוקר: אתה יודע למה?

יוסי: אני חושב שזה היה משהו בסגנון, אתה יודע, חיים ציבוריים זה המגרש שלי. אתה תישאר בחיים האקדמיים שלך והוא תמיד זרק לי שהטעות הכי גדולה שלי זה שעזבתי את העולם האקדמי.

מתוך חקירת אהוד אולמרט, 11.7.10:

"הוא החליט שהוא רוצה לרוץ לראשות עיריית רעננה. התחננתי בפניו. אמרתי לו "אידיוט, אתה לא
מתאים להיות ראש עיר, אתה לא עשית בחיים שלך דבר, אתה לא יודע להזיז כוס מכאן לכאן, לך
תרצה, לך תופיע, זה בסדר…מה אתה דפוק בראש? אתה רץ נגד ראש העירייה הכי פופולארי
במדינה (זאב ביילסקי, ראש עיריית רעננה באותה תקופה). אתה תפסיד". הוא רץ, והוא הפסיד,
ואפילו לא נבחר למועצה. אני לא הייתי מעורב בזה. זה הוציא אותי מדעתי".

הנה מה שאומר לנו על כך ח"כ זאב ביילסקי, בעבר ראש עיריית רעננה, יוסי אולמרט התמודד מולו:

"יום אחד בהיר, יוסי קם בבוקר והחליט שהוא הופך להיות ראש עיריית רעננה. וכל מי שדיבר איתו, כל מי שניסה להסביר לו, אני חושב שאפילו אהוד בעצמו אמר לו, "יוסי אתה אח שלי, עזוב אותך מהמרוץ הזה". הבעיה אצל יוסי שהוא, כנראה, לא היה מוכן לשמוע והסוף היה ממש טרגי מבחינתו".

בחזרה לעדותו של יוסי אולמרט בארה"ב, 1.7.10:

"עשיתי טעות נוראית. התחייבתי לרוץ עד הסוף. רציתי להראות שאני עומד במילתי. למרות שהסקרים הראו שאני עומד להיות מובס, לא רציתי לסגת. הפסדתי ונקלעתי לחובות כבדים. הוזהרתי שזה יוביל לקריסה כלכלית ורציתי להוכיח למשפחתי ששום דבר רע לא יקרה כתוצאה מהטעויות שלי. כך מצאתי את עצמי רץ כמו משוגע כדי לשמור על רמת החיים של משפחתי ולהראות שהכל בסדר. אף אחד לא ידע על הבעיות שלי. רמזים קטנים יצאו בשיחות שלי עם אחיי, אבל לא מעבר לזה. אנחנו משפחה טובה ואכפת לנו אחד מהשני אבל אני יכול להגיד – וזה לא סוד גדול – שהטיחו בפניי כל הזמן, אמרנו לך 'לא' ותראה מה קרה".

מתוך דברים שאמר ל"מקור" ח"כ זאב ביילסקי:

"אהוד, אתה יודע, הוא נהג, כלפיי לפחות, בג'נטלמניות, למרות שזה אחיו. הוא לא בא לפה לאסיפות בחירות, הוא לא אמר תצביעו בשביל אולמרט, הוא לא אמר ביילסקי לא בסדר".

לחוקרי המשטרה חשוב מאוד לדעת מתי בדיוק ידע אהוד אולמרט על היקף הבעיות של אחיו. תיכף תבינו למה. אין מחלוקת שבשנת 2003 אולמרט כבר הבין טוב יותר מה מצבו של אחיו, כשהשניים נפגשו לפני הופעה שלו באירוע של "אור ירוק" בהרצליה. השניים מתארים באופן כמעט זהה את הפגישה ביניהם.

מתוך חקירת אהוד אולמרט, 11.7.10:

"יוסי התחיל להתקשר איתי ואמר לי "תשמע, אני במצוקה כספית. תעזור לי". לא רציתי כי חשבתי
שהוא צריך לשלם על השגיאות והשטויות שהוא עשה. יום אחד הוא התקשר ואמר לי "תשמע, אתה לא מבין. זה דבר נורא. אני מאויים". הייתי בהלם…"

מתוך עדות יוסי אולמרט, 1.7.10:

"הוא (אהוד אולמרט) אמר "אני מבין שיש לך בעיות. הנה צ'ק על 10,000 שקלים. אני לא רוצה שאי פעם תבוא אליי עוד פעם לדבר איתי על בעיותיך הכספיות, מכיוון שאני לעולם לא אעזור לך יותר". הוא נתן לי את הצ'ק וזרק אותי החוצה כמו, אתה יודע…"

בחזרה לחקירת אהוד אולמרט 11.7.10:

"הוא בא לשם ואמר לי "תשמע, אני בצרות. אני במצב קשה מאוד". פתחתי את התיק, הוצאתי את פנקס הצ'קים, רשמתי צ'ק על 10,000 שקלים ואמרתי לו "קח". אז הוא הסתכל עליי וכמעט זרק עליי את הצ'ק בפרצוף. אמר לי "על מה אתה מדבר איתי. אני מדבר על מיליונים". אמרתי לו "שמע יוסי, אני אב לארבעה ילדים, אני חי מאוברדראפטים, אין לי אפשרות לעזור לך. זה מה שאני נותן לך וזה יותר ממחצית מהמשכורת הנקייה שלי כממלא מקום ראש הממשלה. תיקח, תהיה בריא ותסדר בעצמך. נקודה". אז הוא אומר "תבקש מהחברים העשירים שלך". אמרתי לו "יוסי, אני לא אבקש אגורה מאף אחד, אתה שמעת?"

ביולי 2004 החיים הכפולים של יוסי אולמרט נחשפים.

מתוך עדותה של לינדה פרננסס, רעייתו (באותה תקופה) של יוסי אולמרט, 11.7.10:

"אהוד התקשר אליי בסביבות 22:00 ושאל "מה עובר על בעלך?". עניתי "אני לא יודעת על מה אתה מדבר". הוא אמר "כדאי שתבררי". יוסי אמר לי שהוא הפסיד את כל מה שהיה לנו כבר מזמן. יוסי עבר לשהות בדירה של חברים שלנו בירושלים כי פחדנו מדפיקות של השוק האפור. הבנו שיש לו יותר סיכוי להחזיר את החובות בחו"ל".

 שלושת האחים לבית אולמרט, ירמי, עמרם ואהוד, החליטו למכור את חלקו של האח הרביעי בנחלת ההורים בבנימינה. את הכסף, כ – 125 אלף דולר, הם לא נותנים ליוסי, לא סומכים עליו. הם מממנים את חלק מהחובות יוסי אולמרט 1שלו. יוסי עוזב את הארץ ב – 10 באוגוסט. לפני כן הוא יושב עם אשתו ומכין רשימה של החובות. בסה"כ כ- 677 אלף דולר, או 3 מיליון שקלים של אותם ימים.

הנה מה שאמר לנו אלון אלרואי, שהלווה כסף ליוסי אולמרט:

"יום אחד, אם אני לא טועה, זה היה יום שבת, הוא מתקשר אלי ואמר לי שהוא זקוק בדחיפות ל-30 אלף שקל למספר ימים, והוא הסביר לי שיש איזו קרן השתלמות שלו שעתידה להשתחרר. אם אני יכול לתת לו 30 אלף שקל, הוא במצוקה נוראית, אני מבקש ממך טובה כחבר ואני מיד נותן לך שיקים, שלושה, עשרת אלפים שקל כל אחד. ואחרי עשרה ימים שמעתי שהוא על המטוס".

הנה קטע נוסף מחקירתו של אהוד אולמרט, 11.7.10:

"אף פעם לא נתתי לו כסף ולא ביקשתי מאף אדם אי פעם לתת לו אגורה. ההיפך. אני זוכר פגישה אחת של אדם שקוראים לו אלון אלרואי ובתום הפגישה הוא אמר לי "אתה יודע, אני נתתי כסף ליוסי". אמרתי לו "באד לאק" אלון, בעיה שלך. אני לא רוצה לדעת מזה".

והנה התייחסותו של אלון אלרואי, שהלווה כסף ליוסי אולמרט, על אהוד אולמרט:

"שאלתי אותו אם הוא מודע לזה שיוסי קיבל ממני הלוואה והשיקים חזרו ואם יש משהו שבכוחו לסייע בעניין. ואז הוא השיב לי מיד, "אל תספר לי, לא רוצה להיות מעורב, זה לא קשור אליי".

עד כאן הכול נטול סתירות. שני האחים מסכימים שאהוד אולמרט לא עזר ליוסי אחיו, לא לפני ההתרסקות, לא אחרי ההתרסקות, לא. נקודה. עד שהחוקרים של יוסי אולמרט שולפים את השפן הראשון. הם שואלים אותו אם הוא מכיר את מוריס טלנסקי.

מתוך עדותו של יוסי אולמרט בארה"ב, 1.7.10:

"לא מכיר את מוריס טלנסקי. לא פגשתי אותו מימיי. לא דיברתי איתו בחיים. אם אראה אותו ברחוב, לא אזהה אותו. אחי מעולם לא העלה את השם הזה בפניי ואני לא בפניו. מוריס טלנסקי נתן לי כסף? מעולם לא".

יוסי אולמרט 2החוקרים שולפים ליוסי מסמך. בנובמבר 2004, מעביר מלאך גואל בשם מוריס טלנסקי 30 אלף דולר לחשבונו של יוסי אולמרט בבנק מזרחי ברעננה. הסכום מספיק בדיוק כדי לכסות את חובו של יוסי לבנק. מוזר. מי יוסי אולמרט 3ביקש מטלנסקי את הכסף? איך הוא יודע את מספר החשבון, ואיך הוא יודע להעביר בדיוק את סכום החוב של יוסי אולמרט לבנק? בחקירתו גם יוסי אולמרט נשמע מופתע. מעדותו של יוסי אולמרט, 1.7.10:

"אני לא רוצה להיכנס פה לתיאוריות קונספירציה, אבל זה נראה מאוד מאוד מוזר. זו הפעם הראשונה שאני רואה את זה. לא ידעתי על כך. אני המום. זו הפתעה גדולה עבורי. לא ראיתי משהו כזה בחיים".

והנה הדברים מעדותו של מוריס טלנסקי, 24.5.10:

טלנסקי: אני רואה את המסמך. אין לי שום זיכרון מזה. זה היה לפני 6 שנים ולא היו לי שום עסקים
עם הבחור. אהוד אולמרט בטח הנחה אותי או נתן לי כסף.

חוקר: ביומן של אולמרט כתוב שיום לפני אתם אמורים להיפגש ב – 14:45 במסעדת טאלאסה. האם אתה זוכר את הפגישה והאם אולמרט ביקש ממך להעביר את הכסף?

טלנסקי: אני לא זוכר את זה. אני המום מכך שעשיתי את זה. אני לא מכיר את יוסי, אבל אם אהוד
ביקש ממני טובה אז הנחתי שהוא יחזיר לי.

וזה מה שאמר על כך בחקירתו אהוד אולמרט, 11.7.10:

אהוד: אני לא ביקשתי מאף אדם לרבות טלנסקי להעביר כספים לאחי.

חוקרת: יוסי הכיר את טלנסקי?

אולמרט: אין לי ספק. אני מעלה בדעתי, בואי נאמר כך.

הנה קטע ראיון שערכתי עם עו"ד רונן מטלון, פרקליטו של יוסי אולמרט:

יש לך מושג איך אותו טלנסקי יודע בכלל על סכום החוב, איפה החוב, מספר חשבון הבנק, דברים כאלה?

העניין נראה מאוד מוזר כי בעצם בתקופה שבה ניתנת ההעברה, בחודש נובמבר 2004, יוסי אולמרט שהה בארה"ב, הוא לא שהה בישראל. והיה ברור שאם הם יצטרכו לסגור את כל החובות, אז יסגרו את כל הנושים האלה ביחד. לא היה טעם לשלם לנושה מסוים ולא לנושים אחרים. ולכן, כל העניין של ההפקדה נראה מוזר מאוד.

הוא יודע מה קורה בחשבונות שלו מרגע שהוא מגיע לארה"ב?

אני מניח שלא, כי בעצם ברגע שבנק מכריז על חשבון שהוא מוגבל, שלא ניתן לפעול באותו בנק, אז הבנק גם לא שולח לך מסמכים מאותו בנק. הוא הופתע מאוד מההעברה ולא היה ידוע לו לפני כן על אותה העברה.

עוד יוסי מתאושש מה'הפתעה הגדולה' כפי שהוא כינה זאת והחוקרים עוברים לנושא שבגללו באמת נסעו עד וושינגטון.

מתוך עדותו של יוסי אולמרט בארה"ב, 1.7.10:

חוקר: יוסי, האם היית קשור לפרוייקט הולילנד בירושלים?

יוסי: מעולם לא. אני אפילו לא יודע איפה זה. אין לי מושג מי היזמים.

חוקר: האם אתה מכיר את השם שמואל דכנר (עד המדינה)?

יוסי: אני ב – 99% בטוח שהוא תרם 6,000 שקלים לקמפיין שלי ב – 96. לא פגשתי אותו מאז. הוא בטוח נשלח אליי על ידי אחי. זו הפעם היחידה שנתקלתי בו. לא פגשתי אותו מאז, לא דיברתי איתו… יש לי זיכרון טוב.

החוקרים שואלים אותו על חבר שלו לשעבר, אברהם נתן, שהעיד במשטרה שראה פעם את יוסי אולמרט יוצא מהמשרד של עד המדינה בפרשת הולילנד, דכנר, ואומר שהוא קיבל ממנו שיק. יוסי אומר שנתן אכן הפנה אותו לאיש עסקים שנתן לו כמה אלפי שקלים.

בחזרה לעדותו של יוסי אולמרט, 1.7.10:

חוקר: מי היה יכול להיות איש העסקים שנתן הפנה אותך אליו?

יוסי: זה לא היה שמואל דכנר. זה בטוח.

בטוח שלא דכנר? איריס ברק מיאח"ה, שמשתתפת בחקירת יוסי אולמרט, הביאה איתה את עדות דכנר והזיכרון שלו, שכל כך הוכפש, קצת יותר טוב מסתבר משל יוסי אולמרט.

וזה מה שאמר בעדותו עד המדינה, שמואל דכנר, 17.2.10:

"בסתיו 2002 נתבקשתי על ידי אהוד אולמרט לעזור לאחיו יוסי אולמרט, שהיה נתון בבעיות כספיות גדולות על ידי מתן 500 אלף שקלים. אולמרט מסר לי שעל ידי כך שאני אתן את הכסף ליוסי, אני לא אצטרך לעזור לו (לאהוד) באף צורה. את השיקים מסרתי ביד אישית ליוסי אולמרט. זו הייתה הפעם הראשונה בחיים שנפגשתי איתו. קבעתי איתו בקפה אפרופו. בפגישה דיברנו סמול טוק ואחר כך יוסי אמר לי שאהוד אמר לו שאני עומד לעזור לו והוא מאוד מודה לי על כך. שלפתי פנקס צ'קים ורשמתי 8-10 צ'קים של 50 אלף שקלים כל אחד".

סתיו 2002, אומר דכנר. זו בדיוק הסיבה שבגללה שהחוקרים מנסים להוכיח שכבר במועד הזה אהוד אולמרט יודע שלא מדובר בעוד אוברדרפט שיגרתי של יוסי.

והנה קטע מעדותו של ירמי אולמרט, אח של יוסי ואהוד אולמרט, 11.7.10:

"ידעתי שהוא במצוקה לאחר הבחירות. עובדה שבראשית שנת 1999 חתמתי ליוסי על הלוואה בבנק ירושלים של 200 אלף שקל ואמרתי לו שאני חותם עם חשש שלא יצליח לעמוד בהתחייבות. מה שכן, אם הייתי יודע את הסכומים והמספרים, ייתכן שלא הייתי חותם אולי. אני מעריך בדיעבד שאמרתי לאחים שלי על אותה הלוואה, אבל אני לא זוכר שהתייעצתי איתם".

בינתיים, האווירה הנינוחה בחדר החקירות בוושינגטון מתקלקלת. החוקרים מתפלאים על איבוד הזיכרון של ד"ר יוסי אולמרט. מתוך עדותו של יוסי, 1.7.10:

חוקר: דכנר אמר שהוא זוכר פגישה ביניכם בקפה אפרופו, אבל זה לא היה בשנת 96, אלא בשנת 2002 והוא נתן לך שיקים בסכום מצטבר של חצי מיליון שקל.

יוסי: הוא נתן לי שיקים?

חוקר: כן ואנחנו שואלים, מה תגובתך?

יוסי: אני לא זוכר. אני מנסה לרענן את זכרוני עכשיו.

חוקר: אנחנו מדברים על חצי מיליון שקלים.

יוסי: כן, אני מבין.

חוקר: אתה יכול לקחת את הזמן לרענן את זיכרונך.

יוסי: לא, זה בסדר. מתי זה קרה? 7-8 שנים?

חוקר: משהו כזה. סוף 2002, כמו שאתה זכרת.

יוסי: לא, לא, אני לא…

חוקר: בקפה אפרופו

יוסי: זה משחק מילים יפה. קפה אפרופו. אני חושב שייתכן שניתנו לי שיקים על ידי דכנר. אני מנסה להיזכר עכשיו. אני לא זוכר סכומים או משהו כזה, אבל אני זוכר, כן אני זוכר שניתן לי כסף על ידי דכנר.

חוקר: אתה זוכר כמה שיקים?

יוסי: לא, אבל היו שיקים משמואל דכנר. אני רוצה לבסס את זה. בוודאות היו צ'קים מדכנר. אני זוכר את זה עכשיו ואני אסיר תודה שרעננתם את זכרוני.

חוקר: האם אתה יכול להעריך מה היה הסכום של השיקים?

יוסי: אני לא זוכר, אבל זה היה סכום משמעותי. זה לא היה כמה אלפי שקלים. זה היה יותר מזה. בטוח.

יוסי אולמרט 4דכנר גם נותן לחוקרים מסמך, תיעוד שלו ביומנו על סיכום פגישה לכאורה בינו לבין יזם פרוייקט הולילנד, הלל צ'רני. וכך הוא כתב:

"שמואל (דכנר כותב על עצמו בגוף שלישי) נפגש היום עם אולמרט. ביקש שנעזור לאחיו יוסי… הלל התרעם מאוד… שמואל מצביע על כך שבהמשך בלאו הכי נהיה זקוקים לו… אנו גם יודעים שתמיד עמד במילתו ועזר… הלל בספק אם אהוד יזכור זאת".

החוקרים מראים להלל צ'רני, יזם הולילנד, בחקירתו את המסמך, 23.4.10:

"אתם מכירים אותי כבר שבועיים. ראיתם אותי פעם כועס? אני לא כועס. אני לא מסוגל לכעוס. זה
סילוף של דכנר. זה קשקוש מוחלט. אני את כל המסמכים שאתם מציגים לי אתלה על הקיר. לשאלתכם, אני לא שמעתי על יוסי אולמרט לפני החקירה. אנחנו לא משלמים לו כסף ואם עד
המדינה משלם אז הוא אידיוט".

והנה התייחסותו של אהוד אולמרט בחקירתו, 11.7.10:

"אין לזה שחר. לא ביקשתי ממנו (מדכנר), לא פניתי אליו. לא ידעתי אז שמצבו של יוסי הוא כזה"

החוקרים לא מצליחים לאתר את השיקים שניתנו ליוסי אולמרט. הם מנסים לפחות לברר למה לדעתו ניתן לו הכסף.

בחזרה לעדותו של יוסי אולמרט, 1.7.10:

חוקר: האם יש לך הסבר למה שמואל דכנר נתן לך את הכסף?

יוסי: לא, אין לי הסבר. זו שאלה שצריך לשאול את דכנר.

חוקר: ככל שזה קשור לך, זה היה אקט של צדקה?

יוסי: אני לא הייתי קורא לזה כך. זה בטוח לא היה אקט של צדקה. דכנר חשב שזה ישרת את
האינטרס שלו. אני לא יודע מה היה האינטרס הזה.

חוקר: מה היו המוטיבציות של נתן ודכנר?

יוסי: אני לא יודע אם אהוד אולמרט אמר להם או לא. זה הגיוני להניח שהם רצו להשתמש בזה כדרך למצוא חן בעיני אחי ואם זה המקרה, אז הם בוודאי דאגו לומר לו על זה, אבל אני, באמת לא יודע.

אין סיבה לקנא ביוסי אולמרט. אם יחזור לארץ, לא יוכל לצאת. גם בגלל הנושים, אבל עוד יותר חשוב, בגלל המשטרה. העדות הכתובה שלו בארה"ב, ממנה הובא לעיל, לא יכולה לשמש במשפט. רק אם יוסי יעמוד על דוכן העדים תוכל המשטרה לקבל את הסיוע, החשוב מבחינתה, לעדות דכנר על העברת הכספים אליו. בינתיים, מכל המקומות בארה"ב, יוסי עובד בחברה שמנוהלת על ידי שרון צור, שמקורבת לאחיו, אהוד.

מתוך שיחה שערכנו עם שרון צור, בעלת החברה שמעסיקה את יוסי אולמרט:

יוסי אולמרט הוא על תקן יועץ בארגונים שאני מעורבת בהם, והוא דובר. עושה לנו אירועים.

את גם מקורבת לאהוד אולמרט?

יש לי מערכת יחסים מאוד טובה וקרובה עם אהוד אולמרט, אבל הוא אף פעם לא ביקש ממני
להעסיק אף אחד.

בדרך כלל, אנשים נדיבים במילים וקמצניים במעשים. מחומר החקירה הזה, שרובו שנחשף לראשונה כאן, נחשפת תמונה יוצאת דופן. אהוד אולמרט קשה כלפי אחיו. במשך שנים הם בכלל לא בקשר. לפני שנה הוא סוף סוף הסכים לפגוש אותו במלון בוושינגטון. אולמרט במשך 45 דקות נוזף באחיו יוסי, אחרי שזה נקלע שוב לבעיות כלכליות, בין השאר, בגלל בעיות בריאות. האם יתכן שאותו אהוד אולמרט דואג שנדבניו יעבירו מאות אלפי שקלים לכיסוי החובות של האח שהוא כל כך כועס עליו? לא הגיוני. מצד שני, התרחיש האחר, שאנשים כמו טלנסקי ועד המדינה בפרשת הולילנד, שמואל דכנר, מעבירים כל כך הרבה כסף, בלי שאולמרט בכלל ידע, התרחיש הזה נשמע לי לגמרי דמיוני.

כתבתו של רביב דרוקר

עורך: אלון רייף.

צילום: יובל סייג, דודו בוקר.

מקליט: מור בידר.

תחקיר: לינור גריסריו.

תגובות

תגובות